sport Volleybalselectie verlaat VVL0S Impala Jan Drost velt Roda Eerste punt voor Antilopen UKEnfiunojtsifli Derde ronde Schaak uitslagen Hockey heren hervinden scoringsritme Juniorendag Roda gelijk tegen D0FA RODA '46 F.Z.O. Partir Leusder Krant - Sport VOETBAL zaterdag a.s. Aanvang: 16.15 uur. BURG. BUINING PARK LEUSDEN-CENTRUM - Zo/a™. weg naar Rome bekend is en dar is een tijdje wordt in Frankrijk r.Partirdl mourir un peu" - vertrekken is J beetle sterven - in alle toonaardenZ zongen als iets met een grote grm van waarheid. Voor de wat ouders onder ons, die het toch liever wat<t<* ter bij huis willen zoeken, zij verma dat in de dertiger jaren Willy Deity „Scheiden is lijden" een onbetvt* tophit was. Sinds de impZ vergadering van verleden dinsdag vraag ik me echter al, elk vroeger zoveel anders geweest is. Even gemakkelijk als tegenwom een dochter van 18 haar ouders rafj en zelfstandig op een kamer gaai», nen, verbrak de volleybalsecte va Impala de band met de verenigingen lichamelijke opvoeding en sport oma eigen kracht verder te gaan. Gelub voor beide partijen is alles nuchtetj sproken en zakelijk geregeld. !a standigheid kan iets heel leuks p maar geeft ook problemen. Daaruit wil ik het hier nu niet hebben omdiilt. mijn zaken niet zijn en ik rustg ra aannemen, dat het volleybalschip q een Zeeman aan het roer de banken! klippen goed zal omzeilen om l veilige haven te kunnen bereiken. Ondertussen is bewezen, datheh het begin van dit cursiefje as gehaalde partir enz." - en dal ge ook voor de topper van de heer Dat/ tegenwoordig lang niet altijd meeicg gaat. Wat was die bewuste dinsdsg| Impala het geval? De vMos voorzitter R. Kuilboer mompelde te (maar is dat niet normaal voor een „t der" van een het huis verlate „kind"?) nog wel iets als een sten slag met de hakken over de stort zeker geen fluitje van een cent'ra wenste zijn nieuwe collega J. Zeem een zeer behouden vaart en een gee toekomst. De toezegging van eenl aanvangskapitaaltje ten laste van v.v.l.o.s. toonde aan, dat Kuiltxx welgemeende woorden geen loze k ten waren. Ik heb het idee, dat i afscheid op deze manier beslisti zoveel pijn doet als voorheen gestigj reerd werd. Pi Donderdag 15 t/m zondag 18 sepü ber: Vervolg BCD-tennistoer® LTV Lookhorst op het Burg. B ningpark. (Donderdag eD vrij aanvang 14.00 uur en zatenfy zondag om 9.00 uur). Vrijdag 16 september 23.00 uur. voetbal Pon Voorwaarts - RA lenclub in sporthal Strijd Nijkerk. Zaterdag 17 september 16.15 uur:Ca petitievoetbal Roda - FZO op' Burg. Buiningpark. Zondag 18 september 10.00 dut: voetbal SVA - SVMMopbetK stens Sportpark. Dinsdag 22 september 20.00 uurM mene ledenvergadering sctuir eniging Leusden in het clubtó het Burg. Buiningpark. Maandag 19 september 20.00 urM gadering van de Vogelvno over tropische vogels in sports Groenhouten. LEUSDEN - Afgelopeü diasW" de tweede ronde voordebuiscomp* gespeeld. 