Achtervolgingen in „Speedtrap"; politiegeweld van Bo Widerberg; Paul Newman als ijshockeyer en Italiaanse filmweek VEEL NIEUWE FILMS IN AMERSFOORT m L Leusder Krant - Kijk op de film Donderdag 1 september 1977 DOOR BERT VOS SPEEDTRAP AMERSFOORT - Deze week zijn er maar liefst vier nieuwe films te zien in de Amersfoortse theaters plus dan nog eens het programma van het Filmhuis (Theater Miniatuur), waar in het kader van de Keistadfeesten een Italiaans filmprogramma wordt aangeboden. In Grand 3 gaat de Nederlandse première van „Speedtrap" van start, een aktiefilm van regisseur Earl Bellamy be staande uit vrijwel nonstop-achtervolginqen en allerlei akties. Grand 4 brengt de voortreffelijke film van de Zweed Bo Widerberg „De ver schrikkelijke man uit Saffie" naar de tiende roman van het duo Sjówall en Wahlöo, in Grand 5 wordt in het kader van de Keistadfeesten het laatste meesterwerk van Luchino Visconti „L'lnnocente" vertoond, terwijl in Cinema 1 tenslotte Paul Newman schittert in de film „Slapshot" van regisseur George Roy Hill. Kortom: een erg gevarieerd programma, met naast de geijkte ook de betere films. een groep plaatselijke gangster die sa menwerken met Hogan De aktie is non-stop, en vindt zijn cli max in het meest spectaculaire auto stuntwerk ooit op film vastgelegd De identiteit van de Roadrunner komt als een schok voor iedereen ..Speedtrap" is eigenlijk geen op zienbarende film als je bedenkt, dat in vrijwel alle aktiefilms van Amerikaanse makelij tegenwoordig een fiks portie achtervolgingswerk met auto's inzit, kompleet met de nodige vernielingen en aanvullende chaos Ook hierin raken de filmmakers uit Hollywood steeds ge- routineerder en worden de achtervol gingen steeds geraffineerder en groot ser van opzet. De stuntmannen verdie nen er tenminste een aardige cent aan. (Grand 3, eerste week, 16 jaar). Joe Don Baker, Tyne Daly en Dianne Marchal spelen de hoofdrollen in de aktiefilm van regis seur Earl Bellamy „Speedtrap", het verhaal van een spannende jacht op een zeer mysterieuze autodief. Pete Novic is een meedogenloze privé detective, die door verzekerings bedrijven gehuurd is om een vernuftig werkende autodief te pakken, die de bijnaam ,.The Roadrunner" heeft ge kregen. Een dozijn luxe auto's zijn ge stolen in Phoenix en toch heeft niemand ooit de dader van dichtbij gezien om hem te kunnen identificeren - en nog vreemder, de dief kan door middel van een in een attaché koffer verborgen elektronisch apparaat de wagens ope nen zonder sleutel EN de motor starten zonder de wagen ook maar aan te ra ken. Ex disco danseres, nu politie agente Nifty Nolan is aangesteld om met Novick samen te werken Zij is al lang zeer goed bevriend met Novick De druk waaronder,^ werken.wordt oog - verdubbeld door commissaris Hoqan. wanneer een zeer speciale Lincoln Continental gestolen wordt - die toevallig heroïne ter waarde van 1 mil joen dollar bevat, die toebehoort aan DE VERSCHRIKKELIJKE MAN UIT SAFFLE De beste film die tot nu toe naar een boek van het Zweedse schrijver sduo Sjówall en Wahlöo gemaakt is, iade film van de Zweedse regisseur Bo Widerberg „De verschrikkelijke man uit Saffie" (The man on the roof), met Carl Gustaf Lindstedt, Sven Wollter en Thomas Hellberg in de hoofdrollen. De film werd voor het BABYLON Als ik het allemaal goed heb be grepen - en het is mogelijk, dat ik wat dat betreft al achterop ben ge raakt - kunnen we binnen af zienbare tijd in Nederland een Ba bylonische spraakverwarring te gemoet zien Nu zullen sommigen mij vertellen, dat een dergelijke verwarring al jaren gewoongoed is geworden in de vergaderzalen van ons opgewekte landje, maar daar heb ik het niet over. Daar zijn we aangewend, hoop