[PO begon aan lieuwe seizoen ,Postzegelplannetje' voorziet in uitbreiding van De Vor Jeugd sloot tennis toernooi Eemelaar Achterveldse dames verloren: 0-4 grand in school snel geblust Jongerendagen Collecte Puupekoppen vergaderen KPJ Achterveld Dorps- contactavond Oplossing vorige puzzel leusder krant Klaverjassen Ons Genoegen Met de weer u waarom, hoe en wanneer. POSTER GRATIS t DONDERDAG 6 OKTOBER 1977 J \CHTERVELD - De Achterveldse ItpO-afdeling begon het nieuwe seizoen *eieeneucharistieviering. De mis werd •vedragen door pastoor Jansen die na lilangdurige ziekte weer present was. I Va de mis gingen de deelneemsters Lr d'Ouwe Peerdestal" waar door «heer A. Materus een lezing werd ge naden met dia's over gehandicapten. i heer Materus, die hoofd- «Jeris van het tehuis voor gehandicap- aN'ieuwenoord te Baarn, gaf een uit- i, over 't ontstaan van de handicap. Jfader vertelde de heer Materus over Iföjuwenoord over de begeleiding van 'illen. Tevens is er daar ook een afde- waar zoveel mogelijk getracht Iwrdt het gezinsleven na te bootsen. Dit li-neen aantal huisjes waar de pupillen, otaal dertien per huisjes, zijn onder tracht Ze worden dan begeleid door ^leiders die elkander regelmatig aflos- k is er in Nieuwenoord een werk- [ytsjewaar de gehandicapten kunnen ^rden beziggehouden. Door zijn ILdelijke uitleg en de getoonde dia's de dames een indruk wat er zoal Imordeze mensen wordt gedaan. Van de aenheid om vragen te "steil en werd gebruik gemaakt. Nadat alle tegen naar volle tevredenheid waren Lntwoord, dankte de voorzitster, Lvr.VanWiering de heer Meterus voor [teiduidelijke en begrijpelijke uitleg. [STOCHT I Enkele dagen na deze avond kwamen de K.P.O-vrouwen weer bij elkaar. Dit maal was het voor een fietstocht. Hoewel de belangstelling hier niet zo groot was als op de openingsavond werd het toch een gezellige dag. Onder stra lende weersomstandigheden werd er omstreeks kwart voor tien vertrokken. Via Amersfoort fietsten de dames dooi de polders in de richting Hoogland. Na een flinke afstand te hebben afgelegd werd er even gestopt voor een lekker kopje koffie. Na uitgerust te zijn ging het weer verder langs Eemdijk zo naar Bunschoten-Spakenburg. In Spakenburg aangekomen werd eerst de inwendige mens versterkt. Daarna werd een palingrokerij bezocht. Daar de meesten geen visliefhebsters waren was dit wel heel vlug bekeken. Voor kleder drachten, de intieme winkeltjes als me de de oude geveltjes was heel wat meer belangstelling. Na een rondwandeling door het dorp was men het er wel over eens dat elk dorp toch weer zijn eigen bekoring heeft Hierna ging de tocht weer terug via Hoogland, Stoutenburg naar Achterveld. Moe maar wel voldaan arriveerde men om ongeveer zes uur weer in het eigen dorp. BEURS Bij voldoende deelname staat er dan zeer binnenkort nog een reisje op het programma. Dinsdag 11 oktober opent de Consumentenbeurs Niveau Zeist te Zeist haar poorten. Vijf dagen achtereen zal Zeist dan staan in het teken van een aantrekkelijk beursevenement met een ACHTERVELD - Maandagmorgen 0 ongeveer kwart voor tien werd er •and ontdekt in de kleuterschool het tempeltje aan de Kerkdijk. Direct na a ontdekken van de brand werden de fe het gebouw aanwezige kleuters door ge kleuterleidster juffrouw Hester naar uiten gebracht. Direct daarop werd ir haar de brandweer gewaarschuwd 1 draaide zij de gaskraan dicht van de Inrarmingskachel. I Door een inmidels ter