n DEZE WEEK IN DE GEMEENTE DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1977 «kunstenaarscollectief „Centraal Nederland" heeft vorige week woens- Lndonderdag een monumentaal kunstwerk geplaatst in het gebied, waar ede Tweede Fase gaat verrijzen. Het kunstwerk, bestaande uit een jalbetonnen palen, die tot verschillende diepten de grond zijn ingeheid, Sis naam „Tot hier en niet verder". Het symboliseert de machteloosheid Lemens tegenover de grilligheden van de natuur. A handvol plaatselijke hoogwaardigheidsbekleders was donderdag- in bij de onthulling van het monumentale werk aanwezig. Met name •ntewerkendirecteur Pais bleek grote belangstelling voor het werk van lü'nstenaars te hebben. Hij had zich niet alleen verdiept in het bo- aardse gedeelte van het kunstwerk - de palen steken zo n vijf tot tien grboven het aardoppervlak uit - maar bleek ook behept met kennis van .fierzich onder zijn zolen bevond. Eén van de beeldende kunstenaars Uisluitend no9 een boeiend exposé over grondwaterstanden en korrel- rtiing. Tot lering en vermaak van met name wethouder Wagenaar. jeteen glas sherry werd de onthulling van het project, waarvan de nu nog Ukend zijnde kosten gedragen zullen worden door een aantal bewoners |de Tweede Fase, tenslotte gevierd. 17 ■LEKTE ITRIXFONDS 19 tot en met 25 september al In de gemeente Leusden togekollekteerd voor het prin- eatrixfonds. Ach, zult u zeggen, i'jn zoveel fondsen die Heren Waar is het nu weer 1 Dat is erg eenvoudig en snel Jd.Het Prinses Beatrixfonds is wr lichamelijk gehandicapten He gezindten. Een groot deel <Jepelden in het fonds wordt «laan hulp aan particulieren, ehandicapt door het leven moe- J an. Bijvoorbeeld voor gemoto- pIi ^«vervoermiddelen, inrichting ^passing van woningen, aan- He vakantie-reizen etc.etc. [ru 51 geeft het Prinses W Wonds allerlei nuttige ad- (j*4j naan instellingen (zwembaden, fn k'en e,c ten aanzien van in- ï«n aangepast aan gehandl- •Kortom: een uitstekend doel. om gesteund te worden. U toch ook? En mocht u de kol- 1(e)mislopen: het gironummer *t 'onds is 969 in Den Haag. prinses webloem-beer öe leusden 1200-braderie was «Zonnebloem present met een Men kon daar o.m. de naam «"beer raden. Coby de Lange, Jfckerweg 5 was de gelukkige. Wde de juiste naam: Bruno. -RDERIJ 't SPUL een geheugensteuntje: op i- september houdt de jWIe Ruimtelijke Ordening en ^«vesting een openbare ver- 9 met als onderwerp: „boer- Spul". Wie het behoud van J°erderlj ter harte gaat, moet naar deze bijeenkomst gaan. gemeentelijk informatle- aan de Zwarteweg, aanvang ^schrift toek naar beter Bijbels on- r Een exploratief onderzoek el9enlijke problematiek van 'onderricht aan de hand van katechlstisch materiaal" is de titel van het proefschrift, waarop 21 sep tember a s. F. H Kuiper uit Leusden bij prof. dr. M. H. Bolkestein doctor in de Godgeleerdheid wordt. (Rijksuni versiteit Leiden). VREDESWEEK Zondag 18 september start ook in Leusden de Vredesweek met als kernthema: „Help de kernwapens de wereld uit! Om te beginnen uit Neder land." Het programma ziet er als volgt uit: Zondag 18 september: 11.00 uur: Omroepparochie 't Zand Amersfoort: Eucharistieviering, uit gezonden door de televisie; 19.00 uur: Marcuskerk Leusden. Thema- dienst; voorganger ds. Kooman; 20.00 uur: R. K. Kerk 't Zand Amers foort. Politiek Avondgebed: inleidin gen: Dr. Bas de Gaay