Eerste overwinning voor S.V. Achterveld SPORT Volle winst voor SVA 3 Inkans voor lardwerkend Roda mstad had weinig noeite met Roda'46 Met Roda naar Benschop Haaien stunten verder antonides voor SieMatic keukens Gipspoot Leusder Krant - Sport DONDERDAG 3 NOVEMBER 1977 ACHTERVELD - Na een aantal zeer onfortuinlijke wedstrijden heeft Ach terveld nu voor het eerst de volle buit binnengehaald In Utrecht werd op het Sportpark Tuindorp gespeeld tegen D.V.S.U. (Door Vriendschap Sterk Utrecht). Een volledige Achterveld trad tegen D.VS.U. aan onder leiding van scheidsrechter Hartman uit Bussum. Al in de eerste minuut schoot een DVSU -speler keihard op doelman Tolboom, die de bal verkeerd weg werkte Voorstopper Toon Kalshoven kon net op tijd redding brengen. Zowel de thuisclub als Achterveld trachten met snel spel tot scoren te komen. Ach terveld had met haar schoten het geluk echter niet aan haar zijde Na 20 mi nuten schoot Herman Kerkhof juist naast. Neef Jan Kerkhof kwam wel iets dichterbij een doelpunt doch zijn schot werd door de paal gekeerd. Beide par tijen hielden elkaar in evenwicht, doch geen van beiden konden voor de rust het net doen bollen Rust 0-0. In de tweede speelhelit bleek dat scheidsrechter Hartman zijn beste deel voor de rust had gefloten. Zijn optreden was nu van veel minder gehalte. Achterveld kreeg in de 2e helft het voordeel van de wind. De eerste 10 minuten hielden de ploegen elkaar nog goed in evenwicht Hierna kon Achterveld toch een zeker veldover- wicht opbouwen Jan Kerkhof maakte het eerste Achterveldse doelpunt nadat hij de bal hoog aangespeeld had ge kregen De Achterveldse middenvoor kon de Utrechtse doelman onhoudbaar passeren. 1-0. Achterveld bleef doorgaan en de snelle voorhoede gaf de Utrechters veel werk om de strijd te controleren. Na een half uur spelen was het opnieuw Jan Kerkhof die kon scoren, bijna op dezelfde wijze als het eerste doelpunt, 2-0. De scheidsrechter liet doorspelen toen een Utrechtse achterspeler hands maakte in het strafschopgebied D.V.S U probeerde wel in de aanval te gaan doch Johan van Bekkum c s zorgden er wel voor dat de Utrechtse ploeg geen vuist kon maken In de Achterveldse ploeg viel vooral Cor Hoogland op door zijn grote werklust, hij was dan ook de beste speler van Achterveld Dolgelukkig en moreel op gepept ging Achterveld met 2 kostbare punten naar huis. De laatste plaats op de ranglijst is nu verlaten en over gedaan aan Utrecht In de wetenschap dat winnen in de Hoofdklasse toch mo gelijk is gaat Achterveld de toekomst nu met enig vertrouwen tegemoet. Zondag aanstaande komt A S.V uit Ankeveen op bezoek, een goede oude bekende uit vroege competities, aan vang half drie Opstelling Tolboom, Hoogland, Ver steeg. Kalshoven, Van de Burgwal, Vos, Van de Brink, H. Kerkhof, J. Kerkhof, Van Bekkum en Van Ruiten beek. Programma zondag 6 november 1977: Achterveld 1 - A S V. (Ankeveen) 14.30 Achterveld 2- HDS. 2 12.00 Maluku Muda 2 - Achterveld 3 12.30 Achterveld 4 - A P W C 5 12.00 Hooglanderveen 5 - Achterveld 6 11.30 Verdere uitslagen 30 oktober 1977: Soest 3 - Achterveld 2 1-3 Achterveld 3 - Kieviten 2 3-0 Achterveld 4 - Veensche Boys 4 4-3 Achterveld 5 - Soest 7 4-4 