.illen M. Kiek-Prinz: „Wil je het goed doen, dan t je het vertrouwen van de mensen hebben" Oosterhoutse nonnen deden voortreffelijk werk erste advokatenkantoor in Leusden Binnenkort ook start van avond advies- spreekuur Losse verkoop Leusder Krant Krant - interview DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1977 vervolg van voorpag. Het uiteindelijke resultaat mag er zijn. zoals al is gezegd Zuster Dorothea gaat er dan ook uiterst secuur mee om. Wanneer het werkstuk ten behoeve van de fotograaf naar een ander vertrek moet worden overgebracht, dandoet ze dat liever zelf dan dat ze dat aan ons overlaat Journalisten vind de zuster trouwens toch maar een dubieus volkje. Toen zij enige tijd geleden een Zilveren Anjer ontving, meldde zich dag in dag uit een verslaggever aan de poort van Catharinadal Als ze dan achteraf de verhalen las. was ze daar lang niet altijd even gelukkig mee ..Het komt zo vaak verkeerd over. wat je bedoelt", vindt zuster Dorothea - ..En nu vertrouwt u niemand meer. vóór u zijn verhaal gelezen heeft?" Zuster Dorothea: ..Ik vertrouw mensen wel. maar journalisten niet. om daar lachend aan toe te voegen dat er ook mensen zijn die onderscheid maken tussen „Nonnen en mensen". De gemeente Leusden lijkt bij de Oosterhoutse Norbertinessen een streepje voor te hebben. Niet alleen wilden zij aan deze moeilijke opdracht beginnen ze begonnen er ook zeer snel aan. En dat betekent wat in het ONZE KRANT IS OP ONDERSTAANDE ADRESSEN LOS VERKRIJGBAAR. LEUSDEN-C. Leusder Krant. Finnmark 3. S.V Bookstores. Torenakkerweg 16 De heer W. J. Schut. Hamersveldseweg 26 Zwembad Leusden Burg Buiningpark ACHTERVELD. Boekhandel Vos. Hessenweg 323. LEUSDEN-Z: Kroon Supermarkt Pr Irenelaan9 afhankelijk leuwsblad voor de neente Leusden fcchijnt iedere donderdag. flattie: Bert Vos (verantw.), tel. "95: Mamix Kreljns, tel. 43792. ktie-adres Postbus 11 (Finn- i 3). Leusden/Centrum, tel. b-41495, b.g.g. 03420-6141toe- >117. lentsgeld: 6,50 per kwar- ftf 12,75 per halfjaar en 25,00 per lilingstermijn: jisdagmiddag 12 uur. fis kantoor is lopend van 10-12 en 12-4 uur. ►BESTELLEN FOTO'S Imeeste in de Leusder Krant publiceerde foto's kunt u na pellen (met uitzondering van fief- en historische foto's) bij uitbetaling van 5,00 per implaar (formaat 13x18 cm) |9iro: 871441 t.n.v. de B.D.U. Tie Barneveld met duidelijke Welding van gewenste foto, Hal. nummer van krant, pagina kop de foto werd geplaatst. U PJook kontant betalen op ons por Finnmark 3 - Leus- ^Centrum. Ongeveer 14 da- f na betaling ontvangt u de **nste foto's thuis. jave abonnementen, adver 8 en betalingen kunt u doen 1 0ns kantoor, Finnmark 3, ^den/C. 'leusder krant [Jw Uitgave van de BDU- mkomb,natie te Barneveld DREMPEL Mevrouw Kiek is zich er van bewust dat ook voor advokaten nog een be paalde drempelvrees heerst. Zij hoopt, dat die drempel bij haar niet groot zal zijn of nog liever: niet zal bestaan. „Het is een kwestie van vertrouwen winnen. De mensen moeten zich op hun gemak voelen, zich kunnen uitspreken over hun juridische problemen zonder zich geremd te voelen door het feit. dat ze met een advokaat aan het praten zijn Die drempel is er. maar ik geloof toch - en ik hoop het in ieder geval - dat het feit. dat ik een vrouw ben iets van die drempelvrees zal wegnemen ADVIES-SPREEKUUR Om daaraan zoveel mogelijk te gemoet te komen wil mevrouw Kiek binnenkort ook starten met een avond-spreekuur voor mensen die overdag niet kunnen en toch graag advies willen hebben over bepaalde juridische problemen. „Zo'n weke lijkse avond is dan ook bij voorkeur bedoeld om de mensen te in formeren over de mogelijkheden