Gemeenteraad behandelt begroting Progressief Leusden stelde vragen ove onderwijscommissie Kiezen en delen Openbaarheid vanzelfspreken FRAKTIES HIELDEN HUN BINNEN DE TIJD.... ALGEMENE BESCHOUWINGEN VVD: SIER- ZWEEP? Holl: Onverteerbare zaak, dat er nog steeds geen burgemeester is benoemd PPL: Vanavond antwoord b. en w. m l i V RAAD LEUSDEN DONDERDAG 27 OKTOBER 1977 (Van de redaktle) LEUSDEN - In een zeer vlotte eerste begrotingsvergadering (de vol gende Is vanavond om half acht In de raadzaal) werden maandagavond de algemene beschouwingen door de zes verschillende tra kt les uitge sproken. Rond negen uur had men gezegd wat men had willen zeggen en sloot voorzitter Van Sandbrink het officiële gedeelte, waarna de raad nog enige tijd informeel in besloten vergadering bijeen bleef. Elke fraktie had 15 minuten spreektijd gekregen en mede dankzij de voordien schriftelijke beantwoording van In de verschillende commis sies gestelde technische en detail-vragen heeft vrijwel Iedere fraktie zich tot die tijdsduur kunnen beperken. Dit mag een prestatie worden genoemd gezien de ervaringen uit vorige jaren. Toch nog een re primande voor de fraktie van lijst 6, die negentien minuten nodig had en die van Progressief Leusden, die 18 minuten gebruikte om haar tekst voor te lezen. Geen wonder, dat de PvdA in vroegere jaren zoveel tijd nodig had voor haar algemene beschouwing.... hoorde je op de tribune fluisteren. Vanavond zal het gemeentebestuur antwoorden op de verschillende (talrijke) vragen die zijn gesteld. Daarna volgen de replieken voor zover de raadsleden daar nog behoefte aan hebben. Het ligt in de bedoeling de hele begrotingsbehandeling vanavond af te ronden. Mocht dit niet lukken, dan kan eventueel morgenavond (vrijdagavond) nog verder worden vergaderd. Ook weer vanaf half acht in de raadzaal. U bent van harte welkom. Als altijd. Op deze en volgende pagina een samenvatting van hetgeen de ver schillende frakties ten aanzien van het komende begrotingsjaar op hun hart hadden. (Van de redaktie) LEUSDEN - De fraktie van Progressief Leusden heeft een aantal vragen aan b. en w. gesteld inzake de commissie Onderwijs. Het blijkt, dat de notulen van deze strikt besloten commissievergaderingen ook de raadsleden niet bereikt, zodat het moeilijk wordt om over de in deze commissie besproken zaken en adviezen te oordelen. De vragen van Progressief Leusden (die niet gesteld hoefden te worden, indien de commissies openbaar zouden zijn geweest), zien er als volgt uit: Al 1V2 jaar verzoekt èen van onze trak- tieleden om toezending van de notulen van de commissie Onderwijs. Deze commissie ex. art. 61een adviescom missie aan het college van burgemees ter en wethouders veraadert besloten LEUSDEN - De fraktie van de VVD gaf haar algemene beschouwingen het motto kiezen en delen" mee. De frak tie is zich ervan bewust dat de oor spronkelijke zegswijze het tussenvoeg sel ,,of" gebruikt. ,,In die simpele tijden gold nog het recht van de sterk ste, ,,je kon kiezen" of je kreeg je deel toegewezen. In het jaar 1978 ziet het beeld er anders uit. We kiezen een nieuwe gemeenteraad én we moeten de uitgaven zo goed mogelijk verdelen. Zonder reeds nu in de verkiezings retoriek te belanden kunnen we stel len, dat de zittingsperiode, die het ko mende jaar wordt afgesloten, als ge heel vruchtbaar is geweest. Er was sprake van een goede samenwerking in de raad en met het kollege. Dat de effektuering van de begroting 1978 onder een ons nu oog onbekende voorzitter zal geschieden zal bij de nieuwe burge meester en bij de raad zeker de nodige gewenningsproblemen oproepen,aldus de liberale spreker. Onze fraktie zal zich daarbij konstruktief opstellen. FINANCIëN Ten aanzien van het geraamde tekort op de begroting constateerde VVD- fraktie vier faktoren, die speciale aan dacht verdienen 1 De vermindering met ruim f 1.000 000.