ik. Nee, waar ik het over heb is veel ernstiger, ook al is het bericht er over aan velen voorbij gegaan. (Is de verwarring nu al begonnen?) Ik praat nu over het tijdschrift voor het onderwijs in het Nederlands „Moer" geheten. Daarin stond het. Eerst kon ik mi/n ogen niet geloven, bang dat ik m'n eigen moerstaal zou zijn verleerd, maar gelukkig was het nog niet zover. „Taal is van lou. Taal is voor jou. De woorden behoren jou toe Woorden bestaan om aan jouw behoefte, jouw groei, jouw wensen, jouw leven vorm te geven.Ik zweer het, zo staat het er. Wat willen die knapen nou, zult u vragen met een opkomende verbij stering. Dat is heel eenvoudig. Ze willen, dat onze kinderen in het ver volg hun eigen taal gaan bedenken, zoals zi\ denken dat ze het moeten spreken Moeilijke woordenVergeet het maar. be denk gewoon iets anders. De moerstaal gooi je maar overboord. Ik heb nooit een hoge pet opge had van de maatschappelijke wer kers, die in hun vertederende ijver een eigen omgangstaal hebben gevormd uit woorden, die ze eens hebben opgepikt in een woorden boek, zonder de verklaring ervan te kennen. Die mensen moeten ook iets te doen hebben en dan vergeef je het hun. Voor de moedertaal zijn ze toch al verloren gegaan. Maar dit is anders. Dit is het einde. Want gisteren kwam mijn zoon thuis na een morgen op school te hebben doorgebracht. Ik voelde het meteen. Het was mis. De Baby lonische spraakverwarring was begonnen. ..Papperdeflap", zei hi/ en zi/n ogen straalden van opwin ding. de mens die mij vertelt wat ik moet weten, filmde mij toe, ik mogen zeggen wat ik vinden fijn. Omdat ik wil het heel fijn, ik mogen doen zeggen vinden fijn ik. Ik heb ben fijn gevind ik mogen doen dat zeggen. Nee, ik vinden mag fijn doen dat „En toen volgde er een reeks woorden, die hij met een on gekend bevattingsvermogen in de loop der jaren op straat had opge pikt en die hij nu - in een volledige vrijheidsroes - afraffelde, zonder er de betekenis van te begrijpen. Ik ben verbijsterd. En ik ben bang. Bang, dat ik straks mijn eigen zoon niet meer begrijp. Kijk, ook ik weet, dat zo 'n moment toch eens zou zijn gekomen. Maar dit is erger. Want als ik niet oppas, zal ik hem de vol gende week niet meer begrijpen. En zal hij mij aanstaren met ogen vol onbegrip en medelijden. Met andere woorden: „Ik hem dan niet meer begrijpen zal verstaan, hij die uit mij komt. wat ik hem wil zeggen tegen hem. Daarom ben ik vandaag begon nen met het noteren van zijn uit spraken. Een erg frustrerend werk- ie. Ik hoop, dat ik tijdig ontdek, hoe die gramatica van hem in elkaar zit. En niet van hem alleen. Ook mijn andere zoon begint de eerste ken merken van een veranderde taal wereld te vertonen. Als ik er niet in slaag, ben ik bang. dat wij - oudere generatie - verloren zullen zi/n. We zullen verdrinken in die vloed van nieuwe woorden, nieuwe begrip pen, nieuwe zinnen. De nieuwe Babylonische spraakverwarring zal een feit zi/n. De geschiedenis heeft ons wel geleerd, dat zoiets bi/na het einde van de wereld is. Geschiedenis? Bestaat die nog? Mogen de kinderen op school mis schien nu ook hun eigen geschie denis bedenken en... aardrijks kunde, woon ik nog in Nederland, of heeft mi/n zoon inmiddels en thousiast vastgesteld dat Frankrijk een leukere naam is? Ik grijp ver twijfeld naar mijn hoofd Het zou best eens zo kunnen zijn. Vandaar, dat ik mijn zonen zo slecht begrijp. Mijn Frans is al nooit zo best ge weest v: eerst vertoond op de Cinemanifesta- tie Utrecht in 1976 en werd een groot succes. Redakteur Marnix Kreijns schreef in november vorig jaar na de Cinemanifestatie-première het vol gende over Widerberg's film: Stig Malm keek precies zo als ik me voorgesteld