'eer 6-1 voor ickey-heren Zwemfinale tot 12 uur; Sport en spel tot 1 uur euw voetbalveld DANSLES Schaakclub gereed voor de start w 8 W Ook De Roozendaal in commissie Wim Spijker lange afstandskampioen Grond voor Intervan HEROPENT LEUSDER KRANT? ii bent welkom Dan Bearda's Dansstudio dorpsherberg: U bent nog geen abonnee op de Dan kunt u ook niet op de hoogte blijven met het wel en wee van uw woonplaats. U kunt zich nu opgeven als abonnee en ontvangt van ons een poster gratis. Twee fikse vliegen in één klap. En u blijft dan tenminst'e op de hoogte, nietwaar? U kunt zich opgeven via de bon elders in dit nummer. zijn poorten i.v.m. de voortzetting van de festiviteiten rondom „LEUSDEN 1200" overige openlngstijden ZATERDAG 27/8 de gehele dag. ZONDAG 28/8 „frühschoppen" vanaf 11®u. U komt toch ook een kijkje nemen op de Leusden 1200-braderie? Knip dan de speciale braderie-bonnen uit voor tal van GRATIS verrassingen DE LEUSDER KRANT, altijd weer anders. Ook op de braderie! Zie pagina 7 Inschrijving en bespreking nieuwe kursussen van maandag t/m vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur. Utrechtseweg 89, Amersfoort. Tel. 033-14456. DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1977 van de karnavalsver."de GOUDEN KLOMP" VRIJDAG 26 AUGUSTUS 20P° UUR. rawe veld van Don Bosco. ^DEN/CENTRUM - Ook de Menwedstrijd van Heren 1 is *e8c geworden. Ditmaal waren pderwijk - de Mezen het L?e[..van de Leusdense schutters, pkelijk was het vrijwel identieke P van beide wedstrijdhelften met Perctande, dat de Harderwijkers I "Kt eenmaal doeltreffend Profiteren van een foutje in de verdediging (1-0). Toen de na een kwartier gewend waren 31,1 het wat al te lange gras, werden de Mezen in 5 minuten tijd compleet weggespeeld tot 1-3. Hans van Eek maakte gelijk uit een strafpush, het duo Frank Marree (stopper) en Peter Elfers (inmepper) benutte een straf- corner en Pieter van Breugel maakte zowaar ook nog een normaal veld- doelpunt. Ook na de rust duurde het ruim een kwartier voordat de Leusdense sco- ringsmachine in werking kwam. Hoewel de NOS-televisie niet ter plekke was, kregen wij zuivere herha lingen van de treffers uit de eerste speelhelft te zien en dat betekende 1-4 via een strafpush van Hans van Eek, 1-5 door toedoen van „stopper" Frank Marree en „afmaker" Pieter Elfers en 1-6 door het tweede velddoelpunt van Pieter van Breugel. A.s. zaterdag oefent Heren 1 in Bilthoven tegen de oude sterren van SCHC 2 en zondag om 14.00 uur volgt aan het Valleikanaal de ontmoeting met Shinty uit Driebergen. Inmiddels is ook Dames 1, wat dit seizoen betreft, voor het eerst in actie geweest. Ongetraind nog wel en uit tegen Laren 2 (een elftal aat - blijkbaar uitstekend - getraind wordt door ex- Leusdentrainer Hans v. d. Linden). Het werd 5-0 voor de Larense dames, maar de veldverhoudingen lagen beslist an ders dan de uitslag doet vermoeden. Leusden speelde zeker niet slecht, maar had af en toe gewoon wat minder geluk. Dinsdag werden in hoofdzaak de vele problemen rond de diverse competities besproken. De bondswedstrijden be ginnen in oktober en met de huiscom petitie wordt mogelijk reeds de vol gende week gestart. De vraag is alleen nog hoe? De vorige huiscompetitie was wel spannend, maar had toch een te onregelmatig verloop om op dezelfde voet verder te gaan. Scha kers in Leusden en omgeving, die nog geen lid van een schaakvereniging zijn maar toch wel belangstelling heb ben om regelmatig in clubverband hun hobby te beoefenen, worden graag uitgenodigd om eens een clubavond te bezoeken. Elke dinsdagavond wordt van 20 00 uur tot middernacht ge speeld in de gemeentelijke kantine op het Burgemeester Buiningpark. Bij een spoedige aanmelding kunt u aan de komende competities nog mee doen Voor event, telefonische inlich tingen kunt u terecht bij voorzitter J. van Santen (033-41332) LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag avond werd de eerste helft van de al gemene ledenvergadering van de schaakvereniging Leusden gehouden. Net als bij een goede partij schaak is blijkbaar één zitting van vier uur niet meer genoeg. De tweede helft van de jaarvergadering volgt later. Haaien tweede ISDEN/CENTRUM - Onder belangstelling werd zaterdag bet zwembad Bavoort een gehouden. Dat verband met het onlangs 10-jarige bestaansfeest van de PC de Haaien. Behalve een van de thuisclub waren Amer 2 Laga 1 (Zeist) en de 1 (Baarn) present. In