lok in Achterveld as het ziekendag Hervormde zeskamp werd groot succes Eerste punt voor Achterveld Vlotte vergadering r.k. scholen KPJ opende seizoen PO begint eizoen oedafname Foto's historische optocht Geslaagde reis bejaarden Oud- papieraktie Jazzgym bij Avanti Salon „Pierre Ons Genoegen show land bouwwerktuigen Vóórdat u uw keukenkeus maakt DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1977 13 r.A «r/ r I Beeld van het samenzijn in d'Oude Peerdestal. lACHTERVELD - Zondag 11 septem- vas het weer de jaarlijkse landelijke die ook in Achterveld niet ieraerkt is voorbij gegaan. Deze dag aangevangen met een Eucharis- iering m de R.K. Kerk te irveld. Het thema van de preek deze dienst gehouden was het i in de wereld". Na deze dienst de zieken en bejaarden die dit Jen, ontvangen in d'Ouwe Peerdes- Hier stonden de Zonnebloem- Iers onder leiding van mevr. Kerk- met de koffie. Bij de koffie een gebakje gepresenteerd, ^ongeveer 150 personen werd van gelegenheid gebruik gemaakt vrij direct heerste er een op- ekle en heel prettige stemming. De Ie was nog maar juist genuttigd toen Tiroler Kapel gevormd door leden 'ide muziekvereniging D.W.S. onder peleji van een vrolijke melodie de binnen Dit verhoogde de stemming in hoge mate. Nadat deze Ti- rolerkapel enkele nummertjes ten gehore had gebracht was het de beurt aan het zangkoor. Dit koor zong onder leiding van hun dirigent de heer VVij- nands uit Amersfoort een drietal liede ren, die blijkens het applaus bij de aan wezigen zeer in de smaak vielen. Hierna was het weer de beurt aan de Tirolerka- pel die nog geruime tijd een vrolijk stukje muziek ten gehore brachten Nadat ook de muziek was verdwenen werd het zo langzamerhand tijd om naar huis te gaan. Voordat het echter zover was dankte de heer H. Ossendrij ver de Zonnebloem dames die zich voor deze morgen zo bijzonder hadden inge zet. Hij dankte dan ook namens allen de dames voor hun werk die deze morgen zo bijzonder goed heeft doen slagen Ook dankte hij namens allen het zang koor en de Tirolerkapel die zeker niet minder hadden bijgedragen tot het slagen, van dit sqmen zijn Uit de reacties van de aanwezigen was wel op te maken dat deze morgen dit samenzijn bijzonder goed in de smaak was gevallen vooral omdat er een ogenblik de dagelijkse beslomme ringen en alles wat daarom heen is had kunnen vergeten. De zieken die niet aanwezig konden zijn door hun verblijf in het ziekenhuis waren zaterdag door de Zonnebloemdames bezocht en was aan hen een doos fruit aangeboden. De zieken thuis die wel graag hadden willen komen doch vanwege hun ge steldheid dit niet konden hadden een bos bloemen thuis gekregen. Bij het naar huis gaan werden ook degenen die wel aanwezig hadden kun nen zijn een chrysantje aangeboden. Een geste die zeer werd gewaardeerd. Dit alles werd mede mogelijk gemaakt door enkele gulle gevers, die er zeker van kunnen zijn dat hun gift zeker een grote dankbaarheid en een zonnetje heeft teweeggebracht ACHTERVELD - In verband met 'tnieuw aan te vangen seizoen hield te Achterveldse K.P.J. afdeling haar openingsvergadering. Om ongeveer 20.15 uur opende die aieuwe voorzitter H. de Vette deze lering met een hartelijk «elkom aan de aanwezigen. Hierna pf hij een overzicht over het vorige seizoen waaruit bleek dat dit jaar «eer succesvol was geweest. Ook teelde hij hierna mede wat er zo op kt programma stond voor het ko- aende