Leusden 1200-festijn grandioos afgesloten Leusder Krant - Leusden 1200 - Een bradene schijnt niet zonder oude ambachten te kunnen; een mandenvlechter in aktie vervolg van pagina Spinster op de braderie - Bij de Til trad de groep Occasion op Donderdag 1 september 1977 - Tientallen kinderen genoten van de poppenkastvoorstelling - Dames van de KPO hielden zich onledig met het - Veel gezelligheid op het terras van Alderikshof - Ook de pottenbakker trok veel aandacht - Het optreden van de artiesten viel in het water De dorpsherberg trok erg veel be langstellende dorstigen, die zich te vreden konden laven aan het koele bier of de eveneens koel ge serveerde frisdranken, zowel op het terras, dat was aangericht, als bin nen, waar het ook 's avonds, toen de regenbuien zich niet langer meer konden inhouden, erg druk werd door feestgangers, die het nogal open terrein van de Biezenkamp waren ontvlucht, de daar optredende artiesten latend voor wat ze waren. NAT SLOT En hdat slot van deze grandioze dag was inderdaad wel erg nat Te laat be seften de organisatoren, dat het mooie weer werkelijk voorbij was, zodat geen nuttige maatregelen meer konden wor den getroffen om de samengestroomde mensenmassa aan een passend on derdak te helpen Desondanks waren er nog honderden feestgangers, die zich niet lieten verslaan door de neerplenzende regen en gewapend met paraplu's en regenjassen bleven luisteren naar artiesten als Ronnie To- ber, Ria Valk, Bueno de Mesquita en conferencier Bram Biesterveld. PRIJSUITREIKING De prijsuitreiking van de historische optocht verliep ook niet helemaal zoals het had moeten zijn, want verschillende prijswinnaars bleken niet aanwezig te zijn om hun prijs in ontvangst te nemen. Mevrouw Van der Post. die de prijzen uitreikte, maakte de winnende deelne mers bekend. Dat ging niet helemaal geruisloos, maar de neerkletterende regen maakte het toch helaas voor een belangrijk deel onverstaanbaar. Maar daarom niet getreurd ledereen kan het nu in de krant lezen, zwart op wit. Hier komen ze: Particulieren: 1 Martin van 't Klooster (Noorman nen) 2. Onbekend - kleine kinderen met bierton op karretje) 3 Anita Hagendoorn en H Wolfswin kel - twee meisjes in klederdracht Verdere uitslag: 4 fam. Guariènto - bokkewagen 5. fam. De Winter - klederdracht 6 fam Guariënto - vrouw met kinder wagen 7 Politie - Koddebeiers 8 fam. Guariènto - koets uit 1800 9 fam. Crist - historische kleding 10. fam. Boks - jonkvrouw met nar 11 fam. Dobsen - Bugatti 12. C. Hazeleger - Oldtimer en vracht wagen Winkeliers: 1Lotus - Chinese folklore 2. Gebr Blom - Oude hoge fiets 3. Eurofleur - bloemenkar Verdere uitslagen. 4. 't Ros Beyaart - De vier Heemskin deren 5 Coen v. d. Berg - Stadsomroeper - Folklore in de optocht - Duizenden zien de „Klompenburcht" voorbij trekken 6. Gebr. De Vor - Historische tractoren 7. Pon Automobielhandel - oude ke vers en moderne VW 8 Eurofleur - praalwagen Scholen: 1Christelijke School Achterveld - schoolklasje anno 1900 2. Chr School Loysden - Vikingers 3. ,,Klimop"-school - oude klooster school Verdere uitslagen: 4. De Bongerd - Vikingers 5. St. Jozefschool - Bierbrouwersgilde 6. De Groenhorst - de kruistochten 7. Hummeltjeshonk - Poppen in kle derdracht 8. 't Hamersveld - Zigeunersgroep 9. 4e openbare school - jonkvrouw met ridders Verenigingen: 1. Treecksangh - tandem 2. KPJ-Achterveld - boerenleven - Belangstelling voor de kraam van de Antilopen 3. Herv. Geref. Jeugdwerk - histo rische boerderij Verdere uitslagen. 4. Sportclub Avanti - De vier Heems kinderen 5. Loterijclub WHOG - wagen met schandpaal 6. Karnavalsver. De Gouden KLomp - historische klederdracht 7. EHBO-Achterveld - De Barmharti ge Samaritaan 8 9. 10. 11. 12 Zwemver. De Haaien - zwe Oranje Vereniging Leusden- der te paard KPO-Achterveld - Vrouw dooi jaren heen De brandweer - uit de oudefijd EHBO-Leusden - eerste hulp

Leusder Krant | 1977 | | pagina 6