Indianenweekend Volksdansmiddag in tuin Blijhof Pichting Stichtse Milieufederatie Achterveldse volkstuintjes Nu al lente? Geen spreekuur wethouders f leusder krant RAAD LEUSDEN )Cj 3~ HOND AANGEREDEN Een hond, die plotseling de weg over stak, werd op zondag 21 augustus aan gereden op de Torenakkerweg. De be stuurder van de Escorte, de beerW.K.3 uit Leusden-centrum, kon de hond niet i meer ontwijken. De eigenaar van de j hond is nog niet komen opdagen De hond raakte licht gewond, en heeft ver- i der geen nadelige gevolgen van de aan- rijding ondervonden. De hond is door de politie naar het Leusdense dieren- asyl gebracht. CONTROLES f Bij een snelheidscontrole op maan- dag 22 augustus werden in de gemeente - Leusden twee bromfietsers en zeven, autobestuurders bekeurd wegens het- overschrijden van de maximum snel heid. Bij een verkeerscontrole op donder- dag 25 augustus op de Groene Zoonr r.' werden zeven autobestuurders bekeurd, die zich niet hielden aan de voorge- schreven rijrichting. uk Regelmatig maakt men op dit punt-,M verkeersovertredingen. Vooral auto bestuurders, die rijden in de richting van de Hogere School voor Gezond- heidszorg, maken er een gewoonte van, de verplichte rijrichting linksaf, te negeren De politie verzoekt het Leusdense ui publiek ter plaatse normaal de ver-,l6 plichte rijrichting te willen volgen. FRONTALE BOTSING Maandag 22 augustus deed zich op de Asschatterweg ter hoogte van Honds- i draf een frontale botsing voor tussen twee personenauto's. De heer R. C. uit Leusden reed in zijn auto over de Asschatterweg in de richting Achter- veld. Nabij de Hondsdraf moest hij in verband met wegwerkzaamheden op het linkergedeelte van de rijbaan rijden. De heer A H.M.S. uit Leusden kwara-sq in zijn auto vanaf de Hondsdraf, deAs-,n schatterweg oprijden. Een frontale bot - sing op het linkerweggedeelte was het gevolg. Van de beide auto's werden de voor zijden beschadigd. Er deden zich geen it persoonlijke ongelukken voor. LEKKAGE RIOOL no Dinsdag 23 augustus ontstond op de Arnhemseweg in Leusden-zuideenlek- kage in een rioolbuis. Er deden zich geen nadelige gevolgen voor. Rijks waterstaat werd van het mankement op de hoogte gesteld, en kwam het lek repareren. 10j INBRAAK RODA-KANTINE Woensdag 24 augustus werd er inge broken in de Roda-kantine aan het Bur- gemeester Buining Sportpark. Er wer- ,H den kleine geldbedragen ontvreemd. Via verbreking van een ruit ver- ,.s schaften de inbrekers zich toegang tot de kantine. De politie stelt een onder zoek in. AANRIJDING Op de kruising van de Beatrixlaan met de Irenelaan, bij het winkelcentrum te Leusden-zuid, vond op donderdag 25 augustus een aanrijding plaats. De lfl heer P v.d. B. uit Leusden verleende ,n op de gelijkwaardige kruising geen voorrang aan de van rechts komende heer M. L. uit Amersfoort. Aan de auto ontstond lichte mate riële schade. KOP-ST AARTBOTSING 'A £V Vrijdag 26 augustus ontstond op deu Doornseweg een kop-staartbotsing, waarbij drie auto's waren betrokken. De heer J. B uit Sliedrecht remde in zijn auto af voor de verkeerslichten, rijdend in de richting Maarn. De heer W W. uit Woerden zag dit te laat, en reed op de auto van de heer J B. '2 in. De heer S. B. uit Oude Pekelat-U was er ook niet op verdacht, en reed weer met zijn auto op de achterzijde^ van de auto van de heer W. W. in. Er onstond materiële schade. