Roda-za. zag inzet beloond LTV Leusden presenteerde clubhuis Jong wielertalent in Leusden SPORT IN LEUSDEN (3) Weer thuis ^jBgl „RODA'46" Leusder Krant - Sport DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1977 NIEUWEGEIN - Roda's tevreden za terdagtrainer Martin Ruitenbeek zei het roet veel nadruk: ,,mijn ploeg had tegen JSV één uitblinker en dat was het gehele elftal!". Met volledige inzet en af en toe een paar staaltjes van uitstekend spelinzicht hebben de Leus- denaren de jongens uitNieuwegein vrij wel gedurende de gehele wedstrijd onder een zeer zware druk gezet. Hoe het mogelijk was, dat uiteindelijk niet meer dan driemaal doeltreffend opge treden werd, is eigenlijk nog een raad sel. Een half dozijn treffers zou nog maar een schrale uiting geweest zijn van het krachtsverschil tussen beide ploegen Er werden nogal wat kansen gemist door onnauwkeurigheid of te veel haast en bovendien stond de JSV- doelman niet voor niets onder zijn lat. Toch bleef de wedstrijd een heel aar dig kijkspel. Vanaf het aanvangssignaal begon Roda met de wind in de rug aan een langdurig offensief, maar de Nieuwegeiners bleken geenszins van plan de puntjes zomaar weg te geven. Dat was ook in hun eerste drie wedstrijden, waarvan zij er twee met 1-1 gelijk speelden en de derde slechts met 1-2 verloren, niet het geval geweest. Aan de onop houdende Leusdense druk was evenwel goed te zien, welke ploeg de wedstrijd zou winnen Reeds in de 4e minuut gaf George Nieuwenhuis een goede pass naar Fred de Smalen, die echter over schoot Een minuut of wat later zocht dezelfde speler het JSV-doel nogmaals wat te hoog. De vlak achter de voorhoe de opererende Ron van Ooyen (om zo doende nog meer druk op de aanval te leggen) gaf Hans Ruitenberg een kans, maar zijn harde schot werd toch nog gekeerd door de Nieuwegeinse goalie Ook Henk van Laar (een paar dagen eerder voor de tweede maal vader geworden van een wolk van een dochter) richtte in deze fase van de strijd nog niet erg zuiver. Nadat de gasthe ren uitstekend ingrijpen van Roda-- doelman Henk van den Ham ook niet tot scoren konden komen begon Henk van Laar in de 35e minuut aan zijn hattrick. De goed opgekomen Henk van Pluuren schoof hem de bal knap voor de voeten. Hij speelde zich vrij en be zorgde Roda de welverdiende 1-0 voor sprong Een minuut of 10 later stuitte de bal een uittrap van de Nieuwe geinse keeper via Bert Rijnders' ach terhoofd in het JSV-doel, maar het werd geen 0-2 omdat de scheidsrechter het geval rangschikte onder de rubriek .hinderen van de doelman". Vier mi nuten na de rust kwam Henk van Pluu ren dicht bij een treffer doch de zich goed verwerende bewaker van het Nieu wegeinse doel wist, zij het ten koste van een hoekschop (die voor Roda niets opleverde), een grotere achterstand te voorkomen Roda bleef echter aandrin gen en nadat Henk van Laar eerst nog een voorzet van Ron van Ooyen onbenut liet, herstelde zij zich later bij een slim tikje naar links van Fred de Sma len en zo werd het dan toch 0-2. Tien minuten voor het einde schoot Van Laar zijn derde treffer in, ditmaal na voorbereidend werk van Van Pluu ren. dicht bij een treffer doch de zich goed verwerende bewaker van het Nieu wegeinse doel wist, zij het ten koste van een hoekschop (die voor Roda niets opleverde), een grotere achterstand te voorkomen Roda bleef echter aan dringen en nadat Henk van Laar eerst nog een voorzet