Lockhorst-titelstrijd nog in volle gang Leusdense binnensport in de knel Lockhorst-jeugd won vijf finales Avanti begint weer Sterk bezet toernooi van Antilopen Sport en Spel op 27 augustus PUNTJE Sport i Cursief In kader van Leusden 1200 LEUSDER KRANT-SPORT DONDERDAG 18 AUGUSTUS 19 77 De Lookhorst-voorzitter in aktie. LEUSDEN-CENTRUM - Van ra- terdag 13 tot en met zondag 21 au gustus worden op het Burgemeester Buiningpark de clubkampioenschap pen 1977 van de LTV Lockhorst ge organiseerd. Een dozijn titels - 5 in het enkel - en 7 in het dubbelspel - staan op het spel en de daartoe benodigde 196 partijen zijn keurig op schema's ge zet door mevr A Snijder en de he ren J. Litjes en Sj. de Jong als wedstrijdcommissie Een 30-tal can- didaten is aangemeld voor het heren- enkelspel A (titelhouder is Ronald Dijkgraaf). 16 voor B (B. Oskamp) en evenveel voor C Koopman). Maryse Roelofszen verdedigt haar ti tel in het damesenkelspel A (13 deel neemsters) en titelhoudster L Wa genaar doet hetzelfde in de afdeling B (16 gegadigden). Ronald Dijkgraaf en Gijs-Willem van Keulen hebben m het heren-dubbel a 12 paar be lagers en de heren H van Keulen en Th. van Dijk zelfs 25 in B Of de dames R v. d. Doe en U Stuhle- meyer hun titel in het dames-dubbel A zullen prolongeren, is mede afhan kelijk van een drietal concurrerende duo's en de dames B. Casander en M v d Schuit moeten het opnemen tegen 13 andere dames-dubbels in B. Tenslotte gaat de strijd in het ge- mengddubbelspel in 3 klassen Ro nald en Saskia Dijkgraaf zijn de ti telverdedigers in A (10 paar con currenten). de heer en mevr. C. Tee- ken in B (24) en het echtpaar A Schoonbeek in C (7) Hoewel de kalènder zaterdag op 13 stond, viel het weer zeker niet tegen. Rond 9 00 uur werd aan de wedstrij denreeks begonnen en het bleef (op een enkel druppetje na) droog tot aan het einde van de laatste partij toen de klok ongeveer op 21 00 uur stond. Ook zondag werd met veel elan en wisselend succes gespeeld van 9 00 tot 21 00 uur en op de werk dagen zal de strijd van 18.30 tot 22 00 uur duren Zoals gebruike lijk bij dit soort kampioenschappen wordt volgens het afvalsysteem ge speeld en als de weergoden mee blij ven werken, wordt a s. zondag rond 16.00 uur de prijsuitreiking verwacht. Me}, de tong uit de mond gaat het stukken beter. LEUSDEN/CENTRUM - Het hoofd stuk uit hel gemeentelijke Beleidsplan Welzijns>oorzieningen 1977-1981, dal handelt over de wenselijkheid en de mogelijkheid tot het realiseren van een sporthal in Leusden, bracht onlangs een aantal bestuursleden van de sportver eniging Impala en Avanti, de korfbal club Antilopen, de badmintonclub Leusden en de hockeyclub Leusden bijeen, ter bespreking \an de proble- sporthal. In een brief aan het college san b. en w. (met copieën aan het bestuur van de Sport stichting Leusden en de fraktievoor- zitters in de gemeenteraad] werd als gezamelijk standpunt van de bijna 2000 leden omvattende verenigingen met klem gevraagd te bevorderen, dat er op korte termijn een sporthal binnen onze gemeentegrenzen gebouwd wordt. Voorts werd afw ijzend gereageerd op de conclusies van de opstellers van het beleidsplan, dië.hct wenselijk achten om voorlopig géén sporthal maar twee gymnastieklokalen te realiseren met als motivatie: a) er bestaat in Leusden geen nijpend tekort