psychiatrische patiënt onderwerp bij NCVB Ongehoord goedI 7 IBP kwam teer bijeen larbecue als ndmiddel Wetering Stijldansen Open Deurdienst Gezellige dropping KPJ Achterveld Jeugdtoernooi De Eemelaar Puzzelrit Dorps- contactavond 8 oktober KP0- fietstocht Geslaagd Oplossing vorige puzzel DE GROENE LIJN I Leusder Krant - algemene informatie DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1977 13 IifüSDEN - Op dinsdagavond 13 Jlïinber bield de Nederlandse Chris- Vrouwenbond afdeling Leusden-zuid eerste bijeenkomst in het nieuwe i,r presidente mevrouw C. J. «oo wekte in haar welkomstwoord Uiden op om ook in het komende r de bijeenkomsten trouw te be- Hartelijk welkom heette zij de - uit Leusden-centrum en Soest, ^de spreker van de avond» ds- A- Jf ziilstra uit Amersfoort. I' pstlm 118 werd het eerste vers owen waarna mevrouw Janson S* iD 8ebed- Ze las de veraen tot 16 uit Genesis 4, waarover zij korte meditatie bield. Gezongen inj vers 5 van psalm 103. Ds. Zijl- die ais predikant is verbonden de verpleeginrichting „Zon en jld" sprak over de wereld van de (Chlatriscbe patiënten. Hij begon met te leggen hoe anders deze wereld din men gewend is. Omdat „Zon Schild" geen „gewoon" ziekenhuis tiet de buitenwereld er vreemd tan Er waren zeis tijden, dat psychisch gestoorde paüënt zéér Jnd werd beoordeeld. Men zei, ,t hij van de duivel was bezeten! trachtte de patiënt te genezen de zogenaamde duivelsuitbanning. jt meD nu niet meer vreemd tegen- ,r de psychisch gestoorde mede- itIs iemand anders dan wij- io stelde ds. Zijlstra, „heeft de Turkse of Marokkaanse tonaliteit, dan zijn wij al gauw ge- ;i|d deze mens te diskrimineren. Zo ook de geestelijk gestoorde pa tiënt. Hij wordt heden ten dage ook nog gediskrimineerd. Men begrijpt hem niet." Omgekeerd bestaat er ook de grote angst van de patiënt om na ge nezing weer terug te keren inde maat schappij. De apgst om geen werk meer te krijgen. De angst om fouten te maken. Daardoor lijdt de patiënt bij terugkeer in de maatschappij vaak meer dan nodig is. De verpleeginrich ting „Zon en Schild" bestaat reeds 50 jaar, en is één der oudste inrich tingen naast „Licht en kracht" en „Zegen en heil". Met Welk personeel wordt er ge werkt? Werkte men vroeger overwe gend met Christelijk personeel, mo menteel is daar wel enige verandering in gekomen. Waar komen de patiënten vandaan? Toen „Zon en Schild" nog één der weinige Christelijke psychia trische inrichtingen was, kwamen de patiënten uit geheel Nederland. Men verkoos „Zon en Schild" om zijn huiselijke klimaat en zijn Christelijke levensstijl. Naarmate er meer ver pleegtehuizen kwamen, kwamen de pa tiënten van „Zon en Schild" meer en meer uit de regio. Momenteel worden er 840 personen verpleegd van alle gezindten. Vijftien jaar geleden was er één geestelijke verzorger aan,,Zon en Schild" verbonden, nu werken er drie pastores in teamverband. De pre dikanten dienen naast inzicht in het pastorale werk ook kennis te hebben van psychologie en psychiatrie. De predikanten hebben duidelijk een eigen funktie en inbreng in de ontmoe ting met de patiënten. Ieder paviljoen van „Zon en Schild" kent zijn groeps gewijze therapie, waarbij er vooral op gelet wordt dat de patiënten bij elkaar passen. Ook de enkelingen wor den benaderd. De patiënten zijn vaak verstrikt in allerlei levensproblemen. Moeilijkheden in het gezin, een niet verwerkt rouwproces en dit soort pro blematiek kunnen leiden tot psychische, gestoordheid. Veel patiënten lijden ook aan waan voorstellingen. Ze denken zich Napo leon of de koningin. Hoe is de omgang met de patiën ten? De problemen dienen te worden doorgepraat. Er ligt een stuk schuld bij de patiënt, of vaak bij anderen, en daardoor heeft