Jitstekende uitvoering fan de Treecksangh in /olie Marcuskerk OEMBOLLEN- RNBIEDING NU 8.45 NU 8.75 NU 16.75 i Gouden huwelijksfeest voor echtpaar Bollen 9 Fa. J. W. v.d. Berg Ingezonden: HAM BURGERS 98 ^élke woensdag-^ GEHAKT DAG GEHAKT 375 GEHAKT GEHAKT ^-élke donderdag BIEFSTUK DAG BIEFSTUK 225 dale Mies voor tuin en dier. 't SPUL IN DE MIST •- élke maandag -s VLUGKLAAR DAG SLAVINKEN 98 SCHNITZELS BIEFSTUK BIEF TARTAAR Fred Timmer uw Keurslager Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 27 OKTOBER 1977 n Spaendonck dirigeert zijn koor. IEUSDEN - Het Groot Gemengd on kunstkoor Treeksanghbestaat i9 december van dit jaar twee jaar. In 'fwee jaar is duidehjk gebleken, dat fl/roor als Treecksanghaan een toette voldoet. Het grote concert, dit koor vorige week donderdag in Marcuskerk gaf trok terecht een Ie zaal en oogstte na afloop tiend een ovationeel applaus. Het Kmef mee om een zaal vol te krijgen voor een concert, maar Treecksangh is daarin geslaagd. En gezien dereakties van het publiek is het een duidelijke zaak, dat ook een volgend concert van Treecksangh evenveel zo niet meer be langstelling zal trekken. Eén van de hoogtepunten ivas de feestcantate aan het slot van het concert: Twaalf eeuwen Leusden", een boeiende compositie van de dirigent van het koor, Jan van Spaendonck, op tekst ren 110rode tulpen hoog 10 narcissen geel 10hyacinten gemengd r PAKKET T.W.V. 12.00 [Orode tulpen laag blauwe druifjes gem. crocussen T PAKKET T.W.V. 12.50 tulpen geel hoog dubbele blauwe druifjes sneeuwklokjes ^EjjBOscila campanulata 7 00 (Ochionodoxa C. TPAKKET T.W.V. 20.75 Hamer» veld se weg 58 Leusden-Centrum Telefoon 033-41693 Maandagmorgen gesloten van Jan-Paul van Spaendonck. Een familie-compositie, die goed werd uit gevoerd en een waardige afsluiting vormde van een zeer geslaagd concert. B egonnen werd met,, Requiem opus 48" van de Franse componist Gabriel Urbain Fauré, dat in 1882 werd ge componeerd en nog niets aan glans heeft verloren. Na een orgelsolo van Gerrit 't Hart heeft het publiek kunnen genieten van het altijd weer indruk wekkende ,,The Holy City" van Steven Adams, door Henk Smit (bas), opnieuw gevolgd door een orgelsolo. Het con cert werd afgesloten met het eerder genoemdeTwaalf eeuwen Leusden", een feestcantate van allure. Dirigent Jan van Spaendonck, Treeck sangh, de solisten Riet Wijnands (sopraan), Jan Huurdeman (tenor), Henk Smit (bas) en organist Gerrit 't (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) 't SPUL: KRENT IN DE PAP Daar ik mij eveneens reken tot de bewoners rond de boerderij 't Spul, zou ik gaarne de volgende reaktie geven op het ingezonden stuk ,,'t Spul of groenvoorziening" geplaatst d.d 13 ok tober jl. Grote waardering kan ik op brengen voor het streven van mede wijkbewoners om stilte en rust, welke in onze wijk overigens al aangetast wordt door bromfietslawaai, te bewaken. De suggestie om de boerderij tijdelijk door een aantal studenten te laten bewonen heeft kennelijk zulke schrikbeelden opgeroepen bij de direkte om wonenden, dat een aantal van hen en dat is bijzonder jammer, zich nu voorde uiterste „oplossing" van sloop inzetten. Hart kunnen - samen met het in spirerend begeleidend Randstad Ka merorkest - terugzien op een zeer ge slaagd concert. Voor Leusdenaren, die ook graag zingen en mee willen doen aan de ak- tiviteiten van Treecksanh, is dat natuur lijk mogelijk. U bent van harte welkom op de repetitie-avond van Treeck sangh, elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in 't Ros Beyaart, Hamersveldseweg 55. KAMERKOOR Dirigent Jan van Spaendonck is op dit moment bezig met het oprichten van een kamerkoor. Dit koor zou graag de beschikking hebben over meerdere stemmen. Zij, die belangstelling hebben voor zang op een enigszins hoger niveau en liever m kleiner koor verband willen zingen, kunnen zien voor dit kamerkoor opgeven. Inlichtin gen worden u graag gegeven door diri gent Van Spaendonck, Melafier 27, Leusden-centrum, tel. 033-41993. De boerderij 't Spul, met het daarbij horende monument de tabaksschuur, en de niet vaak genoemde boerentuin, vormt architectonisch de krent in de overigens