Huis eigenaren C.N. gaan vergaderen EEN NIEUW LEUSDENAARTJE? s fertragingstaktiek van gemeente heeft succes: gok in 2e deelplan géén houtskeletbouw Overdracht gelden selectie centrum vond weer plaats Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 20 OKTOBER 1977 enthousiast werken tot de ontdekking te komen, dat we eigenlijk voor niets heb ben gewerkt Dat wij door de gemeente nooit serieus zijn genomen en tot op het laatste moment aan het lijntje zijn ge houden". Het bestuur van de Stichting Houtskeletbouw Leusden i.o. heeft om het vertrouwen tussen stichting en ge meente niet te schaden - tot nu toe ge duldig gewacht, gepraat en gewacht Maar de emmer is nu boordevol en is uiteindelijk overgelopen. Voor de Stich ting Houtskeletbouw Leusden i o is het wat betreft het tweede deelplan wellicht te laat om nog iets te realiseren. Alle initiatieven zijn uit handen van de stich ting genomen ,,En daar zijn we bij zonder kwaad over" En verder? Ineke Wesenaar: „Als de gemeente doorgaat met deze handelswijze ten opzichte van onze stichting, kunnen wij onze doelstel- VERLOREN Deel 3 kentekenbewijs, 73-73-PT; witgouden schakelarmband; twee sleu tels in étui. enige sleutels, hangend aan een sleutelétui. GEVONDEN Twee huissleutels; speelgoedkonijn; plastic tas; bruine damesfiets. AAN KOMEN LOPEN Zwart konijn. Inlichtingen worden u persoonlijk of telefonisch verstrekt door het buro der Rijkspolitie, Arnhemseweg-Oude Rijksleg, tel 033-44444 CONTROLES Bij een politiecontrole op de Arn- hemseweg werden op maandag 10 okto ber vier fietsers bekeurd, die het rode verkeerslicht negeerden. Op de Krui sing Groene Zoom*-Burgéme'estér de Beaufortweg gingen zes automobilisten en één motorrijder op de bon, omdat zij de aldaar verplichte rijrichting niet wensten te volgen Bij een snelheidscontrole op woens dag 12 oktober werden in Achterveld maar liefst 13 automobilisten bekeurd. De politie noteerde snelheden van 65 tot 79 kilometer per uur. Bij een controle op de Noorderin slag op donderdag 13 oktober werden 9 automobilisten bekeurd, die door het rode licht reden of de verkeerspijlen negeerden. Diezelfde avond werden 11 auto mobilisten bekeurd, die niet de juiste verlichting voerden Drie fietsers en 1 bromfietser kregen een proces verbaal, omdat ze helemaal geen ver lichting op hun vervoermiddelen hadden. Ook vrijdag 14 oktober was het bij de patrouille van de politie weer raak. Vier automobilisten negeerden het rode verkeerslicht. Twee bestuurders van auto's trokken zich niets van de verplichte rijrichting aan. Een fietser ging op de bon, omdat hij de handen van zijn stuur geruime tijd los liet Een bromfietser liep een bekeuring op. omdat hij een kind vervoerde, zonder dat er op zijn brommer voet steuntjes waren aangebracht. Ook werd er tijdens deze politie patrouille gekonstateerd, dat alle vier de lampen van de spoorwegovergang op de Lockhorsterweg door vandalen waren vernield KAMPVUUR Tenslotte kwam bij de politie de melding binnen, dat de padvinders op zaterdagavond 15 oktober op de Dode- weg, waar zij hun honk hebben, een kampvuur gingen houden. REEBOK EN REEGEIT DOODGEREDEN Ondanks de vele waarschuwingsbor den in onze dreven worden nog dagelijks overstekende reeën slachtóffer van. hét snelverkeer Dit is bijzonder betreu renswaardig. Maandag 10 oktober werd op de Arn- hemseweg, ter hoogte van Café-Res taurant ,.De Mof" een reebok aan gereden door de auto Van de heer S. uit Woudenberg. De reebok werd ge dood. De auto werd beschadigd. Zaterdag 15 oktober werd een ree geit dodelijk getroffen. Het gebeurde op de Doornseweg. De heer H. uit Amerongen reed met zijn auto op een overstekende reegeit in. De geit was op slag dood. De auto van de heer H werd zwaar beschadigd. MEISJE BIJ SPOORWEG LASTIG GEVALLEN De heer M. uit Leusden-Centrum deed er op maandag 10 oktober aangifte van dat zijn 12-jarige dochter Esther op het pad langs de spoorlijn was lastig gevallen door een schooljongen. Hij duwde haar van de fiets en gooide haar op de grond, waarbij het meisje 'naar linkerknie bezeerde De heer M moest zijn dochter in het ziekenhuis laten verbinden. Drie dames, die het gebeurde hadden gezien, hadden de naam van de jongen niet gevraagd LEUSDEN - De „Vereniging