- van de extra uitkering in verband met de bevolkingstoe name van Leusden. 2 De blokkering van tariefsverhogin gen door de Rijksoverheid tot een maximum van 6l/z procent, terwijl verschillende tariefstijgingen van rijks- en semi-overheidsinstanties boven de 10 procent uitkomen. 3 De stijging van de uitkeringen uit het Gemeentefonds met 31/ procent, terwijl de Rijksoverheid zichzelf een uitgavenstijging van maarliefst 20 procent toestaat 4. De kostenstijgingen van verschillen de voorzieningen, die door inten siever gebruik en een grote loon- quote veel sneller toenemen dan de inkomsten. De staat investeringen kan in grote lijnen de goedkeuring van de VVD wegdragen. ..Ten aanzien van de eventuele be stemming van Huize Sint Ansfridus vragen wij uw kollege te onderzoeken of dit pand met steun van Volkshuis vesting geschikt te maken is voor stu dentenhuisvesting," aldus de heer Bergsma. Over de gemeentelijke organisatie en personeelsbeleid liet de VVD- fraktie een zeer positief geluid horen. ,,Het kollege en de ambtenaren verdie nen alle lof voor de wijze waarop de personeelsbezetting is aangepast aan de gewijzigde taakstelling van de ge meente." Ook de inzet van het ambte lijk apparaat bij de viering van Leus den 1200 werd door de VVD geprezen. Met name noemde de VVD-woord- voerder de Dienst Gemeentewerken, ,.die in de diverse nota's onderhoud, zoals Gebouwen", Wegen", .Schoonhouden" een geweldig stuk denkwerk heeft verricht. Dankzij de vastgelegde methodieken kan hier nu planmatig en daardoor kostenbespa rend gewerkt worden." BELASTING MAATREGELEN Voor wat betreft de hoogte kan de VVD-fraktie met de voorgestelde be lastingmaatregelen akkoord gaan ,,Wij hebben echter enige bezwaren van prin cipiële aard ten aanzien van de on- roerend-goedbelasting en de hondenbe lasting. De onroerend-goedbelasting is bedoeld als een zelfstandige inkom stenbron van de gemeente en treedt in de plaats van de straatbelasting, nool- belasting. grondbelasting en personele belasting Als zodanig omvatten zij een aantal belastinggroepen, die (afgezien van de éénmalige en juiste verschillen in hoogte op grond van welstandsindi- katies) een neutraal, dat wil zeggen géén nivellerend karakter dragen Die funktie heeft de inkomstenbelasting. Door een uitsluitend procentuele ver hoging van het basisbedrag wordt nu toch een extra nivelleringseffekt inge bracht Een aanslag van f200,- gaat maar met f 13,- omhoog, een aanslag van fl 000,- gaat met f65,- omhoog Wij stellen uw kollege voor de ver hoging van 6lZ procent te wijzigen in een vaste verhoging van circa flO,-^ •corresponderend met dè vaste elemen ten en een procentuele verhoging van ca. 3% korresponderend met de wel- standsfaktoren. aldus een gelijke meer opbrengst gevend van f 154.000,-. Bij de verlenging van de verordening voor J1 januari 1978 verwachten wij van uw kollege wijzigingsvoorstellen konform deze gedachtengang. De hondenbelas ting blijven wij een onjuiste inkom stenbron voor de gemeente vinden. Wij aksepteren echter het meerder heidsstandpunt van de raad, doch vin den dat de binnenkomende gelden dan ook besteed moeten worden voor de beperking van de overlast. Zou het kollege in dat kader een ex periment willen nemen met een goede afrastering met klaphekken van bij voorbeeld de nieuwe speelplaats in Plan Rozenboom, om ervaring op te doen of op deze wijze een vervuiling van het speelterrein voorkomen kan worden?", zo vroegen de VVD'ers. RUIMTELIJKE ORDENING EN VOLKSHUISVESTING De VVD-fraktie is van mening