feestelijke heropening van het Joseph' lerenoveerdeHuize St. eslaagde reünie van tohterveldse schoolklas KPJ Achterveld gaat op 8 sept, van start BBSS QS3BHDonderdag 1 september 1977 Vergadering huisvrouwen Jaarlijkse bloedafname Achterveld Amivedi Oud papier- aktie DWS Klaverjassen ZIEKENDAG VAN DE ZONNEBLOEM sfeer gegroeid die moeilijk te beschrijven is. Hopelijk zal ook bij het nieuwe bestuur een dergelijke sfeer groeien. Het heeft heel wat nachturen gekost, toen men besloot te renoveren en niet uit te laten sterven hetgeen onze ouders en voorouders hadden opge bouwd". Een zucht van verlichting is gelaten, God zij dank is het gebeurd. Al les is nu goed en mooi. Er is zeker dank verschuldigd aan God door wiens kracht dit alles is tot stand gebracht". Hierna richtte de pastoor het woord tot Zr Sil via Hij bracht haar dank voor alles, wat zij in de verbouwingsjaren heeft gepres teerd. Zij is niet alleen in het huis een goede bekende, doch ook in Achterveld en zelfs in vrijwel het gehele land. a, zelfs tot in het buitenland. Er was zelfs een brief binnengekomen uithet buitenland. Deze brief bleek echter het besluit te zijn van Z. H. Paus Paulus de Vie, waarin aan zuster Silvia de orde van Pro Eclesia werd toegekend. Het besluit werd door de secretaris van het bestuur de heer Kerkhof voorgelezen. Hierna werd door de pastoor de orde opgesteld. Tevens bood pastoor Jansen haar nog drie draagmedailles aan. Niet alleen bij zuster Silvia die geheel overdonderd was, doch ook bij alle aan wezigen maakte dit diepe indruk. Na mens het bestuur werd zr. Silvia door de heer Kerkhof van harte gelukgewenst met deze onderscheiding en bood haar bloemen aan Hij dankte haar voor het geen zij in het bijzonder deze afgelopen driejaar had gedaan, doch tevens hoopte hij dat zij nog vele jaren zo voort kon gaan en de onderscheiding nog heel veel jaren in goede gezondheid zou mogen dragen Hierna was het zr Silvia die aan het woord kwam. Zij had zich weer geheel in bedwang. De bevende benen waren weer over Zij bracht dank uit aan Z.H. de Paus en allen die er aan medegewerkt hadden haar deze onderscheiding te verlenen. „Ik heb alles altijd met liefde gedaan". Zij was dankbaar dit nog te hebben mogen mee maken en hoopte dit nog jaren te kunnen doen. Zij was blij, dat nu alles voltooid was en dankte het bestuur voor de stuwende kracht, ook namens haar mede-zusters. Het is te hopen, dat allen nog vele jaren van dit mooie gebouw zullen kunnen profiteren. Zij wenste pastoor Jansen een spoedig algeheel her stel en hoopte, dat hij weer heel vlug aan zijn werk kon beginnen. Zij bracht dank uit aan allen die aan dit tot stand komen van dit werk hadden meegewerkt. In het hijzonder bracht zij.dank uit aan haar medezusters, die een enorme steun voor haar waren geweest, waarbij zij vooral zuster Hyronima naar voren bracht Loco burgemeester Van Zandbrink was de volgende spreker. Hij dankte voor de uitnodiging deze opening te mogen bijwonen. Daar er vorig jaar in Leusden een nieuw huis is geopend zou hij het zeerjammer gevonden hebben als dit huis hier had moeten verdwijnen. Hij was heel blij, dat het toenmalig bestuur niet heeft geweten wat zij zich op de hals haalde. Hij feliciteerde ook zr Silvia met haaronderscheidingen betitelde haar als iemand, die voor niets opzij gaat. De eisen zijn nu eenmaal heel wat strenger en hoger geworden. De bejaarden hebben nu hun eigen