soort Voorbereidend tennis llfinst voor tandaard- iockeyteams Net geen puntendeling Antilopen Volleybal competitie weer van start Damesdag Lockhorst was groot succes <£^g/MCU..4. DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1977 LEUSDEN/CENTRUM - De langste via dit jaar heeft beide Leusdense ïaditrd-hockeyteams de volle winst Geleverd. Dat was niet abnormaal 2r Heren 1want de vier tot nu toe ïrde competitie gespeelde wedstrij- m leverden inmiddels het maximum ,8 winstpunten op. De enige con- rent, die dat eveneens presteerde, Baarn en nu reeds wordt met span- Jv uitgekeken naar de ontmoeting u beide koplopers op 9 oktober in jarn. Ook Dames 1 won haar wed- thuis met 4-1 tegen Abcoude - Ijdat was wel een verrassing omdat ',r[oee de eerste zege behaald werd. it de rust was de voorsprong van de lier spelende Leusdensen reeds 3-1. Ues 2 krijgt het dit jaar duidelijk .«jlijker dan in het vorige seizoen, vjrie Leusdense treffers van zondag „ren niet genoeg voor de winst omdat SHC 2 er tweemaal zoveel wist te .oren. Dames 3 deed het uit tegen Hil- Irsum 5 met 2-0 winst uitstekend. Heren 2 kreeg Voordaan 4 op be ret en bereikte een nuttige 3 -1 zege at «as voor het behoud van de positie !(je hoofdbond trouwens ook bittere rodzaak Er werd weer gespeeld vol es het concept uit de vorige compe- je rustig verdedigend op de loer toren liggen en met uitvallen toeslaan de kans daartoe zich voordeed, uren 3 speelde eveneens thuis en wel sen Kampong 13. Hier werd met 2 - 2 u buit eerlijk gedeeld. Heren 4 kreeg tspeiend met 0-7 klop van Voor- 8 Misschien is het een troost lts «ij hieraan toevoegen, dat er toch gjelijk een stijgende lijn zit in de prestaties- Na de 14 resp. lOtegen- jvipunten in de voorgaande ontmoetin- is 0-7 een knappe vooruitgang, blijmakers (Heren 5) blijven hun senstanders blij maken: in de uit strijd tegen Maarssen 5 werd met 0-2 verloren. De veteranen van Heren A speelden uit tegen Huizen B met 1 -1 gelijk. HEREN I WON WEER Het was voorde veteranen zo'nbeetje een vóórwedstrijd van de ontmoeting Huizen 1 - Leusden 1 en daarom begrij pelijk. dat er ditmaal beter niet volledig op winst gespeeld werd. Het leek ge paster de Huizenaren in de waan te laten, dat het maken van (veel) doel punten geen Leusdense gewoonte is. Bovendien waren de oudjes van plan als supporters te fungeren bij de hoofd wedstrijd en dat heeft er mede toe bijgedragen, dat Heren 1 met 2 - 1 heeft gewonnen. Op het oog geen indrukwek kende uitslag, maar gezegd moet wor den. dat het resultaat niet overeen stemde met het werkelijke krachts verschil op het veld. Twee Leusdense treffers vonden geen genade in de ogen van het scheidsrechtersduo en met een beetje goede wil hadden deze heren Leusden best twee strafpushes mee mogen geven. Dat gebeurde echter niet en daarom was het van Frank Marree uitstekend bedacht om vanaf het aan- vangssignaal maar direct dwars door de hele Huizense verdediging te cros sen om zijn ploeg binnen een halve minuut op voorsprong te brengen Het leuke opstekertje zorgde er name lijk voor, dat de thuisclub zich voor lopig erg rustig opstelde Pas tegen het einde van de eerste helft kwamen de gastheren wat meer in de aanval