Open huis Latent Talent was succes Programma NBP afdeling Leusden Vrouwen kaf ee startte met filmvoorstelling GEVARIEERDE JEUGDWEEK VAN DE HERV./GEREF. JEUGDRAAD Jeugdweek nadert eind Schakers gaan vergaderen Rommelmarkt Jeugdweek start met bomvolle jeugddienst Eerste KP0- aktiviteiten geslaagd Oplossing vorige puzzel WEER VOLOP BELANGSTELLING VOOR CURSUSSENPAKKET Lezing Christelijk ouderschap LEZING NCVB Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1977 LEUSDEN - Zondag 11 september j.l. hield de Werkgroep Latent Talent tussen 14.00 uur en 17.00 uur in sa menwerking met Stichting Creatieve handvaardigheid een ,,open dag" in boerderij ,,De Hakhorst". Een van de organisatoren van dete middag, de heer D. A. van den Wall Bake zegt: „We gaan nu voor de 3e maal de kur- sussen verzorgen. We hebben thans zo'n 80 kursussen die praktisch alle maal verzorgd worden door docenten uit Leusden. We zoeken niet naar do centen of naar kursussen. We wekken de mensen op om bun kennis binnen onze werkgroep te brengen, waarna we gaan bekijken of hiervoor belang stelling bestaat onder de bevolking van Leusden. Op dit moment hebben we zo'n 1500 inschrijvingen. Onze kur sussen dureD ongeveer 3 maanden en worden gehouden tussen eind septem ber en begin december. In 1978 zijn we in het voorjaar weer present met eeD volgende kursus van 3 maanden. Het kursusgeld dat door de deelne mers betaald wordt, wordt aangewend voor het betalen van de huur van de accomodates, aanschaf van leermidde len en kosten vankursusleider. We heb ben per dag 6 accomodaties in de ge meente Leusden in gebruik o.a. diverse verbouwde boerderijen, terwijl door de positieve opstelling van de Gemeente, schoollokalen aan ons ter beschikking worden gesteld," aldus de heer Van den Wall Bake. Tijdens een rondgang door de Hakhorst kon men de diverse resultaten van het afgelopen seizoen bekijken en dat was best de moeite waard. Op het gebied van poppenmaken en houtsnijwerk was wel het een en ander gepresteerd. De pottenbakker was aanwezig met een uitstalling van de door de kursisten vervaardigde siera den. Een vertoning van een diaserie over het leven onder de waterspiegel van de Schelde, alsmede een film, met als onderwerp het Valleikanaal, ge maakt door eerste jaars filmers trok veel belangstelling. In dit geheel paste de film over boerderij 't Spul erg goed. Voorts was er een demonstratie machinaal houtbewerken, alsmede een expositie van werkstukken van de kur sus weven en knopen. Uitgebreide in formatie werd verstrekt aan een ieder die belangstelling had. Door de grote toeloop mag gezegd wordeu, dat deze ,,open dag" een goed stuk reclame was van maar ook voor de werkgroep Latent Talent. Er kunnen nog aanmeldingen worden toegelaten voor de volgende kursus sen- Achterveld: naaien, volksdansen, En gels voor beginners en gevorderden, Frans voor beginners en gevorderden. Vooral volksdansers gevraagd! Leusden-Zuid: Antieke meubelstijlen, bloemschikken, eerste hulp in en om huis, volksdansen. Ook hier zullen nog wat enthousiaste volksdansers zich moeten aanmelden wil de cursus defi- nittief doorgaan! Leusden-Centrum: het weer, ge meente binnenste buiten, Zweeds Grieks, Italiaans voor beginners en geoefenden, Fil voor beginners en ge- oefenden, filmtechniek, de aarde, een voudige bedrijfsadministratie, Spaans (alle groepen), muziek beluisteren. Vi deo, baby- en peuterkleding maken, op zoek naar onze voorvaderen, Engels voor bejaarden (geoefenden), Douce France De overige onderwerpen zijn volgeboekt of moeten wegens te weinig belangstelling worden geannuleerd. Oriëntatie cursussen: Inschrijving nog open voor architectuur van nu, praten en luisteren, Amnesty inter national, geluidsinstallaties, zelfaf- bouw zeilboot, onzekere toekomst, we reld onder water. Kreatieve handvaardigheid: Hier zijn de meeste cursussen volgeboekt. In schrijving is nog mogelijk voor: hout snijden, textiele werkvormen in Ach terveld en Leusden-Zuid; textiele werk vormen voor kinderen in Achterveld, houtdraaien, boetseren. Indien u alsnog aanmelding over weegt, neem dan ook telefonisch con tact op met de betrokken contactper soon van de werkgroep,,Latent Talent" om uw giro- of bankafschrijving aan te kondigen. Overige inlichtingen: mevr. Koldewe, tel. 033-42053; mevr. Bak ker, tel. 033-42237; hr. D. A. van den Wall Bake, tel 033-41580. Belangrijk: ingeschrevenen krijgen geen bevestiging als de cursus gewoon doorgaat op de gepubliceerde data. Alleen als de cursus volgeboekt of ge annuleerd wordt ontvangen de betrok kenen bericht. LEUSDEN/CENTRUM De Her vormd Gereformeerde Jeugdraad Leus den organiseert deze week een speciale jeugdweek met een afwisselend pro gramma. Zondag is men deze week gestart met een Jeugddienst In de Marcuskerk. Elke dag is er verder wel iets te doen. Het programma voor de laatste dagen ziet er als volgt uit: Donderdag 15 september is er een dia-kwis in ,,'t Claeverenblad". Daarna wordt er Bingo gespeeld. De avond begint om 19.30 uur. De kosten voor de bingoavond zijn mini maal, zodat iedereen mee kan doen. Vrijdag 16 september is er een dropping voor de jeugd vanaf 16 jaar. Vertrek en aankomst bij ,,'t Gaeve- renblad". De dropping start om 19.30 uur. Zaterdag 17 september is er een grote Rommelmarkt en Fancy-fair. Dit gebeurt in en rondom ,,'t Claeveren blad". Er is van alles te beleven en zeker de moeite van een bezoekje waard. De Rommelmarkt en Fancy-fair be ginnen om 10.00 uur 's morgens. Om ongeveer 18.00 uur zal dit festijn afgelopen zijn. De baten zijn bestemd voor het jeugdwerk. Diezelfde avond begint om 20.00 uur de eerste soos-avond van dit seizoen voor jongelui van 16 jaar en ouder. Leusde- naren kunnen hiervoor een pasje krijgen op de eerste soos-avond. Zondag 18 september wordt de jeugdweek afgesloten met een jeugd dienst in de Dorpskerk. Volgende weck kunt u over deze jeugdweek een uitgebreid verslag ver wachten. De eerste evenementen waren al een succes, zodat ook dit jaar blijkt dat (net als de voorgaande) deze jeugdweek erg aanslaat. Laten we hopen, dat het weer met de Rommelmarkt en Fancy-falr een beekje meezit, dan zijn alle factoren voor een geslaagd gebeuren aanwezig. LEUSDEN - Het einde van de door de Hervormd Gereformeerde Jeugdraad georganiseerde jeugdweek nadert Er staan echter nog enkele punten op het programma. Ten eerste wordt er don derdagavond 15 september in jeugdhonk 't Claeverenblad een Dia-Kwis gehou den Deze kwis is zo opgebouwd, dat iedereen mee kan doen. De verwachting is dan ook. dat er deelnemers zijn, die variëren in de leeftijdsgroep 6 tot 80 jaar Na de dia-kwis wordt er bingo gespeeld, waarvan de prijzen minimaal worden gehouden, zodat ook de kinderen mee kunnen doen. De avond zal om half acht beginnen en iedereen is van harte welkom. Op vrijdagavond wordt er een drop ping gehouden voor de jeugd van 16 jaar en ouder. De start hiervan is om half acht vanaf jeugdhonk 