ationale aktie voor een and zonder drempels" Achterveldse voetbaljeugd van SVA begint 3 sept. a.s. Uitreiking EHB0- diploma's na buiten-oefening Nieuwe regels voor gehandicapten Bewoners hielden barbecue avond J EEN NIEUW LEUSDENAARTJE? antonides voor SieMatic keukens JFTIG JAAR AVO-NEDERLAND 0P DINSDAG 16 AUGUSTUS Ingezonden: avo nederland 50 jaar Ons Genoegen ^JSPËR KRANT - ACHTERVELDS NIEUWS - |,1 DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1977 mar ïn. ngü atste en ■efb dijt inde ik ge ierg /aid heli zelfs heli de elijkheid laktie) ^O-Nederland bestaat 31 augustus 9 jaar Zij is een vereniging die fcijvert voor arbeids- en welzijns- t minder-validen. De belang voor de gehandicapten >nd in ons land in de jaren twintig, "rijke invloeden hierbij waren de eiten welke met name in land en Duitsland na de eerste we- lorlog door zowel particulieren als peidsinstanties werden ontwikkeld oorlogslachtoffers via revalidatie n het arbeidsproces op te nemen. initiatief van AVO-Nederland 1 onder meer ook de sociale plaatsen tot stand, hiurlijk zijn in de afgelopen jaren raken ten goede van de mmder- gekeerd. We denken hierbij 'I aan de talrijke wettelijke voor- Een waardoor situaties, zoals 50 :leden, niet meer kunnen ont- Binnen deze ontwikkelingen [AVO-Nederland altijd een pio- 70I gespeeld. Vele materiële en Patenële voorzieningen kwamen [stand dankzij initiatieven van f-Nederland. ZONDER DREMPELS '0 1977 wordt op verschillende iren voor onze gehandicapte rae- 8ezorgd, we vergeten echter dat de wereld van de minder- kleiner is (en vaak onbewust wordt gemèèkt) dan die van de Neem bv. eens de 40.000 ge spten die zich in een rolstoel ,n verplaatsen. Hun leven gaat l,ls 0Ver obstakels, levensgrote drempels in de vorm van trappen, draaideuren, te kleine deuren, te hoge aanrechten, niet-aangepaste toiletten, kortom: een wereld die uitmunt in on toegankelijkheid, óf, om het motto van de SERE-carapagne aan te halen, VER BODEN VOOR ONBEVOEGDEN. AVO-Nederland neemt in het kader van haar 50-jarig bestaan het initiatief om de wereld van de valide en minder- valide dichter bij elkaar te brengen en daarna gezamenlijk te werken aan een maatschappij, waar op één plaats, plaats is voor validen èn minder- validen. Onder het motto „Land zonder drempels" (dit is overigens ook de naam van de stichting die AVO Neder land speciaal in het leven heeft geroe pen) zullen in de loop van 1977 akties worden gevoerd die beogen de volledige integratie van minder-validen in woon- werk- en rekreatiesfeer cen traal te stellen. De te ondernemen akties richten zich in het bijzonder op de twee navolgende punten: 1. mentaliteits-verandering c q. beïnvloeding van validen t.g.v. de minder-validen met als doel ACHTERVELD - Na een rusttijd van ongeveer twee maanden vindt de jeugd commissie van de SV Achterveld het wel weer tijd dat er weer aktief aan de voetbalsport wordt begonnen. Na een aktief afgelopen seizoen waarin weer heel wat gepresteerd is, wordt het wel tijd weer aktief te worden. Het afgelopen jaar is wat deaktivi- teiten betreft weer een goed jaar ge weest. Er zijn droppingen geweest, bingo en spelavonden en als nieuwtje het zaalvoetbal Dit zaalvoetbal is zo danig geslaagd geweest, dat het zeker voor herhaling vatbaar is. Niet te ver geten de zeer geslaagde feestavond voor de chauffeurs. Een feestavond voor die mensen, die dit zeker waard zijn. Zij zorgen steeds dat de jongens, die moe ten voetballen, op die plaats komen waar gevoetbalt moet worden. Dit is wel een medewerking, waar andere clubs mogelijk wel jaloers op kunnen zijn. Dit mag zeker wel eens naar vo ren