PvdA stelde drie kandidaten voor PS laad Leusden had geen goed woord over voor irovinciaal streekplan-ontwerp EenToyotavanxxin Kooy maakt uwkeus wel heel eenvoudig Raad van Advies Sportstichting reageert op welzijnsnota RAAD LEUSDEN Off.Toyota-dealer,Balladelaan208, Amersfoort,Tel.033-26844. ÉfGESTÉLD OP HET PROVINCIAAL DIRIGISME I ^bestellen foto's DE LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT I Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente I Leusden Leusder Krant - raad Leusden DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1977 Tevens 80 |onge gebruikte auto's. ANW8 gekeurd en voordien van BOVAG-gn'dntiebewi|s De heer Van Tiel VVD) vond het on juist, dat het financieel jaaroverzicht van de Stichting Sociaal Culturele Centra Leusden via ingekomen stukken wordt afgedaan Hij was van mening, dat de raad dit overzicht en verslag via een normaal raadsvoorstel ter beoorde ling moet worden voorgelegd. Voorzitter van Zandbrink trok daarop dit onderwerp in De Commissie ruimtelijke ordening gaat - met alle raadsleden die géén zitting hebben in deze commissie - praten over de toekomst van 't Spul. Dit naar aanlei ding van de vorige week gehouden hoorzitting van de commissie R.O. Er zal in deze - besloten - vergadering worden gediscussieerd over hetgeen in die hoorzitting naar voren is gebracht en er zal een be slissing worden genomen over sloop van de boerderij of het geven van een andere bestemming aan het object. De bewoners van Groenhou ten zullen daarna op de hoogte wor den gebracht van de uitslag van deze besloten bijeenkomst van de vol tallige raad, aldus een mededeling van wethouder Wagenaar. De PUEM wil graag grond kopen aan de Hamersveldsèweg voor het bouwen van een transformatorstation Verschil lende raadsleden waren van mening, dat eerst met een bouwplan op tafel moest worden gekomen, alvorens de grond kon worden gekocht. Na enige diskussie nam voorzitter Van Zandbrink het voorstel terug De heer Kuijpers wees het college nog eens op de ernstige vervuiling van de zandbakken en stelde een betere beveiliging voor tegen honden en katten door de hele zaak 's avonds af te sluiten Er zou - volgens de heer Kuijpers - door deze vervuiling reeds een geval van paratyfus zijn gekon- stateerd Het college - met name de heer Wagenaar - voelde weinig voor afsluiten van de zandbakken ,,Dat is nog veel ongezonder, omdat juist lucht en regen het zand zoveel mogelijk schoon houdt De heer Mandemaker (Progressief Leusden) verzocht de gemeente de tal rijke glasscherven (restanten van het feest van Leusden 1200) op te willen ruimen Die scherven liggen op het ter rein, waar de tent heeft gestaan Wet houder Wagenaar „Morgen wordt die troep opgeruimd De heer Bokkers (KVP) zag als be woner van de wijk Rossenberg nog steeds een dubbel (TV-)beeld en hij vroeg of nu eindelijk eens iets gedaan zal worden aan de slechte beeldkwaliteit van het Rossenbergse TV-systeem De heer Wagenaar deelde mee, dat daar nog steeds erg hard aan wordt gewerkt, maar dat het nog niet is afgerond „Doordat hier sprake is van een zogenaamd „rijg- systeem", kunnen al klachten optreden, indien gebruik wordt gemaakt van baby foons, slechte toestellen, etc. Daar moet ook rekening mee worden gehou den." Mevrouw Verduin (Progressief Leus den) vroeg of het gemeentebestuur de PTT wil vragen een betere oplossing te bedenken, wanneer in Leusden/Zuid de kantoorhouder van het postkantoor ziek is. „Sluiting van het postkantoortje vind ik wel een gemakkelijke oplossing, maar niet de juiste", vond zij. Voorzitter Wagenaar zegde toe, dat hij hierover een briefje naar de PTT-directie zou sturen, maar vertelde er wel bij, dat de gemeente hierin verder geen enkele bevoegdheid heeft LEUSDEN - In verband met de provinciale statenverkiezingen op 29 maart van het volgend jaar en de ge meenteraadsverkiezingen van 31 mei daaropvolgend hield de PvdA op 19 september j 1. een ledenvergadering Aan de orde waren kandidaatstelling voor Provinciale Staten en de vraag of de PvdA voor de gemeenteraad wederom wil samenwerken met D '66. PPR en PSP in federatief verband van Progressief Leusden Om een en an der goed voor te bereiden, was er een commissie van 6 leden aan het werk getogen om het lopende programma van Progessief Leusden te evalueren en voorstellen te doen voor een nieuw verkiezingsprogramma. Voordat de afdeling zich over deze vragen