van Ron van Ooyen onbenut liet, herstelde hij zich later bij een slim tikje naar links van Fred de Smalen en zo werd het dan toch 0-2 Tien minuten voor het einde schoot Van Laar zijn derde treffer in, ditmaal na voorbereidend werk van Van Pluuren Een foutje in de Roda- defensie resulteerde in een vrije trap voor JSV, dat daar dankbaar gebruik van maakte om de eer te redden en zo kwam het einde met een nuttige 1-3 stand voor de Leusdense ploeg. In de tweede helft moesten Wilfried v. d. Pas en de vrijwel uitgespeelde Rijk Rijnders zich laten vervangen door Chris van Ingen, resp. Peter Fröger LEUSDEN/CENTRUM - Tennis is de laatste tientallen jaren heel wat ver anderd en dan bedoelen wij bepaald niet de sport op zich maar de kale U-weet-wel, die er vroeger omheen zat, is gelukkig verdwenen. Dat bleek zaterdagmiddag weer eens, toen het bestuur van de LTV Leusden op zeer informele wijze in haar onlangs gereed gekomen clubaccoramodatie een bijeen komst organiseerde voor collega- sportclubbestuurders en enkele ge nodigden. Er lag een felicitatie-re gister en er waren (voldoende) drankjes en hapjes, dat is waar, doch om dan meteen maar te spreken van een offi ciële receptie ging beslist veel te ver. Dat was trouwens ook niet de bedoeling. Veeleer ging het om een (hernieuwde) onderlinge kennismaking en het LTV Leusden-bestuur wilde graag laten zien, wat er in een kort tijdsbestek allemaal tot stand gebracht was. Dat was nogal wat, vooral met de wetenschap, dat het keurige paviljoen in haar vorige bestaan niet meer dan een bouwkeet geweest is Die werd min of meer door midden gezaagd en met behulp van een ruime overdekte corridor, waarin twee toiletten, in een L-vorm weer samengevoegd. Het klein ste gedeelte was onderverdeeld in twee kleedkamers, elk met een douche en de andere helft vormt nu de kantine (bij goed gebruik niet alleen een gezellige verpozingsruimte maar tevens een wel kome inkomstenbron van de club) van 12 maal 6 meter, waarin een zeer royale bar en tal van leuke zitjes Het handige deel van de mannelijke ..Leusdenaren" werkte het spul af met de kwast en zorgde voor allerlei technische voorzieningen, terwijl de dito vrouwelijke LTVL-ers de tent opfleurden met gordijntjes, lampe kapjes van omgekeerde stofdoeken mandjes (kom maar op het idee!), enz. Kortom, een geheel, dat er zijn mag. Hoewel de kennismakingsvisite ge pland was van 15.00 tot 17.00 uur kwam al heel vroeg in de ochtend de eerste (ongewenste) bezoeker ter plekke. Het moet een gelegenheidsinbreker geweest zijn, want een prof zou de achterdeur nog wel open hebben gekregen. Deze bezoeker vernielde tenslotte een raam. De aangerichte schade bleek echter groter dan de werkelijke buit. Namens de LTV Lockhorst was de heer H Keuss even na drie uur de eerste wel welkome bezoeker, spoedig gevolgd door bestuursleden van de badminton club, de (kortgeleden zelfstandig ge worden) volleybalclub, de tafeltennis club, de hockeyclub en de schaakver eniging Als eerste niet-clubman had sportstichtingssecretaris S Lakeman met zijn echtgenote een deel van zijn vrije zaterdagmiddag bestemd voor een visite op het tennispark Een LTV Eemelaar-afvaardiging kwam helemaal uit Achterveld een borreltje drinken en als hun eerste officiële optreden naar buiten waren de nieuwe voorzitter en penningmeester van Roda '46 aan wezig. De laatste van de lange rij bezoekers (waar bleven de