en onmogelijkheden die de wet te bieden heeft ten opzichte van hun problemen. Dat is niet helemaal gra tis, maar wel voorweinig geld. Aan de hand van het advies dat de mensen krijgen, kunnen ze dan beslissen of ze een advokaat inschakelen of niet." Een soort wetswinkel? Mevrouw Kiek: „Misschien lijkt het er een beetje op, maar zo mag je het beslist niet noemen Het is ook niet gra tis Ik hoop. dat ik er in slaag om ergens een ruimte te kunnen huren, waar ik mijn spreekuur 's avonds zal kunnen houden FAMILIERECHT EN STRAFRECHT Mevrouw Kiek is - zoals ze zelf zegt - het meest geïnteresseerd (gespeciali seerd als u wilt) in familie recht (echt scheidingen, adoptie p.d.) ep pet straf- recht Wat dat laatste betreft dan vooral v-fën aanzien van het kindèrstrafrécht Waarom? Ellen Kiek: „Persoonlijk trekken dat soort zaken mij het sterkste aan. Ik vind ze - uit juridisch oogpunt dan erg leuk om te doen, vooral omdat ik mij gevoelsmatig veel beter kan ver plaatsen in dat soort problemen. An dere juridische zaken zijn ook wel interessant en boeiend om ts doen, maar ten aanzien van familierecht ligt dat gevoelsmatig anders." Overigens is het niet zo, dat men al leen voor die zaken bij haar terecht kan. In principe is mevrouw Kiek bereid om alle juridische zaken op zich te nemen ..Hoewel er natuurlijk altijd zaken zijn, die je gewoon niet wilt doen Om maar eens een voorbeeld te noemen: het verdedigen van een moordenaar waar van je weet. dat die met voorbedachten rade tewerk gaat en niet uit wanhoop of gedreven door faktoren. die hem buiten zijn wil om tot een moordenaar hebben gemaakt DE VROUW ALS AD VOKAAT De vrouw als advokaat en als rechter is in juridische wereld de laatste jaren algemeen aanvaard „Ja", zegt de nieuwe Leusdense vrouwelijke advo kaat. „gelukkig wordt dat vrij behoorlijk geaccepteerd. Je hebt al vrij veel vrou welijke advokaten en ook al is dat in mindere mate het geval met vrouwelijke rechters, ook daarin komt verandering Je wordt door je mannelijke collega's gewoon geaccepteerd GEHEIMHOUDINGSPLICHT Er zijn mensen, die bij voorkeur niet naar een advokaat in eigen plaats gaan, maar liever elders hun recht zoeken. Mevrouw Kiek: „In dat verband is het wel belangrijk te weten, dat advokaten. net als artsen bijvoorbeeld, een eed hebben afgelegd en strikte geheimhou ding zijn verschuldigd van alle informa ties. die zij van hun cliënten ontvangen Dat is bijvoorbeeld niet het geval met een juridisch adviseur, tenzij die ook advokaat is. wat lang niet altijd het geval is Je kunt namelijk juridisch adviseur zijn zonder een afgeronde advokaten- studie Voor een advokaat is de ge heimhoudingsplicht erg belangrijk Als je je schuldig maakt aan het verbreken Mr. E.M. Kiek-Prinz. van die eed, word je zonder meer ge- Daardoor krijg je ook meer mogelijkhe- schorst." den." BESTAANSMOGELIJKHEID KANTOORTIJDEN Volgens mevrouw Kiek is er voldoende bestaansmogelijkheid voor een advokatenkantoor. indien deze zo'n 75 tot 100 lopende zaken per jaar te behandelen krijgt ..Is dat in de ge meente Leusden volgens u nu het ge val?" Mevrouw Kiek gelooft niet, dat het meteen storm zal lopen bij haar ..Het is een kwestie van rustig beginnen. Het vertrouwen van de mensen winnen Je moet zoiets langzaam opbouwen. Mijn man die naast zijn volledige dagtaak op dit moment aan zijn laatste studiejaar begint, hoopt daarna het advokaten kantoor samen met mij te doen. Zijn specialisatie is vooral gericht op het in dustrieel recht, wat een goede aanvulling is op mi|n specialisaties. Mevrouw Kiek, die ook als procu reur optreedt, is vanaf maandag da gelijks op haar kantoor te