het bad werd, met gunstig re sultaat, geëxperimenteerd met een van de nieuwe waterpolo-regels (die ove rigens vooralsnog slechts worden toege past in de reserve le klasse en in de le klasse) namelijk met twee scheidsrech ters per wedstrijd. De Haaien speelden niet slecht en verloren maar met 2-3 in de eerste wedstrijd tegen het veel sterker geachte Amer 2. Na de ontmoeting Lage Vuursche(l-8) kwamen de Haaien op nieuw in het water en nu werd met 3-2 gewonnen van de Vuursche in een overigens zeer gelijk opgaande wed strijd. Nadat Laga, ook weer met 2-3, van de Amer had verloren, klopten de Leusdenaren deze Zeister ploeg met 2-0. In de slotwedstrijd Amer - Vuursche (5-3) stelden de Amersfoorters hun le plaats (6 punten) veilig. De Haaien werden goede 2e met 4 punten en de Vuursche (2 punten) en Laga (0 punten) sloten het rijtje. fcSDEN/CENTRUM - Met een paar pozen woorden en een forse rkoipdoor het rodeafscheidlngs- pende pater W. Bleeker, dir. van i Bosco-internaat, zaterdag op raplex aan de Dodeweg een mach- jooi voetbalveld. oisbaas" van de uit vijf senioren- i bestaande voetbalclub V.O.P. iftorting van Voor Ons Plezier en I zoals ook wel gedacht wordt: Ons Pilsje) droeg hij om 10.00 lel nieuwe sportterrein over aan ISchreuder, de voorzitter van I, die bijzonder verheugd was met de nieuwe aanwinst. Op het naast liggende veel te smalle veld had deze Amersfoortse voetbalclub slechts met dispensatie van de bond haar compe titiewedstrijden mogen spelen. Ondanks de ligging van het veld op Leusdens grondgebied heeft de gemeente Amers foort fiks bijgedragen in de aanleg- kosten In de keistad was voor V.O.P. geen accommodatie te vinden. Nadat ex-Feyenoorder Henk Wery het eerste elftal van de Amersfoortse za terdagclub symbolisch van een nieuw trainingspak had voorzien (het origineel was nog niet gereed) werd een begin gemaakt met het openingstoernooi, waaraan de eerste en tweede elftallen meededen van LFC (Loosdrecht), Emi nent-Boys (Utrecht), Siveo (Zegveld] en VOP. Als goede gastheren (terwijl VOP enpassant de sportiviteitsbeker veroverde!) eindigden de VOP-ploegen op de 4e plaats met 4 punten (de resul taten van beide elftallen per ploeg werden samengeteld). LFC werd met 5 punten 3e, Siveo met 7 punten 2e en de Eminent-Boys (hun clubnaam liet dat reeds radenl wonnen met 8 punten het toernooi, dat bijzonder sportief werd gespeeld. LEUSDEN - Het college van b en w stelt de raad voor om de Com missie Midden- en Kleinbedrijf uit te breiden. De commissie, die thans uit zeven leden bestaat, zou aller eerst moeten worden aangevuld met een vertegenwoordiger van het win kelcentrum De Roozendaal. Het col lege acht het wenselijk dat een ver tegenwoordiger van dat winkelcen trum in de commissie zitting neemt, omdat dit centrum binnen korte tijd moet verdwijnen en de winkeliers zullen moeten afvloeien naar het toe komstig Hoofdcentrum of naar De Biezenkamp. De daarmee gepaard gaande problematiek kan in de ge noemde commissie aan de orde ko men. Er is overigens ook ruimte voor een vertegenwoordiger van De Roozendaal. De verordening, die de samenstelling van de commissie re gelt, biedt plaats aan een viertal middenstands-leden. Dat zij er nu nog slechts drie. Omdat het college echter ook de marktkooplieden in de commissie zou willen laten meepraten, moet een be paald artikel van de verordening ge wijzigd worden. De bedoeling van het voorstel van b en w is om de samen stelling van de commissie zodanig te regelen, dat ook een vertegenwoor diger van de Vereniging voor Am bulante Handel er deel van kan uit maken, wanneer de leden van die vereniging daar prijs op stellen. in poliotoernooi LEUSDEN/CENTRUM - In af wijking van andersluidende eer dere berichten eindigt de finale van de nationale zwemvierdaagse a.s. zaterdag op bet Burg. Bui ningpark om 12.00 uur (en niet om 15.00 uur). Sport en Spel gaat daar nog een uurtje door tot. 13.00 uur (i.p v. 15.00 uur) om ook de zwemmers in de gelegen heid te stellen een vaantje van Leusden-1200 te veroveren. Het terugbrengen van de slui tingstijden is geschied om ieder een in de gelegenheid te stellen naar de grote optocht te gaan kijken. Wat de zwemvierdaagse be treft, bedraagt het totaal aantal deelnemers een dikke 300. Als wij de Haaien buiten beschouwing laten (omdat wij daarvan geen juist deelnemersaantal hebben) blijkt, dat van de 183 overigen er vijf voor de 4e maal de vier daags