Nimmerdor hield geslaagde samengestelde wedstrijd Hockey-top weer op winst Schakers gelijk tegen Nijkerk EenToyotavanonn Kooy maakt uwkeus wel heel eenvoudig Volleyballers Harten met nederlagen Antilopen veriiezen het: 8-7 Off.Toyota-dealer, Balladelaan208, Amersfoort,Tel.033-26844. Leusder Krant - Sport DONDERDAG 6 OKTOBER 1977 11 00 meter plakband en wee nieuwe records LEUSDEN/CENTRUM - Bar en boos «ren de weersomstandigheden tijdens Nederlandse schietkampioenschap- 1977 groot kaliber vrij geweer 300 meter, die doordeS.V. Leus- e0 vrijdag en zaterdag op de iSderheide werden georganiseerd. ■Qder die handicap is het al een hele Lve om de afstand van 300 meter ï.jrde roos goed te overbruggen. On- «nipelijk is het daarom, dat in Msden toch nog 2 van de 4 al zeer l>rp gestelde nationale record aan [jpjen werden geschoten. Op het on- erdeel knielend presteerde G. H. «olhedde (manmers staan blijkbaar ij paraat) dat zelfs gedeeltelijk de wolkbreuk van zaterdag- üJlag Hij bracht het record van op 365 punten (max. 400) in 40 oten K W M. Janssen benutte bet onderdeel liggend precies 97% lijn munitie en verbeterde het ord in deze houding van 386 tot punten N Storm deed zijn naam aan en won het derde onderdeel de wedstrijd: Nog een (niet-offi- jül erkend) record betrof het deel- eaersaantal Dat bedroeg 28 (ver leden jaar 14) en is - al lijkt het niet zo - zeer hoog Op de eerste plaats zijn er slechts twee 300-meterbanen in Nederland (Leusden en Harskamp) en voorts heeft een deelnemer voor zijn driemaal 40 schoten (liggend, staand en knielend) dik zes uur nodig. Het is te begrijpen, dat daarom deze tak van de schietsport alleen door de ware liefhebber beoefend wordt. Hoewel zij gewoonlijk niet zoveel moeite heeft met de administratie van dit soort wedstrijden, was het nu voor mevrouw D. Zoetmulder een hele klus om de boekhouding op tijd en goed bij te houden. Toch is dat gelukt, ondanks allerlei ..boodschappen" die zij tussendoor moest verrichten. Voor velen is het nu nog een raadsel, waar .zij de onverwachts nodige spullen als plakband, spijkers, nietjes e.d. vandaan heeft gehaald. En er was heel wat nodig! Gejaagd door de stormwind vlogen de schietschijven, soms met achter bord en al. bij tijd en wijle in massa's over de anders zo vredige Leusder- heide Vele kilo's schroeven, spijkers, nietjes en punaises en niet minder dan 800 meter tape (meer dan het modale jaarverbruik van een flink be drijf) zijn nodig geweest bij het herstel van de stormschade De prijsuitreiking nauwelijks later begonnen dan gepland was en ook dat is een compliment voor de organisatie Tot de 28 deelnemers (wo 11 manmers) behoorde ook het SvL-lid C M Brundel. Als niet-spe- cialist (hij deed voor de eerste keer mee) eindigde hij in het totaalklasse ment op de 23e plaats met 891 punten (360 liggend, 238 staand en 193 knie lend) De majoor Van Breukelen ver tegenwoordigde de commandant van de Braamhouckgeestkazerne te Doorn (waaronder de gebruikte marine- schietbanen ressorteren) bij de prijs uitreiking en hij werd daarbij terzijde gestaan door de vice-voorzitter van de SV Leusden De heer D. W Zoet mulder had evenwel voor deze ge legenheid de pet op van voorzitter van de technische commissie van de Ko ninklijke Nederlandse Schutters Asso ciatie De uitslagen waren: 40 schoten iiggend: 1 K W M Janssen 388 pnt (K.S.V.R.) (nieuw Nederlands record) 2 R. Kleinstra (SV Limburgia) 375 pnt 3. C Westbroek (K.S.V.R.) 374 pnt. Idem staand (ree. sinds 1931 335 pnt.): 1 N Storm (SV Driebergen) 327 pnt. 2. C Westbroek (K SV.R.) 322 pnt. 3 J A Borgerink (SDVV Almelo) 316 pnt. Idem knielend: 1 G E. Groothedde (SV Driebergen) 365 pnt. (nieuw Nederlands record) 2 M C. Biichner (Commando's Roosendaal) 355 pnt. 3 W