ochtig slot aan geslaagd nnistoemooi Lockhorst Droptoernooi Impala zeer geslaagd TTCL in nieuwe clubkleuren U komt toch ook een kijkje nemen op de Leusden 1200-braderie? Knip dan de speciale braderie-bonnen uit voor tal van GRATIS verrassingen DE LEUSDER KRANT, altijd weer anders Ook op de braderie! Zie pagina 7 DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1977 erregende korfbaldag end toch 'n succes LEUSDEN/CENTRUM - De over vloedige regenval in de afgelopen week had o.m. de afgelasting van het grote Antilopentoernooi als gevolg. Korfbal- voorzitter Niek Laheij durfde het niet aan om in één dag het halve Burgemees ter Buiningpark naar de vaantjes te laten spelen. Een zeeman is echter niet zo bang voor wat (hemel)water. Daarom liet Jan Zeeman, de voorzitter van volleybal-Impala, zaterdag het be kende drop-toernooi wel doorgaan. Dat werd door de 8 mini-teams op 3 „vel den" in de sportzaal de Meent en door 20 senioren/juniorenploegen op 5 velden achter de Leusdense sportzaal gespeeld. Organisator Hans Kluit (geassisteerd door een flinke staf Impala-leden) week bij de opzet van deze wedstrijdenreeks zeer af van de vorige droptoernooien. Er stonden ditmaal geen erkende clubs uit de regio tegenover elkaar, maar teams uit de diverse Leusdense wijken van Impala's, versterkt met buren, vrienden en zelfs, minder bekende mede-bewoners uit hun wijk. Deze opzet slaagde wonderwel en het is best mogelijk, dat het toernooi in deze vorm een jaarlijks terugkerende aangelegen heid wordt. In een 60-tal wedstrijden van tweemaal 10 minuten speelden „echte" volleyballers gemengd met en tegen recreanten en andere Leusdenaren van velerlei leeftijd, die het er zo maar eens op waagden hun aan het strand of op de camping opgedane volley-ervaring in de praktijk te bren gen. Een hele dag plezier en gezonde ontspanning in de buitenlucht en zo dicht bij huis (en nog appels en drop toe) voor een paar kwartjes de man! Waar krijg je dat tegenwoordig nog? In de sportzaal maakten de mini's er een pracht van een sportfeestje van met een zeer spannende driesetter als finale. De Wetering versloeg met gering ver schil de Rozendaalploeg (overwegend uit meisjes bestaande!). Voorzitter Zeeman reikte de prijzen uit in onder staande volgorde: 8. Rozeboom 1 7. Alandsbeek 2. 6. Hamersveld. 5. Rossenberg. 3. Rozeboom 2. 2 Rozendaal. 1. Wetering. Achter de sportzaal bekampten de gecombineerde senioren en junioren el kaar met de navolgende poule resultaten: A: 1. De Horsten 2. Groenhouten 3. Rozendaal 1 4. Alandsbeek 2 5. Rozeboom 1 B: 1. De Wetering 2. Rossenberg 1 3. Alandsbeek 3 4. Rozeboom 2 5. De Horsten 2 C: 1. Rozendaal 3 2. Rossenberg 2 3 Rozeboom 3 4. Rozendaal 2 5. Buitenwijken C: 1. Leusden-Zuid 2. Achterveld 3. Rozendaal 4 4. Hamersveld 5. Alandsbeek 1 Na de kruisfinales tussen de nummers 1 en 2 bleven over. de Horsten, Rozen daal 3, de Wetering en Leusden-Zuid en hiervan plaatsten zich de Horsten en Leusden-Zuid voor de eindstrijd, terwijl de strijd om de 3e en 4e plaats ging tussen Rozendaal 3 en de Wetering. Aangezien het tijdens de finales ging onweren, werden de wedstrijden ge staakt en in onderling overleg werd be sloten om de tot op dat moment volledig gelijk opgaande strijd tussen de Horsten en Leusden-Zuid onbeslist te verklaren, zodat beide teams ex aequo