dat bij stelling van een aantal uitgangspunten voor de Tweede Fase dringend nood zakelijk is, met name: 1. uitbreiding van het aantal kavels voor eigen bouw; 2. verschuiving van het aantal huur woningen naar koopwoningen in de premie- en de vrije sektor; 3. méér grote woningen; 4. méér woningen voor onvolledige ge zinnen en alleenstaanden. ,.Wat is de mening van uw kollege ten aanzien van de hiervoor genoemde punten en welke maatregelen denkt het kollege te nemen? Wat zijn de financiële konsekwenties van deze verschuiving van huur- naar koopwoningen in het licht van de eko- nomische haalbaarheid?", zo luidden de concrete vragen van de VVD op dit punt De fraktie merkte ook nog op: ..Voor steeds meer inwoners van onze gemeente zijn de mogelijkheden van kavels voor bouw in de vrije sektor door gebrek aan informatie onduidelijk. Kan uw kollege meer bekendheid ge ven aan dit toewijzingsbeleid en een planning geven van deze kavels in de uitbreidingen tot 1985?". WERKGELEGENHEID Bij de ontwikkeling en voorbereiding rond de werkgelegenheidsgebieden bin nen onze gemeente voeltde VVD-fraktie steeds meer het gemis van een gebied waar zich kleine ambachtelijke bedrij ven, kantoren etc. kunnen vestigen. Plaatselijke ondernemingen missen in de bestaande plannen de uitbreidings mogelijkheden welke voor een goede bedrijfsuitoefening noodzakelijk zijn. Een suggestie kan zijn te komen tot een ..kantorencentrum" en een centrum voor kleine ambachtelijke bedrijven". .Wil uw kollege bevorderen dat een on derzoek ingesteld wordt naar demoge lijkheid en de wenselijkheid om ge zamenlijk met deze ondernemingen te komen tot stichting van zulke centra? Hoe ver is uw kollege vervorderd met de voorbereiding van een bestemmings plan voor vestiging van met name de plaatselijke ondernemingen?", aldus de liberale vragen. Ten aanzien van het midden- en kleinbedrijf merkte de VVD op: ,,De procedure tot ontwikkeling van het hoofdcentrum heeft onze volledige in stemming Wél wilde VVD-fraktie sterk benadrukken dat de plaatselijke mid denstand bij die verdere ontwikkeling daadwerkelijk betrokken moet worden". C.M.L. ,,De verschillende werkgroepen bin nen het CML en het Koördinatieteam zullen een waardevolle bijdrage kun nen leveren in de totstandkoming van meer openheid van het gemeentebeleid. De VVD is van mening dat het CML de volledige steun zal moeten hebben, wil een en ander kans van slagen heb ben. Onze fraktie is bereid deze steun te verlenen om het CML de nodige armslag te geven. Wij hopen dat de Leusdenaren daarop zullen inhaken", aldus de woordvoerder over het CML. ONDERWIJS ,,Het is een zinnige zaak om met de nieuw te bouwen scholen binnen de stichtingskostennormen van de rijks overheid te blijven. De nieuwe school in Achterveld is een voorbeeld van hoe het niet moet Een visie op lange ter mijn is nodig bij de bouw van scholen met het oog op een eventueel andere funktie van het gebouw in de toekomst, daar Leusden nu reeds in bepaalde wij ken door vergrijzing voor het feit van leegstand komt te staan", aldus de VVD-visie in onderwijszaken De VVD-fraktie is voorstander van een samenwerkingsschool. ,,Wij vinden het dan ook teleurstellend dat bestu- §sf||, De heer R. M. Bergsma ren van bijzondere scholen niet altijd dezelfde mening toegedaan zijn als de overgrote meerderheid van de ouders van diezelfde scholen, zoals uit een VVD-enquête in 1974 is gebleken. Alle medewerking zullen wij van onze kant geven om deze school te kunnen stich ten." SOC1AAL-KULTUREEL WELZIJN ..Door het uitkomen van de diskus- sienota is het tot allen doorgedrongen dat veranderingen op komst zijn in de sociaal-kulturele welzijnssektor. Dit zal voor de gemeente