't Claeveren blad. Voor inlichtingen omtrent de dropping kan men bellen naar 't Clae verenblad onder nummer 43901. Zater dag is het hoogtepunt van de jeugd week, want dan is er bij 't Claeveren blad een grote rommelmarkt en fancy fair. Elders in dit blad kunt u hierover meer lezen. Na de rommelmarkt start om acht uur 's avonds de zaterdag- avondsoos. waarvoor de Leusdense jeugd vanaf 16 jaar een pasje kan kopen. Zondag 18 september is de laatste jeogdweekdag In de Dorpskerk te Leusden/Zuid zal een jeugddienst wor den gehouden. Voorganger zal zijn Ds. Weernekers Deze dienst zal om 10.00 uur 's morgens beginnen. De Herv. Geref Jeugdraad hoopt in deze dienst veel jongelui aan te treffen, die wel op de jeugdclubs komen, maar eigenlijk zelden in de kerk zijn geweest Kom gerust, want ook jij bent van harte wel kom'!!! Na de jeugdweek gaan ook de jeugd clubs weer starten De jeugd van Leus den/Zuid kan terecht in wijkcentrum 't Trefpunt en voor de jeugd van Leus den/Centrum worden de clubs gehouden in jeugdhonk 't Claeverenblad. Op de aktiviteiten van de jeugdweek kan men informatie krijgen over het hoe of wat van de clubs. Inschrijvingsformulieren zullen hier aanwezig zijn Ook worden er nog enkele leiders of leidsters voor de clubs gezocht. Mocht men hier be langstelling voor hebben dan kan ge beld worden naar nummer 40038. LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen organiseert de volgende aktiviteiten in het komende halfjaar: Donderdag 15 september: diskussie- avond over het werk-en-de-mens, met als ondertitel „leven we om te wer ken of werken we om te leven?". Deze avond wordt geleid door Renée van den Heuvel, een van de provinciale diskussieleidsters. Aanvang 20.00 uur in de Marcuskerk aan de Asschatter- weg Donderdag 22 september: excursie naar het Hofje van Poth in Amers foort Tussen 9.45 en 10.00 uur ver zamelen: Pothstraat 16, ingang naast de kapel. Koffie is er voor eigen re kening en de rondleiding duurt tot ongeveer half twaalf Bus uit L.C. ver trekt om 9.15 uur, uitstappen op de Snouckaertlaan in A'foort. Woensdag 12 oktober: de heer W. B. de Jong zal vertellen over SOS-kin- derdorpen. De avond wordt georgani seerd in samenwerking met zuster verenigingen en wordt gehouden in Groot Krakhorst, Bolderikshof. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 16 november: de heer P. J. Beens zal vertellen hoe men kaar sen kan trekken en rollen. Deze avond wordt gehouden m de Marcuskerk en begint om 20.00 uur Dinsdag 13 december: feestavond in Groot Krakhorst, ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de afdeling. De toneelgroep van de Plattelandsvrou- wen uit Leersum verleent haar mede werking. In het najaar starten een aantal kur sussen. U kunt zich hiervoor opgeven bij het bestuur. Karweitjes in huis van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Piatte- lande (HVP) op 26 oktober, 2, 9 en 16 november in de varkensschuur van Groot Krakhorst. Deze vier woensdag ochtenden beginnen om 9 30 uur en du ren tot 12.00 uur. Handwerken, de handwerkgroep komt vanaf oktober weer wekelijks bij elkaar. Naaien, mevrouw Bakker heeft weer tijd kunnen vrij maken voor een korte naaikursus. Deze wordt 1 maal per 14 dagen gehouden op vrijdagmorgen. In totaal zal de groep 6 maal bij el kaar komen bij een van de deelneem sters thuis. LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 20 september wordt in het clubhuis op het Burgemeester Buiningpark te