eslaagde jeugdweek rondom 't Claeverenblad antonides voor SieMalic keukens Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1977 STATIONSWEG 394 SCHERPENZEEL TEL 03497-2105 VERLOREN gouden ring met twee saffieren drie smaragden; blauw wit gym- parka-groene jongensjas, bos Mets WEGGELOPEN mine 'vhippelhond; rpaniel, roodbruine coc- speelvelden blijven honden hun viezig heden neervlijen. In Leusden-Centrum kon de Politie op donderdag 15 september twee eige naars van honden bekeuren, die hun huisdieren maar lieten aankliederen, zich niet storend aan de overlast, die het Leusdense publiek van deze hondse liederlijkheid ondervindt. De Leusdense Politie verzoekt de hondeneigenaars nogmaals hun dieren naar de plaatsen te brengen, waar de behoeften geen reuk- en glij-overlast opleveren voor de wandelaars en spe lende kinderen. Als de uitlaatplaatsen buiten de be bouwde kom u te ver lopen zijn, kunt u een hond altijd verplichten zijn be hoeften te doen in de goot! Ook hier was wat minder publiek dan voorgaande jaren, maar overigens was deze filmavond zeker een succes. ELLY EN RIKKERT De dinsdagavond was gereserveerd voor een avondje zang. In het jeugdhonk 't Claeverenblad was zo'n 80 a 90 man aanwezig om te luisteren naar het duo Elly Nieman en Rikkert Zuider- veld. Dit duo treed al zo'n 8 jaar samen op en hebben al 12 LP's op hun naam staan. Sinds 1 jaar zingen ze voornamelijk religieuze liederen en zijn dan ook veelvuldig te beluisteren in koffiebars en jeugddiensten. Hun eerste religieuze LP heet Levend Water". Het optreden van dit duo werd zeer gewaardeerd, want vrijwel iedereen bleef tot het eind luisteren, waarbij ook veel belangstelling was van jongeren van buiten de kerk. Iets, dat door de Jeugdraad tocfr wel als zeer positief er varen werd. SPELLETJES MIDDAG Woensdagmiddag 14 september was er voor kinderen tot en met 12 jaar een spelletjes middag rond het jeugdhonk. De spelletjes werden voornamelijk in Oud-Hollandse sfeer gehouden en er werd enthousiast aan deelgenomen door een groot aantal kinderen. Deze spelmiddag was geheel gratis voor alle deelnemertjes. Fijn dat bij deze openlucht aktiviteit het weer zo gunstig was, want in de regen is het met zo prettig om om touwtje te springen, te hoepelen etc. DISCO AVOND Diezelfde avond werd er in het jeugdhonk 't Claeverenblad een disco avond gehouden die vrij druk en erg gezellig was. Hieraan werkte de discot heek van het Elisabeth ziekenhuis mee, die ook veel de ziekenomroep verzorgt. DIA-QUIZ Donderdagavond werd er een dia quiz gehouden voor alle leeftijden. Deze quiz was een nieuwigheidje dat dit jaar in het programma van de jeugdweek kwam. Na de quiz kon men vooreen miniem bedragje Bingo spelen. De avond was niet zo erg druk, maar wei bijzonder gezellig Prijswinnaars van de dia-quiz waren; 1. Jan Giet'nuizen, 2. Rob Cornelis. sl plezier tijdens de kindermiddag Van het Claeverenblad. DROPPING Aan de dropping die vrijdagavond gehouden werd, deden zo'n 60 jongeren vanaf 16 jaar mée. Om half acht werden de deelnemers met een vrachtwagen en volkswagenbusjes'vanuit 't Claeveren blad naar Nijkerk gebracht. Men moest daar trachten een bepaalde boerderij te vinden, waarin de meeste groepen erg goed slaagden Vanaf de boerderij wera men weer terug gebracht naar het jeugdhonk Deze dropping Was erg geslaagd en werd ook erg leuk gevonden door de deelnemers. Voor, de organisatoren was hel prettig dat iedèreen weer op een redelijke tijd binnen was. zodat niemand zich ongerust hoefde te maken. FANCY FAIR EN ROMMELMARKT CLUBS IN 'T JEUGDHONK GEVONDEN ^biljet van f.10,-; donkerbruine '^portemonnee met inhoud; ring Ihee sleutels, bril met ingeslepen Men metalen montuur wit-gouden met groeibriljant, hondeketting, tarnde wurgband. AAN KOMEN VLIEGEN ^blauwe parkiet. Rijkspolitie te Leusden-Zuid ver- u graag inlichtingen over deze &o en voorwerpen. U kunt zich ^"ilijk of telefonisch wenden tot toeau Arnhemseweg - Oude Rijks- 'elefoon 033-44444. SCHAPEVACHT GESTOLEN -'hg ii september werd uit de, ^meisjesinternaat ,,De Hohorst" |rlv5«rd staande, auto van mevrouw - een schapevacht gestolen. AUTO OPENGEBROKEN vandelaar. die zondag i J sep- ten bezoek had gebracht aan De Boom voud bij terug- "P de parkeerplaats, zijn auto