aan zaalruimte, b) een sporthal zou onderbezetting van de beslaande sportaccommodaties ver oorzaken en c) de exploitatiekosten van twee gym lokalen zijn minder hoog dan die van een sporthal. De punten a en b worden door de sportclubbestuurders met grote stellig heid tegengesproken en motief 3 is weliswaar juist, maar even onvergelijk baar als bijvoorbeeld de onderhouds kosten van een „deusjevoo" t.o.v. het slagschip van de in Leusden-Zuid wo- AMERSFOORT - Op de banen van de LTV Volta te Amersfoort kwam de jeugd van het Leusdense Lockhorst uit stekend voor de dag door 5 van de 8 finales (plus nog een 2e plaats) te winnen op de Amersfoortse jeugd- ten niskampioenschappen 1977. Maryse Roelofszen en Gijs-Willen van Keulen bereikten beiden twee finales. Maryse won die allebei en Gijs-Willem moest genoegen nemen met een le en een 2e plaats. Saskia Dijkgraaf, door een zege met 6-0 en 6-1 op mej. A. Rond in de halve-finale van de meisjesgroep A ge komen, vond daar tegen clubgenote Maryse Roelofszen haar Waterloo met 3-6 en 2-6. Maryse won later de eindstrijd van Anja Zeekaf. Na 7-5 en 6-7 gaf Anja bij 3-3 in de derde set ge blesseerd op. Bij de meisjes B kwam Marike Vos met een verrassende overwinning van 6-4 en 6-2 op Hester Cloo in de halve finale tegenover Maryse Roelofszen, aan wie zij met tweemaal 2-6 de zege moest laten. De andere halve eindstrijd won Dorien Schaap met 6-0 en 6-3 van Iris Lelieveld. De Lockhorst-finale werd met tweemaal 7-5 de tweede zege van Maryse. Via haar 6-1 en 6-0 tegen Ma rijke Eleveld kwam Donen Schaap bij de meisjes C in de halve finale tegen Anita Mochel ook op winst (tweemaal 6-1) Marike Vos liet Liesbeth Verschuur met 6-2 en 6-2 duidelijk ach ter zich en de Lockhorst-eindstrijd liep uit op 6-0 ^n 6-3 voor Dorien De finale van meisjes D werd met 6-2 en 6-3 door Natasha Veth tegen Lisette van Dijk gewonnen. Gijs-Willem van Keulen had het bij jongens A niet gemakkelijk. In een driesetter klopte hij Rob van Dom melen met 4-6, 6-0 en 10-8 in de halve finale. De eindstrijd tegen Ron Eleveld ging echter met 7-5,6-7 en 7-9 verloren. Beter^efging het Gijs-Willem in de B-groep. In de halve finale versloeg hij met 6-3 en 6-2 Rijndert Schaap en in de eindstrijd rekende hij weer af met Rob van Dommelen (6-3, 2-6 en 6-1). Haiko Bloemendal beheerste de jongensgroep C Nadat hij de halve finale met tweem aal 6-2 tegen Paul Vial was binnenge drongen, versloeg hij daarin Ene Hoks- bergen met 6-1 en 6-3 om ook de eind strijd tegen Michiel Manten te winnen (tweemaal 6-3). Rik Boelen won bij jon gens D met 6-4 en 6-_5 de finale tegen Rodger de Jonge. ACHTERVELD - Op 22 augustus a s. zullen de eerste lessen van het nieuwe seizoen van de sportvereniging Avanti ook weer een aanvang nemen. Na de vakantieperiode weer een goede gelegenheid om weer wat aan de condi tie te gaan doen. Voor degenen die nog nimmer iets aan hun conditie hebben gedaan ook nu weer volop gelegenheid dit dan wel te gaan doen. Bij Avanti kan men aan de volgende tak ken van sport deelnemen: Gymnastiek, trimmen, volleybal, mini- volleybal, recreatie volleybal en bad minton. Dus keuze genoeg. Het vastgestelde lesschema ziet er als volgt uit: Maandag: 19 00-20.00 uur: Gymnastiek dames vanaf 16 jaar (turnen) 20.00-21.00 uur: Gymnastiek dames (trimmen) 21.00-22.00 