iur de France-renner heeft druk programma Op verjaarsvisite bij „half Hoogeveen" ng geweld in Mini-tour MINI-TOURDORP WOUT PEEL Opknapbeurt basisschool Amivedi PROGRAMMA CARNAVAL ACHTERVELD TXHMJVHtO* nit vu o VERLOREN GEVONDEN De blonde Amersfoortse Petra Perquin vindt bet Mini-Tourdorp van Wout Peel geweldig MINI-TOURDORP - Donderdag was voor ons wel de drukste dag van de 20e Tour. Alleen meefietsen was er niet bij; daarvoor waren wij net iets te oud. Om 10.00 uur in de voor middag eerst koffiedrinken met een gebakje en gezellig klessebessen met de tourbaas en zijn vele adoptie moeders, maar nog geen uur later zaten wij al weer aan de koffie (nu met een plakje cake) en wel op de camping van Wout Peel. Hoogeveen- se Marcel van der Eng, die zo goed rijdt voor de ploeg van de Leusder Krant, was 13 jaar geworden, 's Mid dags kwam Hennie Kuiper de Junior- renners vertellen boe ze net zo'n goede coureur als hij kunnen wor den en om kwart voor zeven begon de 4e etappe van de Acbterveldse Tour. Alles bij elkaar was het een drukke maar zeer gezellige dag. Marcel van der Eng was dus ja rig en daar moest onze krant dan ook bij zijn. De burgemeester" van Mini-Tourdorp ging met ons mee, of eigenlijk was het zo, dat wij met hem mee mochten Een vreemde vo gel is die Wout Peel. In het Leus- dense bevolkingsregister zit hij on der de letter H in de kaartenbak en wel als volgt: Hengel, van den, Wouterus Henncus. Maar dat vinden de Achtervelders veel te moeilijk Daar wordt hij met Wout Peel aan gesproken Wout is de zoon van Peel van den Hengel en dat ,,Peel" komt van pelgrim Hij is dus kennelijk van nette kom-af. Normaal staan bij hem in de boomgaard 4 caravans, maar tijdens de tourweek heeft zijn camping een bezetting van die bijna tienmaal zo groot is. Eén weekje drukte vindt hij wel genoeg, want Woutje is wel verlegen om geld maar niet direkt om werk Met Marcel v. d. Eng was ,,half Hoogeveen" naar Achterveld geko men. Twaalf renners uit de jeugd afdeling van de wielerclub ,,de Ped delaars" reden mee in de Junior- tour en tien van hen hadden met hun hele familie een groot deel van Mi- ni-Tourdorp in gebruik Knusjes bij elkaar stonden hun caravans en ten ten plus de service-wagen van de wielerclub Behalve voor de Tour was men voor een weekje rust naar het middelpunt van Nederland geko men en als we de overkomende vlieg tuigen van de basis Soesterberg ver der maar vergeten, lukte het best met de rust De kampeerwagen van .de Van der Eng's was prachtig ver sierd met een slinger van papieren bloemen plus (naar zojuist door me vrouw Reinds uitgevonden oud-Drents gebruik) een sliert van 26 felicita tiekaartjes met de allerbeste wen sen voor de jarige in velerlei va riaties. Half Hoogeveen zat aan de koffie met cake en plezierig was het er beslist met op de achtergrond aan de waslijn de frisgewassen wie- lerkleding van de Drentse renners- ploeg. Kamperend en fietsend wordt de Tour voor de jeugd, maar ook voor de sterk meelevende familieleden, een machtig mooie vakantieweek. Helaas gaat niet alles van een leiendakje. Er gebeuren ook (gelukkig maar wei nig) wel eens ongelukjes, zoals met Peddelaar Ronald Reinds, toevallig ook fietsend in de ploeg van de Leus der Krant. Maandag kwam hij in de tijdrit te vallen. Een flink stuk .be hang" van zijn rechterknie ligt nog steeds op het parcours, maar Ro nald zette door met een van pijn verkrampt