kon buigen, werd eerst even stil gestaan bij de sterke groei van de afdelmg in de afgelopen maanden. Sinds de kabinetscrisis van maart j 1 en de eclatante verkiezingsoverwin ning van de Partij van de Arbeid bij de Tweede Kamerverkiezingen is er zowel landelijk als in Leusden een sterke stijging geweest in het aantal leden Zo kon de afdeling hier 23 nieu we leden verwelkomen, die het kader kunnen versterken Verwacht wordt, dat ook bij de Pro vinciale Statenverkiezingen van vol gend jaar meer kandidaten vanuit de Partij van de Arbeid verkozen zullen worden Behalve het zittende staten lid uit Leusden. J Hoekstra werden twee nieuwe kandidaten voorgedragen P Hanemaaijer, J M Jacobs. Ten aanzien van Progressief Leus den werd unaniem besloten door te gaan in de komende gemeenteraads verkiezingen In de afgelopen periode is gebleken dat in de praktische ge meentepolitiek de vier progressieve partijen een grote politieke homogeni teit vertonen en gezamenlijk een grote slagkracht aan de dag leggen In het licht van de te verwachten blokvor ming in de gemeenteraad en het dan ontstane driestromenland (CDA, Pro gressief Leusden. VVD) is het niet verstandig en indruisend tegen de po litieke duidelijkheid als de progres sieven versnipperd en gescheiden zou den optreden Momenteel wordt door een breed sa mengestelde program magroep van personen uit alle vier partijen hard gewerkt aan een proeve van een ver kiezingsprogramma De voorzitters van de vier houden regelmatig over leg over de voortgang van de ac tiviteiten, die moeten leiden tot een gezamenlijke kandidatenlijst en ver kiezingscampagne. Gezien de goede verhouding en het grote actiekader waaruit geput kan worden, mogen we er alle vertrouwen in hebben dat Progressief Leusden tijdig acte de présence kan geven in het nieuwe politiek belangrijke - jaar Voor wie gelhteresseerd is in het werk van de Partij van de Arbeid, gelden dë' volgende adressen secretariaat post bus 137. Leusden Nadere inlichtingen bij voorzitter Pieter Arts, Ruiterhorst 2, Leusden-Centrum, telefoon (033) 4 01 69 LEUSDEN/CENTRUM - De Raad van Advies van de Sportvereniging Leusden (en dat is in feite het sportstichtingsbe- stuur en de afgevaardigden van de bij deze stichting aangesloten Leusdense sportverenigingen) hield maandagavond in de sportzaal Groenhouten haar tweede openbare vergadering. Vin dat open bare kwam helaas weinig terecht, want de „publieke tribune" bleef leeg. Trou wens ook lang niet alle aangesloten verenigingen waren vertegenwoordigd en dat is ook jammer, want er stonden enkele zeer aktuele problemen op de uit 8 punten bestaande agenda. Keurig op tijd heette voorzitter B. M. Pedde- mors de aanwezigen welkom, waarna direkt maar dinsdag 20 december als volgende praatavond werd vastgelegd. Het belangrijkste agendapunt han delde over de discussienota „Beleids plan Welzijnsvoorzieningen 1977- 1981" van B W en met het oog op de daaruit mogelijk voortvloeiende pro blemen voor de sportclubs achtte de heer Peddemors het zeer raadzaam een aantal passages nog eensin herinnering te brengen Hoewel men het nut daar van inzag, vond een meerderheid van de aanwezigen deze werkwijze wat te omslachtig en op dit moment eigenlijk overbodig omdat er nog wijzigingen in de nota op komst zijn Bovendien heeft iedereen ruimschoots de tijd gehad het „boekwerk" te bestuderen en van de mogelijkheid tot het geven van schriftelijke reacties (lees ba- zwaren) hebben diverse verenigingen reeds gebruik gemaakt. Gevolg gevend aan de wens van de vergadering bracht voorzitter Pedde mors toen het concept in bespreking van de brief, die de sportstichting zo mogelijk deze maand nog zal zenden aan het college van B W. als alge mene reactie van de verenigingen op de gemeentelijke welzijnsnota. Het ont werp van dat schrijven correspondeert kennelijk goed met de standpunten van de Leusdense sportwereld Het werd vrijwel unaniem als een gedegen en knap stuk werk betiteld. Slechts enkele details wilde men graag gewijzigd of aangevuld hebben en dat wordt nu ge regeld. Tot de doelstellingen van de Sport stichting behoort o m de behartiging der belangen van de sportclubs en ook wij zijn van mening, dat inde besproken brief dit beginsel bijzonder goed tot uiting komt. Niet vergeten mag worden, dat de verenigingen zowel bij de opvang van de jeugd als bij de recreatieve ontspanning van de (wat) oudere Leus- denaren