STOKT Achterveld weer niet verder dan gelijkspel Roda (zat.) Verboden te roken DONDERDAG 6 OKTOBER 1977 9 Vesting Naaiden voor ACHTERVELD Achterveld schijnt er een gewoonte van te maken om in een uit wedstrijd te gaan gelijkspelen. Dp hel sportpark van de Zuilcnselaan in Utrecht kwam men legen hel gedegra deerde Ultrajectum lot een puntenver deling; 0-0. Achterveld begon de strijd met 2 EMM - FAK KW A - Roda 46 Lelystad - DSO Veensche Boys Nederhorst Er zit in deze afdeling niet zo bijzonder veel krachtsverschil en Ro da moet zondag naar Amersfoort (aan vang 14 30 uur) om KWA te be strijden De jongens van de Am sterdamseweg hebben maar 1 puntje minder bijeengevoetbald dan de ploeg van trainer De Gans Beide ploegen scoorden 9 treffers, maai de Leus dense achterhoede is duidelijk beter Dat zou kunnen leiden tot een kleine j zege voor de bezoekers, maar wij zullen wel zien 2e klasse B (zaterdag). Uitslagen 1 oktober: Nijenrodes - Benschop 2-1 i Bunnik - Dofa 4 3 Hercules - FZO 1-1 VlOD - JSV 10 Roda - Maarssen 3-1 Or Leeuwen de Meern 1-4 Ranglijst: 7 11-6 Dofa 5 3 1 1 Benschop 5 3 1 1 7 12 5 Roda 5 2 3 0 7 9-5 FZO 5 1 4 0 6 11-10 Nijenrodes 5 5 1 3 5 6-6 VIOD 5 1 3 1 5 6-7 Maarssen- 5 1 2 2 4 8-7 Or. Leeuwen 5 1 2 2 4 3-9 Hercules 5 1 2 2 4 4-11 de Meern 5 1 1 3 3 6-11 JSV 5 0 2 3 2 4-8 invallers in de gelederen Kalshoven en H Kerkhof waren geblesseerd. Hun vervangers waren Gert van dc Brink en Piet Hazelegcr. résp. voorstopper en rechtshalf. Al na 15 minuten spelen kon men al constateren dal er weinig krachtsverschil was. waarin de doel punten schaars zouden zijn. Toch heb ben de talrijke toeschouwers vanat de tribune, wat een weelde, nu er enkele herfstbuien neerdaalden, kunnen genie ten van veel enthousiasme en ook technisch spel. In de 20e minuut kreeg Ultrajectum zijn eerste behoorlijke kans. Zowel Cor Hoogland als Piet Vos misten de bal, waardoor Van de Bell via een kopbal dichtbij een doelpunt was. Doelman Tolboom w as echter attent en kon de bal tof corner verwerken. Johan v. Bckkum gaf direkt hierna een goede pass naai Herman v. Ruitenbeek. Deze werd geblokkeerd, waarop een vrije trap genomen mocht worden. Hieruit kon Piel van dc Brink inschieten, doch de Utrechtse doelman verwerkte de bal tot corneiDe Achterveldse kansen werden niet benut toen uit een voorzet van Herman v. Ruitenbeek Jan Kerk hof de hal precies over de lat kopte Enkele corners moesten de Utrechte- Programma 8 oktober JSV - Benschop Maarssen - FZO de Meern - Dofa ür Leeuwen - Nijenrodes Roda Bunnik VIOD Hercules De vierde wedstrijd van Roda gaat tegen het eveneens nog ongeslagen Bun nik (aajivang 15.30 uur) en dat zal niét meevallen De met bepaald hech te verdediging van de Bunnikkers wijst echter op kansen voor de Leusdense ploeg Toch zijn wij nog lang niet ge rust op de uitslag naren weggeven, doch Achterveld had geen succes Hiertegenover stelde Ultra jectum haar voorhoede in werking met verre passes, fcehter ronder resultaat, want de middenlinie van AehterveJd steunde zowel verdedigend als aanval lend. Bij alle Achterveld-aanvallen was het opvallend dat deze middeniir meteen aansloot bij de voorhoede, wat de Ultrajectum verdediging voor de nodige problemen stelde. Bij een on verwachte Utrechtse aanval moest doelman Bcrtus Tolboom ver uit zijn doel om erger te voorkomen. Hij maakte hierbij hands. De vrije trap die hard werd ingeschoten deed dc Achter veldse doelman naar de benedenhoek gaan. Met een ware snoekduik werd de bal tot corner verwerkt. Vlak voör de rust weer enkele corners op het I recht se doel Herman van Ruitenbeek sch oot naar Hans Versteeg, die doorgaf aan de vrijstaande Piet Vos. Doch diens schot van dichtbij was tc zacht, ruststand 0 0 Na de thee