overigen?) was onze wethouder van sportzaken G. van Woudenberg, maar dat moet in verband hebben gestaan met het feit, dat hij op 18 juni bij de opening van de tennisbanen als allereerste speler in actie kwam in het gemengd enkel spel" met de zesjarige Nathalie Hei- dendahl. Terwijl buiten op de mooie nazomer- zaterdag een druk gebruik gemaakt werd van de prachtig gelegen tennis banen, gingen in het paviljoen de on gedwongen gesprekken tussen de di verse clubleiders en de gemeente lijke sportbazen prettig verder en dui delijk was te zien, hoe nuttig en nodig dit soort kontakten wel zijn. Weer is een Leusdense sportclub voorzien van een eigen accommodatie. Nog (erg) veel is er nodig in de toekomst en ook daar zal een oplossing voor komen Het is prettig, vast te kunnen stellen dat de gemeentelijke overheid tot zeer veel medewerking bereid is, al werken ho gere instanties en mogelijk ook finan ciële factoren vaak erg remmend. Een goede onderlinge verstandhouding tus sen de sportclubbestuurders is daarom veel waard Wilt u een voorbeeld? Het tennis- seizoen nadert haar einde en normaliter zou het LTV Leusden-paviljoen een maand of wat leeg komen te staan, maar in plaats daarvan zal de hockey club er voor de verdere duur van haar seizoen gebruik van mogen maken Zolang in Leusden de accommodatie- nood duurt is dit voor de belanghebbende clubs een prettige oplossing. LEUSDEN/CENTRUM - De moge lijkheid lijkt aanwezig te zijn. dat de opvolger van Joop Zoetemelk en Hennie Kuiper in Leusden woont Het is na tuurlijk nog veel te vroeg om nu reeds bepaalde conclusies te trekken, maar een feit is dat de jeugdige Nico de Vries in het afgelopen seizoen meer dan alleen maar leuk heeft gefietst. Zondag 11 september won de 13-jarige Leusdenaar in Odijk op een knappe manier een daar plaatshebbende wed strijd en afgelopen zondag werd hij winnaar in het toernooi van de Pedaal- ridders (waarvan hij lid is), waaraan 345 rennertjes van 27 verenigingen deelnamen Direct na de start ging hij in de aanval en 6 ronden lang bleef hij alleen op kop, waarna drie con currenten aansluiting kregen Met Nico als gangmaker zette dit viertal goed door Hij kwam als eerste uit de laatste bocht en met een machtige eindsprint van 200 meter wist hij zijn mede-koplopers achter zich te houden en pa, trots als een aap, dat snapt u Na zijn 8 overwinningen in de Midden- Nederlandcompetitie had hij een zeer mooie afsluiting van het afgelopen sei zoen. Roda-zondag speelde half Roda '46 - DSO, Dik van 't Klooster is zijn tegenstander te snel af. Voetbal bij Roda'46 LEUSDEN/CENTRUM - Ik heb noot de illusie gehad echt onmisbaar tezifl en ben daarom zonder geweten, bezwaar met vacantie gegaan. Dankz de welwillende medewerking rechts en links kwamen de sportpa. gina's in de krant mooi vol en de<f,. verse competities - zo heb ik gemerkt zijn gewoon volgens het schema ver" lopen. Toch stel ik het op prijs, dat wei meerdere zaken gewacht is tot ik weer terug ben, zoals de officiële opening (aan het eind van het seizoen) van tiet tennispaviljoen van de LTV Leusden de vergadering van de Raad vai Advies van de Sportstichting Leusden en zowaar ook de wederinvoering ven de wintertijd in het holst van de nacht van de afgelopen zondag Dat extra uur kon ik trouwens heel goed gebruiken, want je staat versteld van. wat er in veertien dager, door de gleuf van de brievenbus gift Ik heb het op