es judokampioenen in eusden B Eerste overwinning Impala volleybal TTCL6 bedwingt Maarsbergen Bazar „Tryfosa" Monsterzege Haaien tegen WZPC Leuke successen Haaien in Zeist Ponywedstrijden Nimmerdor ipala-jeugd domineerde LEUSDEN Maandag weer Vrouwenkafee J UO O Leusder Krant - Sport kijkt nauwlettend toe of de jonge judoka's alles volgens de regelen der kunst doen fe leraar LEUSDEN-CENTRUM - Zaterdag- reen vanaf half tien zag de gym- il'ian de Asschatterweg eruit als echte dojo. Daar vond het jeugd kampioenschap van Leusden plaats "diverse gewichtsklassen en zeer ^belangstellenden volgden van dicht lie prestaties van vooral de jongste Èdtj's Vanwege het zeer grote aan- l^elnemers moest wedstrijdleider j Boersma genoegen nemen met üesigszins uitlopen van het geplande sktnjdschema Gelukkig had hij de EiSbare hulp van de goed leidende Ssrechters J. Blom en J. Dotin- i Iedere judoka, die voldoende inzet U en zich sportief had gedragen van de heer Boersma het wei bende wedstrijddiploma Op 12 no- ber zal in de sportschool Boers te Amersfoort de rayonjudocom- p aanvangen en de wedstrijden bzaterdag zijn voor de trainers haflenreuter en J. Dotinga een Houdgreep LEUSDEN - De belde eerste teams van Impala hebben afgelopen week hun eerste overwinningen in de nieuwe competitie geboekt. Zowel de dames als de heren versloegen het Bussumse V S met 3-1. De dames wonnen in een spannende strijd, die doordat enige speelsters de nieuwe zaal van V S niet konden vinden, enige tijd te laat begon. Hierdoor was het even wennen voor de Leusdense speelsters, hetgeen er toe leidde dat Impala aanvankelijk achter kwam te staan. De Impala ploeg zette zich echter over deze tegenslag heen en zag kans om alsnog de eerste set met 15-11 te winnen. Ook in de tweede set liep het aanvan kelijk niet zo best. V S nam het initiatief, omdat Impala aanvallend een te kleine vuist maakte. Tot 13-6 liepen de Bussumse tegenstandsters uit, voordat Impala wat terug kon doen. Mede dankzij het goede serveren van Anja Venderbosch kwam Impala weer langzij en kon alsnog de set met 14-16 gewonnen worden. De derde set had een enigszins ander verloop. Impala nam snel een ruime voorsprong en wist zelfs tot 10-5 te komen. Toen begon V S goed terug te komen en zagen de Leusdense dames geen kans om een afdoende antwoord te vinden op het goede spel van hun tegenstandsters. Deze set ging dan ook met 15-10 verloren, zodat de vierde set de beslissing moest brengen. Alweer kwam Impala achter, ditmaal met 11-6. Maar opnieuw was het Anja Vender bosch die met haar sterke service Impala weer op gelijke hoogte bracht. In de spannende slotfase was het Impala dat aan het langste eind trok, door met 15-13 de set en daarmee pok de wedstrijd naar zich toe te trekken. A.s. zaterdag, 22 oktober zijn de dames weer in Lcusden te bewonderen, als om 15.00 uur in de Meent wordt aangetreden tegen Spokers. De heren van het eerste behaalden afgelopen zaterdag hun eerste competitie punten. Evenals bij de dames, ging de strijd tegen V S. Aanvankelijk werd Impala nog al overdonderd door het snelle en gevarieerde spel van de tegenstanders, zodat de Leusdenaren spoedig tegen een 7-0 