plaatse gearri- irdebuurman werd de bestrijding van t brand ter hand genomen. De iarman probeerde met een blusappa- t het vuur uit te krijgen, terwijl Srouw Hester met de aanwezige fcgekoppelde waterslang aan de bui- hijde van het gebouw begon te fessen. Door de brandweer die zeer snel na het ontvangen alarm ter plaatse was, werd de blussing overgenomen. De brandweer was het vuur spoedig mees ter. Na het blussen van het vuur bleek dat de brand was ontstaan, aan de buitenzijde van het gebouw onder de vloer waar de venvarraingskachel stond. Doordat de vlammen door de vloer naar binnen kwamen werd de brand ontdekt. De schade in het gebouw is zeer gering. De brandhaard bevond zich aan tie buitenzijde van het gebouw onder de vloer. Ook daar bleek de schade wel mee te vallen. Uit het door de politie ingestelde onderzoek, hierbij bijgestaan door diverse technici kon de oorzaak van de brand niet worden opgespoord. De geruchten betreffende oververhitting en gaslekzijn niet juist. Dit is uit het onderzoek gebleken. [ACHTERVELD - Door de Stichting ogeren Contact te Achterveld zullen look dit seizoen weer vier jongerenda- a worden georganiseerd. Deze jon- ïgen zullen worden gehouden op [0,21,22 en 23 oktober. Alle jongeren isen de dertien en de zestien jaar zijn juharte welkom op deze avonden. Met ia allen zal er weer iets van gemaakt jaren worden er weer veel jongeren van de genoemde leeftijd verwacht. De kosten voor deze dagen bedragen tien - gulden per persoon. Voor meerdere leden uit een gezin zeven gulden vijftig per persoon. De programma's zullen in de week van 4 tot 8 oktober worden bezorgd. Degene die geen programma boekje hebben ontvangen kunnen dan even bellen naar Ton KleinvelAG3425- Gezien de successen van voorgaande 1774 of Vera Krijger 03425-1976. ACHTERVELD - Aan de onderlinge" üetwedstrijd K.K. binnenbaan van b Genoegen werd door 17 schutters Ogenomen. Ook bij deze wedstrijd fokte het weer niemand het aantal te <jta!en punten van 50 te schieten. Het «elde echter maar een punt. P van Nimwegen 49 pnt. W J Lagerweij 48 pnt. J- E. van Hamersveld 48 pnt. J- van Nimwegen 47 pnt. A- Vlug 47 pnt. A. van Daatselaar - 47. pnt. K. Jonkman 46 pnt. H- J van Nimwegen 46 pnt. E Kommer 46 pnt. J Voorburg Gz. 44 pntr W v. d. Kletersteeg 44 pnt. T- Vos 44 pnt. P- Smink 43 pnt. W, Wittebrood 42 pnt. J- Pepping 41 pnt. M Pothof 41 pnt. J.Blom 37 pnt. Behoort u tot de enkelingen, bededag doorbrengen in onwetendheid? Een abonnement op dit enige Plaatselijke nieuwsblad kost uf25,-perjaaren u krijgt •anonseen A'swaarderning voor uw Wede keus. Bjotnt zich opgeven via de Pon elders in dit nummer. ACHTERVELD - In het tijdvak gelegen tussen 10 en 22 oktober zal ook te Achterveld weer de jaarlijkse collecte worden gehouden voor het geestelijke en lichamelijk gehandicapte kind. Veel wordt voor deze kinderen gedaan, doch een geldèlijke steun is hier zeker voor nodig. Laat de collectanten die voor deze collecte toch hun vrije tijd opofferen, niet voor niets aan de deur komen. De organisatoren te Achterveld hopen dat ook dit jaar weer met gullè hand zal worden gegeven. deelname van ongeveer 100 exposanten op een totale expositieruimte van 6000 m2. Om informatie en voorlichting, twee belangrijke aspecten, die zo doelmatig en gericht mogelijk op de consument moeten worden afgestemd, zal de don derdag 13 oktober een speciale huis vrouwen dag zijn. Er zijn die dag tal van