O* Achterveld dwong koploper gelijkspel af PPW Iriemaal raak loor Roda (zat.) ||KnKMisiiI0 let geen winst Achterveld Roda (zo.) verloor door gebrek aan Inzet Vier schaakteams in bondscompetitie sport Schietkampioen schap Hoevelaken Info 1 r - 2»-ASV'65 [ftsr8 Leusder Krant - Sport DONDERDAG 20 OKTOBER 1977 13 ACHTERVELD - Achterveld heeft koploper Kampong uit Utrecht een ge- Üjbpel afgedwongen. Een zeer goede prestatie omdat Achterveld de laagste plaats op de ranglijst inneemt. Onder ideale weersomstandigheden, jonnen de ploegen eikaars krachten jf ie tasten. De eerste 10 minuten kidden beide doel ttrdedigers niets te doen. De strijd speelde zich geheel af op het midden- nld. De eerste schoten op het Kampong joel waren van Herman v. Ruitenbeek a Jan Kerkhof. De Utrechtse doelman Van de Meent had hier echter niet veel roette mee. Doch Kampong zat ook gt stil en toog ten aanval vooral over je rechtervleugel. Rechtsbuiten De Jonde was snel en zijn schoten gevaar- Jjfc. Na 15 minuten spelen een aanval narbij de Achterveld-verdediging niet mj-uit ging. De Kampong aanval had darbij het geluk dat doelman Tolboom niet tijdig uit zijn doel kwam en via een schot van Rietbergen kon scoren, 1-0. Enkel minuten na de aftrap was het ppnieuw Kampong die toesloeg. Bij een verrassende uitval bleef de gehele Achterveld-verdediging staan bij ver meend buitenspel. Grensrechter Haze- veld vlagde dan ook terecht hiervoor doch de scheidsrechter floot niet af. Kampongs middenvoor Tamminga kon alleen doorgaan en zijn club op 2-0 til len. Het leek of de thuisclub niet meer aan durfde te vallen. Met niet geïnteresseerd voetbal werd de volgende 10 minuten doorgebracht. Ook Kampong geloofde het wel. Als ge volg van een en ander zakte het spelpeil tot een matige hoogte. Totdat bij een ongevaarlijk lijkende aanval er in eens een totale omwenteling in de strijd kwam. Herman van Ruitenbeek kreeg op links de bal keurig aangespeeld hij haalde uit en kon via een oerhard schot via de binnenkant van de paal on houdbaar doelpunten. VELDMEERDERHEID Achterveld had nu de smaak te pakken gekregen en het hele team ging nu beter draaien. Een goede veldmeer- derheid werd opgebouwd, terwijl de Kampong-defensie geluk had doordat Achterveld enkele reële scoringskansen niet benutte. Via de counter kon De Ronde slechts een keer gevaarlijk tot het heiligdom van doelman Tolboom doordringen. Zijn gevaarlijke kopbal werd door de Achterveldse goalie uit stekend gestopt. De ruststand ging in met 2-1 voor Kampong. De 2e helft begon Achterveld over te schakelen op een hogere versnelling. Kampong trachtte de aanvallen tot staan te brengen via fors ingrijpen. Jan Kerkhof werd op onreglementaire wijze geblokkeerd. De vrije trap waarmee dih werd bestraft werd door loon Kalshoven echter naast gekogeld. Uit een goede pass van Jan Kerkhof was de kopbal van Herman v. Ruitenbeek te slap om gelijkspel te kunnen aanteke nen. De Achterveldse voorhoede schiep zich wel kansen, dat wel, maar ze werden (nog) niet benut. De kopbal van Jan Kerkhof uit een goede pass van Johan van Bekkum werd keurig gestopt door de Kampong-doelmanEen knaller van Herman Kerkhof scheerde juist over de deklat. Kampong probeerde wel wat terug te doen doch de Achterveld-achterhoede verdedigde kundig. De trapvaste Hans Versteeg en de