De Eendracht gaat van twee naar drie voorstellingen Geweldig Indianen- weekeinde van speel- en rekreatiever. Blijhof CHRONISCH GEBREK AAN SPELERS LEUSDER KRANT POSTER GRATIS Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden («tchljnt leder* donderdag. RMiktlt: B®rt Vos (verantw.), tal. <1495; Mamli KreIJru, tal. 43792. Redaktie-adres: Postbus 11 (Finn- m«rk 3)t Leusden/QeniuinL tel. 033-41495. b.g.g. 03420-6141. toe stel 17. Abonnementsgeld: 6,50 per kwar to'; 12,75 per halfjaar en 25,00 per Nr. Sluitingstermijn: dinsdagmiddag 12 uur. Ons kantoor is geopend van 10-12 en van 24 uur. NABESTELLEN FOTO'S e« meeste In de Leusder Krant publiceerde foto's kunt u ntr- oestellen (met uitzondering van «chlet- en historische toto's) bit, vooruitbetaling van 5,00 per nemplaar (formaat 13x18 cm) »P9lro: 871441 t.n.v. de B.D.U. ov. te Barneveld met duidelijke ""melding van gewenste foto, ""tel, nummer van krant, pagina •tarop de foto werd geplaatst. U [Wt ook kontant betalen op ons Jftoor Flnnmark 3 - Leus- P Centrum. Ongeveer 14 da- 9"i na betaling ontvangt u de 9**»nste toto's thuis. Opgave abonnementen, adver sities en betalingen kunt u doen °P ons kantoor, Flnnmark L(uaden/C. °E LEUSDER KRANT oen uitgave van de BDU- ^enkombinatie te Barneveld. DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1977 toen sprake was van geheel andere belangengroeperingen (hetgeen de ge meente zelf reeds erkent) nader in overweging te nemen. Temeer daar nu blijkt dat de wensen/verlangens van de wijk (in overgrote meerderheid tegen sloop blijkt uit de enquete) lijnrecht ingaan tegen sloop van de boerderij en deze naar wij begrepen hebben niet in strijd zijn met het bestemmingsplan, doch veeleer in het verlengde daarvan blijken te liggen. Wellicht ten overvloe de citeren wij hieronder twee naar ons oordeel in dit opzicht van belang zijnde passages, de eerste uit de voorschriften deel uitmakende van het bestemmings plan Groenhouten en de tweede uit de toelichting op het bestemmingsplan Groenhouten. 1. overgangsbepalingen (artikel 27): 1. Gebruik van gronden, zoals dat ten tijde van het van kracht worden van het bestemmingsplan bestaat en dat in strijd is met het plan. mag worden voortgezet, maar mag niet worden gewijzigd anders dienende tot het in overeenstemming of meer in overeenstemming brengen daar van met de desbetreffende bestemming en de in verband daarmede gestelde voorschriften. 2. Gebruik van bestaande bouwwerken, zoals ten tijde van het van kracht worden van het bestemmingsplan be staat en dat in strijd is met het plan, mag worden voortgezet maar mag niet worden gewijzigd anders dan dienende tot het in overeenstemming brengen daarvan met de desbetreffende bestem ming en de in verband daarmede gestelde voorschriften. 2. uit hoofdstuk IV, onder A: ,,Vrij centraal in het bestemmingsplan ligt een boerdcrijmet bijbehorende op stallen. Deze boerderij kan ter plaatse worden gehandhaafd. Te zijnertijd kun nen daarin wijkaktiviteiten worden ont plooid...." bn Onze onvrede met de gehele gang van zaken rond de bestemming van de boerderij wordt gedeeld - hoewel vanuit een geheel andere optiek - met het Landbouwschap en het CML". Dit is uw laatste kans om uw bijdrage (hoe gering ook) te leveren aan het voortbestaan van de boerderij 't Spul. Eventuele vragen en informatie kunt u krijgen op onderstaande adressen: Tar- weland 6 (tel. 43708) koördinator werk groep boerderij 't Spul of Roggeland 33, (tel. 43866) secretariaat wijkorgaan. De film van boerderij 't Spul, die destijds door 2 mensen gemaakt is - en die door een groot deel van de mensen van de wijk Groenhouten niet gezien is - zal morgenavond opnieuw worden ver toond. n „Groenhouten" ten aanzien van boerderij onvolledig en onjuist is of zich onvolledig op de heeft gesteld". En „Zo moeten wij u voorts op het oces van de gebrekkige informatie er rkzaam op maken dat tijdens een rek op 26 mei j.l. ten stadhuize met eentelijke instanties, onder