Achterveld 6 - Soesterberg 5 1-2 LEUSDEN/ACHTERVELD - Dat de aanhouder wint, heeft Achterveld in Utrecht bewezen doorDVSU met 0-2 te kloppen! In Leusden ging het minder naar wens. Roda's zondagploeg was, ondanks het herstel na de thee, kansloos tegen Domstad en staaat nog maar 1 puntje boven de uit drie clubs bestaande staartgroep. Roda-zaterdag had weinig geluk tegen Oranje Leeuwen, maar het gelijkspel bracht deze Leusdense forma tie toch op de 2e plaats van de ranglijst. Hoofdklasse (zondag) Uitslagen 30 oktober: SDO - Patria 0-1 Utrecht - MSV '19 - 1-5 LEUSDEN/CENTRUM - Voor de be langrijke uitwedstnjd van Roda (num mer 2 op de ranglijst) naar de koplopers van de 2e klasse B zet de Leusdense voetbalclub a.s. zaterdagmiddag een grote autobus in. Behalve voor de spelers en hun begeleiders zijn er ook nog plaatsen beschikbaar voor trouwe supporters. Wat e.e.a. kost is ons niet bekend, maar maakt dat wat uit voor de echte steunpilaren van het zaterdag- standaardteam9 U weet toch, dat Roda de leiderspositie kan overnemen bij winst op Benschop, dat haar drie eerdere thuiswedstrijden wist te winnen? Ron van Öoyen en zijn ploegmakkers hebben de steun van hun supporters zaterdag nodig. Gaat u ook mee9 De bus vertrekt om 13.00 uur pre cies vanaf het clubhuis op het BB-park. ASV - Amersfoortse Boys 2-0 DVSU - Achterveld 0-2 Kampong - Actif 0-1 Ultrajectum - WZA 2-0 Ranglijst: MSV '19 9 5 3 1 13 16-10 Patria 8 3 5 0 11 11- 7 Kampong 8 4 2 2 10 14- 9 Actif 8 4 2 2 10 10- 7 ASV '65 8 2 4 2 8 11-10 Ultrajectum 8 3 2 3 8 8- 7 Amersf.Boys 8 2 4 2 8 5- 8 DVSU 8 2 3 3 7 8- 8 WZA 8 2 3 3 7 6-10 Achterveld 8 1 4 3 6 10-11 SDO 9 2 2 5 6 15-13 Utrecht 8 1 2 5 4 6-20 Programma 6 november: Amersf. Boys - Utrecht Achterveld - ASV '65 Actif - DVSU WZA - Kampong Patria - Ultrajectum Zondag wordt SVA - ASV gespeeld op het Kerstenssportpark (aanvang 14.30 uur). Even gering als het naams- verschil tussen beide rivalen is de on derlinge krachtsverhouding en wij heb ben het vermoeden, dat Achterveld a.s. zondag de 2 punten achterstand op de Ankeveense ploeg, die dit seizoen nog geen uitwedstrijd won, weggewerkt zal hebben. Ie klasse A (zondag) Uitslagen 30 oktober: FAK - de Vesting 0-4 Roda '46 - Domstad 1-4 DSO - DWSM 0-0 Nederhorst - Amsvorde 1-4 Veensche Bovs - EMM 0-2 Lelystad - KVVA 0-2 Ranglijst: devesting 8 7 1 0 15 29-11 Domstad 8 4 3 1 11 19- 8 EMM 8 4 2 2 10 17-15 KVVA 8 3 4 1 10 14-12 Veensche B. 8 3 2 3 8 13-14 Nederhorst 8 3 1 4 7 10-10 Amsvorde 8 2 3 3 7 14-15 DWSM 8 1 5 2 7 9-15 Roda 8 3 0 5 6 8-12 DSO 8 2 1 5 5 7-13 FAK 8 1 3 4 5 6-13 Lelystad 8 1 3 4 5 7-15 Programma 6 november: Domstad - FAK DWSM - Roda '46 Amsvorde - DSO EMM - Nederhorst KW A - Veensche Boys De Vesting - Lelystad Roda moet naar Maarsen en heeft, ondanks de tegenvallende resultaten van de laatste weken, toch wel een kans(je) op de zege en daarbij baseren wij onze verwachting op het feit, dat DWSM dit seizoen op eigen veld nog geen zege wist te behalen. Wij zouden niet weten, waarom dat tegen Roda wel moest gebeuren. Voorwaarde is echter, dat de Leusdenaren met veel en thousiasme en inzet aan de slag moeten gaan. 2e klasse B (zaterdag) Uitslagen 29 oktober: Dofa - Benschop 1-2 Nijenrodes - FZO 0-1 Bunnik - JSV 1-0 Hercules - Maarsen 2-1 VIOD - de Meern 0-4 Roda - Oranje Leeuwen 1-1 Ranglijst: Benschop 8 6 1 1 13 21- 9 Roda '46 8 4 4 0 12 17- 8 FZO 8 4 4 0 12 9-4 Dofa 8 5 1 2 11 19- 8 Hercules 8 3 2 3 8 8-14 Bunnik 8 2 4 2 8 14-15 VIOD 8 2 3 3 7 8-13 LEUSDEN/CENTRUM - Hoewel het beslist niet altijd waar is. wordt nog hardnekkig beweerddat sport een zeer gezonde bezigheid is. Vooral sport in de openlucht. Een hele tijd heb ik het zelf ook nog geloofd, maar ik begin de laatste tijd ernstig te twijfelen en ik krijg steeds meer de indruk, dat een sportman het slechter heeft dan een kabinetsformateur. Al hebben Den Uyl en zijn makkers het laatste halfjaar wel wat nachtrust moeten ontberen. Ik wil het daar echter niet over hebben, maar over de sport, die zo gezond heet te zijn. Ammehoela! Onlangs deed ik indirect aan sport op een Leusdense voetbaltribune. Ik bevond mij onder het publiek en wat ik daar zag was alleen geloofwaardig door de realiteit Vier min of meer vol wassen mannen (of eigenlijk drie, want één was nog onder doktershanden) hadden ergens een wit voetje gehaald en hadden met hun gipspoot de grootste moeite om zich met of zonder krukken voort te bewegen. Argeloos als ik ben, heb ik eerst nog even gedacht aan Jantje Beton, maar dat is een actie t.b.v. kinderen en dan lopen grote mensen, al betreft het een zeer aanbevelenswaardige zaak. er niet als uitslovers bij. Zelfs met om op te vallen. De mogelijkheid van een onjuist doorgebrachte ski-vakantie moest ik ook laten vallen. Voetballers zijn in hun normale werkkring hardwerkende mensen en het is eenmaal zo, dat wie het hardste werkt, de kortste vakantie heeft (kijk maar naar mij) en die paar vrije dagen per jaar worden dan wel doorgebracht aan de Costa Brava of een zijstraat daarvan U kent dat wel. lekker lui op de blote rug in de gloeiende zon. Dat de oorspronkelijk door mij ge opperde mogelijkheden onjuist waren, bleek al heel snel. Zowel Dennis Smink als Willem v. d. Berg, Jos Wijnands en Sjoerd Heynes (vorig jaar ook al de pi neut!) hebben een blok gips, waar je gerust u tegen mag zeggen, aan één van hun onderdanen als gevolg van een sportongeluk. Of het gaat om ge scheurde gewrichtsbanden, een kuit- of een andere beenbreuk maakt, dacht ik, weinig verschil Het waren trouwens niet alleen voetballers, die zo opvallend rondhinkten. Ook Kees van Buuren weet (weer) wat een gipspoot betekent al kwam het bij hem niet door de korf- ballerij Hij verliet op een onge bruikelijke en ongezonde manier de rug van een njpaard, maar het resultaat bleef hetzelfde. PC. Maarssen 8 2 2 4 6 11-11 Nijenrodes 8 2 2 4 6 8-10 Oranje Leeuwen 8 1 4 3 6 7-15 De Meern 8 2 1 5 5 10-17 JSV 8 0 2 6 2 7-15 Programma 5 november: FZO - Dofa JSV - Nijenrodes Maarssen - Bunnik De Meern - Hercules Or. Leeuwen - VIOD Benschop - Roda '46 Na een slechte generale repetitie wil nog wel eens een goede première vol gen. Met deze wijsheid voor ogen hoeft Roda a.s. zaterdag geen vrees te hebben voor het uitstapje naar Benschop, dat tenslotte maar 1 punt méér heeft dan de nog ongeslagen Leusdenaren. Dat het een spannende zaak gaat worden, is duidelijk. Benschop