Verdwenen plekjes in Amersfoort: pentekeningen van mevrouw Ter Horst Driemaal mis.... GESLAAGD EVENEMENT VAN INTERNATIONALE ALLURE Uitstekende stemming op Lockhorst-toemooi I Sport j C UR AMERSFOORT - Enkele weken geleden werd het charmant uitge voerde boekje „Verdwenen plek/es van Amersfoort" van me vrouw W. M. E. ter Horst van de Rotte uit Amersfoort officieel ge presenteerd en werd het eerste exemplaar overhandigd aan de burgemeester van Amersfoort, drs. A. R. Vermeer. Tegelijkertijd werd een tentoonstelling in Flehite ge houden van de voor dit boekje ge maakte tekeningen. Mevrouw Ter Horst maakte nog niet zo lang geleden het boekje Leusden in pentekeningen", waarbij helaas geen verklarende tekst was gevoegd, op een ge stencild velletje na. Die storende fout is met,, Verdwenen plekjes van Amersfoort" niet gemaakt. Mevrouw P. C. Jansen-Sterringa verzorgde de begeleidende tekst bij de fijne pentekeningen. Het voorwoord werd geschreven door de in Amersfoort bekende historicus H. Halbertsma. Het goed verzorgde boekwerkje werd ge drukt op de persen van de BDU te Barneveld. Voor de liefhebbers van historie en voor alle Amersfoorters, die nog een warm hart toedragen aan alles wat bi/na of helemaal is verdwe nen, is „Verdwenen plekjes van Amersfoort" erg de moeite waard. V. ZELF METSELEN De vereniging „De Nederlandse Baksteenindustrie" begint eind augustus weer met een nieuwe serie metselcursussen voor doe-het- zelvers. De cursus bestaat uit twaalf lessen, waarvan drie theorie mate riaalkennis. constructieleer en ar chitectuurbeginselen - en negen praktijklessen. De lessen zijn op dinsdag- en donderdagavond van 19.00 tot 22.00 uur. Het cursusgeld bedraagt 285.-, maar daarvoor krijgt men dan ook materiaal als voegspijker, troffel, kapsabel, draad, opsteekdoosjes. drieklezoormaat en lager -lat en, niet te vergeten, het boek „Metselen: leer het zelf". Stenen en specie worden eveneens betaald. Inlichtingen bij tü.Ci LH& Q&l a Het stationsplein in vroegere dagen. „De Nederlandse Batö trie", Postbus 51, Arnhtf „Heeft die daar onlafl? stalenboek geleend? Aan de Koppel, uit 1886 met de molen ,,De Zon". LEUSDER KRANT-SPORT In 9 van de 10 gevallend net goed als volwassenen],i» doen bij een organisatie, rjd van de jeugd heet te a Lockhorst-jeugdtennistoems deze week op het BurgerZ ningpark wordt gehouden vond daar evenwel het plaats, want alleen al bij Z van de verder tot nu toe i/iiju slaagde wedstrijdenreeksgrc minder dan driemaal mis Er wordt wel eens ges» traagheid van handelen personeel, maar dat is /angii terecht Zo was de afraslehrt gazon bij het toegangspa^, Lockhorst-paviljoen al langs hersteld, voordat iedereen), gaten had Een meneer, de# de eersten de inmiddels 90 Engelse gasten welkom #s, had dat blijkbaar ook niet fa niets gebeurd zijn als hij/in voetpad was gebleven, maai van de bezoekers lag hjj languit voor hun voeten in ha, de gevolgen niet zo ernstigtj het best een leuk internes zijn. De afrasteringsdraadh broken, hetgeen helaas ooil was met 's mans linker txtni speling van het noodlot dien. dat 1uist hij degene nodig een bordje met te" nummer van een dokter dwt baar in het clubhuis wilde hts: lukkig bleek dat bordje na i niet meer nodig. Rond de figuur van omei van sportzaken (die als zoth op de hoogte moest zijnjs/t de tweede misser al Zellsj jeugd weet, dat je bij het sla bal met een racket tennissdv moet hebben. Het zou noga geweest zijn, als onze gei openaar die dingen niet ben vraag mij wel bezorgd al, us het openings-souvenir »i Leusden heeft gelaten. Ik te voorstellen, dat hij ook van Lookhorst een paar gympiesi te. Mislukking nummer 3, wi volwassene schuld had, v» startkanon van David l plaats. Niet hij was de tn maar een Lockhorstbesha dat nog!) moest persé vli proppenschieter gaan sias foto te maken en dan ookitn het moment, waarop heli zou moeten gaan. Het had dood kunnen zijn, maar ót dinge kanonnier voorkwam ijdige begrafenis door snelt het kruitvat te trekken. Daiê nog volgende knalnietmeen liep met het verdere opem, merkten gelukkig niet allen: Een „leuk" effect was toeing een nietsvermoedende dan eind van de geluidsbron n van schrik en met luide gil koffie over haar tot dan lal wit tennisjurkje morste DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1977 Eén van de deelneemstertjes overhandigde wethouder Van Woudenberg een bloemetje als dank voor het feit, dat hij het toernooi heeft geopend. Alle deelnemers aan het internationale jeugdtennistoernooi van Lockhorst. Veel belangstelling bij het internationale jeugdtennistoernooi. De Dienst Gemeentewerken heeft een aardig staaltje van haar kunnen gepresen teerd met de sfeervolle vernieuwing van de entree naar het Lockhorst-tennispark. meespelen (met alle kansen op een smadelijke afgang voor de volwasse nen). Er wordt van alles verzonnen om het contact met de Engelsen zo prettig mogelijk te houden. Net als bij de Ach- terveldse Tour de Junior zijn de van ver gekomen gasten ondergebracht bij „adoptie-gezinnen" en dat gaat uitste kend. Woensdag zou geëxperimenteerd worden met eenander idee van de