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk- ken voor. KLACHTEN J| Zaterdag 27 augustus kwamen bij de politie van verschillende zijden klachten binnen van inwoners van Leusden, die met hun auto hun woning niet konden n bereiken. Vaak moesten zij ver van 0 huis hun auto parkeren. Een en ander B was het gevolg van het feit, dat in Leusden-centrum in verband met de op- g tocht en de braderie vele wegen en stra- ten waren afgesloten. verloren en gevonden VERLOREN Groene damesportemonnee inhouden*!, de f7,- en betaalpas; ketting met ivoren g kruisje; bedelarmband met bedeltje; g donkerblauw trainings jack; sleepkabel;L gouden trouwring met inscriptie: Cor, 12 maart 1967, groene Union heren- 0 fiets met handremmen en gele hand- B vaten; sleutelbos met zes sleutels ing lichtbruin etuitje. WEGGELOPEN Ierse setter, reu, lichtbruine boxer - met gele halsband GEVONDEN Herenhorloge merk Seiko, met zwart y nvlon bandje, groene fietstas inhou- g dende oranje regenjack; groene pukkel g met toiletspullen en pyama. AAN KOMEN LOPEN EN NAAR ASYL GEBRACHT Bruin-zwarte hond met witte vlek- g ken, lichtbruine hond. De Rijkspolitieke-Leusden-zuidver- strekt u gaarne4lilichtingen over deze B dieren en voorwerpen. U kunt kontakt 0 opnemen met het buro, Arnhemseweg- I Oude Rijksweg te Leusden-zuid, tele- g foon 44444. VJelnee, wel de eerste bloembollen, nieuwe oogst (dus toch een beetje lente in onze tuin winkel). TVBVT9IW Amsterdamseweg 139 Amersfoort- Tel. 033-17031. Donderdag 1 september 1977 Volkstuincomplex aan de Emelaarseweg. De Stichtse Milieufederatie is er tegen DUAALS: VOLKSTUINTJES Uamens de Stichting Stichtse Mi- jlederatie schreef de heer W. C. R. lelhouwer ons een nogal veront- rdlgde brief naar aanleiding van commentaar op het bezwaar- Lt van de SMF tegen de volks- nijes aan de Emelaarseweg in hterveld In het kader van het ont- robestemmingsplan Buitenge rst. De SMF schreef: verbazing hebben wij Uw com- tftaar in het laatste nummer van de usder Krant gelezen betreffende het ^arschrift van de Stichtse Milieu gratie tegen het bestemmingsplan itengebied-Oost. De SMF zou .ijsmensen zoals in Leusden(!) geen tótuinen gunnen, waar ze nader in itact met de natuur kunnen komen i verder generaliserend trekt U dan conclusie, dat hiermee het bewijs is leverd. dat de SMF wel zeer verwij- ■i is geraakt van de bevolking en worden is tot een bureaucratische janisatie, die bezwaar maakt om het rwaar zelf. Wij citeren hier de betreffende pas- jeuit ons bezwaarschrift:,Tenslotte aderen wij U op de ontwikkeling van volkstuinencomplex aan de Eme- fseweg. De behoefte die in Uw ge ënte bestaat aan volkstuinen, dient l te worden opgevangen door wilde (wikkelingen in het buitengebied. O.i. lussen Noorderrandweg en Vallei- faal ruimte kunnen worden gemaakt deze behoefte voorziet, sarnaast zou in Achterveld deze he mming kunnen worden gegeven aan terrein aansluitend aan het sport- mplex" Wij hebben deze opmerkingen ge- om twee redenen: Elders in de provincie dreigen zulke ftstuincomplexen zich gemakkelijk te [wikkelen tot staanplaatsen voor ca bans, of zelfs complexen tweede wo- ■gen Wat in het agrarisch gebied aan de nelaarseweg mag, kan elders ook geweigerd worden. Vie kan lezen, zal erkennen, dat de pn en bedoeling van ons bezwaar <omen anders zijn dan U in de Leus- Krant hebt gesuggereerd Dat U niet schroomd hebt deze aanval te plaat- zonder zelfs maar contact te ken met de SMF, durven wij op zijn Et