36 schakers waren MJ" om te proberen hun positie op uerj lijst te verbeteren. Na tweeg«*p wedstrijden wordt de eerste w genomen door Van Santen, op gevolgd door Bosch van Ro^ Beukelman, Sieswerda en De w UITSLAGEN G. Beukelman - G.. Boemaars G. Bas-v. Rosental - mevr. Graait de Vos C. Hooijer - G. v. Santen H. Struiwig - G. de Jager C. Veenendaal - P. Stevens G. Prouk - C. Valkenburg G. Zwijnenburg - A. Rietveld T. Lieswerda - J. v. d. Tang W. v. Wieringen - T. Bruggen» T. v. Dokkum - L. de Rijke A. v. d. Steeg - B. Uneken J. v. d. Wetering - J. Agterbcrg J. J. Visser - L. den Boer H. v. Egdom - O. Harlaar Helmers - mevr. Hooyer M. Kessing - G. Kuiper N. Loving - J. Sibeijn J. Tijmensen - A. Wes man LEUSDEN - Zondag j 1. startte Leus den I in Vleuten - De Meern als dui delijke favoriet tegen Fletiomare I. Misschien wel juist door deze favo- netenrol werd bij de rust slechts een 1-0 voorsprong bereikt. Bij Leus den was de organisatie op het midden veld even zoek. Pas nadat tijdens de pauze orde op zaken was gesteld liep de hockeymachine gesmeerd. Het veld overwicht resulteerde ïnvelestrafcor- ners waaruit Peter Elffers éénmaal scoorde en driemaal een strafpunt verdiende. Hans van Ede wist twee pushes in doelpunten om te zetten. Aangever" Eric Wessel wilde niet achterblijven en organiseerde een zaal- hockeystrafcorner die op de prachtige grasmat door hem zelf in een doel punt werd omgezet. Met twee mooie velddoelpunten en één strafpunt tegen werd de score bepaald op 6-1, een uitslag die doet herinneren aan de veel belovende oefencampagne. Komende zondag komen de Utrechtse Studenten in Leusden op bezoek om kennis te maken met de Leusdense formatie. Komt u ook een kijkje nemen? Aanvang 14.30 uur, hockeyveld Valleikanaal. De overige wedstrijden gaven weer een wisselend beeld. Heren II moest in de laatste minuten zijn meerdere erkennen in SCHC VI. Dit elftal, ge handicapt door een langdurige spier blessure en het plotseling vertrek van keeper Bart Jakobs naar het Groninger land verdient nu wel een succesje. He ren III maakte tegen USHC III geen fouten en en won met 2-1. Heren IV training, moest met 14-3 in het zand bijten. Een kollektief gekrabachter de oren over de oorzaak en gevolg zal wel hebben plaats gevonden. De bhjmakers - Heren V - verliezen te genwoordig op een gewone manier. Maarn III was duidelijk beter ondanks verwoed tegenstribbelen van veteraan Elemans en anderen. De veteranen van Leusden, duidelijk in hun nopjes met zo n mooie grasmat aan de Mid denweg, zetten de overwinning reeds in door de Loenense veteranen met 0-2 en een gekoeld pilsje weer naar huis te sturen. Bij de dames waren dit keer magere resultaten. Dames II, verwend met overwinningen moest de eer aan en in Amersfoort laten, da mes III deed dit zelfde in Laren. Eigen lijk behaalde alleen dames I een re sultaat wat verneldingswaard is. De grote nederlaag van vorige week nog in het hoofd moest nu aan het Val leikanaal tegen Maarssen I gespeeld worden De dames van Maarssen, die als duidelijke favorieten startten wer den door de Leusdense dames met veel inzet bestreden. De uiteindelijke 0-3 nederlaag is dan ook geen weerspie geling van de krachtsverhouding, maar meer de productiviteit. Bij Leusden viel het spel op van Marijke Enthoven die bergen werk verzette, van Marion Roggekamp die als buitenspeelster haar stekje gevonden schijnt te heb ben en van Marrieke Zevenboom die meer en meer haar plaats in het elftal verdient. Junioren: Dindoa 2 - Antilopen 1 4-2 Aspiranten: Antilopen A - Midlandia A 11-0 Revival C - Antilopen B 3-3 Antilopen C - Dindoa B 1-3 Woudenberg D - Antilopen D 2-3 Pupillen: Antilopen 1 - Dalto 1 2-1 Antilopen 2 - Revival 1 1-7 Woudenberg 3 - Antilopen 3 0-0 Tekenend voor de begripvolle sfeer rond e e.a. was het (eveneens aange nomen) bestuursvoorstel om het voor de desbetreffende afdeling resterend saldo uit de wlos-kas over te