van eigenaren van woningen van Centraal Nederland i.o." houdt op 9 november aanstaande haar oprichtingsvergade ring. Deze bijeenkomst wordt ge houden in de Marcuskerk aan de As- schatterweg en begint om 19.30 uur. ....U kunt de vlag uitsteken ....een dorpsomroeper huren ....het van de daken schreeuwen. Het één kost meer dan het ander maar het gaat veel gemakkelijker met een perfekt gedrukt geboortekaartje van de LEUSDER KRANT Komt u alvast eens langs! U zult verbaasd zijn over onze enorme kollektie. U kunt niet zeggen, dat u geen keu? hebt. U mag onze modellenboeken thuis rustig eens doorkijken. Finnmark 3, Leusden-C., tel. 033-41495. Kantoortijden: werkdagen van 10-12 en van 2-4 uur. steeds in oprichting in afwachting van definitieve berichten van de gemeente over de mogelijkheid als realisator op te kunnen treden. De gemeente stelde daarbij de eis, dat HSB Leusden alléén niet als realisator kon optreden, omdat zij geen risicodragende opdrachtgever is. „Natuurlijk gaan we niet over één nacht ijs", zegt mevrouw Wesenaar „We hadden al uitgebreid kontakt gehad met een bekende (grote) bouwonderneming uit de omgeving én een firma, die bereid was als mede- realisator op te treden. In maart van dit jaar werd een uitgebreid rapport hier over ingediend bij de gemeente. „De mogelijkheden, die wij samen als reali sator hadden te bieden, waren volgens ons uitermate gunstig en zouden even tueel zo nodig kunnen worden bijge steld". aldus Ineke Wesenaar. Op 21 april schrijft gemeente- werken-direkteur de heer Pais een brief aan de stichting met de mede deling dat „het mij helaas niet is ge lukt om voor 1 april uitsluitsel te geven over de verdere aanpak met betrekking tot het realiseren van een aantal woningen in houtskeletbouw". De gegadigden voor woningen in het eerste deelplan waaronder leden van de HSB- Leusden) hadden toen intussen hun beslissing reeds genomen en konden gevoeglijk van de lijst van de Stichting Houtskeletbouw worden afgevoerd. De heer Pais vervolgt zijn brief:,,Wel kan ik u verzekeren, dat er ruimschoots aandacht wordt besteed aan de doelstellingen van uw stichting om een aantal premie-koopwoningen te reali seren. Ik heb er goede nota van geno men, dat volgens u een economisch op timum wordt bereikt bij een aantal van ongeveer 100 woningen". Zoals in dit artikel al eerder werd gesteld, kreeg het stichtingsbestuur op 6 oktober bericht (in een brief die op 4 oktober was opge steld en op 5 oktober was verzonden), dat de stichting niet in aanmerking zou komen als realisator en dat - onder be heer van Nationaal Grondbezit - in principe 58 woningen in Houtskelet bouw zou kunnen worden gerealiseerd. En daarmee is voor de gemeente de zaak rond TEGENWERKING „Ondanks alle vnendelijke gesprek ken, die wij in de afgelopen twee jaar hebben gehad, is ons duidelijk geble ken, dat de gemeente ons op alle moge lijke manieren heeft tegengewerkt. He laas zijn wij veel te goed van vertrouwen geweest en zijn veel van de gesprekken, die wij hebben gehad, nooit schriftelijk bevestigd door de ge meente ondanks herhaald aandringen. Gemeenteraadsleden, die wij hebben getracht in te schakelen toen bleek, dat wij na zeven maanden nog nooit een antwoord hadden gehad op een brief van ons, beperkten zich tot dit feit en drongen op een spoedige beantwoor ding aan. De brief bleek toen irvde map „zoekgeraakte brieven" terecht zijn ge komen, maar ook daardoor is de zaak duidelijk vertraagd. Kortom: het is bij zonder teleurstellend om na twee jaar Lde 180 woningen in Langenbeek zal Lgrealiseren. Het Gemeentebestuur róft één dag voordat de bijeen- wordt gehouden): „Om bud- redenen (planvoorbereidings- rt' en om redenen van praktische jj'hebben wij besloten niet uw stich- realisator op te laten treden bedoelde woningen onder te rqen in een groter contingent, te oren door Nationaal Grondbezit". Paal, zo blijkt dan uit de brief, zullen kroningen eventueel in HSB kunnen ..