Open toernooi Lookhorst werd geweldig succes Roda-FZO voortijdig gestopt Winst tegen Nederhorst (2-1): Roda's inzet beloond Achterveld acclimatiseert in de hoofdklasse siwr 'eer streekderby In Achterveld Dames verloren Pon Voorwaarts verloor toch SCHEIDSRECHTER HAD KOORTS PUNT IN UITWEDSTRIJD Kamerplanten? RODA '46 DSO Leusder Krant - Sport DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1977 J LEUSDEN - Een goed gesternte heeft ■lebeerst over het open B, C en D toer- van de tennisvereniging thorst. De angstvisioenen van alle |(r»jmsatoren van tennistoernooien seiden niet bewaarheid; de regen mg niet door tot het Burgemeester tiling Park en de fiuale partijen iden zelfs onder een stralend ■voetje gespeeld. Dat in de Icfldpartijen de grote verschillen in lötikle verdwenen waren, wordt geïl- llatieerd door het feit dat in zeer veel ■partijen drie sets nodig waren om uil tc lollen wie de sterkste was. En dat het inend was kunnen zeer veel bezoe- rs getuigen die het weekeinde aan- ig waren om van gewoon fijn tennis Intoros zelfs van subliem tennis te ge- men n dit alles werd in goede banen ge- door een ervaren toer- éileiding die er voor zorgde dat een «k schema kon worden gehandhaafd; - 1 schema dat noodzakelijk was om :dmaximum aantal partijen dat in deze «k gespeeld kon worden ook inder- 2d doorgang kon vinden. Deze {fisen en allen die de details hebben gevuld in de organisatie kan een fraaie op de denkbeeldige hoed loken worden voor hun tijdrovende la enthousiaste inzet, niet alleen tijdens )ernooidagen zelfmaar ook in al de e nodig waren voor de voorbe- g van een dergelijk toernooi. Een grandioos feest op zaterdag- end, waarvoor RODA's clubgebouw chikbaar was, vormde de tra- tionele overgang naar de finales op ondag. Een bijzondere attraktie op fcre avond vormde het optreden van Botina, een originele Turkse buikdanse- *,die op een zeer charmante manier a dusdanige spierbeheersing demon- <rde dat vele tennissers er waar- ijnlijk nog jaren lang jaloers op -en zijn bij hun pogingen een soortge- pie beheersong in hun of haar tennis site brengen. De grote eer van dit Étfnooi werd echter weggesleept in de ptale partijen door de - soms nog jeug- fsê- deelnemers en deelneemsters: Heren enkel B: Halve finale: H. Tjalma - v. Teefelen 6-2, 6-4; J. Beijer- G. VV. v Keulen 7-6, 6-3; Finale- H. Tjalma - J. Beijer 6-2, 3-6, 0-6. Dames enkel B Halve finale: S. Dijkgraaf - D. Schaap 7-6, 6-2, M. Vial - Y. Boom 7-6, 6-3; Finale: M. Vial - S. Dijkgraaf 6-3, 6-2. Heren enkel C: Halve finale; K. de Kruyff - J. Smit 7-6, 6-1; P Roodbeen - E. Toonen 4-6, 4-6; Finale: K. de Kruyff - E. Toonen 2-6, 6-2, 1-6 Dames enkel C. L. v. Limbergen - M. Bloemendal 2-6, 6-4, 6-2; U. Stulemeyer - C. Rekké 0-6, 6-7; Finale: C. Rekké - L. v. Limbergen 6-0, 6-4. Heren enkel D: Halve finale: H. J. v Keulen - M. Manten 6-2, 6-4; H. Evers - H. Harteveld 6-3,6-3; Finale: H. J. v, Keu len - H. Evers b-% 6-3 Dames enkel D: Halve finale: P. VVadie - A. Mochèl 6-3, 6-4; H. Rekkers - G. Markerink 6-2,7-6; Finale: P. Wadie - H Rekkers 6-4, 6-7, 2-6. Heren dubbel B: Fmale. Rottier/Va Ikenhoef Cats/Tolsma 6-3. 