BV Leusden blijft winnen STOKT mbitieus structuurplan Lookhorst Impala teams maken volleybal-propaganda ASISONTWERP HOCKEYPAVILJOEN IS GEREED n I .VJ MERSFOORTSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN OLGEND JAAR OP LEUSDENSE BANEN Winst en verlies voor Impala handbal Vh Hubertusjacht Leusder Krant - Sport DONDERDAG 10 NOVEMBER 1977 I 'm' m;,- r3 [yV'.l'W*- J **•>*- l./lp-, saI JL Ivooraanzicht van het hockey-paviljoen. iteusden/CENTRUM - Zeer dank- ïr is de Mixed Hockey Club Leusden if de vriendelijke geste van de LTV jen om haar tennisclubhuis op het jark aan bet Valleikanaal, gedu- bet aan de gang zijnde hockey- E«d, te mogen gebruiken. Niets gaat _r boven een eigen onderdak en de fcommissie van de MHCL isinmid- b al een heel eind gevorderd met i: plannen in die richting. Afgelopen igmiddag werd in het tijdelijke clubhuis het basis-ontwerp getoond van wat in de loop van september of oktober 1978 als hockey-paviljoen zal worden geopend. Er zijn nog wijzigingen moge lijk. Uiteraard beperkt, om volgens de planning in februari met de bouw te kunnen beginnen. De belangstelling - niet alleen uit hockey-knngen - voor het ontwerp was enorm, en iedereen was zeer enthou siast. De schetsen gaven ook ons de indruk van een zeer riante opzet. Wij hadden ter plekke een kort gesprek met de heer L. H. de Keyser uit Amers foort,de architect van het project. Het feit, dat hij (oud)hockeyer is, zal bij het MHCL-bestuur mede van invloed zijn geweest om de keuze op hem te laten vallen. Hockeyers zijn ,,rare" mensen, met dikwijls vreemde wensen en juist daarom lijkt het van belang om in zee te g'aan met iemand, die op dezelfde golflengte denkt en werkt. De heer De Keyser kent van nabij een groot aantal I uitbr. Z berging mot eriQQ ehbo •cheidsr. clubruimte r situatie van het „sanitaire" deel [dik omlijnd] w.i. het verpozingsgedeelte van het clubhuis. hockey-paviljoens. maar heeft toch ge streefd naar een ontwerp, dat niet di rect op ieder sportpark te vinden is. Met inachtname van allerlei gemeente lijke en provinciale voorschriften is hij naar onze mening uitstekend geslaagd. Het in Leusden te realiseren clubhuis wordt niet hoger dan circa 4 meter en komt in het oostelijke deel van het voor hockey bestemde complex te staan. Juist tegenover de plaats, waar de Li- niedijk afbuigt naar het zuiden. Jammer is bijna, dat het aan de omgeving aange paste mooie gebouw vanaf de bewoonde wereld nauwelijks of niet te zien is. Het bestaat in grote trekken uit twee (min of meer) vierhoeken, waarvan het ene met een punt in de zijkant van het andere gedeeltelijk naar binnen komt Het verpozingsgedeelte" van circa 14 bij 14 meter omvat een bar, een vijftal zit hoeken (waarvan één rond een open haard) en een vrije ruimte. Voor het uitzicnt naar buiten wordt veel gebruik gemaakt van glas. Het ..bednjfsgedeel- te" van het gebouw - twee rechthoeken van ongeveer 17 x 8 en 15 x 8, deels tegen elkaar - bestaat uit een hal met garderobe en toiletten, bergruimten, een EHBO resp. scheidsrechterska- mer en de douche- en kleedruimten voor dames en heren. Door middel van een wisselcabine kan deze accommo datie naar behoefte worden aangepast. Dit deel van het gebouw krijgt een plat dak en de verenigingsruimte wordt voorzien van een aantal speels in elkaar overgaande puntdaken. Het hele clubhuis is trouwens, al naar gelang de financiële mogelijkheden en noodzaak, flexibel. Zonder het geheel geweld aan te doen, zijn uitbreidingen en/of inkrimpingen mogelijk. Zoals ge zegd, wordt gestreefd naar het in ge bruik nemen van dit hockey-paviljoen in september of oktober van