Uitgaven terugdringen lammer dat begroting niet sluit [omt er een dorpshuis Leusden-Zuid? Tekort is te groot Zekerheid en veiligheid ni AR/SGP: LIJST 6: Doe wat aan overhangend groen HU: MP UBSIDIE HANGT AF VAN BELANGSTELLING PUSW-enquête moet interesse peilen Leusder Krant - raad Leusden DONDERDAG 27 OKTOBER 1977 l IDl LEUSDEN - .Voordat wij ingaan op lyi, Wonderlijke onderwerpen, waarbij Ej de volgorde van uw aanbiedings- - gullen volgen, willen wij gaarne |Q eQ]cele algemene opmerking maken, jt gaat daarbij om het verwachte irscbil tussen de gemeentelijke in- jmstea en uitgaven. Ook vorig jaar wij erop gewezen dat gewaakt worden voor een structureel te ut op de begroting; van de zijde van .t college werd er toen in gerust- ellende zin geantwoord. Niettemin a wi] thans een tekort ontstaan van zes ton, ondanks het feit dat ,rse bezuinigingen in de sectoren per sei en onderwijs konden worden uonden. Hoewel wij ons realiseren ,liode nabije toekomst de inkomsten ger zullen worden als gevolg van de ^taande bevolkingsaanwas, bekruipt k toch het gevoel dat wij met een [ructureel begrotingstekort te maken (foen. Onze fraktie heeft met genoe- ia vastgesteld dat de voorgestelde jlJstirgverhogingen binnen aanvaard de grenzen blijven, zodat onze ge- ieeote bijdraagt tot het beteugelen de inflatie. Een en ander betekent dat onze fraktie van het college de jlérste aandacht vraagt voor het te- dringen van de groei der uitgaven," de KVP-fractie in het begin van bijdrage aan de algemene beschou- Ijta haar waardering te hebben uit sproken over de ontwikkelingen Leo het ambtenarenapparaat, liet KVP haar licht schijnen over de (teling Voorlichting, waarover werd «égd: Onze fraktie heeft er alle begrip dat op dit terrein enige vertra- _g in de werkzaamheden is opgetre- B Om juister te zijn: wij hebben veel Entering voor hetgeen in het kader feestelijkheden dit jaar op dit terrein is verricht In verband met het feit dat een goede voorlichting een van de pijlers is waarop een ware demokratie berust, hebben wij met in stemming gelezen dat het in uw be doeling ligt zowel de kwaliteit als de frequentie van de voorlichtingsactivi teiten op te voeren. Het totstandbren- gen van wijkorganen kan op onze in stemming rekenen als het tevens uw voornemen is deze organen in stand te hlepen houden door ze van voldoende relevante informatie te voorzien en ze tijdig in te schakelen. Met betrekking tot het Comité Milieuzorg Leusden spreken wij de hoop uit dat de nieuw ontworpen struktuur ertoe mag bij dragen dat dit orgaan beter aan het doel gaat beantwoorden en meer inge zetenen van onze gemeente zal berei ken. Tenslotte vragen wij het col lege nog in het komende begrotingsjaar initiatieven te ontwikkelen en aan ons voor te leggen, welke beogen te komen tot een grotere openbaarheid van de vergaderingen van de commissies van onze Raad," aldus de KVP. RUIMTELIJKE ORDENING Ook ten aanzien van de Ruimtelijke Ordening enige katholieke kantteke ningen: ..Wij vragen het college ons te verzekeren dat het Bestemmingsplan Achterveld de onverminderde aan dacht van uw college zal blijven hou den. Daarnaast verzoeken wij u zoveel mogelijk spoed te betrachten bij uw voornemen de werkgelegenheidssitua tie en de daarmee verbonden ruimte lijke problematiek met ons te bespre ken; bij onze fraktie bestaat overigens waardering voor hetgeen in de huidige zittingsperiode op dit gebied is be reikt Met betrekking tot het onderwerp Woonerven is onze fraktie van oor deel dat het totstandkomen daarvan zoveel mogelijk moet worden bevor derd in overeenstemming met de wen sen van de bewoners. Bij onze fraktie bestaat waardering voor de staat van onderhoud van de wegen in onze gemeente. De verbete ring daarvan heeft de laatste jaren ruime aandacht gehad. Wel