zette Achterveld onmid dellijk een fe! offensief in Een flitsende aanval van Jan Kerkhot. die voorzege naar de goed opkomende linksback c or Hoogland, bracht hijna geluk. Zijn harde schuiver verdween via dc binnen kant van de paal weer in het veld. Beide ploegen gingen het tempo verhogen. Kansen werden er aan beide zijden geschapen, doch niet benut. Het bleef ondanks het uitblijven van doelpunten een boeiend kijkspel onder zeer goede leiding van scheidsrechter Lieshout uit Vinkeveen. Jan Kerkhof werd wc<=r eens goed gelanceerd, ging ei alleen van door, doch werd precies voor het beruchte gebied aan zijn shirt vast gehouden. De vrije trap, genomen in een fikse hagelbui, leverde echter niets op. In een gelijkopgaande strijd werd in een hoog tempo de wedstrijd ui'gc speeld. Doelpunten bleven echter uit Beide ploegen verlieten tevreden het veld, hoewel Ultiajcctum wel op winst had gerekend. Rest ons nog te vermel den dat in de 2e helft Jan Boerscn werd gewisseld voor Gijs Hak en Piet Ha, leger voor Manus Haneveld. Roda '46 onneembaar LEUSDEN-CENTRUM - De Naar- dense Vesting bleek zondag ook voor Roda onneembaar, al zag dat er in het begin van de wedstrijd niet naar uit. Reeds in de 3e minuut kopte Evert Schafthuizen eeD voorzet van Jan van Uffelen langs de verblufte doel man van de bezoekers. Twee mi nuten latpr vloog een afstandsschot van Jack de Smalen rakelings over. Roda had een ontstuimig begin maar verzuimde door te drukken. Hierdoor kreeg De Vesting de gelegenheid om weer op verhaal te komen en haar spel anders op te zetten. Dat gebeur de in de vorm van dieptepasses naar de vleugels en het laten opkomen van de middenlinie. Het spel van de Naar dense ploeg was zeer direct en met een forse druk werd de Roda-ver- dediging weldra danig in de tang ge nomen Tijdig ingrijpen was hierbij hard nodig want eenmaal gepasseerd dooi de snelle Naardense spitsen, was her stel voor Roda vrijwel niet meer mo gelijk Door het missen van legio kansen kwam De Vesting pas na een kwartier op gelijke hoogte met Roda. Een levensgrote afweerfout resulteer de in een doorbraak van de gasten, die nu wel goed werd afgewerkt (1-1) De strijd lag weer helemaal open. Eigenlijk onnodig hield de Naarden se druk aan, omdat de Leusdenaren veel te defensief bleven spelen. Wel iswaar met zeer veel inzet, maar wat spelinzicht en snelheid betreft, be door deze vroege treffer van de zeer goed doorzettende Rijk Rijnders en door de van doel tot doel waaiende stormwind bleven de roodzwarten sterk in het offensief, maar door onnauw keurigheid in de afwerking van de aan vallen ging nogal eeffS een kans ver loren. De mooiste was wei die van Henk van Laar, zowat na een kwartier. Hij kopte de bal echter recht in de handen van de Maarssense doelman Even daarna ging het regenen en niet zo'n klein beetje De complete wolk breuk spoelde eerst het publiek van de tribune naar de kantine en even later de spelers en de man in het zwart van het veld naar de kleedkamers. De extra rust duurde een kleine tien minuten en na de hervatting van het spel hernam Roda direkt weer haar aanvallende posities, zonder evenwel de voorsprong te kunnen uitbouwen. Integendeel, de counters van Maarssen werden geraf fineerder en uit één daarvan kwam kort voor de officiële rust de gelijk maker Ondanks een magistraal ver weer van Henk v d. Ham onder de Leusdense doe) lat In de tweede helft had Roda windje tegen maar de Leusdenaren bleven desondanks de rneest aanvallende for matie Ditmaal in droge en fris groene shirts. Uit een inswingende corner van Henk van Laar bracht Fred de Smalen met een fraaie kopbal zijn ploeg in de 7e minuut opnieuw aan de leiding. In de daarop volgende aanval werd Rijk Rijnders hardvoetig op