Hillen (SV Winterswijk) 350 pnt. Drie houdingen (ree. Achilles 1068 pnt.): 1 G E Groothedde (SV Driebergen) 1044 pnt. 2. C Westbroek (K S V. Rotterdam) 1035 pnt 3. W Hillen (SV Winterswijk) 1025 pnt LEUSDEN/CENTRUM - Paarde nliefhebbers blijven individualisten moeilijk te volgen. Terwijl plereen" steen en been klaagde over weer op zaterdag jongstleden, raden zij het een prettig na- isweertje, dat zeer goed te pas kwam doorL.R.V. Nimmerdor georgani- samengestelde wedstrijden, de fikse regenbui rond een uur of was niet direct nodig geweest. Het Iterfestijn vond plaats in Den Treek ekktr beschut tegen de stormwind) en [ld voor de betrokkenen tevens voor t provinciale kampioenschap „sa- ieogesteld zwaar" van Utrecht. De krachtmeting bestond uit vier on- mlelen. Allereerst moest iedere com- »:nd was binarie van ruiter en paard een dres- suurproef afleggen. Het daarin verwor ven aantal punten, afgetrokken van de maximale 200, vormde het eerste saldo aan strafpunten. Vervolgens startte iedere 2 minuten een combinatie voor het wegparcours van 4700 meter, dat binnen 19 minuten en 30 seconden afge legd moest worden. Hoe dat gebeurde speelde geen rol. Stap, draf, galop of desnoods lopend naast het paard, maar elke seconde tijdsoverschrijding kostte wel een strafpunt. Dan kwam onderdeel 3: de cross-country. Verspreid over 3900 meter (voor de klassen Z en M) resp. 3100 meter (voor klasse L) waren 21 resp. 17 vaste hindernissen opge bouwd en ook daar was aan de (on)nodige strafpunten te komen. Bo vendien voor fouten op de hindernissen zelf. De afsluiting van het geheel was een springparcours, waar mislukkingen eveneens met strafpunten werden geho noreerd en wie na afloop van dat alles de minste strafpunten had, won de pot. Het grote aantal deelnemers maakte een vroege start nodig en reeds om 8.30 uur begon de dressuur in de klassen X (waar), M(idden) en L(icht). De organi satie van deze wedstrijd van de Konin klijke Nederlandse Federatie van Lan delijke Rijverenigingen bleek bij de LRV Nimmerdor in zeer goede handen. Wed strijdleider J. G. Kreikamp, de parcours- bouwers D. Pries en H. v. d. Brink, de hoofdringmeesters H. Hoogendoorn en lEEUSDEN - Zowel het eerste da- T5' a's het eerste herenteam van [J?°rrna'ige volleybalafdeling van p®'3 zijn de competitie met ne- F gestart De dames verloren Amersfoort met 3-1 van Spint Mrwiji de heren het onderspit KJ jn hun wedstrijd tegen HK 9 f derwijk Het damesteam maak te in hun eerste optreden een alles behalve vastberaden indruk, hetgeen door de geroutineerde speelsters van Spint 2 direct gebruikt werd om in de eerste set direct flink van wal te steken De Leusdense ploeg kreeg niet zo veel gelegenheid om tot goed aanvalsspel te komen, hetgeen in de 15-8 setnederlaag dan ook tot uit drukking kwam. In de tweede set kwamen de Leusdense dames beter uit de verf Vooral Tnx Hoogeboom en Ria van de Belt leverden goede prestaties Hierdoor konden de pu pillen van trainer Ed Smits de tweede set up op hun naam schrijven, zodat de kansen op een goed resultaat nog volop aanwezig waren. Gedurende de derde en vierde set was Spirit ech ter weer sterker Vooral opvallend kwamen de Amersfoortse dames tot betere prestaties dan het Leusdense team. zodat de derde set met 15- 10 en de vierde set met 15-8 in Amersfoort bleef Een nederlaag dus in de eerste wedstnjd van het sei zoen, die echter a s zaterdag weer rechtgezet kan worden, wanneer de dames om half drie in de Leusdense sportzaal de Meent aantreden tegen SVL uit Lelystad, een ploeg waar vorig seizoen twee maal van ver loren werd zodat ook nu weer winst kansen aanwezig zijn. Het wordt overi gens a s. zaterdag een complete vol leybalmiddag in de Meent want ook het tweede da mesteam speelt een