ierste ouder- vond 't Palet Bromfietser kwam ten val Bongerd krijgt appel ABTB vierde oogstdankdag oeiende lezing Ingezonden: Ueusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 20 OKTOBER 1977 - Met een zeskamp werd het veertigjarig bestaan gevierd Zo rijpte in 1946 het idee om een ambachtschool te beginnen. Het eerste jaar, toen de ambachtschool begon, waren de filosogen er nog. Een zinnige kombinatie: filosofie en ambacht! In ,,de pinardi" (zo geheten naar de oude schuur, waarin Don Bosco in Italië zijn werk voor de misdeelde jeugd begon) richtte men een werkplaats in In de open ruimte zetten ze een paar werk banken neer, waar ze van lieverlede muren omheen bouwden. Ook in 1946 hadden de Salesianen géén geld. RONDJES LOPEN „Om het perkje heen", herinnert Kees van Wiggen zich, „gingen we met groepjes jongens hardlopen om maar goede warme voeten te hebben. Ook in de kapel kreeg je ijskoude voeten, en dan ging je rondjes lopen om weer warm te worden!" Nergens hadden ze een overdekte rekreatieruimte Waar nu de garage staat was toen de eerste werkplaats voor de metaalbewerkers. Zo'n oude werkplaats werd afgebroken, en van het vrijkomende materiaal bouwde men el ders weer een nieuwe ruimte op. In 1947 kon Minister Gielen een nieuwe kapel, een studiezaal, een te kenlokaal en een aantal klasselokalen openen. „De liefde bouwt op", ver meldde de eerste steen. Er zijn nog oude filmpjes van. In 1949 volgde een 1 dubbele slaapzaal. In 1952 moesten ze 1 een grote eetzaal hebben, en die bouw den ze zelf. Het stel houten keten doop- 11 ten ze „de showboot", naar een bekend zaterdagavond radioprogramma. In 1953 werd er een bungalow bijgebouwd: de ïongere broeders moch ten een eigen huisvesting hebben. In 1957 kwam het grote plan tot stand voor de technische school, en deze kon in 1958 onder directeur Toon van Wig gen geopend worden. In 1962 werd het grote internaatsgebouw neergezet. Don Bosco Leusden was uitgegroeid i tot een prachtig complex, waar hard werd gewerkt aan de vorming en de opvoeding van de jeugd. Beide facetten i bleven steeds even belangrijk als het onderwijs, dat er werd gegeven. Enige tijd terug is er een vereniging opgericht: „De Vrienden van Don Bosco". Die vrienden, getuigen de wer kers van het eerste uur, waren er eigen lijk altijd al! Dat Don Bosco floreert is aan hen te danken. In de oorlogsjaren hielpen ze Don Bosco er financieel doorheen. „Ook met bouwmaterialen," zegt de heer Cloosterman. „Van Seumeren en Jongerius.uit Utrecht stonden voor ons op de bres. We kregen zelfs spoorrails, die we als konstruktiematenaal ge bruikten." „Dat aan mekaar flansen van mate rialen, dat konden we goed", bevestigt Henk Hendriks' „Klonteren noemden we dat We klonterden hele plafonds aan elkaar!" KADO-AKTIE „De Vrienden van Don Bosco" van nü voeren op dit moment een aktie om het jubilerende Don Bosco Leusden een kado aan te bieden. Zo gaat dat nog steeds. Op 6 en 7 januari 1978 zullen er te Leusden, ter gelegenheid van het jubi leum, studiedagen over Don Bosco worden gehouden, waarbij Don Bosco centraal zal staan, omdat naar de mening van de Salesianen de ideeën en theoneen van Don Bosco nog altijd ak- tueel zijn Op 28 en 29 januari 1978 zal het jubi leum met de jongens worden gevierd, en dan zal er ook iets op touw worden gezet voor de omgeving, die altijd achter Don Bosco heeft gestaan en Don Bosco heeft geholpen. Proficiat, Don Bosco Leusden! Met hetzelfde elan öp naar de vijftig jaar! Anco Mali Don Bosco bestaat 40 jaar richt, kunt u zien dat hij in zijn eerste kasboek startte met een bedrag van zeggen en schrijven 5,65! Geld was er niet, maar zoals dat altijd aanwezig is bij de Salesianen, wel een grote dosis idealisme en enthousiasme. De plaatselijke bevolking van Achter