ntilopen-toernooi 20 augustus Clubbladredacties terug van vakantie toernooi sport 77 geweldig geslaagd Pon Voorwaarts besloot de zomercompetitie Sport j j c ursief j Karei en Walter ciiSPER KRANT-SPORT DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1977 is de naam en de LTV Leusden staat erachter. Aan het zoeken naar een passende naam was een prijsvraag verbonden met een doos tennisbal len als (hoofd)prijs, maar daar blijft de derde Leusdense tennisclub mis? schien wel mee zitten, want de inT zending was anoniem Bescheiden^ heid of nonchalance'' Hoe dan ook, de naam combineert de plaats van vestiging van de club met de eerste slag van een tennispartij. Het ..maand blad" zal 7 x per jaar verschijnen en de eerstvolgende nummers van di] jaar kunnen de leden rond of op 1 oktober en 15 november tegemoet zien Het eerste nummer bevat (be-* grijpelijk) overwegend bestuurs- en commissie-mededelingen, maardekov pij die daarnaast in een clubblad de ..krenten in het brood" of ..de jus over de piepers" vormt, wordt voor de komende uitgaven van de leden verwacht Niet dringen alstublieft! Dé uitvoering van Vallei-Service was keu rig en het enthousiasme van het be stuur blijkt na het gereedkomen van het tennispark niet gezakt In tegen deel Voor de naaste toekomst zijn drie tournooien uitgeschreven, op 3 en 4 september het mixed-senioren- tournooi. op 17 en 18 september het tournooi voor de jeugd en op 1 en 2 oktober het slottournooi voor begin-: ners en gevorderden Op 3 september staat ook nog een barbecue op het programma en wat later in het jaai* nog een eindfeest. 1 kampioenschappen GKG. de Ronde van Leusden, de KPJ-stratenloop, de pony-demonstraties van Nimmerdor, de opening van de dorpsherberg Albe- rikhof en Sport en Spel. Een zeer royale algemene belangstelling, dacht ik. On verwacht kwam hij in de WW, toen de feesten rond Leusden-1200 onderbro ken werden. Gelukkig voor hem (die ook maar een mens is) maar erg jammer voor Leusden. Als blijvende herinnering aan zijn Leusdens verblijf treft U hierbij de laatste uit die tijd in ons dorp gemaakte foto aan. Hij is in gesprek met zijn schoolvriendje Walter van Amersfoort, heer van Stoutenburg, maarschalk van Utrecht, enzovoorts. Ik hoorde nog net zijn verontschuldiging tot Karei: ,,Als ik 1 200 jaar geleden wist, wat ik nu weet, had ik het lapje grond aan het Valleika naal toen al per speciale ordonnantie tot schietbaan verheven.Kareltje wist ook al, dat op 27 augustus een deel van het Leusden-1200-feest wordt hervat, maar of hij nog terugkomt naar Leus den, zo vlak voor het begin van de voetbalcompetitie, is zeer twijfelachtig. Ik denk eerder, dat Walter de honneurs waar zal nemen. Hij was de afgelopen week bij de tennis- en voetbal- tournooien op het BB-park al aardig in training. PC. ISDEN/CENTRUM - Als een rode liepen talvaD on ts panning smog e- deo door het programma van het der geslaagde jeugdtennistour- vao de LTV Lockhorst. Ook het deed van oiet slecht tot zeer goed uit in het zakje. Het afgelopen inde moest wedstrijdleider E. óór de wedstrijden zelfs nog even omatische baansproeiers inwer- tellen. Over het recreatieve deel il programma wareD de deelüe- ook goed te spreken en dan be- vij niet alleen tafeltennis, dito l, sjoelen, zwemmen, enz., ee men zich kon