had. Met groot vertoon van macht heeft de politiecommissaris uit Stockholm zojuist geprobeerd om een losgeslagen persoon, die vanaf het dak van een flat op de politiemannen schiet, buiten gevecht te stellen. Het enige re sultaat is dat er nog meer politiemannen sneuvelen of gewond raken. Wanneer dan de ti|ding komt dat een ingezette helicopter is neergestort, klapt Malm zelf inwendig ook in elkaar En dan kijkt de acteur exact zo. als ik mi| bij lezing van ..De verschrikkelijke man uit Saffie" van S|ówall en Wahllöo had voorge steld Op dat moment is de film die Bo Wil- derberg van het boek maakte al een eind gevorderd. En zijn er meer her kenningspunten geweest Martin Beek heeft dan al eens op zijn favoriete ar chiefkast geleund. Einar Rönn heeft een aantal malen zijn neus gesnoten, Kollberg is een keer met zijn vrouw naar bed geweest en Gunvald Larsson heeft zich geërgerd aan een vuiltje op zijn suède jasje. Widerberg, gekend van onder meer ,.Joe Hill", heeft dus oog gehad voor de details in het boek van Sjöwall en Wahl- lóo. Het verhaal heeft hij uiteraard ook gevolgd Rónn en Martin Beek slagen erin de moordenaar van een Stock- holmse politie-officier te vinden. Althans zij vinden het huis van de man. die in het ziekenhuis liggende po litieman heeft afgeslacht met een bajo net. Ze begrijpen ook donders goed. waarom hij het heeft gedaan Maar ze zijn wel te laat Want de moordenaar heeft zich inmiddels op het eerder ge noemde dak verschanst en het zal nog heel wat voeten inde aarde hebben, eer hij daarvan verwijderd is. Omwille van de spanning zullen we dat niet nader beschrijven. Details in de gaten houden, de grote lijn gevolgd Wat valt er dan nog op aan te merken Nou. dat de strekking van ..De verschrikkelijke" van Widerberg toch een wat andere is dan die van Sjö wall en Wahlloo. Meer bloed, meer ge weld. minder die fijnzinnige kritiek op het ..Zweedse sociaal-democratische debècle" om het schrijversduo Ie cite ren Maar misschien komt dat ook wel omdat Widerberg één exemplaar ver filmde en ik inmiddels al tien Sjówall en Wahllöo's achter de kiezen heb Marlin wel simpele verhaal van een vastgelo pen huwelijk tussen de zakenman Tullio (Giancarlo Giannini) en Giulina (Laura Antonelli). waarbij uiteraard een min naar en een minares komen opdagen, weet Visconti van ditsamenspel" van deze vier hoofdpersonen een indringend drama te maken, waarbij de vrouwen wel als de ..overlevenden" te voorschijn komen, maar Visconti alles behalve een opgewekt toekomstbeeld achterlaat Een toekomst van opper vlakkigheid, zonder inhoud, zonder be stemming, zonder doel „L'lnnocente" is buiten die elementen om overigens wel een erg fraai gefilmd liefdesdrama, dat ondanks de periode waarin het zich afspeelt (begin van deze eeuw) alles behalve „ouderwets" overkomt Wie het filmtestament van één der be roemdste Italiaanse regisseurs wil gaan zien, kan daarvoor tijdens de Keistad feesten terecht in Grand 5 (eerste week. 16 jaar) SLAPSHOT Regisseur George Roy Hill, die onder meer successen oogstte met films als „The Sting" (eveneens met Paul Newman), maakte kortgeleden een film over ijshockey: „Slapshot", met Paul Newman in de hoofdrol. Het is een satire met een komisch sausje, zoals Maarten van Rooyen de film noemde, een ietwat cynische benadering van de sportverruwing, vermengd met slapstick en veel hoc- keygeweld, dat meer bloed dan winst oplevert. De Charlestown Chiefs zijn 'n der derangs ijshoeckey-ploeg in één der lagere afdelingen en ondanks de be zielende leiding van coach-speler Reg Dunlop, zijn de spelers en hun kleine aanhang er aan gewend om hun ploeg te zien verliezen. Zelfs de echtgenotes van de spelers nemen zich niet