zwoeger Cor Hoogland vielen op door hun grote bekwaamheid. Bij een gevaarlijke uitval van Kampong moest doelman Tolboom ver uit zijn doel komen om redding te brengen. Kampong-man Tamminga kon de ver opgedrongen Achterveld-verdediging op snelheid kloppen. Via handsbal buiten het 20 meter gebied kon Tolboom redding brengen. De vrije trap die erg hard werd ingeschoten werd in uiterst nood via het been van de Ach terveldse doelman tot corner verwerkt. Een applaus van het veelkoppige publiek viel hem ten deel. VOORSPRONG Achterveld bleef aanvallenf spelen en had pech met een trekbal van de naar voren gekomen Toon Kalshoven. Een hard schot van Jan Kerkhof werd uit stekend gestopt door de Kampong- doelman. Bij een goed opgezette aanval kon Jan Kerkhof de bal doortikken naar Herman van Ruitenbeek. De gehele Utrechtse verdediging was even de kluts kwijt, inclusief de doelman, op gemakkelijke wijze kon Herman v. Ruitenbeek zijn club aan een 3-2 voor- ■j T/ V >i W' .v i i ACHTERVELD - Jan Kerkhof scoort de gelijkmaker (2-2) tegen Kampong. sprong helpen. Een enthousiast publiek zorgde buiten de lijnen voor een hart verwarmend sfeer. Kampong gooide alles op de aanval en de spanning steeg ten top. Bij een massale Utrechtse aanval ontstond er een on overzichtelijke situatie voor het Ach terveldse doel. Hierbij had Cor Hoogland de bal met de handen aange raakt binnen het beruchte gebied. Pe nalty. Rietbergen voltrok het vonnis en de partijen stonden weer op gelijke voet, 3-3. Onder grote spanning verstreken de resterende minuten, doch het doelpun- tenfeest was afgelopen het bleef 3-3. Achterveld had zijn eerste punt van dit seizoen op het Kerstens Sportpark be haald. Opstelling: Tolboom, Hoogland, Van de Burgwal, Versteeg, Vos, H. Kerkhof, G. van de Brink, J. Kerkhof, Van Ruitenbeek, Van Bekkum, Kalshoven. Aantal toeschouwers 320 LEUSDEN-CENTRUM - Bij de club bladen, die ik regelmatig in mijn bnevenbus krijg, bevond zich verleden week ook het jongste nummer van Info", het voorlichtingsblad van onze gemeente. Hoewel het huis aan huis werd verspreid en u dus weet, wat er in staat, haal ik toch graag een paar punten naar voren. Wat zag mijn oog op pagina 2? ,,Het sportbeleid zal er ook het komende jaar op gericht zijn om met handhaving van een aan vaardbaar voorzienmgenpeil de kosten waar mogelijk te beperken." Dat lijkt negatief, maar het artikel gaat verder met,,ln dit verband onderschrijven b. en w. de behoefte aan een sporthal, enz Dat is wel heel andere koek dan een maand of wat geleden in de ,,Wel- zijnsnota" De sporthal staat er nog niet, maar beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Op pagina 3 zijn twee guldens in par tjes verdeeld. De linker geeft aan, waar elk deel van die gulden vandaan komt en de rechter laat zien, hoe dat geld volgend jaar weer besteed wordt. Dat is o.m. van iedere gulden een stuiver aan sport. Ik gooi met gauw iets dat nog bruikbaar lijkt weg en zo vond ik ge makkelijk de Info van oktober 1976 in mijn archief. Daaruit bleek, dat dit jaar 6 cent per gulden in sport is belegd. Er wordt dus voorbeeldig bezuinigd. Dat men desondanks kans ziet om in het komende jaar f 1.491.700,— op tafel te brengen (tegenover de f 1.327.300,- voor 1977) toont weer eens aan, dat niet alle wonderen - al worden ze zeld- zaam - de