isuag a.s.: Roda'46 - Achterveld Hockey heren 1 veel sterker Zwemvierclaagse in Leusden Zaalvoetbal Pon Voorwaarts Impala-volley- toernooi Roda'46 oefende s.v. Achterveld DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1977 Roda-Achterveld van oktober 1974. Kart Tolboom van SVA redt voordat Gerard Hoogland gevaarlijk wordt. ^.N/achterveld - roda cbterveld hebben stuivertje In het voetbaljaar 1976- de Leusdenaren in de le Achtervelders een klasse Roda afwachtte of SVA zou komen (de der- waren enorme trek- de Baas-boys gelegenheid om een te slaan en zo brengen zij seizoen hoofdklasse- (het oostelijke deel van) had natuurlijk gelijk, met de dubbele pro- kans op beantwoording „wie speelt het beste gemeente?" hebben een oplossing gevonden en zo linsdagavond (aanvang 19,- Roda-terrein de oefenwed- b-Achterveld "gespeeld. De |gratis (Roda rekent op een bar-omzet) en beide Imen op volle sterkte op het freen, die iets van voetbal af Jtmeent te weten) kan nu met 1 zien, wie van de rivalen I van Leusden" wordt. De gaat verder om niks. Geen Ken puntjes zijn er te verdie- fnige. die er (misschien) iets I worden, zijn de trainers, pelpt deze wedstrijd het brein :hermen aan de allerbeste fcoor de a.s. competitie. Om liet onnodig te beïnvloeden vlak voor de aanvang van de bekend gemaakt of Frans Iwel iemand anders de ont- II leiden. Jislrijd Roda-Achterveld kr 1974. Roda li van 't Klooster in duel met Ier Herman van RuitenbeeTcT n/centrum De Bnmissie van Roda '46 is bij- |ef bezig met de voorberei- l.het a.s. seizoen. Afgelopen pelden 2 elftallen mee in het Q SDZZ te Zevenaar. Het jfstepartijtjes voor Dl (2e in fn 3e in de eindstand) en El Me). A.s. zaterdag gaat E2 i>restadtournooi te Wijk bij |Vertrek vanaf het clubhuis n zaterdag 27 augustus de pupillen Dl t/m D5 en El t/m E4 mee aan het polio-tournooi te Zeist. Hiervoor was al ingeschreven voordat bekend werd, dat de braderie en de op tocht in Leusden alsnog zouden plaats vinden en de Roda-pupillen willen hun gehandicapte leeftijdgenootjes niet in de steek laten. De pupillen-commissie rekent op de 50 cent bijdrage per speler an op de medewerking van de ouders voor het vervoer. Alleen in uiterste ge vallen afzeggen (W. v. d. Bremer 033- 41443). Op woensdag 24 augustus zal de heer •Rack (masseur/verzorger van S.C. Amersfoort) naar het Roda-clubhuis komen om vanaf 20.30 uur te discussië ren over training en verzorging van met name jeugdvoetballers. Niet alleen de Roda-jeugdleiders en -trainers zijn wel kom, maar ook iedere andere geïnteres seerde (zoals ouders van pupillen, enz.). LEUSDEN/CENTRUM - De uit de nederlaag tegen Zon Schild door de spelers van Pon Voorwaarts getrokken conclusie, dat zij uit de le klasse zouden moeten verdwijnen, blijkt te voorbarig en gelukkig onjuist te zijn. Ook in het seizoen 1977-1978 speelt de Volkswagenploeg in de le klasse, die uitgebreid is tot 10 clubs. Elk daar van speelt 18 wedstrijden in de sport hallen te Ermelo, Harderwijk, Lely stad en Nijkerk De indeling van de le klasse omvat AHB, Balko, Druka, Pon Voorwaarts, Prins, Rebellenclub, Rey nolds, Van de Ridder, Sparta en Walk Inn Boys. p van v.v. Roda '46, af- Pg. 14 augustus, zijn: pi 4-4 r Roda 2 