omgeving en voelen zich thuis. Zij voelen zich niet als bejaarde doch in hun tweede jeugd. In hakend op hetgeen de pastoor naar voren had gebracht, zei hij dat er op het gemeentehuis in Leusden inderdaad nog gelovige mensen zijn. Maar er is een spreekwoord dat zegt, haastige spoed is zelden goed. Volgens hem was de me dewerking toch wel van dien aard ge weest, dat er van vertraging geen sprake was geweest. Hij feliciteerde het bestuur en Achterveld met deze renovatie. donderdag 25 augustus was het 0,g voor het bestuur, directrice, iters, personeel en bewoners van St. Joseph. Deze werd het ge- ,1 gerenoveerde huis heropend, dag werd begonnen met een iggeMis in de mooie kapel van het Na de mis was het verzamelen in Recreatiezaal waar een groot ntal genodigden reeds aanwezig s Nadat allen een plaats hadden vonden kwam als eerste spreker voorzitter van het stichtingsbe- oirde heer Blom naar voren. Hij vaelkomde alle aanwezigen harte- Hoewelaldus de heer Blom", „geheel gerenoveerde huis reeds luime tijd in zijn huidige staat in puik is, vindt vandaag dan de off i- jeheropening plaats. Voordat het ,tr was is er veel aan vooraf uan en is er onnoemelijk veel rt verzet". Hij bracht dank aan m die op welke wijze ook hieraan dden meegewerkt. Sr de heer Blom was het mevrouw cjjtt die namens de bewoners- roiiiïie het woord kreeg. Zij vond het agroot genoegen, dat zij namens de vonerscommissie het woord mocht iien tegen de locoburgemeester, het tour, zuster Silvia, alle genodigden de bewoners van het huis en van jccura Zij feliciteerde de loco-burgemeester het bestuur met dit zo mooie gereno- trde huis. Dank bracht zij aan het ilebestuur pastoor Jansen en de heren hhofen Blom voor het aandeel dat zij ten gehad m dit werk Een speciaal ird van dank ging naar de directrice Silvia, die in de jaren van de verbou- heel veel werk heeft verzet. Alls g niet altijd van een leien dakje en grote zorg was, dat voor de bewo- alles steeds in orde moest zijn. Om alles te kunnen organiseren en waar naken, heeft zij veel steun gehad van ir mede zusters die in stilte veel werk >ben verricht. Dit mocht ook wel eens cgd worden. De huiselijke sfeer die ereenaanvoelt bij het binnen komen de hartelijke ontvangst gaat uit van ir en alle zusters van dit convent. Volgens mevrouw Noliet kan wel worden gesteld namens de inwoners van het huis en de bewoners van Sine Cura „Ons Thuis". Zij hoopte, dat de sfeer steeds zo zal blijven, vooral omdat de sfeer, de ver zorging en de aankleding een unicum m Nederland is. Deze wijsheid had zij niet van zich zelf, maar was haar reeds ver schillende malen doorsociale werkers en directrices van andere huizen medege deeld. Tot slot bood mevr. Noliet namens de bewoners van het huis en Sinecura alsmede namens Zr. Silvia een geschenk aan, een grote luchtfoto van het Huis en Sinecura. Na deze toespraaak werd een con sumptie aangeboden. Tijdens het nuttigen hiervan, kwam pastoor Jansen de zaal binnen. Ondanks zijn ziekte was het hem toch mogelijk enige tijd hier aanwezig te zijn Dat dit zeer op prijs werd gesteld, bleek wel uit het applaus dat hij mocht ontvangen. Pastoor Jansen kon na zijn binnenkomst dan ook gelijk met zijn toespraak beginnen. Als voor zitter van het oude bestuur gaf hij een overzicht vanaf het moment, dat er sprake was geweest het huis te re noveren of van lieverlede aan geheel sluiten. In 1973 viel het besluit tot reno