gezicht De onfortuinlijke Drent denkt zeker niet aan opgeven. ,,Daar win je geen wedstrijd mee," was zijn uitleg en hij heeft nog gelijk ook ACHTERVELD - De Christelijke Basisschool aan de Walter vanAmers- foortstraat heeft tijdens de vakantie weken een verjongingskuur ondergaan Drie weken achtereen hebben ploegen van vaders, moeders en andere vrij willigers afwisselend gewerkt en ge ploeterd om de gehele school van binnen een goede opknapbeurt te geven. Het resultaat van vele uren hard werken mag dan ook gezien worden. Het geheel is opgeknapt en geschilderd in frisse, heldere kleuren Als volgende week de schooldeuren weer open gaan, zullen de leerlingen hun onderricht ontvangen in een frisse opgeknapte school ACHTERVELD - Hoewel het nog maar het begin van de maand augus tus is, is de Achterveldse Carnaval alweer volop bezig met het organiseren van de carnavalsviering voor het sei zoen 1977-1978 Teneinde alle verenigingen tijdig te kunnen inlichten betreffende de te hou den activiteiten, hebben alle verenigin gen een aanschrijving ontvangen be treffende data van de activiteiten Dit is gedaan voor de goede gang van zaken zodat andere verenigingen met hun ac tiviteiten rekening kunnen houden met de vastgestelde data van de car navalsvereniging. Dit zal zeker prettig werken, d^ar het reeds voor- gekomen is, dat door verenigingen een vergadering of i d. werd gehouden, terwijl het ook een Carnavalsavond was. Dit was voor beiden niet zo leuk, omdat dan een gedeelte van de leden eventueel voor het andere verstek lie ten gaan De vastgestelde data zijn 12 november 1977 Prinsenbal. 14 januari 1978 Boerenkielbal 3 februari 1978: Groot carnaval. 5 februari 1978: Carnavalsoptocht. 5 februari 1978. Kindercarnaval 6 februari 1978 Tienercarnaval 7 februari 1978 Bejaardencarnaval. 3 maart 1978: Halfvasten bal. Algemene ledenvergadering op 26 sep tember 1977 ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi, tel 03425-1554, zijn de vol gende dieren als gevonden en ver mist opgegeven. rnimammaipjm SjË KUIPER BEZOCHT T. DE J. DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1977 te Kuiper beantwoorde op sympathieke wijze de vragen, die hem werden ■door de jeugdige wielrenners en tourleider Wout Meinten. nieuweling en 5 jaar amateur. Ruim een half dozijn jaren is de thans 28 lentes tellende en aan zijn stem dui delijk als Twentenaar herkenbare Hen nie werkzaam als prof. De professio nele wielrennerij is voor hem gewoon een beroep, dat hij zo nauwgezet mo gelijk uitoefent Hij is getrouwd en moet uiteraard ook voor het levensonderhoud van zijn echtgenote Ine en zijn bijna drie jaar oude zoon Patrick zorgen. Hennie Kuiper wordt namens alle deelnemers van de Tour de Junior bedankt voor zijn aanwezigheid door de kusjes van de Tourmissen. TOEKOMST De verstandhouding in de ploeg van Peter Post (momenteel wel de sterk ste in Europa) met de ploegleider en de andere jongens vindt de kopman Kuiper uitstekend Volgend jaar gaat hij nog eens op jacht naar het geel in de Tour de France Mogelijk rijdt hij dat jaar ook Bordeaux-Parijs, 's werelds lang ste van-stad-tot-stad-koers. Met zes daagsen houdt hij zich indea.s win ter niet op. Als training doet hij lie ver aan veldritten mee. Hennie Kuiper is bijzonder bescheiden en vindt elke wedstrijd in feite even belangrijk en elke uitslag, waarvoor hard is ge Hennie Kuiper bij zijn aankomst in