landende Duitsers in Engeland, ïmor met de Marx Brothers ji Madame Claude if NIEUWE FILMS IN AMERSFOORT „My own way to rock" Barbara Mandrell: Lovers, friends and strangers Filmagenda^] BURTON CUMMINGS bert vos Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 11 augustus t/m woensdag 17 augustus 1977 Grand 1, tei. 033-14632. Eind van dit jaar weer een theater erbij. Grand 2 Met Kerst kunt u naar de film kijken in deze nieuwe zaal. Grand 3 Twee door het dolle heen. dagelijks om 8.00 uur, zaterdag 2.00 - 7.00 - 9.30 uur. Zondag 2 00 - 4 30 - 7.00 - 9.30 uur. 's Middags wegens ver bouwing gesloten. Uitgezonderd zaterdag en zondag, a.l. Grand 4 The Eagle has landed (de adelaar is geland). Dagelijks om 6.45 - 9.15 uur, zaterdag 1.45 - 6.45 - 9.15 uur, zondag om 1.45 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur. 's Middags wegens verbouwing gesloten Uit gezonderd zaterdag en zondag12 jaar. Grand 5 De Marx Brothers festival in Go West, dagelijks om 7.00 uur. zater dag en zondag om 2.00 - 7.00 uur, а.l. A day at the races, dagelijks om 9.30 uur, zaterdag om 9.30 uur, zondag om 4.30 - 9.30 uur, 's Mid dags wegens verbouwing gesloten Uitgezonderd zaterdag en zondag. Cinema 1, tel. 033-18900 Madame Claude, dagelijks om 2.00 б.45 - 9.15 uur, zondag om 2.00 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur, 16 jaar. Cinema 2 De gendarmes op vrijersvoeten, dagelijks om 1.45 - 6.30 - 9.00 uur, zondag om 1.45 - 4.00 - 6 30 - 9.00 uur, a.l. Euro, tel. 033-33655 Een brug te ver (A bndge too far) dagelijks om 2.00 - 8.00 uur. Uitge zonderd woensdag en zaterdag middag, 12 jaar. Euro Woensdagmiddag om 1.45 uur en zaterdagmiddag om 1.00 en 3.00 uur: Merlijn de tovenaar (Walt Dis ney). Nederlands gesproken, a.l. Duo 1tel. 033-16572 Porno-bekentenissen, 2.15 - 7.15 - 9.30 uur. zondag 2.15 - 4.30 - 7.15 - 9.30 uur, 16 jaar. Duo 2 De wraak van de Hells Angels, 2.00 7.00-9 15uur, zondag 2 00-4.15- 7.00 - 9.15, 16 jaar. Nachtvoorstellingen Duo 1 Wat meisjes lekker vinden, vrijdag en zaterdagavond 24 00 uur, 16 jaar. Duo 2 De rode zon (the red sun), vrijdag en zaterdagavond 23 45 uur, 16 jaar. DONDERDAG 11 AbGUSl uo 1*7/ Scène uit: „The Eagle has landed", een mislukte oorlogsfilm van John Sturges. ,,At the circus" maakte Een regis seur overigens, waar verder erg weinig van bekend is. Wie nog eens lekker wil lachen met de dolle avonturen van de Marx Brothers, moet niet vergeten een bezoek te brengen aan Grand 5, waar achtereenvolgens op één avond de twee films worden ver toond. Go West" om zeven uur, „A day at the races" om half tien. Overigens niet voor één prijs (Marx Brothers Festival - Grand 5, eerste week, alle leeftijden). MADAME CLAUDE Just Jeackin maakte naam op het filmfront met de eerste ,,Emmanuelle"-film (met Sylvia Kristel als leading lady), probeerde het daarna met „L'histoire d'O", maar kwam filmisch niet veroer dan zijn eersteling, dat wil zeggen mo dieus en prentieus gefilmd, zonder enige diepgang, met de nadruk op de sex. Jeackin, die aanvankelijk mode-fotograaf was, weet die nogal breekbare sfeer van de vrouw in soft focus goed over te brengen, maar verder dan dat komt hij niet. Dat neemt echter niet weg, dat beide films bij het publiek blijkbaar best in de smaak vielen en dat is dan ook de reden, dat de nieuwste van Jeackin „Madame Claude" deze week in maar liefst twaalf theaters van start gaat, waaronder Cinema 1 in Amersfoort Francoise Fabian en Murray Head spelen de hoofdrollen in een film, die draait om een elegante bordeelhoudster, madame Claude. Méér kan ik u er niet over vertellen. Ik heb de film nog niet mogen bewonderen. Maar als u gaat. en u hebt hem leuk ge vonden, mag u me best'eens bellen om dat te vertellen(Cinema 1 eerste week, 16 jaar). IN HEI KORT Cinema 2 begint aan de tweede week van „De Gendarmes op Vrij ersvoeten" met gekke Louis in de hoofdroi. „Een brug te ver is inmiddels in Euro Cinema terecht gekomen en gaat daar de achtste week