Mallorca uitstekend'ge troffen met het weer, want de enge regen viel 's nachts. Dat is dei.1 kennelijk beter geregeld dan hier. He mijn laatste Cuba Libres en San Fran- Cisco's had ik een probleemloze terug reis naar huis. Ik wist al spoedig, del Leusden nog steeds geen nieuwèbur- gemeester heeft en het land geen rege ring. De stapel dag-, week- en club bladen (totaal zo'h 60 stuks) mmdetë langzaam en voor de afwisseling dei ik af en toe een greep in de post, i bestond die in hoofdzaak uit negatief stukken van de giro, de bank en hs centraal belastingkantoor ft Apeldoorn. Vooral de jongens vv Duisenberg zoeken dikwijls zo'n onge legen tijdstip uit voor hun zaken Er was ook een welgevulde envelq van de Sportstichting Leusden met A jaarrekening 1976, de begroting 19T< en een flink aantal duplicaten vanbn? ven. Er wordt vaak beweerd, daté sportstichting te weinig zou doen w de verenigingen en eigenlijk meer ai een verlengstuk van het gemeentebi stuur moet worden gezien. Dat laatst is echter beslist niet waar als ik de bi gesloten reactie bekijk van de Pedói morsclub aan het college van b. en over het beleidsplan welzijnsvoonn ningen 1977-1981. Vanuit het veren gmgsstandpunt bekeken en de posh van de sportstichting ten opzichte va b. en w in aanmerking nemend, is bepaald positief en dat mag ook hï eens worden gezegd. Ik heb te werk tijd en gelegenheid gehad om eea nauwkeurig te bekijken, maarikkome zeer binnenkort nog graag op terug. PC de leden onderling en tussen het besluct en de leden onderhouden. Rood en zwart zijn de clubkleuren van de Leusdena voetbalvereniging en die zijn o.m terej te vinden in de rode kousen met zwfi! rand, een zwartebroek en een rood shirt met zwarte boord en manchetten. Hft shirt van de spelers in de standaard- elftallen bestaat evenwel uit een diago nale rode en zwarte helft. Deze afvijtaj is bedoeld als een extra stimulans om is de eerste elftallen te mogen spelen. Exclusief de bondscontributies beu len de senioren als verenigingsbijdriS f7.-- per maand, de junioren van 15l/a 18 jaar ƒ4,50 en de junioren van 12t'a 14 jaar ƒ3,75. De pupillencontribut* bedraagt ƒ3.25 per maand. De vercu- ging telt op dit moment met de heren A. Houtveen, W. Kreikamp, C. Leyeoaar sr., W. Snoek, W. Vrijhoef en P. Wcodej zes nog in leven zijnde leden «s verdienste. De heer J. P. H. van den Btfj is (tot nu toe) het enige ere-lid. Hoeftl niet direct gewerkt wordt 3an uitbreiding van het ledental vanwege W tekort aan velden (ook mini-voetbaU«j jongens van 6 tot 8 jaar is nog öj mogelijk) bestaat geen officiële ledcfij stop. Informaties i.z. Roda '46 wofdflj verstrekt door secretaris C. Leyenaarj-J Ansfriduslaan 42 te Leusden-Centira (telf. 033-44686). LEUSDEN/CENTRUM - Met de schaakvereniging Leasden en de sport vereniging Achterveld (voetbal) behoort de Leusdense voetbalvereniging Roda '46 tot de oudste nog bestaande plaatselijke sportverenigingen, die in '46 ontstonden. De oprichtingsdatum van RODA (een afkorting voor Recht Op Doel Af) is 15 september 1946 en met veel ups en downs ontwikkelde het clubje van op klompen met voetballen begonnen Hamersveldse jongens zich tot de huidige onderneming met rond de 600 leden. Het algemeen bestuur bestaat uit voorzitter H. Huizenga, vlce-voor- zitter J. van Santen, secretaris C. Leyenaar (telf. 033-44686.), Ie penning meester A. A. van der Last en 2e dito H. Klasens, alsmede