gaat weer van start Oplossing vorige puzzel Handwerk- hobbyclub Bijplaatsing brievenbus in Groenhouten $P*AGENDA iSfiEMEENJE ILÈUSDEN jieigenlijk gebruik art. 19" ei •^ER KRANT - PLAATSELIJK NIEUWS kerkdiensten B«t Vos (versntw.), tel. Mimli Krel|ns. tel. 43792. te-sdres: Postbus 11 (Flnn- 3). Leusden/Centrum, tel. 195, u.g.g. 03420-6141, loe- entsgeld: 6,50 per kwar ts per halljaar en f 25,00 per gstermijn: igmiddag 12 uur. antoor is nd van 10-12 en uur. 2-4 5TELLEN FOTO'S «te in de Leusder Krant cwrde foto's kunt u na- n (roet uitzondering van n historische foto's) blf, •ling van o,00 per (formaat 13 x 18 cm) 171441 tn.v. de B.D.U. Irneveld met duidelijke ig van gewenste foto, |mmer van krant pagina e foto werd geplaatst. U jkontant betalen op ons Hnnmark 3 - Leus- 'm. Ongeveer 14 da ttaling ontvangt u de foto's thuis. '«bonnementen, adver- M" betalingen kunt u doen kantoor, Flnnmark 3, IjSDER krant (ilgave van de BOU- Kroatië te Barneveld. WEEKEIND-DIENSTEN De weekeiDddienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur. Huisartsen. Voor de huisartsen inde gemeente Leusden. dus voorde prak tijken van de artsen Binkhorst, Boersema-Koch, Lantink-Verhage, Van Nieuwkerk en Den Toom, neemt dit weekeinde waar Dr Binkhorst, Aschatterweg 69A, tel.: 033-44600. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag- en zondagmiddag om 14.00 uur Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvragen. Apotheek: Apotheek Leusden. Toren- akkerweg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20.00 uur. Op zaterdag en zondag geopend van 14.00-14.30 uuren 17.30 tot 18.00 uur. Wijkverpleging: Zr Ter Beek. Kla- verland 40. tel.: 033-40404. In de week volgend op dit weekeinde heelt Zr Ter Beek avonddienst, b.g.g. tel.: 033-40818. Verloskundige: mevr. Brink-Bruyn, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel.: 033-15272, b.g.g. dokterscentrale, tel 033-22000. Tandarts: Voor noodgevallen in het weekeinde: Dokterscentrale Amers foort, tel. 033-22000 LEUSDEN - Van de zijde van de P.T.T. is bericht ontvangen dat bin nenkort zal worden overgegaan tot de bijplaatsing van een brievenbus in Groenhouten. De brievenbus komt te staan aan de Landweg tegenover nr. 299 ACHTERVELD Donderdag 11 augustus, 13.30 uur bejaardensoos. Vrijdag 12 augustus: bibliotheek 19.00-20.00 uur. Zondag 14 augustus: bibliotheek 10.30-12.00 uur. Dinsdag 16 augustus: Welfare Zon nebloem 9.00 uur. Dinsdag 16 augustus: bibliotheek 15.15-16.30 uur. Dinsdag 16 augustus: buitenoefening E.H.B.O. 19 30 uur. Woensdag 17 augustus: handwerk- hobbyclub 9.00 uur. Donderdag 18 augustus: bejaarden soos OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK LEUSDEN/CENTRUM Dinsdag: 14 00-17.30. 18 30-21.00 uur. Woensdag: 10.00-12.30; 14.00-17.30 uur. Donderdag: 18.30-21.00 uur. Vrijdag: 14 00-17.30; 18.30-21.00 uur. Zaterdag: 10.00-12.30 uur Zondag en maandag gesloten. Elke dinsdagmiddag: Gezinsverzorging en bejaardenhulp van de kruis vereniging in boerderij Groot Krakhorst. DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1977 lijnt iedere donderdag. TREECKSANGH „Treecksanghhet Groot Ge mengd Toonkunstkoor in Leusden, is inmiddels weer gestart met de koorrepetities op de woensdagavond van 20.00 - 22.00 uur in ,,'t Ros Beyaard". Het re pertoire waarvan een aantal werken uitgevoerd zal worden op het in ok tober te geven concert, is o.a.: Die Jahreszeiten van Haydn, het Re quiem van Fauré en Don Pasquale van Donizetti. Hieraan zal een nieuw werk, een can tate, worden toegevoegd. Deze is gecomponeerd door de dirigent, dhr. Jan van Spaendonck. Mocht U ervoor voelen zich bij het koor aan te