6-4. Gemengd dubbel B: Vïal/Tjalma - Lelieveld/Dirkzwager 6-4, 6-2. Heren dubbel C: Bos/v Dommelen - Rombouts/Fleuren 7-5, 6-4. Gemengd dubbel C: Duo Vleugesl Schutter - Toonen/v. Limbergen 6-1, 4-6, 6-2. Dames dubbel C: Vleugesl Schutter/Bijlsma - Bolk/Stu- lemeyer 4-6, 1-6. Gemengd dubbel D Duo v. Nieuwenhuyzen - Evers/v. d. Stroom 7-6, 6-4 Heren dubbel D: v d. Berg/v. d. Putte - v. d. Boom- gaard/Kolber 6-0, 3-6, 6-1. Dames dubbel D: Roetink/v. Berkum - Morelisse/Eleveld 4-6, 6-3, 8-6 I i f-5^1 w winnaars van dc mixed. LEUSDEN - Een situatie dat zel den voorkomt gebeurde afgelopen za terdag bij de wedstrijd Roda - F.Z.O. De wedstrijd werd 20 minuten voor tijd stopgezet nadat de scheidsrech ter F. Jeltens uit Hoogland te kennen had gegeven de wedstrijd niet meer te kunnen leiden. De scheidsrechter had in de rust al laten weten dat de moge lijkheid er in zou zitten dat de wed strijd in de loop van de 2e helft misschien overgenomen zou worden door een collega daar hij zich vrese lijk belabberd voelde (koorts). Roda begon de wedstrijd met in het achterhoofd dat het best eens een moeilijke wedstrijd zou worden gezien de ervaring van vorig jaar. De mannen van trainer Ruitenberg hadden de op dracht zoveel mogelijk aanvallend te blijven spelen om zodoende F.Z.O. on der druk te zetten. Dat lukte het le kwartier aardig. In de 9e minuut was Roda vlakbij een doelpunt. Rijk Rijn- ders nam een hoekschop op links, plaatste de bal bij de le paal waar Jan Lagerwey goed stond opgesteld en de bal doorkopte vlak voor het doel heen, waar iedereen mistaste en ver dween over de outlijn. Roda zette goed door. In de 15e minuut was het Fred de Smalen, die zich eerst goed vrij speelde en toen de bal hard inschoot, de keeper van F.Z.O. taste mis, maar de lat kwam hem te hulp en bleef de stand 0-0. F.Z.O. kwam vanaf dat moment iets meer uit de verdrukking, begon beter en gevaarlijker te draaien. Toch was het Rijk Rijnders die een goedgenomen vrije trap nam, 40 m. van het F.Z.O.-doel, George Nieuwen- huis lanseerde, maar deze kon de bal niet onder controle brengen en was deze kans ook weer verkeken. ACHTERVELD - Zondagmorgen speelde het Achterveldse dames elftal een thuiswedstrijd tegen SVMM. Deze wedstrijd is voor de Achterveldse dames geen al te beste wedstrijd ge weest. De dames van SVMM waren wel de meerdere van Achterveld. Al direct na de aftrap werd er door SVMM ge scoord. Vooral de rechtsbuiten van SVMM maakte het de Achterveldse dames heel moeilijk. Door de vele fouten in de achterhoede van Achterveld was het al heel vlug 0-2. Door twee terugspeelballen die in eigen doel terecht kwamen was het al binnen een kwartier 0-4. Hierna kwam er even een rustpauze in het doelpunten festijn, doch voor het rust was, was de stand toch nog op 0-5 gekomen. Na de rust kwam Achterveld met twee invalsters op het veld. Wegens een blessure werd M. v.d. Burgwal ver vangen door haar zusje Sonja, die het op de rechtsbuitenplaats uitstekend deed. Ook C. de Jong werd vervangen en wel door A. de Vette. In de tweede helft van de wedstrijd ging het heel wat beter met Achterveld. Er werd nu meer aangevallen en ook klopte de verdediging heel wat beter als in de eerste helft. Doelpunten van Ach terveldse zijde bleven ondanks het be tere spel toch uit. SVMM wist na de rust nog eenmaal te scoren zodat SVMM met een 0-6 overwinning huiswaarts keerde. Zondag 25 september spelen de Ach terveldse dames een uitwedstrijd tegen Schalkwijk, aanvang 1030 uur. Roda begon steeds slordiger te spe len, de passes klopten met meer, waar F.Z.O. gretig gebruik van maakte en steeds vaker voor doelman Henk van de Ham verscheen, maar deze wist elke keer goed in te grijpen met be hulp van z'n achterhoede. In de 44e minuut was het een F.Z.O.