irote fancy-fair en ommelmarkt 17 sept. Jeugddienst met Rob van Dijk We doen nog veel te veel zelf' Programma HCVB Bijeenkomst NCVB Gymnastiec voor oudere heren V redes week 1977 Open Deurdienst Programma KP0 bilerende pastor Herman Lieberom: Ingezonden: I Leusder Krant - plaatselijk nieuws NEUSDEN/CENTRUM - De Neder- Christen Vrouwenbond heeft Programma van het komende sei- Sereed De maandelijkse bijeen vaten (behalve die van 12 okto- 'rj worden gehouden in de Marcus- fteno'm 20 00 uur beginnen wt programma ziet er als volgt ^september: Ds J. J. Poort spreekt *r .Christelijk Ouderschap" Te- lektuurverkoop, opbrengst PMT. j* oktober: Gezamenlijk met de Wtelandsvrouweii: ,,SOS - hulp- in Boerderij Krakhorst 'november Ds H Zethof spreekt ..de kerk op zee" ''december: Kerst-Advent Viering Vjanuari. ,,Het Nederlandse Rode Hielen6 ,ebrUan: Bureau merk 13 maart: Vrouw en Vree 10 april: Houding en beeging van de vrouw. 8 mei: Jaarvergadering Informatie over de NCB kunt u krijgen bij een van de onerstaande bestuursleden le en 2e presidente: P Kamp-Foekens looiland 6 C. v d Pas-Schónherr Wamolen 10 le en 2e sekretaresse: M v Dijk- v Zanten amoen 13 R Talsma Gienden 41 Penningraeesteresse: M Upperrnan-Reinsma Rcgeland 25 Propagandistes: J v.d Schaaf-v d Wekken I»oiland 28 C. J v d Geer-v Doorn Raenhorst 1 (2penm.) LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 12 september houdt de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond afd. Leusden-C. haar eerste bijeenkomst van het seizoen Gast deze avond is ds J. J Poort, legerpredikant te Oisterwijk, die zal spreken over .Christelijk Ouder schap" De avond is zoals gebruike lijk in de Marcuskerk en begint om 20 00 uur Kijken, kiezen en kwis- Deze avond begint om 19 45 LEUSDEN - Iedere woeidagavond om 20 45 uur wordt er fmnastiek gegeven in het huisgebouwte Leus den-Zuid voor oudere heren Indien men hiervoor interesse heeft kan men zich opgeven bij mevr De Graaf (fysiotherapeute), tel 03432- 2843 of bij het wijkgebouw Leusden- Zuid, tel. 40818 (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) „Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland". Dit is het motto en tegelijk het thema waarmee het I.K.V - Interkerkelijk vredesberaad - dit |aar de vredesweek ingaat. Jaren en jaren is er nu al over gepraat, over de gevaren van kernwapens. Kerk leiders en politici hebben er in alle toonaarden voor gewaarschuwd. Maar wat heeft het uitgehaald7 De ontwikke ling van steeds weer nieuwe kernwapens is gewoon doorgegaan. Daarom heeft het I.K.V besloten een nieuw begin te maken met een langdu rige en geconcentreerde campagne tegen kernwapens. „Help de kernwapens de wereld uit", dat is het uiteindelijke doel. Het middel daartoe is „Om te beginnen in Neder land". Het I.K.V. wil de politici een duw meegeven a^s ze verder gaan onderhan delen over het terugdringen van de kernwapens in de wereld. Ook hier in Leusden bereidt de l.K V werkgroep voor de komende vredes week weer een aantal activiteiten voor om deze hoogst belangrijke actie van start te doen gaan In de St. Jozefkerk, de Don Boscokapel en de Marcuskerk zullen speciale diensten worden gehou den, waar de christenen de vraag wordt voorgehouden of men als christen niet verplicht is zich op zijn minst heel se rieus met dit probleem bezig te houden Verder zal gedurende de vredesweek een schokkende film worden gedraaid die op zeer realistische wijze de gruwe lijke gevolgen van een kernoorlog zal laten zien, waarna een diskussie zal vol gen onder leiding van een bekende po lemoloog. Dit alles zal, naar de I.K.V.