journalistiek onzorgvuldig gedrag cemen ijzouden het dan ook niet meer dan [Onafhankelijk I nieuwsblad voor de I gemeente Leusden ■herschijnt iedere donderdag. I Rediktle: Bert Vos (verantw.), tel. 141495; Mamix Kreljns, tel. 43792. I Redaktle-adres: Postbus 11 (Finn- Iffirk 3), Leusden/CentcurrL tel. 1033-41495, b.g.g. 0342D-6141toe- l stel 17. mnementsgeld: 6,50 per kwar- il12,75 per halfjaar en 25,00 per [Sluitingstermijn: [Dinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is J^opend van 10-12 en van 2-4 uur. billijk vinden, als U in het eerstvolgende nummer van de Leusder Krant enige nuancering op Uw vorig artikel plaatst W. Namens de SMF C. R. Boelhouwer We weten niet, wat de SMF onder onzorgvuldig journalistiek gedrag ver staat, maar commentaar vragen aan bezwaarden naar aanleiding van een ingediend bezwaarschrift, is niet een gewoonte Een dergelijke procedure zou weken in beslag nemen en te veel ruimte in de krant. Bovendien was zowel het bezwaarschrift van de SMF als het antwoord van b en w duidelijk genoeg. Wij delen in dit geval de mening van het gemeentebestuur en niet die van de SMF, die zélf wat ge nuanceerder te werk had kunnen gaan. Want ook al is het bezwaarschrift van de Stichtse Milieu Federatie dan op een aardige, adviserende toon gesteld, de inhoud van het bezwaarschrift verandert daar niet door. De SMF maakt gewoon bezwaar tegen die volkstuintjes in Achterveld. En dóór hebben wij bezwaar tegen, wat wij ken baar maakten. Wij vragen ons af, of de Stichtse Milieufederatie ter plaatse de situatie heeft bekeken. Zo ja, dan zal zij evenals wij - gekonstateerd hebben, dat zelden een volkstuinencomplex er zo keurig uitziet als juist aan de Eme laarseweg. Zonder schuurtjes, tweede zomerhuisjes en al dat fraais" meer. Wie niet beter weet, zal dan ook langs het complex rijden zonder tot de ont dekking te komen, dat er volkstuinen liggen. Wat ons betreft een zeer nuttig en bovendien fraai gebruik van be schikbare grond, zonder dat de omge ving schade wordt aangedaan. Dat er geen toestemming zal worden gegeven noch door de gemeente noch door de eigenaar) om er gebouwtjes e.d. neer te zetten, spreekt voor zich. Vergelijking met de volkstuinencomplexen in de Randstad met haar zomerhuisjes e.d. is dan ook zwaar overtrokken en onge nuanceerd. De konstatering van de SMF dat door deze volkstuinen toe te staan, zij ook elders niet geweigerd kunnen worden is misschien juist, voor zover elders aan de voorschriften wordt voldaan. Overigens willen wij er op wijzen (hetgeen de SMF heeft verzuimd) dat al jaren bij de raad is aangedrongen op het inrichten van volkstuinen, zonder dat er ook maar iets van de grond is gekomen. Er is iets gepland langs het Valleikanaal, maar het aantal tuintjes is ruim onvoldoende. Want niet alleen de .stadsmensen" uit Leusden hebben blijkbaar behoefte aan dit soort tuintjes, ook de autochtone be volking van het oude Hamersveld zou den graag een stukje grond willen heb ben. Te meer omdat velen van hen juist door de gepleegde nieuwbouw in Leusden-centrum, dóór die mogelijk heden zijn kwijtgeraakt. De Stichtse Mi lieufederatie zou er beter aan gedaan hebben indien zij dit probleem al veel eerder had aangepakt met een recht streekse aktie voor volkstuintjes, in- plaats van de bureaukratische weg te kiezen via de bestemmingsvoor schriften e.d. Wil de Stichtse Milieufe deratie werkelijk als geloofwaardig