*1 uitgevoerd, fnêt stichtingsbestuur had direkt na Lp een gesprek met wethouder jenaar over deze onbehoorlijke Ineke Wesenaar: „Afgezien «van het feit. dat wij buiten de deur 2 gehouden als realisator na bijna Isiaarlang praten en onderhandelen jêt'degemeente over de voorwaarden Legen, zijn de 180 gegadigden op die van de 6e oktober niet Klicht over houtskeletbouw. Hoe juinen dan een keuze maken?" I Oengens waren van de lijst woning- tekenden, die hun voorkeur hadden besproken voor de HSB-methode den van de stichting) nog geen tien fcadigden voor deze avond uitgeno- hdat informele gesprek werd toege- i dat zo geen keus kon worden taakt en de gemeente zou de 180 fcadigden (potentiële kopers) alsnog *1 bnef sturen, waarin hen zou /den meegedeeld, dat zij hun voor bonden uitstellen, tot na een voor- Ifóngsavond over deze bouwme- cde „Die brief', aldus mevrouw We- (raar, "werd pas dagen daarna ver fden' En dat komt de gemeente dan kluit, want zij schrijft onder meer in Isfder genoemde brief aan de stich- g:„De toewijzing van woningen zal sciueden op basis van woningzoe- mbij de gemeente De keuze van Igsgadigden voor al of niet uitvoering jletbouw doet niets af of toe aan de leitbij toewijzing. Mocht uit de in- k van diegenen die een woning n toegewezen blijken, dat niet of Iwrelijks belangstelling bestaat voor «van houtskeletbouw. dan moet kollege ernstig overwegen in Lan- ïekgeen premiekoopwoningen in pletbouwte realiseren". htmg 'Houtskeletbouw i.o. is iet feit. dat zij zelf buiten de u wordt gehouden, best bereid om Óiedewerking aan een gedegen chtingsavond te geven Maar de gemeente weigert nu haar medewer king in het verstrekken van adressen van woningzoekenden in de premie koop en de vrije sektor Vijftig procent van die gegadigden woont buiten Leus den (in het algemeen weigeren ge meenten medewerking aan het ver strekken van adressen om misbruik voor reclame-doeleinden te voorko men) ONWIL „Er is duidelijk sprake van onwil bij de gemeente om met ons samen te wer ken". zegt voorzitster mevrouw Wese naar Begin dit jaar had het bestuur van de stichting een gesprek met de ge meente (met de heren Pais en Faber) over de mogelijkheden in het tweede deelplan. Uit het verslag van dit gesprek citeren wij:,,De Stichting Houtskelet bouw Leusden i.o. merkt op, dat een aantal mensen, die nu een woning van het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten of de Woningstichting Centraal Ne derland in het eerste deelplan hebben gekregen, zijn tevens lid van de stichting HSB. Een deel van deze leden heeft de wens te kennen gegeven even tueel liever in het tweede deelplan met houtskeletbouw mee te doen, mits de zekerheid kan worden gegeven, dat zij zo'n woning toegewezen krijgen". En verder: „Gekonstateerd wordt, dat die zekerheid voor 1 april 1977 moet zijn gegeven". Afgesproken wordt, dat de stichting een aktuele lijst zal overhandi gen van leden, die nog steeds in HSB willen bouwen en die lijst zal worden getoetst aan de gemeentelijke lijst van woningzoekenden en de gegadigden voor een vrije sektorwoning. „Op basis van deze toetsing en de planologische aspekten zal, indien het gemeentebestuur besluit de stichting als realisator voor te dra gen, worden bepaald welk woning bouw programma en hoeveelheid woningen de stichting zal mogen realiseren". In een begeleidende brief van de direkteur van gemeen tewerken, de heer M. T. Pais - geda teerd 23 februari 1977 - geeft deze echter al te kennen, dat de gemeente de voorkeur geeft aan een eventuele realisering van houtskeletbouw- woningen in het tweede deelplan door de daar werkzaam zijnde reali sator. HSB ALS REALISATOR? De Stichting HSB Leusden is nog lingen niet realiseren. Dan is ook duidelijk gebleken, dat noch het ge meentebestuur van Leusden, noch de wethouder van Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting, noch de commissie R.O. noch de raad in haar totaliteit initiatieven uit haar eigen bevolking op prijs stelt. Initiatieven, die voor ons zonder meer realiseer baar zijn, mede dank zij de deskun dige inbreng die wij kunnen leveren en dank zij de mede-realisatoren die wij hebben. Bovendien wordt steeds vergeten, dat wij alle mogelijke me dewerking kunnen krijgen en ook steeds hebben gehad van het Hout Voorlichtingsinstituut, dat vooral ook ten aanzien van Houtskeletbouw enorm veel ervaring heeft opgedaan in de loop der jaren. Allemaal zaken, die er volgens ons voor pleiten om onze stichting i.o. een faire kans te geven. Die kans hebben wij helaas niet gekregen en dat