tuinplanten i kamerplanten; linister Van der Stee opende zuivelinstituut Agrariërs hebben tal van bezwaren tegen ontwerp Bijeenkomst KP0-NCVB IEB0UW VAN ACHT MILJOEN IN PRINCENH0F Ieusder krant Ingezonden: Beslotenheid doorbreken WERKGROEP UTRECHTSE VALLEI EN HET STREEKPLAN HET GROOTST IN GROEN EN BLOEIEND. LEUSDER KRANT I Redaktionele medewerkers/sters: Inlevering redaktie-kopij Leusder Krant - plaatselijk nieuws ACHT MILJOEN Met de toenemende aandacht voor de kwaliteit en de presentatie van voedingsmiddelen, zullen de werk zaamheden van de zuivelcontrole een verdere uitbreiding ondergaan. Om dit mogelijk te maken, werd besloten een nieuw zuivelcontrole-instituut te bou wen, waarin alle nodige onderzoekingen en keuringen kunnen worden gedaan Het gebouw is gelegen op een terrein van 10 000 m2, waarop ca 60parkeerplaat sen Het totale vloeroppervlak is bijna 4 000 m2 de totale inhoud is ruim 13.000 m2. De bouwkosten hebben ca. f8 000 000,- bedragen Van het Euro pese Oriëntatie- en Garantiefonds voor de Landbouw en van de Nationale Over heid tezamen werd voor ca. f2.000 000, - aan geldelijke steun ont vangen In het instituut werken thans ca 80 personen De organisatie van de zuivelcon trole ondergaat intussen een aantal wijzigingen Eind 1975 werd opge richt de Stichting Centraal Orgaan Zuivelcontrole, bij afkorting C.O.Z., waarin de bestaande zuivel controle- instellingen een onderdak kunnen vin den. Deze stichting C O Z zal binnen kort door de Minister van Landbouw en Visserij worden aangewezen als de zuivelcontrole-instelling in het ka der van.de Landbouwkwaliteitswet De werkzaamheden van de zuivelcon trole zullen dan worden uitgevoerd krachtens de Landbouwkwaliteitswet onder toezicht van het Ministerie van Landbouw en Visserij De Stichting C.O.Z. zal in het nieuwe instituut worden gehuisvest. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) De redactie van de Leusder Krant heeft zich in de afgelopen week weer eens verbaasd over de beslotenheid der gemeentelijke commissievergade ringen. terwijl in tal van omliggende plaatsen de openbaarheid reeds jaren naar ieders genoegen functioneert, blijft de gemeente Leusden volharden in de onzalige gewoonte om commissie vergaderingen achter gesloten deuren te houden Het bovenstaande is te algemeen gesteld. Gesuggereerd wordt, dat het gaat om de houding van de gehele ge meenteraad. Dit is echter beslist onjuist, aangezien onze fractie een deel der energie besteedt om alsmaar te pleiten voor openheid en openbaarheid, tot ergernis veelal van de grote raadsmeerderheid. ,,Daar heb ie die doordrammers weer'' De fractie van Progressief Leusden ziet openheid voor de rest van de zit tingsperiode heel somber in, maar is - toch zeker van de kwaliteit van het uit gestrooide zaad der openbaarheid. Een deel hiervan zal zeker ontkiemen in de barre voedingsbodem en daarbij tege lijkertijd de bodemgesteldheid verbete ren, zozeer zelfs dat al vrij spoedig na het optreden van de nieuwe raad (sep tember volgend jaar) openbare com missievergaderingen heel gewoon zul len zijn, tot ieders genoegen. Fractieleden Progressief Leusden Naschrift redaktie: Bovenstaande „doordrammers" hebben gelijk. Wat hun laatste „agra rische" deel van hun ingezonden brief betreft: Een goede voedings bodem mag niet te droog zijn. Mis schien, dat de tranen van sommige partijen na mei van het volgend jaar déér iets aan kunnen veranderen Vandaar onze oproep aan de Leusdenaren om zelf hun mening te geven. Liefst nu, maar zeker wan neer zij een nieuwe gemeenteraad zullen kiezen. V. LEUSDEN/CENTRUM - De Nederl Bond van Plattelandsvrouwen houdt in samenwerking met KPO en NCVB van Leusden/Centrum en Leusden/Zuid in Groot Krakhorst, Bolderikhof 18 op woensdag 12 oktober een bijeenkomst, die begint om 20.00 uur De heer W B de Jong vertelt en laat dia's zien over S.O.S. kinderdorpen. dit is een organisatie, die hulp ver leent aan kinderen in diverse landen De Plattelandsvrouwen houden op 27 oktober een koffie-ochtend in 't Ros Bevaart Op deze ochtend kunnen oude en nieuwe leden met elkaar kennismaken. De ochtend begint om 10.30 uur eurof leur I Ursulineweg 14, Leusden-centrum. Tel. 033-40763. Winkelcentrum De Rozendaal, Leusden-centrum. DONDERDAG 6 OKTOBER 1977 ,,En hoe staan de zaken7" ontwerp-Landbouwkwaliteitsbesluiten tot een versnelde afwikkeling zal kun nen komen. Ik vertrouw dat dan in goed samenspel met alle betrokkenen tot een nieuwe wetgeving kan worden