won haar drie wed strijden op eigen veld in totaal met 8-3 en Roda kwam in evenveel uitwed strijden (tweemaal winst en eenmaal ge lijk) ook op een score van 8-3. Dus 5 minuten nodig om weer opgelapt te worden - maar bijna recht op de linker vuist van de Oranje Leeuw in het doel. Voor de rust werd niet meer gescoord Daarna echter evenmin hoewel de Leus dense elf er zeer hard aan hebben ge werkt Het geluk was ditmaal de Roda- spitsen niet gunstiggezindVooral Fred de Smalen had nogal eens pech bij het koppen en bovendien was de Hil- versumse verdediging erg zuinig met het weggeven van mogelijkheden. Inde 18e minuut had een counter van de bezoekers bijna succes, maar Henk ten Ham behoedde het Leusdense doel voor een nieuwe doorboring Aan de andere kant waren een kopbal op de lat van De Smalen, een hard schot van Henk van Laar net naast en eenknoert van Rijk Rijnders. die via de Hilver- sumse doelman terugvloog voor Roda. Het bleef echter 1-1 en met dit ge lijkspel is de Leusdense ploeg ook in de achtste wedstrijd ongeslagen ge bleven Doordat Dofa verloor van Ben schop was de halve winst voor Roda voldoende om op te rukken naar de 2e plaats achter Benschop, de gast heer voor a s zaterdag. Roda speelde met Henk ten Ham, Jan Lagerwey, Wilfred v d Pas. Bert Rijnders. Henk van Pluuren. Hans Ruitenberg, Ron van Ooven. George Nieuwenhuis. Henk van Laar. Fred de Smalen en Rijk Rijn ders in de opstelling en had ditmaal geen wisselspelers nodig LEUSDEN - Zonder Jan Wanrooy (werk) en Jaap Wolswinkel (studie) gingen de Haaien dinsdagavond 25 ok tober richting Amsterdam om daar te spelen in het buitenbad van het Flora- parkbad Dit was mogelijk daar er een soort van ballon over het zwembad geplaatst was Er is echter één nadeel aan verbonden: men heeft veel last van echo Tegenstander was deze avond ADSV Dit bleek achteraf een afkorting te zijn van de Amsterdamse Doof Stomme Vereniging De gehele ADSV- ploeg. inklusief coach en secretariaat, bestond dan ook uit mensen met deze handicap De coach liep dan ook aan de andere kant van het bad tegenover de scheidsrechter om steeds met een vlag hetzelfde aan te geven als de scheidsrechter. Het is dan ook des te knapper, dat men nog op dit niveau kan meekomen De scheidsrechter hield er uiteraard wel rekening mee. dat men niet direkt op zijn fluitsignaal kon reageren Er werd deze wedstrijd ook geen enkele speler uitgezonden voor 45 seconden De eerste twee periodes hadden de Haaien nog wel moeite met deze tegen stander. Het was toen nl. nog inaar 4-0, hoewel er wel veel kansen ge creëerd doch niet afgemaakt werden. Vanaf het derde kwartier draaide de ploeg echter weer normaal en kon men de eindstand via een tussenstand van 8-0 op 12-0 brengen. Jan van de Grootevheen kon uit de eerste de beste aanval van de Haaien al direkt voor 1-0 zorgen. Vlak voor het einde van de eerste periode kon Hans vanMourik de Haaien zelfs op 2-0 zetten. In de volgende periode scoorde Jan van de Grootevheen weer na goed aan geven van Rob Hukker Haaiens top scoorder Jack van Broekhoven maakte er daarna 4-0 van. Vanaf de derde periode begon de doelpuntenmachine van de Haaien weer te draaien. Na een rush van Haary Abbing