achterstand aankeken. Maar naar mate de set vorderde, kregen de Impala spelers meer vat op het spel van V S, zodat de achterstand ingelopen werd. Uiteindelijk werd het zelfs een 15-17 overwinning voor Impala. In het begin van de tweede set liep het bij Impala op rolletjes. Regelmatig scorend kwamen de Leusdenaren tot een 14-11 voorsprong, waarna er echter wat ging haperen, hetgeen Impala op setverlies kwam te staan. Met 16-14 moesten de pupillen van Ed Smits deze set inleveren. In de derde set ging het echter weer voortref felijk. Met goed aanvals- en verdedigend spel werd V S onder druk gezet, zodat de Bussumers nauwelijks aan scoren toe kwamen. Impala besliste deze set dan ook met 15-5 ruimschoots in hun voordeel. De laatste en beslissende set vertoonde aanvankelijk een gelijk op gaand spelbeeld. Tot 10-10 hielden beide ploegen elkaar in evenwicht, waarna het echter Impala was, dat de set met 15-10 uitmaakte, zodat een verdiende over winning was bereikt. De heren komen a.s. zaterdag even eens in Leusden in het strijdperk. In de Meent ontvangt Impala om half vijf Huizen, in welke ontmoeting opnieuw puntenwinst voor de Leusdenaren be haald kan worden. De volleybalmiddag wordt zaterdag geopend om kwart over één met de damesontmoeting Impala 2 - Surf. mooie selectiegelegenheid geweest om straks tot de sterkste formatie te ko men. De kampioenuitslagen waren: t/m 28 kg.: 1. Take Jan Bloemhof; 2. Michel de Vries, 3. Tommy Ver meulen; 4. Edwin Vermeulen. 28-32 kg.: 1 Derk van Went; 2. Gordon Nyessen; 3. Bob Mobach; 4 Thea van Gils oktober UDende tak van sPort- e Bo\i 36-41 kg.. 1 Reinier Wesseling; 2. Jimmy Kool; 3. Diederik Snip. 4. Leo Melissen 47-55 kg.: 1 Michel Staal; 2. Sandra Walter. 32-36 kg.: 1. André Rietveld; 2. Coen Tijssen, 3 Jos Boersema; 4. Robert Boersema 41-47 kg.: 1 Rick Mobach; 2. Jos Hooyer. +55 kg.: 1. Stephan Wollaars; 2. Ge rard Herni. LEUSDEN - Het 6e team van onze Leusdense tafeltennissers leverde deze week ongetwijfeld de beste prestatie. Zelf onderaan de ranglijst in de 5e klasse F zonder winstpunten kreeg het koploper Maarsbergen 3 op bezoek. Het werd een verbeten strijd waaruit vooral Gerard van Gelder veelvuldig als winnaar te voorschijn kwam. Dankzij zijn 3 over winningen vooral resulteerde de ont moeting in een puntenverdeling. Voor TTCL 6 een eerste stap op de goede weg, voor Maarsbergen ongetwijfeld een fikse tegenvaller. Dat het eerste team het in de 3e klasse A niet moeilijk zou hebben was te verwachten. TVS 1, UTTC 9 en Quick 3 werden tot nu toe zonder al te veel problemen opzij gezet door Piet van de Bree en zijn mannen. Volgende week gaat het pas spannen als' mede- koploper Rega 5 uit Nijkerk op bezoek komt in Leusden. Wanneer deze lastige klip omzeild kan worden, lijken er goede mogelijkheden voor een terugkeer naar de 2e klasse in december. De topper in de 4e klasse H, TTCL 2 tegen URVA 3, werd uitgesteld tot donderdag. Beide teams zijn nog onge slagen en deze wedstrijd kan een indicatie vormen voor een mogelijke kampioenskandidaat. Alleen Maars bergen 1 kan als lachende derde fungeren. Dat Max Muller nog wat tijd nodig heeft om z'n oude ritme terug te vinden, was