eusden 1200-fcstijn grandioos afgesloten Antilopen Nieuwe koers Leusdense schakers Prijzen PJGU POLITIE Leusder Krant - Leusden 1200 Donderdag 1 september 1977 - De Treecksanghers peddelden zich naar een eerste prijs vervolg van pagina 13. Feestcomité Achterveld - Voedsel- dropping 14. Voetbalver. S.V.A. - Trappisten klooster 15. ABTB - werktuigen in de landbouw 16. Karnavalsver. De Puupekoppen - bemande stoomwals 17 Stadstrompetters Amersfoort 18 PJGU - paard en wagen en kleder dracht 19. Winkeliersver. Achterveld - oude ambachten 20. Handwerkclub Achterveld - Man den en nettenmakerij 21Brandweer - Uit de oude tijd II. Karei de Grote met het gevolg van de St. Hubertusjacht - eervolle vermelding. Zoals gezegd; de verschillen waren erg miniem. De jury, die de hele middag beraadslaagde, had het er erg moeilijk mee. Smaken verschillen nu eenmaal en dan is het een kunst om toch tot een goede doorsnee mening te kunnen ko men. Er werd gewerkt met punten en het totaal van de zeven man sterke jury was bepalend voor de uitslag Met ver schillen van soms maar een kwart punt kwamen de prijswinnaars uit de bus Omdat slechts twee prijswinnaars op de prijsuitreiking aanwezig waren (Treecksangh en KPJ Achterveld) kon den lang niet alle prijzen worden uitge reikt Die kunnen nu worden afgehaald bij de heer S. Polak, p.a. Gemeentehuis Leusden. leider zal telkens een vóórexcursie maken. Men verplicht zich slechts tot een serie van 3 landschapsexcursies, w.s. te houden in september en ok tober, met tussenpozen van één of meer weken. De data worden in on derling overleg vastgesteld. Onder één voorbehoud: de eerste excursie heeft plaats op woensdag 7 septem ber a.s. Inlichtingen: J.G.S. Overmaat (tel.: 42509). DIALEKTIEK De Internationale School voor Wijsbegeerte heeft de laatste jaren de traditie opgebouwd om vooral voor mensen, die niet te ver van de.School" wonen, gedurende een aantal vrijdaga vonden inleidende cursussen over ver schillende filosofische onderwerpen te geven. In de maanden september en oktober is dat een cursus over „Dialek- tiek" Een cursus op 5 vrijdagavonden door prof dr Wim van Dooren in de Internationale School voor Wijsbe geerte te Leusden 23 september De dialektische methode 30 september. Dialektiek en mensbeeld 14 oktober. Dialektiek en maatschap pijvisie 21 oktober: Dialektiek en geschiedenis 28 oktober: Dialektiek en ethiek De betekenis van het begrip ..dialek tiek" zal verduidelijkt worden door na te gaan welke rol het speelt in allerlei toe passingen. Veel aandacht zal worden besteed aan de gedachten van Hegel en Marx Inlichtingen: Internationale School voor Wijsbergeerte, Dodeweg 8, Leus den Tel. 033-15020 LEUSDEN - Antilopen heeft in de eerste wedstrijd van de competitie tegen het Amsterdamse Vlug en Vaardig geen winstpunten binnen kun nen halen. Vlug en Vaardig bleek al vanaf de eerste minuut een sterke en snelle ploeg, waar Antilopen, vooral in het begin van de wedstrijd weinig vat op had Het eerste verdedigingsvak kon aan vankelijk de zaak redelijk dicht houden, maar omdat de Leusdense aanval weinig geluk met de schoten had, kon een 2-0 achterstand niet worden voor komen. Na de vakwisseling was het van hetzelfde laken een pak. Een weinig schotvaardige aanval en een verdediging die ondanks enorme inzet toch twee punten door moest laten (0- 4) Toen pas viel het eerste Antilopen doelpunt. Theo van Duinkerken wist met een mooie doorloopbal vlak voor rust de stand een iets dragelijker aanzien te geven. Antilopen