overkomen op de bevolking, dan zal zij vooral meer alert moeten zijn. Wat zij nu heeft gedaan is de bevolking tegen zich in het harnas jagen zonder de proble matiek en de achtergronden te kennen en op juiste waarde te schatten. Als de Stichting Stichtse Milieufederatie wer kelijk als een aktieve beschermer van milieu en milieubelangen wil overko men, zal zij méér moeten doen dan het indienen van bezwaarschriften om de aan haar verstrekte subsidies waar te maken. Zij zal ook rekening moeten houden met mensen V. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 10 en zondag 11 september wordt er voor alle kinderen vanaf 8 jaar een indianenweekend in de tuin van Blijhof georganiseerd. Indianenkleding hoeft niet te worden meegebracht, die maken ze zelf wel. Omdat ze een nachtje in tenten overblijven zullen ze de volgende spul letjes echter wel nodig hebben: warme nachtkleding, slaapzak en luchtbed, tandenborstel en tandpasta, luchtige en warme bovenkleding, trui of vest, re genkleding, bord, beker, bestek, hand doek, washandje en zeep, extra sokken, stevige schoenen, een zaklantaarn en eventueel een leesboekje. Het is niet de bedoeling dat de kinderen op de fiets komen. Ze worden zaterdagmorgen om 11.00 uur in de tuin verwacht en de ouders kunnen ze 's zondags om 13.00 uur bij Albert's Corner ophalen. Opgeven kan tot 2 september bij: Ilona van den Burg, tel. 42252; Joke Louw, tel. 44139 en Marianne Kleuters, tel. 43516. De kosten bedragen voor kinderen van leden f 10,- en voor die van niet-leden f 15,-. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag middag 3 september zal er in de tuin van Blijhof (aan de Ansfriduslaan) weer een volksdansmiddag gehouden worden, die om 14.00 uur begint. Iedereen kan hieraan mee doen en men hoopt dan ook op een grote deelname van zowel jong als oud. In de pauze zal de prijsuitreiking plaatsvinden aan degene die het juiste aantal knikkers geraden heeft. Deze middag kan men zich tevens opgeven voor een van de volksdanscursussen, die in het clubgebouw gegeven worden. De animo hiervoor is al zo groot dat er een extra uur is ingelast. J. C T. Kuijpers, fractievoorzitter lijst 6 waren. Volgens de loco-burgemeester was dit het geval. CHU-fractievoorzitter Voormolen stelde daarop de vraag of van andere in het eerste deelplan werkzaam realisa- toren ook prijsverhogingen verwacht kunnen worden. Volgens wethouder Wagenaar zal dat niet het geval zijn „Het Bouwfonds, dat ook woningen neer gaat zetten, heeft nog geen defini tieve prijzen vastgesteld, dus daar zal van prijsverhogingen geen sprake zijn" NOORDWIJK Met de namen, die de commissie naamgeving voor de wijken Noordwijk en Akkerhoeve voorstelde, bleek de raad donderdagavond weinig moeite te hebben. Het worden, zoals bekend, na men van dieren en rivieren Alleen wees mevrouw N van Amerom (WD) erop, .dat de naam „Noordwijk" tot verwar ring zou kunnen leiden Deze naam wil de commissie geven aan de ontslui- tingsweg van de wijk Noordwijck, maar volgens het VVD-raadslid zal .Noord wijk" als straatnaam bij de PTT makke lijk verwisseld worden met de plaats naam „Noordwijk" Omdatook het college de mo gelijkheid van deze verwarring in zag. wordt de commissie naamgeving ge vraagd voor „Noordwijk" iets anders te verzinnen. PENSCHRIJVER De leden van de raad konden zich verenigen met het voorstel om over te gaan tot de aanschaf van een geluids niveaumeter, maar de