thuis wedstrijd. en wel om kwart over een tegen BG SV uit Baarn. terwiil J. v. d. Berg, de heer en mevr. E. Oostra (als commissie van ontvangst), mevr. A. J. Hoogendoorn als administratie nu eens niet in haar donkere kantoorwagen maar vorstelijk in een Engelse dub beldekker en verdere leden van Nim merdor zorgden ervoor, dat het ruiter feest vlekkeloos verliep. Mej. Y. Polak aan de micro maakte, dat iedereen langs het parcours de we,dsfriid gemakkelijk kon volgen. Om 173Ö uur vond de prijs uitreiking plaats op het terrein van de strijd en de uitslagen waren: Ring 1 (zwaar samengesteld prov. kamp. van Utrecht). 1. P. v. d. Mark Ch. Brown, Heuvelrui- ters 89,60 2.Mej.C. Brink Fl. Dutchman,Stichtrui- ters H6,50 3. R. Brink Pr. of Bombay, Stichtrui- ters 117,20 P. v. d. Markwerd Utrechts kampioen. H. Bernoski: Cuil Mhaoili werd Bra bants kampioen van de N.B.V.R. Ring 2 (zwaar samengesteld). I. P. v. d. Schans Cello, Schaffelaar- ruiters 78,60 2. G. Lozeman H. Kroton, Neude- ruiters 80.10 3. W. J. v. d. Schans Radedsky, Schaf- felaarruiters 94,30 Ring 3 en 4 (midden samengesteld). 1. G. van Raay Nimbus, Schaffelaar- ruiters 91,25 2. Mw. I. Jongeboer Jilly, schaffe- laarr. 94,25 3. Mej. W. v. Gilst Fulton, Develrui- ters 105,50 8. R. v. d. Berg Irda, Nimmerdor 147,00 10. Mej. A. v. d. Berg Malbert, Nim merdor 169,75 Ring 5 en 6 (licht samengesteld). 1. Mej. C. v. d. Berg Melchior, Nun- speet 72,25 (beste combinatie van de 3 wedstrijden) 2. Mej. B. de Bruijn Mount L., NBVR 73,75 3. D. Aalten Floniada, Gouden Hert 79,50 Op 15 oktober worden in Den Treek door Nimmerdor gelijksoortige wed strijden georganiseerd voor ponyruiters. het eerste herenteam om kwart voor vier tegen Oily B 2 gaat proberen de eerste punten binnen te halen De heren hadden afgelopen zaterdag tegen HK 9 geen schijn van kans, hetgeen uit de setstanden 15-7, 15-1 en 15-6 dan ook wel blijkt. De Har derwijkers, die met behulp van een sponsor trachten binnen de kortste tijd op hoog landelijk niveau te gaan vol leyballen, hebben een voormalig eerste divisie speler, alsmede twee ex-ere- divisie spelers in de gelederen, waar onder ex-international Hans Valken burg Het spreekt vanzelf dat de ploeg van Ed Smits tegen dit geweld niet opgewassen was, zodat de Leusdena- ren met een nederlaag naar huis gin gen. die van te voren echter inge calculeerd was. - Kampioen 300 meter geweer. LEUSDEN/CENTRUM - Ook de vijfde wedstrijd van Heren 1 werd winnend afgesloten en a s zondag vindt in en tegen Baarn de match van de waarheid plaats. Dan ontmoeten de beide kop lopers elkaar voor het eerst in deze competitie. Met invallers voor Peter Elffers, Frank Marree en Rob Ponsen begon Leusden afgelopen zondag tegen 9 Reigers (2 waren op weg naar Leus den betrokken bij een auto-ongevalle tje). Ondanks de numerieke meerder heid kwam Heren 1 maar moeilijk en bescheiden op gang. In de eerste helft bracht gelegenheidsinvaller Hans v d Linden (met dank van de ploeg) in direct uit een strafcorner de stand op 1-0. Na de rust - merkwaardig genoeg omdat toen de Reigers compleet waren - ging het met de Leusdense formatie veel vlotter. Pieter van Breugel vol deed aan de verwachtingen van minstens één doelpunt per wedstrijd (2-0 uit een strafcorner) en toen later Erik Tim mer met een machtige solo als een wervelwind dwars door de Reigerkolo nie gleed en bovendien nog scoorde, was het gebeurd met de statige vogels De 3-0 uitslag was zeer terecht Ook Heren 5 speelde thuis en deblijmakers bleven bijna vanzelfsprekend kansloos Al de overige seniorenwedstrijden vonden buiten Leusden plaats, met uit zondering van Shinty 2 - Dames 2. die afgelast werd Dat gebeurde (veel) te laat want de Leusdense dames hadden inmiddels huis en haard reeds