uur: Trimgroep heren Dinsdag: 16.00-17.00 uur: Gymnastiek voor meisjes van 9 jaar 17.00-18.00 uur. Gymnastiek meisjes 10 en 11 jaar 18 00-19.00 uur Gymnastiek meisjes 12 t/m 15 jaar 19.30-2100 uur: Volleybal dames 21.00-22.30 uur: Volleybal heren. Woensdag: 11.00-11.30 uur: Moeder- en peuter- gymnastiek (Wit-gele Kruis-gebouw) 14.00-15 00 uur- Kleutergymnastiek 15.00-16.00 uur: Gymnastiek meisjes 6 en 7 jaar 16 00-17.00 uur: Gymnastiek meisjes van 8 jaar 17.00-19 00 uur: Keurgroep 19.00-20.00 uur: Gymnastiek dames 9 (zonder toestellen) 20.00-21.30 uur: Rcreatie-volieybal dames en heren Donderdag: 10 30-11.00 uur Senioren gymnastiek voor dames en heren (Wit gele Kruisgebouw) 15.45-16.45 uur Gymnastiek jongens van 7 t/m 9 jaar 18 00-19.00 uur: Badminton voor jeugdleden 19 00-23.00 uur Badminton voor dames en heren Vrijdag: 16 00-17.00 uur Mini - volleybal jon gens en meisjes vanaf 8 j r 18 00-19.00 uur: Aspirant volleybal voor meisjes vanaf 12 jaar 19.00-20 00 uur: Aspirant volleybal voor jongens vanaf 12 jaar Met uitzondering van de moeder- en ï>eutergymnastiek en de senioren gym nastiek voor dames en heren zijn al deze sportmogelijkheden in de sport zaal aan de Walter van Amersfoort- straat. Een ieder die er wel iets voor voelt om iets aan zijn conditie te gaan doen is van harte welkom in de sportzaal. Geheel vrijblijvend kan daar dan een kijkje worden genomen en is er zelfs gelegenheid om eens mee te doen. In deze tijd is een conditie training zeker geen overbodige luxe waarbij de sportvereniging Avanti zeker be hulpzaam kan zijn. De moeder- en peutergymnastiek start voor de eerste maal op woensdag 24 augustus. Dit is een nieuwe groep die in het schema van Avanti is opgenomen. In het afgelopen seizoen is als proef twee maal een les voor moeders en hun peuter gegeven. Dit initiatief is door veel moeders met veel enthou siasme ontvangen. De moeders worden met hun peuter van ongeveer twee jaar en ouder op woensdagmorgen verwacht in het Wit Gele Kruisgebouw aan de Walter van Amersfoortstraat van 11.00 tot 11 30 uur De leiding is in handen van mevrouw C. Eichelsheim. Gezien het enthousiasme bij de proeflessen worden er zeker heel wat moeders met hun peuter op de woensdagmorgen ver wacht nende coach van Roda's zondag-vetera nen. Hoewel dat niet met deze woorden gezegd werd, moet men immers ook de mogelijkheden van de diverse ac commodaties in ogenschouw nemen. In de sportzaal de Meent is geen uur meer vrij. Dat is lang niet het geval met de aanwezige gmnastieklokalen, die echter door hun te geringe afmetingen voor de meeste sportclubs onbruikbaar zijn. De conclusie is duidelijk: ieder gymlokaal méér doel de bezettingsgraad (buiten schoolgebruik) alleen verder afnemen. Een sporthal - met mobiele tussen wanden ook zeer goed bruikbaar voor schoolgymnastick aan meerdere klassen tegelijk - biedt heel wat meer moge lijkheden. Grotere evenementen als de onderlinge wedstrijden, vriendschappelijke wed strijden tegen andere verenigingen, districtskampioenschappen e.d. kunnen door de sectie gymnastiek van Impala niet of nauwelijks worden georgani seerd. De volleybal-afdeling mag slechts met dispensatie van de Ncvobo haar competitiewedstrijden in de (te kleine) sportzaal de Meent spelen en voor zaal- wedstrijden is handbal-Impala aange wezen op sporthallen