liet aan gestelde eisen nrichting in Akkerhoeve en Noordwijck voldoet „Ik geloof niet in een CDA-VVD-kabinet" Aanleg C.A.I. in Ackerhoeve en Noordwijck: 365.000,- Gemeente wil van schooltand verzorging af Parkeer faciliteiten invaliden (ERKGROEP „ANTENNE VRIJ" EN HET GEMEENTELIJKE ANTENNE-BELEID COMMENTAREN/MENINGEN VVD-KAMERLID MR KAPPEIJNE V, D. COPELLO EUSDER KRANT DE LEUSDER KRANT RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN MILIEU- BEZUINIGING Leusder Krant - raad Leusden DONDERDAG 10 NOVEMBER 1977 jn de redaktie) LEUSDEN - De Werkgroep „Antenne vrij" in Leusden heeft - samen met dale andere deskundige Leusdenaren - het voorstel van b en w aan de raad m Leusden inzake krediet voor de aanleg van een centrale antenne richting in de wijken Akkerhoeve en Noordwijck - kritisch bekeken en van jnttekeningen voorzien. Secretaris Peter Noorland van „Antenne Vrij" jurde ieder raadslid een afschrift van deze kritische kanttekeningen, zodat tnvacht kan worden, dat het raadsvoorstel vanavond niet zonder meer zal orden goedgekeurd. Voor alle niet-raadsleden onder onze lezers (en dat zijn nogal wat), die geïnteresseerd zijn in dit onderwerp, publiceren wij de werkingen van de werkgroep en haar onafhankelijke adviseurs. Zij iinjven: Hoewel de in het raaosvoorstel ge ïnde centrale antenne commissie al 0 dan twee jaar terug is ingesteld deze kennelijk zo langzaam ge- Hct dat het rapport nog steeds niet igd is Nu dreigt men daardoor in iood te komen omdat er een beslis- g omtrent de aanleg van een ghet m het eerste deelplan van de oede Fase moet worden genomen, ze tijdnood leidt er nu toe dat de raad hniet voldoende heeft kunnen bera- over de CAI-problematiek in Leus- en dat een overhaaste en onvol le onderbouwde beslissing moet rien genomen. nde eerste alinea wordt gesproken de „noodzakelijk uit te voeren ver eng" Bedoeld wordt echter een Pdige vernieuwing van alle be ende netten in Leusden, omdat de staande njgsystemen zullen worden >angen door multi-tap systemen, jiti-tap" is overigens een andere -voor ae „mini-ster het systeem door de PTT wordt voorgestaan, diezelfde alineo worden de pro- men met de aanwezige antenne- ctibngen aangestipt. De verklaring hiervoor wordt gegeven - ver- ierde systeem-concept en onvol- yde uitvoering - maakt duidelijk deze problemen weinig deskundig jen bezien. Het rijgsysteem ver eerd" noemen is een puur com- ciéle daad. bedoeld om een ander teem aan te prijzen. De opzet van de l-en in deze gemeente was trou- r5bij de aanleg al verouderd, ressant is het overigens te weten Siemens Nederland N V betrokken eweest bij het ontwerpen en uitvoe- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Vlamix Kreijns, Smoussesteeg 5, Leusden-centrum, tel 033-43792 Bert Vos. Finnmark 3, Leusden-centrum, tel. 033-41495 (verantwoordelijk) Bedaktie-adres: Pcstbus 11Leusden-centrum Telefoon (werkdagen van 10 tot 12 en van H tot 16 uur): 033-41495 Na kantoorti|den overdag: 03420-6141. )tS - i Redaktionele medewerkers/sters: Vevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstr 18, Achterveld, tel. 03425-1657 to heer P. C. Op den Camp, Finnmark 32, Leusden/C, tel. 033-41380 Itport) to heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden/C, tel. 033-42553 (al- (tmeen) h»r. P. A, Rosenboom, Grifthor9t 5. Leusden/C, tel. 033-42101 (alge- n) levr. A. de Knljfl-Mall, van Hardenbr. v. Lockh. laan 30, Leusden/C, Uefoon 033-40273 (kunst, algemeen). IIEVERING REDAKTIE-KOPIJ Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE Opgave abonnementen, advertenties en het doen van betalingen kunt «ilhandelen op ons kantoor, Finnmark 3, Leusden/Centrum op werk ten van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. ABONNEMENTSGELD: 4t abonnementsgeld bedraagt 6,50 per kwartaal, 12,75 per half ■r en 25,- per jaar. LACHTEN BEZORGING: 