wereld reeds uit zijn Dat Zwanenburg, de Eemelaar, de hoc- i keyclub en Roda (genoemd in het in vesteringsschema 1978) er wel bij mogen varen, is de wens van p q. I DE MEERN - Geruggesteund door i flink aantal supporters, waaronder fcjenoeg het halve bestuur, is de literdagploeg van Roda '46 op de Kiende voetbalmiddag aktief geweest p De Meern. Met nadruk had trainer lirtin Ruitenberg zijn spelers gewezen het risico van onderschatting van i veliswaar laag op de ranglijst ode, maar beslist niet slecht spe- tegenpartijLater bleek Diet ^onrechte, want De Meern kwam zeer uit de startblokken. Roda moest laar technische kwaliteiten aan een om zich te verweren tegen de junllen van de gastheren. Toen die V een kwartier nog niet tot succes den geleid, verminderde hetenthou- Juine bij de thuisclub. |?oda kreeg wat meer vrijheid en Jtte daarvan dankbaar gebruik om via snelle counters de strijd te ver plaatsen en de eerste echte kans had meteen de openingstreffer tot gevolg. Goed opkomen stelde Henk van Pluuren in staat Fred de Smalen te lanceren en die verraste de Meernse doelman. Roda ging door en tegen de 20e minuut kreeg Hans Ruitenberg zeer goede mo gelijkheden. Hij kwam voor het vijan delijke doel met alleen de keeper als sta-in-de-weg, maar lepelde de bal toch nog over. Het Leusdense overwicht groeide en reeds in de volgende aanval herstelde Hans zijn misser. De doel- verdediger van De Meern stompte het door Rijk Rijnders uit een hoekschop hoog voor zijn goal gebrachte leder hard weer het veld in. Juist in de rich ting van Ruitenberg, die zich geen moment bedacht en de bal vanaf 25 meter doeltreffend ineens op zijn slof nam. Uitermate riant werd de voor sprong van de roodzwarten toen Rijk Rijnders kort voor de rust een listig voorzetje van Fred de Smalen tot 0-3 verwerkte. In de tweede helft bleken de partijen goed aan elkaar gewaagd en het spel golfde toen regelmatig op en neer. De Meern wilde zich nog niet bij de dreigende nederlaag neerleggen en Roda consolideerde de knap opgebouwde voorsprong. Op den duur begon de factor vermoeidheid ook nog een rol te spelen en trainer Ruitenberg oor deelde het beter om Rijk Rijnders en Fred de Smalen door verse krachten te vervangen en met name John van Barligen en Sjoerd Heynes. Kort voor tijd leek het nog 0-4 te gaan worden, maar de fraaie kopbal van Henk van Laar werd door een Meernse verde diger nog net van de doellijn gehaald In De Meern opereerde Roda met Henk v. d. Ham, Jan Lagerwey, Bert Rijnders, Wilfred v. d. Pas, Henk van Pluuren, Hans Ruitenberg, Ron van Ooyen, George Nieuwenhuis, Henk van Laar, Fred de Smalen (85e minuut Sjoerd Heynes) en Rijk Rijnders (70e minuut John van Barlingen). Op de inhaalzaterdag van het a.s. weekeinde speelt Roda 1 thuis tegen Roda 2 om in het wedstrijdtempo te blijven. ,®JSDEN/ACHTERVELD - In de hoofdklasse zorgde Jerveld bijna voor een huzaren- Vlak voor tijd (SVA stond ver net 3-2 voor) sloeg echter het )t opnieuw toe. Via een penalty koploper Kampong nog gelijk en De zondagploeg van Roda '«floor wederom. Nu van FAK en ^reprong op de rode lantaarn be- JP nog maar 2 schamele puntjes, 'tl de achterstand op nummer 2 k ranglijst ook maar 3 punten be- Met uizet van alle krachten JRoda nog echt niet te wanhopen, zaterdagse 2e klasse B heeft zich vuLeen duidelijk