het natte gazon gelegd in het Maarssense strafschop gebied Fred de Smalen schoot de toe gekende penalty keihard en laag in, maar helaas vloog de spetter op de (voor hem) rechter staander te pletter. In deze periode had Roda door moeten drukken, doch het zat de heren niet bepaald mee. Een kopbal van De Smalen ging via de lat over en ook goed bedoelde schoten van Rijnders, Van Laar en Ron van Ooyen troffen geen doe). Ultrajectum - ASV '65 Kampong - DVSU Wat zal het zondag op het Ker- stenspark worden als MSV uit Mont- voort op bezoek komt (aanvang 14 30 uur) De MSV-doelcijfers van 3-3 na 5 wedstrijden duiden op een hechte verdediging maar eveneens op een ongevaarlijke aanvalslinie Daar zit ten, dachten wij, voor de Achtervel- ders toch wel kansen op de eerste overwinning. Ie klasse A (zondag). Uitslagen 2 oktober Roda De Vesting 1 2 Nederhorst, - Domstad 11 Veensche Boys - DWSM 2-3 Lelystad Amsvorde 1 1 KWA - EMM 1-1 Ranglijst De Vesting 5 5 0 0 10 16 6 Domstad 5 3 2 0 8 14-5 Roda '46 5 3 0 2 6 7-5 Veensche. Boys 5 2 2 1 6 7-6 DWSM 5 1 4 0 6 7 6 Nederhorst 5 2 1 2 5 6-5 KWA 5 1 3 1 5 7 9 EMM 5 0 3 2 3 3-8 EEM 5 1 2 2 4 8-13 FAK 5 0 3 2 3 4-6 Lelvstad 5 0 3 2 3 3 8 DSO 5 1 0 4 2 4-9 Amsvorde 5 0 2 3 2 4 10 Programma 9 oktober De Vesting DWSM Amsvorde Domstad LEUSDEN/CENTRUM Ik was ver leden week nog net niet terug van va- cantie, toen iemand in een PTT-uniform een omvangrijke envelop mei inhoud c.q een envelop met omvangrijke in houd, namens de Sportstichting Leus den. door de gleuf van mijn voordeur moet hebben geschoven. Het couvert was namelijk voorzien van een afge stempelde postzegel, maar déar wil ik het niet over hebben Wel over de in houd. Die bestond uit fotc-copieën van niet minder dan 9 brieven een uitnodiging voor de vergadering van de Raad van Advies (met de notulen van de vorige bespreking), een 36 pagina's tellend boekwerkje genaamd .jaarrekening 1976" in een blauwe kaft en in een bruine verpakking (een 10-tal bladzijden minder van omvang) een brochure met .begroting 1973" als titel. Wat die omslagen betreft dient ge zegd, dat deze in tegenstelling tot die van de andere clubbladen, die ik gere geld ontvang, geen enkele advertentie bevatten en u mag van de Sportstichting zeggen wat u wilt, maar als ze daar wat doen. gebeurt dat voorbeeldig. De reeds genoemde uitnodiging deed mij veronderstellen, dat de Leusder Krant ditmaal welkom zou zijn bij de Peddemorsclub en dal is later ook gebleken Om niet voor aap te staan op die praatavond als men mij iets ..inhoudelijks' zou vragen - je weet niets vooruit met die sportjongens - be studeerde ik de meegezonden finan ciële bescheiden met zorg. Op mijn manier dan. mag u wel weten, want ik heb er geen mallemoer verstand van omdat mijn vader mij vroeger niet voor boekhouder liet studeren en daarvoor ben ik hem nog altijd dankbaar Het enige ..dubbele van mijn boekhouderij bestaat hoogstens uit een carbonnetje. Zoals ik meer ondervond als ik eens goed mijn les bad geleerd, kreeg ik ook nu geen kans om iets van mijn op gedane wijsheid te spuien Ik had toch zo graag maar ik wilde lievei niet storen omdat ik in de sportstichting nu eenmaal geen aandelen heb uit de jaarrekening 1976 twee dingen willei- vragen, die mij enigszins dwars zitten Wanneer wordt de klok. die voor f 119,49 volgens bladzijde 19 onder punt 12a op het dak van gemeentelijke overdekte sportmimte óp het Bui gemeester Buiningpark werd gé- plaatst, op de wintertijd ingesteld en is het bordje verboden te roken in de sportzaal Groenhouten ten bedrage van f 169,26 (zie pagina 22 op de 11e regel van onder) niet een tikkeltje te duur? pc. ra slist in de minderheid Met 1-) werd de rust bereikt en aardig gelijkop- gaand verliep ook de