zeker een taak verzwaring met zich meebrengen en ook de burger tot bezinning dwingen Veel zal openbaar en duidelijk gemaakt moeten worden, opdat voor allen de billijkheid zichtbaar wordt. In sommige sektoren zal door zelfwerkzaamheid bezuinigd kunnen worden zonder aan de wezenlijke vrijetijdsbesteding te kort te doen Vrijgekomen gelden zullen dan voor verruiming binnen het welzijns- pakket aangewend kunnen worden Aan spraak zal mogelijk moeten worden door bijvoorbeeld eenvaste of ad hoe Aspektgroep Welzijn binnen het CML, bijvoorbeeld gerekruteerd uit de over koepelende organen die onze gemeente kent." ,,In voorgaande jaren is aangedron gen op een grotere belangstelling voor het jeugd- en jongerenwerk. Vooral aan een neutraal vrijwilligersprojekt zal aandacht besteed moeten worden. Het werkelijk open-zijn" van ditpro- jekt zal uitgangspunt dienen te zijn, opdat naast projekten als De Til en Het Claeverenblad met hun konfessio- nele basis ook jongeren van andere levensbeschouwing aan hun trekken kun nen komen Latent Talent is een uit stekend voorbeeld van een geslaagd vrijwilligersprojekt, waar wij als ge meente gelukkig mee mogen zijn", aldus de VVD (Van de redaktie) LEUSDEN - In afwijking van de nor male vergaderdagen van de raad, zal de raad Leusden op donderdag 10 novem ber a.s. in een extra vergadering bijeen komen in verband met de behandeling van de begroting voor 1978, waardoor de normale raadsvoorstellen moesten blijven liggen. De vergadering - één van de weinige gemeentelijke die openbaar zijn - begint zoals gebruikelijk om half acht. In de raadzaal van het gemeente huis. In november wordt tevens een raadsvergadering gehouden op don derdag 24 november. Ook nog wel Naald van Cleopatra genoemd. Slechts één van de honder den echt waar!) najaars bolgewassen uit ons zeer omvangrijke sortiment. Amsterdamseweg 139- Amersfoort Tel. 033-17031 (Van de redaktie) LEUSDEN - De heer Holl (lijst 6) sprak maandagavond tijdens de alge mene beschouwing over de begroting voor 1978 er zijn teleurstelling over uit, dat nog steeds niet bekend is gemaakt, wie de nieuwe burgeemeester van Leusden gaat worden. De heer Holl, die de hele procedure voor een burgemeestersbenoeming on juist vindt (hij is van mening dat de raad méér inspraak dient te hebben), acht het een onverteerbare zaak, dat er nu nog steeds geen burgemeestersbenoeming heeft plaats gehad. ,,Alle sollicitaties waren binnen, toen de commissaris der koningin, mr. Verdam in augustus onze mening kwam peilen. Het is nu bijna november. In ruim twee maanden moet een dergelijke beslissing toch genomen kunnen worden. De heer Verdam zal het - naar ik aanneem - wel erg druk met het in elkaar timmeren van een kabinet hebben, maar dat neemt niets weg van het feit, dat we wel erg lang moeten wachten. Ik betreur deze gang van zaken ernstig." De heer Holl vroeg het gemeentebe stuur druk te willen uitoefenen op de commissaris, zodat er spoed achter de benoeming wordt gezet. onder voorzitterschap van de wethou dervan onderwijs. De samenstelling van deze commissie bestaat uit vertegen woordigers van het openbaar onderwijs, het confessioneel onderwijs, het bijzonder-neutraal onderwijs en 2 raadsleden (VVD en lijst Kuipers). Tot nu toe is aan bovengenoemd ver zoek tot toezending van de notulen, op een enkele uitzondering na, geen ge hoor gegeven. Progressief Leusden moet nu voor de tweede keer ae para graaf onderwijs uit de begrotinj bespre ken zonder op de hoogte te zijn van de besluitvorming en adviezen m.b.t. het onderwijs van deze zo belangrijke commissie Dat 2 raadsleden vertegenwoordigd zijn in de commissie geeft geen ga rantie voor de informatie die niet- vertegenwoordigde frakties krijgen. In dit verband mogen wij verwijzen naar de kortsluiting die vorig jaar tijdens de behandeling van de ge meentebegroting ontstond over de be- vnezing van de OAD-bijdragen, welke motie werd aangenomen door de raad tegen het advies van de commissies, zonder dat de overige raadsleden hier van op de hoogte waren. 