Speelplaats voor jeugd in Rozenboom rouwenraad kwam voor erste keer dit seizoen bijeen ne volksdans iddag Blijhof De Til start nieuwe seizoen 271 deelnemers aan recreatieve fietstocht Indianen- weekend nadert Open dag Latent Talent fl fl DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1977 JSDEN - Ook de Vrouwenraad en heeft de spits afgebeten van tuwe vergader- en bijeenkomsten n. Maandag 5 september kwam 'ochtends om half 10 bijeen in het erijtje aan de Hamersveldseweg •Ritster mevrouw Donia heette •aalf aanwezige afgevaardigden Leusdense vrouwenorganisaties arte welkom. Bericht van verhin- [kwam binnen van de dames Van erg (KPO Achterveld), Essenburg en Kerkhof (KPO Achterveld), luw Donia sprak een woord van •saan het adres van mevrouw Van tot. die met haar kinderen zo'n verlies te verwerken heeft. De H| >e 'eden van de Vrouwenraad slo- th bij deze deelneming aan. De Knijff (Vrouwen Kafee w vroeg de voorzitster om wel den er niet meer vergaderd werd aanvankelijk beschikbaar ge- Raadzaal. Sekretaresse me- Blom meende, dat de Raadzaal "tend voor andere doeleinden in was. Het vergadervertrek in het enjtje werd overigens wel zo ge- geacht in$ idie potuien van de op 26 mei 1977 Pen vergadering werden, met fende sekretaresse, goedgekeurd. Potuien stond vermeld, dat een Pg voor subsidie door b. en w. igewezen. Incidentele subsidies F hangende de ,,diskussienota pplan Welzijnsvoorzieningen fm 1981", niet door de gemeente F1 verstrekt worden. En werd een i s'« benoemd, bestaande uit de .Blom (KPO), Hagg (Gerefpr- F Kerk), De Knijff (Vrouwenka- C. 'hmidt (Nederlandse Bond van «vrouwen), die een her- p subsidie aanvrage zal indienen, zovel wat betreft een incidentele geme-ntelijke bijdrage als een subsidieverleiing op lange termijn Op voorstl van mevrouw De Knijff zullen alh Raads leden een exemplaar var beide subsidie-aanvragen toegzonden krijgen. Op de Aktie Veiligheid (in eiom het huis) en het Rampenplan (de viligheid in de gemeente) zal door de Vouwen- raad positief worden gereageerf, zodra dë Veouwenraad hiertoe in de elegen- heid zal zijn. STUDIEDAG Dinsdag 20 september worddoor de Stichting Nederlandse Vrou'enraad provincie Utrecht een studieda belegd in verband met de subsidieïgeling. Voorzitster mevrouw Donia enekreta- resse mevrouw Blom zullen cze stu diedag namens de Vrou'enraad Leusden bijwonen. Door de Vrouwenraad Leuscn wor den twee kursussen georgaiseerd, „Het gesprek als hulpverlening' die ge leid zullen worden door mevraw C J Giesberger-Tanis uit Zeist. Mvrouw Maria Glissenaar, die aanvankejk deze kursus leidde, die uitgaat van dorovin- ciale Vrouwenraad Utrecht heft zich uit dit kursuswerk teruggerokkn. Me vrouw De Knijff, die de betiffende kursus in Amersfoort heeft gvolgd, bracht hierover een kort versla uit. Er bleek zich een bijzonder grot aan tal deelneemsters in Leusden vor deze kursussen te hebben opgegeve Voor dit eerste gezamenlijke project»estaat grote belangstelling. GEZAMENLIJKE OCHTEND Als punt 5 stond op de agendi/an de Vrouwenraad. „Gezamenlijkeavond vooralle organisaties". Na enig verleg kwam de voorkeur voor een gamen- lijke ochtend uit de bus. Gekozi werd hiervoor- woensdagochtend 16 novem ber. Doel van deze ochtend is het be vorderen van de onderlinge goede ver standhouding van de leden van de di verse Leusdense vrouwenorganisaties Daar de Vrouwenraad Leusden vrijwel zonder financiële middelen moet opere ren werd gezocht naar een mogelijkheid om de kosten voor deze gezamenlijke ochtend zo laag mogelijk te houden. Het dagelijks bestuur zal zo spoedig mogelijk een keuze maken uit de vol gende onderwerpen. China-Japan schilderijen zien, het behoud van de Waddenzee, de Noord-Zuid-Hollandse Redding Maatschappij. De brengsters van deze onderwerpen doen dit namelijk gratis of bijna gratis. Het Dage lijks Bestuur van de Vrouwenraad zal voor deze ochtend de ruimte van boer derij „Groot Krakhorst" huren. Aan alle bezoeksters zal een kleine geldelijke bijdrage worden gevraagd MEDEDELINGEN