voorzit- hap van wethouder Van Wouden- g uitdrukkelijk de toezegging werd dat, indien alsnog tot sloop van ,'iSpul" beslist zou worden, daarvan uitvoerig persbericht zou worden ubliceerd, waarin van gemeentewege sloopbesluit uitvoerig met redenen leed zou worden. Hoe is echter de lijk geweest? De gemeente deelt bij brief van 5 juli 977, zulks zonder opgaaf van redenen, dat de boerderij zal worden pt. Een persbericht als toegezegd jft achterwege." En „Als punt waarbij wij in deze tuk bijzonder aan hechten is, dat het sneentebcstuur door ons (de wijk) om idere suggesties te vragen met bctrek- d5g tot de bestemming van de boer en], zonder meer de indruk heeft r*ekt dat over een voortbestaan nog w zeker te praten viel. Men vraagt Kt om suggesties over de bestemming een zaak, die men zelf ten dode cgtschreven heeft." En „Het moet toch als een vereiste goed gemeentelijk bestuur worden dat men thans als gemeente- bereid is een besluit uil 1971, LEUSDEN/CENTRUM - DeLeusdeo- se toneelvereniging .Eendracht" be legde woensdag 7 september j.l. haar jaarlijkse algemene vergadering. In zijn openingswoord heette voorzit ter J. Haanstra een ieder welkom en in het bijzonder de oud-voorzitter van de vereniging de heer F. Kersten. Voorts liet hij de activiteiten van het afgelopen verenigingsjaar de revue passeren, waarbij hij even stil stond bij de ge slaagde Sint Nicolaas actie, waardoor de clubkas een forse injectie gekregen had. Vervolgens maakte de heer Haanstra zijn excuses voor het feit, dat door allerlei omstandigheden, deze verga dering in september gehouden wordt en niet zoals de statuten voorschrijven in de maand mei September ligt qua tijd veel beter, aangezien het financiële jaar dan net ten einde is en men over cijfers kan beschikken. Wil men dit echter blijvend realiseren, dan zal er een statuten wijziging moeten komen en daar ziet het bestuur ook weer tegen op .We zullen ons hierover nog terdege beraden", aldus voorzitter Haanstra. De notulen van de vorige algemene vergadering in 1976 werden goedge keurd aangezien er geen vragen of op merkingen waren. Hetzelfde geschiedde met het verslag van de secretaresse over het afgelopen verenigingsjaar, terwijl de penningmeester décharge werd verleend voor het gevoerde finan ciële beleid. Dë Eendracht" bleek op dit punt kerngezond te zijn. De kascommissie werd versterkt met de heer Thijmensen, die voor 1 jaar de penningmeester op zijn vin gers zal kijken. Toen onder agendapunt 7 het bestuurs beleid aan de orde kwam, nam voorzit ter Haanstra het woord. Ons beleid is erop gericht", aldus de heer Haanstra, „om 2 stukken per jaar op de planken te brengen. Elk stuk zal in Leusden twee maal opgevoerd worden. De toe loop bij de vorige uitvoeringen was echter zo groot, dat vele mensen geen zitplaats konden vinden en staande de voorstelling hebben gevolgd Dit is niet verantwoord. Daarom zullen we als proef in het najaar een 3-tal voorstel lingen geven en wel op 12, 19 en 26 november in het Ros Beyaart. Het risico is aanwezig, dat de eerste avond een volle zaal trekt, terwijl op de overige twee avonden de zaal half vol zit. Als dit inderdaad het geval blijkt te zijn, zullen we toch weer naar 2 avonden terug moeten, aangezien de kosten dan te hoog worden", aldus voorzitter Haanstra. Aangezien er geen commentaar op het tot nu toe gevoerde bestuursbeleid kwam, ging de voorzitter verder met te memoreren, dat de toeloop van nieuwe leden in het begin van dit jaar niet onbevredigend is geweest. Toch lever de de bezetting van het laatste stuk weer de nodige problemen op, vooral bij de heren De samenwerking met de directie van het Ros Beyaart is goed en het bestuur hoopt dat dit zo zal blijven, ,,'t Ros is voor ons een soort eigen home We spelen hier altijd een thuiswedstrijd", zo besloot de heer Haanstra zijn betoog. KRITIEK-AVOND Eén van de aanwezigen opperde het houden van een kritiek-avond, bijvoor beeld direct na de voorstelling. De voorzitter zag dit niet