een zeer grote rol spelen. Duidelijk is ook gebleken, dat de Sport stichting zeer positief staat t.o.v. de realisering van een sporthal in Leus den, mede als gevolg van de reacties van de aangesloten clubs en dat maakt zij in haar schrijven aan B W bij zonder duidelijk naar voren. De bespreking van de overige agenda punten vergden weinig tijd en zo kon het gebeuren, dat de in een zakelijk sportieve sfeer verlopen vergadering om 10 30 uur al weer tot het verleden behoorde. Dat was voor velen te vroeg om direkt al naar huis te gaan en Henk Post had dat snel in de gaten. Hij zorgde meteen voor de nodige plaatsjes aan de bar en daar bleek het ook zeer goed toeven, want voor men het door had was het de hoogste tijd voor het laatste rondje. i wievering redaktie-kopij I Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 lujropons kantoor worden ingeleverd. I Met abonnementsgeld bedraagt 6,40 per kwartaal, 12,75 per half *ir en I 25,- per jaar. [kuchten BEZORGING: |AJs abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18 uur te hebben Iir(vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze l'ooldagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): IjMoon 033-40691. lBligeen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor- lïig.overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. [advertenties en administratie I Opgave abonnementen, advertenties en het doen van betalingen kunt I Jathandelen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/Centrum op werk- I kgen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. ABONNEMENTSGELD: Ook de heer Reichert (namens Pro gressief Leusden) kon zich in grote lijnen aansluiten bij het voorstel van b en w „Het vereist een grote mate van zelf beheersing om dit onderwerp zonder emotie te behandelen Ook het college is daar niet in geslaagd Wij scharen ons aan de zijde van het gemeentebe stuur, maar we moeten toch wel een beetje gniffelen, nu het gemeentebe stuur in feite hetzelfde ervaart als be woners van Groenhouten inzake 't SpulOverigens vond Progressief Leusden, dat GS de problemen van Woudenberg (S 10-problematiek) naar Leusden heeft verschoven Wat de re- kreatie betreft, vond Progressief Leusden de argumentatie van GS maar zwakjes tot zeer onvoldoende INSPRAAK NA 1200 JAAR De heer Voormolen (CHU) deelde mee, dat zijn partij het ontbreken en/of afbreken van overleg tussen Leusden en de provincie als erg ir ritant had ervaren. En wijzend op het schitterende wandkleed van Leusden 1200, voegde hij er aan toe: „Toen in 777 Lisiduna aan de bis schop van Utrecht werd geschonken, zullen de burgers ook niet zo bij deze zaak zijn betrokken. Als ik nu het ontwerp-streekplan Utrecht bekijk, dan moet ik tot mijn spijt konkluderen, dat inspraak en overleg na 1200 jaar toch nog niet zo geëvalueerd is, als mocht worden verwacht ACHTERVELD MOET BIJ BLIJVEN De heer Ossendrijver (KVP) sloot zich volledig bij vorige sprekers en bij het voorstel van b en w aan. Hij legde er vooral de nadruk op, dat de plannen van GS ten aanzien van Achterveld (geen verdere uitbouw en afbouw van de voorzieningen) ook zijn partij in het verkeerde keelgat waren geschoten. „Op die manier wordt een stilstand en op den duur zelfs een teruggang van Achterveld tot stand gebracht Volgens hem een onaanvaardbare zaak ALTERNATIEVEN NOODZAKELIJK Wethouder Wageninger (WD), die ook aan het begin van de diskussie het voorstel van b. en w. wat nader had toegelicht, onderstreepte nog maals het feit, dat de provincie ,,van de inspraak een dode letter'' had gemaakt. Hij achtte de drempelkaart een zeer gevaarlijke zaak, waardoor de gemeente aan alle kanten zou worden gebonden. „We kunnen zelf wel uitmaken hoe, waar en wanneer we Leusden willen uitbouwen, hoe we deze gemeente willen besturen. We hebben daarom gekozen vooreen harde opstelling. We kunnen niet an ders. Het is voor ons als gemeente onmogelijk om op deze wijze in goede samenwerking met de provin cie iets van de grond te krijgen.'' Kortom: de gemeenteraad van Leusden noch het gemeentebestuur is gediend van het dirigisme, dat door de provincie via het ontwerp- streekplan zo onverbloemd tentoon is gesteld. I meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen I '^uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling IJ/5'D0 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de 1 D b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, l*"tai, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U I h"' °°k kon,ant betalen op ons kantoor Finnmark 3, Leusden/Cen- IJ»m. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste foto's I "'Ills. pfen uitgave van de BOU-Krantencombinatie, Postbus 67 te Bar- |*»eld. de redaktie) LEUSDEN - De raadsleden van de gemeente Leusden hebben geen woord over voor hetgeen de provincie Utrecht via het ontwerp- jjekplan Utrecht-Oost voor de gemeente Leusden op het prut sende vuur heeft staan. Zelfs het AR/SGP-raadslid de heer Van Hanen, die elk onderwerp steeds weer van twee kanten probeert te «kijken. moest het zuchtend toegeven: „Deze medaille heeft alleen .jar slechte kanten." Op enkele genuanceerde afwijkingen na, waren alle raadsleden het gloeiend eens met het prê-advies van het gemeentebestuur, waarin geen doekjes werden gewonden om het feit, dat gedeputeerde staten van de inspraak een lachertje hadden gemaakt en op eigen houtje de hele, jarenlang voorbereide planning van de gemeente Leusden in de war willen schoppen zonder met de konsekwenties rekening te willen houden. Kortom: de raad was net zo boos als het gemeentebestuur en het voorstel van b. en w. om de lange reeks grieven en bezwaren in een gepeperd bezwaarschrift naar GS te zenden, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De gemeenteraad van Leusden is tegen de aanleg van de S 10. Overigens tegen vrijwel atles wat de provincie in het ontwerp-streekplan voor Leusden op het provinciaal vuurtje heeft staan. De gemeente Woudenberg is vóór aanleg van de S 10, en dan met name omdat daardoor de verkeersproblemen in het hart van Woudenberg (het kruispunt de Poort) zouden kunnen worden opgelost. I Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: [Marnix Kreijns, Smoussesteeg 5, Leusden-centrum, tel 033-43792 |6ertVos, Finnmark 3. Leusden-centrum, tel. 033-41495 (verantwoordelijk) |Redaktie-adres: dus 11Leusden-centrum Telefoon (werkdagen van 10 tot 12 en van In tot 16 uur) 033-41495 Na kantoortijden overdag: 03420-6141 iRedaktionele medewerkers/sters: I V<vr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-1657 1 De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C, tel. 033-41380 I (sport) I De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al- fevr. P. A. Rosenboom, Grifthorst 5, Leusden/C, tel. 033-42101 (alge- ineen) l^evr A. de Knijff-Mali, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, I telefoon 033-40273 (kunst, algemeen). PLANK MISGESLAGEN De heer Van Maanen (AR/SGP) kreeg het eerst het woord over het ontwerp-streekplan „U weet meneer de voorzitter, dat ik altijd tracht om een zaak van twee kanten te bekijken. Het spreekwoord zegt. dat er altijd wel een goede kant aan een medaille zit Maar hoe ik ook m'n best heb gedaan, ik heb wat betreft het ontwerp-streekplan Utrecht-Oost geen goede kant kunnen ontdekken De planning, de wensen, alles wat Leusden betreft, is gewoon door GS genegeerd Ik heb daar geen enkel woord voor over Het feit, dat de Werkgroep Ruimte lijke Ordening van het Comité Mi lieuzorg Leusden géén bezwaar schrift tegen de S 10 heeft willen in dienen, zat hem bovendien ook dwars. „Daarmee heeft het CML de plank behoorlijk misgeslagen zei hij. „Ik hoop dat ze zal terugkeren op deze onzalige weg.'' ONAANVAARDBAAR De heer Van Tiel sprak namens de VVD het onaanvaardbaar uit over het onzalige streekplan-ontwerp „Ik sta voor 99 procent achter het voorstel van het gemeentebestuurHij sprak zijn ernstige twijfels uit ten aanzien van de ernst, waarmee GS dit streekplan heeft voorbereid en uitgewerkt ,,De inspraak is totaal terzijde geschoven Een derge lijk dirigisme is voor ons onaan vaardbaar Hij wilde voorstellen, dat de drempelkaart (waarmee GS aangeeft welke kant en waar van de gemeente nog verder gebouwd mag en kan wor den) uit het ontwerp verwijderd zal wor den. Ook wilde hij namens zijn partij het voorstel van b. en w. aanvullen met de opmerking, dat verdubbeling van de gehele Arnhemseweg onaan vaardbaar is. MISSER De heer Kuijpers (lijst 6) maakte zich ernstig zorgen over de toekomst van de autonomie van de gemeenten Een au tonomie, die in het ontwerp-streekplan volledig overboord gezet blijkt te zijn. „Ik vind dat een misser van de eerste orde", aldus de heer Kuijpers VERPLAATSING PROBLEMEN

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3