seizoen. Als alles gerealiseerd zal kunnen worden, hetgeen op het programma staat, belooft ook dit sei zoen weer goed en zeer creatief te «orden. Na de beide overzichten werd er elegenheid gegeven vragen te stel- ro Van deze rondvraag werd druk gebruik gemaakt. De gestelde vragen «aarvan de meesten veel inhoud talden werd vlot beantwoord tot ie- ters tevredenheid. Na sluiting van teze vlot verlopen openings- vergadering was er een koffiepauze waarna de improvisatie op het pro gramma stond. Tijdens de kof fiepauze werden de aanwezige leden in groepjes verdeeld waarna elk groepje drie woorden kreeg opgege ven waarover geimproviseerd moest worden. Het bestuur dat ook een groepje vormde kreeg van de leden ook drie woorden opgegeven en moesten tevens de spits afbijten. De improvisatie van het bestuur f bracht de lachspieren behoorlijk in werking. Ook de stukjes door de ove rige groepjes gebracht werkten veelal behoorlijk op de lachspieren. Om on geveer 22.30 uur was men aan het einde van de avond gekomen. Na een hartelijk wel thuis van de voorzitter vertrok iedereen er van overtuigd zijnde dat het weer een echte ge zellige K.P.J.-avond was geweest. Jammer was wel dat er slechts 30 leden deze vergadering bezochten. Het eerste wat er in het nieuwe seizoen is georganiseerd is een drop ping op zaterdag 17 september. Dit zal een zeer leuke dropping worden en er worden dan ook heel wat deel nemers en deelneemsters verwacht. Het is om 19.45 uur verzamelen bij Rien Coenders waarna vertrek naar de droppingsplaats. Niet vergeten om een pen en een zaklamp mede te brengen. CHTERVELD - Woensdag 21 3- ter wordt het winterseizoen voor de 'Weidse K.P.O. geopend. Er zal fan begonnen die avond met een ^ristieviering, welke om 19.30 uur hangen. Hierna worden de leden 'wht in D'Ouwe Peerdestal, waar ffaheer A. Materus een lezing met rial worden gehouden over gehan gen. Dit belooft een zeer inte- JNï avond te worden, daar men tor een indruk kan krijgen wat er tae mensen gedaan wordt. Het ®ur hoopt dan ook voor deze eerste °P een grote opkomst van de 18 en 65 jaar een halve liter bloed kon den afstaan. Deze bloedafname werd in Achterveld weer een groot succes. Niet minder dan 239 personen stonden deze avond een halve liter bloed af. Dit was wel iets minder dan vorig jaar toen er door 251 personen bloed werd afge staan. Deze geringe terugloop is mogelijk te wijten aan het feit dat er steeds meer personen zich opgeven als bloeddonor voor een van de ziekenhui zen. Ondanks dit waren de E.H.B.O. vrijwilligers weer zeer tevreden met het behaalde resultaat. icHTERVELD - Dinsdag 6 septem- et Weer de door het Rode Kruis ■o iseerde jaarlijkse bloedafname. .de Achterveldse E.H.B.O was 'aar 'n Ons Gebouw weer een bericht waar personen tussen de ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijd K K. bin nenbaan van Ons Genoegen werd door 15 schutters deelgenomen. 1. W. v. d Kletersteeg, 48 pnt.; 2 W. J. Lagerweij, 48 pnt 3. W. Vos kuilen, 46 pnt., 4. W. van Noorden, 44pnt.; 5. J. Kommer,44 pnt.; 6. J. E. van Hamersveld, 44 pnt.; 7. A. van Daatselaar, 44 pnt.; 8. T. Vos, 44 pnt.; 9. H. J. van Ruitenbeek, 43 pnt. 10. G. Tolboom, 42 pnt.. 11. P. Smink, 42 pnt 12. A. Vlug, 41 pnt.; 13, G. Schimmel, 38 pnt.14. J. J. van Hamersveld, 37 pnt.; 15. J. Blom, 37 pnt. ACHTERVELD - Na Leusden zullen ook in Achterveld de foto's van de historische optocht te bezichtigen zijn. Tevens is men dan ook in de gelegenheid om foto's te bestellen. Zondagmorgen vanaf 09.30 uur tot 12.30 uur zullen de albums met de gemaakte foto's te bezichtigen zijn in Ons Gebouw. Hier zullen enkele dames van het feestcomité aanwezig zijn bij wie de foto's waar men belang in stelt, besteld kunnen worden. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er ook nog foto's van de gehouden braderie zullen zijn. Indien hiervan foto's zijn zullen ook deze besteld kunnen worden. ACHTERVELD - Vorige week was voor de bewoners van Huize St. Jozef en de bewoners van Sinecura de dag aangebroken waarop zij onder leiding van de directrice zuster Silvia hun jaar lijkse reisje maakten. Nadat de 48 deelnemers en deel neemsters in de bus waren gestapt ver trok deze in de richting Baarn. Via Naarden werd naar Lelystad gereden waar een koffiepauze werd gehouden. Vanaf Lelystad werd via de nieuwe dijk naar Enkhuizen gereden. Een rit waarvan veel werd genoten. Dit vooral gezien het grote aantal zwanen en de vele vogels die zich in de onmiddellijke nabijheid van deze dijk bevinden. Via Enkhuizen ging het naar Volendam. Voordat het zeer mooie dorpje werd ingetrokken werd in hotel Spaanders eerst de inwendige mens versterkt. Na het heerlijke eten trok men in groepjes Volendam in. Iedereen was weer op tijd bij de bus waarna de terugtocht werd aanvaard. Via de IJ-tunnel, de Bijlmermeer en zo binnendoor via Abcoude arriveerde men om ongeveer 19.00 uur weer in Achterveld. Daar was reeds voor een heerlijk kopje koffie gezorgd dat geza menlijk met de bewoners die niet mee hadden gekund in de recreatiezaal werd genoten. Hier werd natuurlijk tegen de thuisblijvers honderduit verteld. Dank zij het zeer goede weer was het een fijne dag geweest en vooral omdat het tevens een reis was zonder lekke banden zoals vorig jaar. ACHTERVELD - Zaterdag 10 sep tember werd op het pas aangelegde trapveldje aan de Kerkdijk door de Herv. Jeugdvereniging Con Amore een zeskamp gehouden. Dank zij de perfecte organisatie van Con Amore en de fijne medewerking van de deelne mende jeugdverenigingen is deze zes kamp een groot succes geworden. De zeskamp was georganiseerd in verband met de opening van het winterwerk voor de jeugd uit de Herv. kerk. Behalve Con Amore namen ook de jeugdverenigingen uit Nijkerk, Nijker- kerveen, Hoevelaken en Voorthuizen aan dit evenement deel. Om ongeveer 10.00 uur vond de ope ning van deze zeskampdag plaats door de voorzitter van Con Amore. Direct na de opening werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden. Als eerste was dit het vlaggen plaatsen. Het ging er om welke ploeg het eerste een zelfgemaakte vlag in top had. Voor dat de vlag kon worden gehesen moest eerst een gat van een meter diep worden gegraven om daar de vlaggenmast in te plaatsen. Het was de Achterveldse vereniging die hier de eerste plaats pakte. Vervolgens was het skilopen. Drie personen van elke ploeg moesten zich op twee planken voortbewegen en te vens nog enkele hindernissen nemen. Dit skilopen werd gewonnen door Je- hovanissie uit Nijkerk. Het volgende spel water dragen werd gewonnen door de ploeg uit Hoevelaken. Er moest via een evenwichtsbalk binnen twee minu ten zoveel mogelijk water naar de over zijde van de balk worden gebracht. Tij dens de tocht over deze balk werden ae deelnemers behoorlijk gehinderd door ballengooiende leden van de andere verenigingen. Het