weinig tot de verbeelding sprekende pap die de Groenhoutense bebouwing m.i. biedt. Bezoek laat zich zelden of nooit spontaan uit over de nieuwbouw in onze wijk, echter wel over dat nieuwsgierig-makende, éne, duidelijk van het geheel afwijkende ge- bouwenkompleks dat een stukje visuele afwisseling biedt Sierlijkheid of histori sche waarden doen er dan minder toe. Genoemde funktie kan niet worden overgenomen door de ons welbekende waterpartijen aangevuld met gemeente-groen. Voor mij is dit een duidelijk en voelbaar argument vóór handhaving van het gebouw op zichzelf, nog af gezien van wat er voor funktie aan ge geven zou moeten worden. Afbraak van het hoofdgebouw betekent overi gens de amputatie van een bij elkaar horend en zo door de jaren heen ge groeid geheel. De tabaksschuur zou moederziel alleen blijven staan, wat het vinden van een bestemmine verder be moeilijkt o.a. in verband met toezicht en onderhoud. De woordvoerders van de nu veront ruste bewoners zouden hun wensen in het te starten overleg met de gemeente kunnen inbrengen, immer, afbraak blijft hoezeer ook te betreuren nog steeds een van de mogelijkheden. De boerderij 't Spul vervult naast een visueel afwisselende ook een sociale funktie; omwonenden halen er melk en eieren en kinderen leren er verschillende beesten kennen. Welnu, er zou in het kader van een totaalvisie op het ons omringende milieu naar ge streefd moeten worden om deze funkties in takt te laten. Dit zou kunnen door de boerderij als mini- boerenbedrijf te laten voortbestaan, één koe (desnoods zonder indien dan toch nog sprake zou zijn van een volledig boerenbedrijf), een aantal kip pen, een geit enz. De tabaksschuur is wellicht geschikt te maken voor buurtbijeenkomsten Ton Kuipers, Korenschoof 14, tel. 43641. Vrijdagavond 19 oktober moet er een enorme kijkdichtheid vanuit Leusden op Nederland II zijn geconstateerd. Ons aller lijfblad, de Leusder Krant, had ons al een dag van tevoren op 't Spul gewe zen, maar uiteindelijk is gebleken dat dit een ledenwervende reclamestunt geweest moet zijn of dat Varavisie liever met de handen van het spul wenste af te blijven. Het begon allemaal om kwart over negen en de heldere hemel boven de uitgestorven Leusdense straten en wijken deed niet vermoeden dat het spul kans maakte in de mist te verdwijnen. Eerst vulde mijn beeld scherm zich met een aantal flink uit de kluiten gewassen hanen. Werkelijk er kon geen kip meer bij. Een plaatje onze artiesten waardig voor het ad verteren in „Time" als protest tegen het beknotten van de homofilie in Florida. Het aardige was dat al deze hanen in koor het feit bezongen „er bijna maar nog niet helemaal te zijn". Daarna nam de grootste haan plechtig een hoofddeksel af en sprak nadrukkelijk iets van „wilt u dit maar even doorge ven". Ik begon echt schik m het geheel te krijgen. Dit was eindelijk eens wat an ders dan sprekende koeien of wc- brillen, die bij de woorden „opgelet" stram in de houding springen en daar door half ontklede mensen in de ruimte flikkeren Wat daarna volgde was al lemaal even boeiend en nu en dan vergat ik zelfs op het spul te letten. Een Afrikaanse meneer legde met een eenvoudig rekensommetje uit, dat oorlog in zijn geboorteland alleszins verantwoord was, gezien het feit dat aldaar elke week minstens één neger wordt vermoord Dit betekent in 52 mil- lioen jaren enorm veel ellende, reden waarom men thans beter met zo'n 20 millioen de zaak kon klaren. Ook op het Binnenhof blijkt men nog steeds aan het rekenen te zijn. Het lijkt erop dat elke minister zijn eigen hof wil houden compleet met alles erop en eraan. Hierdoor zou Nederland met zestien hoven worden verrijkt, waar door ergens anders Zestienhoven kan worden opgedoekt en een burgervader als sex-exploitant voldoende nevenin komsten verkrijgt om zijn luttel salaris van iets meer dan driehonderdduizend gulden per jaar aan te vullen. Koos van Varavisie snapte het ook allemaal niet zo goed meer en volgens hem was men al vier jaar met de formatie bezig - een berekening die volgens mij overigens onjuist uitkomt. Veel tijd om hierover na te denken was er echter niet, want plots zat er een