leggen wij gaarne de vraag aan u voor, of er in het kader van de nationale be langstelling voor het onderwerp geen extra middelen voor Leusden verkrijg baar zijn voor de aanleg van fiets paden," aldus de KVP-ers tot het college. ONDERWIJS ..Met betrekking tot het onderwerp Onderwijs is onze fraktie het met het college eens. dat ernaar moet worden gestreefd de bouwkosten van scholen te houden binnen de stichtingskosten- normen. In dit verband zullen wij gaarne een overzicht voorgelegd krij gen van de behoefte aan permanente en semi-permanente schoolgebouwen in de plannen voor de tweede fase; onze vraag is of het college een der gelijk overzicht kan toezeggen. Voorts ligt het in de lijn der ver wachtingen dat in het komend jaar opnieuw over voortgezet onderwijs in Leusden zal worden gesproken. Onze fraktie spreekt in het licht daarvan met nadruk de wens uit, dat bij die besprekingen het belang van het bij zonder voortgezet onderwijs niet zal worden veronachtzaamd," aldus de KVP HUISVESTING Op het terrein van de Huisvesting kwam de KVP met de volgende vra gen. Ossendrijver (KVP) Hoe ziet de woningbehoefte er ïr Leusden thans uit*5 - Op welke wijze wordt daarmee bij bouwprogramma's of via de bevorde ring van de doorstroming rekening ge houden^ - Welke zijn thans de criteria die wor den gehanteerd om te worden opgeno men op de lijst van woningzoekenden en - Welke activiteiten worden ondernomen orn te voorzien in betaalbare huisves ting van bejaarden, studerenden en al leenstaanden?" Vrees van KVP-zijde of alles wat in de begroting gepresenteerd wordt ook nog wel door de raad afgewerkt kan worden, blijkt uit de volgende passage: .Bij nadere bestudering van de aan biedingsbrief blijkt sprake te zijn van een zodanige hoeveelheid beleidsvoor nemens en -plannen, dat wij ons af vragen of bespreking daarvan door de Raad in deze zittingsperiode wel mogelijk zal blijken. Wij leggen daar om gaarne de vraag aan u voor, of het niet wenselijk is de plannen te inven tariseren en in een van de volgende vergaderingen van de Raad tot een vaststelling van prioriteiten te gera ken," aldus de KVP 1 Wl) 11 I, dit susdal ons ui ?te TM me ien.Caj taal 1 /an d<( funiti ILEUSDEN - CHU-woordvoerder [Voormolen zei in het begin van zijn ige aan de algemene beschouwin- dat het feit dat de begroting niet ^tend is door zijn fraktie wordt be- ,,Het zal u bekend zijn dat onze [ktie veel waarde hecht aan eenslui- begroting. Wij zijn er niet van uigd dat het onmogelijk was een begroting in te dienen. Moeten [wronderstellen, dat het streven van I college daarnaar niet in de eerste bis was gericht", zo vroeg de CH- brdvoerder zich af. paanzien van de onroerend-goed- osting is de CH-fraktie er nog niet gerust op, dat daarbij geen on- jlijkheden kunnen ontstaan, vooral aeer wordt voortgegaan met jaar- procentuele verhogingen. Dit zal gelijk een steeds verder uiteenlopen hoogte der aanslagen tengevolge i hebben. Is bijsturing eventueel (gelijk?" ONDERWIJS |t3 aanzien van het onderwijs is [CHU-fraktie met zorg vervuld over sterk stijgende begrotingstekort r deze post Vanzelfsprekend dient naai onderwijs gewaarborgd te zijn, ir dat neemt niet weg, dat al het elijke dient te worden gedaan om litgaven binnen de perken te bou- Wellicht door bijvoorbeeld een tnoek in te stellen naar mogelij- Itespa ringen. onder meer op het pin van de coördinatie in de aan- van leermiddelen en dergelijke, Ne ten aanzien van schoonmaak- adere onderhoudskosten". DEJAARDEN ft het college is de CH van me- f dat grote aandacht moet worden Voormolen (CHU) besteed aan de bouw van woningen voor alleenstaanden, minder validen en studerenden ,,Ten aanzien van de huisvesting van bejaarden acht onze fraktie het uiterst belangrijk, dat daar voor naar de meest