bijbehorende zelfregistrerende penschrijver kostte met name de heer Voormolen (CHU) enige hoofdbrekens De geluidsni veaumeter, die men bij allerlei aktivitei- ten nodig heeft, werd tot nog toe gehuurd bij de gemeente Amersfoort. Ook de heer Voormolen vond het best, dat Leusden er nu zelf een aanschaft (kosten ong 4000,-), maar hij vroeg zich af of zo n penschrijver (kosten: ong 6000,-) nu wel zo nodig was. Wethouder Wagenaar en loco burgemeester Van Zandbrink deden gezamelijke pogingen om de CHU-er van de noodzaak van het apparaat te overtuigen Maar toen dat toch niet ge heel leek te lukken, stelde J. Mandema- ker (PvdA) voor om het apparaat eens te demonstreren in de raad. Wethouder Wagenaar voelde daar wel iets voor, zij het niet veel. „De volgende keer is het een motormaaier aldus de wet houder Uiteindelijk werd besloten toch over te gaan tot aanschaf van geluids niveaumeter én zelfregistrerende pen schrijver. FIETSENREKKEN De progressief M Reichertging even met het college in de slag over het te voeren beleid ten aanzien van de plaat sing van fietsenrekken bij de scholen in het dorp. Reichert is van mening dat er bij de scholen overdekte fietsenstallin gen moeten staan, want hij vindt het geen werk wanneer de kinderrijwielen in weer en wind buiten staan. Het college liet daarop weten, dat het juist niet zo'n voorstander van overdekte fietsenbergingen is, omdat dat zou be tekenen dat kinderen op de fiets naar school komen En dat is weer niet wen selijk vanuit het oogpunt van verkeers veiligheid. (van een onzer verslaggevers) KERKDIJK LEUSDEN - Tijdens de raadsverga dering van vorige week donderdag, maakte de heer Kuijpers (lijst 6) weer eens een opmerking over iets, dat tot eén van zijn specialismen lijkt te gaan uitgroeien- de Kerkdijk te Achterveld. Hij wees er het college op dat de uitrit de Jan van Arkelweg vanuit de Kerkdijk nogal benepen is uitgevallen „De mensen kunnen er hun draai niet vin den", aldus Kuijpers. Loco-burgemeester Van Zandbrink wees erop dat de aansluiting zoals die er nu uitziet een noodoplossing is en dat tezijnertijd een betere oplossing uitge voerd zal worden HEIPALEN Het bericht in de Leusder Krant van 11 augustus jongstleden, waarin wij meldden dat het gebruik van heipalen voor de nieuw te bouwen woningen in het eerste deelplan van de Tweede Fase extra kosten voor de kopers met zich meebrengt, was voor de leden van de raad reden tot het stellen van enkele vragen aan het college De heer R. M. Bergsma: MILITAIREN Van de rondvraag maakte mevrouw N. van Ameron (VVD) gebruik om eens te informeren naar de aan- of afwezig heid van coördinatie tussen het ge meentebestuur en in Leusden oefende militairen Mevrouw Van Amom had gesignaleerd dat de oefeningen nogal eens op ongelukkige tijdstippen plaats vinden. Het neerzetten van een tank op de stoep nabij een school, juist op het moment dat die school uitgaat, noemde zij als voorbeeld. Loco-burgemeester Van Zandbrink zegde toe, dat er aan de coördinatie tussen de commandant en het gemeentebestuur iets gedaan zal worden HEREN Hetzelfde raadslid moest ook nog even kwijt dat zij het wat merkwaardig vindt om post te ontvangen, geadres seerd aan „de heren van de raad" In dit geval ging het om een uitnodiging van de stichting Leusden 1200, die in de aanhef de aanwezigheid van de vrou welijke raadsleden over het hoofd zag. HESSENWEG De Achterveldse KVP-er Os sendrijver vroeg