wethouder op mijn scherm, die verontwaardigd verklaarde het niet eens te zijn met zijn eigen beleid. Onder het felJe licht van de tele visielampen riep Van Minnen hem op het matje en de man beloofde dan ook prompt met spoed een einde te maken aan het pesten van niet-ambtenaren. Men ging niet verder in op de gedachte dat men wellicht dicht bij de oorzaak van alle terreureliende was beland, want toen ik dacht dat het spul nu einde lijk zou beginnen, bracht het scherm plots een andere schokkende ervaring. In onze tafeltennissende mannenwe reld bleek een jonge vrouw te zijn ge ïnfiltreerd, die met verwoede kracht links en rechts de ballen teisterde alsof LEUSDEN - Woensdag 19 oktober was het feest in het bejaardenhuis ,,'t Hamersveld". Het echtpaar M. J. Bollen-Kölsch herdacht het feit dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. De bruid is 79 jaar en de bruidegom 74. Beide zijn geboren in Den Haag en heb ben daar 65 jaar gewoond. De heer Bollen is 41 jaar vertegen woordiger geweest bij dezelfde firma. Hij is hiervoor koninklijk on derscheiden Het echtpaar, dat in Den Haag twee hoog woonde, moest na de pensionering van de heer Bollen in ver band met diens gezondheidstoestand naar een gelijkvloerse woning uitzien. In Den Haag gelukte dat niet. Het lukte hen wel een benedenwoning in Oss te bemachtigen. Ondanks de grote overgang hebben zij daar met plezier gewoond. Daar het steeds moeilijker werd om zonder hulp zelfstandig te blijven werd besloten zich in te laten schrijven in een bejaarden tehuis. De keus viel op het bejaarden tehuis van Woudenberg. Tijdens de reis daarheen kwamen zij ook door Leusden. Omdat het hun dochter bekend was, dat ook in Leusden een nieuw tehuis werd gebouwd, besloten ze zich daar ook te laten inschnjven. Dit lukte, want op 1 april werd het Hamersveld geopend en 3 april had het echtpaar hun kamers reeds betrokken. Zij hebben het daar heel goed naar hun zin. Zij genieten van het mooie uitzicht, de fijne verzorging en de prima sfeer. De heer Bollen, die niet meer buiten komt, gaat toch elke dag om tien uur met zijn echtgenote naar beneden om daar gezamenlijk koffie te drinken. Het echtpaar heeft twee dochters en twee kleinkinderen. Op de dag van het huwe lijksfeest, heeft het hen niet aan belang stelling ontbroken. Toen zij na het ge zamenlijk koffie drinken weer in hun kamer lóvamen, troffen zij daar tot hun grote verbazing de loco-burgemeester van Leusden, de heer Van Zandbrink aan. Deze kwam hen namens de ge meente feliciteren. De middag werd ge zellig doorgebracht bij hun gehuwde dochter, die in Hoevelaken woont. De dag werd besloten met een gezellig diner in Rhenen. Ondanks de huidige handicap van de heer Bollen zegt hij toch toch kunnen terug zien op een zeer gelukkig huwelijksleven. Ondanks de crisisjaren, zegt hij toch nooit de armoe te hebben gekend, die in die tijd velen hebben gekend. Dit was mede te danken aan zijn vrouw, die goed een huishouden kon besturen. Zij maakte de kleren zelf ook voor de kinderen. Door samen alles te doen, is dit echtpaar ge heel naar elkaar toegegroeid en hebben een huwelijksleven achter de rug, waar zij met vreugde op terug zien. per stuk 100 gr 1 50 HALF OM HALF 500 gram RUNDER 500 GRAM 450 CHAMPIGNON 500 GRAM 475 100 gram KOGEL 100 GRAM 260 PER STUK 135 De Biezenkamp 21 23 Tel 033 41455 J zij haar recht op deze sociëteit verde digde. Dat deze pijnlijke ervaring een bestuurslid deed afdruipen is dan ook alleszins begrijpelijk, ofschoon Koos zei dat hij de man niét zou missen. Hij liet vlug het geëmancipeerde wezentje uit het beeld verdwijnen en het lieve kind zal ongetwijfeld direkt in bed ge- kropen zijn om de door de strijd wat gezwollen oogwangetjes wat te doen bijtrekken Dat nu eindelijk het spul zou beginnen, lag voor de hand, maar niks daarvan hoor! Er kwam nu een spannend filmbeeld, waarbij een soort gemeentelijk hijsapparaat mensen uit de nor over de gevangenis muur kan tillen en nagezonden kogels au tomatisch hun doel missen. Nog geen woord echter over het spul en ik verlus tigde mij derhalve in de hoofdfilm van Varavisie. De verwikkelingen in het leven van een amoureuze