en hoewel het spel inmiddels wat harder was geworden, kwam voor de rust geen verandering in de stand Na de hervat ting werd het een vrijwel gelijkopgaande strijd en pas toen rond de 10e minuut de gelijkmaker werd gescoord, kwam Leusden weer meer in de aanval. Succes bleef niet uit en uit één van de toegekende strafcorners scoorde het duo Elfers/Marree op de van hen in middels bekende wijze de winnende goal UITSLAGEN Senioren: Dames 1 - Abcoude 1 4-1 Dames 2 - USHC 2 3-6 Heren 2 - Voordaan 4 3-1 Heren 3 - Kampong 13 2-2 Hilversum 5 - Dames 3 0-2 Huizen 1 - Heren 1 1-2 Voordaan 8 - Heren 4 7-0 Maarssen 5 - Heren 5 2-0 Huizen B - Heren vet. A 1-1 Vrijdag 30 sept. 20.00 uur: Vergade ring Binnensportvereniging Leus den in het clubhuis aan deZwarte- weg Vrijdag 30 sept. en zaterdag 1 okt 10 00 uur: Nederlandse kampioen schappen vrij geweer 300 mtr. (S.V Leusden) op de Leusder- neide Zaterdag 1 okt. 15.45 uur: Voetbal Roda - Maarssen op het Burg Buiningpark Zaterdag 1 okt. vanaf 8.00 uur: Samen gestelde wedstrijden (paarden) L R V Nimmerdor in Den Treek Zaterdag 1 en zondag 2 okt. (hele da gen): Slottoernooien van de LTV Leusden (sportpark Valleikanaal), LTV de Eemelaar(Kerstenssport- park) en LTV Lockhorst (Burg Buiningpark). Zondag 2 okt. 10.00 uur: Damesvoet bal SVA - Vriendenschaar op het Kerstenssportpark te Achterveld. Zondag 2 okt. 14 30 uur: Hockey Leus den 1 - Reigers op de noodvelden aan de Middenweg. Zondag 2 okt. 14.30 uur: Voetbal Roda - De Vesting op het Burg. Buining park Zondag 2 okt. 14.30 uur: Voetbal Ul- trajectum -. Achterveld. Maandag 3 oktober 20.00 uur: Biljar ten BV '75 - KOT 2 in het club huis aan de Hamersveldseweg. Dinsdag 4 okt. 20.00 uur: Biljarten B V Leusden - Lindeboom in het clubhuis aan de Zwarteweg SPORTSPLINTERS LEUSDEN-CENTRUM - 'Biljarten. Deze week begon voor de Leusdense biljartclubs de competitie van het KNBB-district Eemland. De B.V. Leus den is met het uit de heren F. de Bruin, W. Morsink, Sj de Jonge en W. Schepers (reserve) samengestelde team ingedeeld in de klasse Cl met Buitenlust (Voorthuizen), Entre Nous (Har derwijk), Leusderkwartier (Amers foort), de Lindeboom (Voorthuizen), De Poedel (Nijkerk), Princesse 1 en 2 (Nijkerk) en Soesterkwartier (Amers foort). De eerste wedstrijd vond gis teravond plaats bij de Lindeboom. De B.V. ,,75" is ingedeeld in de klas se C4B met BW 4 (Barneveld), Entre Nous 3 (Harderwijk), KOT 2 (Baarn), de Lanteern 3 (Amersfoort), Leusderkwartier 4 (Amersfoort), De Lindeboom 3 (Voorthuizen), de Poedel 4 (Nijkerk), Princesse 4 (Nijkerk) en Vierwinden 3 (Putten). De ploeg van de Hamersveldese weg bestaat uit de heren J Lith, H van Dijk, E. Meyboom (re serve), J. Rappard en H. Kroes. Van avond vindt de eerste uitwedstrijd plaats tegen Entre Nous 3.1 Voetbal. De a.s. winterstop bij de KNVB-afdeling LEUSDEN - Antilopen heeft voor de vierde maal dit seizoen een wedstrijd verloren. De Leusdenaren staan nu on deraan met slechts 1 punt uit 5 wed strijden. Het lijkt wel of Vrouwe Fortuna Antilopen in de steek heeft ge laten. Afgelopen zaterdag was men zeker zo sterk als zijn tegenstander, maar het beetje geluk wat soms nodig is om de bal in de korf te doen