- werkgroep hoopt, een aantal mensen hier in Leusden ertoe brengen, het Ma nifest tegen de kernwapens te onderte kenen. waardoor men zich verplicht het probleem van de kernwapens overal in zijn omgeving aan de orde te stellen. Een gedetailleerd programma zal de volgende week in dit blad worden ge publiceerd. Zij die nu al meer informatie wensen te hebben kunnen die vinden in de vredeskrant die vanaf zondag 11 sep tember in de kerkportalen van de kerken verkrijgbaar is, alsmede op de volgende adressen: Gironde 17, Boek weitland 24, Stadhouderslaan 5 (zuid) KernwapensLiggen ze zeer waar schijnlijk niet opgeslagen op de vliegba sis te Soesterberg7 Bij wijze van spreken in onze voortuin Een reden te meet om ons hier in Leusden met dit probleem in alle ernst bezig te houden IKV-werkgroep- Leusden DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1977 LEUSDEN - De Hervormd Gere- *rde Jeugdraad Leusden organi st ook dit jaar weer een jeugdweek, tl een afwisselend programma. Alle thijden komen in de week van zondag urn zondag 18 september. De week opent op zondag 11 sep- êbermet een jeugddienst in de Mar- iLerk te Lcusden-Centrum, die om '00 uur zal beginnen. Ds. J. J. Domen gaat in deze dienst voor. Rob a Dijk (de broer van Louis) komt met p.,Revivals" de jeugddienst „opluis- pK) Na afloop koffiedrinken en na- Nn met medewerking van de Ppé-groep. Op maandagavond 12 september Men er in de Marcuskerk twee films ptoond. Om 18.30 uur gaat er voor de Men de tekenfilm „De avonturen pHammetje". Om 20.15 uur kunnen kouderen kijken naar een komische pntarenfilm, waarin Brigitte Bardot Meanne Moreau de hoofdrollen spe- Speciale aandacht wordi gevraagd voor het duo Elly Nieman ;n Rikkert Zuiderveld, die zullen optr:den in ,,'t Claeverenblad". En wel o) dinsdag avond 13 september om !0.00 uur. Voor jong en oud de moeit< waard. Het duo treedt reeds achtjaar op, en heeft zo'n twaalf elpees opzijn naam staan. Sedert vorig jaar trecfen ze op in koffiebars en jeugddiensten.Hun eerste religieuze elpee heet „Leveid water". Liedjes van deze elpee zulsn ook op dinsdagavond 13 septemberten gehore worden gebracht. Rondom jeugdhonk ,,'t Claeveren blad" op woensdag 14 septaiber, spel letjes voor de kinderen toten met 12 jaar. De middag begint om 1-.00 uur en is geheel gratis, 's Avonds her voor de wat oudere jeugd vanaf 20)0 uur een diskotheek. Donderdag 15 septembe wordt er voor alle leeftijden een diaUis gehou den in jeugdhonk ,,'t Claeerenblad". Daarna wordt er bingo gepeeld. De kosten, hieraan verbonden, zijn mini maal. Iedereen kan meedoen. Wie zin heeft in een spannende bingo-avond moet beslist niet verstek laten gaan! De avond begint om 19.30 uur. Voor jongelui vanaf 16 jaar staat er op vrijdag 16 september een dropping op het programma. Vertrek en aankomst vinden plaats bij ,,'t Claeve renblad". De start van de dropping is om 19.30 uur. Het telefoonnummer van ,,'t Clae verenblad" is: 033-43901. U wordt verzocht dit ergens te noteren. Dan op zaterdag 17 september, aan dacht voor de grote Rommelmarkt en Fancy-fair. Er zal van alles te beleven zijn in en rond ,,'t Claeverenblad". Het is de moeite waard, dat u allemaal zélf komt kijken! Voorde kinderen is er een enorme partij speelgoed beschikbaar gesteld door een speelgoedwinkel te