-aanvaller gelukt door de Roda-defensie been te komen en alleen te verschijnen voor doelman v. d. Ham, deze keerde de bal maar kon hem niet onder controle brengen. De F.Z.O.-speler ging door, kwam in aanraking met de keeper die nog probeerde de bal te bemachtigen maar het was Bert Rijnders die voor opluchting zorgde door de bal ver weg te trappen. Tot ieders verbazing klonk het fluitje van de scheidsrechter en deze wees naar de 11 meter stip, straf schop. Volgens de scheidsrechter hield de keeper de F.Z.O.-speler vast en belette hem zo om verder te spelen. De bal kwam, ondanks de vele pro testen, toch op de bewuste stip. F.Z.O.- aanvoerder belaste zich er mee en schoot hard, hoog en naast het doel. Het bleef 0-0, wat gelijk de ruststand werd De 2e helft bracht ongeveer het zelfde spelbeeld als voor rust met F.Z.O. iets meer in de aanval. 7 Minuten na rust het George Nieuwenhuis zich vervangen door Henk van Pluuren i.v.ro een blessure. Henk van Laar wist 3 minuten later tot 2x toe de bal voor het doel te brengen en er ontstond wel een geweldige doelworsteling, maar de bal wilde het doel niet in. Na enkele vreemde beslissingen van de scheidsrechter en het steeds moeilijker lopen van hein, zag hij het 20 minuten voor tijd niet meer zitten. Volgens hemzelf zag hij alles dubbel en kon hij amper meer op z'n benen staan. DeRoda-verzorger G. Holdtgrefe onderzocht hem en con stateerde dat de man niet in staat was verder te fluiten. De dienstdoen de arts werd gewaarschuwd (dr. Den Toami, onderzocht hem en verklaar de dat de man hoge koorts had, waar die vandaan kwam kon hij niet vast stellen, maar de hr. Jeltens moest zo snel mogelijk naar buis en in bed. Over de resterende tijd die nog ge speeld moest worden (20 minuten) zal de K.N.V.B afd. Utrecht wel be slissen Zo konden beide elftallen bij een stand van 0-0 voortijdig gaan douchen. LEUSDEN - In het Roda-kump zag men nogal op tegen de uitwedstrijd van Roda-zondag tegen Nederhorst in Ne derhorst den Berg. Immers de thuiskiup is op het eigen-, kleine effektvolle veld eeD moeilijk te kloppen tegenstander. Bovendien vroeg een ieder zich af in hoeverre de vorige week geleden neder laag tegen Veensche Boys nog zou door werken. Wilde Roda met een gunstig eindresultaat uit Nederhorst den Berg komen, dan zou de inzet erg groot moeten zijn. Veel Leusdense supporters waren naar het „verre" Nederhorst den Berg getrokken om daar hun favoriete ploeg aan te moedigen. Kennelijk was de Rodaplocg hierdoor geïnspireerd, want vanaf het eerste fluitsignaal werd voor iedere meter gevochten. Ook Nederhorst gaf zich zoma^Tilet "gewonnen en derhalve ontstond er, weliswaar geen goede-, maar toch wel spannende wed strijd. De achterhoede van Roda was in top vorm. Bertus Schoonderbeek, vrijdag nog getrouwd met zijn José, bleek een rots in de branding en ook André Snoek als voorstopper speelde betrouwbaar. Toch kreeg deze verdediging al in de 10e minuut pech te inkasseren. Linksback Han Ruitenbeek moest met een knie blessure het veld ruimen. Johnny Heinz- bergen ging nu op de backplaats spelen en Hans Vrijhoef kompleteerde het elftal door op het middenveld in te vallen. Ondanks het verweer van de gasten zou Roda de leiding nemen. In de 31e minuut van de eerste helft kregen de Leusdenaren net buiten het strafschop gebied een vrije trap te nemen. Jack de Smalen benutte deze gelegenheid door de bal in één keer achter de kansloze Nederhorster doelman te knallen. Twee minuten voor rust kwam Roda zelfs op 2-0, toen Evert Schafthuizen een rush