intigste Tour de Junior, plezierig wieler-festijn Wieuook spreekt BINGO VOOR TOURRENNERS Wieuook spreekt ACHTERVELDS NIEUWS DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1977 13 i ook de laatste etappe bij de 14-jarigen. - De tourweek is De jongelui hebben prach- van sport en sportiviteit en naast de renners op horen de jongens op ge- Ijwielen en de kleintjes van de er volledig bij. Het zou te ben de smaakmakers van de [noemen, maar het is wel een renners de trokken van het opgestelde publiek, dat op de vier eerste da- f de tourweek in zeer grote ge- het spektakel kwam kijken. d raterdag was de belangstel- delijk minder. Misschien is 6 1 iets te veel van het goede? r was over het algemeen niet [i taterdag zelfs uitstekend. De organisatie was over de gehele lijn ook dit jaar voortreffelijk. Ondanks alle pogingen daartoe hebben de Achterveldse jongens op gewone fietsen wel de groene maar niet de gele trui in Tourdorp kunnen houden. Paul Ossendrijver won een paar ritten en Wim Steenbeek de slot-etappe, maar uiteindelijk bleek de Barnevelder Karei Doest net iets meer kracht in zijn body te hebben. Met behulp van zijn twee ploegmaten bleef hij in het geel. Toch werd tegen het einde van de wedstrijdenreeks zijn koppositie erg wankel. Vrijdagavond werd hij door de jury op een onregelmatigheid be trapt. Neen, geen doping, maar hij hin derde Paul Ossendrijver onreglemen tair in de eindspurt. Karei bleef wel le in de uitslag, maar kreeg als straf fleinten temidden van zijn kampioenen: van links naar rechts Rino Schu- y Baker en Volker DiehJ. alles hebben de tourlei- icht Alleen de bordjes, die nog af te leggen rondjes igeven, ontbraken Die zit- ■gevreesd wordt, in de ver- [van een souvenirjager. In al- iden nieuwe gemaakt maar Mc in ons natte klimaat niet materiaal. Zeer dankbaar K)fd van de tijdcontrole, de de Jong, voor twee blijken Jieke huisvlijt. Woensdagoch- 1 zowel jurylid J. Mispelaar ï>rt) als ons aller Wout Peel ■nieuwe rondebordjes in keu- jet-zelf-uitvoering aan. I tijdens de Tour ongelukjes ibeuren is duidelijk en niet porkomen. Maandagavond was van Loveren uit Bussum de die in het ziekenhuis van Plaats nog nadenkt over zijn val in de tijdrit mislukte [de gele trui Woensdag knap- httderogen op toen Wout Mein- kenbezoek kwam met een he- 'door vrijwel alle coureurs Mde prentkaarten, een knoe- fcn fruitmand, een tourtas met een portable radio als troost- foto's kunnen leuke dingen de jury, vooral als daarmee toeden weggewerkt kunnen linsdagavond kwamen Theo Jos Verschuur op het nijdig over de eindstreep finish-foto zou beslissen, de bonificatie zou krij - Der was echter, dat de kwa- bet kiekje (althans als be- jaal) geen meesterwerk van 'Ograaf bleek te zijn. We em anders beter gewend. Theo en jos van armoe" f*tra seconde EHBO ook bij de Tour de nuttige instelling is, bleek 'vond toen Woutje de Tour- gedaan had, wat hij beter 1 laten Met een hap in een [Ongeboden taartje beet hij ln zijn rechterwijsvinger. Het kan ook wat anders geweest zijn, maar hij bloedde als een rund en er werd al gevreesd, dat naar een nieuwe tourleider zou moeten worden uitgeke ken. Meinten ging echter niet de pijp uit als gevolg van het snelle ingrij pen van de Achterveldse Eerste Hulp, die met 3 cm. pleister een ramp kon voorkomen. Tot een van de eerste uitvallers behoorde Willem Tolboom. Geen ren ner (die geven het zo snel niet op) maar