kon Rob Hukker met een prach tige boogbal er 5-0 van maken. Een dito boogbal van dezelfde speler bete kende 6-0 Jack van Broekhoven pro beerde het even later ook, doch zijn boogbal belandde slechts tegen de lat. Harrv Abbing en Wim van de Klashorst deden het even later beter en brachten de stand zo op 8-0. De Haaien bleven doorgaan en via Harry Abbing (een schot van zeker 10 meter), Jan van de Grootevheen (een cafe-er boogbal) en Hans van Mourik (een .normaal schot) brachten de Haaien de eindstand op 12-0 De Haaien hebben nu 8 punten uit 4 wedstrijden en een doelsaldo van 47 doelpunten voor en 5 tegen. Vrijdag avond a.s. om 21.00 uur spelen de Haaien weer thuis in het Sportfondsen- bad te Amersfoort en wel tegen Triton uit Weesp een ploeg, die waarschijn lijk wel voor enige tegenstand zal zorgen jdeo.i LEUSDEN/CENTRUM - Roda is za terdagmiddag verreweg het grootste deel van de wedstrijd tegen Oranje Leeuwen uit Hilversum in de meer derheid geweest. Ditmaal was het ech ter vooral de Leusdense verdediging, die van zich liet spreken. Rechter vleugelverdediger Henk van Pluuren scoorde het enige Leusdense doel punt en de zwoegende linksback Jan Lagerwey was zeer dicht bij een treffer. Jammer, dat laatste verde diger Bert Rijnders even was verge ten, dat er nog een allerlaatste man achter hem in het doel stond, toen hij - in een reflex - een strafschop veroorzaakte. Keeper Henk ten Ham, kansloos bij de zeer hard ingescho ten penalty, heeft diverse uitstekende reddingen verricht. De drie spitsen lieten het deze keer afweten. Bepaald niet door gebrek aan inzet, maar veel eer vanwege onkans en domme pech bij het schieten en koppen. Diverse kansen, door de goed opstuwende mid denlinie geschapen, verdienden echt wel een beter resultaat. In de wedstrijd wilde kennelijk niet lukken, wat de in het groen operende .roodzwarten'van plan waren. In elk optreden van Roda's zaterdag- ploeg vindt gewoonlijk eenmaal het bekende misverstandje plaats in de achterhoede. Deze keer was dat in de 10e minuut, maar de Hilversummers faalden in de afwerking van de zeer reële kans Gesterkt door dat mee vallertje hervatten de Leusdenaren het offensief Ver doorgedrongen in de vijandelijke stellingen was het - terwijl iedereen een voorzet ver wachtte - Henk van Pluuren, die met een hard en laag schot zijn ploeg op voorsprong bracht Roda bleef de Hil versummers in de tang houden en de Oranje Leeuwen moesten hun aandacht volledig op de verdediging richten, mtf zo af en toe een uitval. Zo n counter was ook de aanleiding tot de gelijk maker Hands van Bert Rijnders in het strafschopgebied werd door de correct leidende scheidsrechter J Paschedag gehonoreerd met een pe nalty Via de deklat benutte de Hil- versumse aanvoerder deze kans. Roda knapte niet al en in de 29e minuut lanceerde Ri]k Rijnders vanuit een moeilijke hoek een bijzonder hard schol, dat rakelings voorlangs ging. Drie minuten later mocht Fred de Smalen zijn schutterskunst tonen van af de penaltystip. Hard was het schot wel - de Hilversumse keeper had [LEUSDEN/CENTRUM - Zondag werd Roda-Domstad geen entree geheven, dijk werd weinig verwacht van ledstrijd. Dat bleek echter omjuist, via een