bereiken van half 9 tot half 1 en van twee tot half zes. „Maar het is natuurlijk ook mogelijk mij 's avonds te raadplegen, maar dan wel na telefo nische afspraak." Haar telefoon nummer is 033 - 45555. atelier, waar men wat betreft de restauratie van antieke boeken opdrachten heeft tot en met 1980 „Wie belangstelling heeft kan voor na 1980 op een wachtlijst geplaatst worden. Die lijst is nu al anderhalve meter lang", aldus de leidster van het atelier Bovendien is het ook heel bijzonder dat de zusters bereid bleken om zelf naar Leusden te komen om de akte van het gemeentebestuur te overhandigen. Zuster Dorothea „Dat doen we normaal gesproken niet We worden heel vaak uitgenodigd maar we kunnen er eenvoudig niet op ingaan, omdat we anders voortdurend werkstukken aan het afleveren zouden zijn. Maar die lieve mensen in Leusden bleven zo aandringen, dat we uiteindelijk maar besloten hebben om de akte zelf te komen brengen." Vandaar dat gisteren in de raadszaal van het Leusdense gemeentehuis onder meer zuster Dorothea en de priorin Elisabeth Janssens aanwezig waren De priorin is degeen. die 23 jaar geleden in Oosterhout begon met het atelier. Het idee om de verloren gegane akte ter gelegenheid van het Leusdense jubeljaar te reproduceren ontstond indertijd in de gemeentelijke werkgroep 8 juni. Gemeente-voorlichter Hans Hermans: „We waren bezig met de voorbereidingen van de reconstructie van de Rijksdag en we wilden die zo historisch mogelijk laten zijn We vinden het daarom ook van belang dat de akte. die in het hele gebeuren zo'n belangrijke rol speelt, er zo echt mogelijk uit zou zien Later realiseerden we ons dat de akte theatraal niet van belang was, dat ieder stuk perkament daarvoor dienst kon doen. Maar de gedachte om de tekst te laten caligraferen vonden we inmiddels zo aardig, dat we het hebben doorgezet." De akte, die gistermiddag door loco-burgemeester W van Zandbrink in ontvangst werd genomen, zal een plaatsje krijgen in de raadszaal De kosten, die 4000.- bedragen, worden mede gedragen door de Stichting Leusden 1200. Zuster Dorothea (links) en zuster Benedicta tonen de akte. de redaktie) USDEN - In onze hedendaagse gecompliceerde wereld met haar talrijke >n en verordeningen kan goede rechtskundige hulp in vele gevallen ntbeerlijk zijn. Tot nu toe moesten de inwoners van de gemeente Leusden hun rechtskundige problemen naar omliggende gemeenten om daar bij advokatenkantoor advies te vragen of de hulp in te roepen. Vanaf maan- 12 september hoeven de Leusdenaren het niet meer zo ver te zoeken, it vanaf dat tijdstip heeft Leusden een eigen advokatenkantoor, dat zal den beheerd door mevrouw mr. Ellen M. Kiek-Prinz. Opgeleid aan de rersiteit van Leiden studeerde zij vorig jaar af en na een klein jaartje tijkervaring als juridisch medewerkster van een adviesorgaan van de nng, waagt zij de grote stap naar een zelfstandige advokatuur in de tiende gemeente Leusden. OEIGEMEENTE een zo sterk groeiende gemeente eusden is volgens mevrouw Kiek gelijk plaats voor een advokaten- :or. zoals zi) zich dat voorstèlt. ;er als Leusden in de komende jaren uitgroeit tot een gemeente van 25 tot 30 000 inwoners zegt zij zelf. terwijl zij ons enthousiast haar op de bene denverdieping van haar woning op Finnmark 20 ingericht kantoor laat zien ..En het is een logische Z-^ak, dftt jg,ist doordat Leusden blijft groeien toch bin nen afzienbare tijd een advokatenkan toor in deze gemeente zou worden ge- vestigd.als ik het niet doe, En bovendien is er straks ook best ruimte voor twee advokaten. die hier hun praktijk vesti gen

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3