ixpositie Vogelvrienden INVUIL-AKTIE EEN SUCCES Wie wordt regent van de leut? Hubertusjacht trok zeer veel belangstelling Vergadering RPF in Deurdienst Hobby- instuif Blijhof Nieuwe hobbyclub Blijhof Geslaagde avond Vrouwenkafee Bejaarden avond 0VL GOUDEN KLOMP VRAAGT ZICH AF: Groenhuizen Een diamanten Solitair^ ring zegt zoveel meer dan "ik hou van je" Leusder Krant - rekreatie DONDERDAG 10 NOVEMBER 1977 pe meute vol wacht Van zoiets moois wil je wel een plaatje hebben. LEUSDEN/CENTRUM - De 58 jaar bestaande Koninklijke Neder landse Jacht Vereniging opent per traditie haar slipjachtseizoen op de eerste zaterdag van november met de Sint Hubertusjacht in de omgeving van Leusden. Tijdens en direct na de laatste wereldoorlog lagen de verenigingsactiviteiten stil en slechts éénmaal vond het openings-ceremonieel buiten Leus den plaats. Met name in de omgeving van Ede, ter herdenking van het feit, dat daar honderd jaar eerder door de inmiddels opgeheven Veluwse Jacht Vereniging de eerste Hubertusjacht was georganiseerd. Het bijzonder mooie herfstweer van de afgelopen zaterdagmiddag heeft heel wat belangstellenden naar Den Treek getrokken. Op het gazon voor het statige landhuis werd de jachtstoet geformeerd uit een 50-tal ruiters en amazones en een meute van 31 foxhounds. De KNJV-leden in het rood, de adspiranten en gasten (waaronder een afvaardiging van de Bereden Groep der Rijkspolitie te Bilthoven) in het zwart. Als een grote carrousel draaiden de op het vertreksein wachtende ruiters hun rondjes om de nerveus kwispelende jachthonden, terwijl een vijftal sonneurs o.l.v. jointsman B. Hazeleger het gezelschap in de juiste stemming bracht met hun jachthoorns. Kort voor de start heette huntmaster A. Staal uit Voor burg de deelnemers welkom. Hij verstrekte ook snel nog de laatste adviezen en hief het glas op een voorspoedige jacht. Om precies 14.00 uur werden de honden op het een half uur eerder getrokken vos- senspoor gezet en gevolgd door de ruiters en amazones verdween het rijkgekleurde geheel in de wildernis van de met prachtige herfsttinten wachtende bossen. De jacht was in het zuidwestelijk deel van Den De 'loornbla? geven het sienaai Een borrel te paard, voor aanvang van de jacht. Treek zo uitgezet, dat het al dan niet van foto- en filmapparatuur voor ziene publiek op verschillende plaatsen onderweg de stoet in volle actie voorbij kon zien snellen. Uit een gesprek achteraf met de jubilerende Leusdense huntsman D. van Laar (hij is 12 Va jaar bij de KNJ V de rechterhand van de huntmaster) kwamen twee dingen duidelijk naar voren. Eerst en vooral de geweldige medewerking van de eigenaars van Den Treek en de desbetreffende pachtboeren. De jacht jaar immers dwars door de bossen en over de landerijen en voor het gebruik daar van is de jachtvereniging de betrok ken uiterst erkentelijk. Voorts is het goed te weten, dat een slipjacht enerzijds vrij ruig, maar anderzijds een zeer sportieve onderneming is. De oorspronkelijk echte jacht (om de boeren te verlossen van overtol lige vossen) evolueerde tot een zuiver recreatieve ontspanning met snelheid en behendigheid te paard als grondslag. De „jagers" zijn on gewapend en de „vos" is maar nep. JLEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag van |f0 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 1 22.00 uur en zondag van 10.00 118.00 uur is de tentoonstelling, die ■Vc^elvrienden in de Til organiseren l&elegenheid van het a.s. 10-jarige gun, voor het publiek toegankelijk. 1 ider G. van Woudenberg opent de expositie vrijdagavond om 20.00 uur. Meer dan 250 tropische vogels, kana ries, bastaarden, parkieten, enz. zijn ingebracht door de Leusdense ver eniging van vogelliefhebbers en door zusterverenigingen uit Amersfoort en Hooglanderveen. De toegangsprijs voor volwassenen is f2,- en voor kinderen tot 12 jaar f0,50 Deze kinderen krij gen gratis entree als zij meedoen aan de tekenwedstrijd van de Vogel vrienden. Tekeningen (max. 20 x 30 cm) met vogels als onderwerp kunnen tijdens de tentoonstelling worden inge leverd. - Van de door de gemeen- mogelijkheid om op een ge- wijze van snoeiafval en tuin komen is afgelopen zaterdag schaal gebruik gemaakt. In kwamen zo'n 300 naar de stortplaats aanhetVal- om er de „opbrengst" van hun maai- en scboffelaktiviteiten Ook de containers in Leusden-zuid en Achterveld hadden