hij de waanvoorstel ling nodig. Het is zijn laatste houvast, en zijn enige mogelijkheid om zich te handhaven. De omgeving moet van die waanvoorstelling afblijven, want de patiënt laat zich vooralsnog niet over tuigen. De omgeving moet achter die waan iets van de echte mens weten te ontdekken, ook al zal deze 'mens zich vreemd uiten. De familie weet vaak niet met de patiënt om te gaan. Zegt hem flinker te zijn. En raakt zelf al spoe dig geïrriteerd. De depressieve mens voelt zich onbegrepen, en wordt nóg depressiever. Wil men op de juiste wijze met de patiënt omgaan dan zal men moeten trachten hem te begrij pen, en hem niet moeten bemoedigen. Vaak lijden deze patiënten aan diepe schuldgevoelens, en betrekken ze alle wantoestanden in de wereld op zich zelf. Door bun depressie staan de pa tiënten niet meer in relatie met de werkelijkheid. Het is niet zinnig voor deze patiënten, als men met sterkere argumenten aan komt dragen. De eni ge vorm van hulp is het objektiveren. Voor de patiënt moet het licht weer gaan schijnen. Hij moet weer een houvast krijgen, zodat zijn aktiviteit weer kan los komen. Met vragen als: .Houdt u van uw vrouw, uw kinde ren. Houdt u van muziek", kan het proces weer op gang komen. Ds. Zijlstra betoogde: „We staan nog maar al te vaak klaar met ons oordeel. In de zin van: deze ziekte zal wel een straf op de zonde zijn. Maar: ziekte is niet uit de zonde te verklaren. Paulus zegt het reeds in Romeinen 3 vers 13: want allen heb ben gezondigd, en derven de heerlijk heid Gods. Uiteraard zullen we de patiënten moeten behandelen als ge wone mensen. Niet extra de donkere zijde van het leven benadrukken, nfaar juist de lichtere zijden. We moeten de patiënten betrekken in het gebeuren in de paviljoens, bij voorbeeld door bun deelname aan bijbelkringen en ge spreksgroepen." Sommige oudere patiënten worden al 30, 40 jaar verpleegd. Tegenwoor dig, met de moderne metboden en de betere medicijnen zijn de opnamen vaak van korter duur. „Willen wij de patiënten helpen," aldus ds. Zijlstra, „dan zullen we ze moeten omringen met onze volledige aandacht. En dat zal alleen maar mo gelijk zijn vanuit een innerlijke be wogenheid tot een medemens in nood". Na de pauze volgde een boeiende bespreking, waarna mevrouw Janson ds. Zijlstra van harte dankte voor zijn indringende betoog. Na het zingen van de verzen 1, 4 en 5 van gezang 488 eindigde ds. Zijlstra de bijeenkomst met een dankgebed. De volgende bij eenkomst zal zijn op woensdag 12 ok tober. Het betreft een gekombineerde bijeenkomst met verschillende andere vrouwenverenigingen in boerderij „De Krakhorst" te Leusden-centrum. De heer Wim de Jong zal spreken over de S.O.S. kinderdorpen. "N NEUSDEN - Na een lange zomer- iniie konden er bij de eerste bijeen- van de Afdeling Leusden van de ïlandse Bond van Plattelands- Éwen op donderdagavond 15 sep- weer veel dames verwelkomd rden. Maar liefst vijf dames mocht vice-presidente, mevrouw K. J. imidt-ten Hoopen, als nieuw lid iroeten, zodat het ledental van de Hing Leusden boven de zestig is ,omen. Üj het openingswoord werden de verrast door de mededeling dat braderie bijzonder veel heeft opgc- At. De afdclingskas werd hierdoor gevuld en er werd een bedrag over kt ten behoeve van de aktie alt kinderogen". Hierna kreeg x. R. van den Heuvel-Hendriksen, ossieleidster voor de provincie tcht, het woord voor haar inleiding, kt werk en de mens". Leven wij om M te werken of werken wij om te leven? Zij gaf een duidelijke uitleg van de ontwikkeling van de arbeid in de loop der tijden. Tegenwoordig - en met name geldt dit voor de jongeren - staat men kritischer tegenover het werk. Ook het werk van de vrouw, zowel binnenshuis als buitenshuis is een