interessante demonstraties, zoals een bak- en braad demonstratie van de ge zamenlijke slagers uit Zeist. Hier kan kennis worden gemaakt met moderne bereiding van vlees en andere vlug-klaar artikelen, demonstraties van va- cuumverpakking, wandafwerken, vaatwasmachines en andere keukenap paraten. Ook is er volop gratis advies te krijgen over kamerplanten, bankdien sten, verwarming enz. Ook het amuse-' ment is niet vergeten. Elke avond is er een optreden van onder meer, Saskia en Serge, Gebroeders Brouwer, Bonnie St. Claire en John Woodhouse. Een beurs die een bezoek zeker waard is. Indien in groepsverband deze beurs wordt bezocht en men met tien of meer personen is wordt op de entreeprijs 50% reductie gegeven. Ook is er nog een kans om de dagprijs in de wacht te slepen. Voor iemand die deze beurs wil be zoeken wordt aangeraden om in de mid dag te komen. Altijd rustiger dan 's avonds Indien bij de K.P.O.-leden be langstelling bestaat om gezamenlijk hier naar toe te gaan kan men alle in lichtingen verkrijgen bij één van de be stuursleden. Het is wel de bedoeling van het bestuur om bij voldoende deelname in K.P.O.-groepsverband hiernaar toe te gaan. Neem daarom zo spoedig mogelijk contact op met het bestuur zodat bij voldoende animo de zaak vroegtijdig geregeld kan worden. ACHTERVELD - Maandag 26 sep tember werd in hotel De Roskam de algemene ledenvergadering van de Car navalsvereniging De Puupekoppen ge houden. Nadat de voorzitter C'. de Vette aüe aanwezigen had verwelkomd, waarbij hij de wens uitsprak dat het een vruchtbare vergadering zou worden, werd overgegaan naar punt 2 van de agenda: de mededelingen. Hierbij werd het motto voor het komende carnavals seizoen bekend gemaakt „Achterveld vliegt eruit". Tevens werd medegedeeld dat de vereniging een uitnodiging had ontvangen van de Carnavalsvereniging de reeds geplaatste geluidswal, die de hinder voor de aangrenzende bewoners moet verminderen. (Van de redaktie) LEUSDEN/ACHTERVELD - Als er verder geen bezwaren tegen binnenkomen, zal defirma De Vor in Achterveld binnen afzienbare tijd mogen uitbreiden op de plaats, waar het bedrijf nu is ge vestigd. In nauw overleg met de aangrenzende bewoners heeft de firma De Vor reeds langs het demonstratie-terrein aan de zijde van de Kon. Julianaweg een ge luidswal geplaatst, terwijl een partiële wijziging in het be staande bestemmingsplan (via artikel 23 op de wet RO) voorziet in de uitbreiding van de be staande bedrijfshal in de lengte richting van de Kon. Julianaweg. Hiermee zal worden bereikt, dat de geluidshinder - veroorzaakt door demonstraties van de landbouw machines op het demonstratie terrein - nog méér wordt verminderd. Het zogenaamde „postzegelplannetje" voorziet ver der in een toekomstige mogelijkheid tot uitbreiding van deshowroom aan de zijde van de Hessenweg van 45 bij 35 meter. De uitbreiding van de bestaande bedrijfshal langs de zijde van de Kon. Julianaweg betekent een verdubbeling van het be staande gedeelte. We komen hier volgende week nog op terug. ACHTERVELD - Donderdag 29 sep tember waren de Achterveldse K.P.J.