inderdaad zeer slap en loos gespeelde eerste helft, werd I oa de rust toch wel anders. Je ijgl je wel eens af, wat daarvan reden kan zijn. Ditmaal misschien bet gezamelijke biefstukje voor- Voor de spelers werd het te laat liend, want de uitwerking kwam 'inde tweede speelhelit. Met Ber- loonderbeek weer in het elftal rard Hoogland en Jack de Smalen I liet de rustig en zeer goed lei- hie scheidsrechter G. A. v. d. Ham Amersfoort de ontmoeting beginnen. speelde in de navolgende op- lliog: Gert Osnabrugge, H. Ruiten- Aodré Snoek, Gerard Schoonder- en Ton Tessels inde verdediging, van 't Klooster. Paul Droog en Heinzbergen midden en de doel- leo werden verwacht van Evert allesnJblttnnzen, Jan Pouw en Jos Vrij- I. Maar Pouw als raidvoor bleek een tie vergissing, evenals Schafthuizen -ie linksbuitenplaats. «mstad handelde volgens het Roda- nes. ging Recht Op Doel Af en wel ebb-n hief onmiddellijk Met een reeks lange trappen werden de spitsen aan de ar beid gezet en dat veroorzaakte al snel paniek in de Leusdense verdediging. Onvoldoende ingrijpen van Tessels was al in de 7e minuut de aanleiding tot het eerste Utrechtse doelpunt. Wie gedacht had, dat Roda wakker zou worden vergiste zich Op een paar spelers na verviel de thuisclub weer tot het ongeïnteresseerde en nonchalante spel van de laatste we ken. In de 10e minuut werd het bijna 0-2. Ruitenbeek speelde te zacht terug, maar doel man Osnabrugge wist de zaak nog te klaren Even later nogmaals een goede reactie van de Leusdense keeper, maar in de 18e minuut ging het fout. Domstad wandelde met het grootste gemak door de Roda-achter- hoede heen en zelfs Osnabrugge greep naast de (wel wat onverwacht stuite rende) bal (0-2). In de 34e minuut noteerden wij het eerste schot van de Leusdenaren op het domstedelijke doel. doch Schaft huizen schoot naast. Drie minuten later vertoonde de Utrechtse mid- voor een leuke one-manshow. Even gemakkelijk als een warm mes door een pakie halvarine gaat, passeerde hij iedereen die in het roodzwart op het veld stond en met de uit die actie bereikte 0-3 kwam de rust. Ruitenbeek was vervangen door Wil Snoek en dat leek een verbetering Schafthuizen werd weer midvoor en met zijn twee snelle vleugelspelers trok hij keer op keer in de aanval, Roda's inzet kwam eindelijk op een aanvaardbaar peil en voor het pu bliek daar wat aan gewend was. kwam Domstad in paniek. Dat leverde de thuisclub o m een vrije trap op, indirect maar binnen het Utrechtse strafschopgebied. Resultaat bleef uit en toch hing een Leusdense treffer in de lucht. Wij hebben er lang op moe ten wachten, maar in de 23e mi nuut tikte Evert Schafthuizen een slim voorzetje van John Heinzbergen in het Utrechtse doel. Roda bleef drukken en drong zeer ver op Een kwartier voor afloop kwam echter een einde aan de nog bestaande Leusdense il lusies Met een niet meer verwachte uitval van de veel snellere Utrechters kwam de eindstand op 1-4 en dat re sultaat was alleszins verdiend. Dat 5 minuten voor tijd Jan Pouw nog werd vervangen door Jan van Eyden, speel de geen rol meer Pluuren scoorde de enige Leusdense treffer cen.ve STATIONSWEG 394 SCHERPENZEEL TEL 03497-2105

Leusder Krant | 1977 | | pagina 11