belanden, ontbreekt bij deze ploeg tot nu toe. Men speelde tegen het Zaanse Z.K.C. De thuisploeg begon vooreerst voortva rend. De allereerste aanval leverde al een strafworp op. Gert Graafland werd onreglementair verdedigd en Rob Geur tjes kon de score openen door een strafworp te benutten. (1-0) Al gauw was het echter weer gelijk toen een Z.K.C. speler van afstand doel trof. De tweede Antilopen-aanval draaide uitstekend maar door pire pech wilde de bal niet in de korf. Z.K.C. had daar echter niet zo'n last van. Een door loopbal en een afstandsschot betekende dan ook een 1-3 voorsprong voor de Zaanse ploeg. Antilopen gaf het nog lang niet op. en hard werken van de hele ploeg leverde een mooi doelpunt op, van afstand door Frans ter Maten gescoord. (2-3) Het leek er toen even op dat Antilopen gelijk zou komen, maar Z.K.C kon weer iets meer afstand nemen door van afstand de vierde treffei in de mand te deponeren Het werd zelfs vlak voor rust 2-5, zodat de Leusdenaren met een flinke achter stand aan de 2e helft begonnen. Toch was het veldspel van de thuisclub dermate goed, dat men zich nog niet bij een nederlaag wilde neer leggen. Antilopen kwam dan ook fel te rug. Eerst zorgde Mauke Costa voor een goal door onder de korf handig gebruik te maken van een verdedigingsfout. (3-5) Na een doelpunt van Z.K.C. kon Antilopen nog 2x scoren. Pieter Kraaykamp benutte een strafworp, wat 5-6 betekende Met nog zo'n 10 minuten te spelen hoopte het talrijke Antilopen publiek op tenminste een puntenverdeling. Maar ondanks het veldoverwicht en de grote inzet konden de Leusdenaren de gelijkmaker niet in de korf krijgen. Het werd een wat on verdiende nederlaag voor een hard werkend en goed spelend Antilopen waarin de 2 invallers, Marian Os- nabrugge en Jolanda Versteeg, een uit stekende partij meespeelden A.s. zaterdag moet de strijd worden aangebonden met de koploper Vmken in Vinkeveen en zolang de bal rond blijft kunnen we nog altijd het beste er van blijven hopen. Andere uitslagen: Antilopen 2 - SDO 1 2-9 Antilopen 3 - Telstar 3-3 Asp. Antilopen A - KVO A 6-0 RDZ B - Antilopen B 2-0 MIA C - Antilopen C 2-1 Pup. KVO 1 - Antilopen 1 4-0 Antilopen 2 - DWS 10-1 Antilopen 3 - Woudenberg 3 1-1 Utrecht is als volgt geregeld- voor de senioren (zowel zaterdag als zondag) van maandag 19 december tot en met zondag 1 januari. Dit geldt eveneens voor de junioren en de dames. De pupil len hebben vrijaf van maandag 28 no vember tot en met zondag 30 januari Tennis. Komend weekeinde houdt de LTV Leusden het slottoernooi van haar eerste seizoen. Op zaterdag en zondag - telkens van 8.30 tot ongeveer 18.00 uur komen 89 deelnemers in actie in het dames- en herenenkelspel Zwemmen. Zondag j.l is voor wat dit seizoen betreft het Euro-zwembad ge sloten In de voorgaande maanden kre gen ook hier kinderen zwemles. Drie van hen (Ellen de Ruiter, Sherada Algoe en Nico van Rooyen) behaalden zaterdag met nog andere Leusdense kinderen in het zwembad Bavoort het A-diploma. Volleybal. Zowel het eerste herenteam als de dito da- mesploeg van Impala zijn voor het ko mende seizoen ingedeeld in de promo tieklasse. De heren krijgen als tegen stander: Olympia-B 2 en V en S (beiden Bussum), Uni