4 abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18 uur te hebben "hangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze oofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): Woon 033-40691. Igeen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezor- Aig, overdag 03420-6141, na vijt uur: 03420-4679. ^BESTELLEN FOTO'S "neeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen totuitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling 5,00 per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de W b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, tl, nummer van krant pagina waarop de toto werd geplaatst. U ook kontant betalen op ons kantoor Finnmark 3, Leusden/Cen- Ongeveer 14 dagen na betaling ontvangt u de gewenste foto's peen uitgave van de BDU-Krantencombinatle, Postbus 67 te Bar- dat door de gemeente zorgvuldig ge hanteerd zal worden? Op blad 2 wordt gerept over „de fi nanciële administratie op commerciële basis" te gaan voeren. Dit gebeurt ner- ren van een belangrijk deel van ónze inrichtingen. In het voorstel wordt een niet nader gemotiveerde voorkeur voor Siemens Nederland NV. uitgesproken wat betreft de aanleg van het net in de wijken Akkerhoeve en Noordwijck. Ge sproken wordt over een offerte van dit bedrijf, maar niet duidelijk is of andere bedrijven gepolst zijn en wat die bere kenen. Het in de offerte van Siemens Neder land N.V genoemde ontvangststation kan voor deze prijs waarschijnlijk niet voldoen aan de PTT-eisen zoals deze nu gelden (en die per 1 januari waar schijnlijk nog zullen worden verzwaard). Het zou veel beter zijn al een definitief ontvangststation in te rich ten dat wel aan die eisen voldoet. Fi nanciële consequenties heeft dit niet het is heel gebruikelijk in zo'n net met aanloopverliezen te werken die later door middel van de abonnementsgel den worden aangezuiverd. In de derde alinea wordt over het multi-tap systeem gezegd dat hierbij iedere woning afzonderlijk kan worden aan- en afgesloten zonder beïnvloeding van de ontvangstcondities van anderen. Dit is echter een uiterst onbe langrijk punt, omdat ook andere syste men deze zelfde eigenschap hebben. Hoe denkt de gemeente de verre gaande systeem-technische eisen zoals derde orde harmonische vervor ming te gaan controleren? Dit in verband met het bestaan van door Siemens Nederland N.V ontworpen systemen die op dit punt niet voldoen Komt er in het commissierapport een duidelijk technisch eisenpakket te staan gens in Nederland en mag niet eens Wellicht wordt bedoeld: kos tendekkende basis? De begroting op blad 2 is onvolledig, en het is eigenlijk niet mogelijk voor dergelijke bedragen kredieten te vragen zonder dat bekend is hoe het beheer zal worden gevoerd, hoe de ka pitaalinvesteringen worden gedaan, wat de kapitaals-, wat de variabele lasten zijn, hoe, wanneer en hoeveel er wordt geïndexeerd etc Er is geen nadere specificatie van het maandtarief van elf gulden gegeven. Voor hetgeen geboden wordt is dit be drag veel en veel te hoog; normaal krijgt men voor zo'n bedrag een stuk of zes televisiezenders en 12 radiozenders. Waarom trouwens „ca." voor het be drag? Gezien het feit dat men zeker kan zijn van 100 procent aansluitdichtheid dankzij antenneverboden en aan- sluitplicht moet het juiste tarief nauw keurig berekend kunnen worden. De doorgifte van 3 Nederlandse FM-zenders ia onvoldoende: de AM- zender Hilversum 2 zal ook moeten worden doorgegeven (PTT-eis) terwijl ook AFN Soesterberg er best op mag Doordat de bewoners van Noordwijck en Akkerhoeve tijdig beeld en geluid moet worden geleverd wordt het vrijwel onmogelijk een goede dis cussie te voeren over de toekomst van de Leusdense centrale antenne inrich ting, omdat er nu al een keus moet worden gemaakt. Het is namelijk heel goed mogelijk dat het uit te brengen rapport van