tijdens de rondvraag de aandacht voor de Hessenweg en de wegen die daarop uitkomen. Het ging hem vooral om voormalige zandpaden, die in de loop der jaren verhard zijn. De Hessenweg is een voorrangsweg en wanneer men van een zandpad afkomt, zal men ook gelijk stoppen Maar dat is wat anders, wanneer het om een ver harde weg gaat Ossendrijver vroeg of er geen borden geplaatst konden worden bij deze wegen. Wethouder Wagenaar wees er op dat dat niet kan omdat het om eigen wegen gaat. De gemeente is niet bevoegd om daar voorrangs- (of andere) borden bij te plaatsen. Maar de wethouder zegde toe samen de commissie voor Verkeer eens te bekijken hoe hier iets aan ge daan kan worden. FIETSPAD Ossendrijver wilde van de wethouder ook nog even weten, waarom de asfal tering van het fietspad langs de Hes senweg niet doorgetrokken is bij de driesprong in Stoutenburg. De wethou der Wagenaar liet daarop weten dat dat verband houdt met een zestal huizen in Stoutenburg, die binnenkort op het riool moeten worden aangesloten. Het gaat om die zes huizen in Stoutenburg, die bij de driesprong iets van de Hessenweg af staan Het is goedkoper om riolering en asfaltering in één keer uit te voeren. J. Ossendrijver, fractievoorzitter KVP LEUSDEN - Op vrijdag 9 september a.s. zullen de wethouders Van Zand brink, Wagenaar en Van Woudenberg in verband met verplichtingen elders geen spreekuur houden. ABESTELLEN foto's meeste in de Leusder Krant ^publiceerde foto's kunt u nfc- fstellen (met uitzondering van pilef- en historische foto's) bij, Joorultbetaling van 5,00 per pmplaar (formaat 13x18 cm) fgiro: 871441 t.n.V. de B.D.U. P-te Barneveld met duidelijke pmieldlng van gewenste foto, Pntal, nummer van krant, pagina isarop de foto werd geplaatst. U [nt °ok kontant betalen op ons Noor Flnnmark 3 - Leus- n/Centrum. Ongeveer 14 da- n na betaling ontvangt u de Wenste foto's thuis. JQsve abonnementen, adver ts en betalingen kunt u doen °n8 kantoor, Finnmark 3, ^aden/C. Uitgave van de BDU- tenkombinatie te Barneveld. De cursussen gaan 5 september van start. In plaats van de vertrouwde don derdag nu dus op maandag. De leiding is in handen van Ilona van den Burg. Tijden: 16.00-17 00 uur: 7-9 jaar; 17.00-18.00 uur: vanaf 10 jaar; 19.00- 20.00 uur: vanaf 11 jaar; 20.30 uur; volwassen (ook jongeren zijn hartelijk welkom) De kosten bedragen voor de kinderen 15,-- per seizoen en voor de volwassenen 20,-- per 10 lessen. Daarvoor werd het vijftiende punt van de agenda aangegrepen, waarin de raad goedkeuring van de verkoop van grond aan de firma Intervam werd ge vraagd. Ir. Reichert (PPL) begon met op te merken, dat het hem bevreemdde dat er grond verkocht werd aan de aanne mer Intervam, terwijl toch het principe was dat er in de Tweede Fase geen grond zou worden verkocht aan aan nemers Hij vroeg daarvoor een verkla ring aan het college, die hem werd ge geven door loco-burgemeester Van Zandbrink Volgens de loco wordt op de betreffende grond door Intervam ge bouwd voor het Algemeen Burgelijk Pensioenfonds Van Zandbrink. „Con tractueel is goed vastgelegd dat het ABP de eigenaar van de woningen zal worden. Het wordt voor de ABP een beleggingsproject" Aansluitend wilde de VVD- fractievoorzitter Bergsma weten of de door het college in het raadstuk ge noemde richtprijzen van de woningen van Intervam inclusief lange heipalen M. Reichert

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3