op de eerste plaats eindigden. In de andere wedstrijd was net één set achter de rug, die ge wonnen was door Rozendaal 3. T.a.v. deze ontmoeting viel het besluit om Ro zendaal 3 de 3e en de Wetering de 4e plaats toe te kennen en zo werd de eind stand: 1 en 2 ex aequo de Horsten en Leusden-Zuid, 3. Rozendaal 3 en 4. de Wetering. denkt men nu meer in die richting. De groei van de vereniging moet echter niet onbeperkt blijven voortduren en zeker niet ten koste gaan van de thansi heersende zeer gezellige sfeer. Niet vergeten mag worden, dat het meren-' deel van de leden recreatief tafeltennist. Hiernaast doen een zestal senioren teams en een jeugdploeg mee aan de bondscompetities, die binnenkort weer beginnen. De samenstelling van de competitieteams (senioren) kwam ook uit de doeken en wel als volgt: de heren P, v. d. Bree, A. van Klompenburg en J Caspers vormen het standaardteam. De heren A. v. d. Broek, P. Plasmeyer en R. de Kromme, respectievelijk R. ter Hoeve, K. Gijsbcrtsen en Max Muller spelen in het 2e resp. 3e en de 4e formatie bestaat uil de heren P. van Schaick, S. den Ouden en R. Meyer. Team 5 bestaat uit de heren W. v. d. Zwaag, A. Vink en A. de Kluijver. De heren H. Nieuwenburg en G. van Gelder en de dames H. Schipper en Th. Hagen verdedigen de TTCL-eer in team 6. Een leuk initiatief is, dal de tegen standers van de Leusdense ploegen voor het begin van de competitie een platte- grondje van onze gemeente met een duidelijke uitstippeling van de weg naar het clubhuis toegezonden krijgen, zodat allerlei puzzelritten door Leusdens ove rigens mooie omgeving tot het verleden zullen behoren. Dit lijkt ons ook wel een idee voor de andere clubs in Leusden. Dal de heer W. Verhoeven (als secretaris aftredend, maar herkiesbaar) zijn baantje zou kwijtraken, vreesde eigenlijk niemand en dat gebeurde dan ook niet. Blijkbaar heeft hij zijn taak naar behoren vervuld. Ook een blijver tje was Ursula Stulemeyer als trainster van de competitiespelers en ambitieuze recreanten. Op donderdag 1 september wordt met 4 teams een trainingstwee kamp in Leusden georganiseerd tegen Smash uit Woudenberg en op 8 januari vinden de eerstvolgende clubkampioen- schappen plaats. Mooi op tijd om een week later, op 14 januari, de prijzen te kunnen uitreiken op de jaarlijkse feest avond. Het laatste nieuwtje van de TTCL is, dat de competitiespelers en -speelsters met ingang van de a.s. competitie hun verenigingseer zullen verdedigen in een geheel nieuwe club- kleding: een oranje shirt (met bruin em bleem) en een bruine broek! terecht. Terwijl in de (directe) om geving de tournooien van de PJGU (op het Kerstenssportpark), van VOP (Don Bosco), van volleybal-Impala (stadion Groenhouten), van Lockhorst en zelfs van de Haaien (beiden ook op het BB-park) wel door konden gaan, moest het grote korfbaltournooi van de Antilopen afgelast worden. De voet- en korfbalvelden, waarop van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag deze wedstrijdenreeks gespeeld zou wor den, was nog wel geschikt geweest voor Sitatunga's (dat zijn moeras antilopen) maar niet voor de volge lingen van Niek Laheij. Om de vel den voor het op 3 september a.s. beginnende seizoen en de spelers en speelsters voor^ de rest van het pro gramma te sparen, ging het tour nooi dus niet door. Om niet de