zwemmen. Voor een veer tiental is het de 3e en voor negentien de 2e keer. 145 zwem mers wagen zich voor het eerst aan dit sportieve gebeuren. De bezetting van Sport en Spel is door de aanvang van de diver se competities wat minder dan op de oorspronkelijke datum het geval was. Toch is er - voor deelnemers vanaf 6 jaar - nog heel wat te beleven bij de spel- objecten van de volleybalclub, Impala, de mixed hockeyclub Leusden, de binnensportvereni- ging Leusden, de lawntennisver- eniging Leusden, de badminton club Leusden, de tafeltennisclub Leusden en de schietvereniging Leusden. Ook het zwembadper soneel, met een grote ervaring op dat terrein via de Spetterfes tivals, komt met meerdere spel letjes op de proppen. Het doet ons een bijzonder groot genoegen u te kunnen berichten, dat beide evenementen op het zwembadcomplex op een zeer originele manier worden geopend door mevrouw Van der Post, de echtgenote van onze onlangs overleden burgemeester. Dat ge schiedt in het bijzijn van het vol tallige bestuur van Leusden 1200, vergezeld van hun dames en na tuurlijk allemaal in oud-Leus- dense kledij. Wij hopen oprecht, dat de weergoden de Leusdena ren, a.s zaterdag, eindelijk weer eens wat beter gezind zullen zijn. AMERSFOORT - Er waren 16 trim mers aanwezig om te strijden om de lange afstandstitel 1977 en tevens de 3e en laatste rit le rijden, die onderdeel was van een trimmersomnium. Hoewel het gedurende de rit niet meer regende, waren de wegen toch dusdanig nat (en glad), dat teveel risico in een der bochten een val kon veroorzaken. Wim Dekker jr. was het eerste slachtoffer en met hem ging ook Arnold Bos tegen de vlakte, waardoor zij waren uitgescha keld. Doordat de wegen opdroogden, ging het tempo omhoog, maar werd men soms ook iets te overmoedig, hetgeen Maas Gerritsen overkwam, waardoor hij de strijd moest staken. Inmiddels was Harry Kok door een lekke band uit de wedstrijd. Tot dan waren 10 renners op kop, maar door de val van Maas kwamen Wim Spijker, Jaap-Bos, Gerrit v. Oostende en Henk van 't Klooster aan de leiding. Jan v. d. Beek, Evert-Jan Gerritsen en Toine Dorrestein verloren het contact en ook Cor v. d. Berg en Bruinekool waren op achterstand gekomen. Hoewel het er naar uitzag, dat het achtervolgende trio nog weer mee aan de leiding zou komen, werd het verschil toch zo groot, dat de strijd verder ging tussen de 4 koplopers, van wie Wim Spijker (Hoog landerveen) de snelste was, direct ge volgd door Jaap Bos (Voorthuizen), Gerrit v. Oostende (Amersfoort), Henk van 't Klooster (Leusden), Jan v. d. Beek kwam op 1.25 m. als 5e binnen, met Evert-Jan Gerritsen (nog getroffen door een lekke band, maar gauw van rijwiel gewisseld) als 6e en Toine Dorre stein 7e. Op 1.55 m. kwam Cor v. d. Berg zich als 8e melden, door Bruine kool (Hooglanderven) eruit te spurten. Wim Dekker sr. werd 10e en Arie Klaassen 11c. Door zijn zege en zijn aantal verdien de punten kwam Wim Spijker in het laatste onderdeel van de 3e ritten omvattende omniumwedstrijd gelijk met Jan v. d. Beek, maar werd wel eindoverwinnaar. Ook Jan v. d. Beek kwam op 46 punten. Evert-Jan Gerrit sen kwam tot 45 punten en op de 4e en volgende plaatsen kwamen: Henk van 't Klooster (43 p.), Jaap Bos (37 p.), Gerrit v. Oostende (34 p.), Cor v. d. Berg (29 p.), Wim Dekker sr. (25 p.) en Toine Dorrestein (22 p.). De mooie erebeker, evenals de overige prijzen geschonken door AGU-Sport (Cor v. d. Berg), ging dus naar Wim Spijker, die tevens de bloemen ontving. /van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad moet vanavond de verkoop van tachtig ka vels grond aan de firma Intervam BV te Rijswijk goedkeuren. Deze fir ma, waarmee door de gemeente een samenwerkingsovereenkomst is ge sloten, gaat op deze in het eerste deelplan van de Tweede Fase gelegen kavels tachtig huizen bouwen. Deze komen te staan in de vlekken H en I. Het gaat om 20 premiekoopwoningen, waarvan de stichtingskosten maximaal f 116.933,- bedragen; 20 premiekoop woningen waarvan de stichtingskos ten maximaal f 121.386,- bedragen; en 40 premiehuurwoningen, in stichtings kosten variërend van 91.954,- tot f104.912,- Ook zullen door Intervam op de kavels nog 36 garages worden gebouwd. Volgens het planningssche ma zal eind 1977, begin 1978 met de bouw van deze woningen worden be gonnen. De laatste woning zal dan eind volgend jaar worden opgeleverd.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17