doeltreffende vorm wordt gestreefd, namelijk met zoda nige voorzieningen, dat in vele geval len een anders noodzakelijke opname in een bejaardentehuis kan worden voorkomen. Indien daarbij de voor keur wordt gegeven aan spreiding van bejaardenwoningen over de wijken, dan zal een spoedige totstandkoming van een dienstencentrum en het aanstellen van een beroepskracht ter coördinatie en begeleiding van het vrijwilligerswerk een vereiste zijn. Onze fraktie heeft zich afgevraagd of de verwachting niet te optimistisch is, dat de eerste win kels in het hoofdcentrum eind 1979 be trokken kunnen worden. Hopelijk zal het noodzakelijke verdwijnen van de nood- winkels aan de Torenakkerweg niet be hoeven te leiden tot nieuwe noodvoor zieningen op een andere plaats," aldus de heer Voormolen. ACHTERVELD ,,Ten aanzien van Achterveld acht onze fraktie het noodzakelijk, dat al het mogelijke wordt gedaan om te be vorderen, dat de woningzoekenden al daar, voor zover zij dat wensen, ook in staat worden gesteld in Achterveld te blijven wonen. Het zou een trieste zaak zijn, wanneer door het uitblijven van een bescheiden woningbouw, jongeren zich elders moeten vestigen", zo pleitte de CH-spreker WOONERVEN Met veel belangstelling ziet de CH- fraktie de aangekondigde nota's tege moet betreffende woonerven.Wij vre zen, dat voor meerdere wijken in onze gemeente een en ander op technische en financiële gronden niet haalbaar zal blijken te zijn. Wellicht zijn er danan- dere mogelijkheden om het woongerief te verbeteren. Overigens zal, zeker bij dergelijke zeer ingrijpende zaken, de inspraak van de bewoners een eer ste vereiste zijn." ONDERHOUD WEGEN ,,Wij zijn verheugd, dat veel aan dacht wordt geschonken aan het onder houd van de wegen in onze gemeente. Wij hopen, dat ook de verbetering van de doorgaande wegen in Achterveld daarbij hoge prioriteit zal genieten. Voorts geeft ook de Stoutenburgerlaan. welke op vele plaatsen voor het huidige verkeer te smal is terwijl ook de ber men gevaar opleveren, de bewoners aan deze weg veel zorgen. Reeds enige jaren wordt door onze fraktie aange drongen op voorzieningen ten aanzien van het viaduct in de Heiligenberger- weg over Rijksweg 28, waarvan vele wielrijders waaronder een groot aan tal scholieren, dagelijks gebruik moet maken Ongetwijfeld een moeilijk pro bleem, maar wel uitermate belangrijk voor de verkeersveiligheid, zodat wij een en ander nogniaals onder uw aan dacht willen brengen", aldus enkele CH- opmerkingen over de wegen. WELZIJN ..Ten aanzien van het sociaal-cultu reel welzijn zal veel afhangen van de beschikbare middelen en de verdeling daarvan In dit verband heeft onze frak tie met belangstelling kennis genomen van de Discussienota-Welzijnsvoorzie ningen 1977 tot 1981. Wij hebben dein druk, dat deze nota een goede discussie mogelijk maakt en zien de behandeling met vertrouwen tegemoet. Met waar dering kan worden gesproken over de vele aktiviteiten, welke in onze gemeen te reeds tot stand zijn gebracht, waar bij onze fractie, zonder anderen tekort te willen doen, denkt aan degenen, die zich, veelal belangeloos, inzetten voor het jeugd- en bejaardenwerk en voorts aan de aktiviteiten van de Stichting Kre- atieve Handvaardigheid en Latent Ta lent Eveneens met belangstelling wacht onze fraktie het resultaat af van het onderzoek naar de behoefte aan de de mogelijkheden van een wijkvoorziening voor culturele doeleinden in Leusden/ Zuid. Is daaromtrent reeds iets naders bekend Hoe de uitslag ook moge zijn, de bibliotheek dient zo spoedig moge lijk in de wijk terug te keren en daar voor mag niets onbeproefd blijven," aldus de CH-visie inzake welzijn mmef d var' n" viitóf jur van1 aktivite verg om eve aan' 3bre*lef rondl ig op27< jnder 1 ge' len.Oav ^SDEN/ZUID - Sedert enige tijd ^een aantal inwoners in Leusden- Pun planoen voor een dorpshuis in fXmkeni van dit gedeelte van onze Bij het opstellen van de willen zij zo veel mogelijk re- houden met de wensen en ver as, die er onder de inwoners van pen-Zuid leven. nWe' er door de Initiatiefgroep Leusden-Zuid al heel wat «reidend werk is verricht, ont- Phet deze groep momenteel nog volledig overzicht van die wen- f^erlangens. Daarom heeft de Ini- W°ep de afdeling Onderzoek van raciale Utrechtse Stichting voor "^bevordering,de P.U.S.W., een onderzoek te verrichten F toners van Leusden-Zuid. T §emeentebestuur van Leusden, E?fsering van een dorpshuis of kulturele akkommodatie voor -foot deel van het benodigde geld L tl0' eveneens> dat een on- j? ]*e instelling dit onderzoek lunchten. *e' de laatste tijd wel vaker via 'inlijst naar de mening van de sociaal-kulturele ruimte voor deze leef tijdsgroeperingen is gebleken. De uitslag van het nu in te stellen onderzoek is daarom zo belangrijk, omdat de beslissing omtrent subsi dieverlening door de gemeente Leusden ervan afhangt. De Initiatiefgroep Dorpshuis Leusden-Zuid doet een dnngend beroep op degene, die een enquête formulier ontvangen, om dit nauwkeurig m te vullen en vóór 6 no vember 1977 te zenden naar de P.U.S.W., Lange Nieuwstraat 63 te Utrecht. Voor inlichtingen over de vra genlijst kunt u ten alle tijde terecht bij P.U.S.W. funktionaris de heer J. Soons, telefoon 030-318648. De vragen betreffen de aktiviteiten, die naar uw mening in het dorpshuis zouden kunnen plaatsvinden. Gevraagd wordt eveneens naar de aktiviteiten, die u zelf beoefent. Bij het beantwoorden van de vraag waar u aan deze ak tiviteiten deelneemt dient u duidelijk te vermelden, indien dit in Leusden is, of het in zuid of centrum is. Er wordt een uitgebreid skala van aktiviteiten ge noemd, en aan u wordt tevens de vraag voorgelegd of u er aan deel zou nemen, als deze in een dorpshuis in Leusden- Zuid zouden plaatsvinden. De Initiatiefgroep Dorpshuis Leusden-Zuid hoopt van harte, dat ter verkrijging van een duidelijke uitspraak alle 270 formulieren voorzien van in lichtingen aan Utrecht geretourneerd zullen worden. LEUSDEN - ,,De aanbiedingsbrief is naar onze mening een sober stuk. Ge tracht is de inkomsten en uitgaven enigszins op elkaar af te stemmen. Ge zien het begrotingstekort van meer dan een half miljoen is dit niet gelukt. Een dergelijk tekort is voor Leusden te hoog. In het licht van de meerjaren begroting zou dit aanvaardbaar kunnen zijn, doch dit is naar onze mening maar een prognose. Of in 1980 een sluitende begroting verwacht kan worden is voor onze fraktie nog een vraag Thans is getracht door verhoging van diverse be lastingen met 61/2%, het maximaal toe gestane percentage, 'dit be grotingstekort aanvaardbaar te maken. Het in toenemende mate beschikken over de reserves is ons inziens niet ver antwoord," aldus de heer Van Maanen, sprekend namens ARP/SGP. ONDERWIJS Bij de onderwijsparagraaf maakte de heer Van Maanen de volgende kant tekeningen: „De wetenschap dat de kosten van het onderwijs zich de ko mende jaren in stijgende lijn zullen be wegen moet voor het College te meer een aansporing zijn voor een kritisch uitgavenbeleid. Medezeggenschap van het gemeentebestuur m de leiding van de schoolbegeleidingsdienst is nog steeds niet gerealiseerd. Naar onze me ning duurt dit veel te lang. Wanneer in de nabije toekomst een regionale On derwijs Adviesdienst tot stand zal ko men, verzoeken wij het Kollege al hun invloed aan te wenden om te bewerk stelligen dat scholen niet worden ver plicht van deze dienst gebruik te maken wanneer het schoolbestuur daartegen bezwaar heeft." RUIMTELIJKE ORDENING Ook ten aanzien van de R.O. enige opmerkingen van deze fractie: „Wat het aangaan van samenwerkingsover