vatie. Maar gelukkig dat men toen niet heeft geweten wat men zich op de hals haalde. Er waren onnoemelijk veel pro blemen. Het grootste probleem was wel, dat van de bewoners. Evacueren, ergens anders zolang onderbrengen? Dit pro bleem was echter heel vlug opgelost door de bewoners zelf „Jullie kunnen doen wat je wilt, maar wij gaan hier niet weg" Veel respect is er geweest voor deze bewoners. Vele malen hebben zij door het lawaai hun middagdutje moeten missen. Er zijn er, die verschil lende keren van de ene naar de andere kamer moesten verhuizen. Alles is echter geduldig gedragen en alle mede werking werd verleend. Alle bewoners heel veel dank hiervoor. De papierberg, die moest worden verwerkt in verband met de benodigde vergunningen was enorm. Hier werd ook wel eens tegen opgezien, want het is bekend dat het personeel op het gemeentehuis te Leus den allen gelovige mensen zijn. En vol gens mijnheer pastoor staat er in de bijbel „gelovige mensen haasten zich niet". Dit is echter allemaal erg mee gevallen. De medewerking was uitste kend. Ook de architect werd er bijgehaald met de woorden „een grote schat, wie zal haar vinden? Het is makke lijker een nieuwbouw te maken, dan van een oud gebouw een nieuwbouw. Be halve een goed ontwerper moet een ar chitect ook kunstenaar zijn. Dit is de heer Schat wonderwel gelukt. Jammer is, dat de aannemer van het werk, de heer Ter- burg, niet aanwezig is. Ondanks de pro blemen die er wel eens waren tussen bestuur en aannemer is het geheel vol gens plan verlopen. Niet alleen de aan nemer dank hiervoor, maar ook de ge wone man die hier gewerkt heeft". Zuster Silvia en al haar me dewerksters werd dank gebracht voor hetgeen zij tijdens de verbouwing hebben gepresteerd en waarbij steeds het belang van de bewoners voor op stond. De administrateur bleek geen droge administrateur te zijn, maar een, die ook goed van wanten wist. Dr. Mulder, me disch adviseur werd ook dank gebracht voor zijn inbreng waarbij bleek dat hij niet alleen arts is, maar ook nog een gedegen kennis had van materiaal e.d. Tijdens de verbouwing van de keuken werd door slager van Wiering aangebo den om in zijn werkplaats te komen ko ken. Niet alleen het aanbod dit te doen, maarookdedaadwerkelijkehulp.iszeer op prijs gesteldDit was voor de keuken- zuster Zr. Hyronima een grote uitkomst, hoewel zij en haar assistenten zich erg moesten behelpen. Maar alles is gelukt. De heer Blom werd hartelijk bedankt, omdat hij al die tijd dat de keuken ver bouwd werd, voor het etentransport heeft gezorgd. Dit ging wel zodanig, dat niemand koud eten op zijn tafel heeft gehad. En was het niet de heer Blom, dan was het de heer van Laar die hier voor zorgde. Ook werd de heer van Laar nog naar voren gebracht in verband met de prachtige aanleg van de tuin en plant soen. Tussen het oude bestuur is er een Pauselijke onderscheiding voor de directrice - Gezellig koffiedrinken tijdens de officiële openingsdag van het hernieuwde Sint Jozef De heer Kerkhof, secretaris van het bestuur bracht in zijn toespraak naar voren dat er verschillende bewoners wel wisten wat verhuizen was. Maar nu weten zij het zeker heel goed! Er is nu eengezonde leefruimte voor80mensen. Het was een gedurfd plan. maar alles is gelukt. De pessimisten zijn in het ongelijk gesteld. De arts Boersema keek even terug naar de tijd, toen hij hier ongeveer acht jaar geleden als arts zich vestigde. Hij