1-0 Ktif 3 3-0 Ictif 4 5-2 5 afgelast |ctif 6 7-0 «a7 3_1 ramma voor de afdeling Augustus, is als volgt: fooi)-Roda 1 11.00 u. ■Roda 2 11.30 u. i°da 3 13.30 u. a 4 13.30 u. Ë*a-5 11.30 u. P°G6 11.30 u. ■°G5 11.30 u. imtna voor de afdeling augustus Woensdag, 24 augustus. Spakenburg C2 - RodaC2 19.30 u. Spakenburg C3 - RodaC4 19 30 u. Roda BI - Hoevelaken BI 19 00 u Afmelden: vrijdagavond, tussen 7 en 8 uur op tel. 033-42463. ■alleivogels 1*2Roda A2 I - Roda BI Pilleivogels -Roda B3 i- Roda C2 F C2 - Roda C4 16.15 u. v 11.00 u. v 11.00 u. 16.15 u. v 9.30 u. v 9.30 u. v 11.00 u. JEUGDVOETBAL ACHTERVELD - Het programma van S.V. Achterveld, afdeling jeugd, voor zaterdag 20 augustus, ziet er als volgt uit: Achterveld B3 - Roda 46 B3 10.30 uur Achterveld Cl - Roda 46C2 10.30 uur Achterv. B2 - Stadskanaal BI 11.30 uur Achterv Al - Stadskanaal Al 12.30 uur Stadskanaal A2 - Roda 46 A2 12.30 uur Toernooi: Achterveld C2 - DeGlind 11.45 uur Achterveld BI - DeGlind 14.15 uur Pupillen: De navolgende pupillen elftallen nemen deel aan het poliotoernooi te Soest: Achterveld El le wedstrijd 09 30 uur Achterveld Dl le wedstrijd 10.20 uur Achterveld D3 le wedstrijd 13.15 uur Achterveld E2 le wedstrijd 13.15 uur Achterveld D2 le wedstrijd 13.40 uur LEUSDEN - Zoals ieder jaar aan het begin van het volleybalseizoen organi seert de volleybalvereniging Impala ook dit jaar weer een groots volleybal toernooi Dit jaar heeft het toernooi een af wijkend karakter van de overige jaren, omdat nu niet de deelnemende teams afkomstig zijn van de diverse vereni gingen uit de omgeving van Leusden, maar omdat dit jaar teams zullen deelnemen uit de diverse wijken van Leusden. De speelvelden zijn gesi tueerd in en rondom de Sportzaal De Meent in Groenhouten, waar zater dag om 10.00 uur de eerste wedstrijden van start gaan. In de zaal spelen de mini-volley ballers hun wedstrijden, terwijl op een drietal velden achter de zaal het se nioren- en juniorentoernooi gespeeld zal worden. Zoals altijd hopen de organisaties op mooi weer en een grote publieke belangstelling LEUSDEN-CENTRUM - De stan daardteams van Roda '46 hebben de helft van hun oefenwedstrijden ach ter de rug. Erg imponerend waren de uitslagen niet, maar dat zegt niet zo veel. In de eerste plaats zijn de elf tallen nog maar probeersels (de za- terdagploeg lijkt ons verder gevor derd dan de zondagcombinatie) en voorts werd veelal tegen hoger in gedeelde tegenstanders gespeeld. De Ruitenbergploeg begon met een fikse nederlaag (2-5) tegen le klasser Cobu Boys en ging verder met een uitste kende wedstrijd tegen de betaalde Jeugd van SC Amersfoort C (1-2). Verleden week werd na een goede eerste helft (0-0) toch nog met 0-3 verloren van hoofdklasser SV Lang broek. Afgelopen zaterdag volgde weer een goede wedstrijd tegen Candia te Rhenen (4e klasse KNVB). Vooral de tweede helft was uitstekend en zeer hoopvol voor de toekomst. George Nieu- wenhuis bracht Roda op 2-0 winst. Ook de zondagploeg had zeer wis selvallige uitslagen. Tegen Amsvorde 2 gingen de roodzwarten met 2-5 zwaar de boot in, maar een week later werd mede-le klasser RUC met 3-1 naar Utrecht teruggestuurd. Afge lopen zondag speelde Roda bijna gelijk tegen