doelschieten, waarbij op een doel met negen vakken moest worden geschoten met verschillende punten waardering, werd gewonnen door De Brug uit Nijkerk. De krachtproef, bestaande uit het zover mogelijk wegslepen van een sloopauto werd weer gewonnen door Achterveld. Hierna was het hardlopen geblazen. Voor de dames een afstand van 1 km en voor de heren een afstand van 2 km. Dit werd een grandioze overwinning voor Hoevelaken. Als rode draad liep het volleybal door de gehele dag heen. De finale wedstrijd ging tussen Achterveld en Voorthuizen. Deze wedstrijd wist Con Amore uit Achterveld te winnen. Na afloop van de spelen trokken de spelers naar Ons Ge bouw waar een gezamenlijke warme maaltijd werd gebruikt Om ongeveer 20.00 uur werd de uitslag van de zes kamp bekendgemaakt. Eerste werd Hoevelaken met 68 punten die hiermede ook de wisselbeker won. Tweede werd Voorthuizen met 64 pun ten. Als derde kwam Con Amore uit Achterveld uit de bus met 60 punten. Nijkerkerveen werd vierde met 48 pun ten, vijfde Jehovanissie uit Nijkerk met 45 punten en zes De Brug uit Nijkerk met 44 punten. ACHTERVELD - Vrijdag 16 septem ber is er weer een oud papieraktie ten bate van de Christelijke Basisschool te Achterveld. Vanaf 's morgens tot onge veer 17.00 uur zal er weer een container staan op het schoolplein van deze Chris telijke basisschool. Ieder die in de gele genheid is kan hierin zijn oud papier deponeren. Alle oud papier, karton e.d. zijn van harte welkom Mocht men door omstandigheden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te komen brengen, dan even een telefoontje naar de school 03425- 1200 en het wordt opgehaald. verloren en gevonden Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1657 zijn de navolgende voorwerpen als gevonden en verloren opgegeven. Gevonden: een klem model vierwielig aanhangwagentje; een portemonneetje met inhoud. Verloren: een gevlochten touwcein- tuur. ACHTERVELD - Achterveld speelde in Zeist tegen Patria een club waar ze in haar dertig jaar van bestaan nog nooit tegen gespeeld hadden. Welnu uit deze 2e competitiewed strijd kon het eerste winstpunt worden binnengehaald. Achterveld had de vrij sterke wind in de eerste helft in de rug. Patria moest al direct alle zeilen bijzetten om dè aanvalsgolven van Achterveld een halt toe te roepen. Langzamer hand wisten de Zeistenaren echter onder deze druk uit te komen. Via de counter kwam Patria soms gevaarlijk voor het heiligdorm van doelman Tolboom. Bij een van deze aanvallen kon Johan van Dalen bij een goede inzet van Patria niets an ders doen dan de bal met de hand uit het doel te slaan, daar doelman Tol boom reeds gepasseerd was. Penalty. Rechtsbinnen Van Lienden be zegelde het lot, 1-0. De aftrap van middenvoor Jan Kerkhof bleef niet zonder gevolgen. Hij schoot de bal naar Herman van Ruitenbeek, die vanaf de rechter vleugel op maat voorgaf. Jan Kerkhof rondde deze voorzet af met een voortreffelijke kopbal en de stand was' weer geli|k. De verslagge ver van de Zeister Krant was nog bezig om het Patria doelpunt te om schrijven toen Achterveld al gelijk gemaakt had. Achterveld kreeg door deze goal weer nieuwe moed en toon opnieuw goed combinerend ten aan val. Patria beging de fout om te gaan jagen, ook al omdat hun trainer, vanaf de zijlijn, „zijn" ploeg hiertoe min of meer opdracht toe gaf. Dit was een kolfje naar de hand van de Achterveld verdediging. Hans