UIT EIGEN KRING Bij de mededelingen uit eigen kring vroeg mevrouw Bergsma (UW) assis tentie van de leden van de andere vrouwenorganisaties voor de komende verkoop van de UNICEF-artikelen Deze verkoop loopt van september tot eind december, en betreft artikelen als bouwpakketten, wenskaarten, boeken, agenda's, postpapier, kerststerren. Vooral in de wijken Alandsbeek Ro- zendaal en in de horsten kan de UW nog een groot aantal medewerksters gebruiken. De aanwezige vertegen woordigsters van dé Leusdense organi saties zegden toe in hun kringen naar medewerksters te zullen uitzien. Mevrouw Abbnng (Hulpdienst Her vormde Kerk Leusden-Zuid) deelde mee. dat er bij de artsen, de tandartsen, de physiotherapeuten enzovoorts nog te weinig bekend is, dat inwoners van Leusden, die in nood zijn gekomen door ziekte, een beroep op de Hulpdienst llona van de Burgh temidden van haar pupillen -Het is zater- september. ,,Er is weer wat te zeiden een paar kinderen, die toekeken hoe geluids- J'jlntmir en stoelen voor vermoei- de tuin van Blijhof in werden ge- rd. Er er was wel degelijk wat te |\0 sant om 14.00 uur stroomde de langzaam vol met enthousiaste lemers en toeschouwers voor het 3.15iftoosen een hartelijk welkom stelde men op in een lange rij van twee voor een polonaise op oud-Hollandse wijs jes Voor niemand was dit te moeilijk, dus iedereen - groot en klein - hup pelde mee op de muziek. ,,Sur le pont", voor de meesten een bekende melodie, sloeg duidelijk in. en in volle ernst werd er dan ook keurig gebogen, gesalueerd en gedanst. Op de muziek van ,,0 Suzanna" kwam een perfecte tovercirkel tevoorschijn. Alle hulde voor llona van den Burg om met een groep van zo'n kleine 100 deelnemers de figuren feilloos op de Het volksdansen op Blijhof is weer begonnen maat van de muziek ten uitvber te brengen Volksdansen werkt erg aan stekelijk en vrijwel iedereen deed dan ook mee Maar hoe groot het enthou siasme ook was, warmte en vermoeid heid gaven de doorslag voor een pauze De gratis koek en limonade voor de kinderen werden met gejuich in ont vangst genomen, en de koffie gaf de burger weer moed Tijdens deze pauze vond de prijsuit reiking plaats van het aantal knikkers, dat op de braderie geraden moest wor den. Het juiste aantal was 561. Winnaar werd Roy Lieshout, Hamersveldseweg 22. die er met het geraden aantal van 560 knikkers het dichtste bij zat. Als prijs kreeg hij de helft van het aantal knikkers plus tien vrijkaartjes voor de films bij Blijhof Tweede werd Anita van Loon. Eikenlaan 36 met 564 knik kers en derde Ciska Klaver van ..de Hohorst" met 557 knikkers De tweede en derde prijswinnaars waren niet in de tuin aanwezig. Zij kunnen hun prijs, die bestaat uit de overgebleven knik kers, alsnog ophalen bij Karin Os kamp, Bruinhorst 2 Daarna ging men weer vrolijk verder met volksdansen. Cursisten van het vo rige seizoen gaven een demonstratie van de Mayim en de Miselou. Het ap plaus dat ze hiervoor kregen was wel verdiend Na wat speciale kinderdansen en een polonaise ter afsluiting ging iedereen moe maar voldaan naar huis. Een geslaagd voorproefje was deze middag op de cursussen die de afgelo pen maandag van start gingen. Voor hen die graag nog mee willen doen. nog even de tijden: Elke maandag- van 16.00-17 00 uur voor kinderen van af 7 jaar, van 17 00-18 00 uur voor kinderen van af 9 jaar; van 19 00-20 00 uur voor kinderen met enige ervaring; van 20 30-22 00 uur voor jongeren en volwassenen U bent van harte welkom en om de kosten hoeft u het niet te laten. De kin deren betalen f 15,- voor het hele sei zoen en de volwassenen f20,- per cursus Natuurlijk worden deze volksdans- cursussen gehouden in het clubgebouw van Blijhof. Ansfriduslaan 49. Voor eventuele inlichtingen kunt u terecht bij llona van den Burg. Krakhorst 19, tel 033-42252. LEUSDEN-CENTRUM - Bijna is het dan zover! ..Eenindianenweekend" dat in de tuin van Blijhof gehouden wordt op zaterdag en zondag 11 sep tember Een indianenweekend bij Blij hof spreekt natuurlijk al voor zich