ASV. De weers- en terreinom standigheden waren anders dan bij de laatste wedstrijd tegen de Anke- veenders, die toen in Leusden op het 3e veld hoofdklasser werden. Uit een voorzet van Ton Tessels (als rechts buiten!) maakte de nog niet impo nerende Evert Schafthuizen overigens knap de openingstreffer, die door on voldoende ingrijpen van de Roda-de- fensie weer spoedig teniet gedaan werd Een vuurpijl van Jan Pouw (ook nog niet in zijn beste conditie) zou in 9 van de 10 gevallen overge gaan zijn. Niet echter in dit kennelijk 10e geval De verbaasd misgrijpende ASV-goalie gaf de gretig toesnellende John Heintzbergen (nuttig en zeer actief) gelegenheid tot 2-1. De thee kwam evenwel toch met 2-2. Na de rust bleek bij Roda de brand stof grotendeels verbruikt. Het werd 2-3 en even daarna scoorde Gerard Hoogland met een mooie omhaal su-" bliem een voor de doelman onhoud bare goal Jammer was alleen dat Gert Osnaburgge die keeper was en zo werd het 2-4. Overigens waren de „ouwetjes" (Bertus Schoonder- beek, Gerard Hoogland en vooral Abe Snoek!) de noodzakelijke rustbrengers in de ploeg Het pleit voor Roda, dat de moed niet werd opgegeven. De roodzwarten kwamen terug tot 3-4 na een met een dubbel schot beslo ten solo van Jack de Smalen In de allerlaatste minuut werd het nog bij na gelijk. De scheidsrechter leek al naar het midden te wijzen, doch hij bedacht zich toen bleek, dat de ASV- doelman de knikker met veel geluk nog op de doellijn gestopt had. Beeld uit de wedstrijd Roda 46 - ASV: het eerste doelpunt in voorbereiding. Door goed doorzetten van een Roda-aanvaller wordt het tweede doelpunt gescoord. LEUSDEN/CENTRUM - Het afgelo pen weekeinde zijn onze hockeyers voor het eerst de wei weer in geweest. Vrijdagavond werd op het sportpark aan het Valleikanaal door de „land meetkundige dienst" van de Mixed Hockey Club Leusden het oude veld weer uitgezet, waarna een lijntrek ker met behulp van een kalkkruiwagen er de finishing touch aan gaf. Op die compositie van wit op groen vond zaterdagmiddag de eerste oefenwed strijd plaats tegen een combinatie van Hilversum 2 en 3. Mogelijk te uwer geruststelling zij vermeld, dat het geen fusie in de omroepwereld betrof, maar ook niets minder dan de voedingsbron van het in de le klasse KNHB spe lende standaartteam van de hockey club Hilversum. De in het clubblad van de Leusdense hockeyclub gepubliceerde opstelling van (in grote trekken) Heren 1 voor de a.s. competitie bestond uit Hans Stuurman, Peter Elfers, captain Rob Ponsen, Theo Pouw, Dick Edzes, Eric Wessel, Reinier de Jong. Hans Van Eek, Eric Timmer, Frank Marree en Pieter van Breu- gel. Niet alleen een paar nieuwe na- namen, maar bovendien namen meteen zeer goede klank in de hockeywereld. Op de eerste plaats Frank Marree, die kort geleden met de Utrechtse hoofdklasser Kampong (als kampioen van Nederland) deelnemer was aan de Europacup-competitie. Voorts Peter Elfers. die wat langer geleden even eens in de Nederlandse hockey-hoofd klasse speelde in het Haagse HGC. Marree was er zaterdag wel bij (en hoe1), maar Elfers ontbrak nog en werd keurig vervangen door Stanley Doug las Hans Stuurman, die in de vorige competitie het doel van het tweede verdedigde, speelt