algemene ledenvergadering van de schaakvereniging Leusden gehouden (aanvang 20.00 uur). Na de bespreking van de diverse jaarstukken worden de bekers uitgereikt aan de winnaars van de afgelopen onderlinge competities. On der agendapunt 11 zal worden voor gesteld om over te gaan tot het be schikbaar stellen van nog een beker en wel aan de schaker of schaakster LEUSDEN/CENTRUM - De Neder- landse Christen Vrouwenbond afdeling Leusden-Centrum hield maandag 12 september haar eerste maandelijkse bijeenkomst in het seizoen. Gast was deze avond Ds. J. J. Poort, legerpredikant te Oisterwijk, die boeien- vertelde over het onderwerp „Christelijk Ouderschap". Een thema wat deze predikant zeer boeiend wist te behandelen. En vele aanwezigen zullen zichzelf gehoord hebben bij een van de vele voorbeelden die hij aanhaalde. Als vader van drie opgroeiende kin deren, sprak Ds. Poort uit eigen ervaring en juist door het spreken hierover wist hij zijn toehoorsters tot de laatste minuut te boeien. Het was dan ook jammer dat deze avond al vroeg afgebroken werd, omdat Ds. Poort weg moest in verband met de treinverbinding naar Oisterwijk. Discus sie over dit onderwerp was er zodoende niet meer mogelijk. In de pauze was men in de gelegen heid één van een 6-tal boeken, door Ds. Poort zelfgeschreven te kopen. De op brengst hiervan komt ten goede aan de Protestants Militaire Tehuizen. Nadat de spreker vertrokken was, werden verder nog wat huishoudelijke zaken afgehandeld. LEUSDEN - Op zaterdag 17 sep tember organiseert de Herv. Geref. Jeugdraad ter afsluiting van de jeugd week, die op dit moment in volle gang is een groots opgezette rommelmarkt. Deze wordt gehouden in en om het jeugd honk 't Claeverenblad, Hamersveldse- weg 102, Leusden/Centrum. Er zijn deze dag niet alleen tweedehands arti kelen te koop, maar er zijn nog veel meer attrakties. Zo wordt er een grote fancy fair opgebouwd, waar de jeugd zich kostelijk kan vermaken, terwijl de ouderen op de rommelmarkt rond snuffelen. Verder is er een grote partij nieuw speelgoed, die voor een prikje uw eigendom kan worden. De opbrengst van deze dag is bestemd voor het Herv. Geref. Jeugdwerk. De rommelmarkt begint om 10.00 uur 's morgens, en zal om ongeveer 18.00 uur afgelopen zijn. Er is onder meer kleding, huishoudelijke artikelen, war me worst, schieten, pijltjes gooien, meubels, rad van avontuur etc. etc. Het is beslist de moeite waard dat u hier een kijkje gaat nemen. LEUSDEN - Afgelopen zondag is de jeugdweek van de Hervormd/Gerefor meerde jeugdraad van start gegaan. In de Marcuskerk werd een jeugd dienst gehouden met medewerking van de Rivals o.l.v Rob van Dijk. De Hervormd/Gereformeerde jeugd raad was zeer verheugd over de enor me belangstelling en zij hopen dat ook de volgende aktiviteiten druk bezocht worden. Voorganger in deze dienst was Ds. Kooman die samen met de jeugddienst commissie deze dienst had voorbereid. Als thema was gekozen „Eenzaam heid". Voor de dienst werden enkele kranten knipsels voorgelezen van voorvallen, waaruit blijkt dat er zoveel mensen om ons heen eenzaam zijn. Het optreden van de Rivals werd door een ieder gewaardeerd. Als boodschap voor de kerkgangers werd het volgende lied gezongen: „Handen heb je om te geven van je eigen overvloed, en een hart om te vergeven wat een ander jou misdoet.' „Ogen heb je om te zoeken naar wat mensen nog ontbreekt, en een hart om uit te zeggen wat een ander moed inspreekt." „Schouders heb je om