eerste periode na de hervatting De ploeg, die nu de eerste treffer zou weten te plaat sen, leek de beste kans op de over winning te krijgen Het dooi de regen zwaar bespeelbare veld en de gladde bal maakten het de heren ook niet gemakkelijker en dat laatste onder vond Gert Osnabrugge in de 12e mi nuut, toen hij een hard en hoog schot, van grote afstand afgevuurd door de Naardense rechtshalf, niet onder con trole kon krijgen. Via zijn handen glipte de bal onder de deklat in het doel Ofschoon het nog wel gepro beerd werd (Schafthuizen over en naast, Dick van t Klooster net over de kruising van de paal en lat en ook pech voor Van Uffelen) kon Roda toch met meer terugkomen Zelfs het inzetten van de wisselspelers Po ter van Zandbrink en Elfrink (voor Ton Tessels en Jan Van Uffelen) baatte met meer Roda kwam eigen lijk met het 1-2 verlies nog goed weg, want tot tweemaal toe rolde de bal vlak voor het Leusdense doel langs. Gert Osnabrugge Gerard Hoogland, Abe Snoek. Ton Wessels (Peler van Zandbrink Paul Droog, Dick van t Klooster. Jan Pouw, John Heinzber gen, Jack de Smalen, Evert Schaft huizen en Jan van Uffelen (Elfrink) vormden de Leusder formatie enthousiast met aanvallend spel en dit maal wel zo nadrukkelijk, dat reeds in de allereerste minuut afstand van Maarssen werd genomen. Gesteund Door het blijven aandringen van de Leusdenaren werden de uitvallen van Maarssen weer levensgevaarlijk en de Leusdense achterhoede kreeg het druk, maar v d Ham bleek diverse malen een zeer betrouwbaar sluitstuk Rijk Rijnders werd 10 minuten voor afloop nogmaals op een ongebruikelijke ma nier in het Maarssense strafschopge bied gevloerd, maar een strafschop bleef achterwege Het spel was, mede door het zeer zwaar geworden veld, heel wat minder aantrekkelijk geworden en middels een paar waarschuwingen moest de scheidsrechter nog even laten zien wie de baas was Vlak voor het einde nam Roda definitief afstand van Maarssen. toen Hans Ruitenberg slim doorgebroken was en Henk van Laar nog eens aan het werk zette en die aarzelde geen moment om Roda met 3 1 aan de eerste thuiszege te helpen. De hardwerkende zaterdagploeg uit Leusden bestond uit Henk v d Ham, Jan Lagerwey. Wilfred v d. Pas, Bert Rijnders. Henk van Pluuren, Hans Ruitenberg. Ron van Ooyen, George Nieuwenhuis. Henk van Laar, Fred de Smalen en Rijk Rijnders - Vlak voor Wedstrijd Roda Maars- j omtrent de uitslag een met de zaterdagtrainer Wij brwien 3-1 maar Martin Ruisen berg bleef op de vlakte met ..Daar teken ik voor Zoals gebruikelijk begon de Leusdense formatie zeer - Met gelijkspel behaalde Ach haar derde winstpunt in Alleen Kampong, dat met winnen en Patria slagen en Achterveld niet meer de enige for- zijn met een 0 iu de kolom wedstrijden. Roda-zon- met het kleinst moge van koploper De Ves- le klasse A zijn laatst- c'uh, alsmede Domstad en DJ8 ongeslagen FAK, Lely- Amsvorde zitten nog steeds In de zaterdagse 2e *wam Roda mede aan de leiding door de winsi op Maarssen en door het verlies van de belde koplopers Roda, FZO en Bunnik we ten nog steeds niet, wat een neder laag is en JSV is de enige ploeg die nog wacht op een overwinning. Inmiddels is al weer bijna een kwart van de competitie voorbij! Hoofdklasse (zondag). Uitslagen 2 oktober: Utrecht Patria 0-0 ASV '65 - SDO 1-1 DVSU - MSV 19 0-1 Kampong - Amersf. Boys 3-0 Ultrajectum - Achterveld 0-0 VVZA - Actif 1-3 Ranglijst- Kampong 5 4 1 0 Patna 5 1 4 0 MSV 19 5 2 2 1 VVZA 5 2 2 1 Amersf. Boys 5 2 2 1 ASV '65 5 i 3 1 DVSU 5 1 2 2 SDO 5 1 2 2 Actif 5 1 2 2 Ultrajecyum 5 1 2 2 Achterveld 5 0 3 2 Utrecht 5 1 1 3 Programma 9 oktober Amersfoort.se Boys - Patria Achterveld - MSV 19 Actif SDO VVZ.A Utrecht

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9