nu in de eerste for matie. Ook hij was zaterdag nog af wezig en werd zeer goed vervangen door Bart Jacobs, de ex-doelman van Jongens A, die nu in het tweede zijn vaste aanstelling krijgt. De overige spelers stonden het vorige seizoen reeds in de hoofdmacht, waarin Reinier de Jong (eigen kweek van Hamersveldse kom-af) zich nu ook een vaste positie schijnt te heoben ver worven Aanvoerder Rob Posen, de laatste der Mohikanen uit de Leusdense ploeg van het oprichtingsjaar 1973, noemde vooral de komst van Marree en Elfers naar het grasveld een flinke slok op een borrel en hij kan het we ten ten. Het is zo - zo aan het begin van een nieuwe competitie - natuurlijk nog te vroeg om nu al te gaan den ken aan een eventueel kampioenschap met automatische promotie naar de 2e klasse van de hoofdbond Wij zijn even wel zo optimistisch van aard om daar goed rekening mee te houden. Het zou de hockeysport in onze omgeving zeer ten goede kunnen komen met de dan mogelijke streekderby's tegen „Amersfoort" HALF DOZIJN TREFFERS Nu echter eerst terug naar de ook plezierige realiteit van een half dozijn Leusdense treffers in de wedstrijd van jl. zaterdag Hoewel nog beslist niet perfect (wat dacht u?) was het een zeer aantrekkelijke ontmoeting, die veel goeds voor de toekomst doet ver wachten, met verfrissend spel en goede combinaties aan beide kanten en een duidelijk geraffineerder spelend Leus den. De resultaten van de conditie training o.l v good old Afko Schoon beek waren goed merkbaar. Het kan evenwel nog beter als het straks om de puntjes zal gaan. Wij zullen direct maar verklappen dat Leusden de wed strijd heeft gewonnen met 6-1 na een 3-1 stand bij de rust De Gooise tref fer kwam tot stand uit een strafcor- ner. Hans van Eek en Rob Ponsen verzilverden voor Leusden een straf- push en Pieter van Breugel werkte tweemaal een zeer zuiver op maat gepresenteerde voorzet van Fank Marree -af. Als deze twee spelers straks nog meer aan elkaar gewend zijn, moet u eens zien wat er ge beurt De sterk spelende Dick Edzes deed via een lange rush uit de ach tergrond ook een duit in het zakje en bijna hetzelfde presteerde Eric Wes sel. Het werden dus zes treffers, waar onder een paar.snoepjes van de week Zondag a.s. oefent Heren 1 in Har derwijk tegen Mezen 1 en in het week end erna gooit de ploeg er een dub bel tegen aan: zaterdag tegen SCHC 2 (Bilthoven) en een dag later tegen Shin ty 1 (Driebergen). Afgelopen zondag klaarde een „oudere" combinatie van Heren 3 en 5 uit de vorige competi tie met 4-2 het klusje tegen elf vete ranen uit Raalte. Niet alleen tijdens de wedstrijd, maar ook daarna moet het zeer gezellig geweest zijn. LEUSDEN/CENTRUM - In samen werking met de Zwembadstichting or ganiseert de L.Z ti P C. de Haaien in de loop van de volgende week een vierdaagse zwemwedstrijd in het kader van de Nationale Zwemvierdaagse onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond. Wanneer u daaraan meedoet behoort u tot de naar schatting ruim 300.000 Neder landers, die in een 400-tal vaderland se zwembaden dezelfde prestatie ver richten. Op 22. 23. 