zo, aangezien sommige spelers direct na een uit voering naar huis willen of moeten en men deze mensen niet kan dwingen langer te blijven. ,,Ik heb zelf een soort enquête gehouden en hieruit is mij ge bleken, dat de leden een kritiek-avond niet zo zien zitten", zo merkte de heer Haanstra op. Het voorstel tot het houden van een aparte contactavond vond meer steun bij de aanwezigen. Men houdt dit voorlopig nog even in beraad. Na de mededeling van de penningmeester, dat de vereniging uit 53 leden en 57 dona teurs bestaat, brak de pauze aan In deze pauze was regisseur N. Pieters even aan het woord Hij zegt: ,.Op dit moment hebben we een blijspel van Philip King onder handen getiteld ..Eigen haard is wel wat herrie waard". De totale bezetting bestaat uit 5 dames en 3 heren „Met het aantal heren dat spelen wil is het treurig gesteld", zo gaat regisseur Pieters verder. ,,Bij alle toneelverenigingen is er een chro nisch tekort aan mannelijke spelers. Ik regisseer nog bij een vereniging in Zeist en daar ligt de situatie precies eender Het stuk dat we in het najaar op de planken brengen is geheel afge stemd op het aanbod van spelers. In deze vereniging zijn leden genoeg, doch zodra het op het accepteren van een rol aankomt, dan kun je maar op een klein aantal rekenen" ..Maar", zo ging de heer Pieters verder, ,,ik heb nietc te klagen. We brengen goed toneel, ook omdat we streven naar de juiste man of vrouw voor een bepaalde rol. Dat is wel eens moeilijk, maar we slagen toch steeds weer. We houden het wel bij blij spelen of kluchten, want een dramatisch stuk zie ik niet zitten Dat is heel erg moeilijk Het zal volkomen doorleefd gespeeld moeten worden, wil het voor het publiek, dat de meeste spelers kent, met belachelijk worden. Een komische thriller zou wel lukken, doch dan krijg ik toch problemen met de accommoda tie Je krijgt dan te maken met speciale effecten en daarvoor is vooral achter het toneel geen ruimte", aldus regis seur Pieters Na de pauze moest een nieuw be stuurslid gekozen worden,aangezien de heer A Thijmensen in tegenstelling tot voorzitter Haanstra en penning meester P. van Zandbnnk, zich niet herkiesbaar had gesteld Uit de 3 kandidaten, Gerard Boogmans, Gerda Hilhorst en Ans Rut ten, werd de laatste met grote meer derheid aangewezen Bij de bespreking van het programma voor het nieuwe seizoen, zal het eerste stuk zijn première beleven in november 1977, terwijl het 2e stuk eind maart, begin april 1978 op de planken gezet zal worden. In October, de juiste datum is nog nie bekend, zal een feestavond worden ge houden voor alle leden en donateurs, waarbij op een grote opkomst woró gerekend. Aangezien de Sint Nicolaas actie von> jaar een succes is geworden, stelde hel bestuur voor dit jaar weer een actie t' voeren Men hoopte echter wat meei leden bereid te vinden in de maand de cember de rol van Sint Nicolaas ei Zwarte Piet te willen vervullen. Eè' commissie wordt geihstalleerd, ten einde de mogelijkheden te onderzoeken De kans is dus zeer groot, dat Sint N. colaas dit jaar in menig Leusdens gezi i weer zijn intrede zal doen. Aangezien het jaar financieel goed is geweest, werd geen voorstel gedaan de contributie voor het komend vereni gingsjaar te verhogen Een lid blij dus f.20.- en een donateur blijft f. 12,51 per jaar betalen Voorts zal aan de publiciteit meer aan dacht geschonken worden, dan in be verleden het geval is geweest. Tijdens de rondvraag bleek dat men het ontbreken van een clubblad als een ge mis ervaart Hieraan zal de nodig aandacht geschonken worden. ,,Het niet meedoen aan de optocht in be kader van Leusden 1200 is gelegen in het feit, dat het werk dat hiervoor ver zet moest worden, weer op dezelfd schouders zou terecht komen" Dit z voorzitter Haanstra op een vraag hiei omtrent. Met de mededeling, dat op 23 septem ber a s voor Lisidunabof een één akter zal worden gespeeld en na hf_ aanbieden van een afscheidscadeau aan het scheidende bestuurslid Thijmense en aan de