Fortman jr; J. ter Horst, krijgsmachtpredikant; medewerking: Jan ter Laak, medita tie, Jules de Korte, liedjes. Vrijdag 23 september 20.00 uur: de Schaapskooi. Groot Krakhorst Leusden. Film „The Wargame" over de gruwelijke gevolgen van een kernwapenoorlog. Diskussie n.a.v. de film, geleid door de polemoloog Daan Schut van de V.U. Zaterdag 24 september 19.00 uur: St. Jozefkerk Leusden-Centrum. The- madienst; voorganger pastor Ter Bekke Zondag 25 september 10.00 uur: Don Bosco-kapel, Leusden-Zuid. The- madlenst. voorganger pastor Libe- rom. N B - Op verschillende plaatsen zal er gelegenheid zijn het Manifest tegen kernwapens te tekenen. Vre- deskranten waarin uitvoerig de aktie van het I K V. wordt toegelicht, zijn verkrijgbaar in alle kerkportalen en op de volgende adressen: Gironde 17, Boekweitland 24, Stadhoudersl. 5 Leusden-Zuid. JONGERENKOOR GAAT WEER VAN START Het jongerenkoor dat regelmatig de liturgie mee verzorgd in de St. Jozef parochie, begint vrijdag 16 september weer met de repetities. Er bestaat in deze - ook gezellige - club behoefte aan nieuwe leden. Jongeren vanaf vijftien jaar kunnen bij dit koor terecht. Dat betekent dat men vrijblijvend eens rustig een re- JOHAN ZAT VAST In tegenstelling tot redacteuren hebben fotografen het niet gemakke lijk. Vooral niet als ze weekenddienst hebben, en ze kunnen hun pro gramma niet volgens de planning afwerken. Neem nu Leusder Krant fotograaf Johan Sneevliet. Die moest zondag een paar plaatjes maken van de verrichtingen van het zondagteam van Roda '46. Nadat hij zijn werk op het Buiningpark had verricht, diende hij zich naar een volgend sportveld te haasten om daar handballers of iets dergelijks te vereeuwigen. Groot was de woede waarin Johan ontstak, toen hij op het parkeerterrein van het Buiningpark tot de ontdekking kwam, dat van een volgende foto voorlopig niets zou kunnen komen. Tactisch parkeren van een viertal boosdoeners had de uitweg van het parkeerterrein volledig geblokkeerd De enige oplossing was om samen met enkele andere vastzittende au tomobilisten een hekje te slopen en over het gras het Leusdense sport terrein te verlaten. Niettemin hield Johan er bovenstaande schone foto aan over, waarop links de Golf van Johan te zien is. terwijl rechts de au tomobielen de uitgang versperren. En omdat een dergelijk probleem zich zeer vaak voordoet op het Bui ningpark, doen we namens Johan, zijn collega's en ieder ander die er last van heeft, het verzoek aan Buiningpark-bezoekers om dit crea tief parkeren voortaan achterwege te laten. Tegenover het Buiningpark aan de andere kant van de Bavoort- seweg ligt toch een heel stuk grond waarop een boel auto's kunnen staan? Moeten de sportieve Leusde- naren natuurlijk wel een eindje lopen voordat zij zich passief kunnen re creëren op de Roda-tribune. Maar wie heeft er dat nu niet voor over? petitie kan meemaken. Is er iemand die een instrument bespeelt (b.v. gi taar of dwarsfluit), dan is er voor hem of voor haar misschien ook een plaats in het combo. Kom vrijdag a s. eens kijken. De repetitie begint om acht uur (in het zaaltje achter de kerk). COLLECTANTEN GE VRAAGD DIERENBE SCHERMING De jaarlijkse collecte van de die renbescherming zal in Leusden ge houden worden van maandag 3 ok tober tot en met vrijdag 7 oktober 1977. Het bestuur doet een dringend beroep op allen om aan deze collecte te willen