Sdanks excentrische ligging amenwerking amersfoort en leusden jong gezin in 't spul Overlegorgaan 't Spul is nu samengesteld Ingezonden: DONDERDAG 3 NOVEMBER 1977 7 oekenmolen draait goed LEUSDEN/ZUID - Hoe is het de jtliotheek ..DeBoekenmolen 'inLeus- ■n/iuid vergaan sinds de verhuizing ,3 de Willem de Zwijgerlaan naar de fevaarshorsterweg? Het was algemeen bekend, dat deze jongen verhuizing niet door ïeder- i kon worden toegejuicht Veel i'n- öers van Leusden-zuid zagen het |:oek aan de bibliotheek, zeker voor kinderen, op mistige dagen en :ere avonden, daar veraf in de jten Treek, niet meer zitten Bibliothecaresse mevrouw Van Aken Iqkt tot nu toe niet ontevreden ..De iiiening loopt sinds de verhuizing en 3-centrische ligging in Den Treek. ,ieli|k goed. Wat betreft het aantal Ie nemen boeken per keer. wordt een zekere soepelheid betracht Vooral voor de jonge kinderen blijkt de drukke Arnhemseweg, een bezwaar te zijn. Getracht is hierin tegemoet te komen door de bi hot heek tijdens alle uitleen- tijden gelijktijdig voor volwassenen én kinderen open te stellen Vooral op de vrijdagavond, van half zeven tot acht uur. wordt daar druk gebruik van gemaakt Maar die mogelijkheid be staat ook op dinsdagavond van zeven tot acht uur Dat is een rustiger uitlening Er is meer tijd voor advies." TOTAAL AANTAL UITLENINGEN Het totaal aantal uitleningen aan de Willem de Zwijgerlaan bedroeg 3.600 mu il ld ioort per maand. Nu. met het mooie weer nog steeds, bedraagt het aantal uitle ningen aan de Ooievaarshorsterweg toch altijd nog zo n 3.000 1.100 aan volwassenen. 1 900 aan de jeugd. Hier bij zipi de informatieve boeken inbe grepen Betalende lezers, volwassenen, zijn er 220 jeugd tot 18 jaar 586 Deze hitsfp cijfers gelden per 1 oktober 1977 Vooral bij de jeugd tot ongeveer 15 jaar blijkt een grote behoefte aan lezen te bestaan» MIDDELBARE SCHOLIEREN Aan de wensen van de middelbare scholieren ten aanzien van hun litte ratuurlijst probeert de bibliotheek ,,De Bokenmolen" zoveel mogelijk te gemoet te komen Niet aanwezige stu dieboeken kunnen aangevraagd wor den via het bibliothecaire leenver keer ..En laten de mensen er toch vooral aan denken", zegt mevrouw Van Aken, ..dat de mogelijkheid bestaat om via de telefoon (nr 44450) inlichtingen over boeken in te winnen, boeken te doen verlengen Ook over het aanvragen van studieboeken bij andere bibliothe ken proberen wij zoveel mogelijk in formatie te verstrekken. De jeugd van zeven tot tien jaar krijgt vanuit de scholen dikwijls de opdracht om een werkstuk te maken. De bibliotheek wil ze hiermee graag helpen via het uitlenen van boeken Wil de jeugd er wel aan denken deze dikwijls kostbare boeken in goede staat terug te brengen? Het komt voor, dat platen of tekst uit de boeken worden geknipt' Willen de ouders er eens met de kinderen over praten, dat het niet goed is om gemeenschapsbezit te be schadigen Wij vroegen mevrouw Van Aken wat zij het aantrekkelijke vindt van het werken in een kleine bibliotheek als die van Leusden-zuid ..Dat is het persoonlijke kontakt, dat je met de mensen kunt hebben. Daardoor leer je de wensen van iedere lezer, elk lezer tje kennen En je kunt ze dan heel erg goed helpen KINDERBOEKENWEEK Voor de kinderboekenweek, die dit jaar van 19 tot en met 29 oktober werd gehouden, werden door de bibliotheek ..De Boekenmolen" de volgendeaktivi- teiten georganiseerd Aan de kinderen tot en met acht jaar werd een cijfertjes-tekenplaat beschik baar gesteld Aan de kinderen van 9 tot en met 11 jaar werd een leesplaat met verborgen boektitels uitgereikt. De 4de, 5de en 6de klas van de basisscholen hebben het Spiegspreuksprookje" ontvangen. Zowel de openbare basisschool ,,het Palet" als de christelijke basisschool Loysden' hebben daarop positief ge reageerd door het op de