veld, Hamersveld en Amersfoort ging zich spoedig voor het goede doel inzet ten, en steunde de Salesianen naar ver mogen. De ekonoom pater Hilpisch spurtte van 's morgens vroeg tot 's avonds laat de hele buurt af. Er werden huis-aan-huis-akties gehouden. Bij mevrouw Schwitzner in de Kromme- straat in Amersfoort mochten de paters iedere vrijdag voor niets vis komen ha len. Er waren zo'n veertig jongens in huis, en die hadden een hoop verstel- goed, en dat werd bij allerlei families gratis gerepareerd Onder de rubriek „lange wandelingen" vielen de tocht jes met de benenwagen naar Ach terveld, waar de Salesianen bij de boeren roggebrood met suiker en cho colademelk kregen als gratis traktatie De eerste veertig jongens die Don Bosco Leusden bevolkten, kwamen uit héél Nederland. En het waren, zoals Don Bosco dat ook wilde, jongens die niet goed konden betalen, en die door de medewerkers van Don Bosco werden onderhouden. Het huis aan de Dodeweg was een gewoon woonhuis, en de Salesianen moesten het langzaam maar zeker zien in te richten voor al die tientallen men sen, die er moesten studeren en werken. Henk Hendriks herinnert zich: „Waar nü de kamer van Gerard Cloos terman is, was de studie- en lesruimte. Daarnaast was de kapel. Waar nü de spreekkamer is, was de eetzaal. Boven waren de kamers. Ieder jaar veranderde dat. Het was een voortdurend verhuizen in ons huis." Gerard Cloosterman: „Nou, dat elke keer verhuizen, dat gaat nog dóór tot in 1978!" EVAKUATIE Kees van Wiggen: Op 10 mei 1940 moesten we evakueren. Met de hele klub gingen we lopend naar Bilthoven. Omdat ze Duitsers waren werden onze directeur en de prefekt nog even ge vang genomen. In het voorjaar van 1942 werd het huis enkele weken door de Duitsers bezet, en toen bi vakkeerden wij in het tuinhuis. Op 19 november 1942 kwamen de Duitsers 's morgens om half 12 Aanzetten. De S.S. gelastte ons om om half één het huis te hebben verlaten." Henk Hendriks dacht, dat hij misschien zou kunnen blijven „hangen" om een oogje in het zeil te houden, maar de S.S.ers gaven hem te verstaan, dat ie de aftocht moest blazen. Uit de keuken nam hij een bakje boter en een brood mee, uit zijn eigen keuken notabene, maar hij mocht het mooi aan de Duitsers afgeven! Pater Hilpisch, die de oorlog van 1914 had meegemaakt, en die wist wat honger betekende had in een groot aan tal geheime bergplaatsen van allerlei verstopt als rijst, suiker, fietsbanden. De Duitsers hadden drie van die bergplaat sen niet ontdekt. En toen de Canadezen, die het huis na de bevnjding ook nog enige tijd bewoonden, waren vertrok ken, vonden de Salesianen nog van die levensmiddelen van vóór de oorlog! Henk Hendriks zat urenlang rijst uit te zoeken. Wit-zwarte rijst. En die zwarte rijst, dat waren de muizenkeu tels! Ze stuurden de rijst naar de honge rige jongens, die sinds 1942 onderge bracht waren in Uchelen. De Salesianen waren, behalve het uitgewoonde huis, alles kwijt- meubels, studieboeken, er was niets meer te vin den. Vol goede moed begonnen ze aan de opbouw van huis en haard. Ze ver bouwden groente in de tuin om aan voedsel te komen. Aanvankelijk zou Don Bosco Leusden een studie-centrum worden voor theologen, filosofen en voor de novicen. Maar in september 1945 ging het tuinhuis in vlammen op. De theolo gen gingen voortaan naar Italië, de filo sofen naarTwello. LEUSDEN - Maandag 17 oktober 1977- een mijlpaal in de Leusdense ge- ijuedenis- Don Bosco Leusden bestaat iöiaar. Veertig jaar van noeste arbeid, rtlbouden tegen beter weten in, van lUijding aan de Salesiaanse zaak, van kldeen begrip voor de jeugd, van het igen van de idealen van Don fc$C0- Zetwas de pauselijke nuntius, Mon teur Giobbe uit Den Haag. die op •'oktober 1937 het Leusdense huis der ^esianen inwijdde. Vandaag