meer de moeite om naar de wedstrijden toe te gaan... Joe McGrath, de manager van de Chiefs ziet met de handen in het haar. Door de verwachte sluiting van de plaatselijke metaalfabriek, die de spon sor van de ploeg is. verwacht hij dat het iishockeyteam zal worden ontbonden. Naarstig zoekt hij dan een uitweg, voor zichzelf, door een kantoorbaan te zoe- om' de ploeg over te nemen Reg Dunlop. die van de toestand op de hoogte is. verbaast zich er dan ook zeer over. dat de ploeg wordt verrast door de aankoop van drie nieuwe, jonge Scène uit „Speedtrap". Beck is in deze rolprent tenslotte ook nog getrouwd met een dame, wier bij drage aan de film voornamelijk bestaat uit het schuifelend zoeken van as- perientjes. Rea is nog lang niet in zicht Maar wat doet het er toe Zeker voor degenen die de boeken niet gelezen hebben (als zulke mensen nog bestaan) heeft Widerberg een prima „policier" gemaakt. Ruim twee uur spanning en vermaak. Kom daar te genwoordig nog maar eens om!" Grand 4, eerste week, 16 jaar). L'INNOCENTE In het kader van de Italiaanse Keistadfeesten brengt Grand 5 deze week - mede als eerbetoon aan één van de beste Italiaanse regisseurs, „L'lnnocente", het laatste meester werk van regisseur Luchino Visconti. De kenners van Visconti's films had den eigenlijk verwacht, dat „Violence and passion" de laatste film zou zijn van de dan door een beroerte getroffen Ita liaanse regisseur, die deze film rond Burt Lancaster als een oude, vereen zaamde intellectueel, vanaf zijn rolstoel maakte Een vergissing, want de werke lijk laatste film van Visconti was, ..L'ln nocente" (De onschuldige) En die film ademt een heel andere sfeer uit, dan „Violence and passion" deed Ook heel anders wat de karakters betreft: geen pseudo- en hele intellectuelen, geen theoretische diskussies Niets van dat alles. In „L'lnnocente" gaat het op hoofdpersonen die jong zijn, opper vlakkig. De film is niet - zoals „Violence and Passion" - opgenomen in sombere fotografie, maar in lichte, vrolijke kleu ren, maar desondanks een sombere af- scheidsvisie van een regisseur, die niet meer lang te leven had. Vooral in de ogen van de kenners is het een mees terwerk geworden. Ondanks het toch y,È Sven Wollter in „De verschrikkelijke man van Saffie" spelers, de broertjes Hanson Er wordt niet veel van hen verwacht, maar McGrath heeft alle hoop op hen geves tigd Het is zijn bedoeling de rest van de competitie zo'n goed figuur te slaan, dat er voldoende belangstelling voor de spelers zal bestaan Ook de volgende wedstrijd verliezen de Chiefs.. iedereen is wanhopig, ook de vrouwen van de spelers In de wedstrijd tegen de Long Island Ducks neemt Reg een nieuwe tactiek te baat intimidatie Met kunst- en vliegwerk wordt de overwinning be haald. niet in het minst dankzij het hard handige optreden van de broertjes Hanson. Met behulp van een sport journalist weet Reg 'n bericht te lanceren dat een firma in Florida be langstelling heeft voor de Chiefs, dit om het moreel van de spelers hoog te hou den. Met zijn nieuwe psychologische wapens weet Reg Dunlop ook de vol gende wedstrijden te winnen. Reg weet achter de identiteit van de eigenaar van de Chiefs-ploeg te komen. Het is de eigenaresse van de staalfabriek. Hij zoekt haar op en infor meert bij haar of er gegadigden zijn voor het team Zij bevestigt dit, maar verklaart tevens, de Chiefs niet te zullen verkopen, maar te zullen gebruiken als een compensabele verliespost voor de Belastingen De avond van zijn bezoek aan de eigenaresse speelt de ploeg tegen het team van Syracuse, om het kampioen schap van de afdeling. Omdat Reg 't einde van zijn loopbaan als ijshockey- coach nabij ziet, geeft hij de spelers opdracht het