te dragen zorg en pijn van alleman, en een hart om te aanvaarden wat een ander beter kan. „Voeten heb je om te lopen naar een mens die eenzaam is, en een hart om waar te maken dat geen mens een eiland is." „Oren heb je om te horen naar de mens die vrede is, en een hart om te geloven in zijn God die liefde is." Een verslag van de aktiviteiten die gedurende deze week hebben plaats gevonden kunt u in de volgende editie van de Leusder krant verwachten. van de SVL, die in de bondscompeti- tie tot de beste prestatie komt. Na de pauze volgt als punt 15 de bestuurs(her)verkiezing. Voorzitter J. van Santen is periodiek aftredend, maar herkiesbaar Jeugdleider J. de Jager is eveneens aftredend, maar als zo danig niet herkiesbaar. Van bestuurs zijde wordt als opvolger voorgesteld de heer J. Boemaars. De heer de Ja ger stelt zich wel beschikbaar (op voorstel van het bestuur) als leider van de huiscompetitie In verband met on voldoende vrije tijd beperkt de huidige competitieleider J. Pronk zijn activi teiten tot de SGS-wedstrijden. VERLOREN GEVONDEN VERLOREN Bruin sleuteletui met 1 autosleu tel en 1 voordeursleutel, een paar beige open schoenen, zilveren scha kelarmband, bruine portemonnee met betaalpas inhoudende f 15,-zak mes met plastic handvat, waarin eland- je is verwerkt, verzekeringsplaatje MLB 897, dames portemonnee, klein en blauw, inhoudende f20,-, baknk- NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN PAROCHIE HAMERSVELD LEUSDEN GAAT NIEUWE PAROCHIERAAD KIEZEN LEUSDEN - Gedurende enkele jaren heeft de St. Jozef-parochie te Leusden het zonder parochieraad moeten stellen. Toch leeft er in deze parochie wel degelijk de behoefte mee te denken over en medeverantwoordelijkheid te dragen voor de pastoraal in deze gemeenschap. Blijkbaar hebben de beide pastores, die twee jaar geleden in deze parochie gekomen zijn, het wenselijk gevonden zich eerst wat te oriënteren, voordat er meteen een nieuwe parochieraad kwam. Overigens was de vorige parochieraad eigenlijk nog niet verdwenen, maar door omstandigheden functioneerde die niet meer. Op instigatie van het kerk bestuur is er een klein comité samenge steld met als opdracht: de verkiezing van een nieuwe parochieraad voorberei den. Dit comité heeft inmiddels een aantal parochianen bereid gevonden zich candidaat tc stellen. De namen van de candidaten zijn: mevr. R. van de Berg-van de Pol, Asschatterweg 42. hr. J. Bühler, Calabrië 17. mevr. A. C. Eibergen-van DaatJ""" Hessenweg 3, Stoutenburg hr. J. B. C. Groenen, Rogeelandv hr. F. R. Hesp, Waterhoen 15 mevr. R. Hilhorst-Hilhorst, Langest^ mej. Harret Oude Egberink, Daln^ hr. C. Polkamp, Melaficr 12. hr. W. Rcnkers, Rozengaardè 23 hr. R. Thijssen, Elatinehof 5 Waarschijnlijk zijn dit nog niet an candidaten omdat de parochianen in de gelegenheid worden gesteld deze lijst nog andere candidaten tty. voegen. De naam van de candid! liefst met enige toelichting (0.a adres, beroep, leeftijd), dient' ondü steund te worden door minstens Z namen (met handtekening) van and*, parochianen. De namen van de candidaten kutii» lot en met 19 september ingeles» worden aan de pastorie. De datum van de verkiezing, waai„, alle parochianen vanaf de leeftijd r 18 jaar kunnen deelnemen, is stcld op zaterdag 1 en zonda,'] oktober, na alle H.H. Missen. LEUSDEN - Na de zomervakantie opende het Vrouwenkafee in ,,De Hak horst", Waarden 25a te Leusden- centrum met de vertoning van de film „Flying doctors", die werd