Versteeg, Toon Kalshoven en Cor Hoogland waren in deze periode bij zonder trapvast. Bij een verre trap van Kalshoven belandde de bal op de Patria helft die op niets leek uit te lopen. Jan Boersen ging toch in de sprint met de rechtsback van Patria. Hij leek deze sprint te winnen en de back kon redden ten koste van een hoekschop. Herman v Ruitenbeek belastte zich hiermee. De bal belandde ge steund door de wind, in de doelmond, werd nog wel door de Zeister doelman aangeraakt, maar verdween toch over de lijn, 2-1. Met deze 2-1 stand ging men de rust in. Wie verwacht had dat Ach terveld het hoge speeltempo niet zou kunnen volhouden is hedrogen uit gekomen. Patria ging meteen in de 2e helft met de wind in de rug fel in de aanval. De Achterveld-verdediging bleek uit het goede hout gesneden te zijn, want ze gaven geen krimp. Soms moest er wel eens cornerballen wor den weggegeven maar verder kwam Patria niet. Doelman Tolboom was een goed sluitstuk in deze verdedi ging. Toch kwam Achterveld tot goede tegenaanvallen doordat Cor Hoogland en Piet Vos hun voorhoede voortdurend aan het werk zette. Herman v. Ruitenbeek en Jan Kerk hof waren erg actief en bleken ge vaarlijke spitsen. 25 minuten voor tijd bleek Patria toch iets meer wed strijdroutine te hebben. Bij een flit sende aanval moest Johan v. Dalen een cornerbal weggeven aan Patria. Een reprise van het tweede Achterveld doelpunt volgde. Precies vanaf dezelfde cornerhoek als voor de rust was het nu Patria die via Van Lienden kon scoren 2-2. De strijd lag weer geheel open en beide ploegen hebben hierna sportief en vooral technisch spelend gepro beerd op winst te komen. Op en neer golvende aanvallen zowel van Patria als Achterveld hebben beide ploegen het talrijke publiek geboeid tot de laatste minuut. Rest nog te vermelden dat Jan Kerkhof 15 minuten voor tijd werd gewisseld voor Wim de Jong. Zo spe lend als in deze wedstrijd zal Achter veld al gauw geacclimatiseerd zijn in hun nieuwe omgeving, n.l. de Hoofd klasse van de Afdeling Utrecht. Aanstaande zondag 18 september speelde Achterveld uit tegen Actif in Hilversum om 14.30 uur VERDERE UITSLAGEN Veense Boys 2 - Achterveld 2 3-0 Achterveld 3 - A.P.W.C. 4 3-0 Maluku Muda 3 - Achterveld 4 8-2 Achterveld 5 - A.P W.C. 6 3-1 Hoogland 6 - Achterveld 6 1-2 PROGRAMMA 18 SEPTEMBER 1977 14.30 uur: Actif 1 - Achterveld 1 12.00 uur: Achterveld 2 - Quick 4 12.00 uur: Achterveld 3 - Limvio 3 14.30 uur. Achterveld 5 - Hoogland 5 14.30 uur: Achterveld 6 - Quick 10 DAMES: 10.00 uur: Achterveld 1 - S.V.M.M. Moon Drops Bi-Phose Moisturizer, Moon Drops Treatment Soap Moon Drops Deep Action Cleanser Vochthersrellende bescherming voor uw huid De bosis voor een gezonde, jeugdig-uitziende huid 99 Winkelcentrum „Razendaal" Leusden-C. Tel. 033-44113. ACHTERVELD - Donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 september a.s zal door het bedrijf van De Vorte Achterveld weer de jaarlijkse show van landbouwtractoren, draglines en dergelijke werktuigen worden ge houden. Op deze show die zal worden gehouden in de be drijfsruimte en op het terrein van dit bedrijf aan de Hessenweg zal op dit gebied voor de geïnteresseerden zeker weer veel te zien zijn. De nieuwste modellen van klein tot groot zullen hier weer te zien zijn Een bezoek aan deze show zal voor degene die hier belangstelling voor heeft zeker de moeite waard zijn AC ACHTERVELD - De sport vereniging