onderwerp waar de meningen over zijn veranderd. Aan de hand van vragen als: wat is werk; wat betekent werk voor de mens; is werk alleen werk wanneer men er voor wordt betaald? werden de dames aan het denken gezet. Het is duidelijk, dat er tegenwoordig met de geweldige werk loosheid naar nieuwe oplossingen ge zocht moet worden. Het kostte geen moeite om de leden tot een uitgebreide discussie tc brengen. In groepjes werden verschillende stellingen en vragen be sproken en bij het bundelen van de antwoorden bleek duidelijk, dat ..werk" een onderwerp is. waar we nog lang niet over uitgepraat zijn en wat een discussie-onderwerp zal blijven. Mevrouw Schmidt bedankte aan het eind de discussieleidster voor de boeien de avond, de dames voor hun enthou siasme en zij wenste iedereen na een roerige avond wel thuis. LEUSDEN/C. - Wijkraad de Wete- c? heeft net recept gevonden om bind te smeden tussen de be iers van deze wijk. Waren zij met singinnedag in de weer om een in-voetbalwedstrijd vlekkeloos te n verlopen, met daaromheen de rtoop van lekkere hapjes en drank, ift tijd later organiseerden zij een tte spel-avond voor de wijk in boerderij Groot Krakhorst. Za ngavond 17 september j.l. werd veer een evenement gerealiseerd, ue-avond voor alle wijkbewo- De Werkgroep Rekreatie en Bliviteit van de Wijkraad had geen lie maatregelen genomen. Tenein- le voorkomen, dat men met grote vlees, worst, saté etc. zou 'pen zitten, was men met een vóór verkoop gestart, waarbij meer dan 100 bewoners, door betaling van f4,50, zich van een portie hadden verzekerd. Daarnaast kon uiteraard een ieder tegen betaling zich te goed doen aan al dat lekkers. Het buitenterras van boerderij Groot Krakhorst was met een groot zeil overdekt terwijl een 2-tal barbecues waren opgesteld. Een feestelijke ver lichting verhoogde de gezelligheid. De deel van de boerderij was beschik baar voor een drankje, een babbeltje en een dansje De wijkbewoners waren in de gelegenheid gesteld zelf sausen te maken en deze mee te nemen, waar ze door een deskundige jury zouden worden beoordeeld. Dat men „in" is voor dergelijke bijeenkom sten en men de buis laat voor wat hij is, bleek op deze avond. De op komst was groot en men had er wel zin in om elkaar op ongedwongen wijze te ontmoeten. De werkgroep is veel dank ver schuldigd aan de heer N. J. Se- rierse en fa. v d. Berg, terwijl de gemeente ervoor zorgde, dat de palen op vakkundige wijze in de grond kon den worden gedreven. Al met al een geslaagde avond. LEUSDEN/CENTRUM - In het jon gerencentrum „de Til" worden dit sei zoen weer stijldansavonden georgani seerd. Deze avonden zullen één keer in de maand op zondagavond plaatsvin den. De eerste keer in het seizoen zal dit gebeuren op 25 september. Om 8 uur kunt u in „de Til" terecht om op de muziek van „de Amico's" uw beste beentje voor te zetten. Iedereen is hier van harte welkom, maar wel alleen voor stijldansen. Er worden beslist geen andere dansen ge daan. Voor diegenen die niet zo best uit de voeten kunnen met deze dansen, maar het eigenlijk wel erg leuk vinden, wordt er in „de Til" een cursus georganiseerd. Deze lessen in het stijldansen zullen ge geven worden door de heer W. v.d. Heuvel. Op 28 september is de eerste les. Deze avonden beginnen om 20.30 uur. Meerdere informatie hierover kunt u krijgen bij het jongerencentrum op de openingstijden (dinsdag- vnjdagavond-zondagmiddag en zater dagavond). Het telefoonnummer is 41826. LEUSDEN - Zondag 25 september 1977 10.30 uur, Marcuskerk, Asschat- terweg. Thema: Samen Verder. Voor ganger- pastoor B ten Bekke. Organist: A. zevenbergen. Met medewerking van de gospelgroep „The Living Song" uit Leersum. ACHTERVELD - Zaterdag 17 sep tember organiseerde