maakte een vergelijking met de kamers van toen en van nu. De mensen, die zeiden: „het hoeft voor mij niet", hebben er nu zeker geen spijt van dat het gebeurd is Zij zijn nu de koning te rijk. Iedereen heeft nu een huisje in een groot huis. Dit komt zeker de zelfstandigheid van de bewoner ten goede Na de arts Boersema was het zuster Annie, die met het gezamenlijk personeel naar voren kwam. Op de haar geëigende wijze bracht zij ook de reno vatie naar voren. Namens al het perso neel en de zusters bood zij een wandkleed aan. De architect Schat dankte voor het vertrouwen, dat hij had genoten tijdens de gehele renovatie-penode. Vooral de zusters en de bewoners hebben hier veel last van ondervonden. Maar dit is nu allemaal achter de rug Hij gaf ook nog een terugblik en stelde vast, dat men nog lang zover niet zou zijn geweest als er niet de fijne en vlotte medewerking van de betreffende instanties was geweest. Er zijn natuurlijk nog wensen, maar die zullen in dc loop van de tijd nog wel uitgevoerd worden Hij bood een hard stenen trap aan voor de hoofdingang. Zr. Jacobina uit Amersfoort gaf een terugblik over de tijd, dat aan het eind van de vorige eeuw. de zusters van St. Joseph zich in Achterveld vestigden. Het gebouw, waar in begonnen werd was een oude boerderij, die in de loop van de tijd is uitgegroeid tot hetgeen er nu staat. Niet alleen de bewoners hebben nu hun eigen huis, maar ook de inwonende zus ters. In het begin waren het de zusters die zich vestigen. Dit werd al spoedig uit gebreid met de verzorging van be jaarden en zieken. Daarna werd ook on derdak geboden aan hen, die helemaal geen thuis meer hadden. Dit is uitgebreid tot hetgeen het nu is. De heer Wegen, bewoner van Sinecu ra, had zijn toespraak geheel op rijm gezet. Op zijn geheel eigen wijze bracht hij alles geheel op rijm naar voren. Namenshet kerkbestuur werd door de heer Kroeze vijf lampen aangeboden, bestemd om boven de nog te plaatsen bloembakken te worden gehangen. Als laatste kwam een bewoner, de heer Kleinveld naar voren. Deze haalde nog enkele herinneringen op uit het schooljaar 1901 toen hij naar de bewaar school bij de zusters ging. Niemand had toen kunnen denken dat dit er uit voort zou komen. Door de voorzitter werden alle spre kers hartelijk dank gezegd voor de zeer waarderende woorden Hij hoopte, dat nog vele jaren van dit nu zo mooie en geheel aangepaste gebouw zou kunnen worden genoten. Behalve de aangeboden geschenken kwamen er ook nog veel geschenken van diverse personen en instellingen. Het open huis, dat in de namiddag en avond werd gehouden, werd zeer druk bezocht. Niet alleen door de Achtervel- ders maar ook door oud Achtervelders, die het oude gekend hadden en nu het nieuwe eens kwamen bekijken. - De directrice ontvangt vele gelukwensen ACHTERVELD - Zaterdag 27 IMus werd in d'Ouwc Peerdestal een oolklisreunie gehouden van een wlklas die ongeveer 41 jaar geleden Khool had verlaten. Dit was een °olklas van de St. Josephschool. Wr mevr. J. Gudde-van de Kooy plan naar voren gebracht en J<o met Jo van de Pol-Ossendrijver Door Boersen-v. d. Berg ten uitvoer ttchl. Na ongeveer 41 jaar zagen 29 32 leerlingen met onderwijzer en ^ijzeressen elkaar terug. Drie van "«genoten waren inmiddels overle- I terwijl meester Stipdonk verhin- j aanwezig te zijn. Behalve de •leerlingen waren ook aanwezig de ^ijzeressen R'jn en Jonker en Van Keulen. lervande oud-leerlingen