Achterveld geflankeerd door oud tour-baas Jan Schouten en tourleider Wout Meinten. knokt even goed Je kunt nu eenmaal niet alles en altijd winnen Hij vindt zijn 2e plaats in de Tour de France en de 6e plaats in het laatste Neder landse Kampioenschap beslist niet slecht Er zat niet meer in dan er uit gehaald werd. Ruim een uur is Hennie Kuiper in Achterveld geweest, waar hij antwoord gaf op de gestelde vragen, adviezen en handtekeningen uit deelde alsof het niets kostte en nog veel meer Toen moest hij weer weg naar een koers, ergens in het Westland, maar Hennie vertrok niet met lege handen. Naast een geweldig applaus van de volle zaal kreeg hij allerlei tourherinnerin gen uit Achterveld, een sticker, een vaantje en een dinarii van Leusden- 1200, een fruitmand vol vitamientjes en bloemen - ook een bos rode rozen voor zijn vrouw - en kussen van de tourmissjes Anja en Wendy. Met een machtig spurtje was hij ineens weer verdwenen en Jan Schouten had moeite om aan zijn wieltje te blijven. lersuccessen niet altijd blijven duren Studeren is voor een gezonde jongen natuurlijk niet alles en Hennie bleek een sportieve inslag te hebben. Vooral het wielrennen trok hem bijzonder. In 1963 ging hij met wat vriendjes naar de Ronde van Denekamp kijken en daar mee is alles begonnen. Nog in hetzelf de jaar stond zijn naam weliswaar niet op de deelnemerslijst van de Ronde van Wierden voor jongens op gewone fiet sen, want hij had zich niet in laten schrijven omdat hij dacht, dat het zo ook wel kon en toen ontpopte zich voor het eerst zijn wilskracht. Hij bleef ech ter net zolang zeuren tot hij tenslotte toch mee mocht doen en daarbij had hij zich zo druk gemaakt, dat hij alle spanning en emotie ontlaadde in die koers voor dikke banders. Hij won en verdiende daarmee het kleine (maar nu nog voor hem zo kostbare) bekertje, waarover wij het al eerder hebben ge had. TOUR DE JUNIOR Hennie Kuiper was volledig in de ban van de wielersport gekomen en reed nog veel wedstrijden in de buurt en later ook wat verder van huis. Op zijn 14e en 15e jaar was hij deel nemer aan de Achterveldse Tour de Junior. Hij behaalde wel een paar ritoverwinningen, maar steeds net niet de eindzege. Treffend was donderdag ook de ontmoeting van Hennie met zijn thans omtrent 80-jarige adoptie-va der" van toen. Cradus van Hamersveld wist zich uit die tijd nog heel wat te herinneren O. m. dat hij na een lekke band terug kwam in het peleton en hoe belangrijk de factor van niet willen op geven is voor een succes zoekende renner, onderstreepte hij duidelijk met het beschikbaar stellen van een echte T I -Raleightrui voor de renner, die dit jaar in de Juniortour de grootste volharding toont. Hennie bleef 2 jaar ..„veld - Er is ia alle kran- r,.,,,Hennie Kuiper geschre- j (dereen wel bet wie en het we topwielrenner weet. Dat V Nederlands- en We- ..i«o is geweest, boeven wij tj te vertellen. Wat wellicht L nieuwtje kan rijn. is dat een hekertje van eierdopformaat a nog steeds de allergrootste ldie bij ooit beeft gewonnen. P' egD jaar of veertien geleden Eerste overwinning, xjrujper was donderdagmiddag lbj, de Tour de Junior. Met_ ie voorsprong op het progamma i, uit een kopgroepje van drie toten en Wout Meinten werden als eerste over de drempel Iran Uhm's Oude Peerdestal. ueiij)c daverend applaus van [mniorrennertjes gaf overdui- i hoe welkom hij was Het por ex-tourbaas Jan Schouten i karwei zijn geweest om de ■L x I.