tfcbniken. Het tocht raampje bleek 'P ""geslagen. Een damestas, ïn- -fole toiletartikelen, een betaalpas doukei-groene portemonnee met t-150, werd ontvreemd. De te boorde toe aan de heer R. uit JONDENEIGENAARS bekeurd ^verlast die de inwoners van de ■De Leusden ondervinden van de D'S die hun honden niet geleerd bun behoeften te deponeren op noe geëigende plaatsen, blijft regelmatig bereiken de Politie over door hondepoep vervuilde en voetpaden. Ook op sommige LEUSDEN/CENTRUM - In het club gebouw van Blijhof wordt elke laat ste woensdag van de maand film voor de kinderen gedraaid. Woensdag 28 september is het dus weer zover. De voorstellingen zijn om 13 30 uur en 15.30 uur. Voor kinderen van Blijhof- leden zijn de kosten 11,-, voor die van niet-leden fl,50 Men probeert afwisselend teken- en speelfilms te draaien. De eerste filmmiddag van het seizoen was een tekenfilm, zodat nu een speelfilm te verwachten is. Welke? dat mogen we niet verklappen, maar Blijhof kennende zal het vast een erg leuke of spannende zijn. Zaterdag 17 september vond dan het gebeuren plaats waar de meeste aan dacht aan besteed was, namelijk een grote fancy-fair ep rommelmarkt, die van tien uur 's morgens tot zes uur 's avonds duurde. Ei was werkelijk een heleboel te doen en ook erg veel te koop. Zo ging er heel wat speelgoed in andere handen over, evenals kleding, huishoudelijke spullen, planten, meubels en elektrische appara ten. Een beetje gokken kon bij het rad van avontuur, het schieten, sjoelen of pijltjes gooien. De naam van een pop de eigengemaakte baksels en versierin gen vonden gretig aftrek. Al met al een bijzonder geslaagd ge beuren, deze rommelmarkt en fancy- t'air. Het stralende (bijna) herfstzonnetje trok veel bezoekers, zodat de opbrengst zo'n 2000.- be droeg. Dit bedrag zal ten goede komen aan het Herv. Ger Jeugdwerk. Alle mensen, die voor de spulletjes,- gezorgd hebben, worden' hierbij dan ook heel hartelijk bedankt, want op dit bedrag had men niet durven hopen. SOOSAVOND Zaterdagavond werd in het Na deze erg succesvolle jeugdweek beginnen in het jeugdhonk 'l Claeve renblad" de clubs weer. Voor het eerst zal er ook op de woensdagmiddag een zijn en wel voor kinderen van 5 t/m 7 jaar. Men heeft het idee dat daaraan wel behoefte bestaat. De indeling van de clubs is als volgt: 5 t/m 7 jaar. woensdag 14.30-16.00 uur. 8 t/m 10 jaar: maandag 18.30-20.00 uur. 11 t/m 13 jaar; woensdag 19.00-20.30 uur. 14 t/m 15 jaar; vrijdag 19.30-21 30 uur. 16 jaar en ouder, donderdag 20.00- 22.50 uur. Elke zaterdagavond is er soosavond voor jongelui van 16 jaar en ouder. Leus- denaren kunnen hiervoor een pasje krijgen. De soosavonden beginnen om acht uur. CLUBS IN 'T TREFPUNT (Jok in Leusden-Zuid worden clubs gehouden en wel in het wijkcentrum 't Trefpunt. Voorlopig is de indeling hier r* 7i \ji 71/ rr\!9 j a a r fha ap da g J 20 -^2000 tyiV lÓVfn 12 jaar 4voeii<?dag 19.00-20o0 uur. 13 t/m 15 jaar. vrijdag 19.30-21.00 uur. Inlichtingen over de clubs kunt u krijgen bij Ria Bokhorst, tel. 44316 en Elly van Garderen. tel. 41675. CONTROLES Elly en Rikkert Zulderveld tijdens hun optreden in 't Claeverenblad. Aan oude kleding geen gebrek. september ingeluid met een Jeugddienst in de Marcuskerk waarvooi erg veel be langstelling was Er werd medewerking aari deze dienst verleend door het gos pelkoor „Rivals" onder leiding van Rob van Dijk. Na de dienst kon men gezellig een kopje koffie drinken en napraten met medewerking van de agapé groep. FILMAVOND Maandagavond 12 september was het filmavond in de Marcuskerk. Voor de kleinsten werd de tekenfilm ,,de avon turen van Hammetje" gedraaid. Deze nederlands gesproken film trok welis waar wat minder belangstelling dan vorig jaar, maar nietemin waren er heel wat kinderen te verwelkomen Daarna werd voor de ouderen een komische avonturenfilm gedraaid met Brigitte Bardot en Jeanne Moreau als sterren. Beelden van de kinderspeelmiddag van 't Claeverenblad. Zondag 18 september werd ten na dele vau de heer N. uit Leusden- centrum het reservewiel uit zijn auto gestolen INBRAAK IN DE VALLEISCHOLEN LEUSDEN - Senior eomiddag: De Her vormde Wijkgeroeente Leusden-zuid houdt op donderdag 29 september de eerste seniorenmiddag van dit seizoen. Gemeenteraad: Opdoüderdag 29 