Veel zon en plezier bij Sport en Spel Leusden 1200-festijn grandioos afgesloten I200 Leusder Krant - Leusden 1200 - De pastores Ter Bekke en Lieberom wandelen in stijl over de braderie je toch." zegt de heer Suvaal ..Ook al probeer je het nog zo goed te doen. altijd is er wel iets. wat niet volgens planning verlooptDe commissie, die de braderie organiseerde, heeft eer van haar werk gehad. GEZELLIGE SFEER De slotdag van Leusden 1200 heeft In leder geval een erg gezellige sfeer opgeleverd in het hart van het oude Hamersveld. De verschillende café's hebben erg goede zaken kunnen doen. terwijl het bijzonder gezellig was op het terrein van de Biezen- kamp, waar verschillende orkesten die ontspannen sfeer slechts ver hoogden. Zoals het zigeunerorkest Malac Banda en de E8 Dixie Seven and One Band, die de dag muzikaal opluisterden. En niet te vergeten de speciaal voor dit feest Ingerichte dorpsherberg de „Alderikshof" aan de Hamersveldseweg, waar De Gou den Klomp eer v»n hun werk hadden. Donderdag 1 september 1977 -S (Van de redaktie) Theo Verheul achter de oude pers in de stand van de Leusder Krant - Een filmploeg legde de optocht en een gedeelte van de braderie vast. Hier is men, samen met Leusden 1200-bestuurslid Joop de Wilde in aktie bij de rietvlechter de opbouw van de braderie, in de nacht van vrijdag op de heer van de Hengen, Suvaal, Van Kraaykamp en Van der de mensen achter de schermen. Leusden-zuid. maar ook uit de verre omtrek kwamen de mensen naar Leus den om het grote slotfeest mee te kunnen maken. Ondanks de nogal sombere weersvoorspellingen van de profeten uit De Bilt in de voorgaande dagen, leek het. alsof de regen- en dondergoden heel eventjes op die dag hun vochtige adem hadden in gehouden. De zon scheen en het was warm. Een ongekende weelde, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt door de tienduizenden, die langs de bijna tweehonderd kramen van de bra derie wandelden. De Leusdense ver enigingen (naar verhouding toch nog weinig) op de braderie hebben in het algemeen goede zaken kunnen doen. zoals de poffertjes-verkoopsters van de KPO Ook de middenstanders zijn niet ontevreden naar huis gegaan, toen tegen acht uur het sein „inpakken" werd gegeven door marktmeester Su vaal, die de zaken de hele dag door goed in de hand heeft gehad en na afloop dan ook als een moe. maar vol daan man rondliep om de laatste zaken af te ronden. „Het liep allemaal voortref felijk." glunderde de heer Suvaal, „en deze dag heeft wel bewezen, dat Leus den rijp is voor een jaarlijkse braderie. Geweldig wat een belangstelling!" Na tuurlijk waren er ook standhouders, die minder tevreden waren. „Maar dat hou oeilijke opdrachten moesten er uitgevoerd worden bij „Sport en Spel" LEUSDEN-CENTRUM - Voor hen, die weten hoe de gemeentevlag van Leusden eruit ziet, moet het interessant zijn te vernemen, dat er slechts vier exemplaren van hebben bestaan. Dat aantal is inmiddels met 25% geslonken tot drie. De Rabobank en Lisidunahof hebben er elk één en de gemeente had er twee. Eén daarvan is echter spoorloos verdwenen en bevindt zich ver moedelijk in de collectie van een souvenirjager. Dat bleek toen de or ganisatoren van Sport en Spel zaterdag met zo'n dundoek het Burgemeester Buiningpark op wilden fleuren. Lisidu nahof was bereid haar exemplaar be schikbaar te stellen, waarvoor duizendmaal dank. Om precies 10.-- uur stak mevrouw A. J. N. van der Post de lont in het kruitvat van een nieuwe Nederlandse onbemande racket, die Walter van Amersfoort en zijn trouwe schildknaap aan de rand van het zwembad opgesteld hadden. Met een sissend geluid en een dicht rookspoor achterlatend verdween het enge geval in de richting van Venus of Mars. Het juiste doel bleef geheim, maar op grote hoogte in de zonnige ruimte verscheen met een knal een hel der rood licht en dat was het sein, waarmee Sport en Spel was geopend. De manifestatie kon niet mislukken omdat de organisatoren (de heren B. W. Peddemors, A. G. R. Bakker en A. Wes- sels, tot een hechte drieëenheid gesmeed door mevrouw D. Y. E. Zoetmulder) enerzijds en chef badmeester A. Grit en z'n makkers an derzijds op hun blote knieën om goed aankomst in het zwembad wordt mevrouw Van der Post met bloemen verwelkomd LEUSDEN - Het slotfeest van Leusden 1200, in juni afgelast na het plotse ling overlijden van burgemeester Van der Post is alsnog een enorm succes geworden. Tienduizenden bezoekers bezochten de braderie in het hart van het oude Hamersveld en hebben zich daar kostelijk kunnen vermaken met allerlei bijzonder aardige attracties van standhouders. Maar daarnaast was er de twee kilometer lange historische optocht, die 's middags hele