sluiten, dan bent U van harte welkom. Nadere inlichtingen kunt U ver krijgen bij: F.A.H. Tigchelaar-Mulder, sekr. „Treecksangh". Tel. 43068. STREEKPLAN IN BIBLIOTHEEK Het ontwerp-streekplan Utrecht- Oost ligt niet alleen tot en met 30 september ter visie op het gemeen tehuis, maar ook in de openbare bi bliotheek liqt 1 exemplaar ter inzage. En u weet, dat bibliotheek Langen- beek (bent u er al eens geweest?) enkele rustige plekjes biedt om het ontwerp-streekplan eens op uw gemak te bekijken, voor zover een ander u niet nèt voor is geweest. Het ontwerp-plan is de moeite van het doornemen waard en mocht u toch nog onvoldoende informatie hebben aangetroffen in ons toch erg uitvoe- *ige artikel van vorige week, dan kunt j of op de gemeente-secretarie (af deling stadsontwikkeling) of in de Dibliotheek terecht. Op het gemeen tehuis alleen 's morgens, in de bi- allotheek tijdens de openingsuren (zie de weekagenda). HUIZE ST JOSEPH Op donderdag 25 augustus zal Huize St. Joseph in Achterveld (na de nu voltooide renovatie) officieel worden heropend. Tevens zal een „open huis" worden gegeven, waar bij het huis kan worden bezichtigd en de felicitaties kunnen worden over gebracht aan stichtings-bestuur en directie. Uiteraard komen we ter zijner tijd nog terug op deze opening. Op de foto: het gerenoveerde St. Jo seph in Achterveld. DOET U OOK MEE? En nu we het toch over het CML hebben: verschillende werkgroepen kunnen best wat méér leden gebrui ken, die zich in willen zetten voor al lerlei belangrijke aspekten van het milieu. Hoewel het CML niet garan deert, dat binnen afzienbare tijd alles milieu-brandschoon zal zijn binnen de gemeente Leusden, kunt u best een behoorlijk steentje bijdragen om dat te realiseren. Wat denkt u bij voorbeeld van dat vliegtuiglawaai? U bent er tegen? U hebt er last van? Nou dan, dan wordt u toch eerst daadwerkelijk lid van het CML? U kunt u hiervoor opgeven bij de secre taris, de heer Elzinga. Te bereiken op het gemeentehuis (telefoon 41247). Doen! CITAAT VAN DE WEEK Illusies: de luchtbanden waarop men over de ruwe levensweg rijdt, en die langzaam leeglopen naarmate men verder vordert. (J.V. Teunissen in „Hars van de le vensboom"). P. S. LEUSDEN - Het echtpaar De Ridder was vorige week (3 augustus) vijftig jaar getrouwd Een reden om een feestje te bouwen, nietwaar? Dat werd ook ge daan, in Achterveld, waar loco burgemeester Van Zandbrink het bruidspaar kwam feliciteren De heer en mevrouw De Ridder wonen in Leusden in één van de bejaardenwoningen aan de Asschatterweg. Ook namens ons al lemaal: van harte gefeliciteerd! HUIZE SINT JOSEPH ACHTERVELD gevuld. Omschrijving: a. Nederland; b. man van adel; c. goochlen; d. wassen; e. uitstalkast; f. vazal; g. roofvogel; h. boom vrucht; i. niet blijvend; j. recht schapen; k. cokesresten; 1. be schonken; m. verlaten; n. dra den maken; o. klok; p. verzot op; q. altijd blijvende; r. drei gingen; s. deugdzaam; t. Is- raëlietische feesthut; u. plaats in Oost-Flevoland; v. enigen; w. hert; x. zee-zoogdier; y. tussentijd; z. linie; aa. meetlat. gemalin; 56. citroen; 58. guit; 59. tucht; 61. loon; 62. nis; 64. set; 65. per; 66. rekest; 67. Londen Vertikaal: 1. krater; 2. rood; 3. tornado; 4. eg; 5. hor; 7. of; 8. eerroof; 9. klad; 10. termijn; 12. zadel; 13. galei; 16. mijl; 17. bob; 18 keg; 20. aap; 25. lukraak; 27. Alpen; 28 meter; 30. farce; 31. kelim; 32. sok; 33. pen; 34. rus; 35. lol; 40. taxatie, 42. Heerlen; 43. legger; 45. bonus; 46. hecht, 48 linnen; 50. keu, 51. pit; 52. rit; 53. beo; 55. mmk; 57. oord; 60. cel; 63. s.s.; 65. Po. f Lteerde Schapink (links, met handen ineen gestrengeld) luistert