het komen de jaar. Dan bestaat de Mixed Hockey Club Leusden 5 jaar en de kans zit erin, dat het eerste herenteam als lustrum- geschenk het bestuur de promotie naar de 2e klasse van de hoofdbond kan aan bieden. LEUSDEN/CENTRUM - Het gaat meer dan uitstekend met de deelname van het wedstrijdteam van de biljart vereniging Leusden in de competitie van het KNBB-district Eemland. De heren W B J Morsink, F. de Bruyn en Sj. de Jonge vormen het dappere ploegje, dat de tot nu toe gespeelde wedstrijden allemaal heeft gewonnen. Vol trots - Leusden speelt in de le klasse C - deelde de heer W. Schepers als voorzitter van de sectie wedstrijd- biljarten mede, dat BVL 1 op 27 sep tember begon met het winnen van de uitwedstrijd tegen Soesterkwartier. Het werd een zege met 7-0 en datzelfde resultaat werd op 4 en 11 oktober be reikt in het te Leusden treffen met Lindeboom 1 resp. de uitwedstrijd te gen het eerste team van Leusderkwar- tier. Op 18 oktober bood Entre Nous 1 in het Leusdense clubhuis met 5-2 wat meer tegenstand en ook het bezoek aan de Poedel 1 eindigde in winst en wel met 6-1, Vijf wedstrijden speel den de Leusdenaren inmiddels en het totaal resultaat van 32-3 wettigt de ver wachtingen (wij hebben van de concur rentie nog niet alle uitslagen binnen), dat Leusden 1 aan de kop van de rang lijst staat. Voor de eerste helft van de competitie moet nog worden gespeeld tegen Pnncesse 1 en 2 en Buitenlust 1 Een eventueel kampioenschap is dan ook nog lang niet in zicht, maar hebben is hebben en krijgen nog altijd een moeilijke kunst LEUSDEN/CENTRUM - In de zaal- handbalcompetitie wonnen de dames- junioren van Impala met overtuigende cijfers van BDC uit Soest. Vanaf het begin beheersten de Leusdense meisjes de strijd, ondanks het feit, dat zonder reserve-speelsters moest worden be gonnen. Voor de rust, die met 6-0 in ging, waren vooral de break-outs van Lucia Schoonderbeek en Désiree See- gers doeltreffend. In de tweede helft moest Impala het zelfs met een speel ster minder doen, omdat Wilma Smal uitgevallen was. Dat bleek echter wei nig invloed te hebben op het spel. De meisjes van BDC waren al zodanig aangeslagen, dat zelfs de verdediging werd verwaarloosd. Ans Kletersteeg, Lucia Schoonderbeek en Désiree See- gers profiteerden daarvan en bouwden de voorsprong rustig uit tot 13-0. De grote overwinning was mede te danken aan het uitstekende werk van keepster Hetty van de Boom en van de verdedig sters Willy Blom en Liliane Kieft. De dames-senioren moesten in Hilver sum tegen EMM aan de slag en verlo ren kansloos. Bij de rust keek Impala reeds tegen een 4-0 achterstand aan. Marga Agterberg redde nog wel de Leus dense eer, maar de eindstand werd 9-1 voor de Hilversumse ploeg. 11-9 VOOR HEREN 1 In de wedstrijd tegen Celeritas speelde Impala's eerste herenteam voor de rust een zeer goede partij handbal. Nadat Celeritas in het begin van de wedstrijd de Leusdenaren goed onder druk had gezet, werden de rollen omgedraaid Bij een 2-0 stand in het voordeel van Impala mocht Celeritas een strafworp nemen In eerste instantie werden die door de Leusdense doelman gehou den. Echter niet klemvast en nadat de bal weer in het veld kwam, kon Celeri tas alsnog op 2-1 komen. Impala kwam sterk terug. De cirkelloper forceerde regelmatig flinke gaten in de verdedi ging van de tegenstander en daar wisten de Leusdense schutters wel raad mee. De rust brak aan met een voorsprong van 6-2 In de tweede helft viel Impala wat terug en dat heeft bijna de over winning gekost. De Leusdense ploeg zakte na het bereiken van een riante 9-3 voorsprong plotseling weg en in zeer korte