vorige week voor de toeschouwers al gauw duidelijk. De winst op SVE 7 kwam er wel, maar het ging nog niet overtuigend. Deze week trad TTCL 3 aan bij REGA 9 in Nijkerk. Weliswaar is het in Nijkerk altijd lastig spelen vanwege de voor tafeltennis niet ideale accommodatie in de sporthal, mar de 6-4 nederlaag van Rienus ter Hoeven en zijn teamgenoten kwam toch eigenlijk onver wacht. Een gedeelde 3e plaats is voorlopig voor dit team weggelegd. TTCL 4. dat vorige week in Utrecht bij AMEV 4 een punt liet liggen, had het deze week ook erg moeilijk. TRS 7 kwam op bezoek, een team dat van het vorig jaar genoegzaam bekend was. Het is een gelijk opgaande strijd geworden tot 4-4. Helaas voor onze Leusdenaren pakten de Amersfoorters de laatste 2 partijen en gingen dus twee punten rijker naar huis. Het vierde team bleef achter met wat zelfverwijt, en niet geheel ten onrechte. Het vijfde team tenslotte ging bij de routiniers van Hoevelaken 2 op bezoek en hadden daar weinig in te brengen, ondanks het jeugdige enthousiasme van met name invaller Rudolf Drager. 9-1 werd het tenslotte en daarmee bleef TTCL 5 onderaan de ranglijst van de 5c klasse D staan. LEUSDEN - Evenals voorgaande jaren hoopt de Vrouwenvereniging „Tryfosa" ook dit jaar weer een bazar te organiseren en wel op d.v. 28 oktober a.s. Zoals wellicht bekend komt de op brengst ten goede aan de Gereformeerde Zendings Bond en de Inwendige Zen ding op gereformeerde grondslag. Ditmaal wordt de bazar gehouden in het wijkgebouw ,,'t Trefpunt" aan de Arnhemseweg naast de hervormde kerk De openingstijden zijn van 14.00- 17.00 uur en vanaf 19.00 uur. Naast diverse attracties is er weer van alles te koop. Tussen d^edriiven door kan een J{£»fc6fft^g^5f^^'.vorden LEUSDEN - Maandagavond 24 ok tober is er weer een Vrouwenka fee. vanaf acht uur Deze avond wil men gaan praten over de taak en de rol van de vrouw, vroeger en nu Heeft de vrouw van nu het veel gemakkelijker, of valt dat eigenlijk tegen0 Was de vrouw van vroeger meer tevreden of viel dat ook tegen? Wat zijn de dingen die bepalen of een vrouw het gemakkelijker of moei lijker heeft? Huishoudelijke apparatuur, vrije tijd, gehuwd of ongehuwd, veel weinig of geen kinderen, kortom is er genoeg om over te praten. Tot maandag en hopelijk wordt het een gezellige en zinvolle avond' Iedere veertien dagen zal de Leusderkrant jullie op de hoogte houden van de aktiviteiten van het Vrouwenochtend- en Avondkafee. LEUSDEN - Zaterdagavond 15 okto ber moesten de Haaien voor hun eerste uitwedstrijd helemaal naar Z.O -Beem- ster om aldaar tegen WZPC te spelen Hoewel de Haaien deze wedstrijd niet zonder zorgen tegemoet zagen, Teun van Spriel en Wim Burger waren na melijk afwezig, zou het allemaal toch nog wel erg gemakkelijk gaan In de eerste minuut kon Jan van de Grootevheen na een snelle uitbraak al 1-0 op het scorebord aan laten tekenen De Haaien, die al snel in de gaten kregen, dat zij conditioneel veel sterker waren, bleven doorgaan. Via schoten van Jack van Broekhoven en Harry Abbing en een achterwaartse omhaal van Hans van Mourik liepen de Haaien uit naar een comfortabele 4-0 voorsprong Hierna gingen de Haaien slordig