25 en 26 augustus (niet op de 24e) kan de voorgeschre ven afstand van 500 meter per dag in het Leusderbad gezwommen worden tussen 19 00 en 21.00 uur en op za terdag tussen 10.00 en 15.00 uur De deelnemers bepalen zelf de dagen, waarop zij in actie willen komen, maar het is wel de bedoeling zoveel mogelijk de zaterdag als 4e dag (finale) te benutten i.v.m. de dan in en rond het zwembad plaats vindende activitei ten, zoals o m ..Sport Spel" Deelnemerskaarten a f5,- voor vier dagen zijn verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad. Hij of zij, die voor de eerste maal met goed gevolg aan de Vierdaagse deelneemt ontvangt een bronzen herinneringsmedaille Voor de 2e of 3e maal is de medaille van „zilver" resp. „goud" en wie nog meer van deze wedstrijden gezwom men heeft krijgt een „gouden" plak met een corresponderend cijfer Het is overigens beslist geen snelheids wedstrijd Iedereen kan zijn of haar eigen tempo aanhouden. Men behoeft ook niet persé lid te zijn van de zwembond of van een daarbij aange sloten vereniging. Donderdag 18 augustus 19.00 uur: Voet bal-oefenwedstrijd Roda (zaterdag) 1 en 2 - SOVA 1 en 2 op het Buining- park. Donderdag 18 augustus t/m zondag 21 augustus: Vervolg clubkampioenschap pen LTV Lockhorst op het Buining park Vrijdag 19 augustus 20.00 uur: Zaal voetbal-oefeningwedstrijd Pon Voor waarts - DVO '73 in sporthal Strij- land te Nijkerk. Zaterdag 20 augustus 10.00 tot 16.30 uur: Antilopen-korfbaltoernooi op het Burg. Buiningpark. Zaterdag 20 augustus 10.00 tot 17.00 uur: Impala-volleybaltoernooi in sport zaal de Meent (Groenhouten) Zaterdag 20 augustus t/m 28 augustus: Clubkampioenschappen LTV de Eemelaar op hei Kerstenssportpark. Zaterdag 20 augustus 15.00 uur: Vete- ranenvoetbal Veenendaal - Roda(za terdag). Zaterdag 20 augustus 17 30 tot 19.00 uur: Jubileum waierpolo-toernooi De Haaien in het zwembad Bavoort of het Burg. Buiningpark. Zaterdag 20 augustus 19.00 uur. Voet bal-oefenwedstrijd Roda (zaterdag) 1 en 2 - VIOS 1 en 2 op hel Burg Buiningpark Maandag 22 augustus, alsmede 23, 25 en 26 augustus (19 00 tot 21 00 uur) en 27 augustus (10.00-15 00 uur) zwemvierdaagse in het bad Bavoort op het Burg. Buiningpark. Maandag 22 augustus 20.30 uur: Al gemene ledenvergadering Roda in het clubhuis op het Buiningpark. Maandag 22 augustus, 20.30 uur: Pre sentatie clubhuisplannen MHCL in Groot Krakhorst aan de Middenweg. Maandag 22 augustus 20.00 uur: Al gemene ledenvergadering TTCL in het clubgebouw (gem. kantine Bui ningpark). Dinsdag 23 augustus 19.00 uur: Voet baloefenwedstrijd Roda (zondag) - S.V Achterveld. Burg Buiningpark Maandag 23 augustus 20.00 uur: Verga dering schaakvereniging Leusden ter bespreking competitieplannen. Woensdag 14 augustus 21 35 uur: Com- petitie-zaalvoetbalwedstrijd FC Op stelten 1 - Strabo (Hooggraven) Donderdag 25 augustus 19.00uur Voet bal-oefenwedstrijd Veensche Boys (zaterdag) - S V Achterveld 1. Donderdag 25 augustus 19.00uur: Voet bal-oefenwedstrijden Roda (zater dag) 1 en 2 - Renswoude 1 en 2 Donderdag 25 augustus 19.50 uur: Com petitie-zaalvoetbalwedstrijd DWS '71 - S O. Lisidunahof (Hooggraven» Donderdag 25 augustus 20.00 uur: Alge mene ledenvergadering mixed hoc keyclub Leusden in Hakhorst (Nijn- tje) noorderinslag v S

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13