een motorvolger. Zo op het oog heeft hij de duurste brommer van zijn groep, maar als bij snelheden van nog net onder de 40 per uur een nokken- asriem (wat of dat ook zijn mag) breekt lijlct mij een Mobyletje betrouw- j baarder Daar zit zo'n ding vast niet in En Nederlans fabrikaat is ook wel wat waard Janmaat is niet gaan varen, al leek het er wel op. Woensdagavond kwam tourclown Simon Janmaat, die in de buurt van de Vinkeveense plassen woont, weer eens in het nieuws. Bij I het uitkomen van de Klettersteeg ver- gat hij doodgewoon linksaf de Jan van Arkelweg in te slaan. De pal j vooruit staande eik werd, hoe dichter I hij erbij kwam. steeds dikker. Omdat Janmaat daar zijn wielerloopbaan niet j wilde beëndigen (een eik kan heel wat meer hebben dan een wielrenner) ging hij er maar omheen. Laat ter plek ke nu heel toevallig een flinke sloot liggen waarin de onfortuinlijke Janmaat kopje onder ging. Beter nat dan plat", grinnikte Simon toen hij zijn koers weer vervolgde. Woensdagavond was vroeger (toen de dienstboden nog niet uitgestorven waren) de uitgaansavond van deze huis houdelijke hulpen. Bij gebrek daaraan kreeg afgelopen woensdag het tour- personeel vrij en onder leiding van penningmeester De Jong deed men de (kroegen) ronde van Achterveld. Vermoeiend was het wel, maarbijzon- der gezellig Dat meenden wij op te kun nen maken uit de woorden van de man, die ons elke dag (diep in de nacht) de klassementen doorbelt. Ab Hofstee bediende vrijdagavond het startkanon Bijna was dat niet doorgegaan en hij vertelde ook waarom. ,,Ik was met de fiets al een leuk eindje weg toen ik in de gaten kreeg, dat ik niet op tijd aan de start zou kunnen zijn (laat staan aan de finisch). Bij ,,de Hessenkar" ben ik toen maar omgekeerd om thuis mijn auto te ha len en zoals iedereen kan zien, kwam j ik zo keurig op tijd" geen oonincatie en zo ging de laatste dag in met slechts 4 seconden voor sprong op de geachte concurrentie Er kon dus nog van alles gebeuren en de onzekerheid over het definitieve geel en groen werd uitgevochten tot op de eindstreep. De laatste spurt werd geen zege voor ,,gele Karei" en ook niet voor groene Paul", maar linke Wim Steenbeek werd eerste. Pa Steenbeek heeft succes gehad met de uitbrander aan het adres van zijn zoon vlak voor het begin van de finale: ,,Het wordt nu eindelijk tijd om ook eens een ritje te winnen. Hoe je het versiert is van minder belang, maar ik verdubbel je zakgeld als je de laatste rit wint!" Dat was niet aan dovemans oren gezegd, want Willempie vloog als eerste over de kalkstreep. Karei Doest werd 2e en bleef daarmee net in het geel, Frank Schoonderbeek finishte als 3e en Paul Ossendrijver werd nummer 4, genoeg om de groene trui mee naar de Klettersteeg te mogen nemen. Ook Sjaak Burgsteden, Marcel Boonen.Kees Druyff en André de Jong reden goed en zullen voor 1978 wel weer een con tract kunnen krijgen. De laatste rit werd hand-in-hand besloten door Wim Schouten, Rens Wouters (een kippepoot als mascotte bleek geen groot succes!) en Arno Vos. De eindstand werd: 1. Karei Doest, Barneveld 1.12.34 2. Paul Ossendrijver, A'veld 1.12.40 3. Sjaak Burgsteden, Stoutenburg 1.12.57 4. Marcel Boonen, A'veld 1.13.02 5. Kees Druyff, A'veld z.t 6. André de Jong, A'veld 1.13.06 7. Frank Schoonderbeek, Achter veld 1.13.10 8. Gerrit Jan Lokhorst, A'veld 1.13.34 9. Bert Wouters, A'veld 1.13.38 10. Ben Voorburg, A'veld 