in kraam op Smoussesteeg u snacks en gebakken vis 0BEL ROND VISKRAAM: VOLGEND JAAR AAN SMOUSSESTEEG LEUSDER KRANT I Onafhankelijk nieuwsblad DE LEUSDER KRANT ,deredaktie) Leusder Krant - plaatselijk nieuws sportveld - De situering van de school DONDERDAG 20 OKTOBER 1977 Dat is wellicht juist, want ook tegen het feit. dat de heer Maarseveen wel toestemming om bij de Rozendaal te gaan staan, terwijl hem later werd ge zegd. dat hij onmiddellijk moest ver dwijnen? De heer Paardekoper: ,,Dat is geen juiste voorstelling van zaken. De heer Maarseveen heeft een ventver gunning ontvangen voor snacks, waar onder gebakken vis. Dat betekent, dat hij zijn waren al rijdend van plaats naar plaats dient te verkopen Een vaste standplaats - en dat staat duidelijk in zijn vergunning - is niet toegestaan Het beleid van b. en w is nogal streng. Want hoewel er duidelijk be hoefte is aan viskramen en andere levensmiddelen-kramen (zeker nu bij voorbeeld A O aan de Zwarteweg is weggevallen) op andere dagen dan dinsdag en vrijdag, blijft het gemeente bestuur van mening, dat dit niet reali seerbaar zou zijn. Er zijn vrijwel geen plaatsen denkbaar, waar dergelijke kramen zouden kunnen worden ge plaatst. zonder overlast, in de vorm van parkeerproblemen, stand e.d. voor de omwonenden Voor de heer Maarse veen, die al sinds februari van vorig jaar bezig is om een vergunning voor Leus den te krijgen, werd aanvankelijk ge dacht aan een plaats aan de verlengde Noorderinslag (Alandsbeek-west), maar de bewoners dóór waren daar niet van gediend Hetzelfde geldt voor het winkelcentrum De Biezenkamp: ,,Kijk, daar is op dinsdag de markt en op vrijdag staat er een viskraam. Het is niet ondenkbaar, dat omwonenden protest gaan aantekenen, zodra er vaker dan die twee keer een viskraam bij de Biezenkamp zou staan", aldus de heer Paardekoper, die hetzelfde bezwaar aanvoert ten aanzien van het noodwin- kelcentrum De Rozendaal. Bovendien zijn er veel meer gega digden met verse vis, die veel eerder aan de beurt zouden zijn voor een der gelijke standplaats, omdat ze veel eer der dan de heer Maarseveen een aan vraag om een vergunning bij de ge meente hebben ingediend ,,Wat dat betreft heeft het gemeentebestuur de heer Maarseveen zeer coulant be handeld door hem een standplaats aan de Smoussesteeg te geven, waar hij vlakbij nieuwbouwwijken staat" (Groenhouten). I Redaktionele medewerkers/sters: |Hevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr. 18, Achterveld, tel. 03425-1657 I De heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C, tel. 033-41380 I (sport) I De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al- Rosenboom, Grifthorst 5, Leusden/C, tel. 033-42101 (alge- Ineen) llevr, A. de Knijff-Mali. van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, IkWoon 033-40273 (kunst, algemeen). Inlevering redaktie-kopij I 'tpij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 I -vr op ons kantoor worden ingeleverd. I lel abonnementsgeld bedraagt 6,50 per kwartaal, 12,75 per half I aar en 25,- per jaar. iklachten bezorging: |Ws abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18 uur te hebben Ijjtvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze IJoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): IJjefoon 033-40691. l-^geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor- |S,n9. overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. - I» 1 .doilt i iiDV dtjtiH fe Ouders bekeken plannen vierde voor de gemeente REDAKTIE: I Mamix Kreijns, Smoussesteeg 5, Leusden-centrum, tel. 033-43792 I E^rtVos, Finnmark 3, Leusden-centrum, tel 033-41495 (verantwoordelijk) I Redaktie-adres: I Postbus 11Leusden-centrum Telefoon (werkdagen van 10 tot 12 en van 1 M tot 16 uur): 033-41495. Na kantoortijden overdag: 03420-6141 iwvertenties en administratie I -"^ave abonnementen, advertenties en het doen van betalingen kunt I -alhandelen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/Centrum op werk- Itgenvan 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. i abonnementsgeld: instellen foto's l^ataesteinde Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen I ^'uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling IS/ 5,00 exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, ■Jntal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U lh °ok kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3, Leusden/Cen- |p. Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste foto's ■nJis. openbare nen. Die mensen hebben hun kinderen nu op scholen in andere wijken zitten en ik kan me goed voorstellen - vooral als het gaat om kinderen in hogere klassen - dat ze die niet gauw van de ene school naar de andere willen laten overgaan Je krijgt dan de moeilijkheid dat kinderen uit „onze" wijk elders naar school gaan, terwijl wij onze leerlingen weer uit andere wijken zullen moeten halen. Ik heb dat probleem al enige malen naar voren gebracht in de Schoolraad, maar een antwoord op mijn vragen hierover heb ik nog niet gekre gen", aldus het schoolhoofd. De „Vierde Openbare" omvat dit jaar lifUSDEN/CENTRUM - de Smoussesteeg begint een populaire steeg te len Vroeger alleen bekend bij de autochtone bevolking als een weggetje bii verschillende andere Hamersvelders op bezoek te kunnen gaan of als load waarlangs het vee naar de verschillende weilanden kan worden ilnerd nu is de Smoussesteeg middelpunt van belangstelling geworden, r tweede Fase al weer een eind op streek is en de bouwaktiviteiten zich ïaan de Smoussesteeg hebben uttgestrekt, is dit weggetje wèl bijna z'n rLjnheid kwijtgeraakt, maar is er ook bekender door geworden. Daar mag Cheer J- G. Maarseveen uit Hoevelaken eigenlijk wel dankbaar voor zijn, ut door een resolute beslissing van b. en w. moet hij verdwijnen van zijn iwjplaats bij het noodwinkelcentrum De Rozendaal naar de nu alom be de Smoussesteeg - hoek Hamersveldseweg. Waarom de heer Maarse- tfimet z'n rijdende snack- en viswagen eerst domicilie koos bij De Rozen- al aan de Torenakkerweg om daarna op bevel van het gemeentebestuur te jwijnen naar de Smoussesteeg, blijkt te berusten op een reeks misver en èn op een nogal stringent doorgevoerd beleid van b. en w, inzake het «trekken van standplaats-vergunningen voor kramen e.d. Volgens de p paardekoper van de gemeentelijke afdeling algemene en juridische en heeft de heer Maarseveen namelijk een ventvergunning gekregen en ,nvergunning voor een standplaats. En dat maakt wel wat verschil. VEELMEER GEGADIGDEN De heer Paardekoper: „Er zijn nogal wat gegadigden voor een vaste stand plaats op eén of meerdere dagen voor de verkoop van vis, levensmiddelen, groente en noem maar op. Het beleid van b. en w is er echter op gericht om het aantal marktkramen (buiten de markt om, red.) beperkt te houden, om de spoeling voor iedereen niet te dun te maken. Bovendien is het nog niet zo'n simpele zaak om vaste standplaatsen aan te wijzen, want niet alle bewoners zijn gediend van bijvoorbeeld de stand van vis in hun nabije omgeving Leusden I Verschijnt iedere donderdag uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67 te Bar- l^eld. school (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wanneer het ministerie van Onderwijs en de bouwkundige Hoofdinspectie tijdig toestemming ver lenen, dan kan in januari aanstaande begonnen worden met de heiwerk zaamheden voor de vierde Openbare Kleuter- en Lagere school. Het gebouw, dat gaat verrijzen aan de Smoussesteeg ter hoogte van de witte boerderij, moet voor de bouwvakvakantie van het vol gend jaar worden opgeleverd. Leerlingen en leerkrachten, thans nog ondergebracht in houten lokalen aan het einde van de Noorderinslag, zouden dan het nieuwe schooljaar in het gebouw kunnen aanvangen. De schetsontwerpen voor het schoolgebouw zijn op dit moment ter goedkeuring hij genoemd ministerie. Begin vorige week gaf ir. P. Wassink, ontwerper van het schoolgebouw en medewerker van het Amersfoortse ar- chitectenburo Van Hoogevest, aan ouders en leerkrachten van de „Vierde Openbare" een toelichting op zijn ont werp Hij toonde een gebouw waarin plaats is voor twee werklokalen voor de kleuters, een speellokaal voor dezelfde groep, zes lagere schoolklassen, een handvaardigheidskern en een ruimte voor meervoudig gebruik. Veel meer dan dat bij de tot nog toe in Leusden gebouwde scholen het geval is, is de indeling van de nieuwe school aangepast aan de integratie van kleuter en basisonderwijs. Bij scholen als bij voorbeeld De Bongerd en De Vallei is er sprake van een duidelijke, enigszins af gescheiden, „kleutervleugel". In het ontwerp van de „Vierde Openbare", bij de totstandkoming waarvan de leerkrachten nauw betrokken zijn ge weest, liggen de lokalen gegroepeerd rondom een centrale ruimte. Daarin zijn, naast de ruimte voor meervoudig gebruik en de handvaardigheidskern, enige bergingen voor leer- en spelmate riaal, een keukentje en toiletgroepen ondergebracht. Aan de noordzijde is een ruimte voor de leerkrachten gesi tueerd, terwijl aan die zijde ook een documentatiecentrum zal