waren ook °P komen dagen. De reünie is 111 Seslaagd. Al direkt bij binnen- 1151 was er sfeer. Het was voor velen ftn gewaarwording, elkaar na zo- jaren weer eens terug te zien. n zagen elkaar nog vrij regel- 'S of zo nu en dan. Maar er waren er Ie elkaar in al die jaren niet meer •■n gezien. Herman Huppelschoten e de reüniemet een hartelijk ^stwoord. waarna aan de beide j 'Jzeressen en de onderwijzer een J5 va" Achterveld werd aangebo- '1 werd zeer op prijs gesteld. Er cna *0veel jaren heel wat bij te Ook kon er met medewerking e eer Van Roosendaal gedanst worden. Veel oude herinneringen wer den opgehaald en vooral kwam naar voren hoe de tijd was toen de school werd verlaten en de tijd van nu. Toen de school werd verlaten was het volop crisistijd met veel werklozen en veel armoe. Nadat iedereen zo met iedereen had gesproken, werd door één van de aan wezigen een liedje ingezet dat op school was geleerd. Hei bleek dat iedereen van de aanwezigen dit lied nog kende. Door allen werd uit volle borst meegezongen. Na dit ene liedje volgden er die avond nog meer. Tijdens het zingen van die oude schoolliedjes voelde men zich weer, ondanks de leeftijd, even in de sfeer van de klas van 41 jaar geleden. Er werd ook nog een klasse-foto gemaakt, wat door iedereen wel op prijs werd gesteld. Het is een zeer geslaagde en leuke avond geweest waar nog wel lang over nagepraat zal worden. LEUSDEN - Op 13 september dins dagmiddag om 2 uur komt het bestuur van de afdeling Amersfoort van de Ned. Ver van Huisvrouwen zijn leden in Leusden opzoeken. Plaats van samen komst: café-restaurant Nieuw Leusden. Het doel is: de mogelijkheden van een intensiever contact met de vereniging te bespreken. De leden zijn allen per brie! uitgenodigd, maar ook be langstellenden zijn van harte welkom. Om deze laatsten enig idee te geven, volgt hier ons programma voor de ko mende maanden: 21 september- modeshow huis Hartel; 28 september: excursie naar schoenfa briek en schoenmuseum 29 september: kennismakingsochtend voor nieuwe leden, 6 oktober lezing over Ot en Sien door de dochter van de maker, 21 oktober- demonstratie pottenbak ken; 25 oktober: excursie zilvermuseum Schoonhoven; 10 november; lezing over antiek en porcelein met tentoonstelling; 22 november: ledenvergadering, waarna voordracht over problematiek buitenlandse werknemers 2 december: viering St. Nicolaasfeest 15 december: kerstviering met muziek op het thema Wenen-muziekstad; Ook per telefoon zijn inlichtingen te verkrijgen over de vereniging; tel. 23958 of 20183 of 10976, allemaal in Amersfoort. ACHTERVELD/STOUTENBURG - Evenals voorgaande jaren zal de plaat selijke EHBO ook dit jaar weer een bloedafname organiseren. Hierbij wordt iedereen van 18 - 65 jaar in de gelegenheid gesteld bloed te geven. Met het geven van bloed kan weer het leven van een medemens worden gered. Vorig jaar hebben meer dan 250 men sen bloed afgestaan. Ook dit jaar ver wacht de EHBO weer een zeer grote opkomst. De bloedafname zal plaats hebben op dinsdag 6 september in „Ons Gebouw" van 19.00 - 21.00 uur. Zoveel mogelijk zullen alle inwoners van Achterveld en Stoutenburg huis aan huis worden bezocht, waarbij u zich dan voor de bloedafname kunt opgeven. In dien door omstandigheden geen huis bezoek is ontvangen of als u bij dit be zoek niet aanwezig was, is iedereen dinsdagavond toch van harte welkom. Bij de gelegenheid van het huisbe