regisseur voor bet velewer dat hij weer heeft verricht, sloot voor zitter Haanstra om 23.15 uur de verga dering LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen zaterdag en zondag was er voor kinder en vanaf 8 jaar een indianenweekend in de tuin van de Blijhof. Als normale Leusdenaartjes begon nen ze zaterdagmorgen vol enthousiast- me aan hun avontuur en zondagmiddag werden ze als rasechte indianen opge haald bij Albert Corner. Hiertussen is echter heel wat gebeurd. Het begon dus allemaal op die be wuste zaterdagmorgen. Tenten werden in de tuin opgezet en de Indianen in spé druppelden binnen. Zoals ge zegd, nog als normale Leusdenaartjes. In een paar uurtjes werd daar echter beel wat aan veranderd. Oude lakens werden beschilderd met indianenkleu- ren, veren werden geverfd en ten slotte werden ook hun „snoeten" met oorlogskleuren bewerkt. Het resultaat was verbluffend ineens stonden daarzo'n 50 indianen. En een heel weekend lang gedroegen ze zich ook als wolven en schenen magen te hebben, waarin een bison kon verdwijnen. Het weer dreigde roet in het eten te gooien, want zaterdag middag goot het. Zou een van de indiaantjes soms een regendans gehou den hebben? Wie weet. Gelukkig kon den ze die middag naar een reuze spannande indianenfilm kijken, zodat ze er weinig last van hadden. Natuurlijk werd er voor deze gelegenheid niet ge kookt, maar roosterde iedere indiaan z'n eigen hap, betgeen een doorslaand succes werd. De regen bleef gelukkig weg, zodat er na het eten een heerlijk uurtje gestookt kon worden. Door de harde wind wakkerde dit aan tot een gewel dig kampvuur, waarbij heel wat oud indiaanse (en ook wel andere) liedjes gezongen werden. Twee opperhoofden met gitaren zorgden voor de bege leiding. Toen het moment van slapen gekomen was, gedroegen de indiaantjes zich in eens weer als normale nederlandse kinderen. In plaats van stilte voor de rust, werd er nog heel wat herrie ge schopt en liepen verdachte schimmen van de ene tent naar de andere. Maar uiteindelijk werd toch alles stil in het indianenkamp 's Morgens waren de indianen aan het ontbijt verdacht rustig, wat naar alle waarschijnlijkheid aan de wat kor te nachtrust lag Na het ontbijt en het opruimen van hun spullen vertrokken de diverse india nenstammen voor een twee uur duren de speur en sluiptocht door het bos Het eindpunt was Albert Corner. Hier baande zich een eenzame Indiaan, die de stammen opwachtte, nog wel wat opzien. Toen echter stam na stam bin nenkwam, kregen de terrasbleekge- zichten door dat het zo gek nog niet was on) als Indiaan door het leven te gaan. Nadat een echte Hollandse pannekoek met limonade naar binnengewerkt was, werden de Indiaantjes opgehaald en waarschijnlijk in de kortst mogelijke tijd weer tot gewone bleekgezichtjes omgetoverd. Hiermee kwam een eind aan een bij zonder geslaagd weekend, waarvan de kinderen met volle teugen genoten heb ben. Lekker barbecuen tijdens het grote indianenfestijn van Blijhof. Alle lof voor het kleine groepje men sen (het zijn ook altijd dezelfde die klaar staan) dat dit weekend organi seerde en tot een fijn gebeuren maak te. Voor hen was het behalve ple zier ook kei-en keihard werken. Hun beloning was echter het enthousiastme van de deelnemertjes. Een wigwam ziet er wel eventjes iets anders uit, maar ook indianen moeten zich kunnen behelpen. En dat was soms wel eens nodig tijdens het indianenweekeind van Blijhof, afgelopen zaterdag en zondag, want de weergoden onder leiding van Manitoe waren niet helemaal op de hand van deze indiaantjes Met de weet u waarom, hoe en wanneer. Behoort u tot de enkelingen, die de dag doorbrengen in onwetendheid? Een abonnement op dit enige plaatselijke nieuwsblad kost u f 25,- per jaar en u krijgt van ons een Als waarderning voor uw goede keus. U kunt zich opgeven via de bon elders in dit nummer. Je zou er bang van worden, van deze wilde indianen in het grote Blijhot-bos.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3