deskundige zijde dusdanige kritiek zal krijgen dat de in het rapport aangegeven koers niet zal worden ingeslagen. Dit rapport had trouwens vlugger gemaakt kunnen worden door een onafhankelijk advies bureau, die er dan tevens een compleet plan bij had kunnen voegen Zijn overi gens de wensen van de bevolking ge peild? In principe is het mogelijk een wil lekeurige installateur (die lid van de VICAS moet zijn) opdracht te geven Noordwijck alvast van een kabelnet te voorzien dat a. volgens het mini-ster systeem werkt; b 12 TV-kanalen vol gens het UHF/VHF-systeem biedt; c. aan de PTT-eisen voldoet. Op zo'n net kan elk type ontvangststation worden aangesloten Ons advies is daarom laat een net aanleggen als door ons is genoemd en op de discussie over het Leusdens net op basis van het alsnog spoedig uit te brengen rapport van de centrale antenne-commissie", aldus Fred Marks, Peter Noorland en Jan Philippo aan de raadsleden. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het gemeentebestuur stelt de raad voor om vanavond ƒ356.000,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van een centrale antenne inrichting voor de wijken Akkerhoeve en Noordwijck (tweede fase). Het college stelt voor - op advies van de centrale antenne-commissie - het systeem van Siemens Nederland te ac cepteren. In afwachting van het defini tieve ontvangst-station (wat voor Ak kerhoeve en Noordwijck wordt gebouwd is slechts tijdelijk), zal gebruik gemaakt worden van een noodan- tennemast waardoor de ontvangst van de TV-zenders 1 en 2 en Duitsland 1, 2 en 3 mogelijk is. Wat de radio betreft kunnen de FM-zenders Nederland 1, 2 LEUSDEN - De raad van de ge meente Leusden vergadert op donderdag 10 november 1977 om 19.30 uur in het gemeentehuis te Leusden-centrum. Op de agenda staat: 1. Opening. 2. Mededelingen 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Benoeming lid van de commissie Midden- en Kleinbedrijf. 6. Onttrekken van Kerkeweg en deel Buurtweg aan het openbaar ver keer. 7 Parkeerfaciliteiten voor invaliden. 8. Privaatrechtelijk rechtsgeding. 9. Intrekking gedeelte bestem mingsplan „Buitengebied-Oost" 10. Tijdelijke verpachting boerderij Langenbeek. 11. Grondverkoop aan de heer J. A. Jans. 12. Verkoop perceel grond langs de Hamersveldseweg aan mevrouw J. A. van 't Klooster-van Burgsteden. 13. Schooltandverzorging 14. Plaatsbepaling 4e openbare lagere school te Leusden-centrum. 15. Stichting Prot. Chr. kleuter- en la gere school te Leusden-centrum. 16. Vaststelling bedrag per leerling be doeld in artikel 55bis der Lager- onderwijswet 1920 voor 1978. 17. Voorlopige vaststelling kosten openbaar lager onderwijs 1976. 18. Voorlopige vaststelling kosten openbaar kleuteronderwijs over 1976. 20. 21. 22. 23. 24. LEUSDEN - De gemeente Leusden wil de schooltandverzorging afschaffen als de Stichting Schooltandverzorging niet vóór 1 februari besluit een andere verdeelsleutel van de kosten te gaan hanteren. In het gebied van de stichting worden de kosten namelijk berekend naar inwonertal en dit is voor Leusden nadelig. Als de stichting niet besluit om de kosten naar aantal behandelde kin deren te gaan berekenen wil de ge meente eruit stappen, en stelt de raad voor om dat per 1 september 1979, de eerste mogelijke datum, te doen. In Leusden maken nog zo'n 500 kin deren gebruik van de mogelijkheid om op school de eenvoudige verzorging van hetgebit te laten doen. De teruggang was in het schooljaar '74/'75 meer dan honderd kinderen en volgens de ver wachtingen zal die tendens zich voort zetten. De meningen over het al dan niet achterhaald zijn van de school tandverzorging zijn verdeeld, maar de tandartsen raden uittreding sterk af, omdat er in Leusden gewoon niet genoeg tandartsen zijn om de taak over te nemen. De raad gaat vanavond beslis sen over een subsidie-aanvraag van het