tijd kreeg Celeritas weer zeer reële kansen. Verder dan 1G-9 lieten de Leusdena ren hun tegenstanders echter niet ko men en toen braken de spannende laat ste minuten aan. Elk doelpunt in deze fase van het sportieve gevecht kon de beslissing forceren en juist toen het erop aankwam, bleek Impala in het be zit van de beste techniek. De beste verdediging in deze omstandigheden is de aanval en toen de Leusdenaren ein delijk een gaatje vonden in de Cele- ritas-defensie, werd er een zeer dank baar gebruik van gemaakt en zo won Impala haar tweede wedstrijd. 11-9 was de eindstand. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag was het bijzonder mooi herfstweer en bovendien de eerste zaterdag van november. Dat is per traditie de da tum, waarop met de Sint Hubertus jacht in de omgeving van Leusden het slipjachtseizoen wordt geopend. Van de KNJV om ixilledig te zijn. Het hele spul verzamelde zich op en vertrok van af het grasveld voor het statige Huize Den Treek. Er deden 50 ruiters en amazones aan mee en het laat zich begrijpen, dat die 200 paardebenen het gazonnetje lichtelijk omgespit heb ben. Maar eerlijk is eerlijk, het werd gratis bemest De eerder genoemde afkorting KNJV staat voor Koninklijke Nederlandse Jacht Vereniging en met het woord jacht" kunt U zowel hip pisch als nautisch, meerdere kanten uit. Vlees noch vis", lijkt mij de beste typering van een slipjacht. De vos, waarop wordt gejaagd, is niet echt en de jagers zijn totaal ongewa pend, behoudens misschien hier en daar met een maatje cognac Iets tref fen is er derhalve nooit bij en wreed kunt U die sport ook met noemen. Ik vraag me zelfs af, of het niet meer show en ontspanning dan sport ls. Er is geen goud, zilver of brons mee te verdienen. Ook geen bekers, medaljes, lintjes of een paar onno zele punten. Het kost alleen geld en de enige winst van de handel gaat naar de honden: een koeiepens aan het eind van dit nt. Met het noemen van namen blijf ik voorzichtig. Die varieerden van zeer eenvoudig tot erg ingewik keld. Voor mij bleef een raadsel of daarmee de paarden dan welde ruiters werden bedoeld. Het landgoed Den Treek in de mooiste herfsttinten leende zich prima als decor voor de kleurige jachtstoet: 31 bruin en wit gevlekte foxhounds en een 50-tal paarden, variërend van zwart tot bruin en (vuil) wit, naast de KNJV-leden in een helder rood jack en hun gasten in het zwart, de son- neurs een flinke hap geel in hun uni form en de introducé's van de Bilt- hovense Rijkspolitie naast zwart ook veel blauw. PC. Het programma voor komende zon dag luidt Impala - PPM/AAV (dames-sen.) (10.00 uur, Schuilenburg) UHV - Impala 1 (heren-sen.) (13.25 uur, te Utrecht) Baarn 2 - Impala 2 (heren-sen.) (13.30 uur, te Baarn) en. lg, M tten. jr: at 689. SDEN/CENTRUM - De LTVV «si hield op 1 november een tt«one ledenvergadering. Plaats «deling was het Ros Beyaert en tdi omvatte met inbegrip van de [om precies 20.30 uur door tor A. Schoonbeek] en de slui- «ar 7 onderwerpen. Met een id ik a>aa^, werc* binnen een kwartier ïfl. W 5 bereikt: de structuurnota a die vormde de buitengewone Gngtot deze discussie-avond. Het bestuur blijft onverminderd *kn aan het uitgangspunt, dat kf tennis voor de oudste Leus- ^nisclub, die voor circa 90% uit 3Pttitiespelende leden bestaat ra die ons dinsdagavond niet in jfderheid te zijn] duidelijk het moet zijn. wk ook zonneklaar uit de i de ter beoordeling aange- uctuurnota, die bedoeld was rdere jaren. Uit de vergadering |Khter de wenselijkheid naar het beleid voor de toekomst [tot jaar vast te stellen en waar 'i te sturen. Voor het seizoen ^nauwkeurig bepaald, hoeveel