medewerken. De opbrengst komt geheel ten goede aan het vele en dikwijls kostbare werk dat de die renbescherming ook In Leusden ver richt. Collectanten kunnen zich op geven bij mevrouw Esko, Pa relduiker 20, Leusden, telefoon 40069. Hoe meer collectanten des te groter de opbrengst en des te meer kan dierenbescherming doen. VERENIGING VAN EIGE NAREN Toekomstige eigenaren van premie-koopwoningen van de Wo ningstichting Centraal Nederland zijn van plan zich te gaan verenigen om zich samen sterk te maken. Om een „Vereniging van eigenaren" op te kunnen richten is aan alle toekom stige huis-eigenaren een brief ge zonden, waarin hun wordt gevraagd of zij wel of niet mee willen doen aan deze vereniging. Vele positieve reaktles zijn reeds ontvangen. Daar een spoedige op richting gewenst Is worden degenen die nog niet gereageerd hebben ver zocht hun standpunt zo spoedig mogelijk kenbaar te maken aan de initiatiefnemers door de enquete- strook te retourneren. ZWANGERSCHAPS-GYM Dinsdag 20 september start de nieuwe kursus zwangerschapsgym- nastlek om 20.30 uur In het Krulsge- bouw - Rozengaarde 33. Opgave ter plaatse. DE BOEKENMOLEN De Bibliotheek De Boekenmolen in Leusden-zuid kan de drukte bijna niet meer aan. Om daar iets aan te doen, zal de uitlening op vrijdag in vervolg vanaf half zeven plaats vinden tot acht uur. De overige tijden blijven ongewijzigd. Ook is het mo gelijk om tijdens de openingsuren te lefonisch te verlengen. Het telefoon nummer van de Bibliotheek is 44450. VOUWBLAD OORKONDE KAREL DE GROTE Ter gelegenheid van de aan bieding van de gereconstrueerde oorkonde van 8 juni 777 is een vouwblad vervaardigd met de af beelding van de oorkonde, de verta ling en een toelichting. Voor belang stellenden is dit vouwblad gratis verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuls, Hamersveldseweg 2 te Leusden-centrum. KLEURWEDSTRIJD De uitslag van de kleurwedstrijd ter gelegenheid van de opening van Van Galen s Bouwmarkt, ziet er als volgt uit: De hoofdprijs is gewonnen door Hans Jaap Melissen, Lindelaan 20,9 jaar. In de categorie 5 tot 7 jaar: Karin van Leeuwen, Lindelaan 8, zes jaar; in de categorie 8-10 jaar: Arina Manee, Hondsdraf 13, negen jaar; in de categorie 11 tot 12 jaar: Bianca Hermans, Walter van Amersfoort- straat 34, Achterveld, elf jaar. Een aanmoedigingsprijs gaat naar Marina Noordhof, Prunusiaan 4, elf jaar. PROMOTIE De Leusdenaar F. Haselhoff is gis teren in Amsterdam gepromoveerd tot dochtor in de economie. De heer Haselhoff schreef een proefschrift onder de titel „Ondernemingsstra tegie, een dilemmaDe ondertitel vermeldt dat de promovendus zich bezighield met een studie over „De moderne ondernemingsorganisatie in het spanningsveld van doelmatig heid. overleving en zingeving" De promotie vond plaats in het hoofd gebouw van de vrije universiteit in Amsterdam. Voor de 47-jarige Ha selhoff trad professor dr L. Traas als promotor op, terwijl professor dr. H. C. Wytzes co-referent was. De pers dienst van de VU geeft in een persbe richt de volgende samenvatting van het proefschrift: „De moderne onderneming wordt evenals iedere andere complexe or ganisatie veelal bedreigd door bijna onoverkomelijke onzekerheden. Het gevolg daarvan is een tekort aan be schikbare informatie om de juiste beslissingen te nemen, een tekort aan uit te oefenen macht naar buiten om zich te handhaven