drommen belangstellenden naar de route trok. En het moet gezegd worden: de histori sche optocht was grandioos. Kosten noch moeite waren gespaard om zo goed mogelijk met praalwagens voor de dag te komen, waarbij opviel, dat vooral ook Achterveld schitterend voor de dag kwam. De jury had daarom ook een zeer moeilijke taak om de Driizen te verdelen. De verschillen waren zo miniem, dat zelfs een kwart punt in waardering de doorslag kon geven. Het bestuur van de Stichting Leusden 1200 kan tevreden zijn, ook al viel het avondfeest op het terrein van de Biezenkamp dan grotendeels in het met bakken neerstromende regenwater. Voorzitter Reijer van Gooi van de stichting met zijn tientallen medewerkers zullen desondanks tevreden zijn met het uiteindelijk behaalde resultaat. Dat de kosten er toch nog niet hele maal uit zijn, is volgens het bestuur ook voor een deel te wijten aan de duizenden braderie-bezoekers, die niet het tolgeld van een gulden hebben betaald. „Naar schatting zo'n tienduizend" zegt de heer Van Gooi met een tikkeltje spijt in zijn stem. Wat overigens niet de schuld is geweest van de meeste bezoekers, die geen tolgeld betaalden, want vooral 's middags ontbrak nog wel eens een goede controle bij de ingangen. BRADERIE De braderie, die officieel rond tien uur 's morgens begon, beleefde de hele dag door een enorme belangstelling En niet alleen van inwoners uit Leusden, Stoutenburg, Achterveld en weer hadden gesmeekt. Pluvius, Aeolus en de andere weermakers bleken dit maal de Leusdenaren uiterst genadig. Nadat mevrouw Van der Post en haar omvangrijke gevolg (de Leusden 1200-directie plus hun eega's) een ac tieve rondgang gemaakt hadden - op jacht naar een herinneringsvaantje? - langs de diverse sportondernemingen, verpoosden zij nog een wiile onder het genot van een kop koffie (en een Jager- jneister voor de sportstjchtingsvoorzit- bruin doet het als combinatie zeer goed!) kon iedereen zijn of haar vaar digheid met bal en bat beproeven. De overige sport vond op de gazons van het zwemcomplex plaats. Het verenigde badpersoneel had een keurigs ski-slalombaan uitgezet en zij, die in verband met de zon de „sneeuw" niet vertrouwden, konden het traject zaklopend afleggen. De LTV Leusden maakte van tennis wel een potje, maar door haar aanwezigheid in het „achter- - Onder toeziend oog van mevrouw Van mevrouw Van der Post het geweer ter) op het terras van het zwembadres taurant. Om 11.— uur waren zij weer in staat tot het vervullen van een volgende plicht in Leusden-Centrum SUPERSTAR Inmiddels was een groot aantal, overwegend jeugdige, Leusdenaren op jacht naar de titel van Superstar en een vaantje van Leusden-1200. De biljart en de tafeltennisclub hadden hun stek kies gegarandeerd droog maar benauwd in de buurt van het warme binnenbad. De BVL greep de kans om op een nette manier van haar verouderde naamkaart jes af te komen en liet de deelnemers de moeilijkste caramboles gemakkelijk maken. Bij de keurig in trainingspakken gestoken tafeltennissers (oranje en Gooi en de heer Peddemors, hanteert tuintje" van Lockhorst een goede re clame voor de club. Bij volleybal- Impala werd een nieuwe opslagregel ge test en bij de hockeyclub rende je je een beroerte met een kromme stok en een bal langs allerlei pylonnetjes. De bad mintonclub bewees, dat haar sport niet buiten een sporthal kan worden gespeeld en behielp zich maar met het mikken van een pluimbal in „Olympi sche" ringen. De schietclub was vooral voor de mannelijke jeugd een grote trekpleister, waar de jongelui zich met een buks of met pijltjes heerlijk konden uitleven, zonder verschil van mening te krijgen met oom agent. Jammer was, dat verscheidene sport clubs het tweede deel van Sport en Spel niet mee konden maken De Haaien hadden hun vinnen meer dan vol aan de organisatie van de nationale Zwem- vierdaagse, de schaakclub was nog niet voldoende ingespeeld op het Keyser- systeem en Roda '46 voetbalde met een groot contingent voetballers op het polio-tournooi te Zeist voor een bij zonder goed doel. Ook de Antilopen waren zaterdagmorgen verhinderd omdat de competities zijn begonnen. Later op de dag was Niek Laneij als marktkoopman met een stel medewer kers actief op de braderie. Toch hadden j de korfballers o.i. beter aan Sport en H Spel mee kunnen doen. Bij een van de competitiewedstrijden kwam Cees van Buren op krukken van het front en tij dens de braderie verspeelden zij een splinternieuwe fiets aan Carlo Kielstra van de Rozengaarde no. 31 Eerlijk- heidshalve moeten wij bij dit laatste vermelden, dat dat via een loterij ge- y beurde, maar het fietsie was foetsie. S

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5