-Raleighrenner, zo e 64e Tour de France, naar Achterveld te krijgen, maar daarom maakte geen van de aanwezigen zich druk. Na zo'n Ronde van Frankrijk hebben de renners beslist niet over werkloosheid te klagen. Vrijwel dage lijks (soms tweemaal per dag) worden zij geacht overal mee te doen aan de talrijke criteria en andere plaatselijke wedstrijden Toch kwam Hennie Kui per graag naar Achterveld en de reden waarom, wordt verderop vanzelf wel duidelijk. Neerlands meest succesvolle cou reur van dit ogenblik zou de Tour de Juniorrenners antwoord geven op bij hen levende vragen en daaruit teken den wij op, dat hij in Denekamp is geboren. Dat gebeurde op 3 februari 1949 Hennie is van boerenafkomst, zoals veel van zijn collega's, maar hij bleef uiteindelijk niet op de boederij. Zijn ouders lieten hem studeren en Kui- pertje is blij, dat hij zijn MTS-diplo- ma op zak heeft ,.Met dat papier tje en twee rechterhanden zit je al tijd goed voor de toekomst", aldus Hennie ,,en ik weet best, dat de wie- in de Mini-tour Het is elk jaar weer een kostelijk gezicht: de start van de kleine wielrennertjes in de mini-tour GEVONDEN: Klein zwart katje, 8 weken oud, Asschatterweg, grijs gestreepte poes, Maisland, bastaard, teef, zwart met lange krulstaart, bruine halsband met penning. Den Treek, bastaard poe del, groene halsband, langharig, krul haar, reu, Leusden-Zuid VERMIST: Zwarte kater, witte bef en witte sokken, gecastreerd, 5 jaaroud, blauw leren bandje met tonnetje waarin naam en adres, zwarte kater, 2 a 3 maan den oud, Walstro. 16 vertrekkers met als winnaar Paul v d. Pol. In zijn kielzog volgden als 2e Benny Tolboom en 3e Leo van Ruitenbeek. De groep van elf renners, die in 1978 deel mag nemen aan de grote Tour is thans 11 jaar oud. Frank van Leeuwen werd hier winnaar, Kees- Jan Leliveld werd 2e en Erik van Wijn gaarden 3e. De wedstrijden werden (uiteraard) aanschouwd door vrijwel alle Achterveldse moeders. Bloemen en medailles lagen klaar voor de nummers 1, 2 en 3 van elke leeftijds groep en een tourvaantje plus een pakje kauwgum voor iedereen. :RVELD - Evenals inde voor den is ook de op woensdag en de tourweek 1977 gehou- •Tour een zeer groot succes- 'wst. Het was de 10e editie *lelersportmorgen t.b.v. de Idse jeugd van 4 t/m 11 jaar en oude logé'tjes. Het opper- dere onderneming was me- Meinten, die voor de tech- litvoering van het spul de king had van haar echtvriend. °P de desbetreffende ochtend s beters te doen. Tien 5- en ttige kleuters op stepfietsjes de laoge reeks koersen met We uitslag: 1. Lars Valko- wy van Bobemen en 3. Petra v. d. Hengel. Van het halve dozijn 6-jarigen waren 1. Ronald Mander- sloot, 2. Thijs van Lierop en 3. André Valkhof het snelst aan de finish. Een veld van maar liefst 16 deelnemers betwistte de wedstrijd in de leeftijds groep van 7 jaar met als resultaat: 1. Robert Roest, 2. Rodney Brouwer en 3. Bert Schimmel. Bij de jongelui van 8 kwamen 1. Gerald v. d. Kruisweg, 2. Rense van Kalsbeek en 3 Ralf Valkonet op het êre-schavotje. Veertien renners van 9 vertrokken in de rit van hun leven in hun categorie en daar werden Peter van Ruitenbeek, Gerrit Bisschop en Jan v d. Hengel 1, 2 en 3. Bij de 10- jarigen heerste ook veel concurrentie: De allerkleinste winnaars staan trots met bloemen en al op het ere-schavot.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15