verlaten en gingen derhalve voor niets op reis Dames 1 speelde deafscheidswedstrijd van Joyce van Zandvoort(vertrekt naar het buitenland) tegen Muiderberg 1. Hoewel de gastvrouwen tot de zwakkere ploegen uit de afdeling behoren, was het 0-8 resultaat knap en verdiend. Jouce gaf een hattnek als cadeautje aan haar ploeg en Marion Roggeveen speelde niet alleen goed als rechtsbui ten maar scoorde ook tweemaal. De overige treffers kwamen van de sticks van de min of meer gerenommeerde kern van de ploeg. Dames 3 speelde voor het eerst op het (KampongseJ kunstgras en de uitslag bewees, dat het niet mee is gevallen. Een bijzonder knappe prestitie ver richtte Heren 2 (vóór de wedstrijd twee punten uit vier) tegen het tot dan toe met 7 uit 4 ongeslagen Schaer- weyde 9 Invaller Kees Swierenga, net klaar met zijn wedstrijd van Heren 3 in Bilthoven, scoorde de enige treffer, maar de winst van het werk van de vol ledige ploeg Het ook nog ongeslagen Heren 3 bleef dat in de met 0-2 ge wonnen uitwedstrijd tegen SCHC 9. De jeugdige spelers van Heren 4 hadden deze week geen telraam nodig. De vin- ge*. van één hand waren voldoende om de tegentreffers te tellen en boven dien troffen zij zelf tweemaal de ach- tevlank van het doel. Ook Heren A bleef ongeslagen en telt met 6 uit 4 leuk mee in de top van de ranglijst. Met niet direct verwacht fantatiek-sportief spel - bij de veteranen begint het meest al pas na de wedstrijd gezellig te wor den - werden de puntjes met Baarn*" eerlijk gedeeld Het Leusdense expe riment (Peter Lodewijks als midvoor) slaagde door zijn treffer en Nico den Besten bewees met zijndoelpunt op ge woon gras, dat een grasvliesveld niet per se nodig is om te scoren. De uitslagen waren: Senioren: Heren 1 - Reigers 1 Heren 5 - Doorn 2 Muiderberg 1 - Dames 1 Shinty 2 - Dames 2 Kampong 10 - Dames 3 3-0 0-4 0-8 afg 5-0 Schaerweyde 9 - Heren 2 0-1 SCHC 9 - Heren 3 0-2 Fletiomare 3 - Heren 4 5-2 Baarn B - Heren A 2-2 Junioren: Hilversum A3 - Meisjes Al 0-1 Phoenix BI - Meisjes BI 1-2 Phoenix C2 - Meisjes Cl afg Maarssen Dl - Meisjes Dl 5-0 Fletiomare Al - Jongens Al 5-2 Gooische B4 - Jongens BI 3-2 Hilversum D2 - Jongens Dl 0-0 Doorn Cl - Jongens Cl 10-0 Gooische C5 - Jongens C2 7-0 Laren D4 - Jongens D2 4-0 Voordaan D2 - Jongens D3 5-0 Wat de jeugd betreft blijkt bij Meisjes Al en BI en bij Jongens BI en Dl de ijverige training nu al resultaten te hebben De overige elftallen lijken wat te zwaar te zijn ingedeeld, maar vooral van een betere tegenstander kun je nog wat leren LEUSDEN/CENTRUM - Op 27 sep tember speelde de schaakvereniging Leusden haar traditionele oefenwedstrijd tegen Nijkerk. Omdat Leusden vorig jaar met een twintigtal spelers naar Nijkerk was gegaan, kwa men de Nijkerkers nu op tegenbezoek. Helaas maar met 10 man. Gelukkig waren het wel de sterkste spelers zodat het toch een spannende avond werd met enkele zeer fraaie partijen. Aan het eerste bord duelleerden Beukelman (kampioen van Leusden) en Smit (kam pioen van Nijkerk en regionaal een zeer bekende schaker). Na 20 zetten en voor beide spelers nog maar een kwartier be denktijd leek Beukelman, ondanks een pion voorsprong, langzaam ten onder te gaan aan een aanval op zijn koningsstel ling. Een schijnbaar wanhopige pionzet van de Leusdenaar, te vlot beantwoord door Smit, gaf Beukelman's dame de kans zich te bevrijden en achter de pionnenstelling van zijn tegenstander te komen. Toen er ook nog een toren werd bij gehaald, was de strijd voor de Nijkerkse kampioen snel verloren. Aan het tweede bord dacht Pronk, die een Sici- liaanse verdediging van de Nijkerker Peet probeerde te doorbreken, een mooie matcombinatie te zien. Na hier voor een stuk te hebben geofferd, bleek hij zich echter te hebben