ijs op te gaan met de be doeling „ouderwets" ijshockey te spe len, zonder trucs, gemeenheden en vechtpartijen. In de eerste speeltijd worden de Chiefs door de keiharde spelers van Sy racuse van het ijs gespeeld en in de rust geeft Reg zijn spelers de vrije hand In de tweede speeltijd gaat plotseling Bra den. de ster-vleugelspeler op het ijs een striptease uitvoeren. Stuk voor stuk ontdoet hij zich van onderdelen van zijn tenue Publiek zowel als spelers zijn stomverbaad en kijken gefascineerd toe, hoe dit zal aflopen Voor de liefhebbers van Paul Newman-films en die van George Roy Hill komen geheel aan hun (film-)trekken. De film ademt alle kenmerken uit, die Paul Newman tot uitstekende filmacteur en Roy Hill tot een goede regisseur hebben ge maakt. Cinema 1, eerste week, 16 jaar). IN HET KORT In Cinema 2 zijn Bud Spencer en Te rence Hill voor de derde week te zien in „De rechter... en de linkerhand van de Duivel" (alle leeftijden). Hetzelfde duo beleeft nu in Euro Ci nema voor de zesde week inmiddels haar wonderlijke avonturen als twee eigenwijze politieagenten met een ge heel eigen stijl en geheel eigen wetten. „Door het dolle heen" is de Ne derlandse titel van „Crimebusters". een iilqrvan de.Italiaanse regisseur E B Xlücher (Euro Cinema zesde" week. alle leeftijden) In Duo 1 zijn de Tirolers weer volop bezig met hun dolle liefdespret in een een Tiroler chalet (zestien jaar) en in Duo 2 kunnen de liefhebbers van James Bond hun hart ophalen aan „Live and let die" met Roger Moore in de hoofdrol als de befaamde 007 (zes tien jaar). In de nachtvoorstellingen van Duo 1 kan men kijken naar „Heerlijke ontucht achter de kloostermuren" (hoe verzinnen ze het) en in Duo 2 een reprise van „Breng de Bismarck tot zin ken", een oorlogsfilm, waarin alles draait om de pogingen van de gealli eerden om het Duitse slagschip „De Bismarck" tot zinken te brengen Een poging die uiteindelijk slaagt, (zestien jaar). Tenslotte in de jeugdmatinee van Euro Cinema op zaterdag en woensdag deze keer de Nederlands gesproken film „Kuifje en het Haaiemeer" en dat betekent spanning en vermaakt met ons aller Kuifje, (alle leeftijden) ITALIAANSE WEEK In het kader van de Keistadfeesten brengt het Amersfoortse Filmhuis (tevens als openingsweek van het nieuwe seizoen) een Italiaans film festival met films van Luigi Comen- cini „Giacomo Casanova„II caso Mattei" (De zaak Mattei) van Fran cesco Rosi en „L'Udienza" van Marco Ferreri. GIACOMO CASANOVA Regisseur Luigi Comencini heeft niet - zoals zijn landgenoot Frederico Fellini heeft gedaan met zijn eigen interprestatie van „Casanova" - het hele leven van Giacomo Casanova weergegeven. Hij beperkte zich tot „De jeugd, roeping en eerste erva ringen van Casanova" en dat ge beurde reeds in 1969, jaren voordat Fellini aan zijn Casanova begon, ook al werd - om de verwarring wat groter te maken Comencini's „Casanova" vrijwel gelijktijdig uitgebracht met Fellini's interpretatie. Toch zit er een levensgroot verschil (in de wijze van opvatting over de persoon Ca sanova) tussen Comencini en Fellini. Wie Fellini's Casanova heeft gezien, moet beslist niet verzuimen ook naar „Giacomo Casanova" te gaan kijken. Wanneer Giacomo Casanova zijn eerste preek gaf was hij nog maar abt. Hij was al in het klooster getreden, maar had nog niet zijn kuisheidsgeloften af gelegd. In het zakje bestemd voor de kollekte, vond hij zoveel liefdesbriefjes, dat hij van zijn geloften afzag. Als kind was hij nogal ziekelijk, en tot een kort leven voorbestemd. Zijn vader stierf erg vroeg, tengevolge van een bijzonder .geslaagde" chirurgische ingreep Zijn moeder had het te druk met allerlei avontuurtjes, en bekommerde zich niet om hem. Dank