één of andere wijze in school te behandelen De cijferplaat en de andere materia len konden op de bibliotheek ,,De Boe kenmolen worden ingeleverd. De kin deren kregen een sticker of een boeken legger mee Tijdens de Kinderboekenweek konden de kinderen meedoen aan een aantal prijsvraagjes Jammer was hier wel, dat er bij de jongste kinderen onder scheid was gemaakt in meisjes en jon gens Wil de toekomstige gemeenschap wat evenwichtiger zijn, dan zullen de rollen patronen wat meer in elkaar moeten gaan overvloeien. Dan zal de jongens al vroeg niet meer moeten worden aangepraat, dat ze zich niet voor poppen (later kinderen!) behoeven te interesseren, en de meisjes, dat ze niet met rekenspelletjes (later wiskun de') kunnen meedoen De meisjes tot 9 jaar konden de naam van een pop raden, die genoemd is naar één van de hoofdpersonen uit een bekend kinderboek. De prijs voor de meisjes was de pop De jongens tot 9 jaar konden raden: hoeveel A boeken heeft de bibliotheek in Leusden-zuid totaal in haar bezit? Bij wijze van waarschuwing werd ge zegd: ..Denk ook aan de uitleningen!" De prijs was een boek. Bij meerdere goede oplossingen zou het lot beslissen. Voor kinderen van 10 tot 12 jaar was er de puzzel-leesopdracht in verband met het thema van de kinderboekenweek .Wie je droomt, ben je zelf. De prijs was een boek. Voor de kinderen van 12 tot 15 jaar was er eveneens een leesojDdracht naar aanleiding van de bekroonde kinderboe ken. Ook hier werd een boek beschik baar gesteld Inmiddels is de uitslag van de prijs vragen bekend Maandag 31 oktober werden de prijzen uitgereikt in het gebouwtje aan de Ooievaarshorsterweg. De uitslagen van de aktiviteiten waren als volgt: Prijzen voor de kinderen tot 9 jaar: Naam van pop raden. De pop heette ..Janneke" naar het boek ,,Jip en Jan- neke'De prijs - de pop - werd gewon nen door Maart je Witlox (na loting onder de drie goede oplossingen) Aantal A-boeken raden: Ronnie Woudstra was er het dichtste bij Het zijn er bijna 400. Cijferplaat en gedichtje maken: Gewonnen door Louise Prins, (de overige prijzen bestonden uiteraard uit boeken). Prijzen voor kinderen 9 tot 12 jaar: Aantal A-boeken raden over dromen: Gewonnen door Natalie Rooyaards. Verborgen boektitels: Deze prijs ging naar Ina v d. Lage- maat Puzzel bekroonde kinderboeken: (voor 11 jaar en ouder) Jantine Berends ging in deze cate gorie met de eer strijken. Werkgroep vangt Vluchtelingen op AMERSFOORT/LEUS DEN - Onge- w drie jaar geleden hebben een ital juristen en een aantal JAC's, het Jetanaat van vluchtelingen van Am- ty International Amsterdam, en het iF(Universitair Asylfonds) zich van bestaande organisaties afgesplitst een landelijke vereniging voor thlelingenhulp op te richten. Deze Olijke vereniging probeert in *ree steden en dorpen van «rland werkgroepen op te zetten, 'origjaar werd in Leusden een aantal Ben bereid gevonden om een groep oden, een groep van Amnesty fa ctional, op te vangen. Maup Pekel- Tg was daar bij betrokken. De rden zijn echter nooit naar Leusden omen. kop Pekelharing nam daarna kon- 1 °P met Anneke Baas uit Amers- *Un die op haar beurt betrok Made- 1 de la Parra uit Amersfoort bij de ditelingenopvang. fcKGROEP AMERSFOORT- 11SDEN on drie maanden zijn ze nu met de *t>ereiding bezig geweest. De werk- 'P Amersfoort-Leusden bestaat in- jdds uit: Hans en Willemien van Anneke Baas, Bep van de Poll, riDa Westendorp en Madeleen de la a u't Amersfoort; Maup Pekelha- t Lisa Hoelen en Gerrie Vonk uit Wen; Nico van Alphen uit Hoevela- kdeleen de la Parra: ,,De eerste «teling kwam in september Toen Whet werk. Het betreft in de eerste Me begeleiding naar de justitiële De vluchteling moet begeleid "«n naar de politie, bij zijn asyl- Er moet zorg worden ^gen voor de financiën. Er moet ge- r^orden werk voor de