Amersfoort, die door de Hervormd Gereformeerde Jeugdraad tegen een zéér lage prijs zal worden verkocht. Bizonder aan lokkelijk voor kinderen met verjaarda gen in het verschiet. Er zal een rad van avontuur zijn; er zal kunnen worden gesjoeld, ballen ge gooid, pijltjes geworpen, geschoten. Er zullen spijkers kunnen worden geslagen. Het aantal erwten in een pot met een groot aantal van deze peul vruchten, kan worden geraden. Er zullen huishoudelijke spullen meubels, kleding, planken, elektrische apparaten en eigen gemaakte versiering worden verkocht, tegen zachte prijsjes. Er kan koffie en frisdrank gedronken worden. Er kan warme worst, drop, mars en eigen gemaakt gebak gegeten worden. Rommelmarkt en fancy-fair beginnen om 10.00 uur 's morgens en zuüen tot 's middags ongeveer 18.00 uur door gaan. De baten van rommelmarkt en lancy-fair zijn bestemd voor het jeugd werk. Om 20.00 uur begint de eerste soos- avond in dit seizoen voor jongelui van 16 jaar en ouder. Leusdenaren kunnen hiervoor een pasje krijgen op de eerste soosavond. Zondag 18 september wordt de Leus- dense jeugdw eek 's morgens om 10.00 uur afgesloten met een jeugddienst in de Dorpskerk te Leusden-zuid, geleid door Ds. J. Weernekers. Het Leusdense koor „Reformation" zal aan deze jeugd dienst ziin medewerking verlenen. LEUSDEN - Zondag 11 september is er 's avonds weer een jeugddienst waarin ds. Kooman zal voorgaan Als thema hebben wij gekozen „Een zaam7" Medewerking in deze dienst wordt verleend door het koor Rob van Dijk en „The Rivals" een reden temeer om te komen. Ook dit keer is er gele genheid om na de dienst nog wat na te praten in de grote zaal. Meneer en me vrouw v.d. Berkt zorgen voor de koffie. Bloemengroet: Als teken van mede leven met onze zieken, vragen wij u of u dit keer voor de bloemen wilt zorgen. De bedoeling is dat u zelfmeegcbrachte takken, bloemen of stengels, b.v uit uw tuin, in de daarvoor bestemde emmers in de hal zet. Deze zullen dan voorin de kerk worden gezet en later naar de zie ken worden gebracht. Voor de goede orde willen wij u er nog op wijzen dat de dienst om vijf voor zeven begint omdat Rob van Dijk en „The Rivals" de dienst openen. Zondag 11 september a.s. is er weer een Open deur-dienst in de Dorpskerk Leusden-Z. Het thema van de prediking is: „Sleutels die niet passen". Voorgan ger is ds. H. J. Zwarts, Zeist Mede werking aan deze dienst wordt verleend door de Chr Gem. Zangver. „Kunst veredelt" o.l.v de heer G Brinks, Baarn De dienst begint om 18.30 uur. Na afloop is er gelegenheid tot kof fiedrinken in de hal van 't Trefpunt De Commissie Open Deur werk in Leusden-Zuid hoopt op Uw belangstel ling voor deze dienst. NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN NCVB LEUSDEN-ZUID Op dinsdag 13 september start de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Leusden-zuid het nieuwe seizoen Ds A.O. Zijlstra spreekt over zijn werk bij „Zon en Schild". Aanvang 20 00 uur Plaats: ,,'t Trefpunt", Arn- hemseweg. NCVB LEUSDEN-CENTRUM Ook de NCVB Leusden-Centrum vangt het nieuwe seizoen aan, en wel op maandag 12 september om 20.00 uur m de Marcus Kerk. Ds. J.J. Poort spreekt over Christelijk ouderschap Er zal lek- tuur worden verkocht ten bate van het Protestants Militair Tehuis. ZONDAGSSCHOOL LEUSDEN- ZUID Steeds meer kinderen bezoeken de zondagsschool. De drie fiuidige groepen moeten gesplitst worden, en er moeten vier groepen worden gevormd. Liefst vier mensen