hevelen naar de nog naamloze nieuwe onder neming, die om technische redenen tot 1 december a.s. gebruik mag blij ven maken van de naam Impala. De uitgetreden leden verlieten na agenda punt 5 de zaal. met nog een af scheids- drankje toe van de moeder", waar na de praatavond verder ging met de kleine resterende groep, die de zaken vlot afwerkte. De heer R. Kuilboer werd als voorzitter herkozen en voor de LEUSDEN - De LTV Leusden orga niseert op: 17 september: een specialde dag voor de junior-leden, die om 11.00 uur begint met een puzzletocht van ca. 5 kwartier. Start en finish zijn bij de klubakkom- modatie. Na de speurtocht is er een pannekoekenfeest. Voor degenen die zich daarvoor hebben opgegeven zal om ca. 13.30 uur de dag besloten worden met een jeugdtoernooi. 24 september: een receptie van 15.00 17.00 uur voor alle Leusdense sport verenigingen en andere genodigden. eveneens aftredende secretaris J. van Loenen is men nog in bespreking voor een opvolger. De contributie blijft voor het lopende jaar ongewijzigd, voorlo pig tot de a. d. ledenvergadering in maart en ook dat was leuk meegenomen. On dertussen is de vvlos bijna toe aan haar 10e verjaardag (de oprichtings datum was 30 janurai 1968) en met groot enthousiasme zal worden getracht in het tweede lustrumiaar te komen van de huidige circa 800 tot 1000 leden. Na de laatste hamerslag" van voor zitter Kuilheer kwamen de volleybal- iers nog een tijdje nakaarten met de in wlos-verband voortgaande gym nasten en handballers en zo hoort het ook te gaan in de groeiende Leusdense sportwereld, waarin men elkaar ook wel eens nodig kan hebben. LEUSDEN - Wanneer Roda naar Utrecht was vertrokken, met die ge- voelens van dat varkentje zullen we wel even wassen, gezien de eindstand van DOFA vorig seizoen 8e in de 3e klas se B, zouden ze echt bedrogen thuis gekomen zijn. DOFA trad aan met 9 nieuwe mensen in het veld, verge leken bij het vorige seizoen waarvan er 2 betaald voetbal hebben gespeeld en wel o.a. bij Haarlem en bij FC Utrecht. Roda moest het zonder Sjoerd Hey- mes (enkel blessure) en Henk van Pluu ren (fam. omstandigheden) doen maar maar die goed werden vervangen door resp. George Nieuwehuis en Chris v. Ingen. In de le fase van de wedstrijd ging het aardig gelijk op t/m de 10e min. toen mocht DOFA een vrije trap nemen net buiten het strafschop ge bied. Deze werd in eerste instantie gestopt door de muur maar de bal kwam weer bij de tegenstanders te recht en schoot hard op het doel, waar die via het hoofd, de lat en tot slot de rug van Wilfried v. d. Pas in het doel belandde 1-0. On danks die snelle en ongelukkkig doel punt ging Roda goed door want 2 min. later was het Fred de Smalen die met een prachtige kopbal, na goed voorbereidend werk van Hans Rui tenberg, de stand weer gelijk bracht 1-1. In de 21e minuut stonden vele har ten van de Roda-mensen stil toen een aanvaller van DOFA alleen voor kee per Henk van de Ham verscheen, die het hem goed moeilijk maakte en de bal naast het doel belande. Even la ter was het Henk van Laar die uit een goed genomen vrije trap Roda bijna op 1-2 zette maar het was de keeper van DOFA die de bal net tot hoekschop kon werken In de 31e min. was het toch DOFA die de stand op 2-1 wist te brengen door een fout van Bert Rijnders goed af te straffen. Roda gaf zich nog niet gewonnen. Rijk Rijnders wist zich in de 40e min. goed vrij te maken en met een harde