zijn ze overal uit Nederland nndaan gekomen om de jubileumdag *telkaar te vieren. Honderdtien Sale- onen uit Leusden, Apeldoorn, Assel, jtnswijk, Den Haag, Lauradorp, Am- serdam, Keetel-Schiedam; en enkele Salesianen: uit Duitsland. Gerard Cloosterman lacht „Nu zijn drollen omgedraaid. In 1937 kwamen ^Duitse Salesianen in Leusden helpen. Vjgaan wij in Duitsland helpen!" Wij spraken met enkele mensen (zes nren er in het geheel op deze jubi- l^dag aanwezig), die Don Bosco Leusden vanaf het eerste uur hadden meegemaakt. Kees van Wiggen, met baard en gebruind, die later leraar aan de school werd, en Henk Hendriks, die ook lange tijd leraar was, en die de hele geschiedenis van Don Bosco Leusden feillos in het hoofd heeft. HUIS GEKOCHT VIA ZWITSERLAND Die geschiedenis begon ermee, dat de paters Salesianen uit Duitsland in Ne derland een huis kwamen inrichten voor toekomstige Nederlandse Salesia nen, priesters en broeders. Via Zwitser land kochten ze van een bankier een huis met tuinhuis, boerderijtje en schuur, dat had toebehoord aan de fami lie De Beaufort. Die koop moest via een omweg geschieden, omdat deze Protes tantse familie het huis niet wilde verko pen aan Katholieken. Zo was dat in die dagen nog! Pater Heinrich Kreber kwam m 1937 naar Nederland, en op de ten toonstelling die over de geschiedenis van het Leusdense Don Bosco is inge (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) AKTIE ZON IN DE SCHOORSTEEN MAAK 'n PAKJE VOOR EEN ZIEKE Via een geleidelijke groei verzorgen de laatste jaren zo rond 65.000 Ne derlanders, die gezond zijn, een Sin- terklaas-pakketje voor zieken, ge handicapten en hulpbehoevende bejaar den Dit geschiedt dan onder het toe passelijke motto ..Zon in de schoor steen'' De organisatie is gelegen bij De Zonnebloem (welzijnsbevordering zieken), die daarbij enthousiast gehol pen wordt met reclame-spotjes van KRO-radio en t v De aktie draagt een internationaal karakter en is bestemd, zoals men dat pleegt te noemen, voor mensen van alle gezindten Initiatief nemer van dit massale geef-feest was in 1949 de man die in latere ja ren zo bekend werd. Alex van Wayen- burg, van het radio-ziekenbezoek, waar uit uiteindelijk onze vereniging De Zonnebloem voortkwam. Bij de aktie Zon in de schoorsteen' gaat het niet om dure kado's. Integendeel! Het draait om het maken van een gezel lig pakje, compleet met rijmelarijtjes of briefjes. Hoe U aan het adres van iemand kunt komen? Wel. alnaargelang de provincie, waarin u woont, schrijft men een kort briefje waarin staat. ..Wil een pakje maken Graag adres" Daaronder schrijft u in blokletters uw naam en volledig adres Het briefje kan men vervolgens (dus afhankelijk van de provincie waar men woont) zenden aan: Provincie Groningen. De Zonnebloem te Groningen, provincie Friesland: De Zonnebloem te Sneek; provincie Drente De Zonnebloem te Emmen; provincie Overijssel. De Zonnebloem te Nijverdal. provincie Gelderland De Zonnebloem te Nijmegen, provin cie Utrecht De Zonnebloem te Utrecht; provincie Noord-Holland. De Zonne bloem, Chasséstraat86-1. Amsterdam, provincie Zuid-Holland. De Zonne bloem. Okkernootstraat 59. Den Haag; provincie Zeeland De Zonnebooem te Vlissingen: provincie Noord-Bra bant De Zonnebloem te Breda, pro vincie Limburg De Zonnebloem te Heerlen ATTENTIE Er dient een ongefran- keerde postzegel van 55 ct. bijgeslo ten te worden Bedankt! Na 15 novem ber ontvangt men een adres-formu lier. waarop de naain van een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende be jaarde staat ingevuld. Tevens krijgt men bijzonderheden omtrent leeftijd, geslacht enz zodat bij de samen stelling van het pakketje hienneer rekening kan worden gehouden. ..de Zonnebloem" ACHTERVELD - Vrijdagavond om streeks 19.00 uur reed het echtpaar