zij de mildheid van een edelman kreeg hij een opvoeder; deze laatste voorspelde hem een schitterende kerkelijke loopbaan. Hij probeerde hem een afschuw te geven van alles wat met sex te maken had. iets waarin hij natuurlijk niet slaagde. Comencini over Casanova: In plaats van een erotische film te willen maken, wilde ik de levensomstandigheden, de zeden en de sociale lagen in Venetië van de achttiende eeuw laten zien. Men bestudeert altijd de geschiedenis van bepaalde personages en nooit hun le venswijze. Hoe leefden de mensen, hoe waren hun relaties thuis, maat schappelijk in hun werk? In te genstelling met Fellini interesseerde ik me niet zozeervoor de figuur van Casa nova als voor wat hij heeft overgebracht over zijn tijd. Comencini heeft vanzelfsprekend zijn kansen gegrepen, want dat is telkens weer zijn kracht, om de zeden en levenswijzen van zo'n antieke tijd zo authentiek mogelijk te laten overkomen. (Filmhuis - vrijdag 20.30 uur, zondag 14.30 uur, maandag 22.00 uur, dinsdag 19 30 uur en woensdag 20.00 uur, don derdag geen voorstelling). DE ZAAK MATTEI De film II Caso Mattei werd evenals vorige films van Francesco Rosi, gemaakt naar een waar gebeurde geschiedenis. Uitgangspunt was het neerstorten van een vierpersoons- vliegtuig, waarbij Mattei, de direkteur van het staatsbedrijf voor olie en gas de ENI, om het leven kwam. Er waren evenwel teveel machthebbers en fi guren uit het bedrijfsleven In en buiten Italië, die er belang bij hadden dat Mattei zou omkomen, om aan te nemen dat het zich hier werkelijk om een ongeluk handelde. Want wat was er gebeurd? In 1946 wordt Mattei aangesteld als direkteur van het staatsbedrijf ENI Hij volgt daarmee een zekere Ferrari op, die tijdens de oorlog heeft samen gewerkt met de fascisten, en om die reden in 1946 wordt ontslagen. Mattei ontdekt vrij spoedig een rapport van deze Ferrari, waarin de ontdekking staat beschreven dat er zich in de Po- vlakte grote hoeveelheden olie en gas zouden bevinden. Mattei zoekt zijn voorganger op en vraagt hem naar het rapport. Ferrari maakt hem duidelijk dat hij politiek ongeïnteresseerd was en daarom best bereid met de fascisten samen te werken. Hij bagatelliseerde zijn bevindingen over de Po-vlakte evenwel tegenover de Duitsers en ver borg ze voor de Amerikanen om te voorkomen dat buitenlandse machten met de energievoorraden zouden gaan strijken. Mattei ziet de bruikbaarheid van Ferrari en neemt hem oofe» dienst. Intussen heeft de ltaliaanuT gering (onder druk van Amerika oliebedrijven) besloten het staatsba op te heffen en de exploitatie vi» Po-vlakte over te laten aan paifoi bedrijven. Mattei weet dit tegen teh deneerst met het rapport en hel fei de partikulieren zoveel interesseh (er moet dus wel wat zitten). |ato7 het aanboren van een grote qas Olie blijkt er helaas weinig te achterliggende gedachte van lu was. dat de mogelijkheden die bojj schatten hebben ten goede moe, komen aan de bevolking, en n3 handen moesten vallen van oliemaatschappijen Maar de bij landse concerns ja geïnteresseerd; meer dan dat, mei grote winsten aan hun voorbijgaan door de weerbarsw van eén man: Mattei. Iederemo® heid om hem in een kwaad dagfd brengen wordt aangegrepen He dat hij zich laat vervoeren en bea men door fascisten grijpt men hen er van te beschuldigen gei; schapsgeld door te spelen aanlaz sche organisaties Onderhands tussen Italië en Amerikaanse ote- naten lopen stuk op Mattei 4e rechten blijft opeisen Hij was ai'i van mening dat de energievorm, Italië tot ontwikkeling moeten bret Intussen stijgt zijn populariteit txjce volking Wanneer hij een bezoektq aan Siciliè wordt hij als een nieuw j zen president ingehaald Bij die g genheid roept