1. Is het college met ons van me ning, dat het niet ter beschikking stellen van bovengenoemde notulen het werk van een raadslid onnodig bemoeilijkt en dit indruist Mevrouw Verduin tegen de gemeentewet waarin sprake is van de vei tot het geven van alle door del verlangde inlichtingen. 2. Is het college met ons van dat de raad als hoogste best gaan in de gemeente (ook openbaar onderwijs) op df moet zijn van alle adviezen betreffende commissie aaniil lege 3. Is het college met ons vanm dat bij beslotenheid van verga en niet ter beschikking de notulen.de raad geen inzidrj in het stemgedrag van deer sieleden, inclusief de vert woordigers uit de raad. 4. Is het college met ons vanm dat Progressief Leusden bijvo ring van weigering van het recht heeft als toehoc commissievergaderingen bij fel nen. Corri Verduin-Wj (Fraktie Progressief Leu LEUSDEN - De fractie van Progres sief Leusden greep de algemene be schouwingen aan om een terugblik te werpen op vier jaar gemeenteraad. Daaruit bleek dat de PPL van mening is, dat een aantal zaken, die zij wenst, duidelijk zijn blijven liggen. Zo is er van het bespreken van op handenzijnde beleidsvoorstellen met het senioren convent weinig terecht gekomen. Ook het voortdurende pleiten van progres sieve zijde voor meer openheid - bij voorbeeld door de vergaderingen van de raadscommissies openbaar te ma ken - heeft nog geen resultaat opge leverd. Niettemin hebben wij wel de over tuiging een mentaliteitsverandering te hebben gestimuleerd. Deze heeft tijd nodig om zich te laten gelden. Daarom verwachten wij, dat bij het begin van de volgende zittingsperiode openbaarheid van kommissievergaderingen vanzelf sprekend zal zijn. Zulks zal ook moe ten doorwerken in relatie tot de ver gaderingen van het kollege. Belang stellende raadsleden zouden gelegen heid moeten hebben deze bij te wonen", aldus de progressieve woordvoerder, die vervolgde ,,Het reglement van orde is aan vernieuwing toe Reeds nu dient te worden geformuleerd dat de democratisering van het raadsgebeuren zich ook moet uitstrekken tot en met de publieke tribune" ALGEMENE FINANCIëLE ASPEKTEN ..Het begrotingstekort bedraagt' f739 400,-- Indien de raad de voor gestelde belastingverhogingen aan vaardt. resteert een ongedekt tekort van f562.000,-- Dit is een absoluut rekord. Desondanks behoeft zulks niet onrustbarend te worden genoemd, ge zien de te verwachten inkomstenver betering (vooral wegens ongewoon be volkingsverloop) binnen enkele jaren en de inmiddels flink opgelopen saldi- reserve", aldus de progressieve aan- tekingen bij de financiële paragraaf. ,,Het inmiddels los gelaten streven naar een te sterke uitgroei der gemeen te heeft geleid tot een onverantwoord hoog opgevoerd personeelsbestand. Hiertegen is onzerzijds door de jaren heen stelling genomen. Nu u wat dit betreft met beide benen op de grond komt te staan blijkt dat met beduidend minder medewerkers kan worden vol staan. Dit betekent ook, dat een beter personeelsbeleid kan worden gevoerd, hoewel de mogelijkheden beperkt wor den door een waarschijnlijk onjuiste kwantitatieve verhouding tussen mede werkers in de hogere en lagere bezol digingsklassen. Overigens dient de om vang van het apparaat bij voortduring alle aandacht te hebben. Met de funktiewaardering is dit jaar veel en belangrijk werk verzet en wij zien het afsluitend onderzoek