zoek, zullen de leden tevens de dona- tiegelden en de giften innen. Zoals be kend wordt dit geld besteed aan ver- bandmatenaal, oefenmateriaal, onder houd en inrichting verbandposten, kos ten van cursussen enz. enz ACHTERVELD - De oud papier- aktic van dc muziekvereniging DWS gaat nog steeds door. Daar het a.s. zaterdag weer de eerste zaterdag van de maand is, kunnen de inwoners van Achterveld en omgeving hun oud papier in het komend weekend weer kwijt. Vanaf vrijdagmiddag ongeveer 17.00 uur tot zaterdag 14.00 uur zal de container er weer staan op de bekende plaats op het Coöperatieplein. De vori ge malen was de container lang niet vol. DWS hoopt dat toch eens de bovenste rand zal gehaald worden DWS zal allen dankbaar zijn als dit eens gehaald wordt. Bejaarden en degenen die door om standigheden niet in dc gelegenheid zijn het oud papier zelf te brengen kunnen bellen 03425-1688 of 033-41197. Het oud papier zal dan worden opgehaald. ACHTERVELD - Nu de herfst en de winter weer voor de deur staan zullen ook de klaveijascompetities weer gaan beginnen. In verband hiermee zal op vrijdag 1 september in de Hessenkar een klaverjaswedstnjd worden georga niseerd. Dit is een proefwedstrijd om er zo weer in te komen De aanvang van deze wedstrijd is om 20 00 uur. ACHTERVELD - Nu de zomer en de vakanties zo goed als geheel achter de rug zijn^ begint de Achterveldse K.P.J.-afdeling met frisse moed en een nieuw bestuur aa het komende sei zoen. Dit seizoen zal zoals gewoonlijk beginnen met de openingsvergadering. Deze vergadering zal plaats vinden op donderdag 8 september om 20.00 uur in de zaal van café Buitenlust. Voorzitter Hans zal dan mededelen wat de plannen voor het nieuwe seizoen zullen zijn. Het zal wel op prijs worden gesteld als er ook nog ideeën van de leden naar voren worden gebracht. Na het woord van de voorzitter zal er die avond weer worden geïmproviseerd, waaraan natuurlijk iedereen die aanwezig is, meedoet. Het bestuur hoopt, dat er die avond een grote opkomst zal zijn van de leden, want het is niet leuk als er iets georgani seerd wordt en de leden verschijnen niet Het nieuwe bestuur ziet er als volgt uit: Hans de Vette voorzitter, Margreet Traa secretaresse, Lia van Ruitenbeek penningmeesteresse en leden Mario van Dijk, Mariette Wouters, Jan Pommer en Antoon Hak ACHTERVELD - Zondag 11 september zal het weer de jaarlijks terugkerende ziekendag zijn. Door de Zonnebloem onder leiding van mevr. Kerkhof zal ook in Achterveld weer de ziekendag worden gehouden. Eerst zal er om 10.00 uur een Mis worden opgedragen in de R.K. kerk te Achterveld. Ieder die aan de ziekendag deelneemt en in de gelegenheid is wordt dan ook in deze Mis verwacht. Na dc Mis worden de deelnemers en de deelneemsters aan deze ziekendag verwacht in d'Ouwe Peerdestal. Hier zal men onder het genot van een kopje koffie geruime tijd gezellig bij elkaar zijn. Dank zij diverse gulle gevers is het ook dit jaar weer mogelijk deze ziekendag te houden. Namens de Zonnebloem vanaf deze plaats heel hartelijk dank hiervoor. ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi zijn de navolgende dieren als gevonden en vermist opgegeven. Gevonden Lapjes poes, wit befje, vier witte sokjes, rood halsbandje met bel - Vlasband; bastaard reu, half lang haar, blond, gele halsband met penning. Vermist Lapjes poes met veel wit - Galicië.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11