niet over belangstelling te klagen. In totaal is ca. 50m tuinvuil aangeboden. Aanstaande zaterdag bestaat opnieuw de mogelijkheid om van deze gemeen telijke service gebruik te maken. Ook dan zal de stortplaats aan het Vallei kanaal weer tussen 10.00 en 17.00 uur zijn opengesteld, terwijl in Leusden- zuid bij het gymnastieklokaal aan de Prinses Margrietlaan en op de par keerplaats aan de Van Diepenheim Scheltuslaan tussen de Kwintlaan en de Van Boetzelaer van Oosterhoutlaan weer een container zal staan. Hetzelfde geldt voor Achterveld, waar de con tainer op de parkeerplaats bij het gym nastieklokaal aan de Walter van Amers- foorstraat te vinden is. Het is overigens bijzonder verheu gend dat volledig gehoor is gegeven aan het verzoek van het gemeentebestuur om uitsluitend tuinvuil te deponeren. Verwacht mag worden dat men zich ook aanstaande zaterdag hieraan houdt, net zo als aan het verzoek het tuinvuil ge lijkmatig over de container te verdelen en er op te letten dat er geen vuil naast de container valt. Behalve aanstaande zaterdag zal deze tuinvuil-aktie ook nog op de zaterdagen 19 en 26 november worden herhaald. Onder voorzitterschap Van Woudenberg komt op 15 november a.s. decom- wegen bijeen om te over de naamgeving aan toe- wegen in het gebied van de 2e vergadering, die wordt gebou het gemeentelijk voorlichtings- aan de Zwarteweg, is openbaar on 20.00 uur. LEUSDEN - De kiesvereniging van de Reformatorische Politieke Federatie belegt een openbare vergadering op dinsdag 15 november a.s. om 20.00 uur in het Doopsgezind Centrum aan de Stadsring 137, in Amersfoort. Op deze avond zal de heer J. P. M. Rietkerk uit Wezep spreken Laatstgenoemde was in mei van dit jaar lijstaanvoerder van de R.P.F. voor de Tweede Kamer verkie zingen. De heer Rietkerk zit namens de R.P.F. in de Gemeenteraad van Wezep MEN - Op 13 november aan- verleend door het koor ,,De Brug", wordt er in de Dorpskerk te onder leiding van de heer J. Kwakel -zuid een Open Deurdienst ge- Thema van de dienst: ,,Is God wel aanvang is om 18.30 uur, rechtvaardig?" De dienst wordt ge- Itfid Scirag als voorganger organiseerd door de Open Deurcom- 0n. Pieter Leebeek speelt op missie te Leusden-Zuid Medewerking wordt verder LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 12 november is er in het Clubge bouw van Blijhof aan de Ansfricjus- laan weer een instuif-hobbyclilb. De ze keer kan er uit de volgende tech nieken gekozen worden: maskers ma ken, flessen beschilderen, timmeren, kleien. De hobbyinstuifclub is een groot succes. De laatste keer waren er zo'n 50 kinderen Blijhof zou graag een paar enthousiaste mensen begroeten, die zo'n zaterdagmorgen willen hel pen. De groepjes kunnen dan wat kleiner gemaakt worden, waardoor er meer aandacht aan de kinderen be steed kan worden. Ook deze keer wordt de hobbyinstuifclub gehouden van 10.00-12 00 uur. De kosten zijn f 0,75 inclusief materiaal. LEUSDEN - De Gouden Klomp, die al een ongekend druk „stil" seizoen ach ter de rug heeft - denk alleen maar aan de werkzaamheden rond de dorpsher berg „Alderikshof" - staat nu toch pas weer echt voor het grote werk. Achter de schermen is al weer met enorm veel enthousiasme gewerkt aan het programma, dat ook dit jaar weer omgeven door veel gein en plezier en uiteraard vermengd met wat bier zal worden afgewerkt. De Gouden Klomp heeft kunnen zien, dat Leusden één grote feestende ge meenschap kan zijn (was Leusden 1200 niet één groot familiefeest?). Die sfeer, die het hele dorp moet „pak ken", dat is hetgeen de karnavalsver- eniging zich dit jaar ten doel stelt onder het motto: „Lêusden één, ook in leut en gein; het mag mét, maar ook zonder een „neutje" zijn." Op zaterdag 12 november wordt het nieuwe seizoen ingeluid met een altijd oergezellig PRINSENBAL in het pavil joen van Roda'46 op het Burg. Buining- park. Daar zal de,oude" Prins Ajakkes zich nog enkele uren inzetten om te laten zien, dat het onder zijn bewind goed feesten was. Maar. al deed en doet hij het nog zo goed, om elfuurelf zal hij plaats moeten maken voor de nieuwe regent van de leut voor het seizoen 1977-'78 Wie zal dit jaar de eer te beurt vallen om de Gouden Klomp met al zijn fans een seizoen lang voor te gaan en er voor in te staan, dat karnaval in Leusden een nog geëikter begrip gaat worden? Als u zo rond half negen 's avonds de poort naar het plezier