lage voorzet was het DOFA verdediger die de bal in ei gen doel deed belande 2-2 wat ook de ruststand werd. In de 2e helft had Roda iets meer overwicht. Er werden wel kansen ge schept maar niet benut. Bert Rijn ders moest het veld ï.v.m. een en kelblessure, in de 60 min. verlaten, zijn plaats werd ingenomen door Hans Bonhof. Fred de Smalen volgde het pad van Bert in de 75e min. en kwam Cees Tolboom op de natte grasmat. Het had de hele wedstrijd al gere gend wat ook aan het spel te zien was. Het laatste kwartier wist Roda aar dig stand te houden tot de laatste mi nuut toen een DOFA speler voor een leeg doel verscheen, en tot ieders (Roda) opluchting de bal naast het aoel schoot. Het bleef 2-2, wat ook de eindstand werd. LEUSDEN - In een miezerige regen is het Antilopen 1 afgelopen zaterdag dan eindelijk gelukt het eerste punt te be machtigen. Tegen het Veenendaalse SKF kwam de Leusdense ploeg tot een verdiende puntenverdeling. Het eerste kwartier werd er niet gescoord. De beide ploegen hadden deze tijd nodig, om te wennen aan de zeer gladde bal. SKF wist eerst te scoren via een afstandschot. Mauke Costa kon al gauw de verdediging van de tegenpar tij verrassen en schoot met een enigszins merkwaardig schot de gelijkmaker door de korf. Antilopen kreeg een strafworp toegewezen maar deze werd helaas gemist. De Leusdense verdediging wist een razendsnelle SKF-speler prima in bedwang te houden, maar een zeer goed verdedigende Gert Graafland kon toch niet voorkomen dat deze aanvaller de enige kans die hij kreeg, omzette in een doelpunt (1-2). Met deze stand ging men de rust in. Gelegenheidscoach George Nooy wist de ploegen weer geïnspireerd het veld in te sturen. Pieter Kraaykamp liet even daarna met een fraaie afstands treffer 2-2 op het scorebord brengen. De derde aanval van beide ploegen kon vooreerst niet tot scoren komen. Bij Antilopen werd Frans ter Maten ingezet voor Bert van Loenen om wat meer lengte in het vak te brengen. Er werden nu wat meer ballen opgevangen en Antilopen begon aan een fel offensief. Gert Nieuwenhuis kon rustig de 3e Antilopen treffer in de korf deponeren toen zijn tegenstander hem vrij liet staan in de veronderstelling dat de scheidsrechter gefloten had. Het toege kende doelpunt ontlokte bij SKF zoveel commentaar, dat een speler van deze ploeg door de scheidsrechter uit het veld werd gestuurd. Toch wisten de Veenen- dalers de stand weer recht te trekken door een strafworp te benutten (3-3). De rest van de speeltijd werd er niet meer gescoord. De Leusdense verde diging kon met een man meer de zaak goed dichthouden, maar SKF gaf de Antilopenaanval ook geen kans. De scheidsrechter moest nog 1 maal ingrij pen en liet de aanvoerder van SKF zijn ploeg kalmeren, omdat de spelers wat al te duidelijk lieten blijken het niet eens te zijn met de arbitrale beslissingen. Toch was het geen onsportieve wed strijd; de beide ploegen lieten elkaar goed spelen en de puntenverdeling was dan ook wel de juiste verhouding. A.s. zaterdag is de uitwedstrijd tegen De Meeuwen uit Putten aan de beurt. Antilopen heeft de laatste 4 jaren niet meer van deze ploeg verloren en een winst zal zeker tot de mogelijkheden behoren. Niet alleen het eerste kwam tot een goed resultaat, ook de andere ploegen behaalden huneerste punten. Zowel het tweede en derde team namen de volle winst mee naar huis. De junioren speelden geen onaardige wedstrijd, maar