H. Boon voorzitter schoolraad Intwerp-bestemmingsplan ,DE V0R" ligt ter inzage Zeventig bezwaarschriften tegen bestemmingsplan Buitengebied-O. Hobby- instuif Blijhof Ouders Bongerd bekeken film Vanavond Oogst- dankviering Vrouwen kafee ie Flint tot 20 oktober O (Van de redaktie) LEUSDEN - Bewoners van de Horsterweg, Zwarteweg en omgeving hebben in totaal ruim zeventig bezwaarschriften ingeciend tegen het bestemmingsplan Buitengebied-Oost, dat door de raad inmiddels is vastgesteld. In een gelijk luidend bezwaarschrift schrijven deze bewoners het volgende aan Gedeputeerde Staten van Utrecht: ..De raad van de gemeente Leusden heeft in zijn openbare vergadering van 25 augustus 1977 jl. het bestem mingsplan Buitengebied-Oost" der gemeente Leusden. De ondergetekende is van mening - dat de noodzaak van het reconstrue ren van de Horsterweg door de ge meente niet is aangetoond; - dat o.a de vermelde tijdsduur, van ..thans", ,,de huidige situatie"en ge durende die tijd" slechts betrekking kunnen hebben op een zeer korte tijd èn daarom niet van toepassing kunnen zijn voor een wezenlijke structuur verandering op lange termijn; - dat door het overzetten van vee een nog veel gevaarlijker situatie zal ont staan, indien de reconstructie wordt uitgevoerd, dit in tegenspraak met de visie hierop van de gemeente; - dat o a. de voortuinen en siertuinen een wezenlijk bestanddeel zijn van ons leefmiliteu De gemakzuchtige visie hierop van de gemeente wordt door ons verworpen. - dat de Zwarteweg, Horsterweg en de kern Stoutenburg géén functie hebben als ontsluitingsweg in noordelijke rich ting en géén functie als eventuele aan sluiting voor de A28. - dat de argumentatie van de gemeente, dat aanleg van fiets- en voetpaden langs de Zwarteweg en Horsterweg noodzakelijk is omdat de weg in de toe komst steeds meer door het fietsver- keer zal worden gebruikt niet relevant is. - dat bovengenoemde aanleg een erg onlogische gedachte is, want het zou be tekenen. dat het autoverkeerd op deze wegen in de toekomst groter zal worden, waardoor fietspaden noodzakelijk zul len zijn; - dat het instellen van de Hamersveld- seweg en Zwarteweg als voorrangs- weg, door de gemeente, slechts tot een vergroting van de problemen heeft ge leid. De wegen van de Hamersveldse- weg. Zwarteweg en Horsterweg zijn tot racebaan vervallen; - dat juist het tegendeel het geval zou moeten zijn, door de nieuwe routes voor het doorgaande kerkeer (Groene Zoom, Noorderrandweg en de aanslui ting op de rijksweg 28, volgens de ge meente klaar in 1980) kan de Zwarte weg en de Horsterweg weer worden wat LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag morgen 18 oktober a s. zal door An neke Baas in het Vrouwenkafee ge sproken worden over het verlenen van hulp aan vluchtelingen en hoe iedereen in de praktijk daarmee be zig kan zijn. Het Vrouwenkafee is elke dinsdag van 9-12 uur open en tevens iedere 2e en 4e maandagavond v a. 20.00 uur in het eetkafee de Hak- horst, einde Noorderinslag zij is geweest een rustige landweg voor fietsers en landbouwvoertuigen; - dat hetgeen gesteld is in het ontwerp streekplan Utrecht-Oost", d.d. mei 1977 (blz 90), een juiste visie geeft en zeer belangrijk is n.l. Een belangrijk probleem in het streekplangebied is het sluipverkeer op wegen die daar minder geschikt voor zijn. De belangrijkste knelpunten zijn o.a Horsterweg/Zwarteweg Leusden. Door de nieuw geprojecteerde aansluiting van Leusden aan de A28 behoeft aan de ze wegen geen belangrijke verkeers functie meer te worden toegedacht" De ondergetekende handhaaft alle bij de raad reeds eerder ingediende be zwaren welke als ingevoegd dienen te worden beschouwd in zijn aan gedepu teerde staten gerichte bezwaarschrift Op grond van bovenstaande argumen ten is het bestemmingsplan Buitenge bied-Oost" der gemeente Leusden voor de ondergetekende onaanvaardbaar. De ondergetekende verzoekt u uw goedkeuring aan het besluit van de raad van de gemeente Leusden van 25 au gustus 1977 strekkende tot vaststelling van het bestemmingsplan Buitenge bied-Oost" te