verjoozenals er tennist behoefde te worden, maar de tijdpasseringen in de avond- r verdienstelijk heeft zich daar- et bekende Palet-trio B. Oskamp, I Eist en T Werdler gemaakt en og wel in hun vakantie. Deze iters" uit Leusden-Zuid (toeval- Lockhorsters) hebben met hun dropping en films minstens een jaarcontributie verdiend, doch ten wij verder maar aan de irst-penningmeester over De ondjes bingo op maandagavond ehulp van het bingo-ding van de orstanje) om een geweldige hoe- id zeer gevarieerde prijzen werd e bijna honderd deelnemers een ullend programma. Of het vrij- nd op de Voskuilerdijk of op irsterweg begon, was van minder maar niemand kon tegenspre t de startplaats van de dropping lap eind uit de buurt van het örk lag. Een dikke 75 jongelui 1 de klus aan, die voor de jong- n 12 tot 14 jaar) een voettocht nd de 7 km. betekende en voor ren van pakweg 11. Een bezem- *as er niet, maar wie in de van de Leusdense buitengebie- «n uitweg meer vond, had als lossing in een envelop een tele- nmer, dat redding garandeerde Ie ophaalcentrale Slechts een t van 6 man moest gebruik van ,,u belt en wij halen". Iste droppers waren overigens bet middernachtelijk uur weer op het thuishonk. Dorst was de tippel nogal een probleem, ren langs hun route lagen al °or en met de kraantjes aan delzak van de koeien in de den wisten ze geen raad. Niet vertellen, dan verklappen wij, beer Ger v. d Hengel ver- delijk was voor het uitzetten «andelingetjes dagavond werden films ge- waaronder de Flehite-rolprent an de heer Van Laarse. ,,De de krat" was de hoofdfilm Die ÏDEN-CErVTRUM In een bij- mooi drukwerkje zet de toer- Pnussie van de Leusdense korf- I Antilopen haar plannen uiteen •®t zeer groot opgezette toernooi Pgustus. Precies een week voor J*an§ van de veldcompetitie e uitgenodigde verenigingen me* hun sterkste opstelling op B^nieester Buiningpark in actie. •Nfflers de laatste mogelijkheid U|tproberen van de teams, men op jacht gaat naar kam- 'P en promotie Wat de deel toeft is het Antilopentoernooi r^te en best bezette uit de jmgeving. Niet het belangrijkste ■vnaar wel leuk roeegenomen) r elke poule 2 prijzen be- 'rajn (in de B-groep zelfs 4>. £*ngustus, met medewerking I 1torgoden, een bijzonder ple- Porti eve korfbaldag worden. Op het Buiningpark worden 10 (tien velden uitgelegd, waarop m evenveel poules 114 wedstrijden (inclusief een aantal spel-elementen voor de jongste jeugd) gespeeld en een uitgebreid scheidrechtercorps staat garant voor een vlotte uitvoering van de wed strijdenreeks De eerste ontmoetingen beginnen om 10.00 uur en tussen 16.45 en 17.00 uur wordt de prijsuitreiking verwacht. Alle wedstrijden zijn voor het publiek kosteloos toegankelijk. Vanaf circa 17 00 uur volgt op het BB- park een grote barbecue als aanloop tot de gezellige avond die rond 20 00 uur in het clubhuis zal beginnen. In poule A spelen de hoofdklassers Archipel, BlauwWit, PKC (delandskampioen) en de overgangskiassers Dalto en Rust Roest. In de twee B-poules zijn le en 2e klassers en reserve hoofd- en le klassers KNKV ondergebracht, w.o. Antilopen 1. De 3e klassers en reserve mende competities, behalve met as piranten en pupillen, met 3 senioren- twaalftallen en tot veler ver rassing weer met een juniorteam tus sen de kalklijnen verschijnt. Voor- uitgeblikt