moesten de tegenstanders de punten laten. De A-aspiranten beginnen steeds beter te spelen. Zaterdag werd 11-0 gewonnen. Uitslagen van afgelopen zaterdag: Antilopen 2 - Fiducia 1 7-5 MIA 3 - Antilopen 3 4-8 Behoorlijke belangstelling voor de verrichtingen van de zondagse Rodamannen. LEUSDEN/ACHTERVELD - De der de ronde van het grote gebeuren, dat voetbalcompetitie heet. vindt aanstaand weekeinde plaats met voor de Leus dense standaardteams de navolgende wedstrijden: Actif - SV Achterveld. Nederhorst - Roda (zon.) Roda (zat - FZO In Hilversum ontmoeten elkaar de hoofdklassers met de „laagste af komst' Zowel Actif als Achterveld maakten de dubbelsprong uit de 2e klas se van het vorige seizoen. Op papier doen de rivalen niet veel voor elkaar onder Actif (31 punten uit 20 wed strijden en 31-13 als doelcijfers) speelt echter thuis en dat zou een voordeel kunnen betekenen ten opzichte van Ach terveld (26 punten uit 18 wedstrijden en 33-12), maar wij hebben toch wel het nodige vertrouwen in de ervaren schutters van het Kerstens Sportpark en het lijken ons niet de moeilijkste puntjes uit deze competitie, die in de radiostad de inzet vormen. Nederhorst ontvangt Roda (zondag). Vorig jaar eindigden de Leusdenaren nog net boven de gastheren uit Nederhorst den Berg en niet abnormaal zou zijn, als de mannen van trainer De Gans de punt jes pakken In de vorige competitie heeft Roda (zaterdag) beide wedstrij den tegen het Zeister FZO vrij ge makkelijk kunnen winnen en wij zou den met weten, waarom het nu anders zou gaan. Oppassen blijft echter de boodschap. LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week dinsdag werd in het Ros Beyaart door de wlos Impala een bijzondere algemene ledenvergadering gehouden. De reden daartoe stond achter punt 5 op de agenda: de Impala-volleybal sectie wenst haar activiteiten als een zelfstandige vereniging voort te zet ten. De vergadering zou om 20.00 uur beginnen, maar dat werd een kwartier later en ondanks de importantie van de agenda kon de heer R. Kuilboer een uur voor het geplande tijdstip van 22.00 uur met een als voorzitters hamer gebruikt melkkannetje de be spreking sluiten. Door de degelijke en vooral nuch tere voorbereiding, van de zaken rond de volleybaluittreding verliep alles zeer vlot, maar wat meer zegt, ook in heel wat plezierige stemming dan op de vo rige algemene vergadering van 4 maart het geval was. Het kwam erop neer dat, hoe vervelend het ook lijkt, als een sectie het verband met de vvlos wil verbreken, dat ook mogelijk moet zijn. En zo werd, na de weliswaar met een miniem surplus aan de voor een maatregel als deze benodigde twee derde meerderheid van stemmen (29 voor, 0 tegen en 14 onthoudingen) een feit, dat de volleyballers met 287 leden zelfstandig de toekomst in zul len gaan, nadat ze vanaf september 1968 (voortgekomen uit eentrimgroep- je Impala's) onder de vlag en het vig net van de vvlos naar buiten zijn ge treden. LEUSDEN - De verwachtingen waren erg hoog gespannen in het Roda-kamp. Misschien ook wel een beetje terecht, want de eerste wedstrijd werd in Lely stad tegen de vereniging van die naam met 2-0 gewonnen. Bovendien rekende Roda op de nog steeds stijgende vorm van aanvoerder Evert Schafthuizen De sfeer op het Roda-terrein was goed, er was redelijk veel publiek en voorde toeschouwers was het aangenaam weer Helaas voor Roda zou het allemaal heel anders