zouden leiding moeten gaan geven aan deze nieuwe vierde groep. U kunt zich opgeven bij mevrouw T. Kuyper-Twijnstra, Van Harderbroek van Kockhorstlaan 10, te lefoon 40447. SEKRETARESSE GEREFORMEERDE KERKERAAD Na vier jaar gaat mevrouw N.L. Nieuwenhuize-Verkamman de Kerke- raad verlaten. De Kerkeraad zoekt nu een nieuwe sekretaresse, tweede skriba, die dan het teamwork mede gestalte wil geven. KOLLEKTE MEDISCHE ZENDING Zondag 11 september zal er in de kerken gekollekteerd worden voor de medische zending en de internationale hulpverlening In landen als Nigeria of Malang staan nog steeds 40% van de ziekenhuisbedden in zendmgs- en missie-hospitalen. De nieuwe conceptie vraagt veel geld: 1. breng het medische werk dichter bij de mensen, trek de bush in, 2. ga meer preventief te werk. Steunt daarom de aanstaande Kollekte. LEUSDEN - De Katholieke Plattelandsvrouwen Organisatie Leus den maakt het volgende programma voor het seizoen 1977/1978 bekend. 1977 Dinsdag 4 oktober: In de Boerderij is gelegenheid voor een gezellige babbel met koffie natuurlijk en als het nog mooi weer is kunnen er een aantal dames op de fiets stappen en naar museum Flehite in Amersfoort gaan. Woensdag 12 oktober: Deze avond wordt verzorgd door de Nederlandse Bond voor Plattelands vrouwen en wordt gehouden in de Krakhorst. Het onderwerp is „S.O.S." kinderdorpen Woensdag 26 oktober: Hartstichtingsavond Deze avond komt een diëtiste vertellen wat u moet doen om geen hartafwijking te krijgen. Dinsdag 1 november: U bent naar de markt geweest en de koffie staat weer voor u klaar in de boerderij. Als blijkt dat hier genoeg be langstelling voor is dan kunt u iedere eerste dinsdagochtend van de maand te recht in de Johannes-Hoeve Woensdag 9 november: De K.P.O. gaat naar „Eurofleur" De heer en mevrouw Hendriksen zullen de K.P.O. in de kassen ontvangen en alles laten zien. U kunt ook advies krijgen over uw eigen planten. Woensdag 14 december: Voor de Kerstavond zoekt de K.P.O. een ééndagsbestuur, die deze avond wil gaan verzorgen. 1978 Woensdag 11 januari: De heer Willem Timmermans komt naar Leusden om de K.P.O. kennis te laten maken met glasmozaïek. Voor liefhebbers is er gelegenheid om hier deze avond ook mee te werken Woensdag 8 februari: Deze avond gaat Pater Heckman ver zorgen met prachtige muziek. Woensdag 8 maart: De K.P.O. gaat poppen maken onder leiding van mevrouw Bouman uit Stroe. Woensdag 12 april: Toneelvereniging „De Eendracht" voert een nieuw toneelstuk op De heren worden voor deze avond oók uitgenodigd. Na het toneelstuk: gezellig samen-zijn met Eddy van de Brink (or gel). Over de kursussen (bloemschikken, koken) worden nog nadere mededelin gen gedaan Alle aktiviteiten vinden in de Johanneshoeve te Leusden-Centrum plaats. vormt hij nu een jaar of twee het pas torale team van de r.k. Sint Jozefparo- chie in Leusden-centrum Zondag heeft Lieberom feest gevierd. Twaalf en een half jaar geleden werd hij tot priester gewijd. De officiële feestdag was 13 juni jongstleden, maar het plotselinge over lijden van burgemeester Van der Post maakte viering van het feest op die datum onmogelijk Vandaar de ver schuiving van de festiviteiten - een H. Mis en een receptie - naar afgelopen zondag, al zegt Herman Lieberom over het feest: „Ach, als het echt alleen om mij ging. dan is het natuurlijk belachelijk om zoiets te vieren. Ik ben hier per slot pas twee van die twaalf en half jaar. Maar van de andere kant