naar de tegenover hem zittende Van Praag „Moest je lang wachten, lieverd?" CML PLANNEN BESTEMMINGS- Even aandacht voor het Comité Mi lieuzorg Leusden. U dacht waar schijnlijk ook al, dat deze hardwer kende groep milieubeschermers van Leusden geruisloos ter ziele was ge gaan, maar niets is minder waar. Nu de vakantietijd weer voorbij is, komt de werkgroep Bestemmingsplannen van het CML in ieder geval weer bij een. En wel op woensdag 17 au gustus a.s. in de kantine van het ge meentehuis aan de Zwarteweg (het gemeentelijke voor lichtingscentrum, weet u wel?). De bijeenkomst is - zoals altijd - openbaar. Iedere belangstellende Leusdenaar is welkom. Op de agenda staan de volgende punten ter behandeling: „Draaiboek Langen- beek"; Evaluatie tweede gase- plannen; en het ledenbestand en samenstelling van de werkgroep. Mocht u belangstelling hebben, wat let u? ACHTERVELD - Na een vakantiepe riode zal de woensdagmorgen hand- werkhobbyclub op woensdag 17 augus tus weer van start gaan. De leden van deze club worden op die woensdag weer op de gebruikelijke tijd 09.00 uur verwacht in Ons Gebouw. Onder leiding van mev. Tiny Jonkman zal ge tracht worden weer heel wat handwerk voor elkaar te brengen. Dames die het leuk zouden vinden om eens een paar uurtjes gezellig samen te zijn en tevens wat te handwerken en ook eens wat nieuws te leren, zijn van harte welkom. Elke vrouw die hier iets voor voelt wordt hartelijk uitgenodigd om eens kennis te komen maken en indien het haar bevalt, mee te komen doen. Horizontaal: 1. kartel; 6. boe ket; 11. oog; 12. zog; 14. fel; 15. Amor; 17. barak; 19. raar; 21. tijdnood; 22. Leerdam; 23. el; 24. beleg; 26. pij; 27. adm.; 29. lui; 30. fok; 32. sloep; 34. rafel, 36. pop; 37. terreur; 38. los; 39 keten; 41. schil; 44. nar; 45. bah; 47. Eem; 49. e.k.; 51. poker; 53. b.i.; 54. ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 14 au gustus, aanvang 09.00 uur Ds. van Dijk uit Woudenberg. R.K Kerk: zaterdag 13 augustus aanvang 19.00 uur H. Mis; zon dag 14 augustus aanvang 08.30 uur H. Mis aanvang 10.00 uur Hoog Mis. LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk 9.00 u.- ds. Kelder, Ger.; 10 30 u.: ds. Kooman, Herv.; 19.00 u. ds H. R. Stroes, Wijk bij Duurstede, Ger./Herv. St Jozefkerk: za. 19.00 u.; zo. 8.00 u 9.30 u Hoogmis; 11.00 u.; 18.30 u Lof LEUSDEN/ZUID Dorpskerk: 10.00 u.: ds. Werne- kers, Herv,, viering H. Avond maal; 18 30 u.: ds. J. Vos, Nijkerk, Herv Huize Don Bosco: za. 19.15 u.. zo. 10.00 u Hoogmis; 11.30 u. ONZE FILIPPINE PUZZEL Na het invullen van de goede woorden in het bovenste dia gram, ontstaat op de eerste vertikale lijn een bekende spreuk. Na overplaatsing van de genummerde letters uit dit diagram in het onderste, ont staat er een niet zo bekende spreuk. Tussen deze twee spreuken bestaat een zeker ver band. Om u te helpen, zijn de tweede en zesde letter al in- wezige ambtenaren de heer Van Praag erop dat het voor gebruikmaking van de mogelijkheden van de wet AROB nood zakelijk is dat de klager rechtstreeks in zijn eigen belangen getroffen wordt. Of dat bij de heer Van Praag ook het geval was. Deze vraag moest de Leusdenaar ontkennend beantwoorden en het ligt dan ook voor de hand dat zijn beroep niet ontvankelijk verklaard zal worden om deze reden. Gedeputeerde Hofman wilde weten of de heer Van Praag nu voor de eerste maal met zijn kritiek naar voren kwam, of dat hij ook al eerder, bijvoorbeeld op hoorzittingen of tegenover ambtenaren of gemeenteraadsleden zijn visie geuit had. Daarop antwoordde de heer Van Praag: „Ik geloof niet dat het verstan dig is om hier namen te noemen, maar mijn ervaringen met de