zelf Alles wat er gedaan wordt, ge beurt in de sfeer zoals het echte indianen befaamt: het slapen in ten ten. eten op indiaanse wijze, sluip tochten door het bos en vele andere dingen, die nu nog een verrassing zijn. Inmiddels hebben al meer dan 40 kinderen zich opgegeven, als je nog mee wilt doen. moet je heel vlug zijn Dingen die meegenomen moeten worden zijn toiletspullen, bord, beker en bestek en vooral niet vergeten een slaapzak en luchtbed Als de moeders nog oude lakens hebben, zijn die erg welkom Daar kunnen n 1 prachtige indianenkleren van gemaakt worden Kom niet op de fiets, dat zou trouwens niet staan, want Indianen hebben geen fietsen Zondag om 13.00 uur kunnen de ouders de kleine in dianen ophalen bij Alberts Corner. Opgeven kan nog bij Joke Louw, tel 44139 en bij llona van den Burg, tel 42252 INSCHRIJVING VOOR INWONERS VAN LEUSDEN, ACHTERVELD EN STOUTENBURG NOG MOGELIJK LEUSDEN - Zondagmiddag a.s. is het open dag van de werkgroep Latent Ta lent in het eetcafé „De Hakhorst" Waarden 25a te Leusden C. Tijdens deze manifestatie zal het derde cursus- seizoen van „Latent Talent" worden in geluid met een groot aantal exposities en demonstraties van docenten die de komende maanden hun diensten aan bieden. In een feestelijke sfeer, temidden van de stoffelijke resultaten van het afgelopen seizoen zal het moge lijk zijn elkaar weer te ontmoeten. U kunt zich nader laten informeren over diverse oude en nieuwe cursussen en nader kennismaken met cursus- leid(st)ers en deelnemers. Voor degenen die niet precies weten of de cursus van hun keuze aansluit bij hun verwachtingen en mogelijkheden, is dit een goede gelegenheid om zich nader op de hoogte te stellen. Belangrijk is te weten dat dit de-enige gelegenheid is om U onmiddellijk in te schrijven tegen contante betaling. U weet direct of er nog plaats is of dat U vanwege mogelijke overboeking iets anders moet kiezen De aanwezige or ganisatoren en cursusleiders willen U daarbij graag helpen Iedereen is welkom van 2-5 uur. WIJZIGING IN HFT PROGRAMMA In de brochure die in de gemeente huis aan huis werd verspreid is abusie velijk geen melding gemaakt van een cursus Spaans voor gevorderden. U kunt zich alsnog hiervoor inschrijven onder vermelding van de titel Spaans cursus 60 groep D. Het betreft 12 dins dagavonden m „De Hakhorst" te Leus den Centrum van 21 30 tot 22.45 uur. In de periode 20 september - 6 decem ber Nadere inlichtingen, mevr. M. van Dalen, tel 033-42972 De cursus spinnen moet wegens tijdelijke afwe zigheid van de docente worden ver schoven. De dinsdagochtenden in Ach terveld (groep A) vallen nu op 8,15,22, 29 november en 6, 13 december. De woensdagavonden in Leusden Centrum (groep B) vallen nu op 2, 9, 16, 23, 30 november en 7 december. Inlichtingen: mevr. J. Bakker, tel 033-42237. HAAST U ZICH A.U.B. MET IN SCHRIJVEN! De eerste van de 85 aan gekondigde cursussen beginnen al op maandag 12 september Omstreeks die datum wordt ook besloten welke on derwerpen wegens te weinig belangstel ling geannuleerd moeten worden. Uw inschrijving kan de doorslag geven. kunnen doen. Zij verzocht alle aanwe zigen hun leden attent te maken op deze Hulpdienst. Mevrouw Oude Egberink (De Zon nebloem) deelde mee, dat De Zonne bloem op 27 september met de zieken in Leusden gaat varen. Twee verpleegsters en een arts varen mee. Verscheidene rolstoelen zijn beschikbaar. Voor totaal 80 zieken zal dit een fijne ontspan ningsdag betekenen. Er kunnen nog zieken opgegeven worden bij telefoon nummer 42301 tot het eind van deze week. Mevrouw Schmidt (Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen) deelde mede. dat haar bond in samenwerking met de KPO en de NCVB een gezamen lijke avond gaat organiseren over de SOS. Kinderdorpen in boerderij „Krak horst". Sekretaresse mevrouw Blom bracht dank uit aan de dames (in het bijzonder aan mevrouw Van der Schaaf), die op de braderie de informatiestand over de Vrouwenraad hadden bevrouwd. Door haar toedoen konden vele Leusdenaren, die niets of weinig afwisten van de Vrouwenraad, worden geïnformeerd. De Vrouwenraad komt op 16 januari 1978 weer bijeen. Notulen van de ver gadering van 5 september, en de agenda voor de vergadering van 16 januari, zul len aan alle leden van de Vrouwenraad begin januari 1978 worden toegezon den LEUSDEN - Van de geplande speel plaatsen in de wijk Rozenboom is er tot nu toe een gerealiseerd bij de gerefor meerde basisschool, een ander bij de r.k.