tochtend, middag en avond (tijdens en buiten de k) voorbehouden zijn aan de en hoeveel - u mag ook te weinig - voor de wedstrijd- |0p basis van de 6 bestaande 1 29 mogelijkheden 174) ftouding op 123 tot 51Er was ^uitsplitsing gemaakt met 9 grondslag, maar de heer |*k moest tot zijn spijt de mededelen, dat daarvan sgeen sprake zal zijn, zodat ïning buiten de bespreking *"i<Het organiseren van club- 1. zoals ladder-, echtparen- mpetities, alsmede beltour- jtbkampioenschappen, uitwis- Mamesdagen en festiviteiten. zal nog meer worden bevorderd. Wed- strijdtennis en met name het deelnemen aan de bonds- en districtscompetities dient voorbehouden te blijven aan leden, die door talent, trainingsbereid heid, instelling en geoefendheid daartoe geschikt zijn. Omdat een belangrijk gedeelte van de uitvoering van het wedstrijdtennis wordt gedaan door de technische- en de jeugdcommissie, zal in de a.s. „normale" ledenvergadering van januari 1978 een voorstel worden ingediend om de hoofden van beide commissies zitting te laten nemen in het verenigingsbestuur. Tijdens de korte pauze rond 22.00 uur had de heer P. Drewes veel succes in het vertonen van een film over het in juli gehouden internationale jeugdtoernooi. 15 JAAR LOOKHORST Een volgend punt uit de structuur nota behelst het voornemen om per zomerseizoen maximaal één senioren- toernooi en één juniorentoernooi te organiseren. In het kader van het 15-jarige bestaan van Lockhorst zullen i.p.v. bedoeld seniorentoernooi in 1978 de Amersfoortse (regio-)kampioen- schappen in Leusden worden gehouden. Op zich een mooi lustrumgebeuren, hoewel een voorstel uit de zaal om ter gelegenheid van het heuglijke feit een „nacht van Leusden" (24 uur tennis van vrijdag- tot zaterdagavond met een tof feest als besluit) heel veel bijval kreeg en het is best mogelijk, dat het er als extra'tje nog van zal komen. Hoewel in het investeringsschema van de gemeentelijke wclzijnsnota voor 1980 de aanleg van 3 tennisbanen op het Burg. Buiningpark is opgenomen, lijkt het zeer onwaarschijnlijk - en daar houdt het Lockhorstbestuur dan ook rekening mee - Dat de uitbreiding van het tennispark eerst in een later stadium plaats vindt. Eerder wordt de realisatie verwacht van een tennishal in Leusden. De Lockhorstplannen voor de tijdelijke plaatsing van een z.g. blaasbal ten behoeve van het wintertennis worden hierop afgestemd. Het contact hiervoor met de gemeente duurt voort. De groei van de tennissport (geduren de de periode van 1966 tot 1977 steeg in Nederland het aantal beoefenaren van circa 70.000 tot 250.000) staat nog lang niet stil. Ook in Leusden, waar de verenigingen al weer met een (zeer) lange wachtlijst tobben. Als basis voor het toe te laten aantal leden hanteert Lockhorst 90 resp. 75 sen. per verlich te, resp. onverlichte baan. Voor junio ren wordt 40 leden per baan aange houden. Tenslotte het clubhuis, dat door de gestadige groei van de vereni ging veel te klein is geworden. Een spe ciale commissie zal op korte termijn met reorganisatieplannen voor de draad komen en het ligt in de bedoeling deze op de a.s. begrotingsvergadering ter discussie te stellen. Het bestuur kreeg uit de zaal veel lof toegezwaaid over de ambitieuze structuurnota. Na een korte rondvraag kon voorzitter Schoonbeek de levendige vergadering rond 22.30 uur besluiten. LEUSDEN - De beide eerste teams van Impala hebben de toeschouwers af gelopen zaterdag een genoeglijk mid dagje volleybal bezorgd. Hoewel de re sultaten in cijfers uitgedrukt met zo ge weldig waren, was het spelpeil van een dermate hoog niveau, dat een en ander heel wat voor de