spelen Verkeerd plaatsen in de achterhoede bracht een WZPC-er vrij voor het doel van keeper Henk Rev die op het erna volgende schot kansloos was In de tweede periode scoorde de Haaien middels Rob Hukker slechts eenmaal De mooiste kansen werden gemist terwijl ook een nu merieke meerderheid geen doelpunt opleverde Vanaf de derde periode gingen de Haaien echter weer iets gemotiveerder spelen Jack van Broek hoven scoorde al snel 6-1WZPC kwam echter terug tot 6-2 doordat een WZPC - er de bal in het doel en Jan Wan- rooy onder water wist te werken. Via Harry Abbing en Jack van Broek hoven (2x) brachtten de Haaien de stand op 9-2 De laatste periode ging de doel- puntenmachine op volle toeren draaien. Uit een nummerieke meerderheid zorgde Rob Hukker voor 10-2 WZPC scoorde nog eenmaal, doch Jack van Broekhoven bracht het verschil weer op acht doelpunten Doordat WZPC het conditioneel niet meer zo zag zitten, konden de Haaien door doel punten van Jaap Wolswinkel (3x), Harry Abbing en Wim van de Klashorst de eindstand brengen op 16-3. Hierdoor zijn de Haaien nog steeds ongeslagen na twee gespeelde wedstrijden. Vrij dagavond 21 00 in het 25 meterbadvan het Sportfondsenbad spelen de Haaien hun tweede thuiswedstrijd tegen Neptu- nus Zaandam. Publiek is welkom! DONDERDAG 20 OKTOBER 1977 ZEIST - Zaterdagavond waren de Haaien met een tienmansploeg aanwe zig op de A-kringwedstrijden in het Zeister zwembad de Geiser. In totaal deden 13 verenigingen uit de kring Utrecht mee en de Haaien deden het goed met een overwinning op 2 van de 10 nummers en zesmaal een verbetering van de persoonlijke tijden, die de zwemmers of zwemsters in de loop van dit jaar op de klok gezet hadden. Anncmiek Tukker begon uitstekend door meteen maar het eerste onderdeel (100 m. vrij voor meisjes o/lO) te winnen, daarbij haar beste tijd met 3,1 seconde lot 1.25.6 verbeterend. Op de 100 m. schoolslag voor meisjes o/12 werd Rina Herder 4e in 1.34 rond (winst 2,4 sec.) en Bianca Wesseloo 6e in 1.44.1 (anderhalve seconde vooruit gang). Marcel Flemming werd 4e in 1.41.8 (was 1.40.7) op hetzelfde num mer voor jongens. Op de 100 m. rugslag voor meisjes o/14 kwamen Marina Pastoor en Carolicn Enthoven aan de start. Marina boekte een winst van 1,4 seconde en kwam op 1.37 5 uit. De 7e plaats was met 1.28.3 (1.25.6) voor Caroline. Thijs Noordewier was 2,3 sec. sneller dan eerder dit jaar op de 100 m. vlinderdlag voor jongens o/16 Hij won in 1.13.0 dit onderdeel van de wedstrijd. De 8e plaats was weggelegd voor Gerlach Jacobs in 1.20.3 (1 20 rond). Het slotnummer was de 100 m. vrije slag voor heren. Frank v. d Hurk werd 6e in 1.03.7 (1.02.5) en Robert-Jan Möhlmann weliswaar 9e maar deson danks met een vooruitgang van 1,1 seconde. LEUSDEN/CENTRUM - Begunstigd door uitzonderlijk mooi weer organi seerde de L.R. P.C. Nimmerdor op het landgoed Den Treek zaterdag wed strijden voor ponyruiters. De equipe kampioenschappen van de provincie Utrecht en van de gecombineerde pro vincies Zuid Holland/Noord Brabant leverden geen nieuwe kampioenen op. Geen van de viertallen kwam compleet door de moeilijkheden heen. De overige resultaten waren: Samengesteld zwaar: 1. Marion de Jong/J. W. Friso 379,00 2. CarlaPasAVaaghalsjes 372,25 3. Bert van Roekel/De Klomp 368,75 - WilmaSevinga/Valouwe 368.75 Samengesteld licht, cat. D: 1. Michel v. Nimwegen/Wil- laerrts. 