vluchteling ^den Eventueel moet de bijstands- Ptening worden ingeschakeld 9 langere termijn moet de op roep werken aan een stukje toe- ^0 ^planning, studie, huisvesting, de- werk. De mensen, die komen, willen we het liefst in een gezin plaatsen, zodat ze een beetje deel kunnen nemen aan het ge zinsleven." „Om welke vluchtelingen gaat het7 Waar komen ze vandaan9" „Het zijn allemaal politieke vluchte lingen, en ze komen uit alle delen van de wereld. Het zijn vreemdelingen, die afkomstig zijn uit een land, waar zij ge gronde redenen hebben om te vrezen voor vervolging wegens hun godsdienst of hun politieke overtuiging of hun na tionaliteit, dan wel wegens het behoren tot een bepaald ras of tot een bepaalde sociale groep." ,,Hoe moet men zich de aankomst van zo'n vluchteling voorstellen „Het beeld is vaak, dat de vluchteling niets heeft kunnen meenemen uit zijn land, zelfs geen papieren of kleren. Men komt hier, alléén met zijn ellende, zich angstig afvragend hoe het thuis met fa milieleden en vrienden zal gaan. De vluchteling heeft het ook moeilijk met de kulturele problemen, en de volkomen andere achtergronden van zijn land." Madeleen de la Parra: „Wij hebben nog veel te weinig gastgezinnen Wij zouden iedereen willen vragen of hij er eens over na zou willen denken of hij wat ruimte in zijn huis zou kunnen af staan voor iemand, die helemaal niets meer heeft. De vluchteling heeft een kamer nodig, waar ie wat privacy kan hebben. En van het gezin wordt ver wacht een stukje openheid en belang stelling voor zijn problemen. Wij probe ren de Nederlandse taal te verzorgen door 't geven van lessen door partiku- lieren Daar zoeken we óók hulp voor. Verder zouden we graag financiële steun hebben, om de eerste moeilijke tijd te overbruggen. Onder vermelding van: „Vluchtelingenhulp" zouden wij graag giften ontvangen op gironummer 3852462 ten name van M. E. M de la Parra-van Roosmalen, Wocstijgerweg 142." De Amersfoortse en Leusdense be volking zouden de vluchtelingen ook kunnen helpen met zijn aanpassing in Nederland. Vooral de eerste tijd over heerst de angst. De vluchteling weet he lemaal niet wat hem hier te wachten staat Zal hij mogen blijven? De proce dure duurt lang, en in het algemeen be grijpen de vluchtelingen niets van de ambtelijke instanties. Of waar de dingen van afhankelijk zijn. Een aantal mensen torst bovendien een extra zware belas ting, als ze gemarteld zijn of gevangen gezeten hebben. Deze mensen zijn wan trouwend, en door de ervaring in eigen land zijn ze vaak gesloten over hun meer pijnlijke ervaringen. De angst over de familie en vrienden in het verre vaderland is groot. Ook politiek gezien blijven ze bezig met de situatie in hun land. „fa de eerste tijd," zegt Madeleen de la Parra, „komen ze weinig toe aan plannenmakerij. Dan is het probleem, dat er weinig werk te vinden is, nog niet urgent. Maar later blijkt het erg moeilijk te zijn om zonder werk je gedachten te verzetten. En de mensen zijn erg afhan kelijk van ambtenarij en van goedwil lende Nederlanders, vóór ze iets kunnen doen! Voor de rest zijn het volwassenen, die zich net zo proberen te redden, als wij dat doen." Er zijn al vele vluchtelingen als asyl- gerechtigden in ons land. die hier werken en studeren. Zullen ook Amers foort en Leusden op het vluchtelin genprobleem inhaken? ANCO MALI NCVB LEUSDEN-ZUID Op dinsdag 8 november om 20 00 uur zal voor de NCVB in Leusden-Zuid spreken Zuster Emmanuel uit het klooster Area Paris uit Driebergen over de motivering om intrede in een klooster te doen In 't Trefpunt aan de Arnhemseweg. KLEDINGBEURS HERVORMDE VROUWENDIENST Op de kledingbeurs van 5 oktober werd voor f523.- verkocht. 