worden gebracht. Vergeten we dan de tournooien niet. Er zijn twee tournooien thuis en heel wat tournooien in de omgeving afge werkt Sommige elftallen hebben zelfs aan vier tournooien meegedaan Ook zijn er weer drie kampweken geweest voor de jongens van 8-10 jaar, 12-14 jaar en 15-16 jaar. Deze kampweken waren in Wansum, Valkenswaard en Weert. Ook in het nieuwe seizoen staat er buiten het voetballen weer heel wat op het progamma. Het is uiter aard natuurlijk het eerst begonnen om het voetballen, maar ook het andere is zeker nodig voor een algehele goede sfeer, hetgeen toch belangrijk is in een vereniging Behalve de prettige dingen zijn er ook nog wel punten die niet zo prettig zijn. Een van deze punten is de con tributieverhoging. Dit is de eerste con tributieverhoging sinds twee jaar. Maar gezien de algehele uitbreiding van de velden en de verdere accomodatie is dit zeker redelijk De contributie is nu per maand vanaf 1 september 1977 8-9 jaar f2,00; 10-11 jaar f2,50; 12- 13 jaar f3.50, 14-15 jaar f4,24 en 16- 17 jaar f5,- Het reisgeld bij de uit wedstrijd blijft ongewijzigd gehand haafd op f0,75. De betaling van de contributie kan nu alleen maar meer geschieden via giro, bank of acceptgirokaart. Voor alle elftallen start de competi tie op de eerste zaterdag van septem ber. Dit is dan op 3 september 1977. Voordat het echter zover is, zullen er nog ongeveer 60 jongens gekeurd moe ten worden. Bij verhindering om op de geplande datum te verschijnen, moet wel minstens 48 uur daarvoor hiervan bericht gegeven worden aan Kees Hil- horst, tel. 1727. Wordt dit vergeten, dan moet de keuring nogmaals betaald worden. Dit zelfde geldt als de pasfoto niet tijdig ingeleverd wordt. Inmiddels zijn de trainingsavonden zowel voor de pupillen als de juni oren vastgesteld. De eerste trainingsavond zal zijn donderdag 28 augustus 1977 van 6 30- 7.30 uur. De trainers zijn Gijs Hak en Wim Smit. De trainingsschema is als volgt vast gesteld. Pupillen E2: eerste training op woensdagmiddag 17 augustus van 13 .30- 14 30 uur. Triainer is C. v. d. Bre mer en leider K Bothof Deze trai ning is voor de jongens die op 1 au gustus 1977 nog geen 10 jaar zijn Pupillen El: Ook dit zijn de jongens die op 1 augustus nog geen 10 jaar zijn. Trainer is C. v. d Bremer en leider W. Smit De eerste training is op woensdag 17 augustus van 14.30- 15.30 uur Pupillen D3: Jongens die per 1 au gustus 1977 nog geen 12 jaar zijn hebben hun eerste traimngsavond op 16 augustus van 17.30-18.30 uur. Trainer en leider G. Walet. Pupillen D2: Deze jongens die per 1 augustus 1977 geen 12 jaar zijn hebben hun eerste trainingsavond op 17 augus tus 1977 van 18 00-19.00 uur. Trai ner en leider J. Baaiman. Pupillen Dl: Ook dit zijn jongens die op 1 augustus 1977 geen 12 jaar zijn Hun eerste trainingsavond is op 15 augustus van 18.00-19.00 uur Trai ner en leider W. de Jong Junioren C2: Jongens die op 1 au gustus 1977 nog geen 13 jaar zijn hebben hun eerste trainingsavond op 16 augustus van 18.30-19 30 uur. Lei der en trainer J. van Bekkum Junioren Cl: Dit zijn de jongens die op 1 augustus 1977 nog geen 14 jaar waren. De eerste trainingsavond voor hen is op 17 augustus van 19.00- 20.00 uur Trainer en leider K. Hil- horst. Junioren B3: De eerste traiiungs- avond voor deze jongens is op 15 augustus van 19.00-20.00 uur. Dit zijn de jongens die op 1 augustus 1977 nog geen 15 jaar waren. Traineren lei der M. de Jong Junioren B2: Ook dit zijn de jongens die op 1 augustus 1977 nog geen 15 jaar waren. De eerste trainingsavond voor hen is op 18 augustus van 18.30- 19.30 uur. Trainer en leider C. Hoog land. Junioren BI: Hun