en een tekort aan wilsovereenstemming tussen alle bij de organisatie betrokkenen om een aanvaardbaar geheel van doeleinden in stand te houden. Ondernemingsstrategie, d.i. het gedrag van de onderneming als ge heel, is zowel voor de leiding als voor de andere belanghebbenden, in een dergelijke dynamische, complexe en conflictgeladen omgeving tot een ernstig dilemma geworden. De nog te veelvuldig toegepaste, technocra tisch gerichte benadering van de zgn. strategische pltnntog vergt een te grote mate van geïnformeerdheid van de beslisser om voldoende effect te sorteren Deze studie poogt een uitbreiding te geven aan het denkkader voor een meer realistisch strategisch denken. Daartoe stelt ze besluitvorming onder condities van onzekerheid, d.i. van ontoereikende informatie, cen traal. In de eerste plaats wordt het louter op informatie gebaseerde decisie- en actiemodel gedymaniseerd, ten einde de veranderlijkheid van de omgeving te kunnen opvangen om zo een deel van de doelmatigheid van het organisatloneel gedrag te redden. In de tweede plaats wordt de op overleving gerichte problematiek van de strategische macht aan de orde gesteld met behulp van het zgn. open-systeemmodel. De organisatie als systeem van subsystemen krijgt daarmee een complex karakter, waardoor de condities zichtbaar worden, waaronder de vele interne inconsistenties in het organisatlo neel gedrag kunnen worden ver werkt. Tenslotte wordt de strategi sche legitimatie van dit gedrag be handeld door de ondernemingsor ganisatie te plaatsen in de sociale dimensie van het menselijk interactie- en discussiemodel. Hier gaat het om zingeving aan dat orga nisatiegedrag met als vraag hoe tus sen de uitersten van harmonie en conflict een bruikbare consensus tussen de betrokkenen kan worden tot stand gebracht. De moderne onderneming, zo is de conclusie, zal zich meer moeten in stellen op de controversiële vragen van strategische macht en strategi sche legitimatie. Het strategisch denken en doen moet daartoe worden afgestemd op de intermen selijke relaties tussen alle belang hebbenden. Strategische planning wordt dan een plaats gewezen binnen het kader van een systeem- en sociaaltheoretisch meer realis tisch en meer verantwoord strate gisch management. Strategieformu lering zal daarbinnen samengaan met het ontwerpen van zowel interne organisatiestructuren als van externe netwerken van relaties met de omgeving. Het uiteindelijke resul taat zal echter niet veel meer kunnen zijn, zo wordt gesteld, dan een uiterst precaire spanning tussen doelma tigheid, overleving en zingeving. De in deze studie ontwikkelde ideeën zijn zo algemeen toepasbaar, dat ze ook rechtstreeks kunnen wor den gebruikt voor andere complexe organisaties dan ondernemingen." Frederik Haselhoff (1930) studeerde economische en sociale wetenschappen aan de Vrije Uni versiteit. Van 1957 tot 1971 was hij extern organisatie-adviseur in dienst van het Raadgevend Bureau Berenschot Hij volgde in die periode de twee-jarige studie van de Stichting Interacademiale Opleiding Organisatiekunde (S.I.O.O.). Op grond van zijn advieservaring op het gebied van strategisch management was hij op uitnodiging van prof. dr. H. Igor Ansoff in 1969/1970 „teaching fellow" aan de door deze geleide Graduate School of Management (Vanderbilt University) te Nashville (U.S.A.). De laatste jaren is hij weten schappelijk hoofdmedewerker binnen de vakgroep Organisatie en Leiding aan de Economische Facul teitvan de Vrije Universiteit, alsmede kerndocent van de S.I.O.O. Het proefschrift in een handels editie verschenen bij Uitgeverij Samson te Alphen aan de Rijn (prijs 64,75). Verloren Wit meisjesvest, mt. 140. Landweg 145, tel. 41508. ACHTERVELD Zaterdag 17 september: K.P.J. drop ping, 19.45 uur. Woensdag 21 september: handwerk- hobbyclub, 9 00 uur Woensdag 21 september: K.P.O.