Comité Milieuzorg Leus den. Het coördinatieteam van het CML verzocht om een subsidie van 50.000,-. B. en w. vinden dat echter wat teveel voor inspraak en milieu en stellen de raad voor dat bedrag te halveren. Een aar dige bezuiniging op een instelling, waarvan wordt ver wacht dat zij op de best mogelijke wijze inspraak vanuit de bevolking regelt en b en w van advies dient ten aanzien van mi lieuzaken en ruimtelijke ordening. Goedkope adviseurs, als je dat zo bekijkt. De bezuini gingen betreffen in eerste plaats het Milieujournaal. Het lag in de bedoeling van de Werkgroep Voorlichting van het CML om tien keer per jaar een speciale CML- krant uit te geven, inplaats van - zoals tot nu gebruikelijk - enkele pagina's per maand binnen de Leusder Krant. Dat was een uit stekend idee. waardoor de her kenbaarheid zou worden ver groot. Door de frekwentie van tien keer terug te brengen naar zes, wordt 10.500,- bespaard. Aan de andere kant kost dit een stuk voorlichting en herkenbaarheid van het CML. Voor onvoorzien en een raming van de kosten van extra aktiviteiten wordt 7.663,- beknibbeld, wat betekent, dat er alleen een post van 2400,- voor onvoorzien overblijft en voor extra aktiviteiten geen ruimte meer zal zijn. Tenslotte wordt een bedrag van 7500,- voor onder zoeken, medewerking en ad viezen van externe deskundigen van de begroting afgevoerd. Het college is van mening, dat de deskundigheid maar in eigen ge lederen van het CML moet worden gezocht. Wanneer nodig kan altijd nog worden beslist over het inschakelen van een deskun dige, zegt het gemeentebestuur. Kortom: er blijft maar weinig speelruimte over voor het Comité Milieuzorg Leusden, dat eindelijk goed op gang probeert te komen na enkele inzinkingen. Het is ui teraard een goed ding om te trachten deskundigheid uit de bevolking in te schakelen in de CML-werkgroepen, maar aan de andere kant lijkt het ons onjuist om verder alle andere mogelijk heden uit te schakelen. We herin neren ons nog heel goed de uit spraak van wethouder Wagenaar, dat het CML ten allen tijde des kundigen intern of extern kan in schakelen als zij dat nodig acht. Zonder geld wordt dat wel wat minder eenvoudig. Wij zijn van mening, dat de raad moet laten blijken wat méér over te hebben voor de werkelijke be trokkenheid van de burger bij het Leusdense milieu-gebeuren en de ruimtelijke ordening. Die be trokkenheid kan alleen maar wor den gestimuleerd, als niet wordt beknibbeld op slechts 50.000,-, waarvan nog geheel niet zeker is, of het ook in 1978 nodig is voor het goed funktioneren van het CML. We kunnen ons voorstellen, dat later het bedrag van 25.000,- verhoogd kan worden door een begrotingswijziging, maar het gaat om het gebaar Het feit, dat op deze wijze, met bovenstaande argumentering het jaarbedrag voor milieuzaken wordt gehal veerd, kan door de bevolking worden opgevat als een teken, dat het gemeentebestuur minder waarde hecht aan het CML dan zij tot nu toe heeft doen voorkomen. En dat zou jammer zijn Bet Vos en 3 worden ontvangen en doorgegeven. Er zal een kostendekkend en uniform tarief aan de gebruikers in rekening worden gebracht van 11,- per maand (incl. BTW). Tenslotte deelt het ge meentebestuur mee, dat het in de be doeling ligt om voor de Centrale An tenne Inrichting een speciale tak van dienst in te stellen, waardoor het moge lijk wordt de financiële administratie op commerciële basis te voeren. De door de gemeente ingestelde cen trale antenne commissie za, - naar het zich laat aanzien - nog dit haar met een afgerond rapport komen ten aanzien van de noodzakelijke verbeteringen om in geheel Leusden tot een goede ont vangst van radio en TV-zenders te ko men. 19. Subsidie aan „De Zonnebloem", afdeling Achterveld. Goedkeuring jaarrekening 1976 Stichting SOCCLE. Subsidie Comité Milieuzorg Leus den. Aanleg C.A.I. m de plannen Ak kerhoeve en Noordwijck. 