kan een feest een gebeuren van de hele parochie zijn en dan is zo n jubileum natuurlijk een prima aanleiding" In de twee jaar dat Herman Lieberom •in het Leusdense verblijft, hebben de parochianen hem kunnen leren kennen. Lieberom ontplooide ver schillende initiatieven en zijn preken lie ten af en toe aan duidelijkheid niets te wensen over Zoals in het begin van het jaar, toen Herman Lieberom uitgebreid verslag deed van de pastorale stand van zaken in de parochie en daar totaal geen reactie op kwam. Alleen het finan ciële gedeelte van de parochie werd uitgebreid besproken, maar voor de in houdelijke kant bleek aanzienlijk minder belangstelling. Toen heeft Lieberom vanuit de preekstoel daar eens onomwonden van gezegd, wat hij er van vond De reacties waren van zeer verschillende aard. Lieberom: „Een vader, die het er uitge breid met zijn kinderen over had gehad, liet me weten dat zijn kinderen volledig achter me stonden Maar er was ook een oudere dame, die tegen pastor Ter Bekke zei, dat ik me maar niet zo druk moest maken, maar dat het anders wel eens net zo met me zou aflopen als met pastoor Kitselaar", aldus een lachende Lieberom JEUGD EN JONGEREN Zijn initiatieven uitten zich vooral in zijn werk voor jeugd en jongeren. Voor verschillende scholen in Leusden ont wierp hij een programma voor het godsdienstonderwijs, waarmee nu ge werkt wordt Ook voor de wat oudere jeugd heeft Lieberom inmiddels het een en ander op touw gezet Met alle waar dering voor het werk wat voornamelijk in De Til plaatsvindt, is de pastor van mening dat er ruimte bestaat voor en behoefte is aan'andere aktiviteiten Zo ging hij dit seizoen van start met een tweetal praatgroepen voor jongeren en is hij, samen met anderen druk doende om het jongerenkoor nieuw leven in te blazen En dat alles omdat zijn belang stelling toch wel bijzonder naar jeugd en jongeren uitgaat Herman Lieberom- „Ik kom ook uit Herman Lieberom: „Geduld hebben" dat werk voort. In Den Haag, Rijswijk en Scheveningen heb ik zes jaar in het club- en buurthuiswerk gezeten In ver band daarmee heb ik ook nog twee jaar op de sociale academie gezeten Maar dat was me toch te weinig concreet om daar mee door te blijven gaan. Uit het club- en buurthuiswerk ben ik weg gegaan, omdat ik toch liever het directe pastorale werk in wilde. Daar kwam nog bij dat ik indertijd door mijn leken-collega's slecht geaccepteerd werd. Een priester in het club- en buurthuiswerk, dat vonden ze maar niks. Maar uiteindelijk was ik priester geworden om iets te doen voor mensen. Ik was in dat clubhuis veel te veel met de matenële kant bezig Het opruimen van koffiebekertjes eri lege limonadeflesjes. Ik had me van het werk van een priester toch eigenlijk wel wat anders voorgesteld. In Apeldoorn kwam Herman Lieberom vervolgens in het „gewone" pastorale werk terecht als pastor in de Teresiapa- rochie. Lieberom: „Eigenlijk leek het daar wel een beetje op Leusden. Veel nieuwbouw Ik heb daar ervaring opge daan waar ik nu profijt van heb" FIJNE COLLEGA Aansluitend kwam twee jaar geleden de benoeming van de heer Lieberom in Leusden. Tegelijk met Bernard ter Bekke, als opvolqers van de heer Kitselaar. De samenwerking met de heer Ter Bekke kenschetst pastor Lieberom als een zeer goed. Daarover zegt hij- „Eigenlijk is dat heel wonderlijk zoals het gegaan is We hebben elkaar kort voordat we hier aan het werk gingen ontmoet We zeiden tegen el kaar, daar zullen we samen eens