toegelicht door de Leusdeuse arts Annelies Smits. Annelies Smits heeft met haar man enige jaren in Tanzania in een zieken huis gewerkt, onder moeilijke omstan digheden. Op boeiende wijze vertelde ze over haar ervaringen in de Afri kaanse rimboe. Jammer was, dat af en toe de landschappelijke beelden wat wegvielen, doordat de zaal niet voldoende verduisterd kan worden, en doordat het doek niet op de juiste plaats werd opgesteld Er was veel aandacht voor film en voordracht. Zou den wat meer Leusdense vrouwen in het Vrouwenkafee willen komen ver tellen over hun werkzaamheden? Dinsdag 6 september draaide het Vrouwenkafee zonder programma, om dat sommige vrouwen, vooral die met kleine kinderen er de voorkeur aan hebben gegeven om ook af en toe in de gelegenheid te zijn zonder méér een kopje koffie te kunnen drinken. Het bezoekersaantal was nog niet zo groot, omdat de publikatie na de va kantie nog niet op gang is gekomen. Van nu af aan zullen de berichten over het Vrouwenkafee weer regel matig in deze krant verschijnen, ook onder de agenda. Voortaan zal elke eerste dinsdagochtend van de maand zonder programma zijn. De derde dins dagochtend van de maand zal er een programma gebracht worden. Op dinsdagochtend 20 september j Lisa Hoelen iets vertellen over aktie „Weet wat je eet". Naastfc ochtendkafee zal vanaf maandag september een avondkafee van sU gaan Het avondkafee opent op om dagavond 26 september om 20.0üs met de film „Take it as a na madam". Dit is een film, gemai door een Deens Vrouwenkol lektjel.fi op zeer subtiele wijze laat zien ba de vrouwen zouden funktioneren ind« maatschappij - als het huidige rolls patroon volledig zou worden oej draaid. Om de kosten van de filmhi te kunnen opvangen zal voor fe avond een toegangsprijs moeten itr den gevraagd. LEUSDEN - Op donderdag 22 sep tember hoopt ds. J. Vos uit Nijkerk voor de afdeling van de Gereformeerde Bond te Leusden, in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg een lezing te houden over: „Oorsprong en wezen van de algemene Christelijke Kerk". Aanvang 8.00 uur. Iedereen is harte lijk welkom. LEUSDEN - De K.P.O. startte dit .seizoen met een bijzonder succesvolle fietstocht naar een kaasboerderij en steenslijperij in Soest 28 dames namen daaraan deel. 7 september 's avonds om 7 uur las pastor Ter Bekke een H. Mis ter intentie van de K.P.O. - leden en hun gezinnen Door een mis verstand kon het vervolg van deze avond niet plaats vinden in de Johan- nes-Hoeve, maar werd iedereen uit genodigd om naar Groot Krakhorst te gaan, waar meneer Van Maurik (chef kok) de leden op een erg ge zellige wijze tekst en uitleg gaf over bakken en braden en niet te vergeten het opdienen van verschillende soorten vlees. De opkomst was geweldig. Ook waren veel nieuwe ledeu aanwezig. De sfeer was fijn en beloofde heel wat voor de volgende keren. 12 oktober is de K P.O. te gast bij de Ned. Bond voor PI. vrouwen Deze avond is ook in,,Groot Krakhorst" gepland' Het bestuur hoopt u dan alle maal wéér te zien. Denkt u ook nog aan de cursus ..fijne keuken" en wilt'u ook de cursus bloemschikken niet ver geten! Opgeven bii uw bestuur. biljet van f100,-, sleutelbos met 3 sleutels, merk DAF, horloge merk REMOVA met zwart bandje met rode strepen, damesbril met licht mon tuur, gouden ketting met 20 dollar stuk en vissenbeeld, verzekerings plaatje NDJ 733. WEGGELOPEN Twee Dobberman pincers, luiste rend naar de namen Tanja en Winne- lou, zwarte hond, ongeveer 5 maan den oud, lijkt op poedel, zwart-witte poes met witte vlooienband. GEVONDEN 3 sleutels aan ring, zilverkleurige armband met kraaltjes, zilveren ket ting met sterrenbeeld en olifantje AAN KOMEN LOPEN Ierse setter, reu. met gele hals band Inlichtingen kunt u verkrijgen bij de Rijkspolitie te Leusden-zuid, Arn- hemseweg-Oude Rijksweg, tel. 033- 44444. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. trouweloze handeling; 6. kind v.d. vrouwe- hjke geslacht; 12. plaats waar tfe liand in de arm overgaat; 14. plezier; 15. schaakterm (alk.); 17. eerstkomende (alk.); 18. huisdier; 20. klein kind; 21. was getekend (alk.); 22. niet nis; 24. argument; 26. voertuig zonder wielen; 28 stof; 29. mo degek; 30. metaal; 32. sterk ijzerhoudende grond; 33. titel (alk.); 34. overwinning; 35. sprookjesfiguur; 37. muziek mof; 38. roofdiertje; 39. boven ste halswervel die het hoofd tiaagt; 41. harde vrucht; 42. cfeel v.e. schip; 43. grote klier; 47. kleine, niet parochiale kerk; 50. voorzetsel; 52. schouwburg- iang; 53. stad in Rusland; 54. Efescherming Bevolking (afk.); 55. muurholte; 57. scheeps roer; 58. glansloos; 59. vrou welijk run; 60 dorsvloer; 62. net fraai; 64. matig koud; ffi. bijwoord; 66 eminentie (afk.); 68. verbinding door spoor, boot enz. tussen twee fiaatsen; 69 muzieknoot; 70. mizieknoot; 71. vogel; 73. vis- tiig; 75. mannelijk beroep; 76. Irimeester op een schip of vliegtuig. Vertikaal: 1. telwoord; 2. ant woord betaald (afk. optelegram- rren); 3. vogel; 4. zwemvogel; 5 overblijfsel bij verbranding; 7. voorzetsel; 8. rauw, ruw (van taal); 9. toverkol, 10. be leid sportevenement (afk 11. beginselen volgens welke een regering handelt en de manier tan uitvoering daarvan; 13. kik vorsachtig dier; 16. tweetal; 18. vaatwerk met hengsel; 19. ont- vlekkingsmiddel; 21. ouderloos kind; 23. klaar, gereed; 24. be vlieging die vele mensen mee- deept; 25. klinknageltje; 27. soort onderwijs (afk.); 29. hoofddeksel; 31. telwoord; 34. [laats van vestiging; 36. metse- barsgereedschap; 38. breibe- nodigdheid; 40. muzieknoot;* oude lap; 45. stekelhuidig zol der; 46. ondeugende jongen 47. plant met sterk smak enk zaden; 48. rijstbrandewijn;!' hoofddeksel; 51. wandelhooidu ree; 54. landbouwer; 56. cte- irisch symbool; 59. boksten (afk.); 61. zonder inhoud; 6! tfeel v.e. japon, 64. kleinste iilandse kraai; 67. bloeimaani v.h. laar; 69. tovergodin; H- soort onderwijs (afk.); ~- stoomschip (afk 73. chemist! ^Tribool; 74. lang rondhout aai een mast. Horizontaal: 1. cognac; 4. re laas; 7. dra; 9. gul; 10. sten 12. agaat; 15. oom, 16. tam;ll nar; 19. over; 21. reces;» menu; 25. les; 26. cenM 27. kol; 28. al; 30. knier; 32.ll 33. zee; 35. een; 36. kan; ezelin; 40. tomaat; 41. oker. 42. cape; 43. mantel; 46. siroop, <8. mol; 50. kat; 52. eis, S NB.; 55. radijs; 57. be;58.« 03. bereden; 61. eer; 62. Ohio, 64. garen; 65. rede; 66. Eeeft 6B. mal; 69. tol; 70. fra« Ti. ijkwet; 74. rol; 75. koe; etiket; 77. respijt. Vertikaal: 1. chocolade; adem; 3. cru; 4. rug; 5. elft 6 speculant; 8. antenne; 9- meren; 10. soes; 11. tor; aam; 14. trek; 17. aktief;20.va, 21. rek; 22. Sur; 24. nol;29.£ krton; 31. Kamerik; 33. ze; akel; 36. kopie; 37. na; 39. 4). tas; 43. mandoline; 44 B 4i. madera; 47. os; 48. pidf ment; 50. karamel; 51. tijdelijk, 54. bah; 55. Reg.; 56. sen;!; hed; 59. lief; 61. eelt; 63. oei, ffi. roe; 67. mare; 69, twee,' not; 73. kor.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 10