kopgroep van duw gevormd. Daaronder bevindt °ok Roda. Het komende wnde omvat een (zeer klein) in- ^°gramma. In de hoofdklasse a alleen MSV - I ^klasse (zondag) 16 oktober: 'Utrecht «■Boys-DVSU "WZA Ranglijst: Kampong Patria MSV '19 Actif Amersf. Boys DVSU WZA SDO Ultrajectum ASV'65 Achterveld Utrecht le klasse A (zondag) Uitslagen 16 oktober: FAK-Roda'46 Domstad - DSO DWSM - Nederhorst Amsvorde - Veensche Boys EMM - Lelystad De Vesting - KWA 7 4 2 7 2 5 7 3 3 7 3 2 2 4 2 3 2 3 2 2 2 2 1 4 0 4 1 2 10 14-8 9 10-7 7-6 9-7 5-6 8-6 6-8 12-8 6-7 9-10 8-11 5-15 2e klasse B (zaterdag) Uitslagen 15 oktober: Dofa-Nijenrodes FZO - Bunnik JSV-Hercules Maarssen - Viod De Meem - Roda '46 Benschop - Or. Leeuwen 1-0 1-0 1-2 2-1 0-3 3-1 1-0 1-2 0-3 6-4 4-1 3-3 voor- Ranglijst: Ranglijst: Roda DeVesting 7 6 10 13 35-11 DOFA 7 5 1 1 11 18- 6 week Domstad 7 3 3 1 9 15- 7 Benschop 7 5 1 1 11 19- 8 Veensche Boys 7 3 2 2 8 13-12 Roda '46 7 4 3 0 11 16- 7 KWA 7 2 4 1 8 12-12 FZO 7 3 4 0 10 8- 4 EMM 7 3 2 2 8 15-15 Hercules 6 2 2 2 6 6-12 Nederhorst 7 3 13 7 9- 6 Maarssen 7 2 2 3 6 10- 9 6-1 Roda '46 7 3 0 4 6 7- 8 Nijenrodes 7 1 4 2 6 8- 9 1-1 DWSM 7 14 2 6 9-15 Bunnik 7 1 4 2 6 13-15 0-0 FAK 7 13 3 5 6- 9 VIOD 6 1 3 2 5 7- 9 3-3 Amsvorde 7 13 3 5 10-14 Or. Leeuwen 7 1 3 3 5 6-14 1-0 Lelystad 7 13 3 5 7-13 De Meern 7 1 1 5 3 6-17 2-0 DSO 7 2 0 5 4 7-13 JSV 7 0 2 5 2 7-14 atr BILTHOVEN - Met een enigszins gewijzigde opstelling - na het échec van de vorige week tegen KWA - verscheen Roda-zondag in Bilthoven tegen FAK in het veld. Jan van Eyden was de laatste verdediger. Jos Vrijhoef linksback en Hans Vrijhoef opereerde zwervend in de voorhoede Bijna de gehele eerste helft was het een vrij simpele vertoning van twee weinig ener gieke elftallen, die zich derhalve ook geen kansen wisten te scheppen Pas in de laatste tien minuten ging FAK er toch nog wat aan doen. Drie mogelijkheden kregen de Bilthovenaren door slecht ingrijpen van de Roda- defensie. Alleen Gert Osnabrugge hield het koppie koel en kon erger voor komen. Geen der partijen had bij de rust meer verdiend dan 0-0. Kort na de hervatting - het verhaal wordt eentonig - gréep de Leusdense achterhoede weer niet goed in en de te zachte terugspeelbal van Jan van Eyden op zijn keeper werd onderschept door de Bilthovense spits, die zijn ploeg aan de leiding kon brengen. Wie verwacht had, dat Roda nu eindelijk ging voetballen, kwam bedrogen uit. De inzet van de bezoekers bleef minder dan matig. Slechts eenmaal kwamen de Leusdenaren dicht bij een (geldige) treffer Jack de Smalen trapte een vrije schop in het Bilthovense muurtje en scoorde uit de rebound, maar vol gens de erg veel fluitende scheidsrech ter - ditmaal echter terecht - stond Hans Vrijhoef buitenspel. Vlak voor tijd kwam Roda nog goed weg toen de FAK-spits net naast kopte en zo bleef het 1-0 LEUSDEN/CENTRUM - Maandag 24 oktober wordt een historische dag voor de schaakvereniging Leusden. Voor het eerst in haar 30-jarige be staan komt het hoogste tiental dan uit in de le klasse van de Sticht-Gooise Schaakbond. Bovendien is het de eerste keer, dat de Leusdense vereniging met vier tientallen deelneemt aan de bondscompetitie. Wel een duide lijk bewijs, dat het „Leusden" voor de wind gaat. Was vorig jaar bet doel van de wedstrijdleiding de promotie van het