eerste trainings avond is op 15 augustus van 20.00- 21.00 uur Dit zijn de jongens die op 1 augustus 1977 nog geen 16 jaar waren. Trainer en leider J Burgers en R Eggenkamp. Junioren Al: Voor de jongens die op 1 augustus 1977 nog geen 18 jaar waren is de eerste traimngsavond op 18 augustus van 19.30-20.30 uur. De betrokkenen hebben inmiddels hun indeling in een bepaald elftal ontvangen. De jeugdcommissie heeft al weer heel wat werk verzet en hoopt dat al len, de jeugdspelers, trainers, leiders, chauffeurs en verdere medewerkers weer een heel prettig, maar vooral sportief seizoen 1977-1978 zullen heb ben Voor dat het speelseizoen op 3 sep tember zal beginnen, zullen er eerst nog enkele vrienschappelijke wed strijden worden gespeeld en ook worden deelgenomen aan het polio-toernooi te Soest en te De Glind. Op 23 augustus worden de navolgende vriendschappelijke wedstrijden ge speeld Achterv Al - Hooglanderv. Al aanvang 19.00 uur; Hooglanderv. BI - Achterv. BI aanvang 19.00 uur. 25 augustus voor de junioren Al. Achterv Al - Hoevel. Al aanvang 19.00 uur Het polio-toernooi is op 20 augustus op de terreinen van de VV SEC te Soest en SO te Soest. Bijdrage voor dit toernooi is f0,50 en voor volwas senen f 1- Aan dit toernooi nemen de navolgende pupillen elftallen deel: pup. Dl; pup D2; pup. D3, pup El en pup. E2. Aan het voetbaltoernooi te De Glind dat zal worden gehouden op 20 augustus 1977 zal door het juni oren elftal BI worden deelgenomen. Al deze wedst rijden zullen voor de deel nemende elftallen zeker een goede trai ning zijn. ACHTERVELD - Dinsdag 16 augustus zal de diploma-uitreiking plaats vinden aan de nieuwe leden van de plaatselijke EHBO, die in het afgelo pen seizoen de cursus hebben gevolgd en hiervoor geslaagd zijn. Vóórdat deze diploma-uitreiking zal plaats vinden, zal er eerst een buiten oefening worden gehouden, waaraan de reeds gediplomeerde leden zullen deelnemen. Deze buitenoefening zal worden gehouden op een bepaald punt in het dorp in samenwerking met de plaatselijke politie. Deze buiten oefening is helemaal ingesteld op de praktijk. Zowel de nieuwe leden als de inmiddels gediplomeerde leden worden dan ook verzocht hierbij aanwezig te willen zijn. De oefening zal beginnen om 1930 uur. De aan deze oefening deelnemende leden worden wel ver zocht op tijd aanwezig te willen zijn, terwijl zowel de nieuwe als reeds gedi plomeerde leden als toeschouwer wor den verwacht. Van een dergelijke oefe ning valt altijd nog heel veel te leren. Na afloop van deze oefening zal door de plaatselijke huisarts de heer Boersema een nabeschouwing worden gegeven betreffende de gehouden oefe ning. Daarna zal door de loco- STATIONSWEG 394 SCHERPENZEEL TEL. 03497-2105 volledige integratie van de minder- valide medemens m de samenleving van merendeels validen. 2. fondsen wervingscampagnes met het doel gelden bijeen te brengen om een voorbeeld als bedoeld in punt 1 te kunnen realiseren. Ten aanzien van deze integratie zijn momenteel besprekingen gaande die beogen dat: 1. in samenwerking met de overheid in één gemeente zodanige voorzienin gen worden getroffen dat nationaal èn internationaal een voorbeeld ontstaat van een gehele stad, waar binnen de beoogde integratie is ge realiseerd. 