370,25 2. Marriëtte Cramer/Stad en Lande 364,00 3. Keesv. EngelenhoveAVillar. 360,l7 Samengesteld licht, cat. B/C: 1. Paulien v. d. Heyden/HPC 366,75 2. Karin Galema/Stad en Lande 363,75 3. WillekeFrankenAVaagh. 359,25 Terreinrit, cat D: 1. Alwin Struik/Overmaas 233 2. Martin Ruitenbeek/Usland. 237 3. Jan Blauwhof/Voomruiters 239 Terreinrit, cat C: 1. Jeantine Bestebreurtje/J.W. Friso 249 2. Ingeborg Hernes/J. W. Friso 253 3. GernedeBruin/Veldruiters 256 9. Olga Geth/Nimmerdor 272 Terreinrit, cat A/B: 1. Wim Schijf/Voornruiters 229 2. Cisca Mandersloot/Willaer. 273 3. Piet v. d. Staay/Develruiters 291 Zeer sterk speelden ook de jongens uit Leusden. Bij de 10-12 jarigen ein digde Impala 1 als overwinnaar (set- punten 120 tegen slechts 10) door de vier gemakkelijke zeges op Smashers 1, GVC 1. SSS 1 en Surf 1. Ook viermaal winst (op Oberon 2. Dindoa l.Oberon 1 en SBR 1) leverde Impala 2 de eind zege op met 110-14 aan setpunten Impala's derde team in deze leef tijdsgroep werd 3e (toch nog met positieve setcijfers 84-68). De Leus- denaartjes versloegen ASVD. speelden gelijk tegen SRB 2 en Spokers 1, maar verloren van Oberon 1. De 8-10 jarige Impala's werden ook num mer 1 in hun groep en wel met 120- 21 aan setpunten. Achtereenvolgens werden Surf 1. ASVD 1, Smashers 1 en Limvio 1 jeugdige Impala boekte op het Hilversumse tournooi de navolgende resultaten: 3 teams had de Leusdense club bij de meisjes van 10-12 jaar in de strijd Impala 1 werd winnaar met 118-19 aan setpunten door overwinningen op Vios 2, Dindoa 1, Swift 1 en Oberon 1. Ook Impala 2 eindigde op de le plaats (105-50) na gewonnen te hebben van Vios 3, SSS 1 en Spokers 1 en een gelijkspel tegen Surf 1. Door van Lim vio 1 en GVC 1 te winnen, gelijk te spelen tegen Vios 1 en een nederlaag tegen KGU/V&S kwam Impala 3 als 32e uit de strijd met 83-80 als set cijfers. Twee 2e plaatsen bereikten de Leusdense meisjes van 8-10 jaar. Impala 1 won van Limvio 2. Smashers 1 en Surf 1, maar verloor de wedstrijd tegen Spokers 2 De set-cijfers waren hier 76 tegen 54. Impala 2 (met 96-44) versloeg Limvio 1 en Dindoa 1 en speelde gelijk tegen Spokers 1 en Smashers 2. "VERSUM - De volleybalvereni- tapala hoeft niet bang te zijn ie toekomst. Op het zaterdag in ^o-hal te Hilversum gespeelde m ^ncts-rainivolleybaltournooi ein- I4utf de 9 Leusdense teams zeer hoog ranglijst. Aan het tournooi teams mee van verenigingen Crayons Hilversum, Amersfoort •arderwijk. In totaal werden 275 dijden van 20 minuten gespeeld op de 11 beschikbare velden, voordat om 16.30 uur de prijsuitreiking kon be ginnen. De leiders van Impala's jeugd afdeling hebben hun zaken knap voor elkaar en voorde jeugd zullende mooie resultaten zeker stimulerend werken. Nog steeds kunnen jongens en meisjes vanaf 8 jaar bij de volleybalclub te recht. Zij kunnen zich melden op de vrijdagse trainingsmiddagen in sport zaal Groenhouten tussen 16.00 en 19.00 uur.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15