Roda's laatste oefenwedstrijden Tè IjBssuMiaf Driemaal winst voor Leusden? Prachtig weer bij districtskampioen schappen pistoolschieten VOETBAL Veel nieuwe Lockhorst- kampioenen Roda '46 - Nijenrodes, Niet schieten Donderdag 1 september 1977 van de competitie niet zo belang rijk. Winst voor de Leusdense ploe gen betekent vooralsnog een plaats in de bovenste helft van de ranglijst. Meer zit er op dit moment nog niet in. Op 4 september gaat Roda-zondag met een luxe-touringcar naar Lelystad en het vertrek is bepaald op 13.45 uur. Er zijn nog een paar plaatsen (i f5,- p.p beschikbaar voor sup porters, die de start van de rood zwarten mee willen beleven. Zolang er plaats is, kunt U zich nog aan melden in het clubhuis. Zaterdag a.s. aanvang 16.15 uur. DDB: A. Brüggeman/Elsackers. GDA: M Roelofszen/A. Noordkamp. GDB G. de Jonge S. de Jonge. GDC M. Bosboom J. Bosboom. Alieen Maryse Roelofszen (DEA) en de heren G. W van Keulen/R. Dijkgraaf prolongeerden hun titels van het vorige jaar. Alle andere kampioenen zijn nieuw Gijs Willem van Keulen, Maryse Roelofszen en de heerj. Bosboom kwa men aan hun maximum van drie fina les. Laatstgenoemd tweetal won die alle drie en Gijs Willem moest genoegen nemen met twee titels. In de tweede week van de kampioenschappen werden de drie laatste finales gespeeld. In het heren-dubbelspel B kwamen B. v. d. Veldt/J. Bosboom in de eerste set duidelijk achter tegen G. Rekkers/P. Plasmeyer (2-6), maar zij herstelden zich met 7-5 en 6-4. In het gemengd- dubbel A versloegen Maryse Roelofs- zen en A. Noordkamp met tweemaal 6-4 Marian v. Schijndel en Gijs Wil lem van Keulen. De laatste eindstrijd (DDA) werd door de dames H. Bolk/M. Roelofszen met 6-2 en 6-2 gewonnen van de dames U. Stulemeyer/R. v. d. Doe Donderdag 1 september 19.30 uur Tafeltennistweekamp TTCL - Woudenberg in het clubhuis Buiningpark. Vrijdag 2 september 21.00 uur: Competitie-zaalvoetbal AHB -J Voorwaarts in sporthal Strijhw NIJKERK Vrijdag 2 en Zaterdag 3 september: Nederlands kampioenschap 300O ter GKG - standaardgeweer cp Leusderheide. Organisatie: ScJ vereniging Leusden e.o. Zaterdag 3 september 13.00 uur: Grasbaanraces te Amersfoortji benslaan). Organisatie. Cross H niging Leusden. Zaterdag 3 september 16.15 uur: Competitie-voetbal Roda (ölJ Neyenrodes op het Burg BuiniDS4- Zaterdag 3 september 20.30 uur: Prijsuitreiking Nederlandse scw kampioenschappen in d' OudeP» destal te Achterveld. Zondag 4 september 14.00 uur: Competitie hockeywedstrijd I* den - Maarssen (heren) op de velden aan de Middenweg. Zondag 4 september, 14.30 uur: Competitie voetbal Achten** Amersfoortse Boys op het Kersto sportpark. Zondag 4 september 14.30 uur: Competitie voetbal Lelystad - (zon.). Dinsdag 6 september 20.00 uur: Bijzondere algemene l^env.eIfB ring v.v.o.l.s. Impala m be' Beyaert. Dinsdag 6 september 19.35 uur: Competitie zaalvoetbal S 0 dunahof - DSOU en aansluip 20.30 uur Sporting '70 - FC" stelten 1 op het sportcentrum K> te-2eist. Dondtrdag 8 september Competitie zaalvoetbal F C. w* ten 2 - DFC '55, KNVB-SP0^ trum Zeist. SPORTSPUNTERS LEUSDEN/CENTRUM - Schieten. Op de Zomerwedstrijden van de SKGV te Scherpenzeel werd bijzonder sterk geschoten. Enkele uitslagen luiden. Korps-geweer klasse A1. Frans Tromp, Hoevelaken (183-44), 2. Ons Ge noegen, Achterveld (183-42) en 3. Scherpenzeel (182). Hoogste schutters waren de Achtervelders W. Lagerweij en B Voskuilen (beide 48 punten). Klasse B: 1. Ons Genoegen, Achterveld (174), 2. Scherpenzeel (173) en 3. Frans Tromp, Hoevelaken (172). Hoogste schutters J. van 't Land (Scherpenzeel) en G. Schimmel (Achterveld) beiden 47 pnt. Klasse C. 1. Frans Tromp III (179), 2. Scherpenzeel 1 (173), 3. Eendracht Terschuur (171) en 4. Scherpenzeel II (169). De hoogste schutter was J. Zwankinder met 48 punten (Hoevela ken). Korps-buks klasse A. 1. Driebergen (188), 2. Bennekom (185) en 3. Barneveld (184). Klasse B.