120 kilo kleding gaat naar Mamelodië in Zuid- Afrika. De zwaardere kleding ging naar Mensen in Nood in Amersfoort, waarin H»ze maand een inzamelaktie voor Polen wordt gehouden. VOORLICHTINGSDAG 1977 Op zaterdag 12 november organiseert de Theologische Hogeschool van de Gereformeerde Kerken in Nederland een voorlichtingsdag voor hen, die geïnteresseerd zijn in de theologie. Op de Koornmarkt 1 in Kampen kunt u vanaf 10 00 uur inlichtingen krijgen over studie, financiële aspekten, toe komstmogelijkheden. KONFERENTIE TOERUSTINGSCENTRUM Op zaterdag 12 november houdt het Toerustingscentrum aan de Beaufort- weg 18 te Leusden-Centrum een kon- ferentie voor gemeenteleden. Veel ge meenteleden vinden het moeilijk om met andersdenkenden over hun geloof te praten Ds Ter Haar uit Rotterdam zal zijn medewerking verlenen GEMEENTEDIAKONAAT Voor de medewerkers van het Ge- meentediakonaat wordt op dinsdag 8 november een vormingsdag gehouden in de Ontmoetingskerk te Amersfoort, LEUSDEN/N. - Stichting Wijkorgaan Groenhouten vergaderde donderdag 27 oktober j.l. in het boerderijtje aan de Hamersveldseweg nr. 5. In zijn ope ningswoord merkte voorzitter Rob Broekhoven op, dat er gezien het geringe aantal mensen, weinig belangstelling uit de wijk voor deze vergadering bestaat Na het doen van een aantal mededelingen, ging men over naar de behandeling van de notulen van de ver gadering van 29 september j.l. die na het maken van een enkele kanttekening worden goedgekeurd. Het verslag van de vergadering van het dagelijks bestuur op 13 oktober j.l. leverde geen vragen op, waarbij voorzitter Broekhoven de opmerking maakte dat het nuttig is ten aanzien van bepaalde zaken met de overige wijkorganisaties contact op te nemen Voorts werd nog mededeling gedaan van het feit, dat men van archi tect Den Hartog uit Leusden Zuid suggesties heeft ontvangen ten aanzien van de restauratie van de boerderij 't Spul. Gezien de ontwikkeling die nog gaande is zal men een en ander nog in portefeuille houden. Onder de ingekomen stukken bevond zich een brief van een bewoner vaneen van de landjes alsmede brieven van B W De betreffende bewoner, de heer De Kooter. stelde dat alle fa cetten ten aanzien van het wel of niet handhaven van de boerderij 't Spul aan de bewoners van de wijk duidelijk gemaakt moeten worden. Hierna zou de briefschrijver een nieuwe enquête zien met duidelijke en onafhankelijk van elkaar gestelde vragen. De heer De Kooter was van mening, dat de enquête niet uitgebreid genoeg is ge weest waardoor men nu niet zou weten, dat velen voorstander waren voor het handhaven van de boerderij in zijn hui dige vorm. Deze bewoner is van mening, dat de wijkbewoners voor sloop zouden hebben gekozen indien men geweten had dat men koos voor behoud van de boerderij met een andere dan agra rische bestemming Deze brief is het bestuur van het Wijkorgaan duidelijk in het verkeerde keelgat geschoten, gezien het resultaat, dat de werkgroep heeft behaald, n 1. geen sloop per 1 november 1977 In haar antwoord aan de heer De Kooter vraagt het bestuur zich af of de briefschrijver opde hoog te is van alle standpunten in deze kwestie Op de gehouden hoorzitting sprak niemand zich uit voor sloop. Voorts is het bestuur niet gelukkig met het feit, dat deze bewoner eerst de zaak verkent en vervolgens achter het bestuur om agitatie voert tégen dat bestuur Het overlegorgaan inzake ,,'t Spul", zal nu bepalen welke stap pen er vervolgens genomen moeten worden. Ten aanzien van de gehouden enquête werd het resultaat nog eens opgesomd waarbij het bestuur bezwaar maakte tegen de bewering dat de meeste om wonenden voor slopen zouden zijn. Men vroeg zich af hoe de heer De Kooter aan deze wetenschap komt, waar bij men opmerkte, dat het aantal om wonenden" ten opzichte van de gehele wijk slechts een gering aantal uit maakt. Tot slot zei het bestuur zich graag in te zetten voor de belangen van de gehele wijk