onthouden", aldus het bezwaarschrift VERLOREN GEVONDEN ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1607 zijn als ge- vonden opgegeven een zakmes, sleu- J teltje hanger, etui met drie sleutels Verloren Leren tas (met inh.). Terug te bez. tegen bel. Hamcrsveldsevveg 8, Leus- den. LEUSDEN - Op donderdag 20 okto ber a s hoopt D.V Ds. W. Vroeg- indewey, uit Eemnes-Binnen, voor de afdeling van de Geref Bond te Leusden, in het Jeugdgebouw aan de Ooievaars- horsterweg een lezing te houden over: ,,Hoe word ik lid van Christus'Kerk?" Aanvang 8 uur Iedereen is hartelijk welkom. „Ik roep je uit tot kampioen der ongelooflijke verhalen!" DONDERDAG 13 OKTOBER 1977 LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 5 oktober kwamen deleden van de school raad voor de eerste keer in het sei zoen bijeen. De hoop, dat er met frisse moed begonnen zou worden, bleek niet gerechtvaardigd, want er waren slechts weinig leden aanwezig. De vertegenwoordigers van Achterveld, mevrouw Colpaart en de heer Dersjant hebben laten weten, hun functie graag aan een ander over te dragen. De schoolraad vond dit nogal vreemd aan gezien zoiets normaal per 1 januari gebeurt. Ondanks het geringe aantal aanwezi gen werd een nieuwe vice-voorzitter gekozen De heer Boon stelde zich (zij het schoorvoetend) voor deze functie beschikbaar. Ook is er een nieuw plaats vervangend lid nodig voor de commis sie onderwijs, die de heer Rohde zo nodig kan vervangen. Het bestuur werd gemachtigd iemand voor deze functie aan te zoeken BEDRAG PER LEERLING Met het bedrag wat per leerling dit jaar uitgetrokken is, konden de leden van de schoolraad zich wel verenigen. Netto komt dat neer op f93,50 en dat is net zo veel als vorig jaar. Enige kanttekeningen werden gezet bij de pos ten schoolfilms en radio Van de post schoolfilms blijkt namelijk maar één school gebruik te maken en daar was men het niet mee eens Of allemaal of niemand Wat de schoolradio be treft, zou men wel eens willen weten wat voor kosten dat precies zijn, want de leraren weten hier niets van. Men zal dan ook gaan uitzoeken waar dat geld naar toe gaat. SCHOOLZWEMMEN Ten aanzien van de aanbiedingsbrief gem begroting 1978, wilde men over enkele punten duidelijkheid. In de eerste plaats was dat het schoolzwemmen. Door het groeiende aantal leerlingen zijn dit jaar de 5e klassen afgevloeid. Hoe wel het nog niet zover is, is het mo gelijk dat te zijner tijd ook de 4e klassen dit ontspannende half uurtje zullen moeten missen Als het zover komt, zal dit opgevangen moeten worden met extra gymnastiekonderwerp Hier bij komt meteen het tweede probleem aan de orde, want door de toename van het aantal scholen is er tevens een tekort aan gymnastieklokalen ontstaan Vooral de heer Vermeulen maakte zich ten aanzien van dit punt nogal zorgen, want als de 4e openbare school haar definitieve plaats krijgt, liggen de aan wezige lokalen te ver weg. Hij hoopt dan ook dat er bij de school een gym nastieklokaal gepland is. UITVLOEIÏNGSREGELING ONDERWIJSKRACHTEN De heer Vermeulen had ook bezwaren tegen de afvloeilhgsregeling voor onder wijskrachten Door het automatisch overplaatsen, moet men maar afwachten of de onderwijskracht in het team past Extreem zou gesteld kunnen worden, dat hierin het gevaar schuilt, dat een school gewoon verplaatst wordt. ,,En dat is bepaald niet de basis waarop ik hier ben begonnen," aldus de heer Vermeulen De heer Van Zandbrink ziet dit allemaal niet zo somber in. In ieder geval zal er aan deze regeling weinig te veranderen zijn. Men heeft op het ogenblik in studie de planning van het aantal permanente schoolge bouwen Het streven blijft 6-klassige scholen met 2 kleuterklassen, maar het heeft geen zin er meer neer te zetten dan in de toekomst nodig zijn. Met mobiele lokalen zou het één en ander op te vangen zijn. VOORTGEZET ONDERWIJS Ten aanzien van het voortgezet on derwijs in onze gemeente gaf mevrouw Van der Graft een samenvatting van de vergadering van de V O O. van een paar weken geleden, waarin dit onder werp uitgebreid ter sprake kwam. Hoe