- 1. Veenendaal (176), 2 Hoevelaken (175) en 3. Barneveld (174) Klasse C: 1. Res. Politie Amersfoort (176), 2. Scherpen zeel I (172), 3. Driebergen (171) en 4. Achterveld (157). Hoogste schutters waren in de C-klasse L. Pijl (Amersfoort) enM. Pothof (Achterveld) met 47 punten. Accommodaties. In de jongste raadsvergadering (25-9-1977) werden o.m. de navolgende krediet- voorstellen aangenomen: 25. 7.500,- voor de (gedeeltelijke) aanleg van de ijsbaan, 26. 72.400,- voor de aanleg van twee noodvoetbalvelden t.b.v. Roda '46 en 27. 15 000,- ter voorbe reiding van de clubhuisbouw van de hockeyclub Leusden. Voetbal. In di verse clubhuizen worden tegenwoordig de verenigingseigendommen 's nachts tegen inbraak beschermd door ge vaarlijk uitziende honden. Dat geschiedt ook bij Roda, waar de bouvier van Peel v.d Hengel zijn nachtlogies heeft in het clubhuis. De vraag of dat nog steeds het geval is, nu baas Peel van club is veranderd, werd tijdens de le denvergadering van maandagavond bevestigend beantwoord. Maar dat bleek niet helemaal waar De blaffer lo geerde toch elders en in de regenachtige nacht van maandag op dinsdag sloeg 'n inbreker toe. Met alle nare gevolgen van dien. Voetbal. Vrijdagavond werd voor de zondagselectie van Roda '46 in het clubhuis een contactavond gehou den. Trainer Wim de Gans hecht grote waarde aan een prettige onderlinge verhouding. Accommodaties. Uit breiding van sportaccommodaties heeft voor de gebruiker(s) een verhoging van de huurprijs als gevolg. Dat is logisch. Niet logisch is echter, dat de gemeente de .overdekte sportaccommodatie op het Burg. Buiningpark", waarin o.m. de korfballers, de tafeltennissers en de schakers hun clubhuisactiviteiten be drijven, wil gaan uitbreiden hoewel de Antilopen en de TTCL reeds hebben laten weten, dat de huurprijsverhoging voor hen onbetaalbaar is en dat zij der halve geen gebruik zullen maken van de uitbreiding. De schaakclub heeft nog geen definitieve beslissing genomen, maar wie de heer J. van Santen kent, kan nu wel zeggen, dat zijn vereniging zeker niet voor de totale huurverhoging in aanmerking wenst te komen en dat is weer wel logisch LEUSDEN/CENTRUM - De oefen campagne van Roda's stan daardelftallen is vrijwel afgesloten en mede aan de hand van de resultaten is het woord thans aan de trainers. Wij wensen de heren veel sterkte en een goede greep bij de samenstelling van de basisploegen. Wat de laatste oefenwed strijden betreft, laten wij in het midden of die slecht dan wel goed zijn geweest. Alles is namelijk zo betrekkelijk en zeker in dit soort ontmoetingen. Wat de uitslagen betreft is de conclusie, dat die Üfitti niet meegevallen zijn, maar dat zegt na tuurlijk niet alles. Vaak wordt een slechte generale repetitie gevolgd door een uitstekende uitvoering. Roda-zaterdag verloor onlangs van Renswoude met 1-3 en van het Brabantse WN met 0-2, maar dat waren die ploegen aan hun KNVB stand wel verplicht. Roda-zondag werd 3e in het Utrechtse PVC-toemooi en won daar de sportiviteitsbeker. De voorlaat ste oefenwedstrijd, jl. zondag tegen le klasser Dorestad liep uit op een voor de Wijk bij Duurstedelingen verdiende 2-0 zege. Dinsdag daarvóór werd op het PON-terrein (het Buiningpark was geïnundeerd) de derby tegen hoofdklas ser S.V. Achterveld gespeeld. In de eerste helft bracht Jack de Smalen, uit een strakke voorzet van Hans Brandsen, het iets sterkere Roda op 1-0, maar na de rust was Achterveld beslist de betere ploeg. Herman Kerkhof maakte gelijk maar vergokte kort voor het