-basisschool Rossenberg zal binnen kort worden aangelegd. Beide speel plaatsen zijn afgestemd op de wat ou dere jeugd tot 12 jaar. Om ook de kinderen in de leeftijds groep van 3 tot 6 iaar een aan hun be hoeften aangepaste speelplaats te bie den. is op initiatief van en in overleg met enkele wijkbewoners een ontwerp ge maakt voor de inrichting van een ter- reintje nabij de PTT-centrale Dit ontwerp, waarin de zandbak een belangrijke plaats inneemt en de overige terreinindeling gericht is op het tegengaan van balspelen door oudere kinderen, ligt gedurende 14 dagen ter m m 9 inzage bij de Dienst Gemeentewerken afdeling Civiele Werken, Zwarteweg 18. Mocht men naar aanleiding van deze plannen nog willen reageren dan A bestaat daartoe de mogelijkheid tot uit- 1 erlijk 22 september a.s. Daarna zal zo f spoedig mogelijk met de aanleg worden begonnen. LEUSDEN/CENTRUM - Zondag 11 september zal in ,.de Til" op grootse wijze het nieuwe seizoen geopend wor den Om iedereen te vriend te houden, is er een gevarieerd programma opge zet en zijn er vele mogelijkheden tot vermaak Er zal een doorlopende film voorstelling met diverse tekenfilms zijn De disco draait de hele middag en de diverse D J 's hopen op heel veel danslustigen Ook is het mogelijk je vaardigheid en conditie te testen ineen hiervoor speicaal ingerichte ruimte De organisatoren hopen dat iedereen vanaf 14 jaar aanstaande zondag om 14 00 uur in ,,de Til" aanwezig zal zijn Om de entree hoe je het niet te laten, die bedraagt f0.50. Vanaf zaterdag 17 september en zondag 18 september wordt er weer (resp. om 20.00 uur en 14.00 uur) disco gedraaid Vanaf 17 september zullen voor deze dansavon- den en middagen weer legitimatiebe- wijzen nodig zijn De leiding zal slechts fl toegang verlenen aan personen die zich .fl normaal gedragen Men hoopt volgende week het volledige programma van a ,,de Til" bekend te kunnen maken - LEUSDEN - De Stichting R.K. Jeugd en Jongerenwerk in Leusden en de jeugdclub Pico te Achterveld orga niseerden afgelopen zondag een zeer geslaagde recreatieve fietstocht door Leusden. Het fraaie zomerweer zal zeker mede oorzaak geweest zijn van het bijzonder grote aantal deelnemers. Vanuit Leusden-Centrum startten 193 personen, vanuit Leusden-Zuid waren dat er 42 en vanuit Achterveld 36. De tocht ging door eeo groot ge deelte van onze gemeente. Uit de op en aanmerkingen bleek dat iedereen erg genoten heeft van deze fietstocht. Velen kwamen op plekjes waar men nog niet eerder geweest was. Tussen de routebeschrijving door werd toelich ting gegeven op historische feiten en op de namen van boerderijen en buurtschappen Sommigen vonden de tocht wel wat te lang, vooral omdat deze bedoeld was voor het hele gezin. De organisatoren zullen daar een vol gende keer rekening mee houden, zo dat ook de kinderen gemakkelijk mee kunnen fietsen Voor de deelnemende kinderen was er een versnapering en op een der rustpunten werd aan ie dere deelnemer een appel aangeboden Ook de - speciaal voor dit doel ge maakte - sticker, die men aan het eind van de tocht kreeg, werd erg gewaardeerd In de buurt van de Engweg tracht ten enkele ..helden" met borden de boel in de war te schoppen, geluk kig konden de organisatoren - zij het met veel moeite - de deelnemers toch nog in goede banen leiden Jammer, dat er altijd figuren zijn die lol hebben in zulke dingen. Overi gens deed dit incident geen afbreuk aan deze toch wel zeer geslaagde fietstocht Jl II SI 91 SI XI XI s 71 a m m Start van de fietstocht bij de Til

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5