hebt geopend, zult u met eigen ogen wat later op de avond zijn eerste optreden kunnen aan schouwen. Uit kringen van de Gouden Klomp is ons wel al ter ore gekomen, dat hij zich door nog meer pracht wil laten omge ven dan zijn voorganger. We wachten af In ieder geval zal het trio.The Jokers de stemming er muzikaal wel inhouden. Van de Gouden Klomp vernamen we eveneens, dat ook dit jaar weer het in middels traditionele karnavalsnummer ip begin januari 1978 zal uitkomen hetgeen dan huis-aan-huis zal worden verspreid. Maar om de nieuwsgierigen vast ter wille te zijn en om mensen met drukbezette agenda's alvast tegemoet te komen volgt hieronder een beknopt pro gramma-overzicht: 12 november Prinsenbal in het Roda- paviljoen 21 januari 1978: Karnavals-INSTUIF in de Mof. 4 februari 's middags na de optocht en het in ontvangst nemen van de sleutel van destadKINDERKARNA- VAL in de Til. 's Avonds „Groot Karnaval" inde Mof 6 februari Karnaval voor de wat oude re feestneuzen in het Ros Beyaert. 7 februari „Vastenavond" in de Mof 4 maart Midvastenbal in de Mof. Op de vraag aan de smaakmakers van de Gouden Klomp of er nog te ge nieten zal zijn van nieuwe aktivitéiten of stunts antwoordde men: „In debios- koop zie je ook slechts wat oppervlak kige fragmenten van een te verwachten nieuwe film, zo is het ook bij ons. Wie alles wil zien, horen en meemaken moet ons motto eer aan doen. „Leusden één. ook in leut en gein, het mag mét, maar ook zonder een neutje zijn' LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag middag 17 november start er een nieuwe hobbyclub bij Blijhof. Tot nu toe werden er drie van deze clubs gegeven in het clubgebouw. Om aan deze hobbyclub mee te doen, moet je wel lid zijn van Blijhof. Tot aan het eind van het seizoen kost deze club f 15,-. Daar zit het materiaal dan bij in. De tijd: van 16.00-17.00 uur LEUSDEN - Het Vrouwenavond kaffee van maandag 24 oktober is weer suksesvol verlopen. Er waren wat problemen met de sleutel, die zoek was, zodat wat later met het programma gestart kon worden dan aanvankelijk de bedoebng was. Het thema van deze avond was: Heeft de vrouw van nü het gemak kelijker dan de vrouw van vroeger? Hier werd aan de hand van een praat papier over gesproken in kleine groep jes. Bijvoorbeeld: de vrouw van nü heeft niet meer zo'n duidelijke taak als de vrouw van vroeger De gezinnen zijn kleiner, de huishoudelijke apparaten vereenvoudigen. Het huishoudelijk werk misschien wel wat, maar de eisen, die aan de vrouw worden gesteld, en die zij aan zichzelf stelt, maken het zeker niet makkelijker. Na de pauze werd er verslag gedaan uit deze groepjes, en er werd gekeken of de onderwerpen, die besproken waren een vervolg kunnen hebben! Een voorstel was om een avond te praten over de vraag: wat ziet de vrouw als zin van haar leven. Ook vormde zich een groepje vrouwen die gaan bekijken of de ver schillende schooltijden problemen op leveren voor de Leusdense vrouwen. Tenslotte een herinnering aan het programma van november: Maandag 14 november: 20.00 uur, Vrouwenavondkafee, open avond. Dinsdag 15 november 9 30 uur, Vrouwenochtendkafee. Mieke Oude Vrielink praat over sterilisatie. Maandag 28 november: 20.00 uur: Vrouwenavondkafee: de rol van de vrouw in de reklame. LEUSDEN/CENTRUM - Reeds jaren organiseert de Oranje Vereniging Leus den voor de bejaarden in haar werkge bied een gezellige avond. Deze keer zal dat gebeuren op dinsdag 22 november m ,,'t Ros Beyaart". Het duo Anny en Jan Koopman zullen een speciaal programma voor behaarden brengen en uiteraard krijgen de belangstellenden door de Oranje Vereniging weer enige comsumpties aangeboden. Om te voorkomen dat de zaal te vol wordt, zijn er vanaf 11 november gratis toegangskaarten af te halen bij de vol gende adressen: Leusden-C.: W. Schoonderbeek, Ha- mersveldseweg 20. Leusden-Z.: Mevr. Dijkstra, Oranjelaan 14. Als de belangstelling voor deze avond zo groot is dat er niet voldoende ruimte beschikbaar is, zal de avond nog eens herhaald worden. De datum voor deze eventuele tweede avond is nog niet bekend, maar wel zullen daar alvast toe gangsbewijzen voor worden gereser veerd. JutueBenrbedrjlfbv J Langestraat 38 - Amersfoort Telefoon 16285 Solitair-ring met 023 kl. diamant, in wit .goud. Prijs f 1125- lPrijzen afhankelijk van kwaliteit e ile iliamani).

Leusder Krant | 1977 | | pagina 9