eenkomsten betreft wil onze fraktie aandringen op doordachte en welbe wuste keuze van diegenen met wie een dergelijke overeenkomst wordt aange gaan. Het is bijzonder jammer dat bij de openstelling van het Voorontwerp Streekplan Utrecht-Oost en de Struk- tuurstudie Eemland zo weinig rekening is gehouden met de in Leusden levende gedachten over toekomstige uitbreidin gen. Het College zal attent moeten blijven op de verdere ontwikkelingen van deze plannen om van Leusden te maken wat de Raad en het College voor ogen staat De realisering van winkels in het hoofdcentrum zal in het komende jaar als een zeer belangrijk punt op de agenda van het College moeten staan. Tot elke prijs dient te worden voor komen dat er een vakuum ontstaat in de winkelvoorziening, mede gezien het tijdelijke karakter van het winkelcentrum Roozendaal. Het is te betreuren dat in de procedure voor het ontwerp-bestemmingsplan Achterveld vertraging is ontstaan. Onze fraktie vraagt zich af of dit niet mede het gevolg is van het feit dat dit plan telangliïj de gemeentelijke diensten is blijven liggen. Onze fraktie ziet met belangstelling de plannen tegemoet voor de werkgele- genheidsgebieden in de tertiaire en quartaire sektor. Ook met het oog op de toekomst zal de werkgelegenheid in Leusden de blijvende aandacht van het College vragen." VERKEER maaKie valfVia vegkeersstruktuurplan merkingen: Het College meent reeds in de nabije toekomst het verkeer in goede banen te kunnen leiden. Dit kan alleen als de „verkeersnavelstreng" van Leus den op het rijkswegennet is aan gesloten. Tot zolang zal Leusden te kampen hebben met storingen in de spijsvertering en groeistuipen, die een goede ordening van het interne verkeer in de weg staan. Het provinciaal streekplan rept sum mier over de aansluiting op ae A28. Bo vendien lijkt het duidelijk dat de door trekking van de A28 over Soesterberg en Zeist (om financiële redenen) bij de overheid voorrang heeft boven de oplos sing van de Leusdense problemen. Zoals de zaak er nu voorstaat, kan het nog wel 5 jaar duren voor e.e.a. wordt gereali seerd. De heer Van Maanen (AR/SGP) Voor wat betreft de doortrekking van de A 28 zij nog opgemerkt dat de nieuwe A 28 nabij Oud-Leusden zou moeten worden ingegraven tot 1 lli meter onder het maaiveld, waardoor de aantasting van het „milieu" alsmede „natuur en het landschap" tot een mi nimum kan worden beperkt. Ook de situatie rond de S 226 en het tracée van de S 10 baart zorg. Alvorens zich op het plaatselijk verkeersstruk- tuurplan te storten, dient de gemeente op landelijk en provinciaal niveau een uitspraak over het voorgaande af te dwingen. Het instellen van de kommissie „publieke werken en ver keer" is naar onze mening een goede zaak geweest. Naar aanleiding van de reeds verschenen en de nog te venvach ten nota's mogen wij stellen dat het Col lege thans bezig is een beleid te voeren dat op het heden en op de toekomst gericht is. De wijziging van het rege ringsbeleid voor wat betreft de subsi diëring van deze zaken zal in de toe komst ongetwijfeld grote financiële of fers van de gemeente vragen. Het is zaak hiermede bij een uit te stippelen beleid terdege rekening te houden. De diskussienota „Beleidsplan Wel zijnsvoorzieningen" is volgens AR/SGP een eerste aanzet om tot een enigszins verantwoord beleid te komen. Wat be treft het handhaven van oude boerde rijen is het zaak een voorzichtig beleid te voeren. Gestreefd moet worden om deze eventueel door partikulieren of in stellingen rendabel te laten exploiteren. LEUSDEN - Het duo Holl en Kuij- pers (lijst 6) liet als rode draad „zeker heid en veiligheid van de inwoners" door zijn betoog lopen. De eerste zekerheid, die Knijpers te bieden had, was zijn deelneming aan de gemeente raadsverkiezingen van volgend jaar