- ers weer bijeen voor een ontspannings avond. Voor deze avond was de heer J. Schouten uitgenodigd om dia's te verto llen over oud Achterveld. Na een wel komstwoord door de voorzitter bleek dat de heer Schouten eerst een quiz in elkaar had gezet. Hij deelde de vragen lijsten uit. Na enige uitleg door hen moesten de vragenlijsten ingevuld wor den. Voor het nakijken van de vragen lijsten had de heer Schouten een eigen systeem bedacht dat zijn uitwerking niet miste. Het bleek dat de vragenlijsten door de buurman zeer nauwkeurig waren nagekeken zodat niemand met minder dan twaalf fouten uit de bus kwam. Wel zeer beschaamd gezien de20 simpele vragen. Na de koffiepauze werden de dia's vertoond. Het waren dia's vanaf onge veer 1930. Over elke getoonde dia werd door de heer Schouten een vraag gesteld. De vragen werden zodanig gesteld dat bij directe beantwoording hiervan grote hilariteit ontstond omdat het antwoord dikwijls voor meerdere uitleg vatbaar was. Vooral de jongeren wisten hier uitstekend raad mee. Er werden vijltig dia's vertoond dus moesten er ook 50 vragen worden beantwoord. Ook het nazien van deze vragen ging weer als de eerste maal. Ook hier kwam er niemand zonder kleerscheuren af. Er was nu ook niemand die minder tien fouten wist te behalen. Voor de 40 aanwezige leden was het toch een zeer leerzame en gezel lige avond. Zondag 9 oktober neemt de Achter veldse K.P.J.-afdeling deel aan een door de K.P.J. kring Amersfoort georganiseerd basketbal toernooi. Aan dit toernooi doen eveneens mee Leus den, Eemnes en Hoogland. De Achter veldse teams, twee heren en een dames team vertrekken om ongeveer 10.00 uur vanaf café Buitenlust. Het toernooi wordt gehouden in de Beukenhal te Soest. De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats in Hoogland in De Neng. Na de prijsuitreiking is er nog gelegenheid voor de K.P.J.-ers om een dansje te doen. Woensdag 12 oktober houdt de Ach terveldse K.P.J. een filmavond. De film die vertoond zal worden heeft de titel The Bndge on the nver Kwai. De film avond die zal worden gehouden in café Buitenlust bij Rien Coenders vangt aan om 20.00 uur en deze maal zijn ook niet-leden van harte welkom. ACHTERVELD - Zaterdag 1 oktober werd het jeugdsluitingstournooi gehou den van de tennisvereniging De Eeme laar. Ondanks de harde en soms zeer harde wind werd er toch om negen uur gestart. Zoals bij elk voorgaand tournooi was ook nu de bezetting heel erg goed. Er werd gespeeld in drie poules, ingedeeld maar sterkte en elk met een eigen kleur. Door middel van kaartjes moest elke deelnemer of deelneemster de partner trekken. Als variatie werden de drie poules gemixed, waardoor een geva rieerd spelbeeld te zien was. Er werd gespeeld om de meest gewonnen games. Gelukkig is het tijdens het tournooi droog gebleven, doch het viel tengevolge van de harde of soms zeer harde wind niet mee om de bal in de juist gekozen richting of het juistgekozen vak te krijgen. Ondanks dit werd er toch zeer sportief en enthousiast gespeeld. Nadat alle deelnemers en deelneemsters viermaal een kwartier hadden gespeeld konden de punten worden opgeteld en de uitslag worden bekend gemaakt. Nadat de uitslag was bekend geworden bleek dat de jongens het ditmaal van de meisjes hadden gewonnen. Van de zeven winnaars was er slechts een meisje. De uitslag was: le. Wouter Keja met 20 punten; 2e. Jörgen Lucas met 19 punten; 3e. Marco de Ruiter met 19 punten; 3e. Gerard Wijntjes met 18 punten; 4e. Enk Straver met 17 punten; 5e. Vincent van Doornik met 16 punten; 5e. Janneke de Ruiter met 16 punten. De poedelprijs was voor Niels de Ruiter met 1 punt. ACHTERVELD - Zondag speelde het Achterveldse dameselftal een thuiswed strijd tegen het dameselftal Vrienden schaar. Achterveld kwam met een