gekomen, die aan de eisen van deze tijd is aangepast. PLASTIEK Nadat een medewerker van het insti tuut namens het personeel aan het be stuur een glasplastiek had aangeboden, kwam als laatste sprekerir Tuijnman, de plaatsvervangend voorzitter van de Stichting Exploitatie Zuivelcontrole- instituut aan het woord. Daarna kon de heer Van der Stee tot het keuren van de kaas overgaan Aansluitend maakte het gehele gezelschap een rondwande ling door het nieuwe instituut In dit instituut werken een zestal zuivelcontrole-instellingen samen bij de keuring en het onderzoek van melk en zuivelprodukten De zuivelcontrole stamt reeds uit de eerste jaren van deze eeuw en ziet toe op de goede hoedanigheid en verzorging van de in Nederland geproduceerde mellc-en zui velprodukten. «lachten bezorging: abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18 uur te hebben Jongen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze 'ooldagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): Woon 033-40691 B,l geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor- l'09. overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. nabestellen foto's ^^eestelnde Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen W uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling Mi?'0"'>er exemP,aar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de "u "v- te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, Wal, nummer van krant pagina waarop de foto werd geplaatst. U ""'ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3, Leusden/Cen- Jro. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste foto's Jj*n uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67 te Bar geld. Leen onzer verslaggevers) iEÜSDEN - Vorige week donderdag de minister van Landbouw en ;rjj mr. A P. J. M. M. van der de officiële opening verricht van Jftivelcontroleinstituut in het werk- Leoheidsgebied Princenhof. Door i cieantische kaas te keuren maakte letnissionaire bewindsman van de K een feit. Even tevoren had de jSter 10 een nabij het instituut op- lelde tent een korte toespraak ge- uDi waarin hij onder meer zei dat ,a afzienbare tijd de totstandko- van de Landbouwkwaliteitswet jachten is. e minister en de andere genodig- -.erden in de tent welkom geheten y ir J B Ritzema van Ikema, Korzitter van de Stichting Exploi- Zuivelcontróleinstituut. De voor ier schetste in vogelvlucht de ge- (dems van het instituut. Zich spe- i tot Van der Stee richtend, zei ker Ritzema van Ilkema: ..Hetis vt grootste belang dat deomscha- 7 van de Landbouwuitvoerwet op Lindbouwkwaliteitswet thans met ei tot stand komt. richtte de voorzitter enkele woor- thet gemeentebestuur van Leus- vaarmee het instituut, naar hij jltijd prettige contacten heeft on- hooden .Ook al hebben moeilijk- - Veel belangstelling voor de opening van het Zuivelcontroleinstituut. Aanvankelijk bestonden de werk zaamheden uit een intensieve controle op de samenstelling van boter en kaas. In de loop der jaren zijn de activiteiten belangrijk uitgebreid Thans wordt niet alleen gelet op de samenstelling, maar ook op de reuk en smaak, de houdbaar heid en de afwezigheid van verontrei nigingen en van schadelijke bacteriën. De verpakking moet deugdelijk zijn en voorzien van etiketten die een juiste informatie geven - Minister Van der Stee duwt een keurmes in een zeer grote kaas en verricht met deze handeling de opening van het Zuivelcontrole-instituut. nder Stee tijdens zijn toespraak. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente 1 Leusden I Verschijnt iedere donderdag IREDAKTIE: Iwarnix Kreijns, Smoussesteeg 5, Leusden-centrum, tel. 033-43792 |8ert Vos, Finnmark 3. Leusden-centrum, tel. 033-41495 (verantwoordelijk) ■Redaktie-adres: IPostbus 11Leusden-centrum. Telefoon (werkdagen van 10 tot 12 en van 1 '4 tot 16 uur): 033-41495. Na kantoortijden overdag: 03420-6141. L-evr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-1657 I De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C, tel. 033-41380 1 («port) I Os heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al- Isemeen) Ifcvr. P. A. Rosenboom, Grifthorst 5, Leusden/C, tel. 033-42101 (alge- Ineen) llfevr. A. de Knijff-Mall, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, Ittefoon 033-40273 (kunst, algemeen). I 'opij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 Lr op ons kantoor worden ingeleverd. [advertenties en administratie IDpgave abonnementen, advertenties