1.13.43 11. Theo Ossendrijver, A'veld 1.13.48 12. Peter Middelaar, A'veld 1.13.50 13. Martin Vos, Barneveld 1.13.55 14. Nico van Druten, A'veld 1 14.46 15. Dick Lokhorst, A'veld 1 15.43 16. Hans Ossendrijver, A'veld 1.16.44 17. Jan Sassen, Delft 1.18.09 18. Henk Hazelaar, A'veld 1.19.38 19. Wirn Steenbeek. A'veld 1.21.33 20. Rens Wouters, A'veld 1.27.19 21 Arno Vos, Barneveld 1.29.05 22. Wim Schouten. A'veld 1 29 14 23. Gerard Vos, A'veld 1.33.45 12-JARIGEN In de groep van 12-jarige renners (met bondslicentie) werd de strijd een buitenlands gebeuren. Als een duvel uit een doosje schoot kleine Gary Baker (E) menigmaal uit de kopgroep naar voren om de sprintjes te winnen en dat is zo vaak gelukt, dat hij er in het eind klassement de eerste plaats aan over heeft gehouden Om de 2e en 3e plaats ging het vele dagen tussen het pittige Duitse meisje Beate Schmitt en Chris Terry uit Engeland. Aan het begin van de laatste etappe stonden beide ri valen nog gelijk, maar uiteindelijk bleek de Brit (die de groene trui veroverde) toch 2 seconden sneller. Beate werd 3e en het beste geklasseerde meisje Van .dames gaan voor" wist de con currentie blijkbaar niets af De eind stand werd in deze groep. (gele trui): 1. Gary Baker, Engeland 2.27.27 2. Chris Terrv, Engeland 2 27 41 3. Beate Schmitt, Duitsland 2.27.43 4 Cor Broekhuizen, Maartensdijk 2.27.44 5. Michael Willems, A'dam 2.27.44 (groene trui): 1. Michael Willems, A'dam 38 pnt. 2. Dean Bourne, Engeland 28 pnt. 3. Beate Schmitt, Duitsland 26 pnt 13-JARIGEN In de groep renners met het (onge luksgetal 13 als leeftijd warende Duitse jongens zeer sterk Volker Diehl is vanaf de eerste dag de drager van de gele trui geweest en op zaterdag was dat nog steeds het geval. Rudiger Schid- lowski (D) kwam de bij de persoonlijke tijdrit opgelopen achterstand niet meer te boven en mikte daarom verder maar op de groene trui, hetgeen overigens uitstekend lukte. Godfried ten Barge redde met zijn 3e plaats nog iets van de Nederlandse eer. Onze streekren- ners hebben het ook niet gemakkelijk gehad. Zo moest Leusdenaar Nico de Vries (anders echt wel een manneke, om goed rekening mee te houden) met 2 22 23 en een 17e plaats genoegen nemen. Reinie Schouten uit Lunteren heeft ook goed gereden, maar kwam toch niet verder dan de 25e plaats (2.22.54). Petra Perquin uit de keistad heeft volgens ons de prijs van de vriendelijkste renster verdiend, maar die was er niet en zo werd het dan een 43e plaats in de algemene rang schikking Gelukkig nog net niet de rode lantaarn. De klassementen (al thans de top) lulden hier. 13 jaar (gele trui): 1 Volker Diehl, Duitsland 2.22.04 2. Rudiger Schidlowski, Duitsland 2.22.13 3 Godfried ten Barge, Eibergen 2.22.14 4. Martin Wright, Engeland 2.22.16 5 Hans Leliveld, Noorden 2 22 16 13 jaar (groene trui): 1. Rudiger Schidlowski, Duitsland 50 pnt. 2. Volker Diehl, Duitsland 36 pnt. 3. Gerard Dekker, Hoogeveen 10 pnt. 14-JARIGEN Bij de 14-jarigen werd de strijd eigenlijk wat te veel beheerst door Rino Schunnk (geel en groen), Jos Verschuur en Frans de Vos Geen van de andere renners kreeg ook maar een enkele kans om serieus wat tegen dit trio te kunnen ondernemen. De wieler sport is mooi maar ook hard. Wie het snelste fietst wint de koers. Amers- foortse Johnny Groenestein moest in dit sterke gezelschap genoegen nemen met de 28e positie en dat is minder dan we van hem hebben verwacht De eindrangschikking is in deze groep: 14 jaar (gele trui): 1 Rino Schurink, Weesp 3.26.37 2 Jos Verschuur, Maastricht 3.26.48 3. Frans de Vos, Amsterdam 3.26.53 4 Hans Leliveld, Noorden 3.27.39 5 Loek Rijkhof, Eist 3.27.41 14 jaar (groene trui): 1. Rino Schurink, Weesp 101 pnt. 2. Jos Verschuur, Maastricht 59 pnt 3. Frans de Vos, Amsterdam 23 pnt. Algemeen ploegenklasseroent: 1 Middenstand Achterveld 8.10.07 2. Coen v d Berg, Leusden 8.10.08 3. Holland/Utrecht verzeker. 