en achtte zij het wenselijk, teneinde een objectieve me ningsvorming van andere wijkbewoners niet in de weg te staan, dat indivi duele activiteiten inzake 't Spul worden gestaakt Het overlegorgaan waarover eerder gesproken is, is inmiddels sa mengesteld Hieraan zullen deelnemen de raadsleden mevrouw C. Verduin- Munnik (prog Leusden) en de heer H R van Maanen( AR/SGP), de ge meente-ambtenaren de heer L. Boo gaard. afd Welzijnszaken en de heer J. H Roggenkamp. afd Openb Wer ken. namens de wijkbewoners de heren Ton Kuipers. Han van Beers, Henk ter Haar en Bert Hoogendam en namens de werkgroep de heer Dick Bastmeijer en mevrouw Gerdine Strijker. De eerste vergadering van het over legorgaan zal door de werkgroep 't Spul namens het bestuur van het Wijkorgaan worden ingeleid. Plaats en tijd zullen nog nader worden vastgesteld Als vertegenwoordigster voor Vlas- land werd mevrouw C. ter Haar be groet en in het bestuur opgenomen. De heer J. Braamsma kwam eveneens in het bestuur als plaatsvervanger van de heer Venema. De vergaderaccom modatie werd als een probleem erva ren. Indien alle leden op een verga dering aanwezig zijn, dan is de huidige behuizing voor 20 man te klein. Hier omtrent heeft men met de gemeente contact opgenomen, doch hieruit is geen bruikbaar alternatief voortgeko men Huren tegen een prijs van f20,- per avond zou dan de enige oplossing zijn, doch voor het Wijkorgaan met geen gulden in kas is dit niet haal baar Andere mogelijkheden zullen on derzocht worden. MEER AKTIVITEITEN Het Wijkorgaan wil meer aktivitei ten ontplooien op kreatief gebied. Blij- hof heeft aangeboden wel iets te willen organiseren, doch in de wijk ontbreekt de begeleiding Groenhoutenwildanlie ver zelf iets gaan doen, doch men stuit weer op het probleem ruimte". Uit betrouwbare bron heeft men ver nomen, dat de boerderij 't Spul ver huurd zal gaan worden aan een jong gezin De deel van de boerderij zou in overleg met deze nieuwe bewoners wellicht bruikbaar zijn als kreativi- teitsruimte Bij de behandeling van de aktiviteiten van de diverse werk groepen wordt bezwaar geuit tegen het feit. dat commissievergaderingen van de gemeente steeds besloten zijn De besluiten komen wel naar buiten, doch dan zijn de beslissingen reeds gevallen WOONERVEN Hiarover zal kontakt met andere wijk organisaties worden opgenomen en men hoopt dan tot een goede samenwerking te komen waardoor bepaalde problemen tot een oplossing kunnen worden ge bracht De werkgroep wijkvoorzienin- gen heeft een enquête gehouden onder de wijkbewoners inzake woonerven. 66 procent sprak zich uit vóór, 30 pro cent was tegen en 4 procent had hier omtrent geen mening. Een heet hang ijzer blijkt het parkeerprobleem te zijn alsmede de bereikbaarheid van de woningen Ten aanzien van de verlich ting van het gehele plan, de bewegwij zering en de snelheidsbeperking beston den nog wel wat wensen. De werkgroep wil de diverse verlangens punt voor punt afronden Een begin zal worden ge maakt met de bewegwijzering binnen het gehele plan Binnenkort zal een ge sprek plaatsvinden met een ambtenaar van civiele werken inzake de parkeer verboden. KLAROEN Het nieuwsblad voor de wijk Groen houten, ,.De Klaroen" is zijn leven gestart Het eerste nummer is uit en hierin wordt vooral van de zijde van het bestuur veel informatie gegeven. Voorzitter Rob Broekhoven spreekt in het voorwoord echter zijn hoop uit, dat de wijkbewoners met hun kopij het blad gaan maken. Voorts is het bestuur van mening, dat het wenselijk is, dat alle bewoners van de wijk Groenhouten een bijdrage leveren van f2,50 per ge zin per jaar. teneinde de onvermijde- tegenover het Corderiuscollege. Me vrouw H Lam-Raadgever uit Zeist zal spreken over ,.De vrouw vandaag". DANKDIENST GEWAS EN ARBEID Zondag 6 november zal de tweede dienst in