en het doen van betalingen kunt "afhandelen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/Centrum op werk ingen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. [abonnementsgeld: Met abonnementsgeld bedraagt 6,50 per kwartaal, 12,75 per half paren 25,- per jaar. - Minister Van der Stee en loco-burgemeester Van Zandbrink krijgen uitleg over de werkzaamheden in het instituut. heden en vertragingen bij de uitvoer van de bestemmingsplannen in deze gemeente ons parten gespeeld bij de huisvesting van ons personeel." Vervolgens was het woord aan de heer Van der Stee Ingaand op de op merking die daarover door de heer Ritzema van Ilkema was gemaakt, zei de bewindsman: ..Ambtelijk zowel als beleidsmatig bestaat er thans overeenstemming over het ontwerp voor een herziening van de Warenwet We mogen dan ook ver wachten, dat dit ontwerp binnen enkele weken zal worden verzonden naar de S E R. en de Adviescommissie Waren wet Aangezien het interdepartemen tale gesprek hierover nu tot een af ronding is gekomen, mag worden ver wacht dat ook het gesprek tussen de betrokken Ministeries over een aantal worden veel landbouwgronden voor met-agrarische doeleinden aangewe zen, zoals natuur, landschap, rekreatie, woningbouw e.d. Het belang van een goed funktionerende landbouw wordt hierdoor onvoldoende onderkend.'' De werkgroep vindt de aanleg van de S 10 strijdig met het doel van de Ruilverkaveling Heiligenbergerbeek ..De aanleg van het wegtracé S 10 of verbreding van de Arnhemseweg (R 226) zal veel agrariërs in de uitoefening van hun bedrijven belemmeren, terwijl veel kostbare landbouwgrond verloren zal gaan; bedrijven zullen versnipperd worden Ons inziens zou een betere op lossing gevonden kunnen worden in een verbreding van de S 9 (Doornse- weg, Amersfoort-Maarn)aansluiting van de S 1 op de A 12 zo snel mogelijk uitvoeren en verbreden tot vierbaans- weg, een bespoediging van de aanleg van de A 28 en de aanleg van een op en afrit richting Arnhem ter hoogte van Maarn Wat betreft de rekreatieve plannen van de provincie zegt de werkgroep: „Het gebied, ingesloten door de wegen R 226 en de S 10 en het Pon-lijntje ten zuiden van Amersfoort is als rekrea- tiegebied niet gewenst. Beter zou het zijn als de mogelijkheden van De Treek meer en beter benut werden Omlig gende wegen zullen onverantwoord druk worden Voor de aanwezige zes landbouwbedrijven in dit gebied wordt geen oplossing gegeven Wat betreft het zogenaamde stadsrandgebied zegt de werkgroep, dat geen oplossing wordt gegeven voor de nu aanwezige land- en tuinbouwbedrijven De werk groep heeft een alternatief tussen de S 7 en A 28 of in de omgeving van de kruising S 6 en S 9 (Quatre Bras) Het tuinbouwgebied aan de Ursulineweg moet gehandhaafd blijven De werkgroep Utrechtse Vallei spreekt zich duidelijk uit tegen wa terwinning aan de Koedijkerweg en in de Glindhorst in verband met de nadelige gevolgen voor de omlig gende landbouwbedrijven. De stabilisatie van Achterveld (door toepassing van de zogenaamde Vijf vinger theorie. VV7) dient pas in een later stadium te geschieden Tenslotte is de werkgroep onder meer van mening, dat in Leusden geen uitbreiding van arbeidsplaatsen moet plaatsvinden via uitbreiding van be drijfsterrein. In het bezwaarschrift tekenen de agrariërs verder een groot aantal be zwaren aan tegen zaken, die vooral hen betreffen. (Van de redaktie) LEUSDEN/WOUDENBERG - Pro vinciale Staten van Utrecht zullen - zodra zij overgaan tot de be handeling van het ontwerp-streek- plan Utrecht-Oost - heel wat be zwaarschriften te verwerden krijgen. Ook de agrariërs, die in belangrijke mate zijn betrokken bij hetgeen Ge deputeerde Staten allemaal voor tien jaar willen vastleggen, hebben hun twijfels over de juistheid van het ontwerp. In een vergadering van be trokken agrariërs werd een werkgroep opgericht (de werkgroep Utrechtse Vallei), die namens de agrariërs een bezwaarschrift tegen het ontwerp-streekplan opstelde. Uit dit bezwaarschrift publiceren wij het volgende: „In het algemeenzo zegt de werk groep Utrechtse Vallei, „geeft het streekplan een weinig integrerende be nadering van de problematiek met be trekking tot de landbouw, rekreatie, na tuur en verstedelijking In het streekplan een Jetses. Koekkoek een larsson of een antieke reklameplaat7 Wanneer u nu abonnee wordt op de LEUSDER KRANT ontvangt u van ons een gratis poster Zie adv elders in de krant

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3