in. Be halve woensdag en zaterdagmid dag, want dan gaat „Merlijn de To venaar" over het witte Euro Cinema-doek voor de jongere kij kers, in twee middagvoorstellingen. Duo 1 doet zondige onthullingen over een mooi vrouwtje in „Porno bekentenissen", terwijl in de nacht voorstellingen van Duo 1 een film vertel „Wat meisjes lekker vinden". Duo 2 tenslotte biedt in haar weekprogramma „De wraakvan de Hells Angels" en die film is dan be slist geen reklame voor de alom ge propageerde vreedzame bedoelin gen van deze motor-enthousiasten in Nederland. Maar bedenk: het is een Amerikaanse filmIn de nachtvoorstellingen van Duo 2 „The Fled Sun" (De rode zon") een aktie-thriller met Charles Bronson en Ursula Andress en Alain Delon in een film van Terence Young. Alle voorstellingen in Duo 1 en 2: boven 16 jaar. Scène uit „De rode zon", een aktiethriller van Terence Young in de nachtvoorstellingen van Duo 2. De begeleiding van een vrij omvang rijke groep sessie-muzikanten, onder wie bekenden als Chip Young en Charlie McCoy, is adequaat en ondersteunt de warme stem van Barbara op de juiste wijze. Met extra aandacht voor o.m. de titelsong, het opvallende „Let my man go, Jesus", en het tedere „Hold me". „Lovers, friends and strangers", uitgebracht door Ariola Benelux BV te Haarlem op het ABC/DOT-label nr. DO 2076. Vorig jaar verscheen de eerste solo-LP van Burton Cummings, eens een van de centrale figuren van de succesvolle Canadese formatie The Guess Who. Burton schreef voor die groep o.a. de hits „American Wo man" en „Clap For The Wolfman". Op die LP werd duidelijk dat Bur ton een veelzijdig komponist is, die met zijn talent alle kanten uitkan. Burton benadrukt dat nog eens extra op zijn tweede LP „My Own Way to Rock", waarop hij voor het eerst sinds een lange tijd weer ge werkt heeft met zijn vroegere partner Randy Bachman (BTO). Zoals bekend is de ruzie tussen hen beiden er de oorzaak van geweest dat Randy The Guess Who verliet. Lange tijd hadden ze geen goed woord voor elkaar over, maar de laatste tijd werden ze regelmatig samen gezien. Op „My Own Way to Rock" staan vier nummers waarin Randy gitaar heeft gespeeld: de Bob Seger kom positie „Come On By", „Got To Find Another Way" (in 1970 door Burton en Randy geschreven), het stevige „Charlemagne" dat door Burton geschreven is en het ge voelige „A song for him", dat even eens van Burton is. Daarnaast staan er nog drie andere nummers van Burton op de plaat en nieuwe versies van de Lei- ber/Stoller song „Framed", waar voor Burton een nieuwe tekst heeft geschreven over zijn ontmoeting met de justitie in 1963, en „Try to find another man" van Bill Medley en Robert Hatfield. Een uitgelezen groep muzikanten hebben hun medewerking verleend waaronder Jeff Porcaro, Ian Gardi- nier, Ray Parker, Ollie Brown, Rick Shlosser, Danny Weiss, Jim Horn en Paul Buckmaster. Evenals de eerste LP is „My own way to rock" geproduceerd door Ri chard Perry (o.a. Carly Simon en Art Garfunkel) „My own way to rock" is een in ventieve elpee, waarop de liefheb bers van dit soort muziek (Rock in een eigentijds jasje) behoorlijk aan hun trekken komen, met speciale aandacht voor de nummers „Never had a lady before", „Try to find another man", de titelsong „My own way to rock", „Timeless love", het op de blues geïnspireerde „Framed" en ,,A song for him", met misschien een kleine verwijzing naar de eerder gesignaleerde en weer geheelde breuk met Randy Bachman. „My own way to rock" is een ge varieerde elpee. Uitgebracht door de platenmaatschappij CBS te Haar lem op het Portrait-label nr. PRT 82012. Met volledige teksten bijge sloten! Ook het loodgieter zijn is een specialisatie. Dat leerde de knaap hen in zeer korte tijd. Toen mijn kennis hem vroeg hem te willen helpen met het uitleggen van een gasslang vanaf de gastank naar het geïmproviseerde keukentje, keek hij hem hooghartig aan en zei „Papa, ik ben loodgieter, geen gasgieter.En daar kon m'n kennis het mee doen. THE