Tour: koffiedrinken van de tijdelijke pleegou ders met de tournooileiding en daar komen wij de volgende week nog graag op terug. Daarop aansluitend gaf de Leusdense kanonnier David Zoetmulder met een harde knal uit zijn mini-kanon een grote schare Leusdense jongens en meisjes het sein voor een ware tennisballenregen op de banen en waar ze zo ineens van daan kwamen weet niemand, maar het complex werd overstroomd door de jeugd, die alle ballen netjes in mandjes verzamelde en de bijeen gebrachte buit aan de verblufte wethouder als openings-souvenir aanbood. De onmo gelijkheid hiervan werd door het ten- nisbestuur onderkend en in plaats van de honderden ballen kreeg de sportieve wethouder een envelop aangeboden. Meestal gaat dat andersom, maar toen de rust op het sportcomplex weer terug was, bleek de symbolische inhoud van het couvert een flinke bijdrage te zijn in de bondskas van de N.I.S. (Nederlandse Invalieden Sportbond). Het tournooi speelt zich af in een bij zonder prettige sfeer en dat werd ons nog eens extra bevestigd door de Engelse ploegleider. Het was reeds een zeer goede vondst om de wedstrijden reeks zo in te richten, dat de deelnemers niet direct al na een ongelukkig verlopen partij voor de rest van het toumooi uitgeschakeld waren. Nu zijn ze tot en met de voorlaatste dag nog volop in actie. Voorts wordt zeer veel aandacht geschonken aan mo gelijkheden voor recreatief bezig zijn buiten de wedstrijden en nu al is aange toond, dat er in de regio Amersfoort een duidelijke behoefte bestaat aan tour- nooien van deze opzet voor de jeugd t/m 18 jaar. De beste jeugdspelers komen in de vele senioren-tournooien goed aan hun trekken, maar voor de uitgebreide sub-top bestaat in feite niets. Bijvoorbeeld in I.T.A.-verband zou toch mogelijk moeten zijn, dat het Lockhorst-expenment niet tot een eenmaÜge gebeurtenis beperkt blijft. In aansluiting op de activiteiten buiten het tournooi (zwemmen, voetbal, bingo, enz. met de grote knal fuif op woensdag als hoogtepunt) werd dinsdag nog een internationale wedstrijd tussen Lockhorst en Suffolk ingelast in de vorm van een „gemengd- dubbel-extra". De eerste twee woorden zijn duidelijk in tenniskringen en met dat „extra" werd bedoeld, dat hier en daar ook leiders met de jeugd LEUSDEN-CENTRUM - Zaterdag morgen vond de opening plaats van het tot nu toe in de allerbeste stemming ver lopen jeugdtournooi van de LTV Lock horst. Een uitbundig schijnende zon, die zelfs de meest optimistische Lockhorster niet had verwacht, ver hoogde de feestvreugde. De vlaggen van Engeland, Leusden en Lockhorst hingen hoog in de mast toen in de loop van de ochtend de spelers van de deel nemende verenigingen zich kwamen melden. Weldam uit Hoevelaken, 't Schilt uit Woudenberg en de Amers- foortse club AJta, Flehite, Leusderpark, Randenbroek, 't Stort en Volta kwamen hun krachten meten met het Leusdense Lockhorst en een flinke ploeg jongelui uit het Engelse tennisdistrict Suffolk. Helaas werd een van de orga nisatoren het slachtoffer van een te grote dosis enthousiasme bij de ontvan gst van de Engelse gasten. Hij struikelde over een afrastenngsdraad, krabbelde zich netjes verontschuldigend overeind en ging verder met het programma. Voelend, dat er iets mis was, stelde hij zich later onder medische behandeling en toen bleek, dat „iets" een gebroken linker bovenarm. Als toeziende voogd en met „one hand in the pocket" bleef hij sportief op zijn post. Als (schrale) troost moge gelden, dat het op zijn spe ciaal verzoek in het clubhuis aange brachte bordje met het telefoonnummer van een arts voor noodgevallen, er met voor niets heeft gehangen. Gelukkig hoefde het later niet meer te worden gebruikt. Rond 11.00 uur heette Lockhorst- voorzitter A. Schoonbeek iedereen welkom, waarna loco-burgemeester W. A van Zandbrink (in een kledij, waarvan de Engelsen pas later de bete kenis vernamen) uit naam van het ge meentebestuur liet merken hoe prettig hij het vond, dat dit jeugdtournooi met een internationaal tintje in Leusden wordt georganiseerd. Mister Norman Gouldsbrough beklemtoonde zijn er kentelijkheid voor de invitatie namens de bezoekers van overzee (voor de En gelse spelers en speelsters was dit het eerste tenniscontact met het continent) met een prachtige bokaal en twee Suf- folkers tennisdassen. Uit een groepje oudheden, in kle- Wethouder G. van Woudenberg van Welzijnszorg in vol ornaat, opent met een uitstekende service het internationale jeugdtennistoernooi van Lockhorst. derdracht van zeker 1200 jaar geleden, trad toen wethouder van sportzaken G. van Woudenberg naar voren om de opening van het toumooi te verrichten. Bij een tennisopening van een paar weken geleden hadden wij hem al in actie gezien op één baan. Hier demon streerde hij zijn tenniskennis over het halve Lockhorstcomplex. Onder het door de aanwezigen luidop aftellen der jaren van 1200 tot heden, sloeg hij vanaf het terras eerst een tennisbal over het net van baan 1 en vervolgens over de netten van de 2e en de 3e baan. Aan de Dorresteinsesteeg.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 16