Avanti zal op dinsdag 20 september starten met een nieuwe groep. Het ligt in de bedoeling om met deze nieuwe groep Jazz- gymnastiek te gaan beoefenen. De oefeningen zullen worden ge houden op de dinsdagavonden van 19.00 tot 20.00 uur. De oefeningen zullen onder leiding staan van me vrouw Wijers en worden gehouden op de dinsdagavonden van 19.00 tot 20.00 uur. Inlichtingen over deze Jazzgymnastiek zullen graag worden verstrekt door Martha Rooks, tel. 1991 en Christien Jansen, tel. 1589. Voor deze Jazz-gymnastiek kunnen de deelneemsters, dus het betreft al leen dames, zich dinsdag 20 septem ber opgeven aan de zaal. Deze gym nastiek zal worden gehouden in Ons Gebouw. ACHTERVELD - Dinsdag 6 sep tember werd de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de R.K. scholen Onze Wereld, St. Joseph en Hummeltjes Honk gehouden. De vergadering werd gehouden in de zaal van de school Onze Wereld. Ge zien de opkomst van voorgaande jaren bleek de opkomst dit jaar zeer goed. 90 personen waren op de ver gadering verschenen. De vergadering werd geleid door mevr. T. Burgsteden die na de opening door haar het woord gaf aan mevr. J. Hoogland voor het voorlezen van de notulen van de vo rige vergadering. Deze werden on veranderd goedgekeurd. Uit het door mevr. J. Smit voorgelezen kasverslag bleek dat er voor alle scholen een batig saldo was en wel voor Hummel tjes Honk 410,07, voor Onze Wereld 912,14 en voor St. Jozef f 256,80. De kascontrolecommissie had de boeken gecontroleerd en in orde be vonden Hierna werd een nieuwe kascommissie benoemd. Voor St. Jo zef werden dit mevr. Vons en mevr. Kok, voor Hummeltjes Honk mevr. Smit en mevr. Reijnders en voor On ze Wereld mevr. Van Bekkum en mevr. Van den Hengel. Ook werd de klassenvertegen- woordiging samengesteld Dit ging met algemene goedkeuring van de vergadering. Voor Hummeltjes Honk werden dit de dames JKok, R. Peters en als nieuwe leden M. Bomers en W. Zwanenburg. De dames T. van Burg steden, R. van Marwijk, C. v. Tweel, B. Middelaar, L. Keizer en als nieuw lid A. van Dijk voor Onze Wereld. De St. Jozef school kreeg de dames J. Hoogland, M. van Dijk, J. Smit, N. Teunissen, Y. Snijders en de heer J Rutte. Punt 6 van de agenda werd vrij vlot afgewikkeld. De voorzitster deelde mede dat er dit jaar geen contributie-verhoging zou komen. Na afwerking van dit punt kreeg de heer J. Rutte het woord die mee deelde dat er in verband met de bouw van de nieuwe school een zeer goede samenwerking is tussen de bouw commissie en de daarbij betrokken leerkrachten. Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m" showroom bij de-makkelijk bereikbare keukenspecialist van midden-Nederland de|^eukenbeurs ^^/oudenberg Voorsk 39-41 Tel 03498-2824* Maandags gesloten Doordat er niemand op of aanmer king maakte verliep de vergadering zeer vlot. Na een zeer gezellige koffiepauze werden door de heer J. M. Schouten een aantal dia's vertoond van Oud Leusden alsmede vertoning van prachtige dia's van de prachtige tuin van huize St. Jozef die beschikbaar waren gesteld door rector Schoen makers. Alle aanwezigen hebben zeker ge noten van de vertoonde dia's. Van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt. Na de rondvraag werd deze vergadering door de voorzitster gesloten met een dankwoord aan allen die aan deze avond hadden meegewerkt en deel genomen.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13