2e wijziging Legesverordening 1977. 50e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst. algemene wijziging. 25. 52e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst en 15e begrotings wijziging 1977 grondbedrijf- diverse grondverkopen. 26. 53e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst: raming diverse on- derwijskredieten. 27. 54e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst en 21e begrotings wijziging 1977 gemeentewerken: algemene wijziging. 28. 55e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst en 22e begrotings wijziging 1977 gemeentewerken: voorbereidingskrediet verbetering Hessenweg binnen de bebouwde kom. 29. 56e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst en 23e begrotings wijziging 1977 gemeentewerken aanvullend voorbereidingskrediet aanleg riolering bestaande kernen. 30 58e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst aankoop schaaps kooi met brug alsmede 2 schapen en 1 geit. 31. 59e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst en 25e begrotings wijziging 1977 gemeentewerken: bouw le K.B.O.-school le deelplan t.b.v. het openbaar onderwijs. 32 Rondvraag. 33. Sluiting. voorstander te zijn van decentralisatie van het welzijnsbeleid. Na de pauze beantwoorde mevrouw Kappeyne nog vele schriftelijke ?n mondelinge vragen Onder de ca. 50 aanwezigen ook enkele raadsleden van verschillende partijen. Gewaardeerd door een aandachtig publiek vertrok mv Kappeyne met de laatste trein naar haar woonplaats Leiden LEUSDEN - „Het CDA is een wat wisselvallige club gebleken. Daarom hebben wij ook wat koeltjes gerea geerd op de mogelijkheid van een CDA-VVD kabinet." Mevrouw Kap peyne deed deze uitspraak op een openbare VVD-bijeenkomst van af deling Leusden maandag in eetcafé de Hakhorst. Zij pleitte nogmaals voor een kabinet op brede basis, waar zowel PvdA-CDA-VVD en D '66 aan deelnemen. Mw. Kappeyne zag in de toekomst wel mogelijkheden voor een samenwerking met PvdA.Opkorte termijn echter nog niet. „We moeten meer gaan kijken naar de punteD van overeenstemming met de PvdA, dan naar de punten van verschil," aldus mv. Kappeyne. Fel gekant uitte zij zich tegen de „verpersoonlijking" van de politiek. Vooral de heer Deo Uyl als socialistische „vader des vaderlands" kreeg er van langs. Ook de heer Van Agt en Wiegel gaan op een bedenkelijke amerikaanse tour, door te appelleren aan de hang naar een sterke man. Politieke partijen ophangen aan de kwaliteiten van één man, vond me vrouw Kappeyne verwerpelijk. Verder sprak mevrouw Kappeyne over het voor Leusden zo aktuele on derwerp „welzijn". Ze vond het zeer verstandig dat Leusden d.m.v een „diskussienota welzijn" een inven tarisatie maakt ,De VVD is druk bezig de achterstand op welzijnsgébied in te halen. We zijn in het verleden altijd uitgegaan van de onafhankelijke vrije mens, en dat doen wij uiteraard nog, daarvoor is echter te weinig aandacht besteed aan de afhankelijken. aldus mevrouw Kappeijne. Zij zei een groot LEUSDEN Ook de gemeente Leus den zal binnenkort enige maatregelen ter verbetering van de parkeer faciliteiten voor invaliden. In mei van dit jaar werd bij Koninklijk besluit het Reglement verkeersregels en verkeers tekens en het Wegenverkeersreglement gewijzigd. Dit met als doel de parkeer- mogelijkheden voor invaliden te ver groten. In het kader van deze wijziging gaat de gemeente Leusden nu aan inva liden een parkeerkaart verstrekken. Deze kaart geeft invaliden de mogelijk heid om op een aantal plaatsen, ondanks een daar geldend parkeer verbod, hun auto twee uur te parkeren. Binnenkort zullen een aantal van deze speciale parkeerplaatsen worden aan gewezen nabij de winkelcentra, het ge meentehuis, het politiebureau, het zwembad en dergelijke openbare ge bouwen.

Leusder Krant | 1977 | | pagina 3