2. een rekreatieprojekt wordt gesticht dat bewoond kan worden door zowel validen als minder-validen. REKREATIECENTRUM Aan dit integratieprojekt is een door de stichting „Land zonder drempels" nieuw te bouwen rekreatiecentrum ge koppeld, dat zodanig gebouwd wordt dat iedereen, wel of niet gehandicapt, er kan verblijven. Bungalows, caravans, tenten, restaurants, winkels, midgetgolf, zwembaden, kanovijvers, kinderboerderijen, speeltuinen, etc. alles wordt aangepast. Voor alle duidelijkheid zij nogmaals opgemerkt, dat het rekreatiecentrum bestemd is voor zowel validen als minder-validen. Nergens ter wereld is zo'n rekreatiepark te vinden. LEUSDEN - Op 1 juli 1977 zijn de nieuwe verkeersvoorschriften van kracht geworden, waarmee eindelijk de plaats op de weg" van invaliden geregeld is Deze nieuwe regels heb ben in hoofdzaak de volgende inhoud Mensen met zowel gemotoriseerde als niet-gemotoriseerde invaliden-voer- tuigen (geen auto's) mogen binnen de bebouwde kom zelf uitmaken waar ze willen rijden - op het voetpad, waar ze niet sneller mogen rijden dan stapvoets; - op het fietspad, waar de verkeers regels voor fietsen in acht moeten worden genomen; - op de rijbaan, waar zij zich moeten aanpassen aan het overige verkeer Op een fietspad, dat verboden is voor bromfietsen met in werking zijnde motor mogen gemotoriseerde invaliden wel rijden met ingeschakelde motor. Buiten de bebouwde kom mag de bestuurder van een invaliden-voertuig alleen op de rijbaan komen bij het ontbreken van een voetpad of fietspad. Autowegen en auto-snelwegen blijven voor invalidenvoertuigen verboden ge bied. Bestuurders van invalidenvoertuigen moeten - wanneer gebruik wordt ge maakt van fietspad of rijbaan - in het donker en bij slecht zicht verlichting voeren. Voor hen gaat de verplichting gelden, dat hun voertuig aan de achterzijde moet zijn voorzien van een afzonder lijke rode reflector. In de toekomst zullen op invaliden voertuigen fluorescerende en reflec terende markeringen moeten worden aangebracht In het najaar van 1977 zal voor ernstig gehandicapte automobilisten en bestuurders van invalidenvoertuigen een landelijke parkeerkaart worden ingevoerd Deze kaart kan bij het ge meentebestuur worden aangevraagd en biedt de mogelijkheid in het gehele land te parkeren, op plaatsen, waar dit volgens de daar staande verkeersbor den niet zou mogen Hierop zijn echter een aantal beper kingen van toepassing. Bij het bureau voorlichting en bij de afdeling Algemene Zaken van het ge meentehuis kunt u folders en informatie over de nieuwe verkeersvoorschriften aanvragen. burgemeester van de gemeente Leus- den, de heerVan Zandbrink, de nieuwe diploma's worden uitgereikt. Bij deze uitreiking zal ook de wethouder van welzijnszaken, de heer Van Wouden berg, aanwezig zijnl. Het bestuur van de plaatselijke EHBO-afdeling hoopt, dat vele leden aanwezig zullen zijn en dat ook van de zijde van het pubhek een grote belangstelling voor deze oefening zal worden getoond. ACHTERV- Aan het voetbal toernooi voor straten en buurten, georganiseerd op koninginnedag, werd ook deelgenomen door de bewoners van de Bisschop van Diestraat Dit samen deelnemen aan een dergelijk evenement beviel de bewoners van deze straat zo goed, dat besloten werd nog eens een gezamenlijk feest te or ganiseren. Maar dit moest dan wel iets zijn waaraan ook de vrouwen en kinde ren konden deelnemen. Zaterdag was het dan zo'n avond. Er werd besloten een gezamenlijke bar becue te houden. Na eerst een feestelijke verlichting langs de voor tuintjes te hebben aangebracht, was het eerst de beurt aan de kinderen. Alle kinderen van de bewoners van deze straat waren present en konden zich tegoed doen aan hetgeen hen door de ouders werd voorgezet. Nadat het kroost naar bed was gebracht, was het de beurt aan de bewoners zelf. Gezeten rond de opgestelde barbecue's was het heel gezellig Al heel snel heerste er een heel spontane sfeer m deze straat, die bleef tot aan het slot van het feest. Alle bewoners namen hieraan