kwam na de rust erg gemo- O.P.A. HOBBIT EN WEG WIJZER Zaterdag 3 september is er weer een oud papier aktie ten bate van de openbare scholen de Hobbit en de Wegwijzer. Van 8.00-12.00 uur zal er een con tainer staan op de parkeerplaats bij de bejaardenwoningen aan de As- schatterweg. Als u uw oude kranten, tijdschriften e.d. kwijt wilt, bent u daar van harte welkom. tiveerd het veld, maar een goed ge slaagde aanvalstruc van V V boorde onmiddellijk de hoop op een beter re sultaat bij velen de grond in (1-5) Toch liet Antilopen het er zeker niet bij zitten en de voortreffelijk inzet van de gehele ploeg zorgde ervoor dat de Leusdenaren langzamerhand het spel wat meer in handen kregen. Rob Geutjes scoorde van afstand 2-5, en Mauke Costa liet met een fraai schot 3-5 noteren. Een strafworp zorgde voor 3-6 voor de Amsterdamse ploeg, maar Gert Nieuwenhuis wist met een zeer vreemd doorloopballetje het verschil weer iets kleiner te maken. Het veldspel van Antilopen werd steeds beter; ondanks dat was het Vlug en Vaardig dat met twee fraaie treffers Antilopen op een definitieve achterstand wist te zetten. Rob Geutjes scoorde nog wel een vijfde doelpunt voor Antilopen, maar daar bleef het bij. De uiteindelijk uitslag 5-8 gat toch wel de verhouding weer. Na één wedstrijd is natuurlijk weinig van het verdere competitie verloop te zeggen, maar gezien de wedstrijd van afgelopen zaterdag kan verwacht wor den, dat deze Amsterdamse ploeg hoge ogen zal gaan gooien.Als zaterdag met dezelfde inzet wordt gespeeld, dan moet tegen het Amstelveense Amstel één of meer punten behaald kunnen worden. Andere uitslagen: Hemur Enge 1 - Antilopen 2 6-5 Hemur Enge 2 - Antilopen 3 9-1 Aspiranten: Antilopen A - Kameo A 3-3 Exakwa C - Antilopen C 5-1 SKF E - Antilopen D 1-1 Pupillen: Antilopen 1 - KVO 1 2-6 Antilopen 3 - KVO 3 1-1 LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week dinsdagavond hield de schaakve reniging Leusden een bijzondere alge mene ledenvergadering met als enige agendapunt: de onderlinge huiscompe titie. Ook in het afgelopen seizoen bleek de toen toegepaste formule geen over weldigend succes. Een speciaal inge stelde commissie kwam nu met het „Keyser-systeem" als de voor een ver eniging als „Leusden" (met een onrege lmatige opkomst) minst slechte oplos sing, want een ideaal systeem schijnt niet te bestaan. Hoe een en ander werkt is slechts van belang voor de deelne mende schakers (die een uitvoerige toe lichting kregen van de heren J. Beukel- man en J. Pronk) zodat wij er duidelijk heidshalve maar niet verder op ingaan dan met de mededeling dat, zolang het aantal aanwezigen even is, iedereen elke clubavond kan spelen en dat is al heel wat. Het in Leusden voorgestelde Keyser-systeem (aangevuld met enige nuttige plaatselijke varianten) is afgelo pen dinsdag op hoop van zegen van start tegaan en naar verluid niet ongun stig verlopen. Met in principe een tempo van 7 kwartier voor 40 zetten worden 30 partijen gespeeld, om de 5 weken onderbroken dóór een „vrije" dag voor het uitspelen van de afgebroken parti jen, voor het organiseren van de onder linge snelschaakcompetitie en voor de nog op stapel staande gewone algemene vergadering, want ook daar hebben de leden recht op. LEUSDEN - De Plattelands Jon geren Gemeenschap Utrecht afdeling Leusden stond met een in formatie-stand op de Braderie van zaterdag 27 augustus Öm de financiën wat op te vijzelen had de P J.G.