de Achterveldse KPJ-afdeling een dropping voor haar leden. Aan deze dropping werd door ruim zestig leden deelgenomen. Om on geveer 20.00 uur werd er per bus ver trokken bij Rien Coenders Van Ach terveld uit ging het richting Lunteren. In de omgeving van Lunteren werden de deelnemers en deelneemsters gedropt. Via een uitgezette route moesten allen proberen het eindpunt Café-Bar Het Hek te Lunteren zien te berei ken. Er moesten tijdens de tocht ook nog verschillende opdrachten worden uitgevoerd. Voor degenen die vergeten waren een zaklamp mee te nemen was het wel een opgave om het eindpunt te bereiken. Nadat allen bmnen'waren kon de uitslag worden bekend gemaakt. Eerste werden Johan Hak, Marion v.d. Burgwal, Peter Smink en Corne de Vet te. De tweede plaats was voor Toon Os sendrijver, Ineke Houtveen-Kerkhof, de heer en mevrouw Burgers. Op de derde plaats eindigdén John Lonst, Thea van Druten, Sjaak van den Hengel en Marja de Jong In een zeer vrolijke stemming werd rond het middernachte lijk uur de terugreis aanvaard. Het was weer een echte gezellige dropping ge weest. De volgende aktmteiten van de KPJ zijn: een bijeenkomst op 29 september Om 20.00 uur worden de leden verwacht in de zaal bij Rien Coenders. Deze avond zal de heer J. Schouten een aantal dia's vertonen over oud- Achterveld. Naar aanleiding van de ge toonde dia's zal er dan een quiz worden gehouden. Het bestuur rekent op deze avond wel weer op een grote opkomst. Op 9 oktober zal er een basketbal- toumooi in Soest worden gehouden. De leden die hieraan willen deelnemen, worden verzocht zich te willen opgeven bij M. de Jong, tel. 1902 De training hiervoor is zondagmorgens van 10-11 uur. verloren en gevonden ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1657 is als ver loren opgegeven: een rode wollen cein tuur. ACHTERVELD - Na een ten- nisseizoen met niet al te mooie weer somstandigheden nadert inmiddels weer het einde van dit seizoen. Op 1 oktober zal al weer het laatste tournooi worden gehouden. Dit is dan het jeugd sluitingstournooi van de jeugd van de tennisvereniging De Eemelaar. Het tournooi vangt om 9.00 uur en elke deelneemster en deelnemer wordt natuurlijk op tijd verwacht. Hoe de re sultaten het afgelopen seizoen ook zijn geweest er wordt wel verwacht dat ie dereen zal deelnemen Inschrijven voor dit tournooi kan geschieden tot uiterlijk 20 september bij mevrouw T. Noort- man, Walter van Amersfoortstraat 11 te Achterveld. Gezien de resultaten van dit seizoen beloofd het een tournooi te worden dat zeker het zien waard zal zijn. ACHTERVELD - Zondag 25 sep tember organiseert de Auto-, Mo tor- en Bromfietsclub Achterveld weer een mooie puzzelrit Vanaf 13.30 uur is er gelegenheid in te schrijven bij P. van Uhm in de Roskam. De start is om 14.00 uur. Er zal weer worden gereden in de A, B en C klasse. De uitzetter van deze rit is de heer W. Meinten tussen stad en platteland NEDERLANDSE VLEESTOMATEN De tuinders in Nederland willen de consument graag op zijn wenken bedienen, maar dat valt lang niet altijd mee. Een Westlands tuindersbednjf is nu eenmaal geen fabriek, waar het produktiepro- ces met een druk op de knop van start kan gaan. Een plant moet de tijd hebben en dan ligt het met de mode meegaan niet zo eenvoudig. Maar na veel experimenten met van over de hele wereld verzamelde rassen kan veel worden bereikt. En zo is het de Nederlandse tuin ders gelukt om ook hier de zogenaamde vleestomaat te telen. Deze vlezige, geribde tomaten zijn steeds meer in trek geraakt bij de consument, die ze leerde waarderen in zonnige buitenlandse va kantieoorden. De teelt komt in ons land nu snel van de grond KOEIEN VESTIGEN RECORD Ook in de agrarische wereld worden regelmatig