ge meentelijke secretarie - en ik bedoel dan vooral het hoofd daar van - zijn van dien aard dat ik niet het idee heb dat ik in Leusden enige invloed kan uitoefenen. Leden van de gemeente raad hebben me geadviseerd om daar maar niet met de gemeentese cretaris over te praten, omdat dat geen enkel effect zou hebben." En even later: „Ik ben niet gekomen In de verwachting dat ik hier deze zaak zou kunnen winnen of ineens een grote verandering teweeg zou kunnen brengen. Ik ben hier alleen maar gekomen om de gang van zaken in Leusden eens aan te kaarten. De democratie is bij ons ver te zoeken en het verwondert me dat GS daar aan meewerkt", aldus de heer Van Praag. Voorzitter Schapink liet daarop weten dat het nu slechts zijn taak was om na te gaan of de gemeente Leusden formeel of materieel artikel 19 onjuist zou hebben toegepast in de door Van Praag aangevallen situatie. Zo spoedig moge lijk zal de beslissing in deze bekend worden gemaakt. de Tweede Fase gerealiseerd *den Artikel 19 zou volgens loeld zijn om kleine veranderin gen bestemmingsplan - zoals iemand zijn keuken wil uitbrei- C3 iogeli|k te maken, zonder al te haal Artikel 19 van de wet RO etdegemeente mogelijk, om na Ik mmg van de provincie, een wij- de ruimtelijke ordening van ild gebied aan te brengen, jat daarbij de uitgebreide in- ilijkheden. die de wet voor- etft toegepast worden Er is in de e Leusden al een heleboel ge- let gebruikmaking van artikel „Het verbaast mij zeer nLeusden nog steeds gebruik in artikel 19 op deze manier. En jast me nog meer dat de pro- I yn toestemming aan deze manier geeft Het is een uiterst on- tlsche manier van werken itdoor een maas in de wet. Het mij weer een teken dat in !de democratie ver te zoeken j er nog veel andere kunnen Op die gang van zaken in wil ik u attent maken", aldus Praag «rwoord wees de vertegen fan de gemeente Leusden, ■in. erop. dat de reclamant in zijn bezwaarschrift geen bezwaar maakt tegen het bouwen van de wonin gen maar tegen het gebruik van artikel 19. „Primair behoort het tot de bevoegd heid van het college van ged staten om over dit gebruik een oordeel uit te spre ken. Zoals uit onze aan reclamant ver zonden brief van 26 jan 1977 blijkt, delen wij deze mening niet. Naar de mening van het gemeentebestuur van Leusden is de anticipatiemogelijkheid zoals deze in de Wet RO. het Besluit RO en de Woningwet is geopend, juist geschreven voor situaties als waarin wij ons thans bevinden. Het in nauw overleg met de bevolking, met rijke en provinciale diensten tot stand gekomen globaal- bestemmingsplan Leusden-centrum 2e fase is thans ter goedkeuring gezonden aan het college van ged staten van Utrecht. De eerste gedachten over de uitwerking van dit globale plan zijn bij de art. 19 stukken voor de bevolking ter inzage gelegd en verzonden aan het college van ged staten. Het gemeentebestuur heeft dan ook de normen voor de art. 19 procedure zoals deze in de Wet RO. het Besluit RO en de Woningwet alsmede in de van ged. staten ontvangen circulaires als minimum normen opgevat. Wij hebben gemeend meer informatie te moeten verstrekken dan waartoe wij'waren ver plicht Wij blijven dan ook van mening, dat de anticipatiemogelijkheid hier te recht is gehanteerd", aldus het ge meentebestuur van Leusden. De vertegenwoordigers van de beide bouwclubs sloten zich aan bij de woor den van de gemeente Leusden en ver klaarden het vooral van belang te vinden voor de toekomstige bewoners, wanneer er snel gebouwd zal kunnen worden hankelijk wsblad voor de sente Leusden NIET RECHTSTREEKS Aansluitend wees één van de aan-

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3