met een fraaie goal afrondde. Deze 2-0 betekende ook de ruststand. Direkt na de pauze trok Nederhorst fel in de aanval om te trachten de opgelopen achterstand te verkleinen. In de 3e minuut lukte dat ook toen een strafschop werd benut. De spanning was weer helemaal in de wedstrijd terug. Roda verdedigde de voorsprong erg krachtig. Helaas zagen de Leusdenaren geen kans om deze voorsprong nog verder uit te bouwen. Dit kwam ook wel mede door het feit, dat Schafthuizen zich in de rust moest laten vervangen door Wil Snoek in verband met rug klachten. Roda hield stand en toen het laatste fluitsignaal van de korrekt leidende scheidsrechter Paal klonk ging er een zucht van verlichting door de Leusdense aanhang. De 2e zege van deze nog zo prille kompetitie was in ieder geval binnen. Zondag a.s. speelt Roda thuis tegen het Utrechtse D3.0. De wedstrijd zal bij voorbaat weer veel spanning en voetbalplezier voor de toeschouwers opleveren en hopelijk ook goed voetbal. ACHTERVELD - Achterveld begint al een beetje te acclimatiseren in de hoofdklasse. In de uitwedstrijd legen Actif haalde men opnieuw een punt binnen. Vanwege een wcgomlegging in Hilversum was het Sportpark Crailo waar dc- wedstrijd gespeeld werd, moei lijk te vinden. Toch kon de strijd op tijd beginnen, al kwamen veel Achterveldse supporters te laat aan op Crailo. De wind die Actif in de eerste speelhelft in de rug had heeft heide ploegen deze middag veel parten gespeeld. Al spoedig na de aanvang ging dc thuisclub in de aanval. De Hilversumse aanval bleek het sterkste deel van de ploeg te zijn. Hiertegenover stond dat John van de Burgwal zijn oude ver trouwde plaats weer had ingenomen, zodat de Achterveldse achterhoede nu weer geheel compleet was. De goed combinerende Actif-aanval kon voor lopig weinig uitrichten, daar Achterveld o.l.v. Johan v. Bekkum de strijd wist te controleren. Na een kwartier open strijd, voornamelijk op het middenveld, was Achterveld zeer dicht bij een doelpunt. Uit een voorzet van Herman van Ruitenbeek kon Jan Kerkhof zich onverwachts vrijspelen en een goede scoringskans scheppen. Zijn „afron ding" had echter geen succes want zijn schot scheerde via de deklat juist over het Actif-doel. In de 25c minuut speelde Jan Boersen dc bal in de voeten van de Hilversummer De Vreede Deze om speelde enkele Achterveldse spelers, gaf goed door aan middenvoor Fokkink, die met een spetter doelman Tolboom onverwachts het nakijken gaf: 1-0. Hierna probeerde Actif nog verder door te drukken en bleef korte tijd hevig op alles op de aanval gooien. Wat niet lukte, want Achterveld kwam terug doch had geen succes met schoten van Johan van Bekkum en Herman van Ruitenbeek. Actif werd zelfs helemaal in de verdediging gedrukt, zodat er zelfs maar twee man op de Achterveld-helft stonden. Via de counter probeerde de thuisclub gevaarlijk te worden. Een maal lukte dat bijna toen bij een hard icnot van De Vroone dc bal via de deklat out vloog. Kort voor dc rust mocht Achterveld wegens obstructie een vrije trap nemen. Kalshoven plaat ste de bal naar de geheel vrijstaande Herman Kerkhof, die een effectvol schot loste, wat jammer genoeg via de binnenkant paal weer in het veld ver dween. Ruststand alzo 0-1. Na de rust een Achterveld-offensief zo fel en hevig dat de Actif-achterhoede met kunst en vliegwerk de pot dicht kon houden. Via slecht wegwerken gaf men verschillende cornerballen weg. Echter Achterveld had geen schutter, dus voor lopig geen doelpunt. Wegens