wel er momenteel 7 aanvragen voor voortgezet onderwijs bij de gemeente liggen, was men van mening dat alleen een samenwerkingsschool in aanmer king zou moeten komen. Bij de ouders telde ook zwaar de verkeersveiligheid en de betrokkenheid bij de school, die duidelijk groter zal zijn bij eer school in Leusden COMMISSIE ONDERWIJS Ook in de CO. is het punt van voortgezet onderwijs ter sprake ge- komen Men vraagt zich daar af ol het Gemeente Bestuur wel helemaal achter het idee staat Er wordt een studie gedaan in zake de schooltand- verzorging Is het nog wel nodig of zal er een nieuwe opzet moeten ko men? De afschaffing van de logope die (een van de diensten van de On derwijs Advies Dienst) was nogal een punt voor de leerkrachten. Er is te Ij plotseling mee gestopt. Men acht het I nodig adviezen te verstrekken aan de f ouders van kinderen die deze hulp nodig hebben VRIJE DAGEN OF NIET? De heren Vermeulen en Boon zaten duidelijk met het probleem van de 10 vrije dagen van de leerlingen waar zo dikwijls over gesproken wordt. Men wil een duidelijke uitspraak wat deze zaak betreft Op het ogenblik is het zo. dat het hoofd van de school zelf mag bepalen of hij wel of niet deze 10 vrije dagen geeft. Dat geeft nogal pro blemen. want op de ene school gebeurt het wel en op de andere niet. Men zal dit punt ter sprake brengen in het Hoofdenberaad om te proberen tot een duidelijke regeling te komen. LEUSDEN - Tot en met 7 november a.s. jt op de afdeling Algemene Zaken- iüdsontwikkeling, Zwarteweg 14 ter Diage het ontwerp-bestemmingsplan rekking hebbend op het bedrijf van )e fa. De Vor te Achterveld. mvankelijk was dit bedrijf op- ïomen in het bestemmingsplan „Ach- •rveld". Onzekerheid omtrent de uit- IBreidiogsplannen en -mogelijkheden irbet bedrijf leidden tot opneming in loemd plan van het bedrijf in de udige situatie met slechts een moge nd tot uitbreiding van de be- inde werkplaats in zuidelijke rich- Pas op het moment dat het be- imingsplan „Achterveld" in een 'gevorderd stadium verkeerde, ont- ind hieromtrent meer duidelijkheid, het belang van de werkgelegenheid in jterveld is een vlot verloop gewenst 'e procedure die nodig is om de akfelijk geachte uitbreidingen van het bedrijf te kunnen realiseren. Daarom is geko2en voor het opstellen van een afzonderlijk bestemmingsplan. Bij het onderzoek naar de mo gelijkheden en wenselijkheden ten aan zien van het bedrijf De Vor is tevens aandacht besteed aan de vestigingsmo gelijkheden elders binnen de gemeente. Bij dat onderzoek bleek, dat binnen de gemeente geen alternatieve mogelijk heden aanwezig waren. Een uitwijk mogelijkheid voor het bedrijf lag alleen buiten de gemeente Leusden. In het be lang van het behoud van de werkgele genheid in Achterveld is toen gekozen voor handhaving van het bedrijf op de huidige plaats en het daar ook uit breidingsmogelijkheden te geven. Het bedrijf De Vor is sinds 1960 in Ach terveld gevestigd en houdt zich hoofd zakelijk bezig met de verkoop van landbouwmachines, tractoren en we- genbouwmachines. Circa 5% van de beroepsbevolking in Achterveld is werkzaam bij De Vor, en daarmee ver schaft dit bedrijf ter plaatse een belang rijk stuk werkgelegenheid. Om tegemoet te komen aan de bezwaren die uitbreiding van het bedrijf met zich mee zou brengen, zijn zo wel ten aanzien van de landschappe lijke als van de geluidsaspecten in het bestemmingsplan strikte voorwaarden opgenomen. Zo zullen er rond de ge dachte uitbreidingen brede groengordels dienen te komen, terwijl het verdiepte en met een geluidswal omgeven demonstratie-terrein zo ver mogelijk van de bestaande woonbe bouwing is gesitueerd. Bij de uitbreiding van de uitbreidings plannen heeft de fa. De Vor met de om wonenden overleg gevoerd. Door hen zijn de plannen en met name de gedachte maatregelen ter beperking van de geluidshinder positief ontvangen. drie mensen, die verwikkeld raken in een net van emoties, illusies, pre tenties. Vrijdag 14 oktober is toneelgroep Theater met onder andere Bernard Droog en Elisabeth Andersen te zien met Strindbergs De