J H. Th. W. uit Achterveld op de bromfiets over het fietspad langs de Hessenweg. Het echtpaar dat elk een bromfiets be stuurde reed achter elkaar in de richting Stoutenburg. Een tiental meters voor de Eemclaarseweg werden zij aangereden door een bromfietser die komende uit de richting Stoutenburg ook over het fietspad reed. Deze bestuurder reed vrijwel aan de linkerzijde van het fiets pad. Toen de heer W. voorbij reed hij tegen de echtgenote van de heer W. Deze kwam hierdoor met haar bromfiets te vallen. Tengevolge hiervan liep zij een aantal ontvellingen en bloeduitstortingen aan benen, handen en gelaat op. Bij onderzoek in het St. Elisabethziekenhuis te Amersfoort bleek dat haar linker pols ook was ge kneusd. Beide bromfietsen liepen lichte schade op. De veroorzaker van het on geval minderde even snelheid, keek even om en liet toen de zaak voor wat het was. Hij vervolgde zijn weg in de richting Achterveld zonder zich ergens om te bekommeren laat staan zijn iden titeit bekend te maken. Bij de bouw van een nieuwe school bestaat de mogelijkheid ge bruik te maken van de zogeheten 1 regeling, een regeling die de be treffende school in staat stelt een kunstwerk aan te schaffen ter waarde van 1 van de bouwkosten. Zo ook de openbare kleuter- en ba sisschool „De Bongerd" aan de As- schatterweg, waarvan de ouder commissie op zeker moment contact zocht met de Amersfoortse kunstenaar Alexander Luigjes jr De 29-jarige Alexander Luigjes volgde een opleiding in de monu mentale en versierende kunsten aan de kunstacademie te Utrecht, maar hij was al vanaf zijn 15e jaar in de leer bij zijn vader, de in Leusden woonachtige glazenier Alex Luigjes Tot de opdrachten die Alexander Luigjes na voltooiing van zijn oplei ding kreeg, behoorden het vervaar digen van wandschilderingen voor de Beatrixschool in Nijkerk en een speelobject voor de Pijlstaartschool te Vinkeveen. Een wel zeer bijzon dere opdracht was het maken van een complete onder- en bovenkaak op 37x de ware grootte voor een tandarts Dit kunstwerk heeft een plaats gekregen in de wachtkamer van de betreffende tandarts, waar het niet alleen voor de sier staat maar ook gebruikt wordt om de pa tiënten duidelijk te maken hoe en waar en wat aan hun gebit mankeert Bij het eerste contact met de oudercommissie van .De Bongerd" had Alexander Luigjes een paar ap pels meegenomen: de naam van de school had hem op het idee gebracht bij het vervaardigen van een kunstwerk voor deze school uit Te gaan van een appel Dit idee vond bij de oudercommissie onmiddellijk bijval en de meegebrachte appels werden dan ook meteen gebruikt om proefondervindelijk te bekijken wat je met een appel zou kunnen doen. Daarbij stond voorop, dat het niet louter een „kunstwerk" moest wor den. maar dat de kinderen het ook als speelobject zouden kunnen ge bruiken. De uitwerking van het appel-idee heeft geresulteerd in een speelob ject, dat opgebouwd is uit een aantal schrijven, die gedeeltelijk over koepeld worden door een stuk van de „schil" Het geheel wordt uitge voerd in polyester: de schil zal ap pelgroen zijn. de schijven van de appel - de loopvlakken - zullen een witte anti-slip verflaag krijgen. Om de appel voldoende stabiliteit te ge ven, zal het onderstuk ter plaatse worden volgegoten met beton De doorsnee zal ca. 2 meter bedragen, het hoogste plateau bevindt zich op 90 cm boven de grond Begin vol gend jaar komt de appel gereed, en daarmee zal De Bongerd dan over een esthetisch bijzonder fraai en voor de kinderen zeer aantrekkelijk speelobject beschikken. Een voorproefje van de appel. LEUSDEN/CENTRUM - De Ned van Plattelandsvrouwen, afd «den kwam woensdag 12 oktober tijeen in ..Groot Krakhorst" De putster Mevr. v. Rij mocht een El aantal dames welkom heten, waar- tr ook