obstructie mocht Johan v. Bekkum een vrije trap nemen, die tot 2 maal toe werd inge schoten maar de doelman van Actif kon redding brengen. Actif kwam langzaam maar zeker onder deze druk uit. De Achterveld-verdediging waarin de bij zonder trapvaste Hans Versteeg opviel „ruimde" goed op. Toon Kalshoven en Piet Vos zetten voortdurend dc Achter- veld-voorwaartsen aan het werk, waar bij bleek dat de Actif-backs soms wei felend ingrepen. Schoten van Jan Kerk hof, Johan van Bekkum en de opko mende linksback Cor Hoogland suisden over of langs het doel. Een doelpunt hing al geruime tijd, maar moest alleen nog „effe" gemaakt worden. 4 minuten voor tijd kon Herman van Ruitenbeek de Achterveld-aanhang doen juichen toen hij van dichtbij hard kon inschie ten: 1-1. De resterende tijd heeft Ach- CLUBBLADEN LEUSDEN/CENTRUM - Als U er een andere mening over heeft, is dat uitste kend, maar ik wil de mijne wel eens kwijt over de diverse Leusdense club bladen. Dat zijn over het algemeen leuke dingen voor de desbetreffende sportmensen en ze bestaan in velerlei uitvoeringen Van weekbladen tot twee- driemaal per jaar verschijnende grote, kleine, dikke, dunne, al dan niet geïllustreerde over wegend nuttige en interessante, maar soms helaas ook wel eens weinig zeg gende uitgaven. Bijna altijd (zo min- mogelijk kostend) gestencild en voor zien van een omslag vol (zoveel mogelijk opbrengende) advertenties, want het uitgeven van zo n vereni gingsblad kost handen vol geld. Ik noem hier geen namen van bladen en leg ze ook niet ter vergelijking naast elkaar. Dat is met beleefd tegenover de clubs, die wat hun contactbladen be treft, van mij alleen maar last hebben. Ik betaal geen verenigingscontribuüe en ben gratis abonné op hun bladen, die desondanks toch keurig op tijd via de post of per eigen besteldienst bij mij in de bus worden gestopt. Min of meer in de hoop, dat ik bij tijd en wijle ook eens wat leuks over de verenigingen schrijf in de krant en dat doe ik dan ook als het zo uitkomt. Een clubblad is gewoonlijk een zeer nuttig ding, al denkt de directeur van de P.T.T daarover kennelijk anders, gezien de prijs van het postzegeltje, dattante Pos' durft te vragen voor de bezorging. Logisch zou dat zijn. als de besteller er een aparte rit voor moest maken, maar die man komt voor andere zaken toch aan de deur! Pro blemen bestaan ook rond de ..vulling" van de bladen. Elke clubbladredacteur zanikt regelmatig om andere kopij dan het programma en de wedstrijdresulta ten. Jammer, dat zo weinig leden die tobbers assisteren met (al was het bij toerbeurt) ook eens achter het schrijf machientje te gaan zitten. Wel moppe ren, dat het blad ..waardeloos.' is en dat het hoog nodig verbeterd moet worden. Nou, verbeter het dan, maar begin bij je zeil. Het aan een clubblad beginnen is niet zo moeilijk als er geld voor be schikbaar is (of komt) en eengek"is te vinden, die er zich .onsterfelijk' mee wil maken voorde club. Maar na enkele edities stapelen de problemen zich op Dat is normaal en ook ik prakkezeer wel eens op de vraag ..Hoe krijg ik mijn sportpagina 's vol in de krant9 Meestal regelt zich e e a vanzelf Uitkijken en dagen tellen is het parool. Hier zie je wat. daar hoor \e wat en zo kunnen ook de clubbladredacties hun handel ver werven Ik ken voorbeelden genoeg hier in Leusden van bladen die al vele Iaren met de nodige zorg zijn samen gesteld en die een graag ontvangen prettig contact tussen leden en bestuur en leden onderling vormen