8.10.28 4. Cafetaria Kok Achterveld 8 10 32 5. Kela Tapijt 8.10.38 6. Rabobank Achterveld 8.10.39 7. Frans Bosman electra 8.10.42 Volle aktie in de Tour de Junior. welverdiende loon voor een hele week sport. Alle nummers 1. 2 en 3 (in het gele-, het groene- en het ploegenklas sement) kregen bekers, bloemen en/of truien. De plaatselijke sterren bij de dikke banders bovendien nog een oor verdovend applaus van hun echte" collega's. De best geklasseerde dames in het gezelschap werden niet vergeten, evenmin als de op de allerlaatste plaats geëindigde renners (een echte rode lantaarn!). Ook de meest strijdlustige fietshelden en de ongelukkigste ren ners kregen hun beurt. Zes jongens die tijdens de tour hun verjaardag vierden (hoe zoeken ze het zo uit?) hielden daar een extra presentje aan over. Loco-burgemeester W. A. van Zandbrink, evenals een met dinarn's strooiende delegatie van Leusden 1200, waren in hun goede pak uit die tijd ter plekke en de loco maakte zich o.m verdienstelijk met het overhan digen van de ere-medalje van Z K H. Prins Bernhard aan de beste Neder lander en dat was onbetwist Rino Schu rink, die alles won, wat er te winnen was en een vrachtauto nodig had om De overvolle zaal van Ons Gebouw tijdens de slotavond van de Tour de Junior 1977. 8 Leusder Marktkooplieden 8.11.37 9 Leusder Krant 8.11.41 10. Sporthuis Kraanen 8.12.20 11. Voorbij's beton 8.13.19 12 Bouwmeester/Ossendrijver 8.14.25 13. Batavus rijwielen 8.14.28 14. Amersfoortse Courant 8.17.25 15. Brouwer kraanbedrijf 8.17.44 16. Jan Jansen, Achterveld 8.17.54 17 J W v. d Berg, Leusden 8.19.02 18. Frejo metaalwaren 8.21.02 19. De Spar Leusden 8.22.44 20. Heuga tapijt 8.27.20 21 Coenders/Buitenlust A'veld 8.29.50 22. Technisch Bureau Soest 8.37.35 PRIJSUITREIKING WERD MASSASPRINT Zo zou je het wel kunnen noemen. Het hele peleton was verzameld in de grootste (en toch nog te klein zijn de) zaal van Ons Gebouw en het wel gevulde pakhuis met prijzen en premies (buiten de tourweek is dat gewoon maar het toneel) werd zo enthousiast be stormd, dat in een vrij korte tijd tourbaas Meinten van zijn handel werd verlost. Meinten nam ook afscheid van de 14-jarigen, maar hoopte hardop, dat zij de Tour de Junior niet zouden vergeten. Ploeg voor ploeg werden de renners in de gelegenheid gesteld om een welgevulde reistas te komen halen. 150 jongens en meisjes oogstten het De Engelse jongens kwamen goed gesoigneerd aan de start ACHTERVELD - Ook dit jaar werd de vrije tijd van de deelnemers aan de Tour de Junior goed besteed, al ging dat donderdag- en vrijdagmiddag wel van café naar café Nadat donderdag het zeer geslaagde praatuurtje met Hennie Kuiper in d' Oude Peerdestal plaatsvond, volgde een dag later een spannende bingo-middag in Buiten- lust Onder leiding van Jan Schouten (en wie hem kent, weet dat succes verzekerd is) werden 10 grote slag roomtaarten en nog een zeer groot aantal kleinere prijzen