Ü. een tweetal raad- spelletjes met prijzen georganiseerd. In een hokje stonden een kalf en een aantal lammetjes opgesteld. Van het kalf moest het gewicht worden gera den. Van de lammeren de leeftijd. Het kalf woog 274 pond. De lam meren waren 374 dagen en 9 uur oud. Voor het gewicht raden van het kalf kwam de eerste prijs rechtens toe aan: de heer H. G. Boerkamp te Twelloo. De tweede prijs aan de heer G. Hey uit Maam. De derde prijs was voor Mevrouw Duinsbergen uit Leusden-Zuid. Voor het raden van de gezamen lijke leeftijd der lammeren kwam de eerste prijs terecht bij de heer Villips in Amersfoort. De tweede prijs bij Jos Vrijhoef in Leusden-Centrum; de derde prijs bij de heer W. J. Don selaar in Leusden-Zuid De eerste prijs is in beide gevallen een koffiezet-automaat. De tweede prijs een pocketcamera. De derde prijs een barbecue. De winnaars van deze prijzen worden verzocht hun prijzen ten spoedigste te komen afhalen bij Johnny van Loenen, Arnhemseweg 84 te Leusden-Zuid I Mobiele kerk I Spuwend werd deze schurk door het dorp gevoerd EP OP ZCLUB LEUSDEN |ln verband met een jazzconcert in •de Flint" te Amersfoort op don- 8 september a.s., wordt het 'e najaarsconcert van de Jazz- Leusden verschoven naai lag 20 september. Dan zal op- 'en het kwartet van Rob 'ncken, met als speciale gast Ne- Mands vermaarde gitarist Eet Al- s. Aanvang van het concert 21.00 In café-rest. „Bavoort" - Tre- weg 28. CIALE ATLAS P.U.S.W. portgeleden verscheen deel I van Jjociale Atlas" van de provincie *^nt. Dit eerste deel - losbladig !ngevat in een multi-band - ^gegevens omtrent groei en Riding der bevolking en samen ging naar leeftijd en geslacht. Het P'eriaal is geordend per gemeente Ef? streel<Plan9ebied in de vorm fhJaarten' 9rafieken en tabellen, rpjjnadering is globaal en bevat de ^ngnjkste kerngegevens, een J^'n^ van 9e9evens van het 'waal Bureau voor de Statistiek. [®erste deel dient als basismate- voor de volgende delen, die Ji?p,h.et specifieke terrein van de nciale Utrechtse Stichting voor f'jnsbevordering liggen, zoals r 9egevens over kerkelijke en po litieke verhoudingen en sociale struktuur (beroepsgroepen, autoch tonen, allochtonen etc.). De vorm van dit eerste deel is los bladig, op stencil. De kaartjes zijn gedrukt in off-set, waarvan enkele in meerkleurendruk. Totaal aantal pa gina's: 118. Exemplaren zijn op aan vraag verkrijgbaar tegen betaling van 13,50 per deel, te verhogen met eventuele portokosten (uitvoering in ringband met tabbladen). Bestellin gen gelieve u te richten aan: Provin ciale Utrechtse Stichting voor Wel zijnsbevordering, Lange Nieuwstraat 63, Utrecht, afdeling do cumentatie, óf telefonisch: 030-318 648 bij de heer R. Schaap. CURSUS VELDBIOLOGIE Hoewel een deel van Leusden het Cursus-Projekt van Latent nog niet ol veel later heeft ontvangen, blijft de belangstelling voor de cursussen Veldbiologie groot, althans zeker voor die op de zaterdagochtend. Nieuwe inschrijvers zullen zelfs moeten wachten op antwoord van de vraag of een (vierde) excursieleider zich eventueel beschikbaar wil stel len. Voor inlichtingen: tel. 42509. Moeilijker ligt het uiteraard voor de cursus op woensdag, temeer omdat deze voortaan tot diep in de middag uren zal gaan duren. Deze land- schaps-)cursus richt zich tot verder verwijderde gebieden en zal ook een meer intens karakter gaan dragen. Er wordt op gerekend dat enkele autobezitters om beurten hun wagen beschikbaar kunnen stellen. Er zal telkens hoogstens met twee wagens worden gereden; het aantal deelnemers blijft dus beperkt. De au tokosten