mei als aanvoerder van de lijst „Gemeente belangen". Vervolgens kenschetste de fractievoorzitter van lijst 6 „ruimtelijke ordening" als een onderwerp dat ten zeerste zekerheid of onzekerheid voor de burger in zich draagt. „In de voorgaande jaren (vooral in 1976 en 1977) werden er in Leusden slechts weinig woningen gebouwd, zo dat er voor de eigen woningzoekenden slechts minimale kansen bestonden om aan een huis te komen. Gelukkig zal in 1978 en volgende jaren voor hen meer soelaas geboden worden en zal de ergste woningnood, vooral voor de jongeren, eindelijk ten einde zijn en eveneens aan de onzekerheid van velen. Met het pro bleem studentenhuisvesting zullen we nog langere lijd geconfronteerd blijven. De Stichting (m oprichting), die zich met dat probleem zou gaan bezighou den was, wegens gebrek aan mogelijk heden, reeds ter ziele vóórdat de oprich ting een feit was. Het wordt nu toch echt hoog tijd dat de gemeente nu eens Holl (6) inwoners werd gevraagd - men zou er wel eens enquëte-moe van kunnen worden - zal ook nu weer de mening van de bevolking gepeild gaan worden door enquêteformulieren. De vragenlijsten worden deze week steekproefsgewijs verzonden aan onge veer 270 inwoners van Leusden-Zuid van 18 jaar en ouder. De leeftijdsgrens van 18 jaar is gekozen, omdat er naar de behoeften en verlangens van sociaal- kulturele ruimte onder jongeren beneden 18 jaar in Leusden-Zuid in 1973 nog een onderzoek is gedaan. De resultaten hiervan zijn weergegeven in het rapport „Jeugd van Leusden-Zuid", waaruit duidelijk een behoefte aan LEUSDEN - In een zo rijk met groen gezegende gemeente als Leusden is het onvermijdelijk dat er bij de gemeente regelmatig klachten binnenkomen over het hinderlijk overhangen van struiken en takken van bomen op fiets- en voetpaden. Voorzover deze klachten het openbare groen betreffen, worden zij onmiddellijk door de gemeente verhol pen. Maar veelal wordt de overlast veroorzaakt door beplanting van parti culieren. Nu het seizoen weer is aangebroken om de tuin een grote beurt te geven, kan het voor elke tuinbezitter dienstig zijn niet alleen de situatie in de tuin zeifin ogenschouw te nemen, maar ook eens buiten het hek te kijken of er geen beplanting is die hinder kan opleveren aan voorbijgangers. Dat zou dan bij voorkeur gedaan moeten worden als het geregend heeft, omdat juist dan goed te constateren is of er hinder door overhangend groen wordt veroorzaakt. Als dat het geval blijkt te zijn, dient er uiteraard gesnoeid te worden en daar is het nu net de tijd voor. Bovendien maakt de gemeente het gedurende de maand november extra gemakkelijk om van het snoeihout af te komen en wel door op vier achtereen volgende zaterdagen de stortplaats aan het Valleikanaal open te stellen en in Leusden-Zuid en Achterveld containers te plaatsen. J. C. T. Kuijpers (6) ernst gaat maken met haar pogen een oplossing voor dit probleem te vinden. Het moet warempel toch mogelijk zijn dat er met gezamenlijke inspanning en in goed onderling overleg met de betrokken minister, met het bestuur van de school en met b.v. de woningstich ting een oplossing wordt gevonden. We realiseren ons wel. dal de minister die de school liet bouwen het meest verant woordelijk is voor dit probleem", aldus Kuijpers, die vervolgde: „Een voor onze fractie jaarlijks terugkerende vraag is de kwestie van de reservering en uitgifte van kleine kavels bouwgrond aan inwoners die een „eigen woning" willen bouwen. Onze fractie is van mening, dat in het 2e deelplan méér respons moet worden gegeven aan de honderden gegadigden die een kavel hebben aangevraagd. Het uitgeven van alle (of de meeste) vrije-sector-kavels aan project-ontwikkelaars achten wij een goede zaak. Aan de doelstelling, dat „in de eerste plaats moet worden ge