Cornus (Bunschoten), SW (Soest), WA (Amersfoort). HK '69 (Harderwijk), Jeugdsport (Hil versum), Surf (Hoevelaken), SSS (Bar neveld), Dindoa (Ermelo) en Huizen. De concurrentie van de dames bestaat uit SV Lelystad, Hellas (Nunspeet),SVV 3 (Soest), Vios 2 en Spirit 2 (beiden uit Amersfoort), V en S (Bussum), OMS (Putten), Dindoa (Er melo) en de Hilvereumse clubs Jeugdsport, GVC en Spokers. Tafel tennis. Denajaars-tafeltenmscompetitie begint op 26 september en eindigt op 12 december TTCL komt hierin uit met 1 team in de 3e klasse, met 3 in de 4e klasse en met 2 in de 5e klasse. Het standaardteam opent de ontmoetings reeks op 29 september met de thuis- 1 wedstrijd tegen TSV 1. LEUSDEN - Het clubhuis van de voetbalvereniging Roda '46 wordt momenteel uitgebouwd met een vergaderzaal en enkele aangepaste ruimtes voor de beheerder. Bouwbedrijf Schoonderbeek hoopt dit geheel binnen vijf weken op te leveren waardoor het Roda '46 clubgebouw nog funktioneler gebruikt kan worden. LEUSDEN - Dc volleybalcompetitie begint zo langzamerhand weer te draaien. Dit betekent dat ook de leden van de voormalige volleybalafdeling van Impala weer actief zijn geworden in de sporthallen en zalen. De Leusdenaren zijn dc competitie gestart met 4 dames-, 6 heren- en twee dames-juniorenteams. De meeste teams hebben er reeds een of meerdere wed strijden opzitten, waaronder ook het pas gepromoveerde tweede damesteam, dat afgelopen zaterdag van start ging tegen Set-Up uit Scherpenzeel. Omdat dit team in de eerste klasse uitkomt, hebben de dames zich het recht ver worven om de thuiswedstrijd te spelen in de eigen zaal, m.a.w. in de sporthal de Meent. De ex-Impala-spcclsters be gonnen de competitie met een goed resultaat door in een wedstrijd, die het aankijken alleszins waard was en die het gemiddelde eerste klasse-niveau ruim schoots haalde, een 2-1 overwinning op hun tegenstandsters uit Scherpenzeel te behalen. Voor het eerste damesteam, alsmede het eerste herenteam, begint de compe titie deze week. Beide teams beginnen met een uitwedstrijd. Dames 1 gaat naar Amersfoort om het vorig jaar hoog geëindigde Spirit 2 te bevechten. Trai ner Ed Smits zal de competitie moeten beginnen met een minimale selectie van 6 speelsters, omdat in de aanloop van het nieuwe seizoen, maar liefst 3 speel sters met min of meer ernstige blessures langs de kant zijn komen te staan. Zowel Betty Klave als Marian Daamen en Minny Vis zullen de eerste wedstrij den niet mee kunnen maken. De overge bleven speelsters, t.w. Bep Roest, Ria v d. Belt, Trix Hoogenboom, Anja Ven- derbosch, Annie v. d. Horst en Her mine van Roomcn zullen er ongetwij feld alles aan doen om dit verlies te compenseren en middels een grote inzet en een maximum aan strijdlust het de geroutineerde Spirit-ploeg zo lastig mo gelijk te maken. Dc wedstrijd wordt a.s. donderdag 29 september in de Koppel te Amcrsfort gespeeld en begint om 20.00 uur. Dc heren van Impala beginnen zaterdagmiddag om 16.00 uur met een uitwedstrtijd in Harderwijk tegen het pas gepromoveerde HK 9, een ploeg die ongetwijfeld zeer sterk voor de dag zal komen, al was het alleen maar het feit, dat HK 9 als ex-eredivisie spelers in het team