de Marcuskerk in het teken staan van dank voor gewas en arbeid. De liturgiecommissie, de leiding var. de kindernevendiensten. de diakonie en ds Kelder hebben deze dankdienst voorbereid KOLLEKTE ZONDAGS SCHOOL LEUSDEN-ZUID In de tweede week van november zal in Leusden-Zuid gekollekteerd worden voor de zondagsschool. NCVB LEUSDEN-CENTRUM Op maandagavond 7 november spreekt voor de NCVB in Leusden-Centrum ds H Zet hof uit Kockengen over de kerk op zee Marcuskerk, aanvang 20.00 uur lijke kosten te kunnen bestrijden Kopij voor het volgende nummer van ,,de Klaroen" wordt verwacht vóór 15 no vember as Bij de rondvraag werd door een van de bestuursleden, als contactman voor Ploegschaar, de klacht geuit tegen de bar in de sporthal Het sluitingsuur voor de zaterdag. 02.00 uur, is een doom in het oog van de omwonenden, temeer daar om 03 00 uur er nog een heidens kabaal heerst door brullende brommers en auto's. Volgens de politie zijn er geen klachten binnengekomen en dientengevolge wordt hieraan dus niets gedaan Voorts ergeren veel wijkbewo ners zich aan de vergaande baldadigheid van de jeugd Openbare verlichting wordt kapot geslagen en fietsers wor den gehinderd of van hun rijwielen ge trokken. hetgeen in één geval een zie kenhuisopname tengevolge had In de volgende uitgave van de Klaroen wil men hieraan de nodige aandacht schen ken De voorzitter zei, dat het bestuur de klachten positief wil benaderen. Hij zal echter graag zien, dat de be woners eerst zelf hun klachten bin b en w deponeren, aangezien hij an ders voorziet, dat het wijkorgaan een klachtenbureau wordt voor kleine groe peringen binnen de wijk. Indien de gemeente niet op de diverse klachten reageert, dan zal het wijkorgaan de klacht uiteraard steunen", aldus de voorzitter Schriftelijke klachten moeten door de gemeente serieus ge nomen worden. Voorts zal aktie genomen worden op het voorstel nieuwe bewoners bin nen de wijk bijeen te brengen, ten einde hen welkom te heten en informa tie te verstrekken en tevens te ver nemen of er gemeenschappelijke pro blemen zijn of verlangens leven De volgende vergadering zal gehou den worden op 24 november a.s. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) T SPUL Na alle „voor of tegen sloop van 't Spul" reakties, wilden wij toch ook (misschien wel overbodig) onze mening eens geven. Het is namelijk zo, hoe ver der de mensen van de boerderij afzitten, des te meer wordt er geroepen om het behoud ervan. De een vindt dat de boerderij moet blijven omdat het zo ge zellig en landelijk staat, de ander wil een wijkvoorziening enz Aan de naaste bewoners, die er echter het meest mee te maken hebben, wordt echter niets gevraagd. Behoud van de boerderij met zijn volle funktie: akkoord, daar was ieder een voor, ook wij. Maar dit is helaas onmogelijk gewor den. De Kruyff moest eruit. Maar stu denten of andere kamerhuurders erin: voor ons nee! Niet om het feit dat ze nu wel of niet overlast bezorgen, maar omdat er dan de hele dag geen toezicht is. En aangezien de lieve jeugd nogal brand- en sloopgraag is (in de 2 jaar dat we hier wonen is dit meermaals geble ken), moet er gewoon toezicht zijn. Het spreekwoord: wie het dichtst bij het vuur zit zien wij voor ons liever geen werkelijkheid worden Ook een wijkvoorziening zien wij niet zo zitten. Voor ons huis rijden de auto's de hele dag (ook vaak 's avonds) al af en aan voor de Hobbit, de Groenhorst en zelfs voor de sportzaal. Bij verschillende wijkaktiviteiten ook opzij en achter een toevloed van auto's wordt dan wel een beetje te veel. Onze mening is dan ook: of zo snel mogelijk afbreken of een goed toezicht, zodat er geen gekke dingen gaan gebeuren. De zeer naaste bewoners 'van 't Spul, fam. W. v. d. Bedem, Korenschoof 15.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 7