Vader, een van de eerste psy chologische drama's die ooit ge schreven zijn. Strindberg had heh zelf in zijn huwelijk met actrice Siri von Essen bepaald niet makkelijk, schreef daar zelfs een boek over (Apologie van een gek) waarin hij zijn eigen gevoelens analyseerde. Maar dat was na het toneelstuk De Vader, dat ik verder niet ken, maar dat volgens de regisseur een „gru welijk, fascinerend oergevecht tus sen man en vrouw" uitbeeldt. Vast de moeite waard, want Strindberg was een groot toneelschrijver. Woensdag 19 oktober Herfst in Riga van Alexej Arbusow met Mary Dresselhuys en Ko van Dijk. Een modern „lief en menselijk stuk" dat zich afspeelt in een sanatorium in Riga, waar twee niet alledaagse mensen in het begin slecht met elkaar kunnen opschie ten, maar in het tijdsverloop van een maand elkaar steeds meer gaan waarderen. De regie voert Peter Oosthoek. Een week hierna komen to neelgroep Centrum met een twee eenakters, en het Nederlands Ka merorkest naar De Flint. Ook is er weer een blijspel, dit keer van het Theater van de Lach. FredMoormann. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 15 oktober is er in het clubgebouw van Blijhof weer een Hobby-instuif- club. Deze instuif wordt één keer in de 14 dagen gehouden, en is voor iedereen toegankelijk. Deze keer staan de volgende technieken op het program ma Wat kun je met ecoline doen? De mogelijkheden van Wasco. Textielbewerking. Timmeren. Papierbewerking. Uiteraard is er ook nu voor de dorstige kelen een slokje limonade. Van 10.00-12.00 uur staan de deuren van het clubgebouw. Ansfriduslaan 49, wijd open Voor f0,75 kan er van de materialen gebruik gemaakt worden. De eerste Hobby-instuifclub (op 1 oktober) trok erg veel belangstelling dus enthousiastelingen(_tjes) wordt aan geraden op tijd aanwezig te zijn. - Beeld van de instuif bij Blijhof. LEUSDEN - Op dinsdagavond 4 ok tober jl. vond de eerste ouderavond in het nieuwe schooljaar van de open bare basisschool de Bongerd" plaats. De belangstelling, circa 80 ouders, was bijzonder groot Na afhandeling van huishoudelijke zaken (verslag 76/77, begroting 77/78) weraen twee nieuwe leden van de oudercommis sie gekozen. Sluitstuk van de avond vormde de vertoning van een twee uur durende film, gemaakt door het schoolteam, waarin de hoogtepunten van het af gelopen schooljaar de revue passeer de. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 13 oktober, vanavond dus, houdt de A B T B Hamersveld haar jaarlijkse Oogstdankvienng In de parochiekerk zal om 19 30 uur van gezongen Eu charistieviering plaatsvinden. Het He renzangkoor verleent hieraan zijn me dewerking Tijdens deze viering zul len de oogstgaven geschonken worden aan de Zusters van O L Vrouw aan de Zuidsingel te Amersfoort Na de eucharistieviering zal er voor deleden van de A B T B een gezellig samen zijn in de Til gehouden worden, waar aan medewerking wordt verleend door Eddy Brink AMERSFOORT - Het nieuwe cul- tele centrum De Flint begint lang- merhand in z'n gewone doen te lien. De Culturele raad heeft het ruk met de bestellingen van de Éoenkaarten. De raad claimt »r een groot aantal voorstellin- weinig of geen plaatsen meer frbeschikking te hebben. bezettingsgraad zelfs voor de „populaire" punten op het igramma bedraagt zeventig pro- of meer. Toch blijven een intal kaarten beschikbaar tot het [tunent van de uitvoering. Het is staak om vroeg aan de kassa te Donderdag 13 oktober Bitter Lemon van Dimitri Frenkel Frank is een komedie waarin Jenny Arean, Carol van Herwijnen en Lou Landré optreden. De schrijver vindt het de beste komedie die hij tot nu toe geschreven heeft. Het huwelijk van Axel en Polly, een rijk, elegant echtpaar in het Gooi, wankelt. Polly zoekt het al een jaar lang in vriendjes, terwijl Axel - hardnekkig - wacht tot ze die onnutte pogingen opgeeft. Op een avond brengt Polly een jonge arbeider naar huis, die ze in een Amsterdams volkscafé heeft opgepikt. Daar begint dit spel van d D'oog en Elisabeth Andersen repeteren De Vader

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7