toekomst belooft Allereerst kwamen de dames van Im pala in het veld tegen het sterke Spirit 2 uit Amersfoort. Het Spirit team draaide in de eerste set erg goed, zodat Impala weinig reële kansen kreeg om deze set winnend af te sluiten. Spirit pakte de eerste set dan ook met 15-9. Tijdens de tweede set hadden de Amersfoortse dames te maken met een lichte terugval, waar Impala goed gebruik van maakte. Met 15-12 namen de Leusdense dames de set mee naar huis. Enigszins uit het veld geslagen door deze setnederlaag zag Spirit geen kans om het Impala in de derde set lastig te maken. Impala liep uit naar een vrij grote voorsprong, die niet meer afgestaan werd. Met 15-6 werd deze set door Impala gewonnen. Wel haast traditiegetrouw werd het in de vierde set een enorm spannende toe stand. Beids teams hielden elkaar uit stekend ui evenwicht. Uiteindelijk was het toch Spint, dat tijdens de spannende slotfase aan het langste eind trok en Im pala met 19-17 deze laatste set en daarmee de volle winst ontfutselde. Im pala mag toch wel tevreden zijn met deze gelijke stand, temeer daar de eerste wedstrijd tussen beide teams een duidelijke overwinning voor Spint op leverde. Impala speelt a.s. vrijdag 11 november een uitwedstnjd in Ermelo tegen Dindoa. Tegelijkertijd spelen ook de heren van het eerste tegen het eerste herenteam van Dindoa, eveneens in Ermelo. Kunnen de heren het spelpeil van afgelopen zaterdag handhaven, dan zit een goed resultaat er dik in. Impala had namelijk Zelklemat-HK9 als tegenstander. Deze ploeg, afkomstig uit Harderwijk en met enkele promi nente volleyballers m de gelederen, zoals ex-international Hans Valkenburg, had in de afgelopen 5 wed strijden nog geen enkele set verloren en het heeft er zaterdag alle schijn van gehad dat Impala als eerste te genstander er in zou zou slagen tegen deze sterke tegenstanders een set te pakken. Dat dit niet lukte, is tekenend voor de klasse van HK9, want Impala speelde een uitstekende partij. Tijdens de eerste set hielden beide ploegen el kaar tot 7-7 in evenwicht, waarbij Impala met snel aanvalsspel een goed antwoord had op de gerafineerde aan- valscombinaties van de Harderwijkers. Toen maakte de ploeg een paar foutjes, waar HK9 geroutineerd gebruik van Impala-dames in de aanval. maakte hetgeen Impala de set kostte. Met 15-7 kwam deze set in handen van HK9. De tweede set gaf bij vlagen uit stekend volleybal te zien. Opnieuw ging de strijd gelijk op, waarbij opviel dat het Impala blok steeds meer vat kreeg op de korte en gestaffelde aanvallen van de Harderwijkers. Tot 5-5 bleef alles in evenwicht, waarna HK9 toch weer langzaam uitliep. Bij de stand 9-14 kwam Impala echter zeer verrassend terug en even leek het er op dat er een setwinst voor de Leusdenaren m zat. HK9 liet het echter niet verder komen dan 14-12, waarna de Harderwijkers de set met 15-12 pakten. Tijdens de derde set leek het er op dat het zou lukken om toch een setie te pakken. HK9 werd door de nu op volle toeren draaiende aanvalsmachine van Impala onder enorme druk gezet en de Leusdense ploeg kwam diverse malen voor te staan (3-1, 7-4). Uiteindelijk moest Impala toch capituleren, want HK9 kwam terug en Impala moest toe zien hoe de Harderwijkers met 15-11 toch de set en de westrijd pakten. Een uitstekende partij volleybal echter, met een volledige inzet van Impala zijde, zodat na afloop de tot voor kort in het Nederlands team spelende Hans Val kenburg opmerkte, dat HK9 dit seizoen nog geen tegenstand van dit formaat had ontmoet. Een terecht kompliment voor de Impala heren.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 15