de heren G. Veer (afdeling zondag), R. van Buren (afde ling zaterdag), J. Hofland (junioren) en D. Smink (pupillen), waarbij laatst genoemd viertal onder supervisie van de heer C. van den Berg als voetbalbestuur de specifieke voetbaltechnische zaken behartigt. Er bestaat een duidelijke scheiding tussen de technische en meer algemene zaken. Roda '46 speelt de huidige competities met 15 seniorenteams (waarvan 8 in de zondag- en 7 in de zaterdagafdeling) en 24 25 jeugdelftallen (12 junioren- en 12 tot 13 pupillenploegen). Het zondag- standaardteam hoopt hoge ogen te gooien in de le klasse van de KNVB- afdeling Utrecht en Zaterdag 1 heeft uitstekende mogelijkheden in de 2e klasse. Met deze ploegen wordt o.l.v. de bekwamen oefenmeesters W. de Gans (zondag) en M. Ruitenberg (zaterdag) nadrukkelijk prestatievoetbal gespeeld onder het motto: ..Roda zo snel mogelijk inde KNVB Voor de overige elftallen is voetbal op de eerste plaats een vorm van ont spanning en met de 25 jeugdteams doet Roda heel wat aan de opvang van de Leusdense jeugd. Bijzonder spijtig is het juist daarom, dat er bij deze voetbalvereniging een ontstellend tekort aan accommodatie bestaat en met name aan speelvelden. In principe beschikt Roda op het Bur gemeester Buiningpark aan de Ba- voortseweg zondags over 3 terreinen plus een gravel-oefenhoek en daarmee kan men met de 8 zondagelftallcn goed uit uur uitstekend van het eerste half uur bleef evenwel uit en hoe verderde wedstrijd vorderde 1es te meer zakten de Leusdenaren af naar het nog steeds onvoldoende niveau van hun opponenten, zodat het langza merhand toch wel een wat zielige ver toning ging worden In de 6e minuut na de hervatting moest Bransen gebles seerd naar de kleedkamer RobHogen- ujl verving hem zeker niet slecht en •ven leek het er op. dat Roda over haar lieptepunt heen was Dat was echter maar van zeer korte duur en weldra kwam DSO weer naar voren. De hard werkende Utrechters hadden evenwel geen schutters aan het front en zo ging 'iet spel zich meer en meer afspelen ->p het middenveld met af en toe een uitval, die meestentijds doodliep in Ie door beide partijen stringent gehan- 'eerde buitenspelval Linkerverdediger Gerard Hoogland kreeg onverwacht nog een leuke kans en zijn onvermoeid doorzetten had beter verdiend, maar -le schiethoek was te klein voor succes. Toen kort voor het einde Rob Hogen- bijl nog een voorzet van Jack de Sma len in de handen van de nu wel klem- vaste DSO-goalie kopte was het hele maal een bekeken zaak De opstelling van Roda was (van achter naar voor en van links naar rechts) Gert Osna- brugge, Gerard Hoogland, Abe Snoek, Bertus Schoonderbeek (vanaf de 32e minuut Peter van Zandbrink), Paul Droog, Dock van 't Klooster, Jan Pouw, lohn Heinzbergen, Jack de Smalen, Hans Bransen (vanaf de 31e minuut Hob Hogenbijl) en Jan van Uffelen. Roda '46 - DSO; Roda-speler Brandsen wordt geblesseerd afgevoerd. Zijn arm blijkt uit de kom geschoten te zijn. De clubvlag van Roda publiek wel in de smaak. Hans Bran sen als middenvoor speelde een sterke partij en met door de hechte midden- linie goed gesteunde acties over beide vleugels raakten de Utrechters al spoe dig in een levensgrote paniek. Ditmaal bleek 13 voor Roda geen ongeluksgetal, want in de 13e minuut na de aftrap bleef de DSO-verdediging bij de zo veelste aanval van Roda voor vermeend buitenspel staan en dat kostte de heren hun eerste