aan beginnen En het is van meet af aan goed gegaan We trekken gezamelijk op, hebben niet veel woorden nodig om elkaar te begrijpen, en kunnen het goed eens worden over het te voeren beleid Natuurlijk gaat dat niet allemaal zonder rimpeltjes af en toe. maar Ter Bekke is een ontzaglijk fijne collega, en het is gewoon interessant om te zien, hoe wij elkaar aanvullen" Die goede samenwerking met zijn collega is één van de oorzaken van het plezier dat Lieberom heeft bij het werken in Leusden. Maar ook de sa menwerking met het kerkbestuur, waarmee in de zomer van vorig jaar een weekend in Noordwijkerhout werd doorgebracht om eens over het te voeren beleid na te denken, en de paro chianen zelf is voor Lieberom een niet te missen stimulans bij het vele werk dat gedaan wordt en nog gedaan moet worden. „Want", zo zegt Herman Lieberom, „ik werk echt het liefst in zo'n „nieuw" dorp als Leusden Daar zit be weging in, daar moet je je fantasie ge bruiken, daar kun je initiatieven ont plooien en van je improvisatietalent ge bruik maken. Maar dat betekent ook een hoop werk Want de ontwikkeling van onze parochie hangt nauw samen met de ontwikkeling van het dorp Tot voor een aantal jaren geleden bewoog alles zich langs de oude. vastliggende routes der traditie Beweging was er nauwelijks, was ook niet nodig Maar nu is die beweging in het dorp in gang gezet en dat betekent voor ons dat we ons werk met andere methoden zullen moeten doen". „We hebben, ondanks het hierboven geschetste, nog niet om een uitbreiding van het team verzocht Ik geloof ook niet dat dat op al te korte termijn gaat gebeuren Maar als het zover is. dan zouden mijn gedachten uitgaan naar een vrouwelijke collega, een pastoraal werkster Ik heb in Apel doorn ervaren wat een geheel eigen in breng zo iemand kan hebben Ik zou het een mooie aanvulling van ons team vinden", aldus Herman Lieberom r, «tJJSDEN - Meteen H. Mis en een receptie is zondag het twaalf-en-half-jarig jubileum van pastor Herman Lieberom gevierd. o tot de laatste plaats bezette Sint Jozefkerk aan de Hamersveldseweg gingen de jubilaris en zijn collega Ter Bekke voor in luitend werd er door de jubilaris gerecepiëerd. Honderden parochianen kwamen hem de hand drukken. Ook veel •n, kennissen en familieleden van Herman Lieberom waren naar Lcusden gekomen om hem geluk te wensen. «r veel parochianen kwamen de jubilerende pastor de hand drukken LEUSDEN - „Het grootste euvel waarmee je te kampen hebt, is en blijft tijdgebrek Al die mensen die zich met het een of ander aandienen, die kun je niet allemaal adequaat helpen. En dan blijft er daarnaast nog een groep, die zich al niet zo makkelijk aandient en die daardoor nog makkelijker in het ver geetboekje raakt, zieken, bejaarden Je probeert er voor te doen wat je kunt. maar het is niet altijd genoeg". „Eén van de belangrijkste oorzaken van dat gebrek aan tijd is het feit, dat wij, pastor Ter Bekke en ik. nog veel te veel zelf doen. We proberen om steeds meer zaken door de parochianen zelf gedaan te laten worden Daarvoor zijn voortdurend op zoek naar mensen het een of het ander voor hun reke ning zouden kunnen nemen. Maar dat is een proces dat tijd vraagt-, je kunt niet verlangen dat zoiets van de ene op de andere dag tot stand komt. Je moet met zulke dingen geduld hebben" Aan het woord pastor Herman Liebe rom. Samen met Bernard Ter Bekke onze verslaggever)

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9