verrekend. Opgeven was toen het enige. De uitsla gen waren: Beukelman - Smit 1-0 Pronk - Peet 0-1 Sieswerda - Mante 0-1 Stevens - Verbruggen 0-1 Van der Tang - Burger 1-0 Tijmensen - Loos 1-0 Zweinenburg - Den Burger 0-1 Harlaar - Hoff 'fc-'fe Helmers - Poorter V2-V2 Uneken - List 1-0 Totaal Leusden - Nijkerk 5-5 De overige Leusdense schakers ge bruikten de avond voor een in- haalronde in de huiscompetitie. Hierbij viel vooral de mooie overwinning van Schouten op tegen oud-kampioen Karis. Schouten, die enkele weken geleden tegen een andere oud-kampioen (Van Santen) reeds remise speelde, liet zijn clubgenoten duidelijk zien, dat z.g. sterke spelers lang niet altijd bij voorbaat gewonnen hebben. Uitslagen inhaalronde: Schouten - Karis 1-0, Van Santen - Bosch van Rosenthal 0-1, Van der Steeg - De Rijke 0-1, Rietveld - Visser 0-1, Zaal - Van Dokkum en Halkes - Loning afgebroken, Valkenburg - Bruggeman 1-0 en Roos - Wisman 0-1 Na drie ronden is de stand aan de kop van de ranglijst 1. Bosch van Rosenthal 151 pnt. 2. P. Stevens 142 pnt. 3 L. de Rijke 142 pnt. 4. J. Beukelman 137 pnt. 5. J. Pronk 137 pnt 6. R. A Sieswerda 129 pnt. LEUSDEN - Ondanks de barre weers omstandigheden trok het eerste team van Antilopen welgemoed naar Vinke- veen. Een geestelijke ,,warming-up" zorgde ervoor dat de Leusdenaren ge concentreerd in het veld kwamen. De ploeg uit Vinkeveen, die vooral d.m.v. afstandsschoten wedstrijden weet te winnen, had duidelijk last van de harde wind Ook wist de Antilo pen-verdediging zijn tegenstanders goed in bedwang te houden, zodat ze de eerste 40 minuten niet tot scoren konden komen. Na 20 minuten maakte Rob Geutjes gebruik van een misstap van zijn te genstander en kon met een doorloop- bal 0-1 maken Na nog eens 20 mi nuten wist dezelfde speler, nu van afstand, de korf te doorboren Even leek het erop dat Antilopen met een voorsprong de rust in zou gaan. Het pakte echter heel anders uit. Bin nen 5 minuten wist De Vinken de stand om te zetten in een 4-2 voorsprong. Eerst via een doorloopbal en een straf- worp en toen de wind even ging liggen troffen 2 afstandsschoten onmiddellijk doel Antilopen, dat na alle tegensla gen al heel wat gewend is, liet zich niet uit het veld slaan. Mauke Costa maakte vlak na rust 4-3, weer eens met een omdraaibal onder de korf Toen de Antilopenverdediging daarna even in de fout ging betekende dat wel 5-3 Gert Nieuwenhuis kwam even later fraai door, maar kreeg een duw in de rug De toegewezen strafworp werd door dezelfde persoon in een doelpunt omgezet, 5-4. Toch was het weer Vin ken dat weer het heft in handen nam en tot 8-4 wist uit te lonen. Toch gaf Antilopen het niet op Het veldspel werd wat fanatieker zodat flink wat ballen onderschept werden. De aanval van de Leusdenaren kreeg nu vaak de bal, maar moest Elly Blo- tenburg missen, die met een gebles seerde enkel uitviel. Ondanks dat kon de 3-mans aanval van Antilopen via 2 afstandsschoten van Rob Geutjes de stand op 8-6 brengen. Vinken werd toch wel wat zenuwachtig, zeker toen Theo van Duinkerken de 7e treffer in de mand deponeerde Tot grote opluchting van hen blies de scheids rechter direct daarna de wedstrijd af. Ondanks het verlies kan gerust ge zegd worden dat Antilopen goed ge speeld heeft Invalster Margaret Ver steeg speelde een goede partij en betekende zeker geen verzwakking. A s zaterdag speelt Antilopen tegen het op de één na onderste plaats staande DTS Winnen de Leusdena ren. dan zijn er zeker nog kansen om deze competitie zonder kleerscheu ren door te komen De wedstrijd wordt gespeeld op het Burg. Buiningpark en begint om 4 uur Tevens 80 jonge gebruikte auto's. ANWB gekeurd en voorzien van BOVAG-g.vaniiebewi|s

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13