worden door de cursisten per keer onderling afgerekend. De - Gewichtig optreden van de Puupenkoppen - 's Avonds trok een gedeelte van de optocht door Achterveld ALDERIKSHOF De Karnavalsvereniging De Gouden Klomp heeft twee gouden dagen beleefd met hun erg gezellige Dorps herberg „Alderikshof" aan de Hamers- veldseweg. De belangstelling voor deze tijdelijke herberg was enorm groot. Zaterdag was het daar dan ook niet afgelopen: zondagmorgen ging men verder tot ver in de middag GESLAAGD FESTIJN omhoog en een automobilist aanhou den. Of die zo vnendelijk wilde zijn de jury naar de jury-wag en te willen bren gen. En zo vriendelijk was deze heer. Voor elkaar, denk je dan, maar dat is een kleine misvatting. Een andere agent, bezig het drukke verkeer op de Noorderinslag te regelen, hield de wagen aan. En werd niet doorgelaten. Jury of niet, het was niet te bewijzen en dus werd geen doorgang verleend Punt uit. De ene angent is de andere ook niet. Maar een motoragent, die er net aan kwam rijden, bood de helpende hand en de jury arriveerde net op ti/d. Mede dankzij die hulpzame automobilist. En de mo toragent. Ondanks dit kleine incidentje toch alle lof voor de rijkspolitie, die het za terdag enorm druk heeft gehad om alles in de juiste banen te kunnen lei den. Geen gemakkelijke taak, dat is zeker En niet iedere verkeersdeelne mer verleent even gemakkelijk zijn of haar medewerking aan een zo vlot mo gelijke doorstroming van het verkeer. Het is allemaal best voor elkaar geko men en dan denk je toch maar weer: goed dat er politie is. En die ene, die de jury niet wilde geloven, die zij het ver geven. Hij is ook een mens, nietwaar. En een jury is pas een jury als er jury op staat. Gelijk had ie De Stichting Leusden 1200 met haar honderden medewerkers en mede werksters hebben hun feestelijkheden afgerond. Na vele maanden intensieve voorbereiding werd het feest begonnen, halverwege door het over lijden van de burgemeester terecht af gebroken, om nu toch nog een voor iedereen bevredigend slot te hebben gekregen. Een slotfeest, dat insloeg bij iedereen. En dan zelfs zo, dat er nu al gedachten opgaan om in ieder geval bepaalde onderdelen elk jaar te gaan herhalen. En dat is een goed idee, waaruit blijkt, dat het motto van het feest: Jong reikt oud de hand" toch heeft doorgewerkt. DANK AAN IEDEREEN Een jury heeft het niet gemakkelijk. Dat bleek zaterdagmiddag, nadat de leden van de optocht-jury op de Cen- trumweg hun eerste indrukken hadden opgedaan. Het gezelschap van vier dames en drie heren moest in snel tempo naar de jury-wagen aan de As- schatterweg worden gebracht. De ge luidswagen kon echter niet meer weg, omdat de optocht direkt van start zou gaan. Goede raad was duur, maar de politie is er niet voor niets. Snel gevraagd aan een het verkeer rege lende agent, of hij een oplossing wist. En dat wist hij Een kwestie van je arm - Karei de Grote passeert huize Sint Jozef En natuurlijk kan dan een dank woord aan iedereen, die zijn of haar steen of steentje heeft bijgedragen aan het slagen van dit feest, niet ont breken. Er is enorm veel werk verzet, heel wat vrije uren zijn op geofferd, om alles goed te kunnen laten verlopen. De harde werkers achter de schermen hebben eer van hun werk gehad. Het was grandioos. Namens alle Leusdenaren (met de Achtervelders!): bedankt! - Links in beeld veldwachter Bijl. Daarachter de Amersfoortse stadstrompetters en daar weer achter Pam de Grote

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7