records ge vestigd. Neem bijvoorbeeld de melkproduktie van koeien. Een on derdeel van het vakmanschap van de boer is de vraag hoe hoog hij de melkgift van zijn koeien weet op te voeren. Factoren die hier een rol bij spelen zijn de goede huisvesting en verzorging van de dieren. Gemiddeld gaf een koe in Nederland in 1950 zo n 3800 liter melk. Dat is nu ai opgelopen tot gemiddeld 4700 liter. De melkpro duktie van de Friese koeien is helemaal spectaculair vooruit ge gaan. Deze beroemde viervoeters kwamen onlangs op een gemid delde melkgift van 5.135 liter, wat 131 liter meer is dan in het jaar 1975-76. WELLUIDENDE PERENAMEN Het is weer volop perentijd. Talrijke rassen zijn er al of komen binnenkort aan de markt. De perenteelt is in ons land van grote betekenis, ook al bedraagt bet aanbod van peren jaarlijks nog niet een derde van hetgeen er aan appelen komt. Nederlanders eten on geveer 6,5 kilo peren per persoon per jaar. De meeste peren worden tn eigen land geconsumeerd, maar er is toch wel enige export. De perenteelt eist evenals die van appelen veel vakkennis. Het snoeien, uitdunnen en de ziektebestrijding vragen veel zorg en het plukken, sorteren en verpakken van peren moet zo mogelijk nog zorgvul diger geschieden dan bij appels. De Nederlandse fruittelers een groot aantal verschillende soorten hand- en stoofperen, waarvan de meeste de prachtigste namen heb ben. Zie slechts de benamingen van de belangrijkste pererassen in ons land: Précoce de Trévoux, Clapp's Favourite, Triomphede Vienne, Beurré Hardy, Bonne Louise d'Avranches, Conférence (een van de bekendste), Charneux (Légipont), Zwijndrechtse Wijnpeer, Doyenné du Cornice, Beurré Alexandere Lucas en de stoofperen Gieser Wildeman, Saint Remy en Brederode. Het vroegste pereras is de Précoce de Trévoux, die in augustus al te koop is. Een fijn ras uit het Nederlandse assortiment is de Doyenné du Cornice, die begin oktober plukrijp is. Het is een grote, brede, onregelmatig gevormde vrucht, die geelbruin van kleur is, met soms een zwak ke blos. Het vlees is zeer sappig, smeltend zoet en aromatisch en de schil is teer. Het omschrijven van de smaak en het uiterlijk van alle rassen heeft weinig zin. Belangrijker is het om zelf in het perenseizoen op ontdekkingstocht te gaan. Proef de peer en leer zijn smaak kennen. ACHTERVELD - Op zaterdagavond 8 oktober a.s. verzorgt de Stichting Jongeren Contact te Achterveld de twaalfde Dorpscontactavond in Ons Gebouw Een vrolijk begin wordt ge maakt door de toneelvereniging Cul- doto. De muzikale omlijsting van deze avond is in handen van het bandje de Aviola's. Het hoogtepunt van deze avond is zeker weer de verloting. Dit jaar is het een driedaagse reis naar Brus sel voor twee personen Echt weer een avond om oude vriend schapsbanden aan te knopen. Het be stuur verwacht en hoopt deze avond op een zeer grote opkomst. De entree bedraagt vijf gulden. Vanaf 26 septem ber zijn kaarten te koop bij: Boekhandel 't Hoekje, Hessenweg 323, tel. 1472; Ton Kleinveld, D. van Wee- destraat 13, tel. 1774; Ella Kelder, Van Oldenbarneveltstraat 64, tel. 1343; Vera Krijger, J. de Bijestraat 1, tel. 1976. ACHTERVELD - Dinsdag 27 sep tember gaan de KPO-dames uit Ach terveld weer per fiets een tochtje maken Ditmaal is Spakenburg het doel van de tocht. In Spakenburg zal er op het gemak eens rond worden gekeken. Na zo het een en ander te hebben bezichtigd zal er ergens worden neergestreken om wat te eten. Dit zal natuurlijk wel paling eten worden De deelneemsters worden bij goed weer om half tien in de voormiddag f verwacht op het Coöperatieplein. Daar de afstand ditmaal niet zo heel groot is wordt er wel een grote deelname verwacht. Op 31 augustus 1977 zijn onder staande