wordt ook al naar het grote tournooi van de Antilopen op 20 au gustus as., waaraan de organiserende vereniging deelneemt met 1 senioren- team, 1 juniorenteam, 4 jeugdploe- gen en een combinatie prolopers of recreatievelingen. De Biljartrevue van het KNBB- district Eemland annonceert een drie bandenwedstrijd 2e klasse klein, die in het clubhuis van ..Princesse" te Nijkerk wordt gehouden op 22, 23 en 25 augustus a.s Tot de zeven deel nemers behoort Ferdi de Bruin, lid van de B(innensport) V(erniging) Leus den. In De Stofwolk van de RTC Amers foort lezen wij, dat het succes van de voorjaarsveldrittencompetitie met deelname van de RTC Amersfoort, de Valleirenners, de Meteoor en de Batauwers zo groot is geweest, dat ook in het a s. najaar dergelijke wed strijden worden georganiseerd en wel in de periode van 3 september t/m 29 oktober voor jeugd, trimmers, nieuwelingen, liefhebbers, veteranen, junioren en amateurs Op 8 en 22 oktober is Amersfoort het toneel van de te verwachten strijd Dan was er ditmaal ook een ver rassing in de vorm van een spik splinternieuw clubbad Vallei-Service finalisten van het Lockhorst tournooi. liet op vermakelijke wijze allerlei avonturen zien met een vliegtuig en niet met een bierflesjesrek, zoals en kele jongelui in hun goedgelovigheid hadden verwacht. Dinsdag werd na de tournooiwedstrijden de interland Lock- horst-Suffolk gespeeld. De Leusdense jeugd had het keurig tot 5-3 gebracht, maar met een extra partij volgens het systeem van dubbel of quitte" (door de Engelsen Norman Gouldsbrough en Molly Gillingwater gewonnen van Hans Bolk en Martin Briiggemanj werd het toch nog een leuk gelijkspel van 5-5. Woensdagmorgen werd het van de Tour de Junior gepikte idee van het koffie drinken met de adoptie-moeders naar bruikbaarheid getest De opkomst was enorm en van half elf tot na het mid daguur zaten, met de dames L. Bloe mendal, P. Bierhoff en L. Boermans als gastvrouwen, de tijdelijke hö- tellières gezellig aan de koffie met o m. Abrahamsbrood Een heerlijke en voor velen onbekende lekkernij, die met brood niets te maken had Voor hen die aan de slanke lijn'doen, moet het geen dagelijkse kost worden, dat was eigenlijk het enige nadeel. Donderdag hadden de tournooideelnemers een drukke snipperdag met allerhande uit stapjes naar Amsterdam, Volendam, Marken en andere leuke dingen voor de mensen, hoewel die dag als rust dag bedoeld was na de knalfuif van woensdagavond De Musical Night" in Groot Krakhorst was uiterst ge zellig en werd verzorgd door de .Starlight -disco van Jaap van Log- gem Wij zullen vast nog wel iemand ver geten te noemen, die zich voor het slagen van het tournooi verdienstelijk heeft gemaakt, maar dat gebeurt be slist niet met opzet. Maryse, Gijs- Willem, Rijnder, Simone. Henriëtte, Albert en Gelske (P R.) hielden de tournooi-boekhouding bij, de heer M. Brüggeman verzorgde de binnen- en buitenlandse invitaties, de heer G. Kamerbeek behartigde (met zijn bij de opening van de wedstrijdenreeks opgelopen armbreuk) de financiële en administratieve zaken en de heer E. Vos had de wedstrijdleiding. Wie ver der nog vergeten mocht zijn wordt evenwel ook bedankt WEDSTRIJDEN Dat er in de tournooiweek ook nog getennist werd, moge blijken uit de 216 gespeelde partijen. De ene met meer