deel, waaruit bleek dat dit een buurt is, waar iedereen het goed met elkaar kan vinden. Na afloop was iedereen het er wel over eens, dat deze onderlinge samenwerking zeker nog voor herhaling vatbaar is. Nederland zal het eerste land zijn waar zo'n plan gerealiseerd gaat worden. Dit rekreatiepark, in kombinatie met de aangepaste gemeente, moet dit jaar en komende jaren de concretisering zijn van het streven van AVO-Nederland naar emancipatie en integratie tussen validen en minder-validen. FINANCIËLE AKTIES Om dit vakantiepark te realiseren zullen dit jaar verschillende ïnzamen- lingsakties worden georganiseerd. De belangrijkste aktie zal samen worden gehouden met AVRO-TV op vrijdag avond 26 augustus a.s. Aan dit AVRO TV-programma zullen ook VARA, KRO en NCRV hun medewerking verlenen. De landelijke inzamelingsaktie op 26 augustus berust op het idee om aan het publiek te vragen of het bereid is het statiegeld van de lege flessen aan „Land zonder drempels" af te staan. De uitvoering van deze aktie zal samen worden gedaan met een aantal instan ties m ons land. Een aantal banken zal via zijn vestiging de financiële organi satie van dit plan begeleiden. Het is wel de bedoeling dat in elke gemeente cen trale plaatsen zijn waar de giften door het publiek kunnen worden afgegeven. De ondertitel van deze aktie luidt dan ook: NEDERLAND KIEST VOOR EEN LAND ZONDER DREMPELS AVO-Nederland rekent op uw mede werking! Burgerlijke standen Geboren: 31 juli '77 Marloes Mia Jo hanna. d v E P. C Koekkoek en W. C. Ch. Sondag. Landweg 173; 1 au gustus '77: Rudie Cornells Johannes, z v. G A. Boersen en A A. Ridder, Kon Julianaweg 37 Elders geboren: Geen Overleden: 26 juli '77: Ludgerdina ter Haar, oud 83 jaar, 29 juli '77- Elisa beth Adriana de Jong, oud 83 jaar. Elders overleden: Geen. Gehuwd: Geen. Ondertrouwd te Leusden: 1 augustus 1977 Hubertus Timotheus Wilhelmus van Veen, wonende te Leusden, Gorzen 16 en Marianne Henriette Maria Ruck, wonende te Leusden, Kokmeeuw 4 ....U kunt de vlag uitsteken ....een dorpsomroeper huren ....het van de daken schreeuwen. Het één kost meer dan het ander maar het gaat veel gemakkelijker met een perfekt gedrukt geboortekaartje van de LEUSDER KRANT Komt u alvast eens langs! U zult verbaasd zijn over onze enorme kollektie. U kunt niet zeggen, dat u geen keus hebt. U mag onze modellenboeken thuis rustig eens doorkijken Finnmark 3, Leusden-C., tel. 033-41495. Kantoortijden: werkdagen van 10-12 en van 2-4 uur ACHTERVELD - Door de schiet vereniging Ons Genoegen werden weer onderlinge G.K buitenbaan schiet wedstrijden gehouden Aan de eerste wedstrijd werden door 16 leden deel genomen terwijl aan de tweede wed strijd 19 leden deelnamen. Uitslag le wedstrijd: 1. W van Noorden 93 pnt. 2. H J. van Nimwegen 93 pnt 3. W J Lagerweij 93 pnt. 4. B Voskuilen 90 pnt. 5. A. Vlug 88 pnt. 6. G Tolboom 87 pnt. 7 W Voskuilen 85 pnt. 8. G Schimmel 84 pnt. 9 P. Smink 84 pnt 10 T Vos 83 pnt. 11 F Koenen 82 pnt. 12 H Hols 82 pnt 13 W v. d. Kletersteeg 82 pnt 14 J. Voorburg Gz. 80 pnt. 15 A van Daatselaar 79 pnt. 16 J J. van Hamersveld 75 pnt Uitslag 2e wedstrijd: 1 B Voskuilen 93 pnt 2. W J Lagerweij 92 pnt 3. G Schimmel 90 pnt 4. H J van Nimwegen 90 pnt 5 J. E. van Hamersveld 89 pnt. 6. J. van Nimwegen 87 pnt 7 W Voskuilen 87 pnt 8 T. Vos 86 pnt 9. F Koenen 86 pnt 10. P Smink 85 pnt 11 W v d Kletersteeg 85 pnt. 12. A van Daatselaar 84 pnt. 13 G. Tolboom 83 pnt 14 H J. van Ruitenbeek 82 pnt. 15. A Vlug 78 pnt 16 W van Noorden 76 pnt 17. J Kommer 73 pnt 18. 11 Hols 70 pnt. 19. J. J. van Hamersveld 70 pnt

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9