tegendoelpunt Jack de Sma len kogelde hard in en de domstede- hjke doelman kon de bal slechts met de grootste moeite keren, echter zo danig dat die net voor de schietgrage rechtervoet van Bransen terecht kwam. Heel gemakkelijk zorgde hij voor de openingstreffer. In de 19e minuut leek het tweede doelpunt op komst. Weer zo n flitsen de aanval, ontstaan uit een dieptepass van John Heinzbergen. Jan van Uffelen kopte buiten bereik van de Utrechtse doelman in. maar het was jammer voor Jan, dat de bal via de deklat 'iet over ging Twee minuten later had Van Uffelen Vrouwe Fortuna weer niet aan zijn zijde, toen ook bij zijn volgende poging de bal de lat trof en weer het veld in kwam, waar Jack de Smalen ge reed stond om alsnog te scoren. De DSO-keeper stond hem hierbij echter in de weg Roda bleef komen en in de 24e minuut was Bransen weer aan de beurt voor een schot. Ook deze kogel kreeg de Utrechtse doelwachter niet voldoende onder controle en met een strak schot in de uiterste linkerhoek zorgde toen Van Uffelen maar voor de afwerking tot 2-0. Hierna schakelde Roda over in een lagere versnelling en dat had als ge volg. dat DSO meer in de aanval kon komen De Leusdense achterhoede, die tot dan toe een zeer rustige tijd had gekend, kreeg het duidelijkdrukker. Na ruim een half uur raakte Bertus Schoonderbeek geblesseerd en wel zo danig, dat hij zich moest laten vervan gen door Peter van Zandbrink. Het ligt beslist niet aan hem. maar vanaf dat moment was het gebeurd met de Leus dense ploeg, die met de grootste moeite de 2-0 voorsprong kon vasthouden tot aan de rust Wat trainer Wim de Gans de rood zwarten onder de thee in d'r lui oortjes mag hebben gefluisterd, is niet bekend. De opleving van het spel naar het peil de voeten. Op zaterdagen zit men echter flink in de problemen. Voor de 7 senioren- en 25 jeugd formaties (die gelukkig niet allemaal tegelijk hun thuiswedstrijden hebben) staan dan maar 2 velden ter beschikking op het BB-park en 2 noodvelden aan de Centrumweg en dat is beslist onvol doende. Het gemeentebestuur heeft weliswaar (op papier) een belangrijke uitbreiding van het sportpark aan de Bavoortseweg in petto, maar de reali satie daarvan is in de nabije toekomst nog niet te verwachten. RIANT CLUBHUIS Gelukkig beschikt Roda over een zeer riant clubhuis (telf. 033-40689) dat door de leden zelf is gebouwd en binnenkort nog wat uitgebreid wordt. Via dit clubhuis en d.m.v. het verenigingsorgaan „Roda-Sport" wordt het contact tussen Roda '46 - DSO, Jack de Smalen in een verbeten kopduel met zijn tegenstander. spel Overwinnen!) stond met drie ne derlagen nagelvast op de laatste plaats van de ranglijst en het was daarom niet te verwonderen, dat Roda van meet af aan het heft goed in handen nam. Ondanks het feit, dat Evert Schaft huizen en Harry Ruitenbeek wegens blessures niet opgesteld waren. Roda speelde uitstekend en de zeer vlot met flitsende combinaties uitge voerde aanvallen vielen bij het talrijke LEUSDEN/CENTRUM - Wat er ook de oorzaak van kan zijn geweest - een tekort aan conditie of een hevige angst om de na 24 minuten bereikte 2-0 voor sprong toch nog te verliezen - mag j Joost weten. Zeker is, dat de wed strijd na een half uur spelen zodanig van aard veranderde, dat je je af vroeg of Roda op dat moment niet stiekum haar tweede elftal had inge zet. Het Utrechtse DSO (Door Samen-

Leusder Krant | 1977 | | pagina 14