personeelsleden van Verpleeg huis „Lisidunahof" te Leusden ge slaagd voor het diploma „ziekenver zorging Zij zijn opgeleid door het Opleidingsinstituut „Zr. Van Wijn gaarden te Harmeien. Ada van Wezel, Anja van Florestein, Wanda Wiggerman, Gré Vermeer, Ca roline Mandemaker en Jos Mol. AMIVEDI ACHTERVELD - Bij de stichting Amivedi, tel 03425-1554 zijo dé na- volgende dieren als verloren en ge- vonden opgegeven au VERMIST Muis-grijze kater, gecastreerd, g p witte vlooienband, Paradijsweg; witte poes met donkergrijze vlekken, 10 maanden, Stoutenburg; zwarte kater, 4 maanden, klein wit vlekje in de 1 hals, Koolzaadland. J GEVONDEN Bastaard, half lang haar, blond gele j halsband met penning, bastaard Whip- pet, l/2 jaar, rug chocolade bruin, a poten en borst schimmel. 5 too 31 vinnig, verbeten; 35. niet vol- doende gezouten Jvan spijzen); 38. het als regen neervallen j van as; 40. vermakelijk; 42. g snoepgoed; 44. oerbevolking van M Japan; 45 vierkant stuk hout dat zeer lang en zwaar is; 46. haarloos, 48. draaikolk, tegen- r stroom; 50. bloeiwijze; 51. stop- garen; 54. fraai; 55. amtskleed van een rechter; 58. stoot; 59. troefkaart bij diverse kaartspe len; 61. per felicitatie (afk.); 63. laatstleden (afk I1 11 11 Horizontaal: 1. kropooievaar; 6. lekkernij; 12. rustig; 14. Dirkse munt; 15. Technische Hogeschool (afk.); 17. weefsel; 20. deel van de dag (afk.); 21. recht stuk van een vaarwater tussen twee bochten; 23. deel van Europa; 24. binnenste ge deelte van een haven; 25. plaats in Algerije; 27. bekoorlijk (b.v. van een uitzicht); 28. moham medaans rechter; 29. roofdier; 31. vaartuig; 32. plaats in Bel gië; 33. toevalligheid; 35. vreemde munt; 36. onderste mo lensteen; 37. rivier in België; 39. langwerpige metalen bak; 41. fout; 43. rivier in Frank rijk; 45. mannelijk dier; 47. rivier in Frankrijk; 49. lich telijk zuur, 50. onbevoegd kunst rechter (figuurlijk); 52. onder- leel van een uurwerk; 53.grie- selig; 54. lastbrief, volmacht; 56. zot; 57. Japans spel; 58. postrijder; 60. muzieknoot; 61. rakelijzer; 62. stekelhuidig dier; 64. delfstof; 65. bioscoop rang. Vertikaal: 1. zeeman van de laagste rang; 2. godsdienst (afk 3. slangvormige vis; 4. witvis; 5. ondersteboven; 7. ou de maat voor droge waren; 8. muur, 9. vlaktemaat; 10. mu zieknoot; 11. knaagdier; 13. opening tot het inlaten van een vloeistof; 16. orgaan; 18. zang stuk voor één persoon; 19. ge vechtswagen op rupsbanden;20. ongaarne; 22. lang en smal cho coladereepje; 24. waardig heidsbekleder van de naaste hofhouding van een vorst; 26. op geen enkele plaats; 28. soort tas; 30. spelleiding (toneel); 32. plaats in Frankrijk; 34. 31 11 11 11 I I a l 11 II 11 a l <i li II 8 I t I II I I II 54. B B.; jj J mat; 59. 1 Horizontaal: 1. verraad; 6. dochter; 12. pols; 14. pret; 15. e.p.; 17. e.k.; 18. kat; 20. uk, 21 w.g.; 22. raak: 24. re den; 26. slee; 28. taf; 29. fat; 30. tin; 32. oer; 33. Ir.; 34. zege; 35. reus; 37. si; 38. we zel; 39. atlas; 41. noot; 42. boeg; 43. lever; 47. kapel; 50. op; 52. loge; 53. oral; 55. nis; 57. dek; 58. koe; 60. deel; 62. lelijk; 64. koel; 65. er; 66. Em.; 68. lijn; - 69. fa; 70. re; 71. mees; 73.'® peur; 75. drogist; 76. steward, t S ill Vertikaal: 1. veertienhonderd;) 2. RP; 3. roek; 4 alk; 5. as;)S 7. op; 8. cru; 9. heks; 10.'és T.T.; 11. regeringsbeleid; pad; 16. paar; 18. ketel; tetra; 21. wees, 23. af; rage; 25. met, 27. L.O.; fez; 31. nul; 34. zetel; sabel; 38. wol; 40. sol; vod; 45. egel; 46. rekel, komijn; 48. arak; 49. pet; 51. pier; 54. boer; 56. Se; 59. K.O.; 61. leeg; 63. lijf; 64. kauw; 67. mei; 69. fee; 71. M O.; 72. |s.s.; 73. Pt; 74 ra. 13. W 19. 24. t 29. t 36. M 44. 3 47.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13