EAGLE HAS LANDED Hoewel oorlogsfilms- zo weten Hollywoodproducers ons te ver tellen - het bij het grote publiek altijd doen - heb ik m'n twijfels over „The Eagle has landed" van de veteraan John Sturges, die veel eerder zijn sporen al had verdiend met films als „The Great Escape", (1963), „The Magnificent Seven" (1960) en „Gunfight at the O.K. Corral" (1957) om er maar enkele te noe men. Sturges maakte dit jaar een oorlogsfilm (die zijn weer in) met als hoofdthema de ontvoering van Churchill door Duitse com mando's. Althans een poging daartoe. Nou weet je bij voorbaat, dat zoiets mislukt, want in de ge schiedenis staat niets over de ontvoering van Churchill, maar dat wil nog niet zeggen, dat zo'n mislukte poging niet spannend verfilmd zou kunnen worden. Toch slaagt Sturges er niet in om het verhaal geloofwaardig te ma ken. Dat komt dan in de eerste plaats door het feit, dat Sturges met een Western-mentaliteit te werk is ge gaan en zoiets valt op. als het ver haal zich in de tweede wereldoorlog afspeelt. Zoiets zou nog te vergeven zijn geweest, als hij er een komedie van zou hebben ge maakt, wat best had gekund want enkele scènes uit deze film bewijzen dat, zoals die met die knotsgekke Amerikaanse officier (kolonel Pitts, voortreffelijke karika tuur van Larry Hagman) en door de wijze waarop bijvoorbeeld Donald Pleasance Heinrich Himmler ver tolkt. In de tweede plaats komt de film ongeloofwaardig over door dat vreemde accent wat die Duitsers over zich hebben (Engels met een Duitse bijsmaak wat lach wekkend is. Kortom, deze serieus bedoelde film is niet spannend genoeg voor een echte oorlogsfilm en niet humo ristisch genoeg voor een komedie. We hebben van Sturges beter werk gezien. Maar wie ben ik? U denkt er misschien anders over. (Grand 4 - eerste week - twaalf jaar). MARX BROTHERS FES TIVAL De meest beroemde film acteurs uit de dertiger jaren, waren wel The Marx Brothers. Voortgekomen uit het Vaudeville-theater, waar Groucho, Gummo en Harpo met een buitenstaander aan vankelijk samen de „Vier nach tegaaltjes" als act hadden. Later kwam Chico erbij samen met zijn moeder en zuster. Ze hadden zoveel succes, dat ze tenslotte op Broadway terecht kwamen met hun tot musical opgebouwde act met als titel „I'll say she is". In 1926 kwamen ze in de filmwereld te recht, nadat ze een kontrakt bij MGM hadden getekend. Hun eerste film, „Humorisk" werd nooit afgemaakt. De eerste film met Harpo, Groucho, Chico en Zeppo was,, The cocoanuts' uit 1929. De film „A day at the opera" - deze week met „Go West" - in Grand 5 in het Marx Brothers Fes tival te zien, dateert uit 1937, twee jaarnadat de drie Marx Brothers na een uitstapje bij Paramount weer bij MGM onder de vleugels van Irving Thalberg waren teruggekeerd. Re gisseur van deze film is Sam Wood, die twee jaar eerder succes oogstte met de Marx Brothers in „A day at the opera" Wood, die later onder meer bekendheid kreeg met films als „For whom the bells Tolls" (met Gary Cooper en Ingrid Bergman) naar het boek van Hemingway, maakte met ,,A day at the races", evenals hij eerder deed met „A night at the opera" een schitterende film, waarin de komische talenten van de Marx Brothers alle recht werden gedaan Het is het verhaal van Groucho, die paardendokter is aan het hoofd van een kwijnend sa natorium .Harpo en Groucho helpen de boeven pakken en Mar garet Dumont krijgt de klappen (én de prijs voor haar rol van de Screen Actors Guild, in 1937). Zoals bekend weten de Marx Bro thers (zo nu en dan lichtelijk een handje geholpen door scena rioschrijvers) in een razendsnel tempo hun grappen en woordspe lingen op het doek te krijgen en er is dan ook nu weer geen speld tussen te krijgen. De tweede film op het programma is het uit 1940 da terende „Go West" waarin de broedertjes lustig oorlog voeren met een spoorwegmaatschappij en dan is het erg waarschijnlijk, dat de spoorwegmaatschappij het onder spit delft. Climax in deze film is een dolle