geha vende ploeg het veld op. Niet minder dan vier geblesseerde speelsters moesten worden vervangen. De voorhoede van Achterveld bestond dan ook uit heel jonge meisjes. L. Kerkhof die anders ook in de voorste linies speelde was nu opge steld als laatste vrouw Toen de wedstrijd een aanvang nam werd men gelijk getracteerd op een fikse regenbui In de eerste helft van de wedstrijd wist Vriendenschaar eenmaal te scoren. Door goed vol te houden wist Achterveld tot de rust de schade beperkt te houden tot 0-1 De tweede helft van de wedstrijd speelde Achterveld met wind mee. Des ondanks was 't spel heel wat minder van kwaliteit dan voor de rust. Vrienden schaar voetbalde heel wat beter dan Achterveld. Hierdoor werd de stand na de rust dan ook al heel vlug 0-2Ondanks het moedig volhouden van de Achter veldse speelster konden zij toch niet voorkomen dat Vriendenschaar nog twee maal wist te scoren. De wedstrijd eindigde dan ook met een 0-4-stand in het voordeel van Vriendenschaar. R. van Dijk die een rechts backplaats was toe bedeeld speelde een heel goede wed strijd. Ook de scheidsrechter mag zeker genoemd worden voor zijn prima leiding van de wedstnjd. Zondag 9 oktober vrij. De Eemschuumers om daar op 22 oktober het carnaval te komen mee vie ren. Dan zullen de Puupekoppen ook een buutreedner meenemen. Wie dit zal zijn werd nog niet bekend gemaakt. Ook was er een uitnodiging van de Car navalsvereniging uit Prinsenbeek om daar op de elfde van de elfde een echt Brabants Carnaval te komen meevieren Hierna las de mevr. Hilverts de notulen voor die onveranderd werden goedgekeurd. Daarop volgde het jaar verslag waaruit bleek dat er heel wat aktiviteiten waren geweest en dat het ledental momenteel 181 bedroeg. Uit het verslag van de penningmeester M. van Westerlaak bleek dat de financiële toestand niet ongunstig was. De kas- commissie had gecontroleerd en de zaak in orde bevonden. De verkiezing van een kascommissie werd ook heel vlug tot ieders genoegen afgewerkt. Hierna kwam het punt con tributieverhoging aan bod. Na enig ge- debatteer werd de verhoging toch met algemene stemmen aangenomen. Voor echtparen is de contributie van 30,- naar 32,50 gegaan en die voor al leenstaanden van 20,- naar 22,50. Na de pauze vond de bestuursverkie zing plaats. De periodiek aftredende Theo van de Wetering had zich weer herkiesbaar gesteld. Hij werd weer met algemene stemmen herkozen zodat het bestuur van de vereniging momenteel bestaat uit C. de Vette, voorzitter mevr. Hilverts, secretaresse, M. van Wes terlaak, penningmeester R. van Lierop, vice voorzitter enTh. v. d. Wetering, lia. De overige nog drie op de agenda staande punten werden vlot afgehan deld. Bijzondere dingen kwamen hierbij niet naar voren zodat de voorzitter reeds vrij vroeg in de avond de vergadering kon sluiten. Hij wenste iedereen een goede reis naar huis en een gezellig Car navalsseizoen 1977-1978. Voordat de voorzitter de vergadering sloot werd het carnavalsprogramma voor het nieuwe seizoen nog bekend gemaakt. ACHTERVELD - Zaterdag 8 oktober zal weer de door de Stichting Jongeren contact te Achterveld de dorpscontact- avond worden georganiseerd. Dit zal dan de twaalfde maal zijn dat een derge lijke dorpscontactavond wordt georga niseerd. De avond zal worden gehouden in Ons Gebouw. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de toneelvereniging Culdoto deze avond zou beginnen met een vrolijk spel. Tengevolge van om standigheden moest dit op het laatste moment worden afgelast. Desondanks zal het toch een heel ge zellige avond worden. De muziek voor deze avond wordt verzorgd door het bandje de Aviola's. Het hoogtepunt van deze a vond zal ongetwijfeld de verloting zijn n.l. een driedaagse reis naar Brussel voor twee personen. De organisatoren van deze avond die om 20.00 uur begint hopen op een grote opkomst. Kaarten voor deze avond ad. 5,- zijn verkrijg baar bij: 't Hoekje, Hessenweg 323, tel. 1472. Ton Kleinveld. D. van Weedestraat 13, tel. 1774. Ella Kelder, Van Oldenbarneveltstraat 64, tel. 1343. VeraKrijger, J. de Bijestraat 1, tel. 1976. ACHTERVELD - Vrijdag 7 oktober J zal de eerste wedstrijd van de klaverjas- I competitie in „De Hessenkar" worden I gehouden. De aanvang van deze wed- I strijd is om 20.00 uur. KRUISWOORDGALJOEN HORIZONTAAL: 1. onbehaard; 4. stel paarden; 6. beambte; 10. enormer; 11. een weinig; 14. deel van een wiel; 15. alom; 17. water in Drente; 18. zakjeaan een bloem; 20. achter; 21. Godshuis; 23. amfibie; 24. gewicht; 25. kos ten koper; 26. schenkvat; 27. ontkenning; 29. bevroren wa terdamp; 31. muziekinstru ment; 34. een dierengeluid; 35. plaats in Frankrijk; 37. insect; 39. vogelprodukt; 40. berg plaats; 41. deel van een schip; 44. onbedekt; 47. in glans ach teruitgaan; 48. insect; 50.traag; 51. klaar; 52. wintervoertuig; 53. wending; 55. voorzetsel; 57. vreemde munt; 58. plaats op de Veluwe; 59. slangvormi ge vis; 61. overschot; 62. meisjesnaam; 63. bezit van een boer; 64. rivier in Duitsland; 66. begroeide strook langs een rivier; 69. namelijk; 70. rent meester; 71. gelofte; 73. slee; 74. ten gebruike afstaan; 77. schrijfbenodigdheid; 78.dwars hout; 79. gebergte in Rusland. VERTIKAAL: 1. bergplaats; 2. pilaster; 3. Pausennaam; 4. uitings-moge- lijkheid; 5. rakel; 7. gebak; 8. diergaarde; 9. roem; 10. goed koop eethuis; 12. schip; 13. klap; 14. kledingstuk; 16. lor; 18. schep; 19. roofdier; 22. eekhoorn; 26. kilowatt; 28. ge tal, 30. lekkernij; 32. goud(fr.); 33. plaats in Gelderland; 35 heidemeer; 36. beroep; 38.hei- demeer; 40. ver in de tijd; 41. plaats in Noorwegen; 42. meu bel; 43. oosterlengte; 45. vol ledig; 46. technische school; 48. angst; 49. alom; 52. winter- voertuig; 54. rivier in Duits land; 55. familielid; 56. stroom; 57. zintuigen; 60. draaikolk; 65. op andere wijze; 67. het Ro meinse Rijk; 68. van een Euro pees land; 70. tam; 72. voeg woord; 74. Bijbels figuur; 75. achter; 76. dwarshout; 77. paar- dekracht. HORIZONTAAL: 1. maraboe; 6. ijswafel; 12. kalm; 14. para; 15 T. H.; 17. levantine; 20. n.m.; 21. rak; 23. Ierland; 24. kom; 25. Oran; 27. riant; 28. kadi, 29. otter; 31. aak; 32. Na men, 33. tref; 35. lire; 36. leg ger; 37. Sambre; 39. teil; 41. feil; 43. Saone; 45 bok; 47. Seine; 49. rins; 50. Midas; 52. snek; 53. eng; 54. mandaat; 56. gek; 57. go; 58. postiljon; 60. re; 61. pook; 62. egel; 64. nefriet; 65. stalles. VERTIKAAL: 1. matroos; 2. RK.; 3. aal; 4. blei; 5. omver; 7. spint; 8. wand; 9. are; 10. fa; 11. lemming; 13. inlaat; 16. hart; 18. aria; 19. tank; 20. node; 22. kattetong; 24. kamer ling; 26. nergens; 28. karbies; 30. regie; 32. Nimes; 34. fel; 35. laf; 38. asregen; 40. koddig; 42. lekkers; 44. Aino; 45. bint; 46. kaal; 48. neer; 50. maske; 51. sajet; 54. mooi; 55. toga; 58. por, 59. nel; 61. p.f.; 63.11. (Nadruk verboden).

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7