buiten de ge meentegrenzen Zaalkorfbal is in Leus den ook niet mogelijk. De zeer hoog (le klasse!) in het Korfbalverbond spelende Antilopen (en dat geldt ook voor het zaalhockey van de MHCL) moeten maar zien, dat ze elders terecht kunnen. De badmirltonclub heeft al sinds haar beslaan een steeds maar groeiende LEUSDEN-CENTRUM - Zoals eer der bekend werd, gaat op zaterdag 27 augustus ook de spel manifestatie van Leusden-1200 rond het zwem bad op het Burg. Buiningpark door. De werkgroep sport van de stichting Leusden-1200 (U mag ook zeggen de heren B. W. Peddemors, A. G. R. Bakker en A. Wessels en mevrouw D. Y. E. Zoetmulder) organiseert het evenement met medewerking van de Zwembadstichting Leusden, waar van de heer A. Grit en zijn maats garant staan voor hun deel van bet werk. Rond 10.00 uur in de ochtend gaat e.e.a. beginnen en dat zal voort duren tot 15.00 uur. Het heeft de organisatoren inmid dels de nodige moeite gekost om de destijds plotseling afgebroken draad weer op te nemen, want voor veel verenigingen is de competitie inmid dels weer zo goed als begonnen. Op dit moment is de medwerking zeker van de navolgende sportclubs; Im- Juni 1977: jeugdige belangstelling voor de schiettent van Jan de Vries. wachtlijst, die thans ruim 70 kandidaten omvat. In het seizoen moeten de 60 leden vaak een uur wachten om 20 minuten te kunnen spelen en dat is bepaald niet plezierig. Uitbreiding van het aantal speeluren is niet mogelijk SPORTHAL NODIG De vijf genoemde verenigingen achten de bouw van een sporthal hard nodig. Zij schatten voor training en wedstrij den (buiten de huidige uren) voorlopig zo'n 35 a 40 uur per week een eventuele sporthal te kunnen benutten. De laatste jaren is niet alleen in Nederland, maar ook in Leusden een zeer sterke tendens merkbaar om steeds meer binnen te sporten Naast de reeds genoemde takken van sport als gymnastiek, volley bal, korfbal, badminton, handbal en hockey zijn ook basketbal, squash, tennis en vooral voetbal enorm in opmars als zaalsport. Als straks de Leusdense ,,2e fase" gereed komt, wordt de noodzaak van'n sporthal nog aanmerkelijk groter en dat .straks" komt al akelig dichtbij Wat de bezet ting van een sporthal betreft - het is denkbaar dat die niet direct door de Leusdense sportclubs optimaal bezet wordt - bestaat de garantie, dat de sportbonden graag de nog ongebruikte uren zullen inhuren t.b.v. de bij haar aangesloten clubs. Een sporthal is ook voor de schooljeugd zeer nuttig omdat die daarin een betere kennismaking kan krijgen met de diverse takken van sport dan in een daartoe onvoldoende mo gelijkheden gevend gymnastieklokaal. Indirect nog een voordeel voor clubs. Bovendien kan een sporthal ook buiten de sport zeer nuttig worden gebruikt. Denken wij alleen maar eens aan het verregende feest van Leusden-1200. pala-volleybal, de mixed hockeyclub Leusden, de binnensportvereniging Leusden (voorheen biljartvereniging Leusden), de LTV Leusden, de bad mintonclub Leusden, de tafeltennis club Leusden en de schietvereniging Leusden e o die voor de deelnemers allerlei leuke spelletjes, op enigerlei wijze verband houdend met hun tak van sport, in petto hebben Buiten Sport en Spel om organiserende Haaien tegelijkertijd de finale van de zwem- vterdaagse^^^^ De deelname aan Sport en Spel is kosteloos