treinrit. Regisseur van „Go west" is Edward Buzzell, die een jaar eerder met de Marx Brothers Itle zoon van een goede op dit moment maar ""zijn zes jaren weet zekerheidhij wil worden. Men moet it de wijze, waarop hij olijks leven wandelt op tg nauw verbonden is idingen, kranen, af- i allerlei andere aan- mizen en artikelen. Tij- Itantie was hij diegene, totdat men nog aan het Sn de tent was toege- Rrfi/n vertelde hoe op de kranen werkten, tersystemen had hij in P* net een deskundig P Voor mijn kennis was nogelijk: die jongen Én dat stemde tot want is er een dan loodgie- r weet immers, dat vaklieden uiterst geworden in onze doe-het-zelf- Men besefte pas helemaal hoe z'n geest was doordrenkt van het loodgieters jargon, toen men met hem voor de tweede maal aan het strand liep. De eerste keer waren ze aan de haven geweest en had den daar op de pier gewandeld, terwijl de golven er over heen sloe gen met brute kracht. Nu lag de zee betrekkelijk stil en de branding kabbelde slechts. Hij keek even aandachtig naar de zee en zet:Dit is een andere zee dan gisteren pa pa." Mijn kennis schudde z'n hoofd. „Nee hoor," zei hij, „het is dezelfde zee, we zijn alleen maar op een andere plaats. Hij dacht even na. „Oh," zei hij toen, „deze zee is dus op de andere aangesloten?" V. Kortgeleden verscheen bij Ariola te Haarlem op het ABC/DOT-label de nieuwe elpee van de Ame rikaanse country en wes- temzangeres Barbara Mandrell. Vooral de C&W-liefbebbers zullen dan wel weten, waar ik het over heb, want er verschenen (ook in Neder land) al eerder elpee's van haar. De nieuwste langspeler van haar hand (stem) is „Lovers, Friends and stran gers". En ik moet zeggen, dat ik er met genoegen naar heb geluisterd. Je zult er een hele dobber aan hebben om te bewijzen dat Barbara Mandrell niet als country-zangeres geboren is. Zó jong begon ze name lijk. Op eerste kerstdag 1948 werd Barbara Mandrell in Houston gebo ren, zij kon al muziek lezen, voordat ze Engels kon lezen. Op 5-jarige leeftijd kreeg zij al akkordeonjessen van haar moeder en sinds die tijd is zij heel fanatiek met muziek bezig gebleven. „Het grootste probleem" zegt haar vader en manager Irby Mandrell „was altijd om haar te laten ophouden met oefenen. We moesten haar vaak naar buiten jagen om haar met andere kinderen te laten spelen." Op twaalfjarige leeftijd maakte Barbara haar eerste professionele optreden. Inmiddels speelde zij al steelguitar en saxofoon! Gedurende de jaren daarna oogstte zij veel suk- ses, verwierf zij vele onderscheidin gen en trad zij op met bijna alle groten uit de country wereld. Op het moment is zij het jongste lid van de Grand Oie Opry. Barbara is bijzonder veel ,,on the road", zij treedt zo'n 200 keer per jaar op en dan maakt ze er ook een enorme show van: ze speelt op het toneel namelijk steelguitar, banjo, saxofoon en basgitaar, terwijl ze - ujteraard - ook haar vokale meester schap ten toon spreidt. Met de elpees „This is Barbara Mandrell" en „Midnight Angel" toonde zij duidelijk aan waartoe zij in staat is. Met „Lovers, Friends and Strangers" en de single „Married but not to each other" is de grote door braak in Amerika tot stand gekomen. Nederland kan niet lang achterblijven, temeer daar op de single ook nog het fantastische „Love is thin ice" is te horen „Lovers, friends and strangers" is zonder meer een fijna C&W-elpee, waar niet alleen de specifieke lief hebbers plezier aan zidlen beleven. Brothers met June MacCloy in „Go west", te zien in het Festival in Grand 5. SF00RT - Deze week zes nieuwe films in Amersfoort. Dat is tteplaats „Madame Claude", de nieuwste film van de Franse r Just Jeackin met Francoise Fabian en Murray Head in de len (Cinema 1), „The eagle has landed", een oorlogsfilm van rges met Michael Caine en Donald Sutherland in de hoofd- irand 4), twee reprises van film van de Marx Brothers (in en verder twee nieuwe films in het Duo-duo.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15