bouwd voor de Leusdense behoefte" wordt daardoor voorbijgegaan. Wil het college overwegen om ernstig dit pro bleem onder de ogen te zien? En kan dan ook overwogen worden of er, b.v. middels een enquêteformulier aan de gegadigden, belangstelling bestaat voor experimentele- en/of casco-bouw?" WOONERVEN Het onderwerp „woonerven" deed de heer Kuipers fel uithalen naar bepaalde automobilisten. Hij zei daar over: „Het is ons bekend, dat een deel der Leusdense bevolking, we merkten dat in een ander kader al eerder op. de auto belangrijker vindt dan het kind. Deze mensen zullen zich apriori wel verzetten tegen het inrichten van „woonerven". Desondanks vinden wij het een goede zaak dat er een nota „Woonerven" tesamen met een nota „Parkeren" op komst is. Wij zien de nota's met belangstelling tegemoet en de voren en tegens van woonerven kunnen dan rustig tegen elkaar worden afgewogen. Wil men in de 2e fase overgaan tot inrichting van woonerven dan is enige haast met de nota's en de bestudering daarvan zeker geboden." „Onzekerheid bij een aantal inwo ners is ook weer ontstaan door de publi- katie van het ontwerp-strcekplan Utrecht-Oost. Hierin staan een aantal punten die onzekerheid omtrent het wonen voor hen hebben aangewakkerd. Laten wij er toch aan meewerken dat de toekomst vor onze inwoners de grootst mogelijke zekerheid biedt. Weten alle aanwonenden aan de Hamersveldseweg nu eindelijk of hun eigendom weg moet of mag blijven staan? Is de werkwijze van de door de gemeente aangestelde taxateur wel doeltreffend genoeg," zo vroeg de heer Kuijpers VERKEER Veel onzekerheden bij lijst 6 ook ten aanzien van he erkeer. Kuijpers daar over: „Onze fractie is van mening, dat de aansluiting op RW 28 in (op zijn vroegst) 1981 veel te laat is. Wij vinden, dat het college er bij voortduring bij Rijkswaterstaat op dient aan te dringen dat deze aansluiting versneld wordt uitgevoerd. Onze zeer bekrompen ex terne verbindingen schreeuwen gewoon om ontluchting. Ook de rijwielpaden langs de Lockhorsterweg en de Zwarte- weg/Horsterweg dienen met de meeste spoed te worden aangelegd. Het gaat toch vooral om de veiligheid van onze kinderen. Wij stemmen volledig in met de hartekreet van de Stoutcnburgse ouders zoals deze kort geleden in de krant stond." Vervolgens nam de heer Holl het over met enkele onderwijsopmerkingen. Hij vroeg onder meer: „Is het mogelijk in de loop van 1978 een studie te maken over de te verwachten scholenbouw voor de eerst komende vijf jaar?" en „Is het mogelijk in het komende jaar nieuwe structuren te geven om de invloed van de ouders op het totale schoolgebeuren (en ik bedoel niet alleen het optreden als „leermoeder" of org. - nisator van schoolfeestjes) te vergro ten?" en „Last but not least willen wij u vragen een symbolisch bedrag op de begroting uit te trekken om te Ia-en onderzoeken of er in onze gemeente plaats zou zijn voor „open-school proefprojecten". Het succes van Latent Talent moge ons doen inzien dat een gestructureerd onderwijsbeleid voor volwassenen in de toekomst voorwaar de zal zijn voor de leefbaarheid in Leusden". BEJAARDEN De heer Holl besloot met een vraag ten behoeve van de bejaarden: „Al geruime tijd zijn er bejaarden in wonin gen in Groenhouten die zich ernstig bezorgd maken over het feit dat zij niet zijn aangesloten op een alarmsysteem. Zojuist heb ik kennis genomen van een systeem van Ergon Electric uit Apel doorn, waardoor door de telefoonlijnen alarmering naar een centraal punt mo gelijk wordt. Het systeem is met een subsidie van CRM toegepast in bc- jaardenwoningen in Amsterdam. Zou uw college in overweging willen nemen met het oog op de toekomst, waarin naar ik meen nog 150 bejaar denwoningen worden gebouwd, dit systeem toe te passen?"

Leusder Krant | 1977 | | pagina 5