einde de kans op de overwinning door met het handje te scoren. Dat mag - De score werd beoordeeld Pistoolschieten om het nationaal kampioenschap wel in de lichte als in de zware klasse pistoolschieten bedroeg het aantal scho ten 40. Het revolverschieten rwart kruit ging om 10 van de 13 schoten en in alle onderdelen bedroeg de af stand 25 meter. De heer J. B. Mus (licht- en zwaar kaliber pistool) en de heer B. Agterberg (revolver zwart krult) werden de districtkampioenen. De uitslagen waren: Licht Kaliber Pistool. Klasse A: 1. J. B. Mus, Sv. Driebergen 377 pnt. 2. J. G.v.d. Kraats.Sv. Drieb. 372 pnt. 3 Mevr. v d. Wel, Sv. de Vrijheid Utrecht 370 pnt. 4 W. v. d. Roest, Sv. Drieb. 367 pnt. 5. T. E K. Mullaert.Sv. Leusd 359 pnt. Klasse B: 1 R. B. Stellaert jr.,Sv. Leusd. 366 pnt. 2. Hr. Verbeek, Sv. de Vrijheid Utrecht 353 pnt. 3. G. de Man. Sv. Leusden 350 pnt. 4. D W. Zoetmulder, Sv. Leusden 347 pnt Klasse C: 1. H v. Heekeren, Sv. Leusd. 343 pnt. 2. G. v. d. Woerd, Sv. Leusd. 340 pnt. 3. G. v d. Wetering, Sv. Leusd. 334 pnt. 4. P. v. Scherpenzeel, Sv. Leusden 330 pnt. 5. J. W. G. Laporte, Sv. Juliana Maarsbergen 324 pnt. 6. R. Dunk, Sv. Leusden 311 pnt. Zwaar Kaliber Pistool. Klasse A: 1. J. B. Mus, Sv. Driebergen 377 pnt. 2. J. E. v. d. Kraats, Sv. Driebergen 367 pnt. 3. A. Dorst, Sv. de Vrijheid Utrecht 365 pnt. 4. E. Croes, Sv. Driebergen 362 pnt. 5. T. v. d. Brink, Sv de Vrijheid Utrecht 358 pnt. Klasse ti: 1. W. v. d. Roest, Sv. Drieb. 35? pnt. 2. T. E. K. Mullaert, Sv. Leusden 347 pnt. 3. R. B. Stellaard jr., Sv Leusden 324 pnt. Klasse C: 1. G. de Man, Sv. Leusden 329 pnt. 2. E. Mugge, Sv. Leusden 318 pnt. 3. H. A. Muller, Sv. Leusden 314 pnt. 4. R. Stellaard, Sv. Leusden 296 pnt. 5. R. Dunk, Sv. Leusden 255 pnt. Zwart kruit revolver: 1. B. Agterverg, Sv. Leusden 90 pnt. 2 J Polak, Sv. Leusden 83 pnt. 3. R. Willekes, Sv. Leusden 66 pnt. 4 D. W. Zoetmulder, Sv. Leusd. 53 pnt. 5. R. Dunk, Sv. Leusden 53 pnt. LEUSDEN/CENTRUM - Hei kelijkse avontuur van twr drie kwartier, ook wel voetbei noemd, gaat weer beginnen, spelers staan op scherp en ploegen hebben nog alk evenveel kans op de titel promotie. In augustus ging heli meer om het spel dan om dehti kers, of beter gezegd om de p» tjes, maar zodra de R in de mm is, wordt het menens. Een ga begin is het halve werk en eenpa maanden lang 2 puntjes per loopt beslist aardig op. Dat in Achterveld beter gevoe bald wordt dan in Leusden, a( mij niet horen zeggen Wel,' Baas-Boys een klasse hoy spelen dan het zondagse Toch heb ik de indruk, deti jonges van Vader de Gans t minder moeilijk zullen krijgen de Wijzen uit het Oosten (van oei gemeente). Ik kan het alleen li bewijzen en de toekomst zal k leren. Van de Ruitenbergpio- wordt een nieuwe promotie n wacht. Nou, van mij mag hel. Ook de scheidsrechters moei na de rustperiode hun overtop portie energie wekelijks weer In zien te raken. De mannen van e zwarte brigade hebben bij hunt) slissingen niet altijd de volle stemming van beide elftallen vergeet het publiek niet. zijn het echt wel aardige mensa hoewel natuurlijk niet allemaaler, geschikt voor het moeilijke baarQ Vergeet echter niet, dat de fluts ook maar wordt beoefend a/s/nl by. Zo dik wordt hun arbeid bepa niet betaald. Of dacht u van 1 met een consumptiebon en t paar knaken onkostenvergoedn Ik neem mij nu voor (en hoop, het ook doet) om de man in I zwart niet alles te verwijten, 1 fout gaat. Dan zijn wij samen ale heel eind de goede weg op. Vos bailers zijn ook niet allemaal e* braaf en tenslotte is het de aitA die hen tot het spelen in staatsti Wilt u daarom niet direct sc/iieS op de scheidsrechter, als urn dat hij iets niet goed doet. Tel lie eerst even tot 10. Dan is meestili