dames van de KPO en NCVB iiwr deze avond uitgenodigd waren. de Jong uit Leusden hield Jioteressante lezing met dia's over a reis naar India, met als hoofddoel dbezoek aan de SOS-Kinderdorpen di-r Er zijn momenteel meer dan SOS-Kinderdorpen, die praktisch ir de gehele wereld verspreid lig- i Het eerste SOS-kinderdorp werd 1349 in Oostenrijk opgericht voor uit de tweede wereldoorlog, i medisch student Herman Gmei- ïs de initiatief nemer geweest. iS-kinderdorp is een klein dorp weeskinderen en verlaten kin- ren een nieuw thuis en bescherming liefde vinden Het dorp bestaat uit «rdere familie huizen. In elk huis meen aantal kinderen, jongens en lisjes van verschillende leeftijd, shun verzorgster die zij ..moeder" raen en die ook als een moeder voor uorgt Deze moeders zijn meestal sostaande vrouwen uit het zelfde d afkomstig als de kinderen die hen ten toevertrouwd. Zij krijgen eerst isjieciale opleiding alvorens zij ge worden als „moeder" De «Iers worden in hun taak bijgestaan r een dorpsleider, hij bezoekt de aaen en helpt de moeders als er kernen zijn met de opvoeding van liederen. SOS-Kinderdorpen zijn uit par- tliere middelen ontstaan. De be- tnjkste steun vormen de ..vrien den" die giften en bijdragen geven en de ..peten" die de zorg voor een of meerdere kinderen op zich ne men Soms stelt de overheid bouw grond ter beschikking; sommige hui zen zijn door industrieën geschonken. In enkele Europese landen wordt een gedeelte van de exploitatiekosten uit subsidie bekostigd" maar in de ont wikkel ingslahdèri is nien'op steun'uit het buitenland aangewezen, inde eerste plaats op peetschappen. Het SOS-Kinderdorp inDharamsala, waar de Heer de Jong zelf een pleeg zoon heeft, ligt op een steile beboste berghelling gelegen terrein (plm 1800 m hoog in het voorgebergte van de Himalaya, met een prachtig panorama) Hier wonen 1000 kinderen. Zij wo nen in solide huizen, sober maar niet ongezellig ingericht. De kinderen gaan goed gekleed, de verzorging is prima en zij volgen allen goed onderwijs Kortom ..Zij leven als gewone ge lukkige mensen" Aan het einde van de avond werden er nog 2 prachtige Indiase Sari's per opbod verkocht Ook kochten enkele dames, door de kinderen zelf ge schilderde schilderijtjes. Mevrouw van Rij bedankte de heer de Jong voor deze boeiende avond en overhandigde hem, namens de Ned Bond van Plat telandsvrouwen. afd. Leusden een en veloppe met inhoud voor de Stichting SOS-dorpen Zo werd de Stichting SOS-dorpen deze avond ook daadwer kelijk gesteund Voor meer informatie over het werk van de Stichting Ned. vrienden der SOS-dorpen, kunt U terecht bij de heer W de Jong. Lijsterbeslaan 6, Leus den-C. tel 033-41390. ^SDEN - Donderdagavond 13 Ntfvond de eerste ouderavond van ituocn plaats in de openbare bi- wiool ,,'t Palet" aan de Willem de ^rlaan te Leusden-Zuid. Voorzit- T Buijtendorp opende de verga- een welkomstwoord aan alle ^igen. Met de ter inzage liggende "ta van de oudervergadering van 17 "977 kon iedereen akkoord gaan. ^ngmeester Bolk lichtte het fi- 1976/1977 toe. Nadat de ®wkken zullen zijn betaald zal de e som ad f3000,- als reserve filvastgezet. Op de vraag waarom *ien voor de afscheidsavond van c klas zo hoog zijn. werd oord dat deze kosten betreffen: ir. toneelavond, broodmaaltijd, van nieuw materiaal, foto's, en konsumplics voor de '{n, de buskosten voor het vervoer andere leerlingen De aanwezige verklaarden zich na deze uitleg «koord met het financiële beer W. Roelofsen trad af tie kaskommissie. Mevrouw trad toe tot deze kommissie, ouderkommissieleden. S'eggerda, mevrouw Fraiquin Bolk, werden herkozen. Van ouders reageerde op de enquête, die over de schoolreisjes werd gehouden. Uit de enquête kwam naar voren dat de indeling van de klassen gehandhaafd dient ten worden