betekent, dat wij in al ons enthousiasme, twee jaar hebben verspild met geduldig praten met een gemeentebestuur, dat duidelijk blijk geeft niet gevoelig te zijn voor particulier initiatief. En dat is een zeer spijtige konstatering." Overigens wil dit niet zeggen dat de stichting stopt met haar activiteiten. Al hangen die activiteiten wel af van de houding die de gemeente aan neemt. AMERSFOORT - Woensdag 12 oktober vond in het Selektie- centrum van de Koninklijke Land macht, Kamp Waterloo, de over dracht plaats van de gelden, die in de loop van het jaar bijeengebracht zijn door de militairen, die het centrum plegen te bevolken. Andermaal lukte het de militairen zodanig te motiveren, dat zij bereid waren aandacht te besteden aan hun medemens in nood. Een vertegen woordiger van één der charitatieve instellingen, die een gift in ontvangst konden nemen, noemde het verheu gend, dat zó vele jongemannen bereid waren om zien in te zetten voor en om te denken aan het in leed en moeilijkheden verkerende deel van de menselijke samenleving. Commandant A. C. Floor maakte per mikrofoon de bedragen bekend, die de diverse instellingen, die daar toe waren uitgekozen, in ontvangst konden nemen. Het Trompetter korps van de Cavalerie zette deze geldelijke overdracht muzikale luis ter bij. De trompetsolo „Waarheen leidt de weg, die wij moeten gaan", werd door alle aanwezigen met een warm applaus beantwoord. Voor het Koninklijk Nederlands Geleidehondenfonds konden me vrouw Groen en de (blinde) instruk- teur van de geleidehonden, de heer J. Peters uit Amsterdam een envelop - Het gebeurt niet dat in dit blad bekendheid aan activiteiten aan de bustocht op donderdag 13 j.l die meer dan 100 telde, is echter alleszins vermeld, enthousiaste medewerksters de voorbereidingen getroffen en route uitgestippeld. Dat een groot succes is gewor- mede te danken aan een groep deelnemers, de kun- en gezellige chauffeurs en het weer! Een beschrijving van de langs Utrecht's dreven onder in Leersum voor een gezellig met een consumptie - is voor die er niet bij waren, niet zo Die zullen we u dus maar Na een uitgebreide koffie- in Zeist werd koers gezet naar zodat iedereen omstreeks was. Wachten op de bus gereed voor het vertrek. in ontvangst nemen. Voor twee blinden geleidehonden, die staande de bijeenkomst werden gedoopt tot Rieta en Piëta, naar de welzijnsoffi- cier Piet Raymakers en zijn echt genote Riet, die het in hun beperkte vrije tijd toch maar weer allemaal voor elkaar hadden gebracht. Geld bijeenbrengen lijkt simpel, maar om het goed te doen is een goede organi satie nodig. De Nierstichting Nederland, afde ling Amersfoort, kon in de persoon van mevrouw Vermeer, die gese condeerd werd door de heren Van Proosdij en Van Ewijk, een tweede bedrag in ontvangst nemen, waar voor mevrouw Vermeer een hartelijk woord van dank sprak. De heer Kors, promotor van het Koningin Wilhelminafonds ter be strijding van kanker, kreeg even eens een som geld toebedeeld, en deed de sombere mededeling dat er op de research dit jaar 4 miljoen gulden moest worden bezuinigd. Namens het Woonoord van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers kon de heer Van der Lith een bedrag, in de vorm van een cheque, meenemen naar Doorn. Hij zei, dat de medische en geron- tologische aspekten van de aan ver grijzing toegekomen zijnde slach toffers van de tweede wereld-oorlog nader bestudeerd dienden te wor den. Alle genodigden genoten van een eenvoudige, smakelijke lunch, die door de militairen op plezierige wijze werd gereseveerd. Dat commandant Floor een goede bedelaar is, bleek wel uit het feit, dat hij open schalen liet rondgaan, waarop men zijn giften kon depone ren om een aanzet te maken voor het geldbedrag dat men van oktober 1977 tot oktober 1978 bijeen hoopt te brengen. Het speet commandant Floor oprecht, dat het bedrag dat in het afgelopen jaar bijeen was ge bracht, wat lager was dan van het jaar daarvoor. Allerlei interne reorganisaties op het selektiecen- trum, waardoor er bijvoorbeeld minder bmgo-avonden konden worden gehouden, waren daar debet aan. De heer Lldt van het woonoord Doorn bedankt de aanwezigen voor de cheque van f 1000,-.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5