spanning en succes dan de an dere, maar allemaal echt plezierig en sportief. De opzet van het geheel was zo, dat alle deelnemers tot zeer ver in het tournooi op het Leusdense gravel in actie bleven en pas aan De winnaars krijgen hun prijzen. het slot moesten de geselecteerden het karwei verder afmaken. Een zeer gewaardeerd systeem De resultaten van de finale-partijen waren D. E. t/m 14: Marieke Vos (Lockhorst) - Liesbeth Verschuur (Volta) 6-3 en 6-1, H E. t/m 14: Haiko Bloemen dal (Lockhorst) - Michiel Manten (Vol ta) 6-2 en 6-3, D. E. t/m 16: Dorien Schaap (Lockhorst) - HesterCloo(Vol ta) tweemaal 6-1; H. E. t/m 16: Die- derik Balk (Volta) - Hendrik-Jan v. Keulen (Lockhorst) 6-1 en 6-4, D. E. t/m 18; Monique Vial (Volta) - Caro line Lingwood (Suffolk) 6-0 en 6-2; H. E. t/m 18: Ron van Ede (Alta) - Rob van Dommelen ('t Stort) 2-0, 6-4 en 6-3. Marieke Vos (Lockhorst/ en Marloes Koops (Randenbroek) versloe gen met 2-6, 6-3 en 6-0 Natasha Veth ('t Stort) en Liesbeth Verschuur (Volta) in het D D. t/m 14. Eveneens in een driesetter en wel met 1-6, 6-3 en 6-4, rekenden Haiko Bloemen dal (Lockhorst) en Remco Mous (Fle hite) in het H D. t/m 14 af met Jan de Jongh ('t Schilt) en Paul Vial (Volta). Bij het H. D. t/m 16 werd het voor Hendrik-Jan van Keulen (Lockhorst) en Diederik Balk (Volta) 6-1 en 6-3 tegen Paul Vial (Volta) en Simon Steel (Suffolk). Meer moeite, maar toch succes, hadden Iris Lelieveld (Randen broek) en Gillian Gouldsbrough (Suf folk) met 2-6, 6-3 en 8-6 tegen Mo nique Vial (Volta) en Carolyn Francis (Suffolk) in het D. D t/m 18 Albert Noordkamp (Lockhorst) en Ian Anders (Suffolk) schakelden Trevor E. Smith (Suffolk) en Ron van Ede (Alta) uit met 2e en 3e klassers vechten hun robbertjes uit in groep C en de junioren-klasse (w.o. een Antilopen- ploeg) is gemerkt met een D. De Leusdense prolopers (of Antilopen- veteranen zo u wilt) spelen in de ree- reantenpoule G en zowel in poule El (aspiranten 12-14 jaar) als in E2 (as piranten 11-12 jaar), F1 (pupillen 9-10 jaar) en F2 (pupillen 8-9 jaar) zijn An- tilopenteams ondergebracht. LEUSDEN-CENTRUM - Dat ook voor een groot deel van de clubbladre dacties de vacantie voltooid verle den tijd is geworden (bedankt voor de kaarten!) wordt met de week dui delijker Een zestal bladen is al weer door de gleuf in de voordeur gescho ven. De dikste was nummer 5 uit de 3e jaargang van ,,De Femelaar" Blijkens een waslijst met 36 nieuwe leden (minus 3 afvallers toch nog 33 gewonnen zieltjes) Is de Achter veldse LTV al weer goed op weg naar een volgende uitbreiding van het tennispark. De blijkbaar wijd en zijd ook om haar gezelligheid bekende club kreeg 19 nieuwe contributie- klanten uit Achterveld, waarvan weer 8 uit de Johan van Oldenbarnevelt straat, waar het clubblad nu onder hand een huis-aan-huis-blad moet zijn. De 8 nieuwe leden uit Leusden, de 4 uit Amersfoort en de eenlingen uit Terschuur en Zwartebmek kun nen wij met enige moeite nog be grijpen, maar hoe een meneer uit Maarn, een juffrouw uit Nieuw Loos- drecht en nog eentje uit Arnhem ertoe kwamen om regelmatig naar Achter veld te gaan voor een partijtje tennis, gaat boven ons petje Andere leuke dingen voor de Ach- terveldse tennissers zijn de club kampioenschappen voor alle seniore leden in het dames- en