sep tember houdt de Hervormde Wijkge- meente Leusden-zuid haar gemeente avond. De toekomst van gemeente en Vredesweek: De Vredesweek, die loopt tot en met zondag 25 september staat in het teken van de Hervorm de Synode: ,,Een radikaal neen tegen de kernwajienen' Aan alle gelovigen wordt gevraagd kennis te nemen van het manifest ,,Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Ne derland In de kleuter- en de basisschool ,,De Vallei' werd in de nacht van zondag 18 september ingebroken. De buit van de inbrekers was er één, die bestond uit de apparaten, waar op de scholen juist zo trots waren. Ont vreemd werden een televisietoestel, een diaprojektor en een viewer. De politie heeft de zaak in onderzoek. zoal te koop was op de rommelmarkt. moest geraden worden en ook het aantal erwten in een grote pot. De naam van de pop was Liselot en de gelukkige winnares is Lisette van dcHeyden. In de pot zaten 4166 erwten. Pieter Tolboom zat met 4100 erwten het dichtst in de buurt en werd zodoende winnaar. De koffie, frisdranken, warrne worst en marsen gingen er best in, maar ook jeugdhonk de eerste soosavond van het seizoen gehouden. Het was gezellig en vol, dus een goed begin voor de komende soosavonden. JEUGDDIENST De jeugdweek werd net zo als hij be gonnen was, geëindigd, namelijk met een jeugddienst. De dienst van 18 sep tember werd gehouden in de Dorpskerk in Leusden-Zuid. Ook deze dienst was vol. In plaats van het kooi „Reforma tion" (zoals was aangekondigd) werd medewerking verleend door de trom pettist Gert Vaarkamp. kerk zulleu er bel thema van gesprek zijn. Promotie: Woensdag 21 september is op het proefschrift ,,Op zoek naar beter Bijbelonderwijs" gepromoveerd te Leiden, bij prof. Boekestein, ds. F. H Kuiper uit Leusden-zuid. Ds Kuiper heeft met dit proefschrift een bijdrage geleverd aan het exploratie! onderzoek naar de eigenlijke proble matiek van Bijbels onderricht aan de hand van catechetisch materiaal. luterieurvernieuwing Dorpskerk Leusden-zuid: De werkgroep, die zich bezig houdt met de interieurvernieuwing van de Dorpskerk Leusden-zuid, vraagt alle belangstellenden, die zich hierbij betrokken voelen, deel te nemen aan de gemeente-avond van donderdag 29 sep tember. De werkgroep zal op die avond haar plannen voorleggen. Gereformeerde Kerk Leusden. De aftredende kerkeraadsleden werden vo rige week uitgeluid De nieuwe ker keraadsleden werden verwelkomd. Be sproken werd de handelwijze met het boekje Samen kan je verder". Vaka-' tures moeten nog vervuld worden voor net werk vao 2e scriba en twee jeugd- ouderlingen. Graag aanmeldingen bij mevrouw N. Nieuwenhuizen. Bijzondèr veel aandacht is besteed aan de fancy-fair die dan ook een door slaand succes was. Ook de andere akti- viteiten trokken echter grote belangstel ling, zodat ook dit jaar weer van een zeer geslaagde jeugdweek gesproken mag worden. JEUGDDIENST De jeugdweek werd zondagavond 11 Donderdag 15 september hield de Politie verkeerscontrole bij de krui sing Heiligenbergerweg/Burgemeester de Braufortweg. Zes fietsers, die zich niet stoorden aan het op rood staande verkeerslicht, gingen op de bon 's Avonds hield de politie algemene verkeerscontrole. De heer L. uit Amersfoort werd bekeurd, omdat hij een auto bestuurde, terwijl hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Zeven automobilisten liepen een pro ces-verbaal op omdat hun auto niet beschikte over de juiste verlichting, j RESERVEWIEL GESTOLEN LEUSDEN De Hervormd Gerefor- fd(k Jeugdraad organiseerde vorige weer een jeugdweek, die zich namelijk in en rondom 't Claeve- fjjd afspeelde. Dit jaar heeft men fiil het programma nog afwisse- (e maken dan de voorgaande ja- Voor alle leeftijden was er wel iets Jmo en gelukkig liet ook het weer van een goede kant zien. Eén chauffeur kreeg een bekeuring, omdat hij met een lekke uitlaat aan de auto reed. Eén automobilist werd bekeurd, omdat hij in een auto reed met gladde banden Van één persoon werd het kentekenbewijs van zijn auto ingenomen, omdat de auto diverse tech nische gebreken vertoonde. De man kan het kentekenbewijs terug komen halen, wanneer hij de technische ge breken aan de auto heeft hersteld. NIEUWS UIT DE LEUSDENSE KERKEN

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11