naar de mening van de ouders: 1+2, 3+4 5, 6. De le en 2e klas gaan dit jaar naar Rhcnen. De klassen 3, 4 en 5 gaan naar Madurodam. De 6e klas gaat twee dagen naar Putten. „Volgend school jaar zal ,,'t Palet" zich weer gaan ver maken in Den Treek. De vraag werd gesteld waarom er niet gebruik kon worden gemaakt van een kampeerboerderij in de buurt. Men blijkt bang te zijn voor het heimwee van de kinderen uit de laagste klassen en men blijkt niet te kunnen beschikken over voldoende leidinggevende ouders en leerkrachten. Voor de zesde klas vroegen de ouders, naast het bestaande programma, om een uitstapje naar Amsterdam. Schoolhoofd de heer Van Aken biechtte zijn wcnsenlijstje op over schoolverzuim, bingo-avond, leiding to neelgroep 5c klas en Sint Nikolaas- en Kerstfeestviering. Eind november zal er voor de aan schaf van een droog-kopieerapparaat een bingo-avond worden gehouden. Er zal hier zo'n f2000,- bijeen moeten worden gebracht. Een der ouders stelde de aanvraag van een extra krediet aan de gemeente voor. De ouderkommissie vroeg de aanwezige ouders dus met ruime hand prijzen voor de bingo avond beschikbaar te stellen. Voor de toneelleiding stelde mevrouw Bak zich beschikbaar, zodat de af scheidsavond van de zesde klas weer kan worden gekontinueerd Voor de le en 2e klas zullen op donderdagmiddag 1 december Sint Ni- kolaas en zwarte Piet een bezoek aan ,,'t Palet" brengen. Vrijdagmiddag 2 december zullen de 3e, 4e, 5e en 6c klas naar De Flint in Amersfoort gaan om het toneelstuk te zien, dat daar elk jaar door een aantal onderwijskrachten wordt opgevoerd. Voor het Dokumen- tatieccntrum werden oude boeken, tijd schriften, vakanticfolders enz. ge vraagd. Tevens werden er nieuwe ouders gevraagd om mee te werken aan het dokumentaticcentrum. ,,'t Palet" deed mee aan een krea- tiviteitswedstrijd in verband met het 400-jarig bestaan van het Sint Elisabeth ziekenhuis in Amersfoort en won de derde prijs ad flOO,-, welke prijs ter beschikking van de bingo-avond zal worden gesteld De 4e klas van ,,'t Palet" bezocht de tentoonstelling over het ziekenhuis. De kontaktavonden voor de ouders van de leerlingen zullen plaats vinden op 31 oktober, I en 2 november. De kerstviering zal voor de klassen I en 2 en voor de klassen 3 lot en met 6 dit jaar voor hel eerst apart plaats vinden. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Omdat van parochia nen het verzoek was gekomen, om de oogstdankviering in het vervolg op zon dag te houden, hebben we daar met de bestuursleden van de ABTB ook over nagedacht. Maar de bestuursleden von den dat we dat niet moesten doen. Hun vrees was dat de viering, waar voor nu jaarlijks een aantal mensen zich zo inzet, zou gaan verwateren en over een paar jaar geheel verdwe nen zou zijn Ik vind die vrees ook wel gegrond" Aldus pastor B J. ter Bekke. don derdagavond jongstleden in zijn preek tijdens de oogstdankviering in de r.k kerk Sint Jozef aan de Hamersveldse- weg. In de traditiegetrouw fraai ver sierde kerk waren enkele tientallen agrariërs en andere belangstellenden aanwezig. Zij hoorden onder meer het gezang van het koor en de preek van pastor Ter Bekke, die vooral liet blijken waardering te hebben voor de inzet waarmee ook dit jaar weer aan de versiering voor de oogstdankvie ring was gewerkt Achter in de kerk lagen de oogst- geschenken, die de ABTB-leden had den afgestaan Deze werden gezegend en een gedeelte ervan werd voor het altaar gezet De geschenken werden la ter in de week verdeeld onder twee zusterskloosters in Soest en Drieber gen Na afloop van de viering in de kerk was er voor ABTB-leden en ge nodigden een feestavond in De Til Overzicht van de bijeengebrachte gaven op het Oogstdankfeest van de ABTB.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7