uitpakken De beide ploegen speelden in de eerste helft wat afwachtend angstig voetbal. Opgemerkt dient daarbij te worden.dat Roda wel het technisch betere van het spel had. maar in echte doelrijpe kansen resulteerde dat niet. Wij konden slechts noteren, dat schoten van Jan Pouw net over en naast gingen en dat een inzet van voorstopper André Snoek bekwaam door de uitstekende doelman van Veen- sche Boys werd gestopt ln de voorhoede van de gasten uit Nij- kerkerveen moest het komen van ex- Roda-speler Jan Drost. In de eerste helft werd hij weinig aangespeeld, maar etaleerde toch even zijn klasse door keihard net naast te schieten. De rust stand was en bleef 0-0 Na de pauze speelde Roda tegen de wind in en trachtte direkt een doelpunt te forceren. Na 2 minuten luktedatbij na: een kopbal van Evert Schafthuizen passeerde wel de Veensche Boys doel man. maar niet de laatste verdediger, want deze kon met een laatste wanhoops- trap de bal nog uit het doel werken. Pech voor Roda dus Twee minuten later sloeg het noodlot voor de thuisclub helemaal toe De tot dusver zeker ope rerende verdediger Bertus Schoonder- beek kopte de bal te zacht terug opzijn doelman en wie anders dan spits Jan Drost bemachtigde de bal. Met een simpele voetbeweging passeerde hij doelman Gert Osnabrugge enVeensbhe Boys leidde met 1-0. Toen kon Veensche Boys zijn favoriete spelletje gaan spelen. Roda moest ko men en de Nijkerkerveners konden met lange trappen, vanuit een sterke man dekking spits Jan Drost lanceren.Inde 24e minuut had dat bijna succes toen André Snoek zich op zo'n lange bal verkeek en Drost alleen voor Osna- brugge verscheen Gelukkig voor Roda mikte hij net iets te hoog en verdween de bal over het doel de struiken in Toch zou het nog 0-2 worden Twaalf minuten voor tijd vond er een scrim mage in het strafschopgebied van Roda plaats. De goed fluitende scheidsrech ter Bakker zag een handsbal van Veen sche Boys speler Doppenberg over het hoofd, maar niet de handsbal van Jan Pouw die daar op volgde. Strafschop, wel zwaar en bovendien erg ongelukkig, maar de Baarnse arbiter bleef bij zijn mening ondanks de felle protesten van Roda-zijde Jan Drost, het verhaal wordt eentonig maar wie anders, trok zich van het ge krakeel rond deze strafschop niets aan. Hij ging rustig achter de bal staan en wat iedereen eigenlijk al van te voren wist, gebeurde ook nu, hij maakte geen fout Osnabrugge was kansloos en Veen sche Boys had de ,,pot" bijna in zijn zak. In de resterende minuten trachtte Roda nog iets terug te doen Maar het wilde niet lukken Dit kwam ook mede door het te veel ageren van aanvoerder Schafthuizen tegen de scheidsrechter. Enkele minuten voor het einde van de wedstrijd maakte deze speler het bo vendien te bont door een tegenstander geheel onnodig tegen de afrastering te werken De Roda-nederlaag werd toen nog dramatisch ook, want arbiter Bak ker gaf Schafthuizen voor deze onbe suisde daad terecht een officiële waar schuwing De teleurstelling in het Roda-kamp was na afloop uiteraard groot. Maar Roda gaat beslist niet wanhopen.dewegnaar het einde van de competitie is immers nog erg lang. Zondag gaat men het op nieuw proberen en wel in een uitwed strijd tegen Nederhorst den Berg. Ook voor deze wedstrijd is er weer een bus gecharterd Er zijn nog plaatsen vrij, het vertrek is om 13.00 uur vanaf het clubhuis.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 14