en zo komt de waarde van een verenigingsorgaan het meest tot haar recht. PC. terveld er nog van alles aan gedaan om in hoog tempo Actif op de knieén te krijgen. Wat men ook probeerde, niets lukte er meer, daar Actif een straffe mandekking toepaste, zodat er haast geen schot gelost kon worden. Het bleef 1-1, een uitslag waarmee de beide partijen tevreden kunnen zijn Het was een goede wedstrijd, veel techniek en enthousiasme en sportief! En zo hoort het ook. Verdere uitslagen: Achterveld 2 - Quick 4 1-2 Achterveld 3 - Limvio 3 gestaakt wegens blessures van 2 Limvio-spelers Achterveld 6 - Quick 10 4-5 Programma 25 september: Achterveld 1 - VVZA 1 14.30 Amsvorde 3 - Achterveld 2 11.30 Veensche Boys 3 - Achterveld 3 14.30 Achterveld 5 - AmcrsfBoys 5 12.00 KVVA 8 - Achterveld 6 11.00 Dames: Schalkwijk - Achterveld 10.30 LEUSDEN/ACHTERVELD - Op de openingsdag van de huidige competitie brachten de Amersfoortse Boys een bezoek aan de S.V. Achterveld en binnen een maand vindt al weer de tweede streekderby plaats. Het Amers foortse VVZA komt naar hetKerstens- sportpark. De zeehelden kwamen pas na een beslissingswedstrijd uit de le naar de hoofdklasse en de deelcijfers uit de vorige competitie (31-23 uit 22 wedstrijden) wijzen op mogelijk heden voor de Achtervelders. Roda- zondag ontvangt het uit Utrecht ko mende DSO, dat verleden jaar in 1B op de 7e plaats eindigde met 35-34 aan doelpunten uit 24 wedstrijden. Geen slecht resultaat van de voorhoede, maar de 34 tegendoelpunten wijzen wel op kansen voor Roda. De zater- dagploeg van de Leusdense voetbal club moet naar Nieuwegein om JSV te bekampen. Voorwaar geen eenvou dige opgave, maar een puntenverde ling lijkt het meest waarschijnlijk. De volgende week beginnen wij met het plaatsen van de ranglijsten. Het programma voor dit weekend luidt S.V. Achterveld - VVZA. Roda (zo.) - DSO (U). JSV - Roda (za NIJKERK - Op vrijdag 16 september j.l speelde het zaalvoetbalteam van Pon Voorwaarts in Sporthal Strijland te Nijkerk tegen Rebellenclub. Pon Voorwaarts begon de wedstrijd zeer optimistisch, maar werd toch binnen tien minuten weggespeeld. In de ach- Zondag a.s. VOETBAL Aanvang: 14.30 uur. Burg. Buiningpark. terhoede klopte het helemaal niet In deze fase wist Rebellenclub, maar liefst vijfmaal te scoren zonder dat er ook maar enig verweer werd gebo den. Hierna kwam echter de omme keer Dick van Daal werd ingezet en hij liet al snel het eerste doelpunt aantekenen. Na de aftrap bemachtigde Pon Voorwaarts weer de bal en Dick van Daal scoorde vanuit een haast onmogelijke hoek bet tweede doelpunt. Rebellenclub kwam weer even terug tot 6-2, waarna Ron van Ooijen de doelman passeerde. Voor de rust be haalde Rebellenclub de stand op 7-3. Na de wisseling was Pon Voorwaarts er duidelijk op gebrand de achter stand weg te werken Dit lukte erg goed ook omdat de concentratie bij de tegenstander verslapte. Adriaan de Ridder scoorde vlot twee doelpunten en na een tegenpunt scoorden hij en Ron van Ooijen opnieuw, waardoor de strijd weer in evenwicht was (8-8). Met nog vijf minuten te spelen zag Het grootste sortiment van Amersfoort en omgeving. Betere kwaliteit en toch niet duurder. P.S. Rondkijken kost bij ons niets, maar een liefhebber is dan wel verloren. frtfpuM nor ptMMcnvrtMidHi Amsterdamseweg 139 - Amersfoort. Tel. 033-17031 Rebellenclub nog een kans de moe gestreden Pon Voorwaarts-spelers op 9-8 achterstand te zeilen.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15