- avond Mis 19.30 uur. daarna lezing D'Ouwe Peerdestal. Donderdag 22 september: bejaar- densoos 13.30 uur LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 15 september: Gem in formatiecentrum Zwarteweg, 20 00 uur, openbare vergadering werkgroep Be stemmingsplannen CML 't Claeverenblad, Hamersveldseweg, 19 30 uur: Diakwis en bingo-avond. Vrijdag 16 september: Gem. Informa tiecentrum, Zwarteweg, 20.00 uur, openbare vergadering Commissie R O. en Volkshuisvesting over 't Spul "t Claeverenblad. Hamersveldseweg. 19.30 uur, dropping voor 16 jaar en ou der Zaterdag 17 september: 't Claeveren blad. Hamersveldseweg. 10 00 tot 18.00 uur: fancy fair en rommelmarkt, 20.00 uur: soos-avond. De Til, Hamersveldseweg. 20 00 uur Disco-avond. Eetcafé ..De Hakhorst", Waarden 25a, 21.30 uur: jazzconcert met Eef Albers. Wim Overgaauw en Wim Essed. Zondag 18 september De Til. Ha mersveldseweg 14 00 uur disco middag Dinsdag 20 september: Boerderij Hamersveldseweg 5, 20 00 uur- open bare fraktievergadering van Progressief Leusden Vrijdag 23 september: De Schaaps kooi, Groot Krakhorst. 20 00 uur Vre desweek. Film: ,,The Wargame", met na afloop diskussie o.l.v. Daan Schut. LEUSDEN/ZUID Dinsdag 20 september: café-rest. Ba- voort - 21 00 uur Jazzclub Leusden: jazzconcert van het kwartet Rob Franc ken m m.v gitarist Eef Albers BIBLIOTHEKEN Nieuwe Langenbeek: dinsdag 14-17.30 uur en 18.30-21 uur woensdag 10 tot 12 30 uur en.van 14 tot 17.30 uur. donderdag van 18 30 tot 21 uur; vrijdag 14 tot 17.30 uur en 18.30 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur. Zondag en maandag gesloten. Boekenmolen: maandag van 14 tot 17 uur; dinsdag 19 tot 20 uur; donderdag van 14 tot 17 uur en vrijdag van 18.30 tot 20 uur. Achterveld: vrijdag 19 tot 20 uur; zondag van 10.30 tot 12 uur; woensdag van 15.15 tot 16.30 uur. EXPOSITIES VAN LEUSDENAREN Leusden - De Hakhorst - Sonja van Es. kleuretsen, tot en met zondag 9 ok tober geopend van dinsdag tot en met zaterdag vanaf 16.30 uur Zondags vanaf 13 30 uur. Café-rest. zwembad Bavoort - Gerrit I Jzelendoorn, olieverf en aquarellen tot en met zaterdag 17 september Dage lijks van 13 tot 18 uur en van 20 tot 23 uur Zaterdags van 10 tot 15-uur en zondags van 10 tot 14 uur. Amersfoort: café-rest. Kobus aan de Poort. Jan Albers en zijn leerlingen met tekeningen en schilderijen. Tot en met zaterdag 17 september, dagelijks van 10 tot 21.30 uur OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas kunt u bellen naar mevrouw B Hassink, Azuriet 17, Leusden-centrum, telefoon 43132 burgerlijke stand GEBOREN: 31 aug. 1977: Octavius Jacobus Hen- drikus, z.v. Th. A van Bekkum en M C. Heijdenrijk, Esdoornhof 25; 2 sept 1977: Debora Natasja, d.v. H A van Duinkerken en J. M. G. Nouwen, Azuriet 1; 3 sept. 1977: Agnes, d.v. W. Vonk en L. Bos, Hendrik van Vianden- straat 6; 7 sept.: Joost, z.v K. van der Veen en H Steenhuis. Hamersveldse