hij de bevolking opi hun rechten op te komen, want stonds zal er werk zijn, veel weit Met het sterker worden van Ife positie neemt ook de drang ha, macht te ontnemen toe Hij iszichd van bewust. Op een avond in ha 1962 vliegt hij met zijn piloot er journalist van een werkbezoek i huis terug. De weersomstandwh zijn niet gunstig voor zo'n vliegt Even voor de landing verongelik toestel. Alle inzittenden komenos leven. Ook Mattei. Wat rest l: woorden die hij ergens spreekt J neer ik er niet in slaag de rijkdom! bodem voor het volk te beta zullen de mensen het ooit zeil 4; Er volgt een onderzoek naardrM zaak van het ongeluk Ooggel geven tegengestelde visies en li derzoek wordt afgerond mei de klusie dat van sabotage geen s> was. Maar weinig journalisten gt> dat het de waarheid is Korte kjdj afsluiting van het onderzoek $st journalist de Mauro opnieuw dei bekijken Op weg van kantoor naarl verdwijnt hij Korte tijd nadat Fb Caso Mattei afrondt, wordt helf de Mauro in een put gevonden (Filmhuis - zondag 4 speten 22.00 uur). L'UDIENZA Tenslotte de film „L'Udienza Marco Ferreri met Michel Piccd Claudia Cardinale in de hoofdrd „De audiëntie" uit 1972 gaat ov* wanhopige poging van een ma» een boodschap voor de meitf aan de paus door te geven. (Filmhuis - maandag 19.301 dinsdag 22.00 uur). In het voorprgramma van Filmhuis kan men kijken i „Opera" van Bruno Pozzetto „Pier Paola Pasolini", een dokufl taire over Pasolini door Carto Carlo. Verder wordt op verzoek! van de drie toeristische filmpjes» toond, die door het Nationaal liaans Verkeersbureau beschiö zijn gesteld: „Waar de mee vliegen". (Triest en omgeving)* d'Aosta en De Dolomieten. filmagenda Amersfoort Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 1 september t/m 7 sep tember 1977. GRAND 1 - 033-14632 Eind van dit jaar geopend. GRAND 2 Met Kerst open GRAND 3 „Speedtrap", 16 jaar Dagelijks 7 00-9.30 uur Zaterdag 2 00-7.00-9.30 uur Zondag 2.00-4 30-7.00-9 30 uur 's Middags wegens verbouwing geslo ten. Uitgezonderd zaterdag en zondag GRAND 4 „De verschrikkelijke man uit Saffie", 16 jaar. Dagelijks 6.45-9.15 uur. Zaterdag 1 45-6 45-9.15 uur Zondag 145- 4.15-6 45-9 15 uur s Middags wegens verbouwing gesloten Uitgezonderd za terdag en zondag GRAND 5 „L'lnnocente". 16 jaar Dagelijks 7.00- 9.30 uur Zaterdag 2 00-7 00-9.30 uur Zondag 2.00-4.30-7.00-9 30 uur. 's Middags wegens verbouwing gesloten Uitgezonderd zaterdag en zondag CINEMA 1 - 033-18900 „Slapshot". 16 jaar. Dagelijks 2.00- 7.00-9.30 uur Zondag 2.00-4 30- 7.00-9 30 uur. CINEMA 2 „De rechter en de linkerhand van de 'Duivel", al Dagelijks 1.45-6.45-9.15 uur. Zondag 1.45-4.15-6.45-9.15 uur EURO 033-33655 „Twee door het dolle heen", a.l. Dage lijks 1 45-6.45-9 15 uur Zaterdag en woensdag 6 45-9.15 uur Zondag 1.45-4.15-6.45-9 15 uur DUO 1 - 033-16572 „Een Tiroler Chalet vol liefdespret16 jaar. Dagelijks 2.15-7 15-9 30 4 Zondag 2.15-4.30-7.15-9 30 uur DUO 2 „Live and let die". 12 jaar Met«s o.a. Yaphet Kotlo en Jane Sejf Dagelijks 2.00-7 00-9 15 uur Ze 2.00-4.15-7 00-9 15 uur NACHTVOORSTELLINGi DUO 1 „Heerlijke ontucht achter kloosf ren", 16 jaar. Vrijdag- w terdagavond 24.00 uur DUO 2 „Breng de Bismarck tot zinken jaar. Vrijdag- en zaterdagavond2 KINDERVOORSTELLING EURO „Kuifje en het Haaienmeer'a. dag 1.00-3.00 uur. Woensdag 1 FILMHUIS AMERSFOORT 19505/19964 Vrijdag 2 september: 20.30 uur: Giacomoa Casanova Zondag 4 september: 14.30 uur Giacomo Casanova: uur: Giacomo Casanova; 2200 Caso Mattei. Maandag 5 september: 19.30 uur: L'Udienza; 22 00 Giacomo Casanova Dinsdag 6 september: 19 30 uur: Giacomo Casanova; uur: L'Udienza Woensdag 7 september: 20.00 uur: Giacomd Casanova

Leusder Krant | 1977 | | pagina 18