heren-enkel, alsmede het dames-, heren- en ge- mengd-dubbel van 20 t/m 28 au gustus en het handicaptournooi voor de jeugd op 13 augustus, om verder maar te zwijgen over het familie tournooi op de 11e september, waar bij elk Eemelaarlid zijn of haar dub bel speelt met een familielid, dat al dan niet Eemelaarlid is Ter ver duidelijking bijvoorbeeld met opa of oma. neef of nicht, broer of zus, oom of tante, vader of moeder, maar o m. niet met die aardige buurman of knappe buurvrouw, die misschien wel voor een al dan niet verre neef of nicht zou kunnen doorgaan, maar het niet is Uit de PRIKKEL van de Antilopen (hoera, weer een rode!) blijkt, dat de Leusdense korfbalclub in de ko Donderdag 11 augustus 19.00 uur: voetbaloefenwedstrijd Roda (za terdag) 1 en 2 tegen SV Lang broek 1 en 2 op het Buining park. Donderdag 11 augustus 19.00 uur: voetbaloefenwedstrijd SV Achter veld tegen Hoevelaken ophetKer- stenssportpark. Vrijdag 12 augustus v.a. 9.30 uur: kamperend schieten (of schie tend kamperen?) van de schiet vereniging Leusden e.o. te Hars kamp. Zaterdag 13 augustus: idem tweede dag Zaterdag 13 augustus v. a. 9.30 uur: handicap-jeugdtournooi van de LTV de Eemelaar op het Ker- stenssportpark. Zaterdag 13 augustus v.a. 11.00 uur: Roda-zaterdag voetbaltournooi met o m. Roda 1 en 2 op het Buiningpark. Zaterdag 13 t/m 21 augustus: Club kampioenschappen LTV Lockhorst op het Burg. Buiningpark Zondag 14 augustus v.a. 11.00 uur: SV Achterveld deelnemers aan het voetbaltournooi van vv Hoog landerveen, aldaar. Zondag 14 augustus 12.00 uur: voet baloefenwedstrijd SVA 2 tegen Kampong (Utrecht) op het Ker- stenssportpark. Zondag 14 augustus 14.30 uur: voet baloefenwedstrijd Roda (zondagj tegen de Ankeveense SV op het Buiningpark. Woensdag 17 augustus 20.00 uur: voet baloefenwedstrijd Hoogland tegen SV Achterveld te Hoogland. Donderdag 18 augustus 19.00 uur: voetbalwedstrijd Roda (zaterdag) 1 en 2 tegen SOVA 1 en 2 op het Buiningpark huizen en behaalde daar de navolgende resultaten: Mej. M. van Putten (met Nimbus) werd 3e in ring 2 bij de L-dressuur, de heer R v. d. Burg 3e in ring 3 en mej. Y. Vreede le in ring 5 (met Yamanda). Met 115V2 punt werd Nimmerdor le bij de 4-tallen in de afde- lingsdressuur en bij het M-springen eindigde mej. L. ter Strake (Herolien) als 4e. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 5 augustus trad Pon Voorwaarts 1 voor haar laatste wedstrijd in dezomeravond- competitie aan tegen de nog onge slagen koploper en kampioen Zon Schild. De eerste helft ging het ondanks de vijf invallers die het elftal telde, rede lijk goed met Pon Voorwaarts. Zon Schild werd bij vlagen goed onder druk gezet en er deden zich goede kansen voor maar de afwerking ontbrak. Vlak voor de rust kwam Zon Schild tot scoren door een misverstand in de Pon achterhoede Na de pauze scoorde Zon Schild snel het tweede doelpunt en dit was'de definitieve klap voor de Pon-jongens. De combinaties liepen met zo goed meer, desondanks deden zich toch nog enkele uitstekende kansen voor. maar de goed keepende goalie van Zon Schild stond een eventuele aansluitingstreffer herhaal delijk in de weg. Aan het slot van de wedstrijd scoorde Zon Schild haar derde en laatstq treffer. Gedesillusioneerd verlieten de Pon-jongens het veld en door deze ui tri slag