indruk te wekken, dat de Antilopen slechts een barbecue- of feestclub zouden zijn, werd in de loop van de middag door elk van de thuisploegen toch nog even gekorf bald. Dalto uit Driebergen gaf de Antilopenjeugd goed partij en VES (Vermaakt en Sport) uit Den Haag, voor een trainingsweekend in de Amersfoortse jeugdherberg logerend, gal de oudere Antilopen een klein korfballesje. Al snel wees de klok 17.00 uur en dat was het sein voor de barbecue, die beslist doorgang moest vinden. Al was het alleen maar om op een nette manier van de ingesla gen voorraad vlees en bijbehorende arti kelen af te'komen. Dat lukte overi gens wonderwel met behulp van een aantal marktkramen, die het vuur in de meterslange barbecue voor een al te hoog vochtgehalte moesten be hoeden. De gasten uit Den Haag de den ook mee aan het zigeunerdiner en zo kwam de grote korfbalfamilie (want dat blijft het) na zo'n drie uur gezellig gekauw en gekeuvel aan het einde van dit programma-onderdeel. TOURNOOIFEEST Voor tournooi-organisator Ceesvan Buren en zijn helpers was het natuur lijk niet leuk, dat al het voorberei-» dende werk door de nukken van de weergoden vergeefs is geweest, hoewel hem dat niet direct was aan te zien Vooral niet toen bleek, dat hij mee mocht werken met het comité, dat het tournooifeest organiseerde. Tour nooi of niet, het feest ging door. En hoe! De dames en heren van VES, als echte Hagenaars eerst even naar ,,huis" voor een douche of een bad en een kleine verkleedpartij, waren ook weer te gast bij de Antilopen. En nogmaals is gebleken, dat de Leus dense club met een beperkt budget tot een uitstekend resultaat kan ko men. In de vrolijk versierde can- tine zorgden een paar dis-jockey's al snel voor een prettige stemming. Voorzitter Laheij was verheugd ein delijk af te kunnen van een paar pakjes, die hij de hele dag al bij zich droeg. Na een kort welkomst woord tot de aanwezigen, waarbij ook diverse ouders van jeugd-Antilopen, huldigde hij eerst namens de recre anten John Costa als supervisor, trai ner, coach, enz. van de Prolopers (Antilopen van een min of meer ver gevorderde leeftijd, die het korfbal len nog steeds niet kunnen laten) met een grammofoonplaat van zijn jazz-idool ^en daarna Heimen van Duinkerken? ex-voorzitter en dito trai ner-coach van de Antilopen-selec tie, met een mooi wandbord. Welis waar wat laat (het ding was niet eer der gereed) maar desondanks als een welgemeende erkentelijkheid voor al les, wat hij vele jaren voor de ver eniging heeft gedaan. En toen kreeg de feestcommissie het heft weer in handen. Met aller lei spelletjes, die vooral een grote uitwerking hadden op de lachspieren (want er was verder niets mee te winnen, hoe je ook je best deed} vloog een groot deel van de avona voorbij en de offertjes aan de bar waren niet alleen goed voor de club kas, die aan het begin van de com petitie (vervoerskosten, aanschaf ma terialen e.d.) best een aanvulling kan gebruiken, maar evenzeer voor de stemming in de zaal. Moe van het gieren en brullen om het gefrunnik met de lucifers, dobbelstenen, kaarten en meer van die dingen, werd het laat ste deel vap de avond doorgebracht met een rustig dansje. Ook zon der het tournooi hebben de Antilopen er een zeer plezierige dag van ge maakt. LEUSDEN/CENTRUM - De tafel- lennisclub Leusden hield maandag