verspeeld Dat de Achtervelders trots zijn op hun dorp, bleek ook nu weer, want alle prijzen waren versierd met een gouden zegel, waarop de alleszeggende tekst: ,,de Toegangspoort der Veluwe en de Parel der Gelderse Vallei Achterveld viert in 1982 haar zeshonderd-jarig bestaan". Hét is nog wel geen 1982, maar het kan beslist geen kwaad, dat U het nu al weet Wat bingo betreft werd op zeer vlotte wijze in het Duits, Engels en Nederlands de cijfers ge noemd, zodat er veel vaart zat in het verrassende spel. Het jonge volkje was zeer enthousiast en bijtijden wijle ook bar luidruchtig, maar alles had een fijn verloop en Rien Coenders deed ook nog een duit in het zakje met een rondje frisdrank aan de pak weg 130-man sterke klandizie. de buit in Weesp te krijgen. Er waren ook niet-renners, die in de prijzen vielen. Op de eerste plaats was dat de heer J J. Ossendrijver, die een week lang de bezemwagen door Achterveld heeft gesleurd en elk hob- beltje en bobbeltje in het parcours nu wel kent. Hij werd beloond met het winnen van de ..adoptiefiets" en alleen maar omdat hij toevallig Arjan Plomp (rugno 66) een week lang in leven heeft gehouden Wachtmeester D. Bijl zou ook een gokje gaan doen Hij trok in de loterij om de rennersfiets uit gerekend nummer 131 en dat bleek een week lang de rug van één van zijn kostgangers te hebben gesierd. Herman Krooshof profiteerde goed van de uitstekende samenwerking in het Achterveldse politiekorps! De kiss- missen Anja en Wendy, die toch al niet te klagen hadden over hun aan deel in het tourwerk, hielden er een complete garderobe aan over van het ..modehuis" Coenders plus een fikse waardebon van de organisatie. Volker Diehl werd erbij gehaald om als kiss- mister e.e.a. te overhandigen en die jongen was blij. dat hij eindelijk eens wat terug kon doen. Ook waren er waardebonnen voor de gebroeders Don- kersgoed, die als zetbazen het tour- winkeltje beheerden Zij hielden - keu rig in de boekhouding verantwoord - f824,81 over. Zo kwam er toch nog onverwacht vlot een definitief einde aan de Tour. Eerst met bedankjes van de tourbaas aan iedereen, die aan het welslagen van de 20e editie had meegeholpen. Hij noemde liever geen namen om het ri sico te vermijden iemand over te slaan. Mr. Cummings, een Engelse begelei der, kwam ook even het toneeltrapje op om de dank over te brengen van de Britse deelnemers (de vader van Dieter Horning had dat eerder reeds gedaan uit naam van de Duitsers). Namens alle Nederlandse jongens en meisjes vroeg tenslotte de 2e voorzitter van de Amsterdamse wielerclub Olympia het woord. Ook hij was bijzonder ge troffen, door het grote succes van de Tour en met name op ieder gebied. „Het was enorm", vertolkte in drie woorden de bijna 5 minuten durende lofrede op Wout en zijn makkers. Eén van de meest enthousiaste aanhangers van de Tour de Junior is wel de Achterveldse politieman Bijl. Tijdens de toerweek doet hij het politiewerk dan ook met extra veel plezier op de voor hem gebruikelijke joviale wijze. Het was voor hem - in verband met zijn naderende pensioen - de laatste toerweek als politieverte- genwoordiger ledereen is vol lof overeen Gazelle Van klassiek tof supersport En iedereen prijst onze service HESSENWEG 190 ACHTERVELD - TEL 03425 1225 Gazelle fietsen rijden op Vredestein banden De huldiging van de Groene Truidragers.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13