zullen zij waarschijnlijk ook de eerste klasse verlaten. l-i Alle prijzen stonden in het teken van Leusden-1200. De door de bank aan de Biezenkamp beschikbaar ge stelde 2e prijzen waren de bekende tegeltjes van Oud-Leusden en de le prijzen een 10-dinarstuk als presse- papier in een blokje polyester. Met waardebonnen, bloemen en pakjes in de vorm van een fles werden heel wat medewerkers bedankt voor hun hulp. Voorzitter A. Schoonbeek, opper stalmeester G Kamerbeek en wed strijdleider E Vos hadden er hun handen aan vol Er kwamen ook ge schenken van overzee Wedstrijdleider Vos werd een Suffolkdas rijker en de tijdelijke moeders werden door de Britse weesjes" verrast met een boeket rozen. Naast de vele dankwoor den, namens de Engelse gemeenschap, had de Britse teamleider N. Goulds brough nog een verrassing: een voor lopige invitatie aan Lockhorst om het volgende jaar in Suffolk te komen spe len. ,,Hier in Leusden wonnen jullie LEUSDEN-CENTRUM - Een tijdje geleden was Karei de Grote in Leusden een markante figuur. Wel iswaar alleen bij bijzondere gebeurte nissen, want bijvoorbeeld gewoon maar zijn fietsbanden oppompen of zijn auto wassen heb ik hem nimmer zien doen. Bij welke adoptie-moeder hij on dergebracht was. wist ook geen mens, maar ik veronderstel, dat hij op het kas teel te Stoutenburg logeerde, want ik heb hem meermaals met Walter van Amersfoort gezien Als er maar ergens in Leusden iets aan het handje was, kon je Karei ver wachten Om geen al te grote inbreuk op zijn privacy te maken haal ik slechts zijn aanwezigheid aan bij de Gouden Klomp, de Nederlandse schiet- LEUSDEN-C ENTRUM - Voetbal. De heer R. L. Maas te Leusden (ex-trainer van Roda-zondag en thans werkzaam bij HVC) is onlangs geslaagd voor de C-trainerscursus. Korfbal. K. C. An tilopen (Leusden) speelt het a.s. veld- korfbalseizoen in de 2e klasse C en is daarin ingedeeld met Amstel (Am stelveen), DSV (Bussum), DTS (Enk huizen), de Meeuwen (Putten), SKF (Veenendaal), de Vinken (Vinkeveen), Vlug Vaardig (Amsterdam) en ZKC (Zaandam). Voetbal. Uit recente pu blicaties van de KNVB blijkt, dat dit overkoepelend orgaan in het afgelopen hondsjaar met 39.357 is gegroeid tot 982.296 leden (afdeling Utrecht 82. 863). Het miljoenste lid van de grootste Nederlandse sportorganisatie komt dus in zicht. Zaalvoetbal. In de a.s. zaal competitie van het rayon Utrecht (van de gelijknamige KNVB-afdeling) is de Leusden F.C. Opstelten ingedeeld in de 4e klasse E. De vroegere Stetboys, thans opererend onder de naam van S(port) O(rganisatie) Lisidunahof, zitten in de 4e klasse B. Ruitersport. De L.R.V. Nimmerdor behoorde zaterdag tot de 18 deelnemende verenigingen aan het concours hippique van V.E.O. te Voort- 6-0 en 6-4 in het H D t/m 18. De beslissing in het D D. t/m 16 tussen Heieen Potharst (Flehite) en Hester Cloo (Volta) enerzijds en Do rien Schaap (Lockhorst) en Marian Eleveld (Randenbroek) anderzijds is geëindigd in 6-3 en 7-6 voor de Fle hite- Volta -combinatie. de meeste prijzen, maar pas op. In Engeland wordt getennist op gras en wij willen wel eens zien, of het daar ook lukt, aldus de heer Gouldsbrough Wat houdt de Lockhorsters tegen om dat in 1978 eens uit te proberen? Beeld uit één van de wedstrijden.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11