avond in het clubhuis baar jaarvergade ring. Ruim de helft van de stemgerech tigde leden was aanwezig. Voorzitter W. H. A. v. d. Laaken opende keurig op tijd met een welkomstwoord, een terugblik in het afgelopen seizoen en een kijkje in de toekomst. Ook bij TTCL is gebrek aan voldoende speel ruimte de oorzaak van een moeizame ontwikkeling van de vereniging. Vooral aan de top kan een bredere basis van sterke spelers de positie van de Leusden se club in de competitie aanmerkelijk verbeteren. De beslissende slag zal morgen wor den gespeeld. Aanvang 19.00 uur In het damesdubbel B werd de finale gewonnen door de dames Brugge- man/Elsackers (na 4-6, 6-4 en 6-2 tegen het duo Huiting/Küh) met een zege van 7-6, 3-6 en 6-4 op het twee tal Wagenaar/Zevenboom, dat in de halve eindstrijd de dames vd. Schuit/ Casander met 7-5, 3-6 en 6-4 had be dwongen. Het herendubbel v. d. Vledt/ Bosboom schakelde in de halve fi nale van de B-groep de combinatie Speksnijder/Hendriks uit met 6-2,2-6 en 6-2. Parallel hiermee verliep de nederlaag van v Putten/Buender tegen De junioren-afdeling kan nog net voldoende terecht in de nu in gebruik zijnde speelruimte, maar voor de senio ren geldt een ledenstop. Daar slaan nu al weer een 15-tal candidaten op de wachtlijst. Als ideaal ledental wordt gedacht aan 60 tot 80 senioren (thans 46) en zo rond de 30 jongelui (op dit moment 20), maar dan wel in een grotere speelruimte. Dc oorspronkelijk gezochte oplossing in de richting van uitbreiding van de huidige accommo datie is opgegeven vanwege de te hoge kosten en de tijdelijkheid van die maatregel. Met het oog op de gemeente lijke enquête rond een event, sporthal Rekkers/Plasmeyer (2-6 en 3-6). De eindzege werd een vertraagde film. Zondag en maandag kon niet worden gespeeld. In de halve eindstrijd van het herendubbel A wonnen enerzijds G. W. v. Keulen/R. Dijkgraaf met 6-1 en 6-4 van H. Bloemendal/J. v. Keulen (van je broer moet je het dus ook niet altijd hebben) en anderzijds W. Bunnik/J. v. Nuenen met 0-6, 6-1 en 8-6 van Ph. Kamer- beek/R. Schaap. De beslissing werd geforceerd door Gijs Willem en Ro nald, die de partij na een moeilijk begin (7-5) met 6-0 uitmaakten. in de B-groep hadden de volgende uitslagen: L. Rekkers-G. F. de Jon ge 6-4 en 7-5 en A. Briiggeman-M. v. d. Hoeven 6-2 en 6-3, waarna de eindstrijd met tweemaal 6-2 door mevr. L. Rekkers werd gewonnen M. Roelofszen had in groep A toch nog moeite genoeg met E. Schilders, getuige de 6-3 en 7-6 en S. Graaf kwam tegen D. Schaap pas na 0-6 in de eerste set beter in haar spel. Met 7-5 en 6-1 maakte zij haar kar wei af, waarmee zij in de finale de tegenspeelster van Maryse werd, die in drie sets (6-4, 4-6 en 6-2) haar titel prolongeerde. In de dubbels bleken de rivalen nog meer aan elkander gewaad en me nige partij werd als driesetter be slist In het gemengd-dubbel B kwam dan nog niet tot uiting. De halve fi nales S- Roelofszen/B. Oskamp tegen N. VissersVK Koopman (tweemaal 3-6) en het duo v Vuuren tegen de Jonge/de Jonge (3-6 en 6-7) leverde als eindstrijd de tweekamp Vis ser/Koopman - de Jonge/de Jonge op. Dat werd ook al een spannend gebeuren Met tweemaal 5-7 moes ten eerstgenoemden (beide malen na een oorspronkelijke voorsprong) het k heren-dubbel. 