eerste team, dit jaar zijn de ambities nog groter. Gerekend wordt nu op de promotie van het tweede tiental en van het derde of vierde. Als dit lukt is Leusden het volgende jaar in alle klassen vertegenwoordigd. De jeugd, die niet achter wil blijven, gaat de jeugdcompetitie in met twee vijf tallen. Dat is 1 meer dan het vorige jaar en wij zijn wel benieuwd naar de resultaten. In de huiscompetitie wist Pronk de leiding te behouden door remise te spelen tegen „uitdager" de Jager. De volgende aanval, die hij moet afslaan, is van kampioen Beukelman, die door een gelukkige overwinning op Visser op de tweede plaats is gekomen. Uitslagen 5e ronde: J. de Jager - J Pronk %-l/2 J. Bosch van Rosenthal - J. v d. Tang 1-0 J Beukelman - J Visser 1-0 R. Sieswerda - J. v Santen 0-1 J Mosterd - P Karis 0-1 J Zaal - C Hooijer 1-0 J. Boemaars - C Veenendaal 1-0 S. van Dokkum - A Rietveld 0-1 Mw S. Graafland - R. Helmers 0-1 0. Harlaar - E. Halkes 0-1 A Wisman - H. Mus 1-0 W v d Laaken - L. den Boer Vz'Vz J Agterberg - Mw E. Hooijer 1-0 J Kuyper - J de Roos 1-0 M Kessing - H van Egdom 1-0 N Loning - J van Vuuren 1-0 De stand aan de kop van de ranglijst is: 1. J Pronk 253 pnt. 2. J. Beukelman 235 pnt 3 J. Bosch van Rosenthal 205 pnt. 4. J de Jager 204 pnt 5 P Karis 191 pnt. Uitslagen junioren: Peter Zijderveld - Jimmie Kool 1-0 Egbert Jansen - Arjen Pronk f,-1/. Janpeter v d. Moer - Paul Tijssen y2-y2 Niels de Wijze - Remcovan Maanen^-V2 Benno Smit - Kanter Hormann 0-1 Erwin Zijlstra - Sjoerd de Jong Lars van Sligter - Erik Straver Rik Burger - Edwin Vermeulen l-Ö Mark Duinker - Remon van Beek 0-1 Vincent Gautier - André van Vliet 0-1 Frank Meijers - Cornel Straver 1-0 Benno Smit - Paul Tijssen l/-/2 De eerste vijf op de ranglijst zijn: 1 Sven van Sligter 227 pnt. 2 Radbouw Berg 179 pnt. 3 Paul Stroper 173 pnt. 4 Peter Zijderveld 165 pnt. 5 Egbert Jansen 153 pnt. Bondscompetitie Leusden 1 speelt op maandag 24 oktober uit tegen Huizen 1 (vorig jaar 4e) de eerste wedstrijd in de le klasse A van de bondscompetitie. Op 15 november volgt de thuiswed strijd tegen Baarn 1 (vorig jaar 5e). De overige concurrenten zijn degra dant Hoevelaken 1, de Ivoren Toren 1 (2e). En Passant 1 (6e), Ons Ge noegen 1 (7e), Denk en Zet 1 (8e), Laren 1 (5e) en het evenals Leusden gepromoveerde Bunnik 1. Leusden 2 is ingedeeld in de 3e klasse B en be gint de competitie op dinsdag 1 nov met de thuiswedstrijd tegen Amers foort 5. De overige teams uit 3B zijn En Passant 2. Oud Zuylen 5. Putten 1, Bunnik 2, Ons Genoegen 3. Hoeve laken 2, BSG 6 en Den Dolder 2. In de 4e klasse B moet Leusden 3 op dinsdag 25 oktober Bunnik 3 in een uitwedstrijd ontmoeten De eerste wed strijd in Leusden is pas op dinsdag 13 december en wel tegen Vegtlust 1 De andere opponenten zijn hier Hoog land 1. En Passant 3, Denk en Zet 2 en Doorn/Driebergen 3. Op dinsdag 8 november opent Leusden 4 de wed strijdenreeks in de 4e klasse C met het ontvangen van UCS 3. Voorts gaat de strijd tegen Doredenkers 1, PUEM 1, Montfoort 1. Vegtlust 2. Moira 4 en Kanaleneiland 3. Wat de jeugd betreft speelt Leusden 1 in de jeugdcategorie B (groep 1) de eerste wedstrijd op dinsdag 1 november thuis tegen de Pion. Later volgen de wed strijden tegen DBC. Breukelen, Ons Genoegen, de Ivoren Toren, Culem- borg en Baarn. Leusden 2 is onder