boze bui weer verdwenen. LEUSDEN/CENTRUM - Onderuit- schieten van het KNSA-district Utrecht, uur overgaan tot het uitreiken van de zonderlijk goede weersomstandigheden Om 9.15 uur viel het eerste schot prijzen, waarvan in de klassen B en C organiseerde de schietvereniging en dankzij de vlotte regeling van de en het onderdeel zwart kruit bet me- Leusden e.o. zaterdag op de Leusder- wedstrijden kon SVL's vice-voorzitter rendeel in handen kwam van de leden heide de kampioenschappen pistool- als Walter van Amersfoort om 18.30 van de organiserende vereniging. Zo- LEUSDEN/ACHTERVELD - Zater dag en zondag begint de nieuwe com petitie voor de Leusdense voetbal elftallen met thuiswedstrijden voor SV Achterveld en Roda-zaterdag en een uitreisje voor de zondagploeg van Roda '46. Wat zal de openings dagen ons brengen? Een vraag, waar mee ook de talloze voetballiefhebbers in Leusden zich bezig houden en of wij nu maar even willen voorspellen of bun favorieten de wedstrijden zul len winnen. Theoretisch is dat on begonnen werk en praktisch natuur lijk ook, want voetbal blijft voetbal en is net zo wispelturig alsnou ja, U weet wel. Kijk, als de competitie een heel eind op gang is, heb je aan de voor gaande wedstrijden nog wel eens hou vast. Maar nu is het niet meer dan een combinatie van abacadabra en kof fiedik. Dat valt niet te ontkennen, maar toch zullen wij ons ook dit sei zoen weer met dit gokspelletje bezig houden. Wij vleien ons met de ge dacht, dat wij in het verleden ook wel eens geluk hadden met het ver delen van de ééntjes, de tweetjes en drietjes DRIEMAAL WINST? Voor het komende weekeinde ver wachten wij driemaal winst. Let wel, met een vraagteken. De SV Achter veld speelt thuis altijd sterk en ver loor de laatste twee jaar slechts 2 competitiewedstrijden op het Ker- stenssportpark. De zondag op visite komende Amersfoorters hebben nog lang niet gewonnen. Wij hebben het idee, dat S VA na een goede start pas later in de competitie wat terug valt. Roda-zondag moet op de bo dem van de vroegere Zuiderzee in en tegen Lelystad beslist in staat zijn de gepromoveerde ex-2e klas- sers te verslaan. Het gevaarlijkste deel van de hoofdzakelijk uit naar de polder verhuisde Amsterdammers be staande Lelystedelijke formatie is de voorhoede (doelsaldo vorig jaar 50- 22), maar de roodzwarten verdediging lijkt daar wel raad mee te weten. Voor het zaterdagse Roda zien wij op 3 september helemaal geen pro blemen. Eerst en vooral vindt de wed strijd tegen Nijenrodes op het ver trouwde Burgemeester Buiningpark plaats en voorts eindigde het elftal uit Breukelen in de vorige compe titie op de 4e plaats in de 3e klasse met een matige score (24-16). De Roda-spitsen Henk van Laar, Fred de Smalen en Rijk Rijnders moe ten wel even doordrukken, maar als dat eenmaal gebeurd is, zal het ver der waarachtig wel gaan. Wat de ove rige wedstrijden aangaat kunnen wij kort zijn. Welke club wint, gelijk speelt of verliest is in dit stadium niet bij voetbal en zo bleef de strijd on beslist. Eergisteren stonden op de aller laatste oefendag de wedstrijden Roda (zondag) - HVC en Hoevelaken - Roda zaterdag op het programma. Te laat om mee te nemen in deze editie. LEUSDEN/CENTRUM - Dat er in de diverse groeperingen van de L.T.V. Lockborst, op een paar uitzonderingen na, niet zo'n verschrikkelijk groot krachtsverschil bestaat, is bij de afge lopen clubkampioenschappen bewezen. Er waren 12 titels te verdelen en daarop werd beslag gelegd door: HEA: G. W van Keulen. HEB: G. Rekkers. HEC: J. Bosboom. DEA. M. Roelofszen DEB L. Rekkers. HDA G W v. Keulen/R. Dijkgraaf. HDB; B. v. d. Veldt/J. Bosboom. DDA: M Roelofszen/H. Bolk.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 14