Franse luite nant wonden mij echter zodanig op, dat ik tegen elf uur met de blaker achter moeder de vrouw de trap opstommelde om even later datgene te volbrengen waartoe de Fransman tot op dat moment nog niet was gekomen. Goed dat mijn beminde met geen woord over „handen af van 't Spul" heeft gerept, dacht ik nog tevreden voordat ik als een blok in slaap viel W Smit, Dordogne 13, Leusden-c. NASCHRIFT REDAKTIE: Het doet ons genoegen een van onze lezers - en waarschijnlijk niet minder diens echtgenote - een genoeglijke avond te hebben bezorgd. Het spijt ons dat we zijn aanstaande zaterdagavond zullen moeten bederven. Want volgens de VARA wordt dan naar alle waar schijnlijkheid wél de reportage over 't Spul uitgezonden. Als hij tenminste niet de mist in gaat DE FABLE VAN HET GOUDHAANTJE In een dorp vol rustige weidevo gels leefde eens een goudhaantje. Hij was lid van het Vrije Vogeldom, fraai van veren en luid van stem Als hij sprak, luisterden alle weidevogels in diepe eerbied naar zijn gekraai Ja renlang bleef dit zo. Toen sprak de haan tot het college van wijze doch zeer weidelijke vogels ..Onze nesten voor waar zijn fraai, doch wij moeten mee- i doen met de moderne tijd en ons vo geldorp dient uitgebreid te worden." Alle weidevogels knikten eerbiedig en wegen stil. Zo gezegd, zo gedaan. En al ras werden er fraaie nieuwe betonnen nesten gebouwd. Er sneuvelden wat oude nesten, doch de weidevogels be seften dat dit de prijs was die zij moesten betalen voor de vooruitgang en de uitbreiding van het vogeldorp. Lisidumahof werd een lusthof vol groen en overal kwinkelerende vogeltjes, in de vijvers zwommen visjes en de kij kers kwaakten. Een aantal oudere vo gels werden in bejaardenkooien goéd gevoerd en opgeborgen, en in de plaats van hun oude vieze nest kwamen jonge vreemde vogels in fraaie nieuwe nesten wonen De haan stapte trots als een pauw door de hoven rond en nodigde zelfs exotische vogels uit om dit alles met verve aan dat verenvolkje te to nen Er is echter altijd wel één rotte appel aan de boom, want één hof heette Groenhouten. Ook daar stond nog een oud nest, maar dat was zo verordoneerde de haan, medio 77 afgebroken worden. De nieuwe vreemde vogels uit Groen houten vonden dat oude nest wel grap pig in hun nieuwe hof. Ze waren jong, democratisch en wilden meekwetteren. Ook de haan, lid van de Europese vogelkolonie, zag dit aanvankelijk met genoegen aan want nog sterker kon zijn greep op Lisidunahof worden. Allengs bleek echter dat de vreemde vogels niet alleen fraaie veren had den, doch dat ook hun zang verder droeg Toen sprak de haan: ,,Nu moet het uit zijn. Gekwetter akkoord maar dan wel over mijn geplukte en ge- barbequede lichaam Luister dus niet naar die vreemde vogels want dat oude nest moet plat." Voorde vorm stond het goudhaantje genaderijk toe dat de vreemde vogels hun liedje van ver langen zongen Hij zette echter wel al zijn kippen en kuikens aan om onrust in het Groenhoutense hof te zaaien. Dit lukte eerst niet, doch na een wijl zagen sommige vogels hun kostbare nest bedreigd door nog vreemdere vogels van de familie der roodborsten die nu het oude nest zouden gaan bewonen. De vogels zeiden: ,,Dit kant niet. Wij zijn weliswaar vreemde doch keu rige vogels en het is algemeen be kend dat roodborsten hun nest be vuilen en lawaaiig zijn De haan die dit alles heerlijk vond want hij wou toch het oude nest af breken, gaf zijn spotvogels opdracht nog groter onrust in de hof te zaaien. Maar voor de vorm werd er toch een overlegorgaan in het leven geroepen. Hier eindigt deze fabel Niemand weet of dit goudhaantje zijn zin zal krij gen, De moraal: Een goudhaan heeft wel een grote snavel doch het pro fiel van zijn kam is minder dan 2 mm en dat is, algemeen bekend, wettelijk ontoelaatbaar. Hij is dus aan ver vanging toe Dus „oogjes dicht, snaveltjes toe en snel op naar de vogelverkiezingen van 78, om een nieuwe Lisidunahof te scheppen waar medegekwetter gehoord wordt. Een be de fabel, Bert Hoogendam, Diedrik Wicherts. (Elke overeenkomst met personen en toestanden is natuurlijk puur toeval

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7