gebracht in de jeugdcategorie C met Hoevelaken, de Pion, Barneveld, DBC, Culemborg en Baarn Begonnen wordt met het uitreisje naar Hoevelaken op zaterdag 19 november. Op dinsdag 12 december volgt de eerste ontmoeting in eigen huis tegen DBC. Donderdag 20 oktober (behalve zondag) t/m maandag 24 oktober: Districts kampioenschap kkg-schieten 12 m knielend bij de SV Frans Trompte Hoevelaken aan de Stoutenburger- laan. Donderdag 20 oktober, 20.45 uur: Zaal- voetbal Reynolds - Pon Voorwaarts in sporthal de Sijpel, Harderwijk. Donderdag 20 oktober, 13.00 uur: Fiets-foto-puzzeltocht voor de An- tilopenjeugd met start bij het club huis op het BB-park Vrijdag 21 oktober, 20.00 uur: le kaart avond van Roda in het clubhuis op het BB-park Zaterdag 22 oktober, 11.30 uur: (Oe- fen)voetbalwedstrijd Roda 1 - Roda 2 (zaterdag) op het Burg. Buining- park LEUSDEN - Voor aanstaande zater dagmiddag, aanvang 15 uur. is alsnog ingelast het restant van twintig minuten van de op 17 september wegens ziekte van de scheidsrechter voortijdig ge staakte voetbalwedstrijd Roda - FZO. De stand was op dat moment 0-0. Zondag 23 oktober, 14.30 uur: (vriend- schapp voetbalwedstrijd Zeist 1 - Roda (zondag) 1. Maandag 24 oktober: competitieschaak- wedstrijd Huizen 1 - Leusden 1. Maandag 24 oktober, 20.00 uur: Bil jarten BV '75 - de Lanteern 3 in de biljartzaal aan de Hamersveld- seweg Maandag 24 oktober, 20.30 uur: Slot- avond districtskampioenschappen kkg-geweer met deelname van de SV Leusden in de schietaccom- modatie van SV Frans Tromp te Hoevelaken LEUSDEN/CENTRUM - Van 13 t/m 24 oktober (m u v de zondagen) wor den in de schietaccommodatie van de Sv Frans Tromp, aan de Stouten- burgerlaan 22 te Hoevelaken, de kam pioenswedstrijden 1977 van hetKNSA- district V georganiseerd en met name op het onderdeel KKG 12 meter in knielende houding Klein kaliber (vrij) gewee op 12 meter knielend is een tvpisch Nederlands nummer, inter nationaal wordt wel op 50 meter ge schoten De belangstelling voor het Hoevelakense gebeuren is zeer groot. 200 schutters van 15 vandebijdistrict V aangesloten 27 verenigingen doen daaraan mee Uit onze omgeving o m. de Sv Leusden e.o Ons Genoegen uit Achterveld. Prins Hendrik (Amers foort). de Eendracht uit Barneveld en natuurlijk ook de Hoevelakense Sv Frans Tromp Er wordt geschoten om het individuele kampioenschap en om de korpstitel in 5 klassen H, A, B. C en D Het totaal aantal wed- strijdschoten is 60 (de meesterkaart) plus 15 proefschoten per deelnemer Snel uitgerekend komt dat neer op niet minder dan 200 x 75 of 15.000 schoten I met patronen a 8 cent en dat is voor de heren f 1.200.- buiten het normale verteer Maar behalve het gebruike lijke eremetaal voor de beste drie fc schutters van iedere klasse heeft de m organiserende vereniging voor iedere deelnemer een fraaie herinnerings- u spel beschikbaar De wedstnjdcom- v missie, die garant staat vooreen vlek- -■ keloos verloop van het kampioenschap heeft de LeusdenaarH Groen als voor zitter en bestaat voorts uit de heren A van Koot. J E C Stieltjes, M M K v d Linden, B Klandermans en W. Doornkamp Wat de Leusdense deelname betreft, vond gisteren de Ach terveldse avond plaats, terwijl de Sv. Leusden e.o op de slotavond van a.s maandag aan schot komt.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 13