'USDEN-CENTRUM - De club- [«nscbappen 1971 v»n de LTV torst konden in het afgelopen hiöde net niet helemaal wor- toeindigd. Vooral in de tweede van de vorige week bleek de tooi-commissie een duidelijk an- tnenlng te hebben over het begrip iQgustusweer dan de weergo- jo boewei de semi-automatische uinacbine (dat ,,semi" slaat op Hplaatsbaarheid van het appa- J.en daarvoor was nogal wat man- at nodig) haar aanschafkosten dik w 'S geweest, kon men het soms Jervloedige hemelwater nietvol- de baas blijven. Op 3 finale- len na is de wedstrijdenreeks 'Peeld en dat mag een zeer goe- restatie worden genoemd. Onder- P1 Is het wel duidelijk geworden, wat titelhouders van 1976 wwolger hebben gekregen of nog ''rijgen. Daar komen wij de Jto week nog op terug. Maryze *en en Gijs Willem van Keu- wreikten elk hun maximum van Dnaies. De drie nog te spelen morden in het komende toe nogmaals op het program In het heren-enkelspel C speel den J. Bosboom en P. v. d. Veer de ene halve finale met 1-6, 6-2 en 6-1 en m de andere halve finale beslissing won A. Weerstra met 7-6 en 7-5 van H. v. d. Brink. De fi nale Weerstra-Bosboom werd met tweemaal 6-3 door laatstgenoemde gewonnen. In de B-groep plaatsten zich M. v Putten, G. Rekkers, T. Werdler en Zevenboom als laatste vier. Rekkers, die met tweemaal 6-1 afrekende met Zevenboom en Werd ler (met wat meer moeite en met 6-4 en 6-3) bevochten elkaar de fi nale, die met tweemaal 6-1 een dui delijke zege voor Rekkers opleverde De nummers 1 en 2 in het heren-enkel spel A van 1976 bereikten ook dit jaar de finale. Titelhouder R Dijkgraaf schakelde in de halve finale met 6-3 en 6-1 R Schaap uit en G. W. van Keulen deed met 6-0 en 6-4 het zelfde t.o v A Noordkamp, waarna hij in de eindstrijd met 6-2 en 7-6 aan het langste eind trok tegen Ro nald, zodat zijn naam in de wissel bokaal wordt gegraveerd. Ook in het dames-enkelspel kregen de winnaressen hun partijen be paald niet cadeau_ De halve finales IfilSDEN-CENTRUM - Ka en Em- de weermaaksters uit de Bilt, L bet la de afgelopen week weer flink mis. ,,Hier en daar re gen" was ons voorspeld, maar ken nelijk kwam het overvloedige regen water alleen hier op de grasvelden van het Burgemeester Buiningpark Ibirbecue besloot het geslaagde Antilopen-festijn. kampioenschap toch aan de heer en mevr. de Jonge overlaten. De fa milie Kruisink verloor met twee maal 2-6 de eerste halve finale in het gemengd-dubbel C van de fami lie Bosboom. De tweede reeks le verde de heer en mevr. Hoekstra met 6-2, 4-6 en 6-1 zege op tegen het duo Bontebal/Sweep. De beslis sing werd tenslotte, dat de Bos booms met 6-2 en 6-3 de titel in de wacht sleepten. De combinatie S. Dijkgraaf/R Dijk graaf begon de halve finale met 7-5 niet slecht tegen M. v. Schijndel/G. W. v Keulen. De hierop volgende 3-6 en 2-6 hield hen echter uit de eind strijd. Ongeveer in dezelfde verhou dingen (7-6, 4-6 en 3-6) verloren M. Bloemendal/J. v. Nuenen van M. Roelofszen/A. Noordkamp, die de be slissende wedstrijd in de finale tegen het duo v. Schijndel/v. Keulen zowel zondag als maandag uitgesteld zagen vanwege de regen. Tenslotte nog de dames- en heren- dubbels. De dames H Bolk/M. Roe lofszen en U. Stulemeyer/R. v. d. Doe kwamen in de A-finale via over winningen op het duoM. Vos/D. Schaap (3-6, 6-3 en 7-5) resp. het tweetal v. Keulen/M Bloemendal (6-3 en 6-4).

Leusder Krant | 1977 | | pagina 19