heeft, hetgeen toch wel een garan tie voor kwaliteit kan betekenen. De Impala-selcktie is t.o.v. vorig seizoen niet ingrijpend gewijzigd, al zal voorlo pig spelverdeler Maas Hilhorst wegens een blessure ontbreken, maar daar tegenover staat dat dc Leusdenaren weer kunnen beschikken over de na een langdurige afwezigheid weer terugke rende Jan Brandsma. Hoewel de ploeg zich vorig jaar ternauwernood van de degradatie wist te redden, lijkt de mening gerechtvaardigd dat de Leusde naren dit seizoen wat beter voor de dag zullen komen, gezien het feit dat de ploeg nu wat langer samen speelt, zodat het vorig seizoen ontbrekende teamver band wellicht nu aanwezig is. eeld uit de wedstrijd van de dames. orden de kinderen op het tennissen voorbereid. LEUSDEN/CENTRUM - De traditio nele damesdag" van de LTV Lock horst o.l.v. Gerrie de Jonge en Briin- hilde van Nuenen, met medewerking van Miep Boerman, Marty Upperman en Loes Wagenaar was weer een groot feest Donderdag 22 september ston den 50 dames - na een gezellig kopje koffie met koek - in een origineel ver sierd clubhuis te trappelen van onge duld om hun kunsten te vertonen op een wat glibberig gravel. Het moet gezegd worden, dat de goede stemming er al snel in zat De ballen gingen niet alleen over het net, maar zo hier en daar werd ook zuchtend gezocht naar een bal, die bepaald had verzuimd het rechte pad te houden. Om 12.00 uur werd een pauze gehouden om een ieder te voorzien van een hapje en een slokje De middagvoorstelling, onder toezicht van een vriendelijk doch wa terig zonnetje, nam een uur later een aanvang. Er werd hard gezwoegd, maar ook danig gelachen Onder het genot van een welverdiend glas werden later op de middag de winnaressen bekend gemaakt en dat waren. Poule A W. van Putten, R Hoekstra Poule B G. de Jonge-M Michielsen Poule C B Zevenboom, J. Schuilink Poule D A Bruggeman. T. v. d. Eyden Poule E L Rekkers. F. van Bachem Poule F I. Kieseling, J. de Winter Tevreden vertrokken de deelneem sters met een bloemetje en een door Magda Plasmeyer gemaakte foto huis waarts Het was een fijne dag geweest LEUSDEN-CENTRUM - Ook dit jaar de Leusdense tennisleraar J.v d. Linden (Haverland 8, Leus- Telf. 033-41285) voor <uSK?eren van 8 t/m 12 jaar de uit 15 ^ijren van 50 minuten bestaande „voorbereidend tennis". Om redenen is dit een zeer nuttig erts- «te contact met de tennissport. wordt de kinderen vanaf het be- eeleerd, hoe zij zich op de juiste wijze op de tennisbaan moeten bewe gen. Voorts is gebleken, dat de jeugd, die de elementaire tennisbeginselen onder de knie heeft, zich vooral in het begin veel gemakkelijker thuis- voelt onder (meer) ervaren tennis spelers en -speelsters. De cursus, waarvoor men zich vanaf heden kan opgeven aan bovengemeld adres, kost f57,50 p.p. en wordt m.i.v. medio oktober op donderdag gehouden (van 16.00 tot 18.00 uur) in de gymzaal aan de Prinses Margrietlaan te Leus- den-Zuid. Er zullen twee groepen van max 16 kinderen worden gevormd en wel in volgorde van aanmelding. Deze cursus, die los staat van welke tennisclub dan ook, is in de voorgaan de jaren intussen gevolgd door een kleine 300 kinderen.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15