worden inge richt. Aan de zuidzijde ligt het speello kaal. Ten oosten van het gebouw moet een speelplaats worden ingericht voor de kleuters en - gescheiden daarvan - voor de kleinere kinderen van de lagere school. Aan de andere kant van het schoolgebouw zouden dan de grotere kinderen kunnen spelen Aan die kant is ook ruimte voor een gymnastiekge- bouw, dat overigens niet tegelijk met de school gerealiseerd zal worden. Van het gymnastiekgebouw zullen tezijnertijd ook andere scholen dan de „Vierde Openbare" gebruik gaan maken. Het complex wordt gecompleteerd met een sportveld. Berna de Roo en Ton Vermeulen, respectievelijk hoofd van de kleuter school en de basisschool, toonden zich ingenomen met het ontwerp van de heer Wassink. Ton Vermeulen. „De ge vel, zoals die aanvankelijk getekend was, stond ons wat meer aan. Daarin zaten grotere ramen, maar de gemeente liet weten, dat een dergelijke gevel dis- soneerde met de woningbouw in de naaste omgeving. Vandaar dat de gevel is aangepast Zijn tevredenheid over het school gebouw kan de vrees van Ton Vermeulen niet wegnemen, dat het met de leerlingen van de „Vierde Openbare" nog wel eens een beetje moeilijk kan worden. Vermeulen: „Een groot deel van de woningen in Ak kerhoeve en Noordwijck, waaruit de kinderen voor onze school zullen moeten komen, gaan bewoond worden door mensen die nu al in Leusden wo- - De (aan de woonwijk aangepaste) oostgevel van de nieuw te bouwen school 4 klassen lagere school. Volgend jaar komt er in ieder geval een vijfde klas bij Mogelijk ook een zesde Dat hangt onder meer van het aanbod van zesde klasleerlingen af. De vierde openbare basisschool „levert' zelf volgend jaar nog geen zesde klasleerlingen Behalve de toelichting op de nieuwe school, hield men zich tijdens de ouder avond van verleden week ook nog bezig met een aantal huishoudelijke zaken. Zo werden het financieel verslag van het vorige en de begroting van het lopend schooljaar door de aanwezige ouders (ongeveer zestig) aanvaard. Ook moest er een nieuw lid voor de oudcr- commissie gekozen worden. Mevrouw L. de Vries trad af en was niet her kiesbaar. Haar plaats voor de basis school werd ingenomen door mevrouw Van de Wall-Bake, die op haar beurt voor de kleuterschool plaats maakte voor het meuw gekozen lid mevrouw Hageman. De kraam nu aan de Smoussesteeg, als eerste vestiging in het Hoofdcentrum. Hier mocht de viskraam niet staan. De heer Maarseveen was daar aan vankelijk niet zo erg tevreden over Hij zei ons, dat het nogal een moeilijke plaats was. temeer omdat hij met zijn kraam in een weiland moest staan, waardoor de bereikbaarheid niet opti maal was. De heer Paardekoper: „Dat valt ons nog wel mee. En aan de andere kant moet de heer Maarseveen er ook iets voor over hebben. Hij kan zei bij voorbeeld enige verharding aanbrengen om het z'n klanten wat ge makkelijk te maken" GEEN VERSE VIS Een andere klacht van de heer Maarseveen is, dat hij geen verse vis mag verkopen. „Daar heeft hij ook geen aanvraag voor ingediend. Hij heeft een vergunning gevraagd voor snacks, waaronder gebakken vis", aldus de heer Paardekoper Het gemeentebe stuur wil het aantal kramen, waar verse vis wordt verkocht overigens beperkt houden. „We bewaken het branchepa troon in Leusden zeer streng", heet dat in gemeentelijke termen. Toch is er behoefte aan een viskraam, waar elke dag vis gehaald kan worden Ook in Leusden. Dat zou spoedig kunnen blijken, zodra er een vishandel zou worden gevestigd in Leusden. Die verkoopt dan toch ook elke dag al dan niet gebakken of verse vis? De heer Paardekoper: „Dat is een heel andere zaak. Dat zou in een win kelcentrum zijn. We praten hier over losse kramen en als we daarmee een minder streng beleid zouden voeren, is het einde zoek. De heer Maarseveen mag nu aan de Smoussesteeg snacks verkopen (waaronder gebakken vis) en dat is toch een ideale plaats, omdat een andere snackbar aan de andere kant van het dorp te vinden is? Maar verse vis, nee, daar krijgt hij geen toe stemming voor. Daarvoor zijn andere gegadigden. En mocht er een goede plaats gevonden kunnen worden op a andere dagen dan dinsdag en vrijdag voor een dergelijke viskraam, dan heb ben die andere gegadigden voorrang. Die staan op een wachtlijst." En daarmee is voor de gemeente de kous af. De heer Maarseveen is nu elke donderdag te vinden aan de Smoussesteeg. Voor liefhebbers van snacks en gebakken vis. Voor verse vis zal men toch echt moeten wachten tot vrijdag of tot dinsdag.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3