voor iedereen vanaf 6 jaar en zij, die aan een bepaald aantal activiteiten hebben deelgenomen, ont vangen een herinneringsvaantje van Leusen-1200. Daarvan zijn er vol- LEUSDEN/CENTRUM - Niet om er zelf aan deel te nemen, maar om ook weer eens top-korfbal naar Leus den te halen, is poule A van het grote Antilopentournooi op a.s. zaterdag sa mengesteld uit de hoofdklassers Ar chipel (Amsterdam), Blauw Wit (Am sterdam) en PKC (de Papendrechtse landskampioen), alsmede de bekende overgangsklassers Dalto (Driebergen) en Rust Roest uit Eindhoven. Poule B omvat le en 2e klassers en reser ve hoofd- en le klassers van het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond en daarin moet Antilopen 1 de strijd aanbinden met Blauw Wit 2, Dalto 2, PKC 2, Rozenburg 1, Rust Roest 2, SMS 2 en VES 1. Poule C is samen gesteld uit 3e klassers en clubs uit de reserve 2e en 3e klasse en in de juniorengroep treffen wij naast de jongelui van Blauw Wit, Dalto, PKC, Rust Roest en SMS een Antilopen- ploeg aan. LEUSDEN-CENTRUM - bijna zover Een paar mii^ landse voet-, hand- en koriti hockeyers en andere beginnen m deze ti/d van haj verwoed achter een bal aa/ii Zolang de R in maand onrustig. Op een paar honden Iers na, doen ze het om m- puntjes, die ze niet eens u houden maar bijgeschrevx op de lopende rekening varii de bond: 2 voor een gevm slechts 1 als beide tegensi voor elkaar onderdoen en ge- nederlaag en dat is eigenhui maal eerlijk. Een verloren heeft immers vaak veel me gekost dan een zege Hef /s s anders en ik ïou zo één-fwee geen betere regeling kunn* nen. Voor een appel en een&q vaantje van Leusden-1200 f; nog?) krijg je al die sportlui lang elke zaterdag en zonda-; z 'on anderhalf uur op het grst voor 1 of 2 dóódsimpele pu: bestaat het? Vast weer i terieuze kracht in de spon. haast niet anders, want ik zen op de puntjes alleen eenak\ nen noemen, als dat versü, voorbeeld beperkt bleef tot Wat één enkel puntje (te wa een waarde kan hebben, m loops maar eens aan Rodi vragen. Hoewel het geen waarvan ik nachtenlang w blijven - dat lijkt mij meer ie spelers, de trainers en desp stuurders - ben ik toch wel hoeveel van die puntjes doo dense clubs in de kome petities zullen worden vergi het motto van .pakken, wat kunt". Er wordt immers gets eerste klap een daalder w een goed begin het halve 5 Van start gaan met „alle b pen" is m i verkeerd, even vorm van tactiek noemen i hard van stapel te lopen. Ikb „hebben is hebben", wanlk vaak maar een zeer vrome doende, zodat niet direkt 05 letjes meer of minder *1 ken. Inzake de deelname andere verenigingen hieromtrent zijn nog ga neemt U nog nader Ooi reden dan ook nog niet betul kunnen voor medewerking terecht bij mevr. D Y mulder (030-40226) maar zich dan wel omgaand De Antilopen-reereantcfl poule C hun collega's vat hoven), Dalto (Dneberge» uit Vinkeveen In de overi strijden de adspiranteo van de Leusdense korftè eer van hun dorp (totaal Bf Het gratis toegankelijke11 gint om 10 00 uur in dej op 10 velden op het Ba<1 park en tussen 16 30 f wordt ter plaatse de verwacht Gehoopt wordW want te circa 17 00 uur de liefhebbers een barbed ondanks het vriendelijke- lijk!" van de tournooicoGj ieders eigen rekening i*' uur volgt dan nog een voor de Antilopen en dep dag, die daartoe nog 11

Leusder Krant | 1977 | | pagina 12