weg 116a Geboren te Amersfoort: 24 aug. 1977: Marinus Hubertus Alexander Raymond, z.v. J Post en E W Ven horst, Walstro8. te Amersfoort: 24 aug 1977: Sebastiaan. z v W Haage en A. Th Witteveen, Vogelwikke 11, te Amersfoort: 24_aug 1977 Nico Johark z.v. A P. C. de Jonge en A Jensma. Karekiet 5; te Amersfoort: 26 aug 1977: Everdine Wilhelmina Maria, d v M. Timmerman en E W. den Boef, Landweg 25; te Amersfoort:26 aug 1977: Froukje Eva Huvertine, d.v P W Lijklema en M J. C Meij. Ardennen 82; te Amersfoort: 28 aug 1977: Laurens, z v W Koetsveld en M. G. Verhoeff. Grienden 28 OVERLEDEN: Te Amersfoort: 30 aug. 1977: Maria Catharine Knuppel, wed. J A. J de Loor, oud 89 jaar ONDERTROUWD: 5 sept. 1977: Peter van de Veen, wo nende te Leusden, Kon Julianalaan 45 en Teuntje Aleida Osnabrugge, wo nende te Leusden, Ansfriduslaan 18 SCHILDPAD Het is niet onze gewoonte om in deze rubriek zo ver af te dwalen van eigen huis en haard, maar voor deze ene keer eventjes aandacht voor de blijde geboorte van een Griekse landschildpad. Het ei werd „uitge broed" door een machine en na 47 dagen verscheen het jong. De nieuwkomer had bij de geboorte een lengte van 3,3 cm en een gewicht van 14 gram. Het was voorde eerste keer, dat in Diergaarde Blijdorp in Rotter dam een landschildpad werd geboren (zie foto). KERKDIENSTEN 18 SEP TEMBER LEUSDEN/CENTRUM Marcuskerk: 9.00 uur: ds. Kooman. Herv.; 10.30 uur- ds P C. Meijer. Amersfoort, ger 19.00 uur: ds. Koo man, Ger/Herv. St. Jozefkerk: za. 19.00 uur, zo. 8 00 uur en 9.30 uur: Hoogmis; 11.00 uur en 18 30 uur: Lof LEUSDEN/ZUID Dorpskerk: 10.00 uur ds Weernekers. Herv 18.30 uur: ds. De Ruyter, Ermelo, Herv. (G.B Don Boscoj^za 19 15 uur: zp 10 00 uur. Hoogmis; 41.30 uur. Geref. Kerk (vrijgem.): kerkgebouw Arnhemsewcg 75, Leusden-Z.: zondag 18 sept. 8.15 en 16.30 u.: ds M. Nap. ACHTERVELD Ned. Herv. kerk: zondag 18 septem ber aanvang 09.00 uur: Ds. Schimmel uit Harderwijk R. K. Kerk: zaterdag 17 september, aanvang 19.00 uur: H. Mis, zondag 18 september, aanvang 08.30 uur: H. Mis; aanvang 10 00 uur: Hoog Mis. weekenddiensten De weekenddienst geldt van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur. HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leusden, dus voor de praktijken van de artsen Binkhorst, Boersema- Koch, Lantink-Verhage, Van Nieuw- kerk en Den Toom, neemt dit week einde waar: dr. Den Toom, Van Dle- penheim Scheltuslaan 7, Leusden- Zuid, tel. 0334 3300. VOOR SPOEDGEVALLEN Spreekuur: zaterdag- en zondag middag om 14.00 uur. Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvra gen. APOTHEEK Apotheek Leusden, Torenakker- weg, winkelcentrum Rozendaal, geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30-20.00 uur. Op zaterdag en zon dag geopend van 14.00-14.30 uur en 17.30-18.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr Sterenga, Grasland 11, tel. 0334 3882. In de week volgend op dit weekeinde heeft avonddienst, zr. Sterenga, b.g.g. tel. 033-40818. VERLOSKUNDIGE Mevr Thuis-Paulussen, Kon. Wil- WëTminalaan 18. tel. 033-10886. B.g.g dokterscentrale, tel. 033- 22000 TANDARTS Voor noodgevallen in het week einde. Dokterscentrale Amersfoort, tel. 033-22000. CITAAT VAN DE WEEK „Wanneer Iemand zegt, dat het niet om geld, maar om het principe gaat. gaat het om geld". (Kin Hub bard) P.S.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 17