komend jaar met belangstelling tegemoet Ten slotte willen wij uw aandacht vragen voor het stimuleren van een gelijk wervings- en aanstellingsbeleid voor mannen én vrouwen, ook op de hogere posten, evenals de mogelijkheid voor het kreëren van deeltijdbanen bij vakatu- res", aldus de PPL-woordvoerder over het ambtenarenapparaat. C.M.L. Over het CML zeiden de progressie ven ..De struktuur van het Comité 1 a?j90M .csnsib üi ni «ij 1 Raad is vastgesteld) onverkort moet zieqingen. maar ze behorep worden aangehouden, zolang naar de0i de^eo, qyer.. hqt cWflzijn - J Mandemaker Milieuzorg Leusden heeft inmiddels aan duidelijkheid gewonnen. Nu de werk groep Ruimtelijke Ordening niet meer alle aandacht opeist, blijkt dat de ont wikkeling van het CML zich in de door ons reeds in 1974 voorgestelde richting heeft bewogen. Ook het coördinatie team lijkt uiteindelijk de geschikte vorm en toon voor zijn aktiviteiten te hebben gevonden. Deze ontwikke lingen verdienen ruime aandacht en loyale ondersteuning van de kant van het gemeentebestuur". RUIMTELIJKE ORDENING EN VOLKSHUISVESTING ..Zowel in het Streekplan Utrecht- Oost, als in de Struktuurstudie Eem- land, als in het beleidsvoornemen van het gemeentebestuur is de uitbreiding van Leusden na 1985 op verschillende wijzen ter sprake geweest. In dit kader dringen wij aan op voortzetting van het onderzoek naar de woningbehoefte. Hierop hebben wij ook bij de behandeling van het be stemmingsplan 2e fase reeds met klem aangedrongen. Onderzocht moet ook worden in hoeverre de opvang van de natuurlijke groei van de gemeente na 1985 kan plaatsvinden door woning bouw op slechts die plaatsen, waar aan het streven naar een harmonische op bouw en afronding van de stedelijke bebouwing geen afbreuk wordt gedaan en evenmin onoverkomelijke schade aan het milieu wordt toegebracht. In dit verband vestigen wij er uw aan dacht op, dat door een geringe verho ging van de woningdichtheid er binnen het tweede-fasegebied eenvoudig ruim te kan worden gevonden voor 600 a 700 woningen extra Verhoging van de ondergrens van de woningdichtheid van 25 naar 30 woningen per hectare levert in het tweede-fase gebied. dat ca 120 ha beslaat, moge lijkheden voor bouw van 600 woningen. Dit proces van verdichting maakt wo ningbouw in Leusden na 1985 mogelijk zónder vergroting van het ruimtebeslag en zónder dat nieuwe en waardevolle gebieden behoeven te worden opge offerd In antwoord op uw opmerking, dat er sprake is van een vraag naar grotere woningen, geeft onze fraktie als haar mening te kennen dat het wo ningbouwprogramma (zoals dat door de vraag naar betaalbare woningen niet is voldaan"aldus de PPL-gedachten over Ruimtelijke Ordening en Huisvesting. WERKGELEGENHEID ..Wij benadrukken met klem", aldus de PPL, ,,dat het onjuist wordt geacht wanneer ten gevolge van bedrijfsvesti gingen zoveel arbeidsplaatsen worden gekreëerd in Leusden en de regio, dat deze slechts kunnen worden bezet door migranten. Daarvoor moeten dan weer woningen worden gebouwd, met als ge volg het op den duur dichtslibben van de regio Bij vaststelling van het vesti gingsbeleid van bedrijven zal hiermee terdege rekening moeten worden ge houden". ,,Wij konstateren metvoldoening.dat wordt ingezien, dat het aantrekken van vestigingen in het werkgelegenheids- gebied. van de soort als de Hogere School voor de Gezondheidszorg, ver plichtingen schept. Wij sprekende wens uit, dat in overleg met de betrokkenen studenten en docenten, een doeltref fende oplossing voor de huisvestings nood voor alleenstaanden zal worden gevonden." ONDERWIJS Kritische kanttekeningen maakte de PPL bij de onderwijs-paragrafen van de begroting. Het leek de woordvoerder van links volstrekt onvoldoende om al leen maar de geldkraan dicht te draaien ,,Om het wat konkreter te zeggen: wij hebben node uw visie gemist over: - leerplannen al dan niet_verschillend per school; - de waarde van de onderwijsbegelei ding en hoe de scholen het gemis aan logopedische hulp hebben ervaren; - een keuze tussen een samenwerkings school en een kategorale MAVO voor voortgezet onderwijs in Leusden; - het bouwen van multi-funktionele scholen om het teruglopend leerlin genaantal in de toekomst op te van gen, zonder dat het geven van goed onderwijs in het gedrang komt, - het deelnemen van de o.l.s. Achter veld aan het aktiveringsplan van het ministerie; - de innovatieplannen van het basis onderwijs, die van groot belang zijn bij de integratie kleuter-basisonder- wijs; - en tenslotte de rol die de schoolraad en de leerkrachten bij het tot stand komen van een visie kunnen en moe ten hebben bij het openbaar onder wijs". WELZIJN ,,In onze algemene beschouwingen van vorig jaar en meer gedetailleerd in ons initiatiefvoorstel van maart 1977, hebben wij bij uw kollege aangedrongen op een planmatig welzijnsbeleid. U be grijpt dat wij blij zijn met uw voorstel in de aanvang van de aanbiedingsbrief bij de paragraaf welzijn. ..Wij zijn maar gedeeltelijk van me ning dat de diskussienota Welzijn 1977- 1981 een eerste aanzet tot een plan matig beleid is. Wel is de inventarisa tie uit deze nota een noodzakelijk begin, maar een integrale overlegstruktuuris nodig om te komen tot eenkonseptplan. Mensen moeten niet alleen kunnen mee beslissen over hun eigen welzijnsvoor- vai^ groepen in de samenleving. Alk elkaar kunnen wij tot gelntegra daarmee goed beleid komen. I goede dingen, die al tot s komen in het welzijnsbeleid, ood de bejaardensektor, willen wijil wijzen op de achterstand, diel meer het jeugdwelzijn ïnLeusdaJ Uw aanbiedingsbrief heeft c teleurgesteld Geen konkreteii len, maar weer een behoefte-oud Bij het tekort aan akkomraodii| alleen Achterveld met name t en dan nog een voorlopige oplosi een zeer oud gebouw. Leusden/Cal en Leusden/Zuid worden r lijk onderzocht en helemaal e noemd Het minste is niet altijd g voor jeugdwelzijn De Jeugdr^ inderdaad baanbrekend werkdal niet voldoende mankracht en* om een zogenaamd vrijwilliger^ zonder deskundige hulp van di te krijgen. Een ambulant fur zal hierbij onmisbaar zijn. Wij hebben al meer betoo de voorzitter, dat alleen 1 gemeentelijk beleid in staat ïsil welzijn boven water te halen r muieren van het partikulier i&1 is hierbij een noodzaak. Onze aj van vorig jaar blijft bestaan,4^ welzijnsbeleid in Leusden a" hink-stap-sprong het spontaanpü lier ïmtiatief volgt," aldusd?| woordvoerder. DIERENBESCHERMING De kollekte ten behoeve v derlandse Vereniging tot t van dieren, afdeling Amersfoort^ streken, heeft in Leusden c" bedrag van 2350,84 opgebra dierenliefhebbers worden I harte bedankt voor hun bijdri Kollektanten voor hun inzet 0 drag bijeen te garen DE KLAROEN EN GROENHOUTEN Het wijkorgaan Groenhr sinds kort een eigen wijkblad. Z wijk en haar orgaan met veel b?' schal het voortbestaan van bo Spul verdedigt, zo is de naam* blad ook al een indikatie, dat h maal niet geruisloos zal gaan „l roen". In het eerste nummer Klaroen", nieuwsblad vaP wijkorgaan Groenhouten" vindtr formatie over de struktuur van korgaan zelf, haar